Номер вимоги: UA-2019-03-13-003057-a.b1
Статус:
Відхилена
Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СК КОРАЛ ТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:40343045
Дата подання: 02.04.2019 13:41
Згідно якого Закону України Замовник вимагає сертифікат на систему якості ISO 9001:2015, виданого на ім’я Учасника закупівлі, або виробника товару, які є добровільними, а не обов'язковими. Замовник своїми вимогами обмежує конкуренцію та призводить до дискримінації учасників. Вимагаємо внести зміни до тендерної документаціїї згідно з Законом України "Про публічні закупівлі" та усунути дискримінаційні вимоги.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Закон «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, зокрема стаття 22 визначає обов’язковість тих чи інших пунктів тендерної документації. Керуючись нормами частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Отже, Замовник самостійно і на власний розсуд визначає вимоги щодо якості та безпеки товару, який буде закуповуватись. Оскільки товар, що є предметом закупівлі буде використовуватись у навчально-виховному процесі, та для впевненості, що даний товар буде безпечним для здоров’я дітей, навколишнього середовища та відповідає освітнім стандартам, дані вимоги зазначаються у тендерній документації. Згідно до п.3 ч.2 ст.22 ЗУ "Про публічні закупівлі" Замовник встановлює вимоги до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, в тому числі такі вимоги повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Сертифікат ISO 9001:2015 – це сертифікат на систему якості виробництва, отже стосується безпосередньо якості. Таким чином, даний стандарти є частиною законодавства України та їх дотримання учасниками процедури закупівлі забезпечує дотримання якісних вимог до предмета закупівлі. Отже, вимоги, які було включено до тендерної документації, щодо надання учасниками сертифікату на систему якості ISO 9001:2015 повністю відповідають Закону України «Про публічні закупівлі» та з точки зору їх доступності можуть бути дотримані будь-яким учасником. З огляду на вищевикладене, вважаємо недоцільним внесення змін до тендерної документації.
Номер вимоги: UA-2019-03-13-003057-a.a2
Статус:
Відхилена
Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СК КОРАЛ ТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:40343045
Дата подання: 02.04.2019 16:42
Вимога скасувати обовязкову умову в тендерній документації , згідно якої «Аналогічним договором в розумінні цієї тендерної документації є договір, укладений з бюджетною організацією» як дискримінаційну та таку що суперечить статті 3 п.1 та статті 5 п. 3 Закону України про публічні закупівлі , а саме замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги, обмежуючи право на участь добросовісних учасників які мають в наявності аналогічні договори, проте не з бюджетними організаціями !
Згідно наведеного вимагаємо внести відповідні зміни до тендерої документації !
У разі відмови на дану вимогу, ми будемо змушені звернутись до Антимонопольного Комітету України, Дозорро, та інших контролюючих і громадських організацій.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Закон «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, зокрема стаття 22 визначає обов’язковість тих чи інших пунктів тендерної документації. Керуючись нормами частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Отже, Замовник самостійно і на власний розсуд визначає вимоги щодо ознак аналогічного договору.
Дана закупівля здійснюється в рамках концепції НУШ, відповідно до наказу МОН №283 від 23.03.18р. та №137 від 13.02.18. Небюджетні організації не здійснюють закупівлі шкільних меблів у відповідності до концепції Нової Української Школи. А отже добросовісні учасники повинні мати досвід виконання поставки аналогічного предмету закупівлі саме в бюджетні організації із відповідними рекомендаціями Замовників та підтвердженням виконання поставки. З огляду на вищевикладене, вважаємо недоцільним внесення змін до тендерної документації.
Номер вимоги: UA-2019-03-13-003057-a.c3
Статус:
Відхилена
Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СК КОРАЛ ТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:40343045
Дата подання: 02.04.2019 17:47
Вимога внести зміни в додаток 2 тендерної документації «технічні вимоги» з метою усунення невідповідностей ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 та дискримінаційних вимог що унеможливлюють участь в даній закупівлі українських виробників.
1. «Металевий каркас повинен бути виготовлений з металевої труби діаметром не менше ніж 27 мм., та не більше ніж 32 мм та товщиною стінки не менше ніж 1,5мм»
Труби діаметром 27 мм виготовляє лише ОДИН постачальник і тому більшість виробників парт користуються трубами діаметром 25мм та 32 мм а отже і перехідна втулка між трубами діаметром 27мм та 32мм що унеможливлює хитання є нетиповою і робить неможливою участь в даному тендері інших виробників парт! При використанні труби товщиною стінки не менше ніж 1.5 мм парта буде важити більше ніж 10 кг що суперечить технічним вимогам даної документації та вимогам міністерства освіти . Висновок: виготовлення парти за такими технічними параметрами є неможливий та наводить на думку що постачальник під якого прописані дані умови збирається робити поставку іншого товару ніж прописаного в даному тендері. Що дає зрозуміти мету постачальника.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
2. Вимога покриття усіх зварних швів декоративними заглушками є абсурдною і неможливою для виконання вітчизняними виробниками та не вимагається ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 яким обов’язково повинні відповідати меблі для НУШ.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
3. «Торець стільниці має бути захищеним цільнолитим ABS пластиком. Стільниця повинна складатись з двох частин- горизонтального елементу та мобільного елементу який має буди встановлений в трьох положеннях» також є дискримінаційною умовою адже значно звужує число потенційних учасників до можливого одного виробника.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
4. Рухома шухляда під стільницею не вимагається ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 яким обов’язково повинні відповідати меблі для НУШ.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
5. «Вага столу повинна становити не більше 10 кг» це неможливо беручи до уваги обов’язкове використання труби товщиною стінки не менше ніж 1.5 мм. Патра буде значно тяжчою.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення даної невідповідності .
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
На сьогодні основним нормативним документом в Україні, який регламентує вимоги до навчальних меблів є ДСТУ ГОСТ 22046:2004 «Меблі для Навчальних Закладів. Загальні технічні умови (ГОСТ 22046-2002 IDT)», який набрав чинності 01.09.2004 р.
Цей ДСТУ містить основні вимоги до безпечності такого виду продукції, наявність яких є обов’язковою. Діаметр труби для виготовлення столів і стільців учнівських даним стандартом не регламентується. Також, типи, функціональні розміри і вимоги до навчальних меблів визначені в інших ГОСТах, зокрема ГОСТ 10704-91. "Трубы стальные электросварные прямошовные". Учасник може використовувати відповідні діаметри труб, що відповідають ГОСТ 10704-91 від будь-якого виробника металевих виробів.
Згідно з Методичними рекомендаціями щодо організації освітнього середовища Нової української школи у вимогах «Безпечність» вказана рекомендація «Відсутність гострих кутів» та «Стійкість конструкції», у вимогах «Міцність» вказана рекомендація «Вандалостійкість», у вимогах «Естетичність» вказана рекомендація «Відповідність стилю загального облаштування приміщення».
Отже, металева труба визначеного в технічних вимогах діаметру та перерізу задовольняє ці вимоги Нової української школи.
Шкільні меблі, що є предметом закупівлі, повинні відповідати вимогам наказу МОН №283 від 23.03.18, а саме вимозі “безпечність” - встановлення заглушок на місцях з'єднання, місцях зварювання та на виступаючих закінчення труб з метою уникнення травмування дітей, а також для запобігання пошкодження та забруднення підлоги. Також даний Наказ містить вимоги щодо естетичності, а саме привабливості та сучасного дизайну шкільних меблів.
На сьогодні основним нормативним документом в Україні, який регламентує вимоги до навчальних меблів, є ДСТУ ГОСТ 22046:2004 «Меблі для Навчальних Закладів. Загальні технічні умови (ГОСТ 22046-2002 IDT)», який набрав чинності 01.09.2004 р. Цей ДСТУ містить основні вимоги до безпечності такого виду продукції, наявність яких є обов’язковою. Також, типи, функціональні розміри і вимоги до навчальних меблів визначені в інших ГОСТах. Споживач вправі виставляти додаткові вимоги показників безпечності і комфортності, що не суперечить демократичному принципу «Дозволено усе, що прямо не заборонено законом».
Відповідно до вимог ст.4 і ст.5 Закон України «Про безпечність нехарчової продукції» у разі відсутності вимог щодо забезпечення безпечності продукції, визначених частиною першою цієї статті, або за відсутності чи не застосуванні національних стандартів, визначених частиною третьою цієї статті, орган державного ринкового нагляду під час доведення того, що продукція є небезпечною, може враховувати, зокрема, досягнення науки і техніки у сфері безпечності продукції; очікування споживачів (користувачів) щодо безпечності продукції за звичайних або обґрунтовано передбачуваних умов її використання (у тому числі щодо строку служби та за необхідності введення в експлуатацію вимог стосовно встановлення і технічного обслуговування).
Крім того, крайка ПВХ для облицювання ДСП теж є пластиком, але виходячи з досвіду використання парт провідних виробників України - від 15% парт відклеюється крайка в перший рік використання. Тому прийнято рішення використовувати цільне лиття, що виключає можливість відклеювання крайки і забезпечує багаторічне використання.
Згідно з Методичними рекомендаціями щодо організації освітнього середовища Нової української школи у вимогах «Безпечність» вказана рекомендація «Відсутність гострих кутів» та «Стійкість конструкції», у вимогах «Міцність» вказана рекомендація «Вандалостійкість», у вимогах «Естетичність» вказана рекомендація «Відповідність стилю загального облаштування приміщення».
Отже, вимоги до стільниці відповідають вимогам Нової української школи та діючим стандартам.
Відповідно до технічних вимог, що наведені в тендерній документації «Шухляда під стільницею повинна: 1. бути нерухомою;».
Учасник використовує невірні розрахунки стосовно ваги столу, оскільки не враховує використання пластикових елементів. Також учасники в праві застосовувати таку (будь-яку) конструкцію металевого каркасу, яка дозволить виконати визначені тендерною документацією вимоги щодо ваги столу.
З огляду на вищевикладене, вважаємо недоцільним внесення змін до тендерної документації.
Номер вимоги: UA-2019-03-13-003057-a.c4
Статус:
Відхилена
Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СК КОРАЛ ТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:40343045
Дата подання: 02.04.2019 17:48
Вимога внести зміни в додаток 2 тендерної документації «технічні вимоги» з метою усунення невідповідностей ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 та дискримінаційних вимог що унеможливлюють участь в даній закупівлі українських виробників.
«Спинка та сидіння стільця повинні бути виготовлені з цільнолитого ABS пластику та мати отвори для вентиляції повітря. Сидіння повинно комплектуватися м’якою накладкою-подушкою, товщиною не менше 18 мм. та не більше 22 мм., яка має щільно прилягати до поверхні сидіння та легко зніматись та встановлюватись, з обов’язковою фіксацією на сидінні, яка виключає ковзання. Поверхня накладки-подушки для сидіння повинна бути виготовлена з водовідштовхуючої меблевої тканини, щільністю від 260 до 320 г/м2 та зносостійкістю від 20 тис. до 30 тис. за тестом Мартіндейла). Наповнення має бути з первинного еластичного меблевого пінополіуретану. Нижня поверхня накладки-подушки повинна бути виготовлена з ПВХ тканини з протиковзьким покриттям без вмісту фталатів, відповідно стандартам ЄС (EN 71-3 - хімічні сполучення, заборонені для використання в дитячих закладах, що учасник повинен підтвердити копією протоколу/звіту випробувань у складі тендерної пропозиції»
«Спинка та сидіння стільця повинні бути виготовлені з цільнолитого ABS пластику та мати отвори для вентиляції повітря» - це неможливо виготовити жодному з українських виробників, також слід зазначити що пластик не є екологічно чистим матеріалом тому використовується саме гнуто-клеєна фанера
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
«Сидіння повинно комплектуватися м’якою накладкою-подушкою, товщиною не менше 18 мм. та не більше 22 мм» суперечить вимогам ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 яким обов’язково повинні відповідати меблі для НУШ де чітко вказано що ця частина має бути твердою.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
«Поверхня накладки-подушки для сидіння повинна бути виготовлена з водовідштовхуючої меблевої тканини, щільністю від 260 до 320 г/м2 та зносостійкістю від 20 тис. до 30 тис. за тестом Мартіндейла» це дискримінація усіх українських виробників адже такі досліди в Україні не проводяться .
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
«Нижня поверхня накладки-подушки повинна бути виготовлена з ПВХ тканини з протиковзьким покриттям без вмісту фталатів, відповідно стандартам ЄС (EN 71-3 - хімічні сполучення, заборонені для використання в дитячих закладах, що учасник повинен підтвердити копією протоколу/звіту випробувань у складі тендерної пропозиції» це дискримінація адже це не вимагається ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 яким обов’язково повинні відповідати меблі для НУШ тому такі досліди ніхто не проводить.
Враховуючи вищевказане просимо внести відповідні зміни до тендерної документації з метою усунення дискримінаційних вимог.
Висновок: виготовлення парти за такими технічними параметрами є неможливим та наводить на думку що постачальник під якого прописані дані умови збирається робити поставку іншого товару ніж прописаного в даному тендері. Також в даного учасника є готові протоколи випробувань та сертифікати які неможливо отримати в Україні або ж встигнути отримати у строк подання пропозицій . Жоден з вищевказаних протоколів випробувань та сертифікатів не вимагається ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 яким обов’язково повинні відповідати меблі для НУШ.
Згідно вищевказаного вимагаємо провести зміни в тендерній документації з метою усунення невідповідностей ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 та дискримінаційних вимог для інших учасників, а зокрема усіх українських виробників шкільних меблів.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Відповідно до Наказу МОН №283 від 23.03.2018р. шкільні меблі мають бути виготовлені у відповідності до чинних в Україні стандартів. ДСТУ ГОСТ 22046:2004 "Меблі для учбових закладів. Загальні технічні вимоги." (п.1) - Даний стандарт розповсюджується на меблі, які призначені для обладнання приміщень загальноосвітніх та професійних шкіл, середніх спеціальних та вищих учбових закладів, які виготовляються підприємствами (організаціями) будь-якої форми власності, а також індивідуальними виробниками.
Відповідно, вимоги зазначеного Стандарту є обов’язковими для предмету закупівлі. Положення п. 5.2.12. Стандарту 22046:2004 встановлюють, що вимоги до матеріалів які використовуються для виробництва визначаються ГОСТ 16371 та ГОСТ 19917. Положення пункту 5.3. ГОСТу 19917-2014 "Меблі для сидіння та лежання. Загальні технічні вимоги." встановлюють, що при виготовленні меблів повинні використовуватись матеріали та комплектуючі, призначені для її виготовлення, безпека яких підтверджується у встановленому порядку сертифікатом відповідності, декларацією про відповідність або протоколом випробувань. Таким чином вимоги чинних Стандартів не встановлюють чіткого переліку матеріалів, з яких меблі можуть бути виготовлені, не забороняють виготовлення меблів з пластику та не надають будь-якої переваги гнуто-клеїній фанері як матеріалу, прийнятного для виготовлення меблів.
Відповідно до технічних вимог: «Сидіння повинно комплектуватися м’якою накладкою-подушкою, товщиною не менше 18 мм. та не більше 22 мм., яка має щільно прилягати до поверхні сидіння та легко зніматись та встановлюватись, з обов’язковою фіксацією на сидінні, яка виключає ковзання». Тобто, сидіння - тверде, але додатково має комплектуватися м’якою накладкою-подушкою, яка легко знімається та встановлюється. Отже, вимоги до сидіння відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 22046:2004.
Відповідно до технічних вимог: «Поверхня накладки-подушки для сидіння повинна бути виготовлена з водовідштовхуючої меблевої тканини, щільністю від 260 до 320 г/м2 та зносостійкістю від 20 тис. до 30 тис. за тестом Мартіндейла». Дані показники вказуються безпосередніми виробниками текстильної продукції, тобто приймаються до уваги учасниками при виборі (використанні) матеріалів. Замовником не вимагається документальне підтвердження дослідження тканин за тестом Мартіндейла. Крім того, умовами тендерної документації передбачається можливість участі на рівних умовах, як вітчизняних, так і іноземних Учасників.
Керуючись нормами частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Отже, Замовник самостійно і на власний розсуд визначає вимоги щодо якості та безпеки товару, який буде закуповуватись. Оскільки товар, що є предметом закупівлі буде використовуватись у навчально-виховному процесі, та для впевненості, що даний товар буде безпечним для здоров’я дітей, навколишнього середовища та відповідає освітнім стандартам, дані вимоги зазначаються у тендерній документації. Звертаємо Вашу увагу, що у ДСТУ ГОСТ 22046:2004, якому обов'язково мають відповідати меблі для НУШ встановлено вимоги щодо гранично допустимих показників концентрації летючих хімічних сполук та їх відповідності міждержавним санітарним правилам і нормам.
З огляду на вищевикладене, вважаємо недоцільним внесення змін до тендерної документації.