ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ДИСКРИМІНАЦІЙНИХ ВИМОГ
1. Щодо пункту 5.6. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації)
Пунктом 5.6. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації) встановлені вимоги до матрацу вакуумного, серед яких вимога щодо: «1. Доступ до окремих частин тіла дає можливість виконувати необхідні маніпуляції у пацієнта: венозні доступи тощо (опційно)». Разом з цим, на ринку відсутні вакуумні матраци, в які можна додати опційно венозний доступ, так як це не окремий опційний прилад (функція), а дана функція обумовлена конструкцією виробу.
У зв’язку з цим, у підпункті 1 пункту 5.6. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації) та підпункті 1 пункту 5.6. Таблиці 2 Додатку № 4 до проекту Договору (Додаток 4 до тендерної документації) просимо видалити із вказаної вимоги слово «(опційно)».
2. Щодо пункту 6.2. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації)
Замовником у пункті 6.2. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації) встановлені вимоги до Ларингоскопу з клинками різних розмірів (можуть бути у наборі) з рукояткою та клинками багаторазового користування. Комплектація вказаного приладу повинна включати, зокрема: рукоятку ларингоскопу; клинки багаторазового використання.
Разом з тим, у проекті Договору (Додаток 4 до тендерної документації), а саме пунктом 6.2. Таблиці 2 Додатку № 4 до проекту Договору, встановлені інші вимоги до комплектації ларингоскопу, зокрема комплектація клинками одноразового використання.
Також, слід зазначити, що на ринку відсутня універсальна рукоятка ларингоскопу, яка б підходила, як до багаторазових, так і до одноразових клинків усіх типів. Таким чином, якщо використовується одноразовий клинок, то і рукоятка має бути одноразова, те саме стосується використання багаторазових клинків. Одноразовий клинок не може використовуватися повторно. Таким чином, доцільно закуповувати ларингоскоп багаторазового використання.
Така суперечність вимог, встановлена Замовником у Додатку 2 (медико-технічні вимоги) та Додатку 4 (проект договору) до тендерної документації вводить нас, як потенційного Учасника в оману, оскільки встановлення різних технічних вимог до предмету закупівлі (Додаток 2 до тендерної документації) та до Товару, що постачається за результатами проведеної процедури закупівлі (Додаток 4 до тендерної документації), та право Замовника не приймати Товар або повернути його, у разі виявлення невідповідності Товару, зокрема, окремо кожної його складової вимогам Договору, є порушенням наших прав, охоронюваних законом інтересів та порушенням статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
У зв’язку з цим, вимагаємо привести вимоги, встановлені до устаткування, у Додатку 2 до тендерної документації, та вимоги, встановлені пунктом 6.2. у Таблиці 2 Додатку № 4 до проекту Договору (Додаток 4 до тендерної документації), видаливши вимогу щодо комплектації ларингоскопу одноразовими клинками.
3. Щодо пункту 3.7. Таблиці 1 «Медико-технічні вимоги до устаткування» (Додаток 2 до тендерної документації)
Пунктом 3.7. Медико-технічних вимог до устаткування, викладених у Таблиці 1 Додатку 2 до тендерної документації, Замовником встановлено вимогу до капнографу, який повинен бути у складі мультифункціонального портативного монітору з можливістю виміру HIAT, ЕКГ, SpO2, ЧД.
Вважаємо, що дана вимога є дискримінаційною по відношенню до нас, як потенційного Учасника даної Процедури закупівлі. Таблицею 1 (Додаток 2 до тендерної документації) встановлено, що медичне обладнання (вироби медичної техніки: прилади, апарати, пристрої та устаткування, що розміщено та закріплено в АШМД стаціонарно, або може використовуватись автономно поза АШМД) (відповідно до: ДСТУ 7032:2009, EN 1789:2007).
Таблицею 15 «Типи устаткування для пацієнтів, стан яких загрожує життю» пункту 6.5. ДСТУ 7032:2009, визначено перелік обладнання яким, зокрема комплектується АШМД. Приміткою під цією Таблицею визначено, функції якого устаткування за необхідності можуть поєднуватися в одному приладі. Таку примітку має лише три найменування устаткування, серед якого відсутній капнометр (капнограф). Крім того, Примірний табель (перелік) оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2014 № 101, також не передбачає такої можливості, оскільки містить вичерпний перелік устаткування, пунктом 1.6.7. якого передбачено оснащення АШМД капнометром у кількості - 1 шт., а не оснащення ним у складі додаткового устаткування (мультифункціонального портативного монітору), який є окремим медичним приладом. При цьому, Таблиця 1 Додатку 2 до тендерної документації вже містить вимоги до дефібрилятора-монітора біфазного, до складу якого входить кардіомонітор, як це дозволено Примірним табелем (переліком) оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2014 № 101 та відповідно ДСТУ 7032:2009. Зазначеним Табелем передбачено комплектування АШМД однією одиницею кардіомонітору, в той час як медико-технічні вимоги, викладені у Таблиці 1 (Додаток 2 до тендерної документації) містять вимоги щодо комплектування двома одиницями кардіомоніторів (дефібрилятор-монітором біфазний, капнограф у складі мультифункціонального портативного монітору).
Крім того, вимір HIAT, ЕКГ, SpO2, ЧД передбачено іншими медичними приладами, якими комплектується предмет закупівлі (АШМД), а саме: вимір SpO2 та ЧД здійснюється пульсоксиметром портативним+елементи живлення; вимір артеріального тиску (HIAT) здійснюється монітором тиску крові ручним з манжетами різних розмірів; вимір ЕКГ здійснюється електрокардіографом з функцією дистанційної передачі ЕКГ та дефібрилятором-монітором біфазним. Будь-яких інших технічних вимог до мультифункціонального портативного монітору не встановлено тендерною документацією.
Отже, комплектація спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги додатковим мультифункціональним портативним монітором, в рамках реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві та створення оперативно-диспетчерських служб не передбачено, оскільки устаткування спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги, що закуповується, повинне відповідати Примірному табелю (переліку) оснащення бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, затвердженому наказом МОЗ від 6 лютого 2014 р. № 101 «Про затвердження Примірного табеля (переліку) оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги».
Разом з тим, Замовник в порушення вимог ДСТУ 7032:2009 та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2014 № 101, встановив вимогу до капнографу, який повинен бути у складі мультифункціонального портативного монітору з можливістю виміру HIAT, ЕКГ, SpO2, ЧД, тобто під технічними характеристиками до капнографу Замовником вимагається зовсім інша одиниця медичного устаткування, а саме мультифункціональний портативний монітор з функцією капнографії та можливістю виміру HIAT, ЕКГ, SpO2, ЧД, можливість виміру яких передбачена іншими медичними приладами, якими комплектується спеціалізований санітарний транспорт екстреної медичної допомоги, що закуповується.
Виходячи із зазначеного, такі вимоги дискримінують нас як Учасника, оскільки не дають можливості запропонувати портативний капнограф, який відповідатиме постанові Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 425, ДСТУ 7032:2009 та меті його використання в умовах експлуатації в спеціалізованому санітарному транспорті екстреної медичної допомоги та не дублюватиме функції, які здійснюють інші прилади, якими комплектується спеціалізований санітарний транспорт екстреної медичної допомоги, що є предметом цієї Процедури закупівлі. Крім того, такі дії Замовника вводять в оману нас, як Учасника, оскільки під закупівлею капнографу, Замовником закуповується мультифункціональний портативний монітор з функцією капнографії, а також такі дії Замовника порушують один із основних принципів здійснення закупівлі – максимальна економія та ефективність.
У зв’язку з цим, просимо усунути дискримінаційні вимоги, виключивши з пункту 3.7. Таблиці 1 (Додаток 2 до тендерної документації) та пункту 3.7. Таблиці 2 Додатку № 4 до проекту договору (Додаток 4 до тендерної документації) вимогу «4. Повинен бути у складі мультифункціонального портативного монітору з можливістю виміру HIAT, ЕКГ, SpO2, ЧД».
Розгорнути
Згорнути