Міністерству Охорони здоров'я України
Державній Аудиторській службі України
Національній академії медичних наук України
Уповноваженій особі
ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М.Лук’янової НАМН України»
Про необхідність внесення змін
до тендерної документації
Відповідно до оголошення № UA-2019-08-15-001507-b ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М.Лук’янової НАМН України» (далі - Замовник) розпочато процедуру відкритих торгів за предметом закупівлі: «45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація; Капітальний ремонт будівель та приміщень ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології ім. академіка О.М. Лук'янової НАМН України».
В той же час, тендерна документація містить вимоги, які не відповідають вимогам чинного законодавства України і потребують внесення змін, що підтверджується наступним.
Відповідно до пункту 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації:
«Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність документально підтвердженого досвіду виконання не менше трьох аналогічних договорів у продовж одного року: учасник повинен підтвердити досвід повного виконання аналогічних договорів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів із значними (СС3) наслідками (згідно визначень ст. 32 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"), шляхом подання відповідних підтверджуючих документів, що визначені цією документацією; сумарна вартість трьох договорів має складати не менше 100 млн. грн.».
Відповідно до існуючої практики підтвердження учасниками кваліфікаційних вимог замовників, для підтвердження наявного досвіду достатньо підтвердження якісного виконання всього лише одного аналогічного договору (а не трьох, як зазначено Замовником).
Крім того, суттєвою дискримінаційною вимогою вважаємо зазначену Замовником сумарну вартість трьох договорів, що має складати не менше 100 млн. грн., особливо враховуючи, що вартість цієї закупівлі становить лише 14 млн. грн.
Слід також звернути увагу, що Замовником у тендерній документації не обґрунтовано та не доведено встановлення наведених вище умов надання учасником підтвердження виконання робіт саме трьох аналогічних договорів і на сумарну вартість не менше 100 млн. грн.
Внаслідок зазначеного вище, суттєво обмежується конкуренція при проведенні закупівлі, оскільки створюється бар’єр входу на ринок (в даному випадку ринком є зазначена закупівля) для тих учасників, які не можуть виконати наведених вище дискримінаційних вимог Замовника.
Отже, дії Замовника в частині встановлення наведених вище вимог порушують принцип здійснення закупівель – недискримінація учасників (у тому числі, Скаржника), та вимоги частини четвертої статті 22 Закону, згідно з якою тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Зазначені умови тендерної документації порушують одразу 3 принципи, встановлені статтею 3 Закону:
- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
- недискримінація учасників;
- запобігання корупційним діям і зловживанням.
Виходячи з наведеного вище, пропонуємо внести зміни до тендерної документації, виключивши з неї зазначені вище вимоги щодо наявності досвіду у вигляді саме трьох аналогічних договорів і саме на сумарну вартість не менше 100 млн. грн.
Розгорнути
Згорнути
відповідь:
На Ваш запит щодовимог закупівлі UA-2019-08-20-002497-c«Капітальний ремонт будівель та приміщень ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології ім. академіка О.М. Лук'янової НАМН України» (Класифікатор ДК 021:2015: 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт) повідомляємо.
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16 та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям згідно із законодавством.Разом з тим тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. При цьому згідно з частиною четвертою статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Ураховуючи викладене, зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність критеріям та вимогам, встановленим у тендерній документації, визначається замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону. Водночас тендерні пропозиції подаються учасниками процедури закупівлі відповідно до вимог тендерної документації.
Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??
Ні