Шановний замовнику!
В тендерній документації визначено, зокрема, такі документи, які мають бути надані Учасниками-нерезидентами у складі тендерної пропозиції:
6. Свідоцтво про реєстрацію представництва Учасника процедури закупівлі нерезидента видане Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
7. Легалізоване положення про представництво Учасника процедури закупівлі нерезидента.
8. Легалізовану довіреність на керівника представництва Учасника процедури закупівлі нерезидента.
9. Довідка з банку(ів) про наявність відкритого поточного рахунку(ів) представництва в банку(ах) України в національній валюті.
Також, серед документів, які мають подати учасники, є - копія ліцензії Учасника торгів на виконання робіт;
В той же час, такі умови видають обтяжливими для учасників-нерезидентів, які не мають представництва в Україні, та дискримінаційними, оскільки встигнути отримати вказані документи юридична особа-нерезидент очевидно не встигне протягом строку приймання пропозицій.
Логічнішим було б надання такими учасниками гарантійного листа щодо взяття на себе зобов'язань отримати вказані документи для реалізації тендеру у випадку перемоги.
Просимо надати роз'яснення щодо можливості участі у тендері юридичної особи-нерезидента, яка не має представництва в Україні та відкритих рахунків в банках України та яким чином узгоджуються дійсні умови тендерної документації з принципом недискримінації учасників.
Дякуємо.
Розгорнути
Згорнути
відповідь:
Відповідно до статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.
Згідно з Порядком ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 N 1396 "Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури" зі змінами, Держархбудінспекція України та її територіальні органи проводять ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до класу наслідків (відповідальності) ССЗ (або IV і V категорії складності).
З метою отримання ліцензії здобувач ліцензії у спосіб, передбачений частиною першою статті 10 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, подає органові ліцензування заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, та документи, визначені Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 256.
Дія цих Ліцензійних умов поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які виконують роботи з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, за переліком робіт.
Відповідно до листа Держархбудінспекції України від 14.05.2013 N 40-11-2101 для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності, нерезидентам України необхідно звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з переліком документів, визначеним пунктом 5 цього Порядку, за умови наявності офіційно зареєстрованого на території України представництва нерезидента.
Встановлюючи вимогу щодо обов’язкової наявності в Учасника-нерезидента офіційно зареєстрованого на території України представництва, Замовник враховував визначені Законом України «Про публічні закупівлі» строки щодо укладання договору за результатами торгів та строк видачі ліцензії, а саме положення п.7, 8 та 9 Порядку ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 N 1396.
Також повідомляємо, що з нормативно-правовою документацією стосовно ліцензування господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури (будівельної діяльності), можна ознайомитись на офіційному сайті Держархбудінспекції України: WWW.DABI.GOV.UA (розділ "Ліцензування").