Обгрунтування застосування переговорної процедури
Пункт закону
cт. 35, п 2 Відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи
Обгрунтування
Згідно ч. 1 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі по тексту протоколу – Закон) переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками (далі по тексту цього протоколу – переговорна процедура закупівлі). Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені ч. 2 ст. 35 Закону, у тому числі така процедура може бути застосована у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.
Житомирська районна рада як бюджетна організація є замовником/користувачем універсальної послуги з електроенергії за регульованим тарифом. Єдиним постачальником універсальної послуги постачання електричної енергії за регульованим тарифом і передачі електричної енергії в межах власних діючих мереж на території Житомирської області є Товариство з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» (код ЄДРПОУ 42095943). Підприємство включене до Переліку постачальників універсальних послуг на закріпленій території, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 №1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих не побутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території». Відповідно до змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» тимчасово , на період з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2020 р., універсальні послуги надаються постачальником таких послуг бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених ст.63 цього Закону.
Житомирська районна рада (код ЄДРПОУ 13577066), а саме її адміністративні приміщення за адресами: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1 та м. Житомир, вул. Перемоги, 48-А, з підстав відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку електричної енергії, за відсутності при цьому альтернативи не має можливості забезпечуватися електричною енергією іншими організаціями енергопостачання. Ці послуги на території знаходження об’єктів замовника (районної ради) можуть бути надані лише певним постачальником, а саме: Товариством з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія», а відповідно договір про закупівлю може бути укладений лише з одним постачальником - Товариством з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія». Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті НКРЕКП (https://www.nerc.gov.ua/?news=7842) «Перелік суб’єктів господарювання, створених у результаті здійснення заходів з відокремлення» (порядковий № 6), єдиним постачальником універсальної послуги на території Житомирської області є Товариство з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія».
Через об’єктивну відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку електричної енергії, за відсутності при цьому альтернативи та відповідно до ч. 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні
закупівлі» закупівля електричної енергії (універсальної послуги) за предметом закупівлі: «Електрична енергія» ((електрична енергія) Універсальна послуга) за показником національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 09310000-5, має здійснюватися шляхом переговорної процедури закупівлі. Відповідно до ч. 3 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів, а також може укласти договір у строк не менше п’яти днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі у разі закупівлі електричної енергії, послуг з її передання та розподілу з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі. Відповідно до затвердженого Річного плану закупівель на 2020 рік районною радою, як Замовником, процедурою закупівлі визначено переговорну скорочену процедуру.