Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації (надалі - Замовник), 24.04.2020 року було оголошено закупівлю про проведення відкритих торгів: Код ДК 021:2015: 33120000-7 — Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання (НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів» - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) для потреб амбулаторій сімейної та загальної медицини, ідентифікатор закупівлі: UA-2020-04-24-002707-b, шляхом оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.
Ознайомившись із змістом тендерної документації Замовника (надалі – Документація), виявлено ряд дискримінаційних вимог, що містять порушення чинного законодавства України, в тому числі Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (надалі – Закон) та встановлюють умови для потенційних учасників закупівлі, що призводять до штучного обмеження конкуренції. Умовами Документації встановлені дискримінаційні вимоги, які не лише обмежують коло потенційних учасників торгів, а також надають перевагу певним учасникам торгів, що є грубим порушенням чинного законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема принципу недискримінації учасників та принципу добросовісної конкуренції серед учасників, що встановлені ст. 3 Закону.
Так, зокрема: 1) Основою та обґрунтуванням для здійснення даної процедури закупівлі є Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я України та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу», оскільки предметом даної закупівлі є Код ДК 021:2015: 33120000-7 — Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання (НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів» - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) для потреб амбулаторій сімейної та загальної медицини, уточнення та роз’яснення щодо його складу викладені в листі Міністерства охорони здоров’я України № 25.5.1-138/1864 від 24.01.2019 року, а також деякі додаткові пояснення щодо комплектації цього комплексу містяться у листі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №7/19.7/2431-19 від 14.02.2019 року.
Відповідно до вищезазначених нормативних документів, комплект обладнання для реєстрації та проведення досліджень та для телеметрії та телемедичного консультування повинен складатися з:
- загальна оглядова цифрова камера;
- дерматоскоп;
- монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія);
- 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом;
- спірометр.
Крім того, з метою використання вищезазначеного обладнання повинно використовуватись спеціалізоване програмне забезпечення як для реєстрації та аналізу даних з обладнання, та для проведення телемедичного консультування.
Всупереч цьому, Медико технічні вимоги документації Замовника, передбачають вимоги іншого характеру до іншого виду обладнання, ніж встановлено наказами Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, якими роз’яснено та підтверджено застосування певного виду обладнання, яке обов’язково повинно бути в медичних закладах для надання послуг з телемедицини, а саме до головного модулю ПАК з функціями вимірюванням артеріального тиску, вимірювання частоти пульсу, неінвазивним вимірюванням рівня насиченості киснем капілярної крові, безконтактним вимірюванням температури (термометр).
Документація не містить вимог до монітору життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія) а замість них розміщені вимоги до Головного модулю ПАК, та до окремих приладів для вимірювання артеріального тиску, насиченості киснем крові та безконтактного інфрачервоного термометру, закупівля якого не передбачена Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я України та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу». Ці факти є свідченням можливого нецільового використання Замовником бюджетних коштів та порушенням принципу Закону – максимальної економії та ефективності (ст. 3 Закону).
Окрім цього документація має ознаки неконкурентного формування у зв’язку з наявністю технічних вимог які має тільки один сертифікований комплекс в Україні, а саме Мобільний діагностичний комплекс IDIS 6600 від ТОВ «НМТ» (виробництво – CONTEC Medical Systems Ltd., Китай) - https://nmt-ltd.uaprom.net/p755522541-mobilnij-diagnostichnij-kompleks.html, інтегрованому з МІС «Медстар» https://medstar.ua/idis/ и «порталом телемедицини https://telemed24.net/, що розроблені ТОВ “МЕДСТАР СОЛЮШЕНС”. Брошури та рекламні проспекти з описами та технічними характеристиками містяться на вказаних сайтах.
У Документації розділ I Загальні вимоги, розділ II Головний модуль ПАК розділ IV Вимоги до програмного забезпечення головного модулю ПАК викладені дані з інструкції з експлуатації Мобільний діагностичний комплекс IDIS 6600
У якості підтвердження приводимо зміст інструкції Мобільного діагностичного комплексу IDIS 6600, а саме сторінки 7-10 (повний документ є в комплекті документів Ідентифікатор закупівлі - UA-2019-06-14-001428-b) з якого виписані дискримінаційні вимоги до комплекту обладнання, які унеможливлюють участь будь якого іншого обладнання окрім комплексу Мобільний діагностичний комплекс IDIS 6600.
Обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи
Товариство з обмеженою відповідальністю «КЕЙС ТЕЛЕМЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» має намір взяти участь у відкритих торгах за предметом закупівлі: ДК 021:2015 – 33120000-7 – системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання (Портативний телемедичний діагностичний комплекс).
Водночас, встановлення Замовником дискримінаційних умов у Технічному завданні – Додаток №6 до тендерної документації, унеможливлює подання тендерної пропозиції ТОВ «КЕЙС ТЕЛЕМЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» у відповідній процедурі. Адже аналіз медико-технічних вимог на обладнання, що планується закупити, показує, що замовник встановив завідомо дискримінаційні медико-технічні вимоги, котрі надають переваги продукції конкретного виробника компанії – система IDIS, китайського виробництва.
Тим самим Замовник порушив принцип недискримінації учасників (ст. З Закону) та унеможливив реальність права на подання пропозицій іншими учасниками.
Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників (ст. 5 Закон)). а тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ст. 22 Закону).
Вважаємо що вище приведені основні моменти, та дуже детальне описування хмарного сервісу та можливостей програмно апаратного комплексу (ПАК) та відсутність будь якого програного забезпечення для проведення аналізу, автоматичного опису та вимірювання даних дозволяють визначити що ці технічні вимоги є цілком виписані під єдиного постачальника рішень.
Тобто медико-технічні вимоги до портативного телемедичного діагностичного комплексу містять вимоги, що суперечать принципам здійснення публічних закупівель та обмежують кількість учасників торгів в частині встановлення характеристик телемедичного діагностичного комплексу, які відповідають тільки одній моделі обладнання зазначеного функціонального призначення. Очевидно, Замовник має домовленості про «нестандартну» комплектність з конкретним постачальником. Відповідні дії Замовника створюють умови для недобросовісної конкуренції та дискримінації учасників.
Для забезпечення основних принципів здійснення процедури публічних закупівель, викладених у статті 3 Закону, зокрема, «добросовісна конкуренція серед учасників: недискримінація учасників», законодавство передбачає виділення окремих частин предмета закупівлі лоти чи застосування окремої процедури закупівлі, для дотримання принципу максимальної економії та ефективності, оскільки здійснення закупівлі різних товарів «однією закупівлею» призводить до звуження потенційного кола учасників процедури закупівлі, що своєю чергою призводить до відсутності фактичної конкуренції серед учасників та до здорожчання предмета закупівлі.
До такого ж висновку неодноразово приходила Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України (рішення № 1647-р/пк-пз від 23.11.2016. № 1237-р/пк-пз від 12.02.2018. № 2959-р/пк-пз від 30.03.2018 тощо).
Все це не сприяє ефективному та прозорому здійсненню закупівлі, створенню конкурентного середовища, розвитку добросовісної конкуренції, та унеможливлює участь у торгах добросовісних учасників з реальними пропозиціями вітчизняного виробництва, зокрема ТОВ «КЕЙС ТЕЛЕМЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ», та ефективному впровадженню урядової медичної реформи у сільській місцевості.
На підставі зазначено вище, керуючись ст. 3. 5, 18. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»,
ПРОСИМО:
1. Прийняти Скаргу до розгляду.
2. Зобов’язати Замовника документально підтвердити, що продукція щонайменше двох виробників відповідає всім зазначеним в тендерній документації медико-технічним вимогам
3. Визнати дискримінаційними умови, зазначені в Додаток №2 «Медико-технічні вимоги» до тендерної документації
4. Зобов’язати Замовника усунути дискримінаційні умови, зазначені в Додаток №2 «Медико-технічні вимоги» до тендерної документації
Розгорнути
Згорнути