Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-06-17-005166-c
  • 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи
  • Завершена
Найменування замовника:
БОРИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТУРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Яворський Іван Євгенійови , 380326934328 , IVANKO1987@UKR.NET
Адреса замовника
Україна, смт. Бориня, 82547, Львівська область, ВУЛ.ІВАНА ФРАНКА, будинок 4
Дата укладення договору
27.08.20
Переможець
ТОВ "НОВИЙ ТАРТАК"
Очікувана вартість
2 620 738 UAH з ПДВ
Сума договору
2 394 436 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 28.08.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 22.06.2020 18:00

Оскарження умов:

до 28.06.2020 00:00

Подання пропозицій:

02.07.2020 18:00

Початок аукціону:

20.07.2020 15:32

Очікувана вартість
2 620 738 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
5 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
13 100 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Категорія Замовника: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у п. 1 ч. 1 ст.2 Закону. Пропозиції готуються українською мовою.Строк дії забезпечення тендерної пропозиції: не менше 100 календарних днів, із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роб.
Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Закупівля за кошти місцевого бюджету
ДК 021:2015: 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

аналогічний договір

Дата подання: 18.06.2020 16:10
Дата відповіді: 22.06.2020 17:23
Шановний Замовнику. В тенедерній документації встановлена вимога надання аналогічних договорів. Вимога описнаа з приміткою - * під аналогічними договорами розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу. Зазначаємо, що вимога про встановлення одного, двох або більше відтінків відноситься до дизайнеських та виконується за бажанням конкретного Замовника. На наше глибоке переконання кількість двох відтінків кольору значно звужує коло учасників, що обмежує конкуренцію. Так само і колір штучного покриття (в даному випадку - зелений) також не може бути умовою, яка обмежує коло учансиків. Разом з тим і у Вашому технічному завданні - в локальному кошторисі, на підставі якого буде складено кошторисну документацію зазначається лише позиція улаштування поля з штучної трави без зазначення а ні самих кольорів, а ні кількості відтінків кольорів. Питання, чи є увас можливість внести зміни до тендерної документації в частині зазаначення * під аналогічними договорами розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з штучним покриттям.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Рішенням VI сесії VII скликання за № 351 від 31 січня 2017 року «Про затвердження Обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017 – 2021 роки» була затверджена програма Львівської області з облаштування спортивних майданчиків. Зі слів футбольних тренерів та спеціалістів дитячого футболу, навчання дітей гри у футбол, виконання різних вправ з м’ячом та без м’яча полегшується на полі, яке розділене смугами двох тонів одного кольору по два метри. Це надає дітям можливість: а) відпрацьовувати в захисті тримання однієї лінії; б) в нападі не втрапляти в офсайд; та багато інших навиків. А тренерам це допомагає якісніше та ефективніше контролювати різні аспекти гри та ефективніше навчати дітей. Розглядаючи впровадження майбутнього проекту Замовник врахував побажання молоді селища, гравців нашої дорослої футбольної команди, які приймали участь в футбольних турнірах на майданчиках такого та інших типів забарвлення килима в Турківському, Старосамбірському, Самбірському та інших районах. А також усе зацікавлене населення Борині надає перевагу виконання килима майданчика в поєднанні двох відтінків зеленого кольору смугами по два метри, що надає ще й кращого естетичного вигляду. Отже після неодноразових консультацій, побажань та порад з цього напрямку, ми вирішили побудувати майданчик зі штучним покриттям з влаштуванням двоколірного килима. В даній закупівлі – це бажання Замовника і воно доступне у виконанні будь-якому Учаснику та не є складним або таким, що обмежує конкуренцію

аналогічний договір

Дата подання: 18.06.2020 16:28
Дата відповіді: 22.06.2020 17:23
Тендерною документацією встановлена вимога: 2) Виконання аналогічних договорів* про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття, вказані в технічному завданні цієї документації за 2019 рік або за 2020 рік (подається як мінімум 3 копії завершених та завірених учасником договорів, мінімім 2 (два) з яких мають бути з Замовником державної або комунальної форми власності), та оригінали позитивних листів – відгуків про співпрацю відповідно до наданих Учасником аналогічних договорів виданих не раніше квітня 2020 року, що відповідають копіям поданих аналогічних договорів від організації які зазначені в довідці про виконання аналогічних договорів, де зазначено про дотримання обов’язкових технічних вимог до міні-футбольного покриття, вказаних в технічному завданні цієї документації . На наше переконання формулювання ".... де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття, вказані в технічному завданні цієї документації " є дискримінаційним та таким, що звужує коло потенційних учасників. В технічному завданні зазанчені обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття: "Колір ворсу – комбінація двох відтінків зеленого (однотонними смугами темно- та світлозеленого кольору шириною два метри) ; висота ворсу не менше 38 мм, загальна висота – не менше 40 мм, форма ворсу з поздовжнім ребром жорсткості; уся прямолінійна розмітка з одного краю суцільно зшита з основним покриттям зеленого килима;" По-перше, як розуміти Вашу вимогу (однотонними смугами темно- та світлозеленого кольору шириною два метри). Тобто однотонними, чи все ж темнозеленими та світлозеленими смугами? По-друге: чому саме учасники які виконували роботи тільки з двома відтінками, а не з одним чи трьома мають змогу приймати участь в цих торгах? Як колір матеріалу впливає на якість виконих робіт з влаштування дитячого майданичика з штучним покриттям? По третє: вимагати від учасників надання чіткої відповідності технічному завданню за цими торгами в трьох аналогічних договорах та у відгуках від інших замовників значно звужує конкурентне середовище.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На вашу вимогу повідомляємо, що вимогу про однотонні смуги темно- та світлозеленого кольору слід розуміти, що світлозелений – однотонний, темнозелений – однотонний. Тобто смуга шириною два метри – однотонна.
Рішенням VI сесії VII скликання за № 351 від 31 січня 2017 року «Про затвердження Обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017 – 2021 роки» була затверджена програма Львівської області з облаштування спортивних майданчиків. Зі слів футбольних тренерів та спеціалістів дитячого футболу, навчання дітей гри у футбол, виконання різних вправ з м’ячом та без м’яча полегшується на полі, яке розділене смугами двох тонів одного кольору по два метри. Це надає дітям можливість: а) відпрацьовувати в захисті тримання однієї лінії; б) в нападі не втрапляти в офсайд; та багато інших навиків. А тренерам це допомагає якісніше та ефективніше контролювати різні аспекти гри та ефективніше навчати дітей. Розглядаючи впровадження майбутнього проекту Замовник врахував побажання молоді селища, гравців нашої дорослої футбольної команди, які приймали участь в футбольних турнірах на майданчиках такого та інших типів забарвлення килима в Турківському, Старосамбірському, Самбірському та інших районах. А також усе зацікавлене населення Борині надає перевагу виконання килима майданчика в поєднанні двох відтінків зеленого кольору смугами по два метри, що надає ще й кращого естетичного вигляду. Отже після неодноразових консультацій, побажань та порад з цього напрямку, ми вирішили побудувати майданчик зі штучним покриттям з влаштуванням двоколірного килима. В даній закупівлі – це бажання Замовника і воно доступне у виконанні будь-якому Учаснику та не є складним або таким, що обмежує конкуренцію.

Технічні вимоги до міні-футбольного майданчика

Дата подання: 18.06.2020 19:30
Дата відповіді: 22.06.2020 17:24
В технічних вимогах до міні-футбольного майданчика, прописана вимога: "Уся прямолінійна розмітка з одного краю суцільно зшита з основним покриттям зеленого килима", вона не відповідає засадам вільної конкуренції та дискримінує учасників закупівлі . Покриття завозиться в рулонах шириною 4м., а розмітка врізається та проклеюється на місці укладання покриття, що фактично не погіршує якість покриття. Просимо, внести зміни до технічних вимог тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На Вашу вимогу повідомляємо, що умова ТД щодо «Уся прямолінійна розмітка з одного краю суцільно зшита з основним покриттям зеленого килима» була внесена на прикладах виконання такого склеювання килима на інших майданчиках зі штучним покриттям. Це зменшує кількість швів і таким чином забезпечує більшу міцність і цілісність покриву. Також повідомляємо, що вона не є дискримінаційною бо стосується всіх учасників закупівлі. Скаржник не пояснив чому він не може виконати зазначені вимоги документації.

Технічні вимоги до міні-футбольного майданчика

Дата подання: 18.06.2020 19:49
Дата відповіді: 22.06.2020 17:25
Тендерною документацією встановлена вимога: 11) Кількість пучків: не менше ніж 10500 на м²; Дана вимога відображає показники тільки для одного виробника штучної трави. Решта виробників пропонують траву не гіршої якості, з більшою товщиною ворса, але з меньшою кількістю пучків. Дана вимога є дискримінаційною, просимо внести зміни до тендерної документаціїї "Кількість пучків: не меньше ніж 8288 на м.кв." Що відповідає нормам та характеристикам якісного покриття та засадам вільної конкуренції. Тендерною документацією встановлена вимога: 18) Волокно, яке використовується для виробництва штучної трави, повинно бути безпечним для дітей – не містити фталатів і свинцю; Просимо надати пояснення, потрібні підтверджуючи документи, чи надати лист від учасника, якщо повинні бути документи, які підтвержують дані аналізи, тоді данна вимога є дискримінаційною, так як дані випробування не є обов'язковими, а виробники штучної трави отримують европейські сертифікати, які підтверджують якість та безпечність. Просимо внести зміни по усуненню ціх дискриминаційних вимог.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вказана кількість пучків: не менше ніж 10500 на м² та інші параметри вимог до якості штучної трави задані з ціллю забезпечення закупівлі високоякісними матеріалами, особливо яким є штучна трава. Дана вимога відображає показники не тільки для одного виробника штучної трави. Дана вимога не є дискримінаційною, оскільки траву з такими вимогами вироблять такі виробники як Lemonta, Desso DLW Sports Systems, Domo Sport & Leisure Grass, Edel Grass Int., Italgreen, Lano, Polytan, Saltex та інші виробники.
Щодо безпечності використання, волокно дійсно повинно бути безпечним для дітей – не містити фталатів і свинцю інших шкідливих речовин. Додаткових документів для підтвердження зазначеної вимоги Замовником не вимагаються.

аналогічні договора

Дата подання: 19.06.2020 17:58
Дата відповіді: 22.06.2020 17:25
Тендерною документацією встановлена вимога, щодо виконання аналогічних договорів про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття, вказані в технічному завданні цієї документації за 2019 рік або за 2020 рік. Якщо в наших виконаних договорах зазначений початок 2018 рік, а закінчення виконання 2019 рік, це не буде помилкою ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На Вашу вимогу повідомляємо, що якщо буде подано аналогічний договір з датою початку робіт 2018 рік, а завершення 2019 рік то такий договір буде відповідати вимогам Замовника.
Розгорнути: 5 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-06-17-005166-c.b1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "БУДСПОРТ", Код ЄДРПОУ:41729921
Дата подання: 22.06.2020 16:59
17 червня 2020 року року БОРИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТУРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі - Замовник) оприлюднила на веб-порталі ProZorro оголошення про проведення процедури закупівлі «відкриті торги» на закупівлю робіт «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015) (ідентифікатор закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c) (далі - Закупівля), де також була оприлюднена тендерна документація.
Ознайомившись зі змістом тендерної документації, вважаємо, що окремі її умови не відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та порушують права та інтереси потенційних учасників закупівлі, а також створюють дискримінаційні умови та обмежують конкуренцію.
Відповідно до частини 5 розділу ІІІ Тендерної документації зазначено, що виконання аналогічних договорів про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття, вказані в технічному завданні цієї документації за 2019 рік або за 2020 рік. Учасник повинен надати мінімум 3 копії завершених та завірених учасником договорів, мінімум 2 (два) з яких мають бути з Замовником державної або комунальної форми власності. Також у частині 5 цієї документації зазначено, що під аналогічними договорами розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу.
Згідно з п. 2 частини 2, частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводить до дискримінації учасників.
Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).
Тобто законодавцем встановлено імперативну норму, яка визначає, що замовник саме за предметом закупівлі повинен вимагати від учасників наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів).
Однак у Тендерній документації Замовник вимагає підтвердження досвіду виконання аналогічного договору саме за технічними вимогами, що встановлені у Тендерній документації, що не відповідає положенням ст. 16 Закону.

Крім того дана вимога є дискримінаційною, оскільки роботи з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу є специфічним видом робіт. Крім того у тендерній документації ви вимагаєте надання договорів, з виконання вище зазначених робіт, укладених та виконаних протягом 2019-2020 років.
Вище зазначені вимоги звужують потенційне коло учасників, які мають необхідне обладнання та можуть відповідати технічним характеристиками, що наведені у вашій тендерній документації, однак вища зазначена вимога унеможливлює їхню участь в даній процедурі закупівлі.
Згідно частини першої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» одним із принципів здійснення закупівлі є недискримінація учасників та рівного ставлення до них.
Враховуючи вище наведені положення законодавства, відсутність визначення в Законі України «Про публічні закупівлі» поняття «аналогічний договір» та виходячи з принципів здійснення закупівель, Замовник не повинен необґрунтовано обмежувати та звужувати поняття «аналогічний договір». Так, вважаємо, що вищезгадані умови Тендерної документації порушують передбачені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» принципи недискримінації учасників та рівного ставлення до них, добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням.

На підставі вищевикладеного, просимо внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі «відкриті торги» на закупівлю робіт «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015) (ідентифікато закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c), а саме:
1. у частині 5 розділу 3 Тендерної документації після «2) Виконання аналогічних договорів* про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття» виключити словосполучення «вказані в технічному завданні цієї документації»;
2. виключити «* під аналогічними договорами розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

25.06.2020 08:51
На Вашу вимогу повідомляємо, що Замовником будуть частково внесені зміни в тендерну документацію.

Номер вимоги: UA-2020-06-17-005166-c.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "БУДСПОРТ", Код ЄДРПОУ:41729921
Дата подання: 22.06.2020 17:40
17 червня 2020 року БОРИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТУРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі - Замовник) оприлюднила на веб-порталі ProZorro оголошення про проведення процедури закупівлі «відкриті торги» на закупівлю робіт «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015) (ідентифікатор закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c) (далі - Закупівля), де також була оприлюднена тендерна документація.
Ознайомившись зі змістом тендерної документації, вважаємо, що окремі її умови не відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та порушують права та інтереси потенційних учасників закупівлі, а також створюють дискримінаційні умови та обмежують конкуренцію.
Відповідно до частини 5 розділу ІІІ Тендерної документації зазначено, що виконання аналогічних договорів про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям за 2019 рік або за 2020 рік. Учасник повинен надати мінімум 3 копії завершених та завірених учасником договорів, мінімум 2 (два) з яких мають бути з Замовником державної або комунальної форми власності.
З вище наведеного випливає, що прийняти участь в даній процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які мають досвід виконання аналогічного договору з виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям, у кількості не менше як 3 укладених договори протягом 1 року та 6 місяців, що значно звужує коло потенційних учасників та є дискримінацією по відношенню до інших суб’єктів господарювання.
Вважаємо, що дії замовника у встановленні вище наведеної вимоги умови Тендерної документації порушують один із принципів здійснення публічних закупівель – недискримінація учасників, визначеного ст. 5 Закону, та рівного ставлення до них та вимоги ч. 4 ст. 22 Закону, згідно якого тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Згідно частини першої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» одним із принципів здійснення закупівлі є недискримінація учасників та рівного ставлення до них.
Згідно з п. 2 частини 2, частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводить до дискримінації учасників.
Враховуючи вище наведені положення законодавства, відсутність визначення в Законі України «Про публічні закупівлі» поняття «аналогічний договір» та виходячи з принципів здійснення закупівель, Замовник не повинен необґрунтовано обмежувати та звужувати поняття «аналогічний договір». Так, вважаємо, що вищезгадані умови Тендерної документації порушують передбачені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» принципи недискримінації учасників та рівного ставлення до них, добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням.

На підставі вищевикладеного, просимо внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі «відкриті торги» на закупівлю робіт «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015) (ідентифікато закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c), а саме:
1. у частині 5 розділу 3 Тендерної документації після «2) Виконання аналогічних договорів* про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям де витримані обов’язкові технічні вимоги до міні-футбольного покриття, вказані в технічному завданні цієї документації» виключити словосполучення «за 2019 рік або за 2020 рік»;
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

24.06.2020 20:01
На Вашу вимогу повідомляємо, що Замовник дає можливість подати учаснику аналогічні договори не за конкретний рік, а за 2019 рік або 2020 рік. Учасники, які є постійними виконавцями на ринку зможуть підтвердити свій досвід зазначеною кількістю договорів за цей період. Також повідомляємо, що вимога документації не є дискримінаційною бо стосується всіх учасників закупівлі. Скаржник не пояснив чому він не може виконати зазначені вимоги документації.

Документи подані скаржником

22.06.2020 16:58
Вимога 1.docx

Документи подані скаржником

22.06.2020 17:40
Вимога 2.docx

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-06-17-005166-c.c3

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "БУДСПОРТ", Код ЄДРПОУ:41729921
Пошук по цьому автору
Дата подання: 26.06.2020 17:39

Скарга на незаконні вимоги тендерної документації

Антимонопольний комітет України Постійно діюча адміністративна колегія Антимопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель вул. Митрополита Липківського, 45 м. Київ-35, 03680 тел.: (044) 594-64-12, факс: (044) 520-10-42, http://www.amc.gov.ua, код ЄДРПОУ 00032767 Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТПК «Будспорт» Місцезнаходженняґ: вул..Козельницька, 4, офіс 6, м.Львів, 79026 ЄДРПОУ 41729921 Електронна адреса: budsportua@gmail.com Замовник, дії або бездіяльність якого оскаржується: БОРИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТУРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Місцезнаходження: 82547, Україна , Львівська обл., смт. Бориня, ВУЛ.ІВАНА ФРАНКА, будинок 4 ЄДРПОУ: 05290787 Електронна адреса: IVANKO1987@UKR.NET Ідентифікатор (номер) закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c СКАРГА на незаконні вимоги тендерної документації Боринською селищною радою Турківського району Львівської області (далі – Замовник) 17 червня 2020 р. було оголошено процедуру закупівлі «відриті торги» на закупівлю робіт з «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)», ідентифікатор закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c. Період оскарження, який встановлений у вище зазначеній процедурі закупівлі: до 28 червня 2020 року 00:00 год. Кінцевий строк подання пропозицій : до 02 липня 2020 року 18:00 год. Ми, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТПК «Будспорт» маємо намір взяти участь в даній процедурі закупівлі та вважаємо умови, що викладені в тендерній документації, порушують положення Закону України «Про публічні закупівлі», і є дискримінаційними та такими, що обмежують коло потенційних учасників даної процедури закупівлі, виходячи з наступного: У частині 5 розділу ІІІ. Інструкції підготовки тендерної документації встановлено кваліфікаційний критерій - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), в пункті 2) якого зазначено, що учасник повинен подати у складі тендерної пропозиції як мінімум 3 копії завершених та завірених учасником договорів, мінімум 1 (один) з яких укладений на виконання робіт з дотриманням обов’язкових технічних вимог до міні-футбольного покриття вказаного в технічному завданні цієї документації. В примітках до вище згаданого пункту зазначено, що під дотриманням вимог до міні-футбольного покриття аналогічного договору розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу. Крім того в п. 6) розділу ІІ «Технічні вимоги до міні-футбольного майданчика» Технічного завдання до тендерної документації Замовником визначено, що колір ворсу, синтетичного покриття «штучна трава» для гри в міні-футбол, повинен бути з комбінацією двох відтінків зеленого. З вище наведено слідує, що учасник у складі пропозиції повинен надати аналогічний договір на виконання робіт, які передбачали таку ж технічну вимогу, що зазначена у Технічному завданні Замовника, а саме: облаштування/будівництво/реконструкція спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу. Згідно з п. 2 ч. 2, ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Тобто законодавцем встановлено імперативну норму, яка визначає, що замовник саме за предметом закупівлі повинен вимагати від учасників наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів). Однак у Тендерній документації Замовник вимагає підтвердження досвіду виконання аналогічного договору саме за технічними вимогами, що встановлені у Технічному завданні до Тендерній документації, а не за предметом закупівлі, що не відповідає положенням п. 3) ч. 2 ст. 16 Закону. У п. 22) ч. 1 ст. 1 Закону зазначено, що предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Згідно з п. 33) ч. 1 ст. 1 Закону технічна специфікація до предмета закупівлі - встановлена замовником сукупність технічних умов, що визначають характеристики товару (товарів), послуги (послуг) або необхідні для виконання робіт щодо об’єкта будівництва, що можуть включати показники впливу на довкілля й клімат, особливості проектування (у тому числі щодо придатності для осіб із обмеженими фізичними можливостями), відповідності, продуктивності, ресурсоефективності, безпечності, процедури забезпечення якості, вимоги щодо найменування продукції, під яким вона продається, термінологію, символи, методику випробувань і тестування, вимоги до пакування, маркування й етикетування, інструкції для користувачів, технологічні процеси й технології виробництва на будь-яких етапах життєвого циклу робіт, товару чи послуги. Вважаємо, що законодавець передбачаючи можливість для Замовника встановлення такого кваліфікаційного критерію, стави за мету виключити тих учасників, що не мають досвіду у відповідному предметі закупівлі і, відповідно, не зможуть якісно виконати договір. Предметом даної закупівлі є «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі Бориня Турківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015)». З огляду на це, вважаємо, що у відповідності до п. 3) ч. 2 ст. 16 та п. 22) ч. 1. Ст.. 1 Закону Замовник в праві вимагати, щоби учасники мали досвід виконання робіт (надання послуг) з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям. Натомість, Замовник встановлює додаткові, непередбачені Законом обмеження щодо видів робіт, які б мали би бути виконані учасником за аналогічним договором. Крім того, використання механізмів та техніки а також застосування методів при здійсненні облаштування/будівництво/реконструкція спортивного майданчика штучною травою є однаковим незалежності від кольору штучної трави. Також звертаємо увагу колегії АМКУ на те, 22 червня 2020 року на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель по даній процедурі закупівлі було оприлюднено вимогу щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі, в які заявник просив внести зміни до тендерної документації виключити вимогу, що стосується надання аналогічних договорів, де витримані обов’язкові технічні вимоги щодо міні-футбольного покриття вказані в технічному завдання цієї документації та вимогу, де зазначено, що під аналогічними договорами розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу. Замовник 25 червня 2020 року надав відповідь на вимогу, де зазначив, що Замовником будуть частково внесені зміни до тендерної документації та в той же день вніс зміни до тендерної документації та додав, що учасник повинен надати мінімум 1(один) договір, який з яких укладений на виконання робіт з дотриманням обов’язкових технічних вимог до міні-футбольного покриття вказаного в технічному завданні цієї документації. Однак жодних змін, які б стосувалися того, що зазначено у вимозі в кінцевому результаті Замовником не було внесено. Крім того дане положення Тендерної документації є дискримінаційним та штучно звужує конкуренцію, що призводить до дискримінації потенційних учасників (у тому числі і нас), оскільки прийняти участь в даній процедурі закупівлі можуть лише ті учасники, які мають аналогічний договір на виконання робіт, які передбачали таку ж технічну вимогу, що зазначена у Технічному завданні Замовника, а саме: облаштування/будівництво/реконструкція спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу. Згідно частини першої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» одним із принципів здійснення закупівлі є недискримінація учасників та рівного ставлення до них. Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводить до дискримінації учасників. Керуючись ст. ст. 3, 5, 18 Закону України «Про публiчнi закупiвлi» - ПРОШУ: 1. Прийняти дану скаргу до розгляду. 2. Зобов’язати Боринською селищною радою Турківського району Львівської області внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі «відкриті торги» на закупівлю робіт «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям в селищі БориняТурківського району Львівської області (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) Інші завершальні будівельні роботи (45450000-6) (ДК 021:2015) (ідентифікато закупівлі: UA-2020-06-17-005166-c) та виключити: - у частині 5 розділу 3 Тендерної документації після «2)Виконання аналогічних договорів про виконання робіт з будівництва/облаштування або з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям за 2019 рік або за 2020 рік (подається як мінімум 3 копії завершених та завірених учасником договорів, мінімум 2 (два) з яких мають бути з Замовником державної або комунальної форми власності» виключити «як мінімум 1(один) з яких з дотриманням обов’язкових технічних вимог до міні-футбольного покриття*, вказаного в технічному завданні цієї документації)»; - виключити «* під дотриманням вимог до міні – футбольного покриття аналогічного договору розуміються договори з облаштування/будівництва/реконструкції спортивного майданчика з комбінацією двох відтінків зеленого ворсу». Додаток: 1. Платiжне доручення. Директор ТзОВ «ТПК «Будспорт» Семак П. М.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 02.07.2020 20:37
Дата рішення: 16.07.2020 21:15

Аукціон

Початок:
20.07.2020 15:32
Завершення:
20.07.2020 15:53

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 20.07.2020 15:53

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "БУДСПОРТ"
Пошук по цьому учаснику
2 289 000 UAH з ПДВ 2 289 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "НОВИЙ ТАРТАК"
Пошук по цьому учаснику
2 394 436 UAH з ПДВ 2 394 436 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

24.07.2020 19:49
sign.p7s
02.07.2020 16:47
sign.p7s
02.07.2020 16:46
238.imd
02.07.2020 16:46
Рейтинг.zip
02.07.2020 16:46
Рейтинг_Скан.pdf
02.07.2020 16:46
Лiцензiя.zip
02.07.2020 16:46
Гарантия_4231.zip
02.07.2020 16:45
44. Витяг ЄДР.pdf
02.07.2020 16:45
12.1. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:45
14. Згода з ТЗ.pdf
02.07.2020 16:45
12.9. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:45
12.6. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:45
12.8. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:44
12.5. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:44
12.4 ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:44
12.3. ВПВ 17.pdf
02.07.2020 16:44
12.2. ВПВ 17.pdf

Публічні документи

19.08.2020 17:01
sign.p7s
19.08.2020 16:51
sign.p7s
19.08.2020 15:23
sign.p7s
19.08.2020 13:04
sign.p7s
14.08.2020 14:07
sign.p7s
14.08.2020 08:28
sign.p7s
13.08.2020 09:20
sign.p7s
12.08.2020 22:29
sign.p7s
10.08.2020 17:57
sign.p7s
10.08.2020 17:55
Фінзвіт 002.jpg
10.08.2020 17:55
Фінзвіт 001.jpg
10.08.2020 17:55
Ду_2 147809,98.jpeg
10.08.2020 17:55
Ду_1 50000,00.jpeg
02.07.2020 16:26
sign.p7s
02.07.2020 10:44
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "БУДСПОРТ"
#41729921
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 2 289 000 UAH з ПДВ 31.07.2020 12:26
ТОВ "НОВИЙ ТАРТАК"
#38798218
Пошук по цьому переможцю
Переможець 2 394 436 UAH з ПДВ 12.08.2020 11:33

Переможець

Дата і час публікації: 12.08.2020 11:33

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "НОВИЙ ТАРТАК"
Пошук по цьому переможцю
#38798218
2 394 436 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 27.08.2020 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 27/08
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір.PDF Укладений
2 394 436
28.08.2020 12:50
27.08.2020
графік виконання.PDF Укладений
2 394 436
28.08.2020 12:50
27.08.2020
договірна ціна (1).PDF Укладений
2 394 436
28.08.2020 12:50
27.08.2020
sign.p7s Укладений
28.08.2020 12:51

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 27.08.2021 12:47
Опис змін: Продовження дії договору
Номер договору: 1
Контракт:
Зміна ціни за одиницю товару 27.08.2021 12:54
Опис змін: Додаткове фінансування
Номер договору: 2
Контракт:
Покращення якості предмета закупівлі 21.10.2021 09:27
Опис змін: Додаткове фінансування
Номер договору: 3
Контракт:
Зміна ціни за одиницю товару 29.12.2021 10:15
Опис змін: Збільшення фінансування
Номер договору: 4
Контракт:

Ризик-індикатор

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання