Лот 1 – Наркозні лікарські засоби: «Atracurium», «Suxamethonium», «Thiopental», «Propofol»; Лот 2 – Наркотичні лікарські засоби: «Diazepam», «Fentanyl»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-09-001670-c
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Корітчук Людмила Володимирівна, +380432507948 , tendervopnl@gmail.com
Адреса замовника
Україна, місто Вінниця, 21037, Вінницька область, вул. Пирогова, 109
Дата укладення договору
3.09.20
Очікувана вартість
649 120 UAH з ПДВ
Сума договору
623 083.78 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 4.09.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 19.07.2020 18:00

Оскарження умов:

до 25.07.2020 00:00

Подання пропозицій:

29.07.2020 18:00

Очікувана вартість
649 120 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Категорія Замовника: Відповідно до п.3 ч.4 ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі»; Тендерна пропозиція повинна готуватися Українською мовою

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-09-001670-c.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІАТОМ», Код ЄДРПОУ:38737616
Дата подання: 14.07.2020 14:42
Добрий день.
Ознайомившись зі змістом тендерної документації, нами виявлено умови, які є дискримінаційними, обмежують конкуренцію, порушують права та законні інтереси потенційних учасників.
У таблиці Лот 2 – Наркотичні лікарські засоби: «Diazepam», «Fentanyl» у додатку 2 до тендерної документації встановлено вимога, відповідно до якої учасникам дозволяється пропонувати лікарській засіб з МНН «Fentanyl» лише, якщо такий товар має код ATX N02AB03.
Повідомляємо, що станом на день цього звернення, лише лікарській засіб "ФЕНТАНІЛ" (реєстраційне посвідчення: UA/5185/01/01; виробник: ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров'я народу», Україна) відповідає вказаній характеристиці до товару.
Між тим, на фармацевтичному ринку України зареєстровано три товари з МНН «Fentanyl», формою випуску та дозуванням «розчин для ін`єкцій 0,05 мг/мл по 2мл в ампулі» - тобто з МНН, формою випуску та дозуванням, які потрібні замовнику. Окрім цього, ці три товари мають однакове призначення.
Крім вже вказаного раніше лікарського засобу «ФЕНТАНІЛ» (реєстраційне посвідчення: UA/5185/01/01), це:
- лікарський засіб «ФЕНСТУД» (реєстраційне посвідчення: UA/17919/01/01; виробник: Русан Фарма Лтд, Індія);
- лікарський засіб «ФЕНТАНІЛ КАЛЦЕКС» (реєстраційне посвідчення: UA/15323/01/01; виробник: АТ "Калцекс" (виробник, який відповідає за випуск серії), Латвія).
Отже, встановлюючи характеристику щодо відповідності товару коду ATX N02AB03, замовник штучно унеможливлює участь у закупівлі суб’єктів господарювання, які бажають запропонувати «ФЕНСТУД» або «ФЕНТАНІЛ КАЛЦЕКС».
Формуючи тендерну документацію у такий спосіб, замовник порушує принцип добросовісної конкуренції серед учасників, принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності; принцип недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Формуючи тендерну документацію у такий спосіб, замовник порушує норму частини четвертої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Формуючи тендерну документацію у такий спосіб, замовник порушує норму частини четвертої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Формуючи тендерну документацію у такий спосіб, замовник порушує норму частини частини четвертої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент». Замовником не обґрунтовано необхідність встановлення такого посилання на товар «ФЕНТАНІЛ» (реєстраційне посвідчення: UA/5185/01/01).
З урахуванням вищевказаного та на підставі частини першої статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» звертаємося до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру, а саме:
- або виключити вимогу, відповідно до якої учасникам дозволяється пропонувати лікарській засіб з МНН «Fentanyl» (лот 2) лише, якщо такий товар має код ATX N02AB03;
- або дозволити учасникам пропонувати товари з МНН «Fentanyl», формою випуску та дозуванням «розчин для ін`єкцій 0,05 мг/мл по 2мл в ампулі» незалежно від того, який має код ATX такий запропонований товар.

Також, звертаємо Вашу увагу на наступне.
Підпунктом 1.5. пункту 1 Додатку 2 та пунктом 2 Додатку 2 до тендерної документації передбачено, що строк придатності лікарських засобів на момент поставки товару повинен бути не менше 75% від загального строку придатності.
Пунктом 2.5. додатку 4до тендерної документації (проект договору) передбачено, що строк придатності ліків повинен становити не менше 12 місяців від загального строку придатності на дату завезення їх на склад Замовника.
Просимо сформувати однакові вимоги до строку придатності товару у всіх складових частинах тендерної документації та встановити наступний строк придатності для лікарських засобів: "строк придатності товару повинен становити не менше 12 місяців від загального строку придатності на дату завезення його на склад Замовника".
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

17.07.2020 15:03
Відповідь на вимогу по закупівлі «Фармацевтична продукція - код Основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник"– 33600000-6» ( Лот 1 – Наркозні лікарські засоби: «Atracurium», «Suxamethonium», «Thiopental», «Propofol»; Лот 2 – Наркотичні лікарські засоби: «Diazepam», «Fentanyl»)
ідентифікатор закупівлі UA-2020-07-09-001670-c.
Тендерний комітет КНП «ВОКПЛ ім. акад. О. І. Ющенка ВОР» повідомляє:
1. Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-УШ від 25.12.2015 р. в редакції Закону № 114-ІХ від 19.04.2020 р. «У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент»». В тендерній документації п.3.6.3 Розділу 3 та в Додатку №2 «Технічне задання, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» міститься положення про те, що * всі посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує товар чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва вживаються у значенні «…. «або еквівалент»».
В системі АТХ лікарські засоби класифікуються відповідно до їх основного терапевтичного застосуванням (тобто за основним активним інгредієнтом). Основний принцип полягає в тому, що для кожної готової лікарської форми визначено тільки один код АТХ. Лікарський препарат може мати і більш одного коду, якщо він містить різні дози активної речовини або представлений в декількох лікарських формах, терапевтичні показання для застосування яких різні. У разі, якщо лікарський препарат має два і більше однаково важливих показання або його основне терапевтичне застосування відрізняється в різних країнах, питання про те, яке показання слід враховувати як основне, вирішує Технічна робоча група ВООЗ і цього препарату зазвичай присвоюється тільки один код. Головний принцип - всім лікарських засобам, які мають подібні властивості, силу дії і лікарську форму, присвоюють тільки один код АТХ.
Коди АТХ включені в деякі міжнародні (наприклад Європейський індекс лікарських засобів) і національні реєстри, і ВООЗ рекомендує, щоб такі реєстри діяли в кожній країні.
Враховуючи зазначене, Замовником торгів було встановлено вимогу щодо відповідності запропонованих наркотичних засобів відповідним кодам АТХ з властивою їм фармацевтично- терапевтичною характеристикою.
Стосовно Фенстуду та Фентаніл Калцекс, дані лікарські засоби відносяться до різних фармацевтичних груп, а саме:
Фентаніл (код Х02А ВОЗ) - фармакотерапевтична група - Аналгетики. Опіоїди. Похідні фенілпіперидину.
Фенстуд та Фентаніл Калцекс (код АТХ N01А НО1) - фармакотерапевтична група - Засоби для опіоїдної анестезії.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, Замовнику торгів для надання кваліфікованої медичної допомоги необхідно здійснити закупівлю препаратів з відповідною фармацевтичною та терапевтичною властивістю.
2. Щодо строків придатності тендерним комітетом будуть внесені зміни до ТД.

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-07-09-001670-c.a2

Статус:
Розглянута

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІАТОМ», Код ЄДРПОУ:38737616
Пошук по цьому автору
Дата подання: 24.07.2020 11:36

Усунення дискримінаційних вимог

Усунення дискримінаційних вимог, що обмежують коло потенційних учасників.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 29.07.2020 12:05
Дата рішення: 11.08.2020 19:21

Ризик-індикатор

Лот 1 – Наркозні лікарські засоби: «Atracurium», «Suxamethonium», «Thiopental», «Propofol»

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Лоти

Лот 2 – Наркотичні лікарські засоби: «Diazepam», «Fentanyl»

Екстраординарний учасник не знижував ціну -

Учасник, позначений як екстраординарний, не зменшував ціну в аукціоні. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа. Ризик визначається лише для тендерів на етапі кваліфікації або прекваліфікації

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

"Чемпіон" - переможець - Так

Учасник, позначений як екстраординарний, переміг в тендері. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа.

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання