Будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» в Дніпропетровській області, Дніпровському районі The Construction of the aerodrome at the International Airport “Dnipropetrovsk” in the Dnipropetrovsk Oblast, the Dniprovskyi District

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-09-15-000585-a
  • 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт
  • Завершена
Найменування замовника:
Державне підприємство "Фінансування інфраструктурних проектів"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Роман Субчак, +380442570231 , tender.fininpro@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 03118, м. Київ, вул. Хотівська, буд. 4-А
Дата укладення договору
10.02.21
Переможець
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН"
Очікувана вартість
5 698 800 000 UAH з ПДВ
Сума договору
3 949 980 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 15.02.21
  • Відгуки 1
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Умови закупівлі:

Вих. номер 543-к
Від «11» листопада 2020 р. ВИКОНУЮЧОМУ ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА
ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ФІНАНСУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПРОЕКТІВ"
Щодо тендерної закупівлі
№ UA-2020-09-15-000585-a


Шановний Олег Борисович!

ГС «Всеукраїнська мережа захисту навколишнього середовища та боротьби із корупцією» на постійній основі моніторить тендерні закупівлі в системі PROZORRO, що пов’язані з екологією та життєдіяльністю громадян України.

Просимо Вас звернути увагу на тендерну закупівлю «Будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» в Дніпропетровській області, Дніпровському районі» № UA-2020-09-15-000585-a.

Звернувши увагу на формулювання вимог тендерної документації (у тому числі з урахуванням останніх змін до неї від 10.11.2020) , вважаємо за необхідне висловити свої застереження щодо відповідності тендерної документації вимогам чинного законодавства, зокрема Закону України «Про публічні закупівлі» та повідомити про наявність у тендерній документації на закупівлю дискримінаційних та таких що штучно обмежують коло потенційних учасників вимог.

Зокрема, абзац п’ятий пункту 7 Загальних положень тендерної документації затвердженої рішенням тендерного комітету ДП «Фінінпро» 14.09.2020 року, викладено у наступній редакції: «У разі участі учасника-нерезидента його документи тендерної пропозиції викладаються мовою держави-нерезидента з обов'язковим перекладом на україномовний текст, легалізовані органами Міністерства закордонних справ України або апостильовані. Прийняття документів без легалізації можливе, якщо це передбачено в угоді України з іноземною країною. Визначальним є текст, викладений українською мовою.»;

Вважаємо дану вимогу дискримінаційною та такою, що суперечить основним принципам здійснення публічних закупівель, з наступних причин:

1. Виходячи з формулювання вищенаведеного положення тендерної документації, Учаснику-нерезиденту необхідно викладати ВСІ документи тендерної пропозиції мовою держави нерезидента, та додавати відповідний переклад української мовою. Враховуючи, що на даний момент велика кількість учасників-нерезидентів здійснюють господарську діяльність на території України у встановленому чинним законодавством порядку, зокрема через зареєстровані представництва на території, вимога щодо обов’язкового надання всіх документів мовою держави нерезидента, є такою що створює додаткові штучні перепони при підготовці тендерної пропозиції учасником-нерезидента. Беручи до уваги вимоги тендерної документації щодо наявності випробувальної лабораторії, приміщень, бетонного заводу та мобільних інвентарних приміщень, є зрозумілим, що переважна більшість учасників (у тому числі нерезидентів) буде залучати відповідну матеріально-технічну базу поблизу виконання відповідних робіт, та надавати підтверджуючі документи, що складені в оригіналі українською мовою. Враховуючи положення частини другої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме «Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах», та об’єктивну неможливість надати оригінал документу складений українською мовою на мові держави нерезидента, просимо внести відповідні зміни у абзац п’ятий пункту 7 Загальних положень тендерної документації та викласти його у наступній редакції: «У разі участі учасника-нерезидента він може надавати документи викладені іншою ніж українська мовою, з їх обов’язковим перекладом на українську мову, завіреним бюро перекладів або нотаріально (на розсуд учасника)».

2. Виходячи з формулювання абзацу п’ятого пункту 7 Загальних положень тендерної документації, ВСІ документи, що надаються Учасником-нерезидентом у складі пропозиції мають бути легалізовані органами Міністерства закордонних справ України або апостильовані. Стаття 1 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, визначає, що «Ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути
представлені на території іншої Договірної держави.

Для цілей цієї Конвенції офіційними документами вважаються:

a) документи, які виходять від органу або посадової особи, що
діють у сфері судової юрисдикції держави, включаючи документи, які
виходять від органів прокуратури, секретаря суду або судового
виконавця;

b) адміністративні документи;

c) нотаріальні акти;

d) офіційні свідоцтва, виконані на документах, підписаних
особами у їх приватній якості, такі як офіційні свідоцтва про
реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та
офіційні і нотаріальні засвідчення підписів.

Однак ця Конвенція не поширюється:

a) на документи, складені дипломатичними або консульськими
агентами;

b) на адміністративні документи, що мають пряме відношення до
комерційних або митних операцій.».

Враховуючи, вищевикладене, вважаємо вимогу щодо легалізації ВСІХ документів тендерної пропозиції учасника - нерезидента та відповідних перекладів, дискримінаційною, такою що суперечить нормам чинного міжнародного та українського законодавства, та яка направлена на штучне обмеження кола потенційних учасників закупівлі.

Додатково, звертаємо вашу увагу, що тендерним комітетом 10.11.2020 було внесено зміни у відповідний пункт тендерної документації, які кардинальним чином змінюють вимоги до оформлення тендерної пропозиції саме учасниками – нерезидентами. Беручи до уваги, що закупівля оголошена 15.09.2020, тобто близько двох місяців тому, та те що первинна редакція тендерної закупівлі не містила жодних вимог щодо легалізації відповідних документів, вважаємо, що такі зміни, внесені за 10 днів до дати кінцевого подання тендерних пропозицій, направлені виключно на унеможливлювання участі учасників – нерезидентів, оскільки є очевидним неможливість легалізації всіх документів тендерної пропозиції за такий стислий час.

З метою дотримання чинного законодавства у сфері публічних закупівель та усунення дискримінації учасників – нерезидентів, просимо викласти вимогу абзацу п’ятого пункту 7 Загальних положень тендерної документації у наступній редакції: «У разі участі учасника-нерезидента він може надавати документи викладені іншою ніж українська мовою, з їх обов’язковим перекладом на українську мову, завіреним бюро перекладів або нотаріально (на розсуд учасника)».


З повагою,
В.о. Голови Громадської спілки В.Ф. Литвин

Позиція ГО ГО "Нові Бровари"
Ідентифікатор порушень II

Подано форм 1470

Кращий інформатор II

Подано форм 1280

Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
змова між учасниками закупівлі
лист до територіального відділення АМКУ щодо встановлення факту антиконкурентних узгоджених дій
06.03.2021

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.11.2020 00:00

Оскарження умов:

до 23.11.2020 00:00

Подання пропозицій:

27.11.2020 23:00

Початок аукціону:

27.01.2021 13:04

Очікувана вартість
5 698 800 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
28 494 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
28 494 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» в Дніпропетровській області, Дніпровському районі
ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Щодо дозвільних документів

Дата подання: 21.09.2020 10:01
Дата відповіді: 24.09.2020 19:56
Шановний замовник! Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 13.03.2020 р. «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» скасовано Постанову Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 256 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками». У зв’язку із скасування Постанови КМУ від 30 березня 2016 р. № 256 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками» втратив чинність перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, які підлягають ліцензуванню. Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, - з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Відповідно до ч. 1 ст. 37-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» господарська діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3), підлягає ліцензуванню за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Отже, з урахуванням вищевикладеного, можна дійти висновку, що у зв’язку із скасуванням Постанови КМУ від 30 березня 2016 р. № 256 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками», якою був затверджений перелік видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, які підлягають ліцензуванню, відсутня законодавча вимога щодо наявності ліцензії на здійснення господарської діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3) у зв’язку з відсутністю переліку видів робіт підлягаючих ліцензуванню, що визначаються Кабінетом Міністрів України, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ч. 1 ст. 37-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Враховуючи вищевикладене, прошу надати відповідь, чи необхідна наявність/отримання ліцензії на здійснення господарської діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3) для участі у тендері на закупівлю робіт з Будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» в Дніпропетровській області, Дніпровському районі (код за ДК 021:2015: 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт) та на подальше підписання договору і на виконання робіт з вказаного напрямку?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 4 Розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації, учасник-переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено чинним законодавством України, у разі якщо переможцем процедури закупівлі є об’єднання учасників, копія ліцензії або дозволу надається одним з учасників такого об’єднання учасників. Одночасно повідомляємо, відповідно до статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання будівельних робіт на об’єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Для отримання такого дозволу необхідно подати заяву до якої додається, зокрема, інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт. Таким чином, враховуючи, що дозвіл надається генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), провадження будівельної діяльності генеральним підрядником чи підрядником (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) без наявності ліцензії є неможливим на об’єктах з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Щодо документального підтвердження кваліфікаційних вимог

Дата подання: 21.09.2020 14:28
Дата відповіді: 24.09.2020 19:57
Відповідно до пункту 5 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації у разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині 1 ст.17 Закону. При цьому, додаток 3 до тендерної документації містить вимоги про спосіб документального підтвердження відповідності встановлених замовником кваліфікаційним критеріям, відповідно до статті 16 Закону тільки учасниками торгів. В свою чергу, яким чином підтверджується відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону залучених субпідрядників/співвиконавців Замовником не передбачено. Враховуючи вищевикладене, вимагаємо внести зміни до додатку 3 до тендерної документації та передбачити спосіб документального підтвердження відповідності встановлених замовником кваліфікаційним критеріям, відповідно до статті 16 Закону залучених субпідрядників/співвиконавців.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеним критеріям, встановленим у тендерній документації, визначається замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), якою встановлено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників, та з дотриманням принципів, закріплених у частині першій статті 5 Закону, не призводячи своїми діями до штучного або умисного обмеження потенційного кола учасників. Одночасно повідомляємо, що в Додатку 3 тендерної документації, встановлено вимоги про спосіб документального підтвердження кваліфікаційних критеріїв, відповідно до статті 16 Закону – учасником. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Щодо погодження договірної ціни

Дата подання: 21.09.2020 14:29
Дата відповіді: 24.09.2020 19:57
Відповідно до абзацу 3 Порядку погодження договірної ціни додатку 2 до тендерної документації на стадії погодження договірної ціни учасника – переможця процедури закупівлі (договірної ціни) поточні ціни на матеріали приймаються за обґрунтованими цінами, визначеними на підставі проведеного претендентом аналізу цін на ринку в регіоні? Просимо уточнити хто мається на увазі під терміном «претендент» та в якому саме регіоні передбачається проведення аналізу цін на ринку, оскільки учасником може бути фізична особа, фізична особа – підприємець, юридична особа - резидент або нерезидент, об’єднання учасників з іншого регіону, ніж місцезнаходження Замовника. Також матеріали можуть закуповуватися переможцем торгів у регіоні, який не належить ні до Замовника, ні до переможця процедури закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Під терміном «претендент» слід розуміти – «учасник – переможець». Моніторинг цін проводиться з врахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» для регіону, в якому розташований Об’єкт будівництва або, за їх відсутності, у іншому регіоні з врахуванням доставки на приоб’єктний склад.

право використання

Дата подання: 21.09.2020 14:31
Дата відповіді: 24.09.2020 19:57
Відповідно до пункту 1 додатку 3 до тендерної документації під таблицею 1 «Інформація про виробничі, адміністративні та інші приміщення» Замовник зазначає, що якщо учасник є власником, зазначається "власний", в інших випадках – зазначається право користування (договір оренди або інше право використання). Цивільним кодексом України передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Також зазначений кодекс розрізняє види речових прав на чуже майно 1) право володіння; 2) право користування (сервітут); 3) право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); 4) право забудови земельної ділянки (суперфіцій). При цьому, жодним нормативно-правовим актом не передбачено такий вид права як «використання». Враховуючи вищевикладене, просимо уточнити, що саме мається на увазі Замовником під виразом «інше право використання»?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Під виразом «інше право використання» слід розуміти - оренда, суборенда, сервітути, право користування утримання, інші права, передбачені чинним законодавством.

пункт 3 додатку 3 до тендерної документації

Дата подання: 21.09.2020 14:34
Дата відповіді: 24.09.2020 19:58
Відповідно до Замовник зазначає, що відповідно до п.6.4.2. ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 при розрахунках за виконані будівельні роботи за контрактами, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародних фінансових установ за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, застосовуються примірні форми первинних облікових документів "Звіт про виконання робіт за контрактом на об'єкті будівництва за період (місяць/ рік)" (примірна форма № 1), "Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об'єкті будівництва за період" (примірна форма № 2), "Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт" (примірна форма № 3), які наведено у додатках Ф, Х, Ц. Просимо надати роз’яснення, що саме розуміється під зазначеною вимогою та чи вимагається таким чином від учасників подання додаткових документів відповідно до ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 у складі тендерної пропозиції.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 3 Документального підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного* (-их) договору (-ів) Додатку 3 тендерної документації, учасник в складі тендерної пропозиції документально підтверджує наявність досвіду виконання аналогічного (них) договору (рів), зокрема, примірними формами первинних облікових документів "Звіт про виконання робіт за контрактом на об'єкті будівництва за період (місяць/ рік)" (примірна форма № 1), "Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об'єкті будівництва за період" (примірна форма № 2), "Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт" (примірна форма № 3), які наведено у додатках Ф, Х, Ц – у разі якщо аналогічний (і) договір (и) виконаний (і) за контрактами, фінансування якого (их) здійснюється за рахунок коштів міжнародних фінансових установ за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

перелік «основних» машин та механізмів, які необхідні для його виконання

Дата подання: 25.09.2020 11:34
Дата відповіді: 30.09.2020 16:21
Відповідно до пункту 1 додатку 3 до тендерної документації Замовник вимагає від учасників надання інформації про перелік основних машин та механізмів, необхідних для виконання технічного завдання, яка обов’язково повинна містити графи встановлені Таблицею № 2. Виходячи з того, що технічне завдання не містить переліку «основних» машин та механізмів, які необхідні для його виконання, просимо надати роз’яснення, які саме основні машини та механізми вимагаються Замовником для підтвердження їх наявності?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до частини першої та частини четвертої статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників та не призводити своїми діями до штучного або умисного обмеження потенційного кола учасників. Одночасно повідомляємо, що у пункті 1 Інформації про перелік основних машин та механізмів, необхідних для виконання технічного завдання Додатку 3 тендерної документації встановлено вимогу щодо наявності будівельних машин/механізмів необхідних для укладання цементобетонного покриття у кількості не менше 2 (двох) одиниць, технічна спроможність яких дозволяє виконувати укладання цементобетонного покриття робочою шириною не менше 7 500мм. Стосовно наявності інших машин та механізмів - учасник самостійно визначає їх необхідну кількість. Надане документальне підтвердження, щодо наявності основних машин та механізмів має підтвердити замовнику фактичну спроможність учасника виконати власними або залученими силами з відповідною якістю обсяг виконання робіт, передбачений технічним завданням.

подання ОРИГІНАЛУ листа-підтвердження орендодавця, лізингодавця або іншої особи, яка зазначена у відповідному договорі

Дата подання: 25.09.2020 11:37
Дата відповіді: 30.09.2020 16:22
Відповідно до пункту 1 додатку 3 до тендерної документації Замовник вимагає від учасників подання ОРИГІНАЛУ листа-підтвердження орендодавця, лізингодавця або іншої особи, яка зазначена у відповідному договорі, щодо не заперечення використання його транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо для виконання робіт Учасником за предметом закупівлі на весь строк виконання робіт. Поряд з цим, Замовник додатково вимагає у тому разі, якщо орендодавець, лізингодавець та інші особи, які є стороною наданого Учасником в складі тендерної пропозиції договору оренди, лізингу тощо, не є власниками цієї техніки, подання листа-підтвердження від власника, щодо не заперечення використання його транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо для виконання робіт Учасником за предметом закупівлі на весь строк виконання робіт. Просимо обґрунтувати зазначену вище вимогу, враховуючи, що у разі залучення техніки на умовах оренди (лізингу), суборенди та ін., право користування належить відповідно орендодавцю, лізингодавцю або іншій особі, яка зазначена у відповідному договорі, що відповідно надає такій особі право самостійно вирішувати питання щодо передачі такого права третім особам (за виключенням випадків наявності відповідних обмежень у договорі з власником техніки). Крім того, яким чином учасник, з урахуванням положень частини восьмої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої подання інформації під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель, може надати Замовнику оригінал документу, якщо документи для їх завантаження будуть подаватися у сканованому вигляді, тобто у вигляді електронних копій паперових документів. Оригінал документу буде знаходитись у учасника у паперовому вигляді. При цьому, звертаємо увагу Замовника на те, що згідно статті 12 згаданого Закону, Замовникам забороняється вимагати від учасників подання у паперовому вигляді інформації, поданої ними під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Враховуючи зазначене, та відповідно до пункту 1 Інформації про перелік основних машин та механізмів, необхідних для виконання технічного завдання Додатку 3 тендерної документації, замовником встановлено вимогу, щодо надання учасником оригіналу листа-підтвердження орендодавця, лізингодавця або іншої особи, яка зазначена у відповідному договорі, щодо не заперечення використання його транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо для виконання робіт Учасником за предметом закупівлі на весь строк виконання робіт, у разі якщо техніка не є власністю Учасника, а залучена та вимогу щодо надання учасником оригіналу листа-підтвердження від власника, щодо не заперечення використання його транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо для виконання робіт Учасником за предметом закупівлі на весь строк виконання робіт, у разі якщо орендодавець, лізингодавець та інші особи, які є стороною наданого Учасником в складі тендерної пропозиції договору оренди, лізингу тощо, не є власниками цієї техніки. Одночасно повідомляємо, що відповідно до пункту першого Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації - тендерна пропозиція подається в електронному вигляді, під терміном «оригінал листа/оригінал довідки» слід розуміти – скановану копію з оригіналу документу.

Документальне підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного договору

Дата подання: 27.09.2020 21:14
Дата відповіді: 30.09.2020 16:23
Шановний Замовнику, просимо Вас внести зміни до тендерної документації щодо конкретизації рахування строку укладення аналогічного договору у форматі з _____р. по _____р. Оскільки незрозуміло, яким чином Замовник буде рахувати строк укладення аналогічного договору при перевірці тендерних пропозицій Учасників. Повні роки з 01.01.2010 по 31.12.2019 чи відносно дати оголошення закупівлі з 15.09.2010 по 15.09.2020? Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 3 Документального підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного (-их) договору (-ів) Додатку 3 тендерної документації, під аналогічним (-и) договором (-ами) необхідно розуміти договір (-ори) на виконання робіт з реконструкції або нового будівництва або капітального ремонту аеродрому класу наслідків (відповідальності) СС3 (V категорії складності) укладений протягом останніх 10 - ти років. Строк укладання аналогічного (-их) договору (-ів) необхідно розраховувати від дати оголошення закупівлі. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

технічне завдання, проеткна документація

Дата подання: 28.09.2020 12:23
Дата відповіді: 30.09.2020 16:23
Для належної підготовки тендерної пропозиції та розрахунку її ціни, просимо надати (завантажити у систему) проектні креслення конструкцій аеродромного одягу штучних покриттів по злітно-посадковій смузі, руліжних доріжках, перону, патрульній дорозі, площадках; плани влаштування нових покриттів, а також покриттів, що підлягають ремонту, генеральний план (з розділу Проект організації будівництво).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Ознайомитись з основними кресленнями Ви можете за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/15N7PadaLEkkA85cQAAcZHDsWX7BFKxgd?usp=sharing або після надсилання запиту на електронну адресу tender.fininpro@gmail.com

технічне завдання, проеткна документація

Дата подання: 28.09.2020 12:23
Дата відповіді: 30.09.2020 16:24
Для належної підготовки тендерної пропозиції та розрахунку її ціни, просимо надати (завантажити у систему) проектні креслення конструкцій аеродромного одягу штучних покриттів по злітно-посадковій смузі, руліжних доріжках, перону, патрульній дорозі, площадках; плани влаштування нових покриттів, а також покриттів, що підлягають ремонту, генеральний план (з розділу Проект організації будівництво).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Ознайомитись з основними кресленнями Ви можете за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/15N7PadaLEkkA85cQAAcZHDsWX7BFKxgd?usp=sharing або після надсилання запиту на електронну адресу tender.fininpro@gmail.com

По технічному завдвнню

Дата подання: 02.10.2020 10:32
Дата відповіді: 05.10.2020 16:52
Умовами технічного завдання (ст. 148 файлу «Тендерна документація.docx», розміщеного на веб-порталі уповноваженого органу) передбачені роботи з «планування площ механiзованим способом, група грунтiв 1» у обсязі 65581700 м2. Просимо Замовника надати роз’яснення, чи в цьому пункті допущено друкарську помилку, чи обсяг робіт вказано вірно.

відповідь:

Шановний учаснику! До тендерної документації будуть внесені зміни.

Відносно зміненого технічного завдання

Дата подання: 09.10.2020 10:42
Дата відповіді: 12.10.2020 16:26
Шановний Замовнику, для належної підготовки тендерної пропозиції та розрахунку її ціни, просимо Вас надати відомість обсягів і підсумкову відомість ресурсів в форматі excel; прикріпити кошторис з обнуленим цінами в форматі ims (АВК-5)

відповідь:

Шановний учаснику! У пункті 6.2.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» зазначено, що для розрахунку ціни пропозиції учасника торгів замовник надає підряднику відомість обсягів робіт, що закуповуються замовником, відомість ресурсів до неї з відповідними кошторисними цінами або без цін або затверджену проектну документацію. В Технічному завданні на проведення закупівлі Додатку 5 тендерної документації містяться «Обсяги робіт» та «Підсумкова відомість ресурсів», що є достатнім для належної підготовки учасником тендерної пропозиції та розрахунку її ціни. Надання кошторису з обнуленими цінами в форматі ims, відомостей обсягів робіт та підсумкової відомості ресурсів в форматі excel тендерною документацією не передбачено. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

кваліфікаційні вимоги

Дата подання: 12.10.2020 17:12
Дата відповіді: 13.10.2020 17:31
Відповідно до пункту 3 Документального підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного (-их) договору (-ів) Додатку 3 тендерної документації, під аналогічним (-и) договором (-ами) необхідно розуміти договір (-ори) на виконання робіт з реконструкції або нового будівництва або капітального ремонту аеродрому класу наслідків (відповідальності) СС3 (V категорії складності) укладений протягом останніх 10 - ти років. Надайте будь ласка уточнену відповідь чи буде вважатися під аналогічним договором договір з будівництва, капітального ремонту, реконструкція будівель?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 3 Документального підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного (-их) договору (-ів) Додатку 3 тендерної документації, під аналогічним (-и) договором (-ами) необхідно розуміти договір (-ори) на виконання робіт з реконструкції або нового будівництва або капітального ремонту АЕРОДРОМУ класу наслідків (відповідальності) СС3 (V категорії складності) укладений протягом останніх 10 - ти років. Під аеродромом, слід розуміти визначену ділянку земної поверхні, що призначена повністю чи частково для вильоту, прибуття, стоянки та руху по такій поверхні повітряних суден.

Технічне завдання

Дата подання: 20.10.2020 15:24
Дата відповіді: 23.10.2020 18:05
1. У зв’язку з відсутністю видів робіт у відомості обсягів по будівельно-монтажним роботам, а саме п.3099 «Виконання робіт по розділам ТХ, АБ, ВК, ОВ, ЕТР, СЗ, ПС, ОС» обсягом 1345 м2, п. 3173 «Виконання робіт по розділам ТХ, АБ, ВК, ОВ, ЕТР, СЗ, ПС, ОС» обсягом 735 м2 чи можливо визначення вартості робіт за аналогічними роботами, виконаними підрядною організацією (вартість вказати «ЗА АНАЛОГОМ» за одиницю обсягу). У такому випадки необхідно надавати розрахунок до «АНАЛОГУ»? Це питання відноситься до всіх аналогічних пунктів, зокрема маркування на пероні, агротехнічні роботи тощо. 2. П.4 технічного завдання. Просимо відкоригувати обсяг робіт на перевезення сміття за попереднім п.3 навантаження сміття обсягом 11 923,92 т. 3. Просимо надати роз’яснення згідно відомості обсягів робіт п.113-115. Роботи відмінні від відомості обсягів робіт, які біло надано разом з кресленнями (п1. аркуш 4 «Відомості обсягів робіт. Перша черга. Будівництво). Який документ є домінуючим для складання цінової пропозиції? Це питання відноситься до всіх аналогічних пунктів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! При визначені вартості робіт необхідно дотримуватись вимог встановлених тендерною документацією. Ціна пропозиції учасника повинна бути розрахована відповідно до Державних та відомчих норм, стандартів що є обов’язковими при виконанні будівельних робіт ДСТУ Б Д.1.1-1: 2013 "Правила визначення вартості будівництва" та відповідати технічному завданню. Основні креслення надані для ознайомлення та не є складовою частиною тендерної документації.

щодо технічної частини предмета закупівлі

Дата подання: 23.10.2020 09:49
Дата відповіді: 28.10.2020 20:42
1. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 1-3-1 на розбирання існуючого покриття – РД-1, РД-3» в п. 3 вказано: «Навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди, місткість ковша-екскаватора 0,5 м3 – 11923,92 т», в. п. 4 вказано: «Перевезення сміття до 30 км – 119,239 т». Кількість перевезення сміття – 119,239 т не відповідає кількості сміття, яке навантажується ¬ 11923,92т. Просимо Замовника внести відповідні зміни. 2. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в розділі 1. «Територія ТОВ «УКРХІМСОЮЗ»» «Локального кошторису 1-7-1 на розбирання конструкцій» в п. 50 вказано: «Розбирання надземної частини будівель без збереження придатних матеріалів (металеві склади – 4752 м3», в. п. 51 вказано: «Перевезення сміття до 30 км – 54 т». Просимо Замовника надати роз’яснення як утилізується різниця об’єму матеріалу від розбирання. Аналогічна ситуація у п. наступних розділів «Локального кошторису 1-7-1 на розбирання конструкцій». 3. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 2-1-2 на земляні роботи на ґрунтовій частині 1 черга» в п. 151 вказано: «Навантаження рослинного ґрунту на автомобілі-самоскиди екскаваторами одноковшовими дизельними на гусеничному ходу з ковшом місткістю 1,25 [1,25-1,5] м3, група ґрунтів 1 – 18699 м3», в п. 152 вказано: «Перевезення рослинного ґрунту до 1 км (у тимчасовий кавальєр) – 28983,45 т», в п. 153 вказано: «Перевезення рослинного ґрунту до 1 км – 28983,45 т». Просимо Замовника звернути увагу і надати роз’яснення, чи не перевищені обсяги перевезення ґрунту. 4. В проекті договору на проведення закупівлі (Додаток № 9 ) в Розділі 6 «Фінансування робіт та порядок здійснення оплати», п.6.4 вказано: «Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1764 (із змінами) «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» від 04.12.2019р. № 1070 «Про деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів Замовник може прийняти рішення щодо надання Підряднику на строк не більше 3 (трьох) місяців авансу (але не пізніше кінця поточного бюджетного року) на виконання Робіт в сумі, що не перевищує 30 (тридцяти) відсотків вартості річного обсягу робіт, а саме загальної вартості робіт (Договірної ціни) передбаченої п. 4.1. даного Договору на підставі наданих рахунків-фактур. Підрядник зобов'язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів, устаткування протягом 3 (трьох) місяців з моменту отримання авансу, та виконати належним чином обсяг закупівель та надати Замовнику підтверджуючі документи (Акт прийняття виконаних робіт (форма КБ-2В) та Довідку про вартість виконаних підрядних робіт (форма КБ-3)) на суму сплаченого авансу. При закінченні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику з урахуванням індексу інфляції. Не надання авансу не є підставою для перегляду строків виконання робіт». Хочемо звернути увагу Замовника, на те, що при закупівлі дороговартісного обладнання строк його виготовлення може становити більше 3 (трьох) місяців. Просимо Замовника врахувати зазначене і надати роз’яснення, чи можливо внести відповідні зміни до даного пункту, а саме збільшити термін відпрацювання авансу або можливістю надати інших підтверджуючих документів щодо цільового використання отриманих коштів. 5. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Підсумкова відомість ресурсів» в Розділі IV «Будівельні матеріали, вироби і конструкції», п. 387 вказано» «Дюбель діаметр 22 мм, довжиною 600 мм – 323635,264 шт.». В той же час на кресленні для учасників (файл Book_UA-DNK-03_4 АПР-4-R1, аркуш 13.00 – UA-DNK-03-П-АПР-4-13.00-) в таблиці «Відомість витрати сталі» для ШС-1, ШС-2 для дюбелів використовується арматура діаметром 25 мм. Просимо Замовника надати роз’яснення, який саме діаметр арматури необхідно враховувати, та внести відповідні зміни. 6. В проекті договору на проведення закупівлі (Додаток № 9 ) в Розділі 4. «Договірна ціна» будівництво розділяється на 4 (чотири) черги, в той же час в Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» розподіл робіт по чергах виконано частково. Просимо Замовника надати обсяги робіт з чітким розподілом по чергам.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! У відповідності до поставлених Вами питань, а саме щодо перевезення сміття, перевезення рослинного ґрунту та розподілу будівництва по чергам, Замовником буде переглянуто технічне завдання. Стосовно утилізації різниці об’єму матеріалів від розбирання, у локальному кошторисі 1-7-1 на розбирання конструкцій в п. 50 вказано: «Розбирання надземної частини будівель без збереження придатних матеріалів (металеві склади – 4752 м3)» - мається на увазі будівельний об’єм всієї будівлі, вага сміття згідно розрахунку складає – 54 т. Зміни до тендерної документації в цій частині та аналогічних пунктів кошторису вноситись не будуть. Щодо діаметру арматури в Додатку 5 технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Підсумкова відомість ресурсів» вказано «Дюбель діаметр 22 мм, довжиною 600 мм – 323635,264 шт.» інформація є вірною, зазначене підтверджується наданими основними кресленнями UA-DNK-03-П-АПР-4-15.01-P1 (арк.15.01) та UA-DNK-03-П-АПР-4-15.01-P1 (арк.15.02). Також повідомляємо, що умови надання та використання авансу, відповідають вимогам постанов Кабінету Міністрів України № 1764 від 27.12.2001р. (із змінами) «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» та № 1070 від 04.12.2019р. «Про деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти». Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

щодо умов виконання робіт для врахування цінової пропозиції

Дата подання: 23.10.2020 09:55
Дата відповіді: 28.10.2020 20:43
Просимо Замовника надати роз’яснення, стосовно умов виконання будівельно-монтажних робіт для врахування коефіцієнтів до трудовитрат робітників – будівельників, монтажників, та зайнятих на керуванні та обслуговувані машин та механізмів згідно додатку «Г» ДСТУ Н Б Д.2.2-48:2012.

відповідь:

Шановний учаснику! До трудовитрат робітників – будівельників, монтажників, та зайнятих на керуванні та обслуговувані машин та механізмів при виконанні будівельно-монтажних робіт згідно п.6 додатку «Г» ДСТУ Н Б Д.2.2-48:2012 (Будівництво нових об’єктів на території діючих підприємств (аеропорт), які мають розгалужену мережу транспортних та інженерних комунікацій і обмежені умови для складування матеріалів) - передбачається застосування коефіцієнту 1,1.

щодо обсягів робіт

Дата подання: 23.10.2020 14:27
Дата відповіді: 28.10.2020 20:44
В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 2-2-1 на штучні покриття – пасажирський перон», п. 203 вказано: «Влаштування двохшарового армованого цементобетонного покриття бетоноукладачами Wirtgen SP 1500, ширина смуги 7,5 м, товщина покриття 30 см – 186636 м2», в. п. 204 вказано: «На кожні 5 см зміни товщини покриття додавати або виключати до норм 9-2-15-1, 9-2-15-2 // збільшення до 40 см // – 186636 м2». В той же час на кресленні для учасників (файл Book_UA-DNK-03_4 АПР-4-R1, аркуш 15.01 – UA-DNK-03-П-АПР-4-13.01-Р1) в таблиці «Відомість обсягів робіт по улаштуванню штучних покриттів» в п. 13 вказано: «Улаштування верхнього шару покриття із цементобетону Btb4,8/60 B45 товщиною 40 см високопродуктивним комплектом з приставною опалубкою – 186636 м2». Просимо Замовника звернути увагу, що в таблиці «Обсяги робіт» відсутні дані щодо використання опалубки та внести відповідні зміни або надати роз’яснення.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Основні креслення надані для ознайомлення та не є складовою частиною тендерної документації. Підготовку тендерної пропозиції необхідно здійснювати відповідно до технічного завдання.

щодо зворотніх матеріалів

Дата подання: 23.10.2020 15:09
Дата відповіді: 28.10.2020 20:45
В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Підсумкова відомість ресурсів» в Розділі IV «Будівельні матеріали, вироби і конструкції», п. 1869 вказано: "Алюміній металобрух (зворотній матеріал) – 108 т". Оскільки в таблиці «Обсяги робіт» взагалі відсутні роз'яснення щодо видів та кількості зворотніх матеріалів, просимо Замовника надати роз’яснення, у якій черзі та при яких видах робіт отримані дані зворотні матеріали.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Зворотні матеріали виникають від розбирання будівель та споруд та передбачені в другій черзі будівництва (кошторис 1-7-1 «Розбирання конструкцій»).

щодо кількості проходів котка

Дата подання: 23.10.2020 16:57
Дата відповіді: 28.10.2020 20:46
В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 2-2-1 на штучні покриття – пасажирський перон», п. 252 і 253 вказано: «Ущільнення насипу котками дорожніми самохідними вібраційними грунтовими HAMM-3520, товщина шару 30 см – 5719,5 м3». Просимо Замовника надати роз’яснення щодо кількості проходів котка, що передбачена проектно-кошторисною документацією.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! При розрахунку кількості проходів катка при ущільнені ґрунту необхідно виходити з потреби виконання 1 проходу катка кожні 30 см.

Забезпечення виконання договору

Дата подання: 27.10.2020 11:05
Дата відповіді: 30.10.2020 18:04
Доброго дня. Пункт 4.10.4 Договору Підрядник при укладанні Договору вносить забезпечення виконання Договору у вигляді забезпечувального грошового платежу в розмірі 1% (один відсоток) від Договірної ціни Згідно Типового Договору пункт 4.10. Забезпечення виконання Договору не повертається у разі: 4.10.4. Дострокового розірвання Договору за рішенням суду на вимогу Підрядника. У зв'язку з чим утримується забезпечення при достроковому розірванні за рішенням суду на вимогу Підрядника? У практиці Підрядник звертається до суду за вирішенням питання про невиконання зобов'язань з боку Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Забезпечення виконання Договору утримується (не повертається) у зв’язку із достроковим розірванням договору за рішенням суду на вимогу Підрядника. Відповідна умова договору має на меті захистити Замовника від дострокового розірвання договору за ініціативою підрядника у разі якщо сторони не дійшли згоди про дострокове розірвання договору.

Обеспечение заявки

Дата подання: 27.10.2020 11:07
Дата відповіді: 30.10.2020 18:05
Допускается ли выпуск контр-гарантии обеспечения заявки на участие, выпущенной в банком Казахстана и перевыпущена в банком Украины?

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, забезпечення тендерної пропозиції надається у вигляді банківської гарантії, яка повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах"

забезпечення заявки

Дата подання: 27.10.2020 11:09
Дата відповіді: 30.10.2020 18:06
Чи допускається випуск контр-гарантії забезпечення заявки на участь, випущеної в банком Казахстану і перевипущена в банком України?

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, забезпечення тендерної пропозиції надається у вигляді банківської гарантії, яка повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах"

Досвід виконання аналогічного договору нерезидента

Дата подання: 27.10.2020 17:13
Дата відповіді: 30.10.2020 18:08
Доброго дня! Просимо надати пояснення щодо наступних 2 питань: 1) Якщо учасником є об’єднання учасників, а саме окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидента та нерезидента) та у одного учасника цього об’єднання – нерезидента є досвід виконання аналогічного договору в країні, в якій він зареєстрований. Але згідно законодавства країні реєстрації нерезидента відсутня класифікація об’єктів за класами наслідків або категоріями складності, а тендерна документація містить вимогу: Під аналогічним (-и) договором (-ами) необхідно розуміти договір (-ори) на виконання робіт з реконструкції або нового будівництва або капітального ремонту аеродрому класу наслідків (відповідальності) СС3 (V категорії складності) укладений протягом останніх 10 - ти років. Як підтвердити нерезиденту (учаснику об’єднання) досвід виконання аналогічного договору? 2) З огляду на перше питання виникає наступне: якщо підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям здійснюється з урахуванням узагальнених об’єднаних показників кожного учасника такого об’єднання на підставі наданої об’єднанням інформації згідно законодавства України та умов тендерної документації. То чи буде достатнім, якщо на підтвердження наявності виконання аналогічного договору буде надано інформація та документальне підтвердження тільки одного з учасників об’єднання?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Приміток до тендерної документації, учасник-нерезидент повинен надати зазначені в тендерній документації документи з урахуванням особливостей законодавства країни, в якій цей учасник зареєстрований (аналоги документів). У разі подання аналогу документу або у разі відсутності такого документу та його аналогу учасник-нерезидент повинен додати до тендерної пропозиції пояснювальну записку із зазначенням назви документу/інформації, передбаченої тендерною документацією та назви аналогу документу або інформації про відсутність такого документу та його аналогу із зазначенням причин відсутності. Згідно з абзацом другим пункту 5 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, об’єднання учасників підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям з урахуванням узагальнених об’єднаних показників кожного учасника такого об’єднання на підставі наданої об’єднанням інформації. Одночасно повідомляємо, що інформація може бути надана в тому числі й від одного з учасників об’єднання.

Участь в тендері нерезидентів

Дата подання: 28.10.2020 15:08
Дата відповіді: 02.11.2020 16:26
Чи може брати участь в тендері іноземна юридична особа, зареєстрована в Республіці Казахстан, без наявності представництва або філії в Україні?

відповідь:

Шановний учаснику! Згідно з пунктом 37 частини першої статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) учасником процедури закупівлі (далі – учасник) є фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Для цілей Закону до об’єднання учасників належать:
окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб - резидентів;
окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидентів та нерезидентів);
об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи.

Відповідно до частини другої статті 5 Закону учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
У свою чергу, договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (пункт шостий частини першої статті 1 Закону).

При цьому договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) та Господарського кодексу України (далі – ГКУ) з урахуванням особливостей, визначених Законом (частина перша статті 41 Закону).

Поряд з цим, визначення поняття комерційного представництва наведено в статті 243 ЦКУ. Поняття комерційного посередництва у сфері господарювання визначено главою 31 ГКУ.

Так, відповідно до статті 243 ЦКУ комерційним представником є особа, яка постійно та самостійно виступає представником підприємців при укладенні ними договорів у сфері підприємницької діяльності. Повноваження комерційного представника можуть бути підтверджені письмовим договором між ним та особою, яку він представляє, або довіреністю.

Згідно зі статтею 295 ГКУ комерційним посередництвом (агентською діяльністю) є підприємницька діяльність, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє. За агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок (стаття 297 ГКУ).

Водночас, правовий статус іноземних юридичних осіб та порядок їх діяльності на території України не є предметом регулювання законодавства у сфері публічних закупівель.

Так, відповідно до статті 5 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (далі – Закон про ЗЕД), яким зокрема здійснюється регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні, Усі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності незалежно від форми власності та інших ознак мають рівне право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічної діяльності та дії щодо її провадження, у тому числі будь-які валютні операції та розрахунки в іноземній валюті з іноземними суб’єктами господарської діяльності, що прямо не заборонені або не обмежені законодавством.

У свою чергу, визначення понять “зовнішньоекономічна діяльність”, “іноземні суб'єкти господарської діяльності” та “суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності” наведено відповідно в абзацах дванадцятому і двадцятому статті 1 та статті 3 Закону про ЗЕД.

При цьому іноземні суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України (абзац перший частини вісімнадцятої статті 5 Закону про ЗЕД).

щодо обсягів робіт в Технічному завданні

Дата подання: 30.10.2020 10:48
Дата відповіді: 04.11.2020 15:36
1. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 2-2-7 на маркування аеродромних покриттів – пасажирський перон» в п. 725 вказано: «МАРУВАННЯ АЕРОДРОМНИХ ПОКРИТТІВ – ПАСАЖИРСЬКИЙ ПЕРОН – 190990 м2», в «Локальному кошторисі 2-2-1 на штучні покриття – пасажирський перон» п. 202 вказано: «Улаштування прошарків з нетканого синтетичного полотна – 190990 м2», в п. 203 вказано: «Влаштування двохшарового армованого цементобетонного покриття бетоноукладачами Wirtgen SP 1500, ширина смуги 7,5 м, товщина покриття 30 см – 186636 м2». Просимо Замовника звернути увагу, що площа маркування покриття є більшою за площу самого покриття, і надати роз’яснення щодо обсягів маркування покриття. Аналогічно по всіх інших п. Локальних кошторисів. 2. В Додатку № 5 Технічного завдання на проведення закупівлі в таблиці «Обсяги робіт» в «Локальному кошторисі 3-1-1 на будівельно-монтажні роботи» в п. 3099 вказано: «Виконання робіт по розділам ТХ, АБ, ВК, ОВ, ЕТР, С3, ПС, ОС – 1345 м2». Просимо Замовника конкретизувати обсяги робіт по кожному розділу (ТХ, АБ, ВК, ОВ, ЕТР, С3, ПС, ОС) окремо, а не загальною площею 1345 м2. Аналогічно по п. 3173.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! У відповідності до поставлених Вами питань Замовником буде переглянуто технічне завдання.

Забезпечення заявки

Дата подання: 02.11.2020 18:47
Дата відповіді: 05.11.2020 18:58
Якщо учасник торгів - компанія нерезидент України, чи можливо надання банківської гарантії забезпечення торгів і супутнього пакета документів (довідка про зарахування коштів покриття, виписка з рахунку покриття, документи, що підтверджують повноваження підписанта від банку - гаранта і т.д.) від обслуговуючого її банку- нерезидента? Мається на увазі, що формат гарантії буде повністю збігатися з заявленими вимогами організатора торгів, буде пересланий системою SWIFT в український авізуючий банк, роздрукований і переведений на українську мову. Якщо так, то чи можливо, щоб така гарантія була номінована у валюті, відмінній від української гривні? Якщо так, то чи можливо надання гарантії на суму, яка в перерахунку за курсом Національного банку України на день подачі, буде трохи більше, ніж зафіксована в тендерній документації? Чи можна завести цю обмежену гарантію від банку-нерезидента авизующим банком в систему Me.doc з використанням електронного цифрового підпису авізуючого банку? Якщо це можливо, то чи існують які-небудь вимоги до банку-нерезиденту, що випускає таку гарантію, окрім прописаних у тендерній документації?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, забезпечення тендерної пропозиції надається у вигляді банківської гарантії, яка повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах". Розмір забезпечення тендерної пропозиції повинен становити суму РІВНУ 28 494 000,00 грн. Якщо в гарантії буде вказано не точну цифру та/або формулювання, наприклад: «будь-яку суму, але не більше 28 494 000,00 грн.», тощо, пропозицію учасника, що подав таку банківську гарантію буде відхилено Замовником.

Забезпечення заявки

Дата подання: 02.11.2020 18:50
Дата відповіді: 05.11.2020 18:59
Якщо учасник торгів - компанія нерезидент України, чи можливо надання банківської гарантії забезпечення торгів і супутнього пакета документів (довідка про зарахування коштів покриття, виписка з рахунку покриття, документи, що підтверджують повноваження підписанта від банку - гаранта і т.д.) від обслуговуючого її банку- нерезидента? Мається на увазі, що формат гарантії буде повністю збігатися з заявленими вимогами організатора торгів, буде пересланий системою SWIFT в український авізуючий банк, роздрукований і переведений на українську мову. Якщо так, то чи можливо, щоб така гарантія була номінована у валюті, відмінній від української гривні? Якщо так, то чи можливо надання гарантії на суму, яка в перерахунку за курсом Національного банку України на день подачі, буде трохи більше, ніж зафіксована в тендерній документації? Чи можна завести цю обмежену гарантію від банку-нерезидента авизующим банком в систему Me.doc з використанням електронного цифрового підпису авізуючого банку? Якщо це можливо, то чи існують які-небудь вимоги до банку-нерезиденту, що випускає таку гарантію, окрім прописаних у тендерній документації?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, забезпечення тендерної пропозиції надається у вигляді банківської гарантії, яка повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах". Розмір забезпечення тендерної пропозиції повинен становити суму РІВНУ 28 494 000,00 грн. Якщо в гарантії буде вказано не точну цифру та/або формулювання, наприклад: «будь-яку суму, але не більше 28 494 000,00 грн.», тощо, пропозицію учасника, що подав таку банківську гарантію буде відхилено Замовником.

Забезпечення заявки

Дата подання: 02.11.2020 18:51
Дата відповіді: 05.11.2020 18:59
Якщо учасник торгів - компанія нерезидент України, чи можливо надання банківської гарантії забезпечення торгів і супутнього пакета документів (довідка про зарахування коштів покриття, виписка з рахунку покриття, документи, що підтверджують повноваження підписанта від банку - гаранта і т.д.) від обслуговуючого її банку- нерезидента? Мається на увазі, що формат гарантії буде повністю збігатися з заявленими вимогами організатора торгів, буде пересланий системою SWIFT в український авізуючий банк, роздрукований і переведений на українську мову. Якщо так, то чи можливо, щоб така гарантія була номінована у валюті, відмінній від української гривні? Якщо так, то чи можливо надання гарантії на суму, яка в перерахунку за курсом Національного банку України на день подачі, буде трохи більше, ніж зафіксована в тендерній документації? Чи можна завести цю обмежену гарантію від банку-нерезидента авизующим банком в систему Me.doc з використанням електронного цифрового підпису авізуючого банку? Якщо це можливо, то чи існують які-небудь вимоги до банку-нерезиденту, що випускає таку гарантію, окрім прописаних у тендерній документації?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику! Відповідно до пункту 2 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації, забезпечення тендерної пропозиції надається у вигляді банківської гарантії, яка повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах". Розмір забезпечення тендерної пропозиції повинен становити суму РІВНУ 28 494 000,00 грн. Якщо в гарантії буде вказано не точну цифру та/або формулювання, наприклад: «будь-яку суму, але не більше 28 494 000,00 грн.», тощо, пропозицію учасника, що подав таку банківську гарантію буде відхилено Замовником.
Розгорнути: 28 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Дата подання: 21.09.2020 14:39
Відповідно до пункту 3 додатку 3 до тендерної документації Замовник під таблицею № 4 вимагає у якості документального підтвердження досвіду виконання аналогічного (них) договору (рів) надання у складі тендерної пропозиції копії позитивного (них) відгуку (ків) за кожним (и) договором (ами) вказаним (их) у Таблиці № 4 від замовника.
Відповідно до пункту 11 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» замовники - суб’єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону, тобто Державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів».
Враховуючи викладене, з метою запобігання непорозумінь з боку учасників, вимагаємо внести зміни до тендерної документації в цій частині шляхом заміни терміну «замовник» на термін «замовник робіт» або «контрагент».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

24.09.2020 20:01
Шановний учаснику! Відповідно до пункту 3 Документального підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного* (-их) договору (-ів) Додатку 3 тендерної документації, учасник в складі тендерної пропозиції документально підтверджує наявність досвіду виконання аналогічного (них) договору (рів), зокрема, копією позитивного (них) відгуку (ків) за кожним (и) договором (ами) вказаним (их) у Таблиці № 4 від замовника. Одночасно повідомляємо, що під терміном «від замовника» слід розуміти – від підрядника/від генпідрядника/від одержувача бюджетних коштів/від балансоутримувача об’єкта будівництва - за виконаними аналогічними договорами. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Дата подання: 25.09.2020 11:27
Відповідно до пункту 5 Загальних положень тендерної документації у разі, якщо учасником процедури закупівлі є консорціум, утворений відповідно до норм Господарського кодексу України, документальне підтвердження інформації про відповідність кваліфікаційним критеріям може бути надане консорціумом щодо відповідності таким кваліфікаційним критеріям підприємством-учасником консорціуму та консорціум має документальне підтвердження того, що у підприємства-учасника консорціуму виникнуть обов'язки щодо виконання зобов'язань перед консорціумом у разі укладання договору за результатами процедури закупівлі. Таке підтвердження від імені підприємства-учасника оформлюється листом на адресу консорціуму.
Відповідь консорціуму має чітко підтверджувати наявність відповідних зобов'язань, зокрема щодо надання техніки, персоналу, фінансових ресурсів та іншого.
Однак, консорціум, виходячи з положень статті 120 Господарського кодексу є однією з організаційно-правових форм об’єднань підприємств. Окрім консорціуму, господарські об’єднання можуть утворюватися як асоціації, корпорації, концерни, інші об'єднання підприємств, передбачені законом.
Так, відповідно до пункту 37 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Для цілей цього Закону до об’єднання учасників належать:
- окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб - резидентів;
- окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидентів та нерезидентів);
- об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи.
Враховуючи викладене, передбачивши вимоги тільки для однієї з форм об’єднань, Замовник ставить в нерівні умови разом з іншими об’єднаннями підприємств. Таким чином, вимагаємо внести зміни до тендерної документації шляхом заміни у пункті 5 Загальних положень терміну «консорціум» на термін «об’єднання підприємств».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

30.09.2020 16:28
Шановний учаснику! В абзаці третьому пункту 5 загальних положень тендерної документації передбачена норма про участь у торгах консорціуму. Відсутність можливості участі даного виду об’єднання у торгах є дискримінаційною нормою, що порушує принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості процедури закупівель, і обмежує конкуренцію. Слід зазначити, що в абзаці першому пункту 5 загальних положень тендерної документації передбачена можливість участі у процедурі закупівлі на рівних умовах вітчизняних та іноземних учасників всіх форм власності та організаційно-правових форм. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c3

Статус:
Відхилена

Учасник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Дата подання: 25.09.2020 11:30
Відповідно до пункту 7 Загальних положень тендерної документації якщо в складі тендерної пропозиції надається документ, що складений на іншій мові учасник надає переклад цього документу на українській мові. Переклад повинен бути посвідчений учасником торгів або посвідчений нотаріально (на розсуд учасника). Відповідальність за достовірність перекладу несе учасник.
Однак, відповідно до статті 79 «Про нотаріат» саме нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. Статтею 38 зазначеного Закону вірність перекладу документів з однієї мови на іншу можуть засвідчувати консульські установи України.
Тобто посвідчення перекладу документів, складених на іншій мові, здійснюється виключно нотаріусами або консульскими установами. При цьому, жодним нормативно-правовим актом не передбачено можливість посвідчення перекладів документів іншими особами, окрім тих, що зазначені вище, що нівелює можливість учасників відповідати за достовірність перекладу у разі їх самостійного посвідчення.
Враховуючи вищевикладене, вимагаємо привести вимогу пункту 7 Загальних положень тендерної документації у відповідність до законодавчих актів України шляхом виключення можливості посвідчення перекладу документів учасниками торгів.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

30.09.2020 16:27
Шановний учаснику! Відповідно до статті 79 Закону України «Про нотаріат» (далі – Закон), нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. Виходячи з даних положень Закону, нотаріус засвідчує справжність підпису перекладача, який перекладає документ з однієї мови на іншу, тому, нотаріальний переклад чи переклад здійснений перекладачем або агенцією з перекладів жодним чином не впливає на зміст перекладеного документу. З метою недопущення додаткових витрат учасниками процедури закупівлі (оскільки за кожну дію нотаріуса стягується плата), переклад може бути зроблений професійною агенцією з перекладів та засвідчений підписом перекладача. Оскільки нотаріальне засвідчення підпису перекладача не впливає на зміст документу або зміст перекладу, в тендерній документації, відповідно до абзацу третього пункту 7 Загальних положень тендерної документації передбачено можливість посвідчення перекладу учасником торгів. Одночасно повідомляємо, що відповідно до абзацу четвертого пункту 7 Загальних положень тендерної документації, відповідальність за достовірність перекладу несе учасник. Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c4

Статус:
Відхилена

Учасник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Дата подання: 25.09.2020 11:32
Відповідно до пункту 1 додатку 3 до тендерної документації Замовник вимагає від учасників надання інформації про наявність виробничої бази надати по формі Таблиці №1 із зазначенням площі виробничих, адміністративних та інших приміщень та документів про власність (оренду) на це майно.
Виходячи зі змісту зазначеної вимоги, кожен з учасників повинен мати щонайменше 6 (шість) приміщень – виробничих (тобто 2 і більше), адміністративних (2 і більше), інших приміщень (2 і більше).
Враховуючи викладене, передбачивши вимоги щодо наявності не менше 6 приміщень, Замовник ставить в нерівні умови разом з іншими учасниками, у яких є 1 приміщення в якості виробничої бази, що є достатнім для вимог даної закупівлі. Таким чином, вимагаємо внести зміни до тендерної документації шляхом заміни у пункті 1 додатку 3 до тендерної документації виразу «виробничих, адміністративних та інших приміщень» на вираз «виробничої бази».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

30.09.2020 16:26
Шановний учаснику! Відповідно до пункту 1 Наявності обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання робіт відповідно до вимог технічного завдання Додатку 3 тендерної документації, Замовником встановлено вимогу щодо наявності в учасника виробничої бази, інформацію про яку необхідно надати по формі Таблиці №1 із зазначенням площі виробничих, адміністративних та інших приміщень та документів про власність (оренду) на це майно – без зазначення мінімально необхідної кількості та не встановлено вимог щодо наявності в учасника щонайменше 6 (шість) приміщень – виробничих (тобто 2 і більше), адміністративних (2 і більше), інших приміщень (2 і більше). Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c5

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ", Код ЄДРПОУ:32794511
Дата подання: 07.10.2020 16:13
Шановний Замовник!
Згідно з п.1 Додатку 3 до тендерної документації «Учасник повинен мати власний або залучений бетонний (-і) завод* (-и). Для документального підтвердження наявності бетонного (-их) заводу (-ів), учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції документ (-и), що підтверджує (-ють) право власності Учасника на бетонний (-і) завод* (-и) або копію (-ї) діючого (-их) договору (-ів) з усіма додатками які вказані у договорі (-ах), що підтверджує правові підстави залучення бетонного (-их) заводу* (-ів) (договір оренди/договір лізингу/договір надання послуг тощо).
Таким чином формулювання даної вимоги допускає залучення бетонного заводу учасниками і на інших правових підставах, крім договорів оренди/договір лізингу/ надання послуг.
Але при цьому залишається незрозумілим - чи буде відповідати даному кваліфікаційному критерію учасник, що уклав договір купівлі-продажу (постачання) бетону з постачальником, який має у своєму володінні необхідне обладнання, готовий його перебазувати у 30-денний термін і гарантує стабільне постачання потрібних обсягів бетону для виконання робіт за предметом закупівлі.
Між тим є очевидним, що «залучення» бетонного заводу у такий спосіб так само задовольнить усі виробничі потреби переможця торгів і є цілком відповідною та належною альтернативою варіантам використання власного або орендованого обладнання. Також, передбачаючи можливість придбання бетону у виробників, замовник сформує максимально комфортне конкурентне середовище для всіх потенційних учасників і жодним чином не обмежить нормальну економічну конкуренцію в процесі торгів.
На підставі викладеного, з метою уникнення неоднозначного трактування
зазначеної вимоги тендерної документації і для недопущення численних порушень основних принципів публічних закупівель та прав учасників торгів, просимо внести зміни у тендерну документацію в цій частині і передбачити можливість для учасників залучити до виконання робіт обладнання сторонніх виробників бетону шляхом укладення договору поставки бетону безпосередньо для предмету закупівлі у заздалегідь встановленій кількості.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

09.10.2020 16:09
Шановний учаснику! У відповідності до п. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, в тому числі наявність в Учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Вимогами тендерної документації передбачено, що Учасник повинен мати власний або залучений бетонний (-і) завод (-и). Для документального підтвердження наявності бетонного (-их) заводу (-ів), Учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції документ (-и), що підтверджує (-ють) право власності Учасника на бетонний (-і) завод (-и) або копію (-ї) діючого (-их) договору (-ів) з усіма додатками які вказані у договорі (-ах), що підтверджує правові підстави залучення бетонного (-их) заводу (-ів) (договір оренди/договір лізингу/договір надання послуг тощо). Таким чином, Замовник не встановлював будь-яких обмежень щодо способів документального підтвердження правових підстав залучення бетонного (-их) заводу (-ів). Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.b6

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ", Код ЄДРПОУ:32794511
Дата подання: 02.11.2020 17:17
Шановний Замовнику!

У підпункті 8.1.33 пункту 8.1 розділу 8 «Права та обов’язки сторін» проєкту договору підряду (Додаток 6 до тендерної документації) зазначено, що обов’язком підрядника є укладення договору страхування об’єкту будівництва. А згідно підпункту 18.14.5 пункту 18.14. проєкту договору замовник має право ініціювати розірвання договору у разі, якщо підрядник не уклав договір страхування об’єкту будівництва або комплексу робіт.
Таким чином на підрядника відповідно до підпункту 8.1.33 пункту 8.1 розділу 8 даного проєкту договору покладаються обов’язки страхування всього об’єкту будівництва, але при цьому не зазначається ані строки страхування, ані комплекс страхових ризиків, ані те - за чий рахунок: за власний рахунок підрядника чи за рахунок замовника з наступної компенсацією. Безперечно дані обставини є дуже важливими при формуванні учасниками ціни своєї тендерної пропозиції (врахування чи не врахування розміру витрат на страхування), а також прийняття ними рішень під час аукціону.
Також з аналізу вказаних умов проєкту договору можна зробити висновок, що страхування окремого певного комплексу (частини) робіт не допускається. У той же час підпункт 18.14.5 пункту 18.14. проєкту договору містить положення відносно страхування «комплексу робіт».
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» одним з основних принципів публічних закупівель є відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель.
Тому, на нашу думку, положення проєкту договору про закупівлю вимагають конкретизації та уточнення з метою уникненню неоднозначного їх трактування та недопущення численних порушень основних принципів публічних закупівель і прав учасників торгів. На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.24 ЗУ «Про публічні закупівлі» просимо внести зміни до додатку 6 тендерної документації шляхом доповнення підпункту 8.1.33 пункту 8.1 розділу 8 «Права та обов’язки сторін» проєкту договору положеннями, які б чітко визначали:
а) за чий рахунок підрядник зобов'язаний здійснити страхування об’єкту будівництва та чи приймає замовник на себе обов’язок наступної компенсації витрат підрядника на це, якщо приймає то вказати в якому порядку та в які строки мають бути проведені ці операції;
б) основні умови страхування об’єкту будівництва, строки та перелік страхових ризиків;
в) чи допускається поетапне страхування об’єкту будівництва шляхом страхування певних комплексів робіт по мірі їх виконання. У разі недопущення страхування комплексів робіт логічним є виключення з підпункту 18.14.5 пункту 18.14. проєкту договору фрази «або комплексу робіт».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

05.11.2020 19:01
Шановний учаснику! До тендерної документації будуть внесені зміни.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c7

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ", Код ЄДРПОУ:32794511
Дата подання: 02.11.2020 19:14
Шановний Замовнику!
Відповідно до п.6.4 проекту договору підряду (Додаток 6 до тендерної документації) замовник може прийняти рішення щодо надання підряднику авансу на строк не більше трьох місяців (але не пізніше кінця поточного бюджетного року) у розмірі, що не перевищує 30 % вартості річного обсягу робіт. При цьому підрядник має право використати аванс саме для придбання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів.
Одночасно просимо звернути увагу, що до предмету закупівлі входять роботи з улаштування дуже специфічного світлосигнального та радіотехнічного обладнання, яке просто відсутнє у вільному продажу, виготовляється лише на замовлення і має досить значну собівартість. Практичний досвід реалізації подібних проектів показав, що виготовлення та постачання такого обладнання займає 6-8 календарних місяців, а його монтаж та передача Замовнику ще 2 місяці. Таким чином авансування цих витрат підрядника строком до 3 місяців є абсолютно неефективним та не раціональним. Підрядник буде просто змушений замовляти дане обладнання за кредитні або власні обігові кошти, що може негативно вплинути на його поточний фінансовий стан і, як наслідок, на темп виконання ним робіт в цілому.
У той же час згідно п.1 Постанови КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів (крім закордонних дипломатичних установ) у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату в разі закупівлі товарів, робіт і послуг за капітальними видатками та державними контрактами (договорами) на строк не більше 12 місяців.
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» одним з основних принципів публічних закупівель є ефективність та пропорційність.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.24 ЗУ «Про публічні закупівлі» і враховуючи положення п.1 Постанови КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1070, просимо внести зміни до тендерної документації та передбачити у п. 6.4 проекту договору підряду (Додаток 6 до тендерної документації) можливість надання авансу підряднику на придбання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів строком до 10 календарних місяців.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

05.11.2020 19:04
Шановний учаснику! Відповідно до п. 5 «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проектування та будівництва аеродрому Міжнародного аеропорту “Дніпропетровськ”», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №384 від 20 травня 2020р. - видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок бюджетних коштів об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
Зміни до тендерної документації в цій частині вноситись не будуть.

Номер вимоги: UA-2020-09-15-000585-a.c9

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Дата подання: 05.12.2020 20:42
В порядку частини третьої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні та протоколі розгляду тендерних пропозицій, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
05.12.2020 Замовником на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено протокол розгляду тендерних пропозицій, відповідно до якого тендерну пропозицію консорціуму «Блек Сі Консорціум» було відхилено, а саме учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства; Учасник процедури закупівлі не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції. Зокрема, тендерна пропозиція КОНСОРЦІУМ "БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ" не відповідає умовам тендерної документації з наступних підстав:
- Відповідно до пункту 2 Розділу "Інструкція з підготовки тендерної пропозиції" тендерної документації, вид забезпечення тендерної пропозиції – безумовна та безвідклична банківська гарантія (електронний документ з електронно-цифровим підписом, який є доступним для перегляду та перевірки без необхідності використання окремого програмного продукту) із грошовим покриттям. Банківська гарантія повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах", обов’язково містити реквізити щодо назви закупівлі та її номеру на веб-порталі Уповноваженого органу. Розмір забезпечення тендерної пропозиції – 28 494 000,00 грн. Реквізити для оформлення банківської гарантії: ДП «ФІНІНПРО»; 03118, Україна, м. Київ, вул. Хотівська, буд. 4 (літера А) код ЄДРПОУ 37264503; UA 258201720355329001000078159 –Державна казначейська служба України м. Київ МФО 820172. У складі тендерної пропозиції КОНСОРЦІУМ "БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ" надано банківську гарантію в якій відсутня інформація щодо розрахункового рахунку та банку Замовника;
- Відповідно до Додатку 4 тендерної документації, щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», учасником КОНСОРЦІУМ "БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ" у складі тендерної пропозиції не надано копії антикорупційної програми.
Учасник – консорціум «Блек Сі Консорціум» вважає недостатньою аргументацію, зазначену у протоколі розгляду тендерних пропозицій, та звертається до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, виходячи з наступного.
1. Дійсно, відповідно до пункту 2 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації» вид забезпечення тендерної пропозиції – безумовна та безвідклична банківська гарантія (електронний документ з електронно-цифровим підписом, який є доступним для перегляду та перевірки без необхідності використання окремого програмного продукту) із грошовим покриттям. Банківська гарантія повинна бути оформлена відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах", обов’язково містити реквізити щодо назви закупівлі та її номеру на веб-порталі Уповноваженого органу.
Розмір забезпечення тендерної пропозиції – 28 494 000,00 грн.
Реквізити для оформлення банківської гарантії:
ДП «ФІНІНПРО»;
03118, Україна, м. Київ,
вул. Хотівська, буд. 4 (літера А)
код ЄДРПОУ 37264503;
UA 258201720355329001000078159
–Державна казначейська служба України м. Київ МФО 820172.

У складі тендерної пропозиції учасника в архівній папці «Гарантія.rar», завантаженій у ЦБД 27 листопада 2020 року о 20:52 год., міститься, зокрема, банківська гарантія від 27.11.2020 № PG271120/157/BSC, видана АТ "УКРСИББАНК".
Зазначена гарантія оформлена у відповідності до вимог постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 "Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах" та містить реквізити щодо назви закупівлі та її номеру на веб-порталі Уповноваженого органу, як це передбачено вимогами тендерної документації.
При цьому, документація не містила окремих вимог щодо обов'язковості зазначення саме розрахункового рахунку та банку Замовника, як на це наголошує Замовник у своєму протоколі розгляду тендерних пропозицій.
Враховуючи наведене, просимо надати роз’яснення щодо посилання на вимогу тендерної документації, в якій чітко зазначено, що реквізити для оформлення банківської гарантії в обов’язковому порядку повинні міститися в її тексті.
2. Відповідно до пункту 9 таблиці додатку 4 до тендерної документації Замовник приймає рішення про відмову учасникові у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у випадках, якщо юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (пункт 10 ч. 1 ст. 17 Закону).
Учасник який підпадає під дію ст. 62 Закону України "Про запобігання корупції" надає у складі своєї пропозиції наступні документи:
- копія антикорупційної програми;
-копія наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми юридичної особи.
Інші учасники надають лист-роз’яснення в довільній формі, в якому зазначають законодавчі підстави ненадання зазначених вище документів, за підписом керівника чи уповноваженої особи учасника.
Учасник – консорціум «Блек Сі Консорціум» на виконання зазначеної вище вимоги підтвердив наявність антикорупційної програми та її наявність у всіх учасників консорціуму (крім нерезидента) у відповідних довідках щодо відповідності вимогам, визначеним у п. 10 ч. 1 статті 17 Закону (архівний файл «Статья 17.rar», завантажений у ЦБД 27 листопада 2020 року о 20:49 год.) та надав копії антикорупційні програми учасника та кожного з учасників консорціуму (крім нерезидента) (архівний файл «АП.rar», завантажений у ЦБД 27 листопада 2020 року о 20:50 год.), зокрема:
- Антикорупційна політика консорціуму «Блек Сі Консорціум», затверджена наказом від 04.05.2020 № 04/05-2020
- Антикорупційна політика товариства з обмеженою відповідальністю «Блек Сі Констракшн», затверджена наказом від 10.06.2020 № 10/06-2020
- Антикорупційна програма товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж-Україна», затверджена протоколом загальних зборів трудового колективу від 16.10.2017 № б/н.
Відповідно до вимог статті 62 Закону України «Про запобігання корупції» антикорупційною програмою юридичної особи є комплекс правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності юридичної особи.
При цьому, тендерна документація не містила вимог щодо найменування та змісту антикорупційної програми учасників.
Враховуючи наведене, просимо надати роз’яснення щодо підстав не вважати надані учасником документи антикорупційними програмами, а саме комплексами правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності юридичної особи.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.12.2020 17:09
Шановний учаснику! Розглянувши Вашу вимогу повідомляємо наступне. Відповідно до протоколу від 05.12.2020 року № 605 тендерним комітетом на підставі проведеного розгляду пропозиції Консорціум «Блек Сі Консорціум» встановлено її невідповідність вимогам, визначеним в документації про закупівлю, а саме:
Відповідно до пункту 2 Розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, вид забезпечення тендерної пропозиції – безумовна та безвідклична банківська гарантія (електронний документ з електронно-цифровим підписом, який є доступним для перегляду та перевірки без необхідності використання окремого програмного продукту) із грошовим покриттям. Банківська гарантія повинна бути оформлена відповідно до вимог Постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», обов’язково містити реквізити щодо назви закупівлі та її номеру на веб-порталі Уповноваженого органу. Розмір забезпечення тендерної пропозиції – 28 494 000,00 грн. Реквізити для оформлення банківської гарантії: ДП «ФІНІНПРО»; 03118, Україна, м. Київ, вул. Хотівська, буд. 4 (літера А) код ЄДРПОУ 37264503; UA 258201720355329001000078159 –Державна казначейська служба України м. Київ МФО 820172. У складі тендерної пропозиції КОНСОРЦІУМ «БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ» надано банківську гарантію в якій відсутня інформація щодо розрахункового рахунку та банку Замовника; - Відповідно до Додатку 4 тендерної документації, щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», учасником КОНСОРЦІУМ «БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ» у складі тендерної пропозиції не надано копії антикорупційної програми.
Відповідно до вимог пункту 26 Постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах» гарантія повинна містити такі реквізити:
1) назву документа;
2) номер, місце складання, дату видачі;
3) повне найменування принципала - юридичної особи, для принципала - фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові (за наявності);
4) код згідно з ЄДРПОУ - для принципала - юридичної особи-резидента; реєстраційний номер облікової картки платника податків - для принципала - фізичної особи-резидента або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
5) назву валюти, у якій надається гарантія;
6) суму гарантії цифрами та словами;
7) назву валюти платежу, якщо вона відрізняється від валюти, у якій надається гарантія;
8) дату, номер і назву (у разі наявності таких реквізитів) відповідного документа, з якого виникають базові відносини;
9) найменування бенефіціара - юридичної особи, для бенефіціара - фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності);
10) код згідно з ЄДРПОУ - для бенефіціара - юридичної особи-резидента; реєстраційний номер облікової картки платника податків - для бенефіціара - фізичної особи-резидента або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
11) найменування банку-гаранта;
12) дату закінчення дії або строк дії гарантії чи обставини, за яких строк дії гарантії є закінченим;
13) умови, за яких надається право вимагати платіж;
14) умови щодо зменшення/збільшення суми гарантії (у разі потреби);
15) підпис(и) уповноваженої(их) особи(іб) банку-гаранта;
16) інші умови (за потреби).
Замовником в пункті 2 Розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» зазначено «Реквізити для оформлення банківської гарантії: ДП «ФІНІНПРО»; 03118, Україна, м. Київ, вул. Хотівська, буд. 4 (літера А) код ЄДРПОУ 37264503; UA 258201720355329001000078159 –Державна казначейська служба України м. Київ МФО 820172» У складі тендерної пропозиції КОНСОРЦІУМ «БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ» надано банківську гарантію в якій відсутня інформація щодо розрахункового рахунку та банку Замовника.
Що стосується ненадання антикорупційної програми Консорціуму «Блек Сі Консорціум» необхідно зазначити наступне.
Відповідно до Додатку 4 тендерної документації, щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», учасник КОНСОРЦІУМ «БЛЕК СІ КОНСОРЦІУМ» у складі тендерної пропозиції повинен був надати копію антикорупційної програми. В порушення зазначеної вимоги учасником надано копію антикорупційної політики, засади якої, відповідно до статті 18 Закону України «Про запобігання корупції», визначаються Верховною Радою України, а не учасником процедури закупівлі. Відповідно до частини 1 статті 62 зазначеного Закону Антикорупційною програмою юридичної особи є комплекс правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності юридичної особи. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що антикорупційна програма в обов’язковому порядку затверджується керівниками:
2) юридичних осіб, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, тендерним комітетом правомірно відхилено тендерну пропозицію Консорціум «Блек Сі Консорціум» з підстав зазначених в протоколі від 05.12.2020 року № 605

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.a8

Статус:
Повернуто, як помилково направлену

Скаржник: KAZAHDORSTROY LIMITED LIABILITY COMPANY, Код ЄДРПОУ:050640000298
Пошук по цьому автору
Дата подання: відсутня

Загальні положення

Наша компанія зацікавлене в участі в майбутніх торгах, однак процес підготовки необхідної документації і банківської гарантії на участь в торгах не може бути закінчений вчасно через ситуацією, що склалася через спалах коронавірусу (COVID-19) як в Україні, так і у всьому світі. Фінансові організації та перекладацькі компанії змушені вносити корективи в свій режим роботи у зв'язку з ростом числа хворих співробітників, що викликає затримки в наданні послуг. Крім того, останні зміни в проекті договору підряду, внесені 18.11.2020 р., також вимагають додаткового розгляду. Дані обставини перешкоджають подачі якісної і повної заявки в передбачений термін. Товариство впевнене, що багато компаній, які бажають взяти участь у вищезазаначених торгах, також зіткнулися з даною проблемою. У зв'язку з вищевикладеним, просимо Вас розглянути можливість продовження крайнього терміну подачі заявок на 10 робочих днів.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Помилка

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.c14

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ", Код ЄДРПОУ:32794511
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.12.2020 17:04

Скарга

Оскарження рішень Замовника щодо кваліфікації Учасників.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 14.12.2020 15:51

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.c13

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН", Код ЄДРПОУ:37394854
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.12.2020 16:35

Скарга на неправомірне рішення замовника щодо відхилення тендерної пропозиції

ТОВ «АЛЬТІС-КОНСТРАКШН» взяло участь у закупівлі і на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднило свою пропозицію. Згідно протоколу розгляду тендерних пропозицій UA-2020-09-15-000585-a, опублікованому Замовником 05.12.2020 на веб-порталі Уповноваженого органу, нашу тендерну пропозицію відхилено. Рішення Замовника, викладене у Протоколі від 05.12.2020 р. на веб-порталі Уповноваженого органу, щодо відхилення нашої тендерної пропозиції не лише не відповідає дійсності, а і протирічить Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 14.12.2020 16:24

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.a11

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Консорціум "Блек Сі Консорціум", Код ЄДРПОУ:43599225
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.12.2020 10:49

Скарга на рішення замовника

Скаржник вважає рішення Замовника упередженим та дискримінаційним, а також таким, що не відповідає вимогам Закону. Внаслідок неправомірного відхилення тендерної пропозиції Скаржника були порушені права та законні інтереси Скаржника.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 14.12.2020 15:13

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.b10

Статус:
Розглянута

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ", Код ЄДРПОУ:32851616
Пошук по цьому автору
Дата подання: 09.12.2020 17:32

Скарга на рішення замовника

Скарга на рішення Замовника
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 11.12.2020 18:38
Дата рішення: 28.12.2020 15:31

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.c12

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ "Автомагістраль-Південь", Код ЄДРПОУ:34252469
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.12.2020 13:46

Скарга на рішення Замовника

Скарга на рішення Замовника
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 14.12.2020 15:26
Дата рішення: 29.12.2020 17:56

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.c15

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "Автомагістраль-Південь", Код ЄДРПОУ:34252469
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.01.2021 17:20

Скарга 2

Скарга 2
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 06.01.2021 18:20

Кількість скарг: UA-2020-09-15-000585-a.c16

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОСТДОРСТРОЙ", Код ЄДРПОУ:33658865
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.01.2021 18:04

Замовником порушено вимоги ЗУ "Про публічні закупівлі" та тендерної документації, внаслідок чого неправомірно допущено до аукціону пропозицію учасника Консорціума "Блек Сі Консорціум"

Тендерна пропозиція учасника Консорціума "Блек Сі Консорціум" не відповідає вимогам тендерної документації та мала бути віхиленою. Детальніше у доданій скарзі. Внаслідок допущених порушень виграти аукціон може учасник, пропозиція якого не відповідає вимогам.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 11.01.2021 20:08
Дата рішення: 19.01.2021 20:00

Документи подані скаржником

19.11.2020 11:19
Звернення.pdf

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

10.12.2020 14:29
СКАРГА.pdf
10.12.2020 14:29
Довіреність.pdf

Документи подані скаржником

09.12.2020 19:05
Скарга.pdf

Документи подані скаржником

05.01.2021 20:24
СКАРГА.pdf

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ Документи
Відмінено
ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ" Документи
Відмінено
Документи
ТОВ "БК"ОЛЬВІЯ" Документи
Відхилено
Документи
ОАО "СМТ № 8" Документи
Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОСТДОРСТРОЙ" Документи
Відмінено
Документи
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" Документи
Відмінено
Документи
METAG INSAAT TICARET A.S. Документи
Відхилено
Консорціум "Блек Сі Консорціум" Документи
Відмінено
Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ" Документи
Відхилено
Документи
ТОВ "Автомагістраль-Південь" Документи
Відмінено
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОСТДОРСТРОЙ" Документи
Опубліковано
Документи
ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ Документи
Опубліковано
Консорціум "Блек Сі Консорціум" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" Документи
Відмінено
Документи
ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "Автомагістраль-Південь" Документи
Опубліковано
Документи

Публічні документи

27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:22
35 Витяг пдв.pdf
27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:24
sign.p7s

Документи

27.11.2020 23:04
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 14:16
17. ДУ 1.pdf
27.11.2020 14:16
18. ДУ 2.pdf
27.11.2020 14:16
19. ДУ 3.pdf
27.11.2020 14:16
22. ДУ 5_Часть2.rar
27.11.2020 14:16
20. ДУ 4.pdf
27.11.2020 14:16
23. ДУ 5_Часть3.rar
27.11.2020 14:16
21. ДУ 5_Часть1.rar
27.11.2020 14:16
24. ДУ 5_Часть4.pdf
27.11.2020 14:16
25. ДУ 5_Часть5.pdf
27.11.2020 14:16
26. ДУ 5_Часть6.pdf
27.11.2020 14:16
27. ДУ 5_Часть7.pdf
27.11.2020 14:16
32. ДУ 8.pdf
27.11.2020 14:16
28. ДУ 5_Часть8.pdf
27.11.2020 14:16
29. ДУ 5_Часть9.pdf
27.11.2020 14:17
30. ДУ 6.pdf
27.11.2020 14:17
31. ДУ 7.pdf
27.11.2020 15:35
33. ДУ 9_Часть1.pdf
27.11.2020 15:35
37. ДУ 9_Часть5.pdf
27.11.2020 15:35
34. ДУ 9_Часть2.pdf
27.11.2020 15:35
35. ДУ 9_Часть3.pdf
27.11.2020 15:35
36. ДУ 9_Часть4.pdf
27.11.2020 16:39
38. ДУ 9_Часть 6.pdf
27.11.2020 16:39
39. ДУ 9_Часть 7.pdf
27.11.2020 16:39
40. ДУ 9_Часть 8.pdf
27.11.2020 16:39
41. ДУ 9_Часть 9.pdf
27.11.2020 16:39
42. ДУ 9_Часть 10.pdf
27.11.2020 16:39
43. ДУ 9_Часть 11.pdf
27.11.2020 16:40
44. ДУ 9_Часть 12.pdf
27.11.2020 16:40
45. ДУ 9_Часть 13.pdf
27.11.2020 16:40
48. Акт 2.pdf
27.11.2020 16:40
49. Акт 3.pdf
27.11.2020 16:40
46. ДУ 9_Часть 14.7z
27.11.2020 16:40
50. Акт 4.pdf
27.11.2020 16:40
47. Акт 1.pdf
27.11.2020 16:40
51. Акт 5.pdf
27.11.2020 16:40
52. Акт 6.rar
27.11.2020 16:40
53. Акт 7_Часть1.pdf
27.11.2020 16:40
54. Акт 7_Часть2.rar
27.11.2020 16:40
55. Акт 7_Часть3.rar
27.11.2020 16:40
56. Акт 7_Часть4.pdf
27.11.2020 16:40
57. Акт 7_Часть5.rar
27.11.2020 16:40
58. Акт 7_Часть6.rar
27.11.2020 16:40
59. Акт 7_Часть7.rar
27.11.2020 16:40
60. Акт 8_Часть1.pdf
27.11.2020 16:40
61. Акт 8_Часть2.pdf
27.11.2020 16:41
62. Акт 8_Часть3.pdf
27.11.2020 16:41
63. Акт 8_Часть4.pdf
27.11.2020 16:41
64. Акт 9_Часть1.pdf
27.11.2020 16:41
65. Акт 9_Часть2.pdf
27.11.2020 17:03
Накази_Часть1.pdf
27.11.2020 17:03
Накази_Часть2.pdf
27.11.2020 18:40
78. Відгук.pdf
27.11.2020 20:37
Відгук.pdf
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 16:54
Витяг ПДВ_2020.pdf
27.11.2020 16:54
Довідка з ДПС.pdf
27.11.2020 20:37
Ст.17.pdf
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 20:47
sign.p7s

Документи

27.11.2020 23:05
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 14:49
Том 2.part04.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part17.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part13.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part07.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part02.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part09.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part08.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part10.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part06.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part11.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part12.rar
27.11.2020 14:49
Том 2.part15.rar
27.11.2020 14:50
Том 2.part05.rar
27.11.2020 14:50
Том 2.part03.rar
27.11.2020 14:50
Том 2.part01.rar
27.11.2020 14:50
Том 2.part14.rar
27.11.2020 14:50
Том 2.part16.rar
27.11.2020 15:04
sign.p7s
27.11.2020 14:49
Том 1.rar
27.11.2020 14:49
Том 5.rar
27.11.2020 14:49
Том 6.rar
27.11.2020 14:49
Том 3.rar
27.11.2020 14:49
Том 4.part01.rar
27.11.2020 14:49
Том 4.part09.rar
27.11.2020 14:49
Том 4.part08.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part04.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part05.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part07.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part03.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part06.rar
27.11.2020 14:50
Том 4.part02.rar

Публічні документи

27.11.2020 18:27
19. Копія ТЗ.pdf
27.11.2020 18:29
sign.p7s
27.11.2020 18:27
33.1 Ліцензія.pdf
27.11.2020 18:27
Виписка.pdf
27.11.2020 18:28
sign.p7s

Документи

27.11.2020 23:06
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 19:17
016-001-42956 БТ-2020.pdf
27.11.2020 19:17
Баланс.PDF
27.11.2020 19:17
виписка.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО ще.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО1.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО2.pdf
27.11.2020 19:17
Ліцензія.pdf
27.11.2020 19:17
Статут.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ1.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ10.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ11.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ12.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ13.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ14.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ15.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ16.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ17.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ18.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ19.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ2.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ3.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ4.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ5.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ6.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ7.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ8.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ9.PDF
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 1.pdf
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 2.pdf
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 3.PDF
27.11.2020 19:19
Лист.PDF
27.11.2020 19:19
Форма 4-ОПП.pdf
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s

Документи

27.11.2020 23:06
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 19:52
sign.p7s
27.11.2020 19:52
sign.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.pdf
02.02.2021 13:50
Довідки МВС.pdf
27.11.2020 19:52
sign.p7s

Публічні документи

Документи

27.11.2020 23:07
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 20:51
МТБ.rar
27.11.2020 20:51
Лабораторія.rar
27.11.2020 20:51
АКТ та ВІДГУК.pdf
27.11.2020 20:51
Працівники 2.rar
27.11.2020 20:51
Працівники 1.rar
27.11.2020 20:51
Працівники 3.rar
27.11.2020 20:51
Техніка1.rar
27.11.2020 20:51
Техніка2.rar
27.11.2020 20:51
Техніка3.rar
27.11.2020 20:51
Техніка4.rar
27.11.2020 20:52
Техніка5.rar
27.11.2020 20:52
Техніка6.rar
27.11.2020 20:52
Техніка7.rar
27.11.2020 20:52
Техніка8.rar
27.11.2020 20:52
Техніка9.rar
27.11.2020 20:52
Техніка10.rar
27.11.2020 20:52
Техніка11.rar
27.11.2020 20:52
Техніка12.rar
27.11.2020 20:52
Техніка13.rar
27.11.2020 21:00
sign.p7s
27.11.2020 20:49
Статья 17.rar
27.11.2020 20:50
Щодо печатки.rar
27.11.2020 20:50
ГЛ додаток 1.rar
27.11.2020 20:50
АП.rar
27.11.2020 20:52
Гарантія.rar
27.11.2020 21:00
sign.p7s

Документи

27.11.2020 23:08
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 22:40
sign.p7s
27.11.2020 22:40
sign.p7s
27.11.2020 22:40
sign.p7s
27.11.2020 22:14
8.4 Відгук.pdf
27.11.2020 22:14
17 Ліцензія.pdf
27.11.2020 22:14
22 Лист згода.pdf
27.11.2020 22:15
8.5 Відгук.pdf
27.11.2020 22:16
15 ВИТЯГ ЄДР.pdf
27.11.2020 22:17
18. ISO.pdf

Документи

27.11.2020 23:08
edr_identification.yaml

Документи

30.12.2020 14:32
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 19:17
016-001-42956 БТ-2020.pdf
27.11.2020 19:17
Баланс.PDF
27.11.2020 19:17
виписка.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО ще.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО1.pdf
27.11.2020 19:17
ІСО2.pdf
27.11.2020 19:17
Ліцензія.pdf
27.11.2020 19:17
Статут.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ1.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ10.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ11.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ12.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ13.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ14.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ15.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ16.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ17.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ18.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ19.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ2.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ3.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ4.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ5.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ6.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ7.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ8.PDF
27.11.2020 19:17
Аеропорт КБ9.PDF
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 1.pdf
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 2.pdf
27.11.2020 19:17
Атестат ЦБЗ 3.PDF
27.11.2020 19:19
Лист.PDF
27.11.2020 19:19
Форма 4-ОПП.pdf
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s
27.11.2020 19:20
sign.p7s

Публічні документи

27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:22
35 Витяг пдв.pdf
27.11.2020 13:24
sign.p7s
27.11.2020 13:24
sign.p7s

Документи

30.12.2020 14:39
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 20:51
МТБ.rar
27.11.2020 20:51
Лабораторія.rar
27.11.2020 20:51
АКТ та ВІДГУК.pdf
27.11.2020 20:51
Працівники 2.rar
27.11.2020 20:51
Працівники 1.rar
27.11.2020 20:51
Працівники 3.rar
27.11.2020 20:51
Техніка1.rar
27.11.2020 20:51
Техніка2.rar
27.11.2020 20:51
Техніка3.rar
27.11.2020 20:51
Техніка4.rar
27.11.2020 20:52
Техніка5.rar
27.11.2020 20:52
Техніка6.rar
27.11.2020 20:52
Техніка7.rar
27.11.2020 20:52
Техніка8.rar
27.11.2020 20:52
Техніка9.rar
27.11.2020 20:52
Техніка10.rar
27.11.2020 20:52
Техніка11.rar
27.11.2020 20:52
Техніка12.rar
27.11.2020 20:52
Техніка13.rar
27.11.2020 21:00
sign.p7s
27.11.2020 20:49
Статья 17.rar
27.11.2020 20:50
Щодо печатки.rar
27.11.2020 20:50
ГЛ додаток 1.rar
27.11.2020 20:50
АП.rar
27.11.2020 20:52
Гарантія.rar
27.11.2020 21:00
sign.p7s

Документи

30.12.2020 14:41
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 19:52
sign.p7s
27.11.2020 19:52
sign.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.pdf
02.02.2021 13:50
Довідки МВС.pdf
27.11.2020 19:52
sign.p7s

Документи

30.12.2020 18:00
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 14:16
17. ДУ 1.pdf
27.11.2020 14:16
18. ДУ 2.pdf
27.11.2020 14:16
19. ДУ 3.pdf
27.11.2020 14:16
22. ДУ 5_Часть2.rar
27.11.2020 14:16
20. ДУ 4.pdf
27.11.2020 14:16
23. ДУ 5_Часть3.rar
27.11.2020 14:16
21. ДУ 5_Часть1.rar
27.11.2020 14:16
24. ДУ 5_Часть4.pdf
27.11.2020 14:16
25. ДУ 5_Часть5.pdf
27.11.2020 14:16
26. ДУ 5_Часть6.pdf
27.11.2020 14:16
27. ДУ 5_Часть7.pdf
27.11.2020 14:16
32. ДУ 8.pdf
27.11.2020 14:16
28. ДУ 5_Часть8.pdf
27.11.2020 14:16
29. ДУ 5_Часть9.pdf
27.11.2020 14:17
30. ДУ 6.pdf
27.11.2020 14:17
31. ДУ 7.pdf
27.11.2020 15:35
33. ДУ 9_Часть1.pdf
27.11.2020 15:35
37. ДУ 9_Часть5.pdf
27.11.2020 15:35
34. ДУ 9_Часть2.pdf
27.11.2020 15:35
35. ДУ 9_Часть3.pdf
27.11.2020 15:35
36. ДУ 9_Часть4.pdf
27.11.2020 16:39
38. ДУ 9_Часть 6.pdf
27.11.2020 16:39
39. ДУ 9_Часть 7.pdf
27.11.2020 16:39
40. ДУ 9_Часть 8.pdf
27.11.2020 16:39
41. ДУ 9_Часть 9.pdf
27.11.2020 16:39
42. ДУ 9_Часть 10.pdf
27.11.2020 16:39
43. ДУ 9_Часть 11.pdf
27.11.2020 16:40
44. ДУ 9_Часть 12.pdf
27.11.2020 16:40
45. ДУ 9_Часть 13.pdf
27.11.2020 16:40
48. Акт 2.pdf
27.11.2020 16:40
49. Акт 3.pdf
27.11.2020 16:40
46. ДУ 9_Часть 14.7z
27.11.2020 16:40
50. Акт 4.pdf
27.11.2020 16:40
47. Акт 1.pdf
27.11.2020 16:40
51. Акт 5.pdf
27.11.2020 16:40
52. Акт 6.rar
27.11.2020 16:40
53. Акт 7_Часть1.pdf
27.11.2020 16:40
54. Акт 7_Часть2.rar
27.11.2020 16:40
55. Акт 7_Часть3.rar
27.11.2020 16:40
56. Акт 7_Часть4.pdf
27.11.2020 16:40
57. Акт 7_Часть5.rar
27.11.2020 16:40
58. Акт 7_Часть6.rar
27.11.2020 16:40
59. Акт 7_Часть7.rar
27.11.2020 16:40
60. Акт 8_Часть1.pdf
27.11.2020 16:40
61. Акт 8_Часть2.pdf
27.11.2020 16:41
62. Акт 8_Часть3.pdf
27.11.2020 16:41
63. Акт 8_Часть4.pdf
27.11.2020 16:41
64. Акт 9_Часть1.pdf
27.11.2020 16:41
65. Акт 9_Часть2.pdf
27.11.2020 17:03
Накази_Часть1.pdf
27.11.2020 17:03
Накази_Часть2.pdf
27.11.2020 18:40
78. Відгук.pdf
27.11.2020 20:37
Відгук.pdf
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 16:54
Витяг ПДВ_2020.pdf
27.11.2020 16:54
Довідка з ДПС.pdf
27.11.2020 20:37
Ст.17.pdf
27.11.2020 20:47
sign.p7s
27.11.2020 20:47
sign.p7s

Документи

20.01.2021 14:10
edr_identification.yaml

Публічні документи

27.11.2020 19:52
sign.p7s
27.11.2020 19:52
sign.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.p7s
02.02.2021 13:50
public_doc.pdf
02.02.2021 13:50
Довідки МВС.pdf
27.11.2020 19:52
sign.p7s

Документи

20.01.2021 14:30
edr_identification.yaml

Аукціон

Початок:
27.01.2021 13:04
Завершення:
27.01.2021 13:55

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 27.01.2021 13:55

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН"
Пошук по цьому учаснику
4 530 000 000 UAH з ПДВ 3 949 980 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "Автомагістраль-Південь"