Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 09310000-5 Електрична енергія)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-09-21-010726-b
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Активна
Найменування замовника:
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло»
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Зайченко Марина Григорівна, 380444580520 , kievgorsvet_z@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 03680, Київська область, вул. Машинобудівна, 40. м.Київ; Категорія замовника - відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»- підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
Очікувана вартість
15 005 166.78 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 8.10.20
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Відсутність на Сайте https://prozorro.gov.ua номера закупівлі UA-2020-09-21-010726-b

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Технічні причини
Обгрунтування
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» (надалі по тексту - Підприємство) є спеціалізованим експлуатаційним підприємством, створеним з метою забезпечення зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою, які належать до комунальної власності міста Києва, а саме територій загального користування та прибудинкових територій, шляхом утримання та експлуатації електромереж зовнішнього освітлення міста Києва, що створює в місті Києві умови, сприятливі для життєдіяльності людей.
Утримання об'єктів благоустрою комунальної форми власності, переданих органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
Забезпечення зовнішнім освітленням об'єктів благоустрою міста Києва є неможливим при відсутності безперервного електроживлення, що також передбачає постійне постачання (споживання) електричної енергії та супутніх послуг.
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII (далі – Закону № 2019-VIII) КП «Київміськсвітло», як споживач електричної енергії, для можливості закупівлі електричної енергії на ринку повинен обрати постачальника електричної енергії.
З даною метою КП «Київміськсвітло» оголосило процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2020-07-31-005361-c). За результатами розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників даної процедури, Замовник 18.09.2020 року прийняв рішення визнати переможцем учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією, а саме: ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС».
У зв’язку з тим, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю може бути укладений не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на сайті Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір з метою забезпечення права на оскарження рішень замовника, а саме не раніше 29 вересня 2020 року, реалізувати зміну постачальника електричної енергії з 01.10.2020 року КП «Київміськсвітло» не має можливості, так як зміна постачальника передбачає ряд заходів, у тому числі зняття показників засобів обліку електричної енергії, які на 1/4 від загальної кількості не є автоматизованими, що займе тривалий час переходу від одного постачальника електричної енергії до іншого.
Станом на 21.09.2020 року КП «Київміськсвітло» має діючий договір постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (з ТОВ «Київськи енергетичні послуги»), який передбачає поставку електричної енергії до 30.09.2020 року включно. Договору про постачання електричної енергії для електроживлення мереж зовнішнього освітлення міста Києва з 01.10.2020 року КП «Київміськсвітло» станом на 21.09.2020 року не має.
Тому, для забезпечення безперебійного процесу електроживлення і, відповідно, безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ, КП «Київміськсвітло» до моменту переходу до постачальника за результатами відкритих торгів (ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС»), необхідно обрати електропостачальника, який не має права відмовити в постачанні електричної енергії споживачу. Враховуючи, що перехід від одного постачальника електричної енергії становить орієнтовно від десяти днів до одного календарного місяця, такий договір на постачання електричної енергії мереж зовнішнього освітлення міста Києва необхідно укласти на один календарний місяць, а саме з 01.10.2020р. по 31.10.2020р. включно.
Відповідно до підпункту 66) та 93) пункту 1 ст.1, ст. 63 та ст. 64 Закону № 2019-VIII такими постачальниками є:
- постачальник "останньої надії", який не має права відмовити споживачу в укладенні договору постачання електричної енергії на обмежений період часу при наявності визначених законом обставин, в тому числі у випадку необрання споживачем електропостачальника;
- постачальник універсальних послуг, який не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії», на період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, до яких відноситься і КП «Київміськсвітло», оскільки електроустановки приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України "Про ринок електричної енергії" для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону.
Виходячи з Додатку 3 «Перелік постачальників універсальних послуг на закріпленій території» до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 № 1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території» ТОВ «Київські енергетичні послуги» закріплено на території м. Києва, як єдиного постачальника універсальних послуг на території міста. Крім того, відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.06.2018 року № 429 було прийнято рішення видати, у тому числі, Товариству з обмеженою відповідальністю «Київські енергетичні послуги» (код ЄДРПОУ 41916045) ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.
На період з 1 січня 2019 р. до 1 січня 2021 р. постачальником «останньої надії» визначено державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» згідно розпорядження Кабінету міністрів України від 12 грудня 2018 № 1023-р «Про визначення державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” постачальником “останньої надії”». Цим же розпорядженням Кабінету міністрів України від 12 грудня 2018 № 1023-р визначено територією провадження діяльності постачальника “останньої надії” - територію України, крім території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Постачальник "останньої надії" та постачальник універсальних послуг зобов’язаний постачати електричну енергію споживачам за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються ними відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг або на послуги постачальника «останньої надії», ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (зі змінами від 18.07.2019№ 1525) (далі – ПРРЕЕ), на умовах договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розроблений на основі Типового договору, затвердженого ПРРЕЕ.
Тобто ціни на електричну енергію цих постачальників є регульованими та рівними для всіх споживачів.
Відповідно до затверджених на четвертий квартал 2020 року цін та тарифів на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг та постачальником «останньої надії» ціни на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг є значно нижчими. Станом на 01.09.2020 року було опубліковано ціни на постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» з 01.09.2020 року, а саме: з урахуванням всіх витрат 1 кВт*год становить 3,00376 грн з ПДВ, відповідно за заявлений період при постачанні 7 505 000 кВт*год загальна вартість закупівлі складає 22 543 218,80 грн з ПДВ.
Також було опубліковано ціни на постачання електричної енергії постачальником Універсальної послуги на четвертий квартал 2020 року, що з урахуванням всіх витрат за 1 кВт*год становить 1,99936 грн, відповідно за заявлений період при постачанні 7 505 000 кВт*год загальна вартість закупівлі складає 15 005 196,80 грн з ПДВ.
Враховуючи заявлені обсяги споживання КП «Київміськсвітло» електричної енергії загальна економія бюджетних коштів у випадку постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги в порівнянні із закупівлею електричної енергії у постачальника «останньої надії» попередньо складає 7 538022,00 грн.
Враховуючи вищесказане та принципи здійснення публічних закупівель, визначені в ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «максимальна економія, ефективність та пропорційність» для забезпечення безперебійного процесу електроживлення та безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітло» необхідно обрати електропостачальника, який не має права відмовити в постачанні електричної енергії та забезпечить найбільш економічно вигідні умови закупівлі.
Отже, враховуючи вищесказане та принципи здійснення публічних закупівель, визначені в ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «максимальна економія, ефективність та пропорційність» для забезпечення безперебійного процесу електроживлення та безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітло» доцільно скористатись своїм правом на універсальну послугу (постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг) та забезпечити найбільш економічно вигідні умови закупівлі шляхом закупівлі електричної енергії з 01.10.2020року по 31.10.2020 року включно в постачальника універсальних послуг.
З урахуванням всіх вищевказаних обставин, умов та принципів здійснення публічних закупівель таку поставку електричної енергії може здійснити лише постачальник універсальних послуг, який діє на закріпленій території, а саме: ТОВ «Київські енергетичні послуги».
Враховуючи викладене, у зв’язку з тим, що електрична енергія у постачальника універсальних послуг (універсальна послуга) може бути поставлена тільки певним суб’єктом господарювання, відповідно до пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, відсутність конкуренції з технічних причин на відповідному ринку, внаслідок чого товар на даних умовах може бути поставлений виключно певним суб’єктом господарювання, Замовник прийняв рішення застосувати переговорну процедуру.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

7505000 Кіловат-година
Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Тендерна документація

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-09-21-010726-b.b1

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ "УКР ГАЗ РЕСУРС", Код ЄДРПОУ:41427817
Пошук по цьому автору
Дата подання: 22.09.2020 17:10

Скарга

Скарга
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 25.09.2020 22:04
Дата рішення: 08.10.2020 23:11

Переможець

Дата і час публікації: 21.09.2020 16:13

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
Пошук по цьому переможцю
#41916045
15 005 166.78 UAH з ПДВ Документи

Документи

21.09.2020 16:13
sign.p7s

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання