Капітальний ремонт Вікнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня по вул.Бажанського,17 у с.Вікно, Заставнівського району, з проведенням заходів щодо застосування енергоефективних засобів з метою зменшення енерговитратності та підвищення енергоефективності (заміна покриття даху, утеплення фасаду та горищного перекриття). Будівля класу трудового навчання, за кодом ДК 021: 2015: 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-10-05-007727-a
  • 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація
  • Завершена
Найменування замовника:
ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Олена Сергіївна, +380993624248 , wiknorada.p@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Заставнівський р-н, , 59433, Чернівецька область, с. Вікно
Дата укладення договору
11.11.20
Переможець
ККП "ФІРМА "М.А.К. КОМ""
Очікувана вартість
1 441 729.20 UAH з ПДВ
Сума договору
1 178 502 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 11.11.20
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Якщо переглянути тендери де замовником є ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ за 2019-2020р.,то переможцем в усіх цих тендерах є ФІРМА "М.А.К. КОМ" Як це можливо, а дуже просто. Вимоги в тендерній документації прописуються саме під цю фірму, і якщо навіть є вимога про скасування дискримінаційних вимог в ТД, ніхто на це не звертає увагу і робиться все для того , щоб не допустити до тендеру не своїх учасників. Те, що це протизаконно нікого не цікавить. Ще одна особливість цих тендерів - ціна на роботи завищується приблизно на 20%. Кошторису вартості робіт ТД немає, немає обґрунтування вартості робіт згідно діючих нормативних документів в галузі будівництва. ФІРМА "М.А.К. КОМ", яка очевидно діє у зговорі з Замовником, прораховує свою ціну на роботи, озвучує Замовнику свою ціну, а Замовник добавляє 20% і виставляє ці роботи на тендер, нічим не обґрунтовуючи цю ціну. На аукціон ФІРМА "М.А.К. КОМ" дає пропозицію приблизно на 20% нижче прописаної у тендері і ось вам весь секрет перемог ФІРМИ "М.А.К. КОМ". Сама ФІРМА "М.А.К. КОМ" зареєстрована на території Вікнянської ОТГ, де оголошені ці торги. Це не випадковість, а закономірність, яка повинна мати пояснення . Крім Вікнянської ОТГ ФІРМА "М.А.К. КОМ" участі в інших тендерах не приймає. Там під неї умови не прописують, а тут вистачить на всіх.
Загальна сума закупівель ФІРМА "М.А.К. КОМ" за 2019-2020р. де замовник ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТ складає -8 542 173грн., а саме:
1.«Реконструкція спортивного майданчика зі встановленням штучного покриття на території опорного закладу «Вікнянський ЗЗСО І-ІІІ ст.» в с.Вікно Заставнівського району Чернівецької області» ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 25.09.2020 - 1 109 376 грн.
2.Капітальний ремонт Вікнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня по вул.Бажанського,17 у с.Вікно, Заставнівського району (заміна покриття даху, утеплення фасаду та горищного перекриття). Будівля навчального корпусу за кодом ДК 021: 2015: 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація; ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 07.09.2020 - 2 149 999 грн.
3.Інші завершальні будівельні роботи: "Капітальний ремонт існуючої котельні в опорному закладі Вікнянської ЗЗСО І-ІІІ ступенів Вікнянської сільської ради Заставнівського району, Чернівецької області по вул. Бажанського, 17 в с. Вікно, Заставнівського району, Чернівецької області ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 22.01.2020 - 1 196 996грн.
4.Капітальний ремонт будівлі Вікнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. з проведенням заходів, щодо застосування енергоефективних засобів з метою зменшення енерговитратності та підвищення енергоефективності будівлі Вікнянського ЗЗСО І-ІІІ ст. що знаходиться за адресою: вул.Бажанського,17 с.Вікно, Заставнівського району, Чернівецької області. (заміна даху, утеплення фасаду та горищного перекриття) (Утеплення горищного перекриття школи) І черга 1 роботи ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 26.12.2019 630 000 грн.
5.Капітальний ремонт будівлі Вікнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. з проведенням заходів, щодо застосування енергоефективних засобів з метою зменшення енерговитратності та підвищення енергоефективності будівлі Вікнянського ЗЗСО І-ІІІ ст. що знаходиться за адресою: вул.Бажанського,17 с.Вікно, Заставнівського району, Чернівецької області. (заміна даху, утеплення фасаду та горищного перекриття) (Утеплення фасаду спортзалу та переходу) 1 лот ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 12.12.2019 820 000 грн.
6.Капітальний ремонт спортивного майданчика зі встановленням штучного покриття на території опорного закладу «Вікнянський ЗЗСО І-ІІІ ст.» в с.Вікно Заставнівського району Чернівецької області» (з дотриманням вимог щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення) (Загальнобудівельні роботи) 1 лот ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 02.12.2019 150 000 грн.
7.Капітальний ремонт існуючої системи опалення та котельні (із заміною опалювальної системи та котлів) для забезпечення енергоефективності в опорному закладі «Вікнянський ЗЗСО І-ІІІ ст. Вікнянської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області» по вул. Бажанського,17 в с. Вікно Заставнівського району Чернівецької області.; Котельня (система опалення та вентиляції). Пусконалагоджувальні роботи 1 лот Зовнішня мережа системи опалення 1 лот Загально будівельні роботи по котельні 1 лот ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 08.11.2019 500 780грн.
8. Капітальний ремонт системи опалення школи І поверх 1 лот Капітальний ремонт системи опалення школи ІІ поверх 1 лот Капітальний ремонт системи опалення школи ІІІ поверх 1 лот Капітальний ремонт розподільчого вузла 1 лот ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 22.08.2019 278 574 грн.
9."Капітальний ремот покриття та перекриття даху внутрішніх приміщень Будинку Культури вул.Головна,41 с. Онут, Заставнівського району Чернівецької області"; "Капітальний ремот покриття та перекриття даху внутрішніх приміщень Будинку Культури вул.Головна,41 с. Онут, Заставнівського району Чернівецької області" 1 лот ВІКНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 20.03.2019 684 765грн.
Це дії повязані з корупцією. Невже це ніхто не бачить Це просто позорище, а не тендер.

Умови закупівлі:

Відповідно до інформації розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, Замовником Вікнянська сільська рада Заставнівського р-ну Чернівецької обл. було оголошено закупівлю ID UA-2020-10-05-007727-а за кодом ДК 021:2015: 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація. Публічне посилання на закупівлю (https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-10-05-007727-a)
Період оскарження з 05.10.2020р. по 17.10.2020р.
Детально проаналізувавши документацію, було встановлено наявність дискримінаційних положень, які суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, та порушують наше право брати участь у даних торгах , а саме:
Для підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного договору встановлена вимога, щодо виконання не менше двох договорів протягом 2019р, які були укладені з Замовниками, що повністю або частково фінансуються за рахунок коштів бюджету (державного чи місцевого), інформація про які знаходиться у публічному доступі.
Дане положення містить обмеження щодо:
- можливості взяти участь у торгах тих учасників, які раніше не працювали з державним замовленням, однак мають багаторічний успішний досвід роботи у даній сфері загалом. Встановлення зазначеної вимоги обмежує коло учасників лише тими, хто може надати копії виконаних 2-ох аналогічних договорів, оплата яких здійснена тільки за бюджетні кошти. та тільки в період 2019р. , що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання .
-можливості взяти участь у торгах тих учасників, які, виконали аналогічні договори не в 2019р.,а в 2020р. та попередніх періодах.
Обмеження щодо предмету аналогічності договору, встановлені Замовником, значно обмежують конкуренцію та є незаконними, оскільки є абсолютно не обгрунтованими та дискримінаційними. Законодавством передбачено кваліфікаційний критерій, що може встановлюватися Замовником, – досвід виконання аналогічного договору (з документальним підтвердженням), при цьому, Закон не передбачає вимоги чи обмежень щодо дати або періоду укладення аналогічного договору, наявність інформації про нього в публічному доступі, виконання договору тільки з використанням бюджетних коштів і якщо нормативно – правовими актами чинного законодавства України визначення «аналогічний договір» не встановлено, це не означає , що Замовник під визначення «аналогічний договір» може прописати все , що йому заманеться не обґрунтовуючи свої вимоги.
Яким чином саме така аналогічність підтверджує відповідність Учасника кваліфікаційному критерію « аналогічні договори» та підтверджує його кваліфікацію ? Чому Замовник обрав саме 2019р. та чим він може це обґрунтувати?
Як показує практика, такі вимоги прописуються під «свого» учасника і якщо не будуть внесені зміни до ТД даної закупівлі, то ми побачимо того учасника торгів, під кого були прописані такі вимоги. А це вже не тільки дискримінація, а ще і корупція , зговір та зловживання.
Статтею 3 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з частиною третьою статті 5 Закону Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Встановлення вимоги в тендерній документації , що аналогічними договорами в даній закупівлі вважаються тільки ті договори, які були виконані в 2019р. та профінансовані за рахунок коштів бюджету та інформація про які знаходиться у публічному доступі є незаконною та дискримінаційною по відношенню до інших суб’єктів господарювання, та такою, що порушує права потенційних учасників даних торгів.
Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору».
Важаємо, що закупівлю потрібно скасувати, а винних притягнути до відповідальності за підготовку такої ТД.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 11.10.2020 00:00

Оскарження умов:

до 17.10.2020 00:00

Подання пропозицій:

21.10.2020 00:00

Початок аукціону:

21.10.2020 11:35

Очікувана вартість
1 441 729 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
7 209 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
пропозиції готуються та подаються українською мовою

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Капітальний ремонт Вікнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня по вул.Бажанського,17 у с.Вікно, Заставнівського району, з проведенням заходів щодо застосування енергоефективних засобів з метою зменшення енерговитратності та підвищення енергоефективності (заміна покриття даху, утеплення фасаду та горищного перекриття). Будівля класу трудового навчання, за кодом ДК 021: 2015: 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація
Розгорнути Згорнути
ДК 021:2015: 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-10-05-007727-a.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ФОП "ЛАЗОРЕНКО МАР'ЯНА ВАСИЛІВНА", Код ЄДРПОУ:3091218641
Дата подання: 07.10.2020 10:37
Від Учасника вимагається документально підтверджена інформаційна довідка про укладання аналогічного договору(-ів) протягом 2019р. ( не менше 2-ох договорів виконаних за бюджетні кошти). Встановлення зазначеної вимоги обмежує коло учасників лише тими, хто може надати копії виконаних 2-ох аналогічних договорів, оплата яких здійснена тільки за бюджетні кошти та тільки в період 2019р. , що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання . Прошу внести зміни до ТД в частині вилучення дискримінаційної вимоги ( 2 аналогічні договори виконані за бюджетні кошти та термін виконання робіт 2019р.)
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

09.10.2020 17:58
Під час розгляду вашого вимоги розглянуто вказані питання на предмет можливих порушень щодо встановлення кваліфікаційних критеріїв та вимог до учасників та усунення у разі встановлення з метою дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону).
Стосовно вищезазначеного питання повідомляємо, що згідно Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VІІІ від 25.12.2015 року зі змінами та доповненнями (далі - Закон) потенційні учасники до закінчення строку подання пропозиції мають право звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу.
По суті скарги повідомляємо наступне, що Замовником під час формування та оголошення спрощеної процедури, встановлено кваліфікаційні критерії та інші вимоги з урахуванням положень ст. 16 Закону, зокрема Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Також під час формування Документації з урахуванням предмету закупівлі, керуючись абз. 3 ч. 2 ст. 16 Закону передбачено загальна вимога щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Звертаємо увагу, що у зв’язку з тим, що ч. 2 ст. 16 Закону передбачено загальна вимога до критеріїв аналогічних договорів, а саме: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
При цьому Закон не містить визначення терміну “аналогічний договір”. Більше того, і іншими нормативно – правовими актами чинного законодавства України дефініція поняття «аналогічний договір» не встановлена. Отже, перелік та зміст документів, щодо відповідності Учасника вищезазначеному кваліфікаційному критерію визначається Замовником.
Наголошуємо, що вимога про надання вищезазначених документів не є порушенням законодавства України у сфері публічних закупівель та не створює дискримінаційних умов і перешкод для участі в процедурі закупівлі жодному з потенційних учасників.
Таким чином, замовник не порушив вимоги діючої законодавчої та нормативної бази, відповідно у Замовника відсутні підстави для внесення змін до Документації.
На нашу думку, дискримінаційні вимоги мають більш радикальні вимоги до учасників.
Крім того наголошуємо, що не спроможність виконання Вами кваліфікаційних вимог не є ознакою дискримінації, а свідчить про невідповідність кваліфікаційним вимогам до учасників.
З огляду на зазначене вище Ваша Вимога не може бути задоволена.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Скаргу задоволено

Аукціон

Початок:
21.10.2020 11:35
Завершення:
21.10.2020 11:56

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 21.10.2020 11:56

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ККП "ФІРМА "М.А.К. КОМ""
Пошук по цьому учаснику
1 178 502 UAH з ПДВ 1 178 502 UAH з ПДВ Документи
ФОП "ПОНІЧ ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ"
Пошук по цьому учаснику
1 427 777 UAH з ПДВ 1 427 777 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

04.11.2020 14:38
sign.p7s
04.11.2020 14:37
dnesud.rar
27.10.2020 10:34
sign.p7s
27.10.2020 10:25
sign.p7s
27.10.2020 10:24
договір екск.pdf
27.10.2020 09:16
Статут.pdf
27.10.2020 09:16
дод11.pdf
27.10.2020 09:16
Договір 146.pdf
27.10.2020 09:16
Договір 46.pdf
27.10.2020 09:16
довідканесуд.pdf
27.10.2020 09:16
ВИТЯГ.pdf
27.10.2020 09:16
unnamed.jpg
20.10.2020 17:55
sign.p7s
20.10.2020 17:49
документ 3.pdf
20.10.2020 17:49
документ 2.pdf
20.10.2020 17:49
документ 4.pdf
20.10.2020 16:33
документ1.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ККП "ФІРМА "М.А.К. КОМ""
#25081198
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 178 502 UAH з ПДВ 28.10.2020 09:41

Переможець

Дата і час публікації: 28.10.2020 09:41

Учасник Пропозиція Документи
ККП "ФІРМА "М.А.К. КОМ""
Пошук по цьому переможцю
#25081198
1 178 502 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 11.11.2020 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 135
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір135.pdf Укладений
1 178 502
11.11.2020 14:27
11.11.2020
sign.p7s Укладений
11.11.2020 14:29

Виконання договору

Строк дії за договором: 11.11.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 1 178 502
UAH

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання