Обгрунтування застосування переговорної процедури
Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
(посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що
У відповідності до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану» та Національного класифікатора ДК 019:2010 «Класифікатор надзвичайних ситуацій», зокрема п.3.1 НС- це порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об’єкті на ній або на водному об’єкті, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом чи іншою надзвичайною подією.
Згідно експертного висновку ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ №28 від 25.06.2020 «Про надання експертного висновку щодо рівня надзвичайної ситуації, яка мала місце на території області 12-25 червня 2020 року. На території Івано-Франківської області у період з 12 по 24 червня 2020 року внаслідок ускладнення погодних умов, випадання значних опадів у вигляді дощу відбулися різкі підйоми рівнів води в басейнах річок, що призвело до ускладнення паводкової обстановки та виникнення надзвичайної ситуації. Надзвичайну ситуацію, що виникла у кількох областях України класифіковано як ситуацію природнього характеру державного рівня та, зокрема, у Івано-Франківській області як регіонального рівня.
Згідно протоколу засідання Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 26.06.2020 р. №113-20 у Івано-Франківській області на території 15 районів (Богородчанський, Верховинський, Галицький, Городенківський, Долинський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський, Снятинський, Тисменицький, Тлумацький райони, Івано-Франківська та Яремчанська міські ради) нанесено збитків дорогам, береговим укріпленням, автомобільним мостам і пішохідним переходам, розмито береги річок, що знаходяться в т.ч. на балансі Дністровського басейнового управління водних ресурсів та потребують проведення ремонтно - відновлюваних робіт.
Відтак, надзвичайна ситуація на території області внаслідок негоди з 12 по 24 червня 2020 року вимагає вжиття негайних невідкладних заходів щодо усунення її наслідків.
У межах фінансування з резервного фонду згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.07.2020 р. №811-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року» та Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природнього характеру регіонального рівня, пов’язаної з проливними дощами на території Івано-Франківської області від 25.06.2020 р. №4 «Про проведення робіт з ліквідації наслідків негоди», та на виконання Розпорядження від 18.11.2020р.№299 «Про визначення розпорядника коштів» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.11.2020р.№1386-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації ,яка виникла у червні 2020р. на території Івано-Франківської області», розпорядження обласної державної адміністрації від 17.11.2020 №597 «Про визначення розпорядників та одержувачів коштів ,рішення районної комісії з питань техногенно –екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій» та згідно Протоколу ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ №31 від 04.07.2020р., та Протоколу ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ №44 від 18.11.2020р., з метою раціонального, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні 2020 року на території, зокрема, Івано-Франківської області для здійснення першочергових (невідкладних) заходів,Тяпчанська сільська рада Долинського району Івано-Франківської області зобов’язана вжити відповідних заходів.
Отже, внаслідок надзвичайної ситуації, що склалася в регіоні, що пов’язана з несприятливими погодніми умовами, у Замовника торгів існують усі передумови та невідкладна потреба провести ряд заходів на усунення наслідків надзвичайної ситуації, зокрема провести першочергові невідкладні заходи спрямовані на відновлення об’єктів інфраструктури. З метою реалізації таких заходів є необхідність провести скорочену переговорну процедуру закупівлі згідно п.3 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. «якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера».