Закупівля послуги обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

  • Ідентифікатор тендеру UA-2022-08-19-006939-a
  • 66510000-8 - Страхові послуги
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Державне підприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Ворон Владислав , 380979050041 , v.voron@uatv.ua
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 26
Очікувана вартість
23 726 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 5.09.22
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 26.08.2022 00:00

Оскарження умов:

до 01.09.2022 00:00

Подання пропозицій:

05.09.2022 09:00

Очікувана вартість
23 726 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
237 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуга обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
ДК 021:2015: 66510000-8 — Страхові послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Предмет страхування

Дата подання: 24.08.2022 14:09
Дата відповіді: 29.08.2022 12:56
Для береження умов конкурентності та подання коректної цінової пропозиції, просимо виключити із тендерної документації п.2 таблиці 2 "Враховуючи, що предметом страхування є державне майно - Учасник на дату подання тендерної пропозиції повинен бути акредитованим будь-яким українським банком, в якому держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% статутного капіталу банку. В складі Тендерної пропозиції необхідно надати підтвердження" так як відповідно до Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" є не державне майно, а "цивільно-правова відповідальність власників наземних транспортних засобів (далі - обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності) і спрямована на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України".
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учасник!
Умова щодо акредитації страхової компанії – учасника процедури закупівлі в будь-якому українському банку, в якому держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% статутного капіталу, не обмежує учасників в участі у даній процедурі, виходячи з наступного.
Вимога, викладена у п.2 Таблиці 2 Додатку 1 тендерної документації (ідентифікатор закупівлі UA-2022-08-19-006939-a) обумовлена тим, що при проходженні процедури акредитації у державному банку, така установа отримує та оцінює фінансові документи страхових компаній з метою перевірки їх відповідності на відсутність: податкового боргу; негативної кредитної історії; збитку за певний період, тощо.
Перевірці також підлягає розмір статутного капіталу вимогам чинного законодавства, сума чистих активів учасника, яка повинна бути більшою за його статутний капітал на останню звітну дату; позитивні висновки аудитора; відсутність невиконаних заходів впливу; розмір збитків порівняно до розміру капіталу; відповідність договорів страхування вимогам нормативних актів; відповідність страхової компанії вимогам Закону України “Про страхування” та інших нормативно-правових актів у сфері страхування; відсутність простроченої заборгованості у розрахунках з Державним та місцевими бюджетами та за іншими обов’язковими платежами, тощо.
Для акредитації страхових компаній, державні банки, з метою уникнення своїх ризиків, здійснюють кваліфіковану перевірку відповідності діяльності страхової компанії вимогам нормативних актів, фінансової спроможності та надійність страхової компанії тощо. Для отримання банківської акредитації учаснику достатньо звернутись до відповідної фінансової установи, віднесеної рішенням НБУ №40 від 05.02.2021 року до категорії такої, в якій держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% статутного капіталу і отримати акредитацію, яка, за наявності підстав, надається всім юридичним особам, без встановлення переваг. За відкритими реєстрами банків, визначених вказаним рішенням НБУ як «державні», страхових компаній, що отримали акредитацію, налічується декілька десятків, що, в свою чергу, робить неможливим обмеження конкуренції якимись певним, вузьким колом учасників.
В свою чергу, ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» визначає, що одним із кваліфікаційних критеріїв процедури закупівлі є фінансова спроможність учасника закупівлі.
Окремо звертаємо Вашу увагу, що тендерною документацією не встановлено вимог щодо обов’язкових мінімальних розмірів: зареєстрованого капіталу учасника, балансових показників, страхових резервів, обсягу страхових платежів, мінімального досвіду праці на ринку страхових послуг і т.п.. Обмежень учасників тендерної процедури у виборі суб’єкта господарювання, у якого можливо здійснити банківську акредитацію,тендерна документація не містить також.
Отже, вищезазначена вимога відповідає умовам Закону України «Про публічні закупівлі», як така, що внесена з метою підтвердження учасником-страховою компанією своєї фінансової надійності та спроможності виконувати взяті на себе зобов’язання.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання