Послуги з інвентаризації земель міста, розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області та розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-05-01-011720-a
  • 71340000-3 - Комплексні інженерні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Виконавчий комітет Ужгородської міської ради
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Химич Вікторія Віталіївна, +380312617059 , tender@rada-uzhgorod.gov.ua
Адреса замовника
Україна, місто Ужгород, 88000, Закарпатська область, площа Поштова, 3
Дата укладення договору
17.05.23
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮЛЕНД"
Очікувана вартість
7 955 000 UAH з ПДВ
Сума договору
7 950 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 18.05.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 07.05.2023 00:00

Оскарження умов:

до 07.05.2023 00:00

Подання пропозицій:

10.05.2023 00:00

Очікувана вартість
7 955 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
39 775 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Категорія замовника: орган державної влади та орган місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини першої статті 2 Закону. Назва товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі та код товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником: Послуги з інвентаризації земель міста, розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області та розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області - код ДК 021:2015 - 71340000-3 – Комплексні інженерні послуги. Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: українська з урахуванням вимог тендерної документації. Розмір забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати): не вимагається. Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати): не вимагається. Дата та час розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 Закону: не застосовується. Математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування) - не застосовується вид закупівлі - процедура закупівлі - для замовників, визначених у пунктах 1-3 частини першої статті 2 Закону, відкриті торги (з особливостями), закупівля здійснюється відповідно до норм постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178; застосовані критерії оцінки – ціна.
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

3 послуга
Послуги з інвентаризації земель міста, розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області та розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області
ДК 021:2015: 71340000-3 — Комплексні інженерні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2023-05-01-011720-a.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "МОЯ ЗЕМЛЯ", Код ЄДРПОУ:34605133
Дата подання: 02.05.2023 22:49
Шановний замовник!
За результатами вивчення вашої тендерної документації було встановлено наявність у ній дискримінаційних вимог.
Згідно із додатком 2 до тендерної документації ви встановили кваліфікаційний критерій «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)». При цьому ви визначили, що Аналогічними договорами, в розумінні даної тендерної документації, вважаються договори виконані в повному обсязі у період 2021-2022-2023 роки, предметом яких є:
- розроблення/виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель територіальної громади та/або адміністративно-територіальної одиниці – міста, виконаних у відповідності до Постанови КМУ "Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок" від 3 листопада 2021 р. № 1147 (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір;
- розроблення/виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території територіальної громади (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір. Для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території територіальної громади, учасник надає у складі пропозиції витяг з Державного земельного кадастру про землі в межах території територіальної громади, як результат виконаних послуг із встановлення меж територіальної громади;
- виконання/надання послуг з інвентаризації земель (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір.

Визначення аналогічності договору через вид адміністративно-територіальної одиниці – місто чи територіальна громада є дискримінаційною умовою, оскільки виключає можливість підтвердити аналогічний досвід щодо виконання аналогічних послуг для таких адміністративних одиниць, як село чи селище. Дискримінаційність такої вимоги підтверджуємо рішенням АМКУ № 4292-р/пк-пз від 05.04.2023р.
Згідно із статтею 3 ЗУ “Про оцінку земель” об'єктами оцінки земель є: територія адміністративно-територіальних одиниць або їх частин, території оціночних районів та зон, земельні ділянки чи їх частини або сукупність земельних ділянок і прав на них, у тому числі на земельні частки (паї), у межах території України.
Згідно із статтею 5 ЗУ «Про землеустрій» встановлено, що об’єктами землеустрою є: територія України; території адміністративно-територіальних одиниць або їх частин; території землеволодінь та землекористувань чи окремі земельні ділянки.
Згідно із пунктом 2 Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1147 встановлено, що межі території територіальної громади, а також межі населених пунктів (сіл, селищ, міст), що входять до складу територій територіальних громад, використовуються на підставі відомостей Державного земельного кадастру, а у разі, коли відомості про такі межі не внесені до Державного земельного кадастру, - на підставі проектів формування території і встановлення меж сільських, селищних рад або інших матеріалів, за якими відповідно до законодавства, яке діяло на момент їх затвердження, здійснювалося встановлення (зміна) їх меж. Таким чином, територіальна громада складається із сіл, селищ чи міст.

Тому просимо вас усунути дискримінаційні вимоги щодо кваліфікаційного критерію «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)» та внести зміни до тендерної документації, щоб потенційні учасники могли підтверджувати свій досвід також і за рахунок виконання аналогічних послуг в межах сіл та селищ.
Враховуючи, що вимога по аналогічному досвіду передбачена у Додатку №2 до тендерної документації, у п.8 розділу «2. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ на виконання послуг з розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області…», у Додатку № 4 та у додатку №5 (Додаток №2 до проекту договору), то просимо узгоджено вносити зміни до тендерної документації.

Згідно із п.4 ч.2 статті 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, серед яких – «наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Згідно із ч.3 статті 16 Закону встановлено, що у разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).
Законом визначено тільки те, що обсяг річного доходу (виручка) не може бути більшою, ніж очікувана вартість. Водночас Законом не передбачено конкретного періоду, за який має подаватися фінансова звітність.
Просимо пояснити чому саме ви вимагаєте фінансову звітність за 2022 рік, а не за 2021-2022 в сукупності, наприклад? Вимога надати фінансову звітність виключно за 2022 рік обмежує коло потенційних учасників, а тому є дискримінаційною.

Просимо внести зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційні вимоги, які ми описали вище. У разі незадоволення наших вимог ми будемо звертатися до органу оскарження за захистом своїх інтересів.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

05.05.2023 12:33
Шановний учаснику! Вашу вимогу задоволено частково. З метою не обмеження конкуренції замовником буде внесено зміни до тендерної документації в частині подання документів та інформації, які підтверджують відповідність Учасника встановленим кваліфікаційним критеріям відповідно до ст. 16 Закону, а саме: фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) повідомляємо наступне:
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Визначення аналогічності договору через вид адміністративно-територіальної одиниці – місто чи територіальна громада є максимально наближеними до технічного завдання замовника, в тому числі, по обсягу надання послуг.
Орієнтовна площа Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області становить 3953,7 га, що неспіврозмірно по обсягу і не може вважатися аналогічним досвідом щодо виконання аналогічних послуг для таких адміністративних одиниць, як село чи селище. Дані вимоги не є дискримінаційними, так як Замовник повинен бути впевнений в тому, що Учасник має відповідний досвід виконання аналогічних договорів та зможе надати послуги, які є предметом закупівлі та у відповідності до чинного законодавства України.
Також, повідомляємо, що відповідно до ч. 22 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Отже, рішення АМКУ не мають прецедентного характеру та є обов’язковими виключно для осіб, яких вони стосуються.

Номер вимоги: UA-2023-05-01-011720-a.b2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ЛЕНД.КОМ", Код ЄДРПОУ:38922252
Дата подання: 05.05.2023 12:46
Шановний Замовник, в ході ознайомлення з тендерної документацією по даній закупівлі нами були виявлені дискримінаційні вимоги, які ми просимо усунути зі змісту тендерної документації і додатків до неї шляхом внесення відповідних змін.
1. Додатком 2 до тендерної документації визначено, що учасник повинен надати не менше трьох аналогічних договорів:
«Аналогічними договорами, в розумінні даної тендерної документації, вважаються договори виконані в повному обсязі у період 2021-2022-2023 роки, предметом яких є:
- розроблення/виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель територіальної громади та/або адміністративно-територіальної одиниці – міста, виконаних у відповідності до Постанови КМУ "Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок" від 3 листопада 2021 р. № 1147 (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір;
- розроблення/виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території територіальної громади (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір. Для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території територіальної громади, учасник надає у складі пропозиції витяг з Державного земельного кадастру про землі в межах території територіальної громади, як результат виконаних послуг із встановлення меж територіальної громади;
- виконання/надання послуг з інвентаризації земель (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір».
Вимоги щодо досвіду виконання робіт (надання послуг) з розроблення документації із землеустрою та/або оцінки земель щодо певних об’єктів, територій, видів населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць та/або у відповідності до певних нормативно-правових актів є дискримінаційними, такими, що звужують конкуренцію, та не дають можливості взяти участь у закупівлі досвідченим виконавцям. Обґрунтовуємо наступним:
А) Порядок розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок врегульований Методикою нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженою Постановою КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1147 (далі – Методика).
Ця Методика встановлює методологічні засади проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка застосовується у випадках, визначених Законом України «Про оцінку земель».
Об’єктом нормативної грошової оцінки, відповідно до Методики, є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади (або її частини), що цілком відповідає визначеному Замовником предмету закупівлі.
Так, чинним законодавством не розрізняється здійснення окремо нормативно грошової оцінки земель територіальної громади чи адміністративно-територіальної одиниці, земельних ділянок населених пунктів чи за межами території населених пунктів тощо.
За таких обставин у Замовника немає жодної потреби та жодних підстав вимагати від учасників договори по наданню послуг з нормативно грошової оцінки земельних ділянок саме територіальної громади та/або адміністративно-територіальної одиниці – міста. Цілком достатньо досвіду надання таких послуг незалежно від місцезнаходження земельних ділянок/об’єктів оцінки.
Звертаємо вашу увагу, що Антимонопольним комітетом також підтверджувалася надлишковість, необґрунтованість та дискримінаційність вимог Замовника щодо наявності аналогічного досвіду з нормативно-грошової оцінки земель саме населених пунктів. Зокрема, рішення АМКУ від 02.09.2022 №5666-р/пк-пз.
До того ж, вимога стосовно того, що послуги з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки за аналогічним договором повинні бути надані САМЕ згідно Постанови КМУ від 03.11.2021р. №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», також звужує та обмежує участь у вказаній закупівлі досвідчених учасників, які мають позитивний досвід виконання аналогічних робіт (надання аналогічних послуг).
Замовник у тендерній документації вимагає надання учасником аналогічного договору, що був виконаний у 2021-2023 роках, за яким послуги з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки були надані згідно Постанови КМУ від 03.11.2021р. №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок»». Ми, як потенційний учасник закупівлі, маємо аналогічні за предметом закупівлі договори, укладені та якісно і в повному обсязі виконані у період з січня по листопад 2021 року, а саме до прийняття Постанови КМУ від 03.11.2021р. №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» і набрання нею чинності. Отже, ми не маємо змоги надати аналогічні договори, виконані у 2021 році, які б відповідали вимогам тендерної документації.
Таким чином, зазначена вимога унеможливлює прийняття участі у даній закупівлі тих учасників, які мають аналогічні за предметом закупівлі договори виконані до набрання чинності Постановою КМУ від 03.11.2021р. №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», тобто до листопада 2021 року.
Для підтвердження наявності аналогічного досвіду щодо розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж достатньо надання договору, предметом якого були послуги (роботи) з встановлення меж не тільки території територіальної громади, а й адміністративно-територіальних одиниць. Дані проекти не мають суттєвих змін щодо їхнього змісту (складу) та порядку розробки. До того ж, треба враховувати, що статтею 5 ЗУ «Про землеустрій» встановлено, що об’єктами землеустрою є: територія України; території адміністративно-територіальних одиниць або їх частин; території землеволодінь та землекористувань чи окремі земельні ділянки, а не тільки території ТГ.
Обмеження учасників у можливості надати аналогічний договір на розроблення/виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж виключно території територіальної громади є дискримінаційним та таким, що порушує принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Б) Встановлення вимоги у тендерній документації, що аналогічні договори, надані учасником, повинні бути виконані в повному обсязі саме у період 2021-2023, додатково обмежує конкуренцію та є повністю необґрунтованим.
Видається незрозумілим, чому учасники не можуть підтвердити досвід якісного, належно, повного виконання зобов’язань за аналогічними договорами, укладеними та виконаними, наприклад, у 2020 році? Тендерна документація також не містить жодних обґрунтувань зазначеної вище вимоги.
Відповідно до ч.4 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі» «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників».
Тому з метою дотримання чинного законодавства і усунення вищезазначених дискримінаційних вимог просимо внести зміни до Додатку 2 до ТД і викласти їх у наступній редакції:
«Аналогічними договорами, в розумінні даної тендерної документації, вважаються договори виконані в повному обсязі у період 2020-2023 роки, предметом яких є:
- розроблення/виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір;
- розроблення/виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір. Для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж, учасник надає у складі пропозиції витяг з Державного земельного кадастру;
- виконання/надання послуг з інвентаризації земель (учасник повинен надати інформацію щодо досвіду виконання (у повному обсязі) не менше ніж один договір».
Також просимо Вас виключити з технічного завдання вимоги щодо підтвердження аналогічного досвіду, оскільки вони вже зазначені в ТД і не повинні встановлюватися таким документом, як Технічне завдання, а саме виключити ці вимоги з Додатку №4 до ТД (п.8 Технічних вимог на виконання послуг з розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області) та з відповідного Додатку №2 до проекту договору (Додаток 5 до ТД).

2. У Додатку №4 до ТД (п.8 Технічних вимог на виконання послуг з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області) та у відповідному Додатку №3 до проекту договору (Додаток 5 до ТД) розміщена вимога:
«Учасники зобов’язані документально підтвердити у складі своєї пропозиції успішне проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», з наданням відповідного сертифікату, який має відповідати предмету закупівлі, бути чинним на дату подання пропозиції та виданим органом сертифікації, що включений до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України».
Вважаємо вимогу щодо наявності сертифікату ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», який має бути виданий органом з сертифікації, що включений до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України, дискримінаційною та такою, що унеможливлює прийняття участі досвідчених виконавців робіт, з огляду на наступне.
У відповідності до статті 5 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» акредитація здійснюється на ДОБРОВІЛЬНИХ засадах. Статтею 10 цього ж Закону визначений перелік осіб, які МОЖУТЬ бути акредитовані чи компетентність яких МОЖЕ бути засвідчена національним органом України з акредитації, проте нормами даного закону НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА ОБОВ’ЯЗКОВА АКРЕДИТАЦІЯ органів сертифікації Національним агентством з акредитації України (далі – НААУ), так як це суперечило б як вітчизняним, так і міжнародним нормам.
Згідно з пунктом 7 Положення про Національне агентство з акредитації України, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 13.07.2020 року № 1318, одним із основних принципів діяльності НААУ є ДОБРОВІЛЬНІСТЬ АКРЕДИТАЦІЇ.
Сертифікація, згідно вимог стандарту ISO 9001:2015, носить добровільний характер та не входить в законодавчо регульовану сферу. З огляду на це, органи сертифікації систем менеджменту, згідно ISO 9001:2015, не призначаються центральним органом виконавчої влади та провадять сертифікацію у добровільній сфері.
Виходячи з норм Закону України «Про публічні закупівлі», вимоги тендерної документації встановлюються Замовником самостійно згідно із законодавством, з урахуванням та дотриманням:
- частини 4 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників;
- принципів добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, закріплених частиною 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі»;
- частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі, де передбачено, зокрема, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Вимога Замовника про обов’язкове включення органу з сертифікації до реєстру Національного агентства з акредитації України, порушує приписи чинного законодавства України та значно обмежує потенційне коло осіб, що можуть взяти участь у процедурі закупівлі.
До того ж, не зрозуміло, яким чином наявність в Учасника сертифікату ISO 9001:2015, виданого САМЕ органом з сертифікації, який міститься в реєстрі Національного агентства з акредитації України, впливає на якість виконання робіт/надання послуг за договором, укладеним за результатами даної закупівлі.
Виходячи з вищевикладеного, просимо не порушувати права потенційних учасників процедури закупівлі та внести зміни до тендерної документації, а саме:
- У Додатку №4 до ТД (п.8 Технічних вимог на виконання послуг з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області) викласти у такій редакції:
«Учасники зобов’язані документально підтвердити у складі своєї пропозиції успішне проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», з наданням відповідного сертифікату, який має відповідати предмету закупівлі, бути чинним на дату подання пропозиції».
- Виключити з п.8 Додатку №3 до проекту договору (Додаток 5 до ТД) наступну вимогу:
«Учасники зобов’язані документально підтвердити у складі своєї пропозиції успішне проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», з наданням відповідного сертифікату, який має відповідати предмету закупівлі, бути чинним на дату подання пропозиції та виданим органом сертифікації, що включений до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

08.05.2023 14:06
Закон України «Про публічні закупівлі» визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
Відповідно до пункту 1 Особливостей здійснення публічних закупівель, ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі – закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
У разі закупівлі послуг або робіт замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційному критерію (кваліфікаційним критеріям) відповідно до статті 16 Закону (абзац 2 пункту 45 Особливостей).
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
На виконання положень Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель Замовник в Тендерній документації установив вимогу про надання аналогічних договорів Учасниками, які є максимально наближеними до технічного завдання замовника.
Встановлення вимоги про підтвердження досвіду виконання договорів саме за 2021-2023 роки зумовлена вимогами чинного законодавства, а саме:
1) прийняттям Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1147, якою встановлено методологічні засади проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка застосовується у випадках, визначених Законом України “Про оцінку земель”;
2) прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від № 1423-IX від 28.04.2021 року, яким внесено зміни до Закону України «Про землеустрій» у частині доповнення статтею 46-1 Проекти землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад. Тобто, законодавчо можливим стало розроблення проектів землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад лише з прийняттям даного Закону від 28.04.2021 року.
Таким чином, всі договори, що виконувалися до набрання чинності вищевказаними Методикою та Законом, не можуть вважатися аналогічними в рамках даної закупівлі.
Визначення аналогічності договору через вид адміністративно-територіальної одиниці – місто чи територіальна громада є максимально наближеними до технічного завдання замовника, в тому числі, по обсягу надання послуг.
Орієнтовна площа Ужгородської міської територіальної громади Закарпатської області становить 3953,7 га, що неспіврозмірно по обсягу і не може вважатися аналогічним досвідом щодо виконання аналогічних послуг для таких адміністративних одиниць, як село чи селище. Дані вимоги не є дискримінаційними, так як Замовник повинен бути впевнений в тому, що Учасник має відповідний досвід виконання аналогічних договорів та зможе надати послуги, які є предметом закупівлі та у відповідності до чинного законодавства України.
Замовником вимагається наявність досвіду саме на розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель територіальної громади та/або адміністративно-територіальної одиниці – міста, закладаючи у таку вимогу наявність досвіду на такий обсяг послуг (гектари), який наближений до обсягу даної закупівлі.
Також, повідомляємо, що відповідно до ч. 22 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Отже, рішення АМКУ не мають прецедентного характеру та є обов’язковими виключно для осіб, яких вони стосуються.

2. Нормами частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що «тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації».
Згідно з абз. 2 статті 1 ЗУ «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», акредитація органів з оцінки відповідності (далі - акредитація) - засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами або вимогам міжнародних чи європейських стандартів, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для провадження визначеної діяльності з оцінки відповідності. Національний орган України з акредитації акредитує чи засвідчує компетентність осіб, визначених у частинах першій та другій цієї статті, незалежно від їх форми власності та з місцезнаходженням як на території України, так і за її межами.
Процедура акредитації органу з оцінки відповідності необхідний для встановлення факту відповідності органу акредитації національним та міжнародним стандартам, підтверджує компетентність осіб, які таку оцінку відповідності проводять та направлений на забезпечення єдиної технічної політики у сфері оцінки відповідності, що, в свою чергу, забезпечує впевненість та надає певні гарантії споживачам щодо якості та надійності тих робіт, товарів та послуг, які вони отримують від суб’єктів господарювання, акредитованих згідно чинного законодавства.
Однак, враховуючи те, що для підтвердження відповідності необхідно проводити певні дослідження (випробування), які повинні бути проведені компетентними та професійними експертами, існує необхідність у підтвердженні та гарантуванні такої компетенції, що і встановлюється шляхом проведення акредитації відповідних органів оцінки відповідності в рамках законодавства України.
Враховуючи, що станом на кінець 2022 року в Україні діє 1149 чинних атестатів про акредитацію суб’єктів з оцінки відповідності, Скаржник має достатньо широкий вибір для отримання, встановленого вимогами Тендерної документації, документу на підтвердження успішного проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», який буде виданий органом сертифікації, що включений до реєстру акредитованих органів оцінки відповідності Національного агентства з акредитації України.
Таким чином, вимога не є дискримінаційною, тому що такий сертифікат може отримати будь-який суб’єкт господарювання.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 10.05.2023 00:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮЛЕНД"
Пошук по цьому учаснику
7 950 000 UAH з ПДВ 7 950 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

09.05.2023 19:25
sign.p7s
09.05.2023 19:23
sign.p7s
09.05.2023 19:23
sign.p7s
09.05.2023 19:22
про рф і рб.pdf.p7s
09.05.2023 19:22
мтб.pdf.p7s
09.05.2023 19:22
Статут_1.pdf.p7s
09.05.2023 19:22
ст 17.pdf.p7s
09.05.2023 19:22
ч.2 ст.17.pdf.p7s
09.05.2023 19:16
ст 17.pdf
09.05.2023 19:16
Опис статут.pdf
09.05.2023 19:16
про рф і рб.pdf
09.05.2023 19:16
ч.2 ст.17.pdf
09.05.2023 19:16
Статут_1.pdf
09.05.2023 19:16
мтб.pdf
09.05.2023 19:16
тех завдання.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮЛЕНД"
#44000633
Пошук по цьому переможцю
Переможець 7 950 000 UAH з ПДВ 11.05.2023 14:46

Переможець

Дата і час публікації: 11.05.2023 14:46

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮЛЕНД"
Пошук по цьому переможцю
#44000633
7 950 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 17.05.2023 00:00 - 31.12.2023 23:59
Номер 1/17-05
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір.pdf Укладений
7 950 000
18.05.2023 10:04
17.05.2023
sign.p7s Укладений
18.05.2023 10:06

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 16.06.2023 13:23
Опис змін: Керуючись положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме пунктом 19 Особливостей (продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю), пунктом 8.2. Договору сторони погодились продовжити строк виконання послуги. з розроблення технічної документації з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Номер договору: 1
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 03.08.2023 10:06
Опис змін: Керуючись положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме пунктом 19 Особливостей (продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю), пунктом 8.2. Договору сторони погодились продовжити строк виконання послуги. з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель
Номер договору: 2
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 29.09.2023 12:09
Опис змін: Керуючись положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме пунктом 19 Особливостей (продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю), пунктом 8.2. Договору сторони погодились продовжити строк виконання послуги. з розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель
Номер договору: 3
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2023
Сума оплати за договором: 7 950 000
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання