Згідно пункту 2.6. Проекту договору постачання, при постачанні Товару Постачальник надає одержувачу Замовника на кожну партію, яка пропонується до постачання:
- паспорт якості виробника, що повинен містити, зокрема, гарантійний термін зберігання Товару;
- сертифікат відповідності на Товар (за всіма фізико-хімічними показниками зазначеними в нормативному документі), який повинен бути виданий органом оцінки відповідності (далі – ООВ), що має акредитацію Національного агентства з акредитації України, та включений до Реєстру ООВ, призначених Міністерством економіки України.
Аналогічна вимога викладена у пункті 1 Додатку 13.1 (Порядок приймання товару) до Проекту договору, де, зокрема, зазначено, що в паспорті виробника обов’язково зазначається інформація стосовно гарантійного терміну зберігання товару.
Вимога про включення до паспорту якості виробника відомостей про гарантійний термін зберігання товару, є, одночасно, неефективною та позбавленою сенсу, дискримінаційною та такою, що спотворює конкуренцію.
Неефективність та позбавленість сенсу полягає в тому, що посилання на гарантійний строк зберігання палива може бути відображене як в паспорті виробника так і в сертифікаті відповідності або у іншому документі щодо якості (в тому числі й гарантійних листах від заводів виробників).
Крім того, згідно з умовами тендерної документації, продукція, що пропонується до постачання, має відповідати вимогам ДСТУ 7688:2015, пунктом 11.2 якого передбачено, що гарантійний термін зберігання дизельного палива — 1 рік від дати його виготовлення. Таким чином, наявність сертифікату про відповідність продукції вимогам ДСТУ 7688:2015 підтверджує, в тому числі, що гарантійний термін зберігання сертифікованого згідно даного стандарту дизельного палива буде дотримано.
В свою чергу дискримінаційність даної вимоги полягає в тому, що істотно звужується коло потенційних виробників, продукція яких може бути запропонована до постачання. Враховуючи існуючі на сьогоднішній день об’єктивні умови дефіциту на ринку нафтопродуктів, ускладнені військовим станом, руйнуванням інфраструктури та блокуванням більшості логістичних маршрутів єдиним альтернативним джерелом поставок нафтопродуктів, крім вітчизняних виробників, є європейські виробники, стандартні форми паспортів якості яких в переважній більшості випадків не містять відомостей про гарантійний термін зберігання продукції.
Для можливості потенційним постачальникам запропонувати паливо європейського виробництва, просимо розглянути можливість передбачити в проекті договору постачання наступних умов: гарантійний термін зберігання палива може відображатись в паспорті якості виробника та/або в сертифікаті відповідності на Товар та/або гарантійних листах заводу-виробника.
Розгорнути
Згорнути