Мастильні засоби інші

  • Ідентифікатор тендеру UA-2023-07-31-005732-a
  • 09211100-2 - Моторні оливи
  • Завершена
Найменування замовника:
ДП "АМПУ"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Ракуленко Олена, 380487759504 , Olena.Rakulenko@uspa.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01135, Київська область, проспект Берестейський, 14
Дата укладення договору
4.09.23
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕРГОМЕРЕЖА"
Очікувана вартість
3 537 796.08 UAH без ПДВ
Сума договору
3 917 680.44 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 5.09.23
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 11.08.2023 00:00

Оскарження умов:

до 11.08.2023 00:00

Подання пропозицій:

14.08.2023 12:00

Очікувана вартість
3 537 796 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
17 689 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Закупівля проводиться за процедурою «відкриті торги» згідно Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

13071.92 літр
Моторна олива
ДК 021:2015: 09211100-2 — Моторні оливи
92 літр
Гідравлічна олива
ДК 021:2015: 09211610-0 — Гідравлічні рідини
679 літр
Трансмісійна олива
ДК 021:2015: 09211400-5 — Трансмісійні оливи
20 літр
Компресорна олива
ДК 021:2015: 09211200-3 — Компресорні оливи
213.085 кілограм
Мастила
ДК 021:2015: 09211000-1 — Мастильні оливи та мастильні матеріали
35 літр
Гальмівна рідина
ДК 021:2015: 09211650-2 — Гальмівні рідини

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Стосовно документів від Сaterpillar та Volvo

Дата подання: 04.08.2023 13:50
Дата відповіді: 07.08.2023 15:16
Шановний Замовнику торгів! Компанія-виробник техніки Сaterpillar є приватною компанією, яка жодним чином не зобов'язана розглядати звернення з України, в тому числі й щодо проведення випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT та відповідність такої оливи стандарту Cat ECF-2. Крім того, зазначене випробування навіть у сертифікованій лабораторії в Україні займає більший час, ніж виділений згідно процедури відкритих торгів з особливостями для подання учасниками своїх пропозиції. Тому вказані у Тендерній документації вимоги можуть виконати виключно ті учасники торгів, які зазначені документи мали готовими ще до закупівлі. Таким чином, Замовником надано неправомірну перевагу учасникам, які ще до оголошення закупівлі були готові надати необхідні документи, і тим самим обмежено та дискриміновано інших учасників ринку. Зазначене порушення неодноразово визнавалось Антимонопольним комітетом України як дискримінація учасників , існує практика АМКУ. Враховуючи вищенаведене, вимагаємо усунути порушення законодавства та виключити вказану вимогу з Тендерної документації
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимоги до предмету закупівлі в частині надання відповідних документів, якщо учасником пропонується еквівалент мастильного засобу, зазначеного замовником у тендерній документації, встановлені у зв’язку з наступним.
На суднах ДП «АМПУ» встановлені двигуни Сaterpillar з технологією ACERT. Після нещодавно проведених ремонтів двигуни знаходяться на гарантії офіційного представника виробника двигунів - Сaterpillar.
Наразі в системи і механізми суден залиті мастильні засоби, які вказані в тендерній документації. Згідно технічної документації на двигуни Сaterpillar, оливи, які не відповідають вимогам класифікації Cat ECF, можуть призвести до скорочення ресурсу двигуна та/або аварій двигуна.
Зокрема, Олива Cat DEO, яка уже залита в системи і механізми суден, крім випробувань, які передбачені для продуктів класифікації ECF-2, проходить чотири унікальних тести на довговічність і якість, а також багатогодинні випробовування в польових умовах. Всі тести проводяться на двигунах Сaterpillar. Лише після успішного проходження усіх випробувань олива може бути ухвалена компанією Сaterpillar.
Мастильні засоби, що закуповуються, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах, дизель-генераторах та інших механізмах до необхідного експлуатаційного рівня (долив). При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші і т.д.
З огляду на вказане, з метою недопущення втрати гарантії офіційного представника/виробника двигунів (Сaterpillar), в тендерній документації передбачено закупівлю конкретних олив, які будуть використовуватись на долив, при цьому дозволено подання «еквіваленту» оливи за умови надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT.».
Необхідно звернути увагу, що відповідно до п.31 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Частиною 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено:
«4. Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
Встановлення Замовником у тендерній документації конкретних торгових марок олив є необхідним і обґрунтованим, при цьому передбачено подання еквіваленту.
Вимога щодо надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів) і як наслідок, зняття гарантії та страхових виплат у разі виникнення аварійної ситуації з обладнанням плавзасобу.
До кожного механізму існує інструкція/керівництво з експлуатації виробника, де перелічені вимоги до мастильних засобів, які необхідно використовувати при експлуатації механізмів. Виробниками двигунів плавзасобів зазначається, що використання олив, які не відповідають вимогам переліченим у інструкції/керівництві з експлуатації, може призвести до скорочення ресурсу роботи двигуна. У разі виходу з ладу двигуна, через недотримання судновласником правил та рекомендацій з його експлуатації, виробник двигуна відмовляється від гарантійних зобов’язань і, як наслідок, вина за аварійну пригоду покладається на судновласника, тобто на відповідальних осіб, які допустили порушення, що пов’язані з використанням олив, які нерекомендовані виробниками двигунів.».
З метою недопущення Замовником порушення умов експлуатації двигунів та/або аварій двигунів (що критично особливо в умовах воєнного стану), при поданні еквівалента вимагається підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar (на гарантійному обслуговуванні якого знаходяться двигуни суден ДП «АМПУ»), щодо можливості використання еквівалентної оливи, яка пропонується до постачання.
Також, відповідно до підп. 2 п. 37 розділу Статуту ДП «АМПУ» Підприємство організовує та забезпечує безпечну та ефективну експлуатацію об’єктів портової інфраструктури та засобів виробництва державної власності, закріплених за Підприємством на праві господарського відання, у тому числі гідротехнічних споруд, систем забезпечення безпеки судноплавства, в тому числі служб регулювання руху суден та річкових інформаційних служб.
До того ж, повідомляємо, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Неможливість отримання офіційного підтвердження

Дата подання: 04.08.2023 15:21
Дата відповіді: 07.08.2023 15:16
Компанія Caterpillar Inc. не видає жодних офіційних схвалень чи офіційних підтверджень щодо олив інших торгових марок, аніж Caterpillar. Це багаторічна політика компанії, і навряд ви не знали про це. Тому можливість запропонувати еквівалент являється окозамилюванням, насправді все зроблено під одного-єдиного виробника, без можливості пропонувати еквіваленти. Таким чином ви свідомо нехтуєте законодавством про публічні закупівлі. Ви не даєте іншим учасникам запропонувати не менш якісний, але дешевший продукт! І що саме найголовніше, що цю схему ви прокручуєте в час війни. Браво!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимоги до предмету закупівлі в частині надання відповідних документів, якщо учасником пропонується еквівалент мастильного засобу, зазначеного замовником у тендерній документації, встановлені у зв’язку з наступним.
На суднах ДП «АМПУ» встановлені двигуни Сaterpillar з технологією ACERT. Після нещодавно проведених ремонтів двигуни знаходяться на гарантії офіційного представника виробника двигунів - Сaterpillar.
Наразі в системи і механізми суден залиті мастильні засоби, які вказані в тендерній документації. Згідно технічної документації на двигуни Сaterpillar, оливи, які не відповідають вимогам класифікації Cat ECF, можуть призвести до скорочення ресурсу двигуна та/або аварій двигуна.
Зокрема, Олива Cat DEO, яка уже залита в системи і механізми суден, крім випробувань, які передбачені для продуктів класифікації ECF-2, проходить чотири унікальних тести на довговічність і якість, а також багатогодинні випробовування в польових умовах. Всі тести проводяться на двигунах Сaterpillar. Лише після успішного проходження усіх випробувань олива може бути ухвалена компанією Сaterpillar.
Мастильні засоби, що закуповуються, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах, дизель-генераторах та інших механізмах до необхідного експлуатаційного рівня (долив). При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші і т.д.
З огляду на вказане, з метою недопущення втрати гарантії офіційного представника/виробника двигунів (Сaterpillar), в тендерній документації передбачено закупівлю конкретних олив, які будуть використовуватись на долив, при цьому дозволено подання «еквіваленту» оливи за умови надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT.».
Необхідно звернути увагу, що відповідно до п.31 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Частиною 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено:
«4. Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
Встановлення Замовником у тендерній документації конкретних торгових марок олив є необхідним і обґрунтованим, при цьому передбачено подання еквіваленту.
Вимога щодо надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів) і як наслідок, зняття гарантії та страхових виплат у разі виникнення аварійної ситуації з обладнанням плавзасобу.
До кожного механізму існує інструкція/керівництво з експлуатації виробника, де перелічені вимоги до мастильних засобів, які необхідно використовувати при експлуатації механізмів. Виробниками двигунів плавзасобів зазначається, що використання олив, які не відповідають вимогам переліченим у інструкції/керівництві з експлуатації, може призвести до скорочення ресурсу роботи двигуна. У разі виходу з ладу двигуна, через недотримання судновласником правил та рекомендацій з його експлуатації, виробник двигуна відмовляється від гарантійних зобов’язань і, як наслідок, вина за аварійну пригоду покладається на судновласника, тобто на відповідальних осіб, які допустили порушення, що пов’язані з використанням олив, які нерекомендовані виробниками двигунів.».
З метою недопущення Замовником порушення умов експлуатації двигунів та/або аварій двигунів (що критично особливо в умовах воєнного стану), при поданні еквівалента вимагається підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar (на гарантійному обслуговуванні якого знаходяться двигуни суден ДП «АМПУ»), щодо можливості використання еквівалентної оливи, яка пропонується до постачання.
Також, відповідно до підп. 2 п. 37 розділу Статуту ДП «АМПУ» Підприємство організовує та забезпечує безпечну та ефективну експлуатацію об’єктів портової інфраструктури та засобів виробництва державної власності, закріплених за Підприємством на праві господарського відання, у тому числі гідротехнічних споруд, систем забезпечення безпеки судноплавства, в тому числі служб регулювання руху суден та річкових інформаційних служб.
До того ж, повідомляємо, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

І ще про Caterpillar

Дата подання: 04.08.2023 15:31
Дата відповіді: 07.08.2023 15:17
До речі, компанія Caterpillar Inc. сама не виробляє оливи, вона виробляє техніку, а оливи вона замовляє їх виготовлення на потужностях однієї відомої всесвітньої компанії, яка просто наклеює на брендовані каністри такі ж брендовані етикетки. Рівно як і мобільні телефони Caterpillar теж виробляється під замовлення. Але вам не цікаво купити якісну оливу - вам потрібно купити якнайдорожче каністру з потрібною вам назвою. Це незаконно, і ви це добре розумієте. Тому й придумуєте схеми з отриманням листів від Caterpillar, яких вони не видають жодній компанії в світі. Але приховати це все одно не виходить, вся ваша схема видна на долоні
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимоги до предмету закупівлі в частині надання відповідних документів, якщо учасником пропонується еквівалент мастильного засобу, зазначеного замовником у тендерній документації, встановлені у зв’язку з наступним.
На суднах ДП «АМПУ» встановлені двигуни Сaterpillar з технологією ACERT. Після нещодавно проведених ремонтів двигуни знаходяться на гарантії офіційного представника виробника двигунів - Сaterpillar.
Наразі в системи і механізми суден залиті мастильні засоби, які вказані в тендерній документації. Згідно технічної документації на двигуни Сaterpillar, оливи, які не відповідають вимогам класифікації Cat ECF, можуть призвести до скорочення ресурсу двигуна та/або аварій двигуна.
Зокрема, Олива Cat DEO, яка уже залита в системи і механізми суден, крім випробувань, які передбачені для продуктів класифікації ECF-2, проходить чотири унікальних тести на довговічність і якість, а також багатогодинні випробовування в польових умовах. Всі тести проводяться на двигунах Сaterpillar. Лише після успішного проходження усіх випробувань олива може бути ухвалена компанією Сaterpillar.
Мастильні засоби, що закуповуються, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах, дизель-генераторах та інших механізмах до необхідного експлуатаційного рівня (долив). При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші і т.д.
З огляду на вказане, з метою недопущення втрати гарантії офіційного представника/виробника двигунів (Сaterpillar), в тендерній документації передбачено закупівлю конкретних олив, які будуть використовуватись на долив, при цьому дозволено подання «еквіваленту» оливи за умови надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT.».
Необхідно звернути увагу, що відповідно до п.31 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Частиною 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено:
«4. Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
Встановлення Замовником у тендерній документації конкретних торгових марок олив є необхідним і обґрунтованим, при цьому передбачено подання еквіваленту.
Вимога щодо надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів) і як наслідок, зняття гарантії та страхових виплат у разі виникнення аварійної ситуації з обладнанням плавзасобу.
До кожного механізму існує інструкція/керівництво з експлуатації виробника, де перелічені вимоги до мастильних засобів, які необхідно використовувати при експлуатації механізмів. Виробниками двигунів плавзасобів зазначається, що використання олив, які не відповідають вимогам переліченим у інструкції/керівництві з експлуатації, може призвести до скорочення ресурсу роботи двигуна. У разі виходу з ладу двигуна, через недотримання судновласником правил та рекомендацій з його експлуатації, виробник двигуна відмовляється від гарантійних зобов’язань і, як наслідок, вина за аварійну пригоду покладається на судновласника, тобто на відповідальних осіб, які допустили порушення, що пов’язані з використанням олив, які нерекомендовані виробниками двигунів.».
З метою недопущення Замовником порушення умов експлуатації двигунів та/або аварій двигунів (що критично особливо в умовах воєнного стану), при поданні еквівалента вимагається підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar (на гарантійному обслуговуванні якого знаходяться двигуни суден ДП «АМПУ»), щодо можливості використання еквівалентної оливи, яка пропонується до постачання.
Також, відповідно до підп. 2 п. 37 розділу Статуту ДП «АМПУ» Підприємство організовує та забезпечує безпечну та ефективну експлуатацію об’єктів портової інфраструктури та засобів виробництва державної власності, закріплених за Підприємством на праві господарського відання, у тому числі гідротехнічних споруд, систем забезпечення безпеки судноплавства, в тому числі служб регулювання руху суден та річкових інформаційних служб.
До того ж, повідомляємо, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

VDS-3

Дата подання: 05.08.2023 17:09
Дата відповіді: 08.08.2023 15:42
Шановний Замовнику торгів! Звертаємо Вашу увагу на те, що протокол отримання схвалення відповідності стандарту VDS-3 включає у себе не тільки перевірку фізико-хімічного складу оливи, відповідності пакету присадок тощо, але й тестування оливи на двигунах різних моделей, не тільки Volvo Penta. Відтак у сертифікаті схвалення оливи, який видається корпорацією Volvo Group, декларується його абсолютна відповідність стандарту VDS-3. Проте в цьому документі відсутня будь-яка інформація про двигуни Volvo Penta чи інші моделі двигунів. Формат документу даного схвалення та процедура його отримання затверджена корпорацією Volvo Group і не буде змінюватись - про це Ви як Замовник торгів можете дізнатись у будь-якого офіційного дилера компанії Volvo. Тому вимога Тендерної документації стосовно того, що в документі - офіційному підтвердженні від компанії Volvo - має бути інформація про проходження запропонованою оливою випробувань та тестів на двигунах Volvo Penta не може бути виконана апріорі, оскільки в такому документі дана інформації не зазначається організацією, яка видає даний документ. Враховуючи вищенаведене, просимо Вас виправити дану невідповідність та передбачити для учасників торгів надання офіційного підтвердження (оригінал або копія) від компанії Volvo про відповідність такої оливи стандарту VDS-3 (Volvo Drain Specification), без уточнення моделей двигунів. Дякуємо!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за запитання. В тендерну документацію будуть внесені відповідні зміни.

про сумісність продуктів

Дата подання: 05.08.2023 18:46
Дата відповіді: 08.08.2023 15:43
Чинне законодавство України передбачає певні процедури щодо аналізів мастильних матеріалів. Зокрема, про те, що лабораторія, яка проводить змішування, має бути належним чином сертифікована. Це по-перше. По-друге, сумісність та можливість змішування визначається не просто "Так-сумісні", "Ні- несумісні", а шляхом порівняння певних параметрів олив до змішування і після нього. Таким чином встановлюється названа Вами сумісність. Придумана Вами схема про підтвердження офіційне підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим товаром - це незаконна фікція, вони, в основному, не мають сертифікаованих в Україні лабораторій . Тому просимо Вас усунути вказану незаконну вимогу. Якщо ж Вас так цікавить сумісність продуктів, то просимо вказати конкретні параметри, по яких Ви хочете отримати результат
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Мастильні засоби, що закуповуються Замовником, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах суден, дизель-генераторів суден та інших механізмах для забезпечення необхідного експлуатаційного рівня (долив), а також з метою відновлення фізико-хімічних властивостей олив у працюючих механізмах до первісних показників, оскільки відповідні перелічені у тендерної документації мастильні засоби використовуються у тому числі при експлуатації суден Замовника.
При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання, або желеподібної суміші олив, утворенні згустків та нагару тощо, що ведуть до негативних наслідків з подальшим забиттям масляних каналів, зупинки або виходу з ладу двигунів та інших суднових механізмів.
Вимога щодо надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у тендерній документації або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим, встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів тощо).
Проведення лабораторних аналізів та тестів на сумісність мастильних засобів потребує забір проб мастильних засобів, які містяться у мастильних системах двигунів та механізмів, що на етапі проведення закупівлі не вважається можливим, враховуючи великий обсяг механізмів та те, що вони знаходяться в експлуатації

схема

Дата подання: 05.08.2023 22:16
Дата відповіді: 08.08.2023 15:43
Зачем эти вопросы? Вы думаете, что все будет честно, и из-за ваших аргументов изменят условия документации? Заказчик давно обкатал схему, как проводить тендер без эквивалентов, и снова ею воспользуется. Правда война, но это даже лучше – никто не будет искать организаторов схемы. Аплодисменты

відповідь:

Поставлене питання не стосується надання роз’яснень Замовником щодо тендерної документації та/або щодо усунення порушення під час проведення тендеру; оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування

стосовно олив САТ і технології ACERT

Дата подання: 09.08.2023 14:52
Дата відповіді: 11.08.2023 14:59
Як виявилось, Ви навіть не приховуєте, що порушуєте законодавство, і не даєте можливості іншим учасникам пропонувати еквіваленти. Технологія ACERT запатентована, і визначена у документації редакція вимог не дає можливості запропонувати ЖОДЕН еквівалет товару. Якщо ми не праві, то напишіть іншу торгову марку, аніж САТ (CATERPILLAR), яку Ви готові прийняти. Але такої не існує. Насправді все просто - ви наплювали на закони України, на принцип мінімум двох виробників, який прийнятий в АМКУ, і у ВІДКРИТИХ ТОРГАХ (!!!!!) з особливостями прописали товар БЕЗ ЕКВІВАЛЕТІВ. Нічого, Ваші дії будуть оцінені, у тому числі фінансово, аудиторами, тут не сумнівайтесь, просто чекайте. Наша справа як законослухняних громадян Вас про це попередити
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вимоги до предмету закупівлі в частині надання відповідних документів, якщо учасником пропонується еквівалент мастильного засобу, зазначеного замовником у тендерній документації, встановлені у зв’язку з наступним.
На суднах ДП «АМПУ» встановлені двигуни Сaterpillar з технологією ACERT. Після нещодавно проведених ремонтів двигуни знаходяться на гарантії офіційного представника виробника двигунів - Сaterpillar.
Наразі в системи і механізми суден залиті мастильні засоби, які вказані в тендерній документації. Згідно технічної документації на двигуни Сaterpillar, оливи, які не відповідають вимогам класифікації Cat ECF, можуть призвести до скорочення ресурсу двигуна та/або аварій двигуна.
Мастильні засоби, що закуповуються, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах, дизель-генераторах та інших механізмах до необхідного експлуатаційного рівня (долив). При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші і т.д.
З огляду на вказане, з метою недопущення втрати гарантії офіційного представника/виробника двигунів (Сaterpillar), в тендерній документації передбачено закупівлю конкретних олив, які будуть використовуватись на долив, при цьому дозволено подання «еквіваленту» оливи за умови надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT.».
Необхідно звернути увагу, що відповідно до п.31 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Частиною 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено:
«4. Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
Встановлення Замовником у тендерній документації конкретних торгових марок олив є необхідним і обґрунтованим, при цьому передбачено подання еквіваленту.
Вимога щодо надання офіційного підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar про проходження еквівалентною оливою випробувань та тестів на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT і можливість використання еквівалентної оливи на двигунах Сaterpillar з технологією ACERT встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів) і як наслідок, зняття гарантії та страхових виплат у разі виникнення аварійної ситуації з обладнанням плавзасобу, таким чином недопущення завдання шкоди державному майну.
До кожного механізму існує інструкція/керівництво з експлуатації виробника, де перелічені вимоги до мастильних засобів, які необхідно використовувати при експлуатації механізмів. Виробниками двигунів плавзасобів зазначається, що використання олив, які не відповідають вимогам переліченим у інструкції/керівництві з експлуатації, може призвести до скорочення ресурсу роботи двигуна. У разі виходу з ладу двигуна, через недотримання судновласником правил та рекомендацій з його експлуатації, виробник двигуна відмовляється від гарантійних зобов’язань і, як наслідок, вина за аварійну пригоду покладається на судновласника, тобто на відповідальних осіб, які допустили порушення, що пов’язані з використанням олив, які нерекомендовані виробниками двигунів.».
З метою недопущення Замовником порушення умов експлуатації двигунів та/або аварій двигунів (що критично особливо в умовах воєнного стану), при поданні еквівалента вимагається підтвердження (схвалення) від компанії Сaterpillar (на гарантійному обслуговуванні якого знаходяться двигуни суден ДП «АМПУ»), щодо можливості використання еквівалентної оливи, яка пропонується до постачання.
Також, відповідно до підп. 2 п. 37 розділу Статуту ДП «АМПУ» Підприємство організовує та забезпечує безпечну та ефективну експлуатацію об’єктів портової інфраструктури та засобів виробництва державної власності, закріплених за Підприємством на праві господарського відання, у тому числі гідротехнічних споруд, систем забезпечення безпеки судноплавства, в тому числі служб регулювання руху суден та річкових інформаційних служб.
Звертаємо Вашу увагу, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

про змішування

Дата подання: 09.08.2023 15:23
Дата відповіді: 11.08.2023 15:00
Просимо роз'яснити, на підставі якого нормативного документу Ви передбачаєте надання документів про можливість змішування, видані несертифікованими та неліцензованими для даного виду діяльності юридичними особами (виробником-нерезидентом, офіційним представником/дистриб’ютором), а не ліцензованою згідно чинного законодавства України лабораторією?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, в редакції закону від 10.09.2022, з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою КМУ від 12.05.2023 № 471 зі змінами що внесені до постанов КМУ від 12.10.2022 № 1178.
Мастильні засоби, що закуповуються Замовником, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах суден, дизель-генераторів суден та інших механізмах для забезпечення необхідного експлуатаційного рівня (долив), а також з метою відновлення фізико-хімічних властивостей олив у працюючих механізмах до первісних показників, оскільки відповідні перелічені у тендерної документації мастильні засоби використовуються у тому числі при експлуатації суден Замовника.
При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання, або желеподібної суміші олив, утворенні згустків та нагару тощо, що ведуть до негативних наслідків з подальшим забиттям масляних каналів, зупинки або виходу з ладу двигунів та інших суднових механізмів, а саме завданню шкоди державному майну.
Тендерна документація передбачає вимогу, якщо Учасник пропонує еквівалент товару, надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим товаром (статус «офіційного представника/дистриб’ютора» повинен бути підтверджений виробником офіційним документом з обов’язковим наданням у складі тендерної пропозиції копії такого документу)». Дана вимога пов’язана з метою підтвердження можливості змішування мастильних засобів та виключення ймовірності випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші та інших негативних реакцій при використанні еквівалентного товару на поповнення мастильних засобів у двигунах та інших механізмах до необхідного рівня (долив).
Вимога щодо надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у тендерній документації або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим, встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів тощо), а саме завданню шкоди державному майну.
Звертаємо Вашу увагу, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

про надання зразків товарів

Дата подання: 09.08.2023 15:43
Дата відповіді: 11.08.2023 15:01
Тендерна документація передбачає вимогу, а сам Замовник торгів - автор цієї вимоги - підтверджує неможливість її виконання через те, що дана процедура потребує забір проб мастильних засобів, які містяться у мастильних системах двигунів та механізмів, що на етапі проведення закупівлі не вважається можливим, враховуючи великий обсяг механізмів та те, що вони знаходяться в експлуатації. Получається, дана вимога з самого початку формулювалась таким чином, щоб унеможливити її виконання. Нагадує відоме завдання про пять перпендикулярних ліній, які потрібно намалювати так, щоб вони не перетинались. І коли з оливами САТ ви ще прикриваєте свою непристойність фіговим листком сервісного центру, то з іншими оливами все банально просто, причин купляти без еквівалентів у Замовника немає, тому й придумується вимога, яку навіть сам замовник не може і не планував виконувати. Це теж передано в компетеньні органи. Будемо смакувати моніторингом, дуже добре, що його результати відображаються на Prozorro
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, в редакції закону від 10.09.2022, з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою КМУ від 12.05.2023 № 471 зі змінами що внесені до постанов КМУ від 12.10.2022 № 1178.
Мастильні засоби, що закуповуються Замовником, будуть використані на поповнення мастильних систем у головних двигунах суден, дизель-генераторів суден та інших механізмах для забезпечення необхідного експлуатаційного рівня (долив), а також з метою відновлення фізико-хімічних властивостей олив у працюючих механізмах до первісних показників, оскільки відповідні перелічені у тендерної документації мастильні засоби використовуються у тому числі при експлуатації суден Замовника.
При змішуванні мастильних засобів повинна бути повністю виключена ймовірність випадання осаду, ефекту спінювання, або желеподібної суміші олив, утворенні згустків та нагару тощо, що ведуть до негативних наслідків з подальшим забиттям масляних каналів, зупинки або виходу з ладу двигунів та інших суднових механізмів.
Тендерна документація передбачає вимогу, якщо Учасник пропонує еквівалент товару, надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим товаром (статус «офіційного представника/дистриб’ютора» повинен бути підтверджений виробником офіційним документом з обов’язковим наданням у складі тендерної пропозиції копії такого документу)». Дана вимога пов’язана з метою підтвердження можливості змішування мастильних засобів та виключення ймовірності випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші та інших негативних реакцій при використанні еквівалентного товару на поповнення мастильних засобів у двигунах та інших механізмах до необхідного рівня (долив).
Вимога щодо надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у тендерній документації або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим, встановлена виключно з метою недопущення виходу з ладу та/або скорочення ресурсу роботи багатовартісного обладнання ДП «АМПУ» (головних двигунів, дизель-генераторів плавзасобів тощо).
Ця вимога встановлена в зв’язку з тим, що проведення лабораторних аналізів та тестів на сумісність мастильних засобів потребує забір проб мастильних засобів, які містяться у мастильних системах двигунів та механізмів, що на етапі проведення закупівлі не вважається можливим, враховуючи великий обсяг механізмів та те, що вони знаходяться в експлуатації.
Також повідомляємо, що надання зразків товару для проведення будь-яких аналізів не передбачено Тендерною документацією.
Звертаємо Вашу увагу, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

змішування

Дата подання: 09.08.2023 15:44
Дата відповіді: 11.08.2023 15:01
Згідно чинного законодавства (на яке, судячи з усіх попередніх відповідей, вам наплювати), тендерна документація має містити інструкцію з підготовки тендерних пропозицій. Просимо Вас надати детальну інструкцію щодо того, яким чином учасник торгів може отримати офіційне підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим товаром, на позиції 1, 5-7, 9-11, 13-14, 19 – 23, 27 - 30. Зокрема, просимо надати перелік визначених вами юридичних осіб, висновки яких про змішування будуть вважатись прийнятними. Також просимо Вас надати інформацію, де саме можна отримати зразки товару для проведення таких аналізів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, в редакції закону від 10.09.2022, з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою КМУ від 12.05.2023 № 471 зі змінами що внесені до постанов КМУ від 12.10.2022 № 1178.
Тендерна документація передбачає вимогу, якщо Учасник пропонує еквівалент товару, надання офіційного підтвердження від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора щодо сумісності та можливості змішування еквівалентної продукції/товару із замовленим товаром (статус «офіційного представника/дистриб’ютора» повинен бути підтверджений виробником офіційним документом з обов’язковим наданням у складі тендерної пропозиції копії такого документу). Дана вимога пов’язана з метою підтвердження можливості змішування мастильних засобів та виключення ймовірності випадання осаду, ефекту спінювання отриманої суміші та інших негативних реакцій при використанні еквівалентного товару на поповнення мастильних засобів у двигунах та інших механізмах до необхідного рівня (долив).
Отже, необхідно надати документи згідно вимог Тендерної документації від компанії-виробника мастильного засобу, зазначеного у Таблиці, або його офіційного представника/дистриб’ютора».
Надання зразків товару для проведення будь-яких аналізів не передбачено Тендерною документацією.
Звертаємо Вашу увагу, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
Розгорнути: 10 Згорнути

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 14.08.2023 12:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕРГОМЕРЕЖА"
Пошук по цьому учаснику
3 264 733.70 UAH 3 264 733.70 UAH Документи

Публічні документи

25.08.2023 12:08
sign.p7s
25.08.2023 12:07
sign.p7s
22.08.2023 13:39
sign.p7s
22.08.2023 13:39
Довідка (1).pdf.p7s
22.08.2023 12:53
Довідка.pdf.p7s
22.08.2023 12:53
Довідка.pdf (1).p7s
22.08.2023 12:53
Довідка.pdf
22.08.2023 12:53
Довідка (1).pdf
22.08.2023 12:53
Дитяча праця.pdf
18.08.2023 12:10
sign.p7s
18.08.2023 12:10
АМПУ.pdf
18.08.2023 12:10
АМПУ.pdf.p7s
18.08.2023 12:10
АМПУ.pdf
18.08.2023 12:10
АМПУ.pdf.p7s
17.08.2023 15:43
sign.p7s
14.08.2023 11:59
sign.p7s
14.08.2023 11:59
sign.p7s
14.08.2023 11:59
sign.p7s
14.08.2023 11:59
sign.p7s
08.08.2023 16:23
sign.p7s
08.08.2023 16:23
sign.p7s
08.08.2023 15:00
sign.p7s
08.08.2023 15:00
sign.p7s
08.08.2023 15:00
sign.p7s
08.08.2023 15:00
sign.p7s
08.08.2023 15:00
Витяг.pdf
08.08.2023 15:00
Витяг.pdf.p7s
08.08.2023 15:00
Витяг.pdf
08.08.2023 15:00
Витяг.pdf.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕРГОМЕРЕЖА"
#38923104
Пошук по цьому переможцю
Переможець 3 264 733.70 UAH 22.08.2023 11:39

Переможець

Дата і час публікації: 22.08.2023 11:39

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕРГОМЕРЕЖА"
Пошук по цьому переможцю
#38923104
3 264 733.70 UAH Документи

Укладений договір


Строк дії 04.09.2023 00:00 - 28.02.2024 00:00
Номер 68-В-АМПУ-23
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
68-В-АМПУ-23 від 04.09.2023 ЕНЕРГОМЕРЕЖА.pdf Укладений
3 917 680.44
05.09.2023 09:45
04.09.2023
sign.p7s Укладений
05.09.2023 09:45

Виконання договору

Строк дії за договором: 04.09.2023 — 28.02.2024
Сума оплати за договором: 3 900 666.84
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання