Номер вимоги: UA-2024-01-03-005331-a.b1
Статус:
Відхилена
Учасник: ПП "Кордон-2005", Код ЄДРПОУ:33788729
Дата подання: 12.01.2024 10:21
Вимога № 1
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 1.5. Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлено вимогу: Довідка в довільній формі, що містить інформацію про наявність в Учасника цілодобової диспетчерської служби із багатоканальним телефоном. Документально підтвердити наявність в Учасника багатоканального телефона, з зазначенням його номера.
А також, згідно Додатку 5 до тендерної документації Замовника зазначено: - Учасник, для об'єктивного контролю несення служби повинен мати цілодобову диспетчерську службу з багатоканальним телефоном. Документально підтвердити наявність в Учасника багатоканального телефону, вказати його номер.
Дана вимога є неправомірною, дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Відповідно до частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.
Замовник жодним чином не обґрунтовує доцільність встановлення зазначеної вимоги та чому цілодобова диспетчерська служба та багатоканальний телефон повинні перебувати саме у власності учасника.
Учасник може залучити цілодобову диспетчерську службу із багатоканальним телефоном субпідрядника та надати послуги, згідно вимог Замовника та тендерної документації, проте через встановлення зазначеної вимоги, не може взяти участь в закупівлі.
Дана обставина ставить Учасників у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають цілодобової диспетчерської служби із багатоканальним телефоном у власності, проте можуть залучити його альтернативними способами.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу про наявність цілодобової диспетчерської служби із багатоканальним телефоном саме в Учасника.
Вимога № 2
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 2.1. Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлено вимогу: Довідка про наявність працівників (не менше вісімдесят чотирьох), які перебувають у штаті Учасника на посадах, безпосередньо пов’язаних з організацією та здійсненням охорони, мають стаж роботи та відповідають вимогам пп. 14-17 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою КМУ від 18.11.2015 №960.
Дана вимога є неправомірною, дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Відповідно до частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.
Замовник жодним чином не обґрунтовує доцільність встановлення зазначеної вимоги та чому працівники повинні перебувати саме у штаті учасника.
Учасник може залучити працівників субпідрядника та надати послуги, згідно вимог Замовника та тендерної документації, проте через встановлення зазначеної вимоги, не може взяти участь в закупівлі.
Дана обставина ставить Учасника у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають у штаті не менше тридцяти трьох охоронників, проте можуть залучити працівників субпідрядника.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу про наявність працівників (не менше вісімдесят чотирьох), які перебувають саме у штаті Учасника.
Вимога № 3
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 3.2. Додатку 2 до тендерної документації Замовником визначено, що під аналогічними договорами мається на увазі договори з надання аналогічних послуг з охорони, підприємств чи організацій, з аналогічним предметом закупівлі, з кількістю цілодобових постів не менше двадцяти.
Дана вимога є дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Відповідно до частини 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Законодавство не встановлює жодних вимог до аналогічного договору, в тому числі стосовно обсягів надання послуг, строків виконання договору, місця надання послуг, тощо.
Також, Замовник жодним чином не обґрунтовує доцільність встановлення зазначеної вимоги та чим відрізняється надання послуг на цілодобових постах від постів з комбінованим графіком надання послуг та чому договір за яким послуги надаються з залученням 2 чи 5 постів охорони не вважається аналогічним. Технологічний чи організаційний процес надання послуги жодним чином не змінюється, а різниця міститься виключно у обсязі послуг, які необхідно надати.
Наше підприємство має багатий досвід надання послуг та може надати послуги у відповідності до технічних вимог Замовника, проте через встановлення зазначеної вимоги, не може взяти участь в закупівлі.
Дана обставина ставить Учасника у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають договори з надання аналогічних послуг з охорони, підприємств чи організацій, з аналогічним предметом закупівлі, з кількістю цілодобових постів не менше двадцяти.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу про те, що під аналогічними договорами мається на увазі договори з надання аналогічних послуг з охорони, підприємств чи організацій, з аналогічним предметом закупівлі, з кількістю цілодобових постів не менше двадцяти.
Вимога № 4
Шановний Замовник. Відповідно до Додатку 5 до тендерної документації Замовником встановлено вимогу: Для об’єктивності контролю несення служби, з метою запобігання протиправним діям з обов’язковим оприлюдненням подій на об’єкті, що охороняється, групи швидкого реагування (ГШР) та групи контролю несення служби (ГКНС) повинні мати сертифіковані в Україні засоби персональної відео реєстрації подій (нагрудні відеореєстратори), при цьому інформація про здійснення таких заходів повинна записуватись на ці засоби.
Дана вимога є дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Згідно законодавства, обов’язкової сертифікації засобів персональної відеореєстрації не передбачено. Встановлюючи такі вимоги, Замовник свідомо обмежує коло учасників, які можуть взяти участь у закупівлі, виключно до тих, які мають сертифіковані в Україні засоби персональної відеореєстрації подій (нагрудні відеореєстратори).
Згідно частини 1 статті 24 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 № 124-VIII, здійснення добровільної оцінки відповідності не вимагається технічними регламентами.
Згідно частини статті 25 цього ж Закону, оцінка відповідності вимогам технічних регламентів здійснюється у випадках і шляхом застосування процедур оцінки відповідності, які визначені в таких технічних регламентах. Виробники та інші особи, зазначені в цій частині, застосовують процедури оцінки відповідності вимогам технічних регламентів самостійно, а у випадках, визначених у технічних регламентах чи передбачених ними процедурах оцінки відповідності, - із залученням відповідних органів з оцінки відповідності.
Тобто, сертифікат відповідності може мати виключно продукція, виробник якої провів добровільну оцінку відповідності такої продукції. Відсутність такого сертифікату не є порушенням чинного законодавства.
Наше підприємство має в наявності засоби персональної відеореєстрації подій (нагрудні відеореєстратори), які не є сертифікованими в Україні, однак, згідно чинного законодавства, і не мають бути такими. Через наявність зазначеної вимоги, наше підприємство не може взяти участь в закупівлі, незважаючи на свою відповідність та можливість надати послуги, згідно вимог Замовника.
Дана обставина ставить Учасника у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають сертифікованих в Україні засобів персональної відеореєстрації подій (нагрудних відеореєстраторів).
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу щодо наявності саме сертифікованих в Україні засобів персональної відеореєстрації подій (нагрудних відеореєстраторів).
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Доброго дня. Вимога №1:
Відповідно до п. 20 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою КМУ від 18.11.2015 №960 (далі – Ліцензійні умови), пункт централізованого спостереження повинен розташовуватися у нежилому приміщенні і бути обладнаним, серед іншого, системою цілодобової аудіореєстрації звукового фону операційного залу такого пункту і телефонних розмов у режимі реального часу з обсягом архівації запису не менше ніж за 14 діб.
Згідно з п. 7 Ліцензійних умов суб’єкт охоронної діяльності зобов’язаний повідомляти негайно у будь-який можливий спосіб територіальному органу Національної поліції про: факти припинення правопорушень стосовно персоналу охорони, майна або фізичних осіб, які охороняються, застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів, використання службових собак персоналом охорони, а в разі заподіяння тілесних ушкоджень правопорушнику – негайно викликати екстрену (швидку) медичну допомогу та надавати першу долікарську допомогу; виявлення ознак кримінального правопорушення, порушення громадського порядку.
Отже, законодавством охоронної діяльності передбачено наявність власного телефонного зв’язку.
Також, при розробці тендерної документації було враховано хакерську атаку на «Київстар», коли абоненти не могли користуватися послугами мобільного зв’язку.
Таким чином, дана вимога не є дискримінаційною, оскільки кожна компанія може скористатися послугами мобільних операторів для отримання стаціонарного номеру телефону, та отримувати дзвінки від партнерів, які не можуть телефонувати з фіксованої мережі на мобільні номери внаслідок обмеження, блокування або високої вартості дзвінка.
Таким чином, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Вимога №2:
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охоронну діяльність» персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб'єктом господарювання та подали відповідні документи.
Також, пунктом 17 Ліцензійних умов передбачено, що персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб’єктом охоронної діяльності (входять до штату суб’єкта охоронної діяльності).
Замовником з урахуванням кількості постів вираховано мінімальну кількість охоронників, які повинні бути задіяні для виконання умов договору, а саме не менше 84 працівників. Тільки при наявності такої мінімальної кількості працівників може бути забезпечено змінність персоналу відповідно до вимог трудового законодавства щодо трималості відпочинку в роботі між змінами.
Таким чином, вимога щодо наявності в штаті Учасника працівників надає Замовнику захист від недобросовісних учасників, які надають неякісні та несвоєчасні послуги, та підтверджує офіційне працевлаштування найманих працівників.
Отже, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Вимога №3:
Відповідно до вимог Додатку 5 тендерної документації передбачено 28 постів. Звертаємо увагу, що в даній закупівлі здійснюється охорона майна територіальної громади міста Києва.
З метою захисту від недобросовісних учасників та підтвердження можливості учасника задовольнити потреби підприємства в наданні якісних послуг, тендерну документацію розроблено з врахуванням вимог чинного законодавства та обставин, в яких знаходиться Україна через військову агресію, а саме: велика кількість кваліфікованих спеціалістів виїхали або мобілізовано, вимога щодо надання аналогічного договору з кількістю цілодобових постів не менше двадцяти восьми, не є дискримінаційною.
Отже, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Вимога №4:
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Відносини, що виникають у зв’язку з розробленням та прийняттям технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, їх застосуванням стосовно продукції, яка вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а також здійсненням добровільної оцінки відповідності регулюється Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».
Згідно зі с. 24 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» добровільна оцінка відповідності здійснюється на добровільних засадах, в будь-яких формах, включаючи випробування, декларування відповідності, сертифікацію та інспектування, та на відповідність будь-яким заявленим вимогам.
При цьому, відповідно до п. 13 Ліцензійних умов під час організації та провадження охоронної діяльності забороняється: використовувати не сертифіковані в установленому порядку технічні засоби охорони, засоби радіозв’язку без наявності дозволу на їх використання на наданих радіочастотах, а також інші технічні засоби, що завдають шкоди життю, здоров’ю громадян, довкіллю.
Таким чином, вимога щодо сертифікації засобів персональної відеореєстрації подій (нагрудних відео реєстраторів), не є дискримінаційною.
Таким чином, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Номер вимоги: UA-2024-01-03-005331-a.b3
Статус:
Відхилена
Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ МОГИЛЬНИЙ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ, Код ЄДРПОУ:2083115214
Дата подання: 12.01.2024 11:27
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 1.1. Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлено вимогу: Обов’язковим є наявність в Учасника централізованого пульта спостереження з власними альтернативними джерелами електропостачання та безперебійного інтернет-покриття (лист від постачальника або Starlink).
Дана вимога є двозначною та такою, що може призвести до неоднозначного трактування учасниками з огляду на наступне:
Замовник не зазначає що саме повинен підтверджувати зазначений лист та яким повинен бути його зміст. Також, дана вимога ставить учасників в залежність від третіх осіб, які вправі не надавати жодні письмові пояснення, листи, довідки, тощо.
Тобто, учасники, з незалежних від них обставин, можуть не отримати зазначений документ, незважаючи на наявність безперебійного інтернет-покриття. Відповідно, учасники не зможуть взяти участь в закупівлі, незважаючи на їх відповідність вимогам замовника.
Дана обставина ставить учасників у нерівне становище з іншими учасниками, не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не зможуть отримати листа від постачальника послуг інтернету.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу щодо наявності безперебійного інтернет-покриття (лист від постачальника або Starlink).
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Доброго дня. Відповідно до вимог абзацу 3 п. 1.1 п. 1 Табл. 1 Додатку 2 до тендерної документації передбачено обов’язковим є наявність в Учасника централізованого пульта спостереження з власними альтернативними джерелами електропостачання та безперебійного інтернет-покриття (лист від постачальника або Starlink).
Згідно з абзацом 4 п. 19 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 №960 (Далі – Ліцензійні умови), у разі використання суб’єктом охоронної діяльності пункту централізованого спостереження він забезпечує, серед іншого, наявність джерела безперебійного резервного живлення.
Враховуючи вимоги законодавства Замовником передбачено для підтвердження кваліфікаційних вимог надати документи, які підтверджують наявність власного альтернативного джерела електропостачання та безперебійного інтернет-покриття.
Таким чином, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Номер вимоги: UA-2024-01-03-005331-a.a4
Статус:
Відхилена
Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ МОГИЛЬНИЙ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ, Код ЄДРПОУ:2083115214
Дата подання: 12.01.2024 11:29
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 1.1. Додатку 2 до тендерної документації Замовника встановлено Перелік найменувань основного, обов’язкового обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, які Учасник повинен мати:
№ з/п Найменування
1. Гумові кийки з фіксаторами кріплення для носіння* (не менше 28 од.)
2. Балончики з рідиною сльозоточивої та/або дратівливої дії з поясними чохлами * (не менше 28 од.)
3. Засоби радіоелектронного зв’язку (переносні), які працюють в цифровому або аналоговому режимі передачі даних, потужністю не менше двох Вт * (не менше 28 од.)
4. Аптечки першої домедичної допомоги *(не менше 28 од.)
5. Ліхтарі акумуляторні з зарядними пристроєм * (не менше 28 од.)
6. Формений одяг працівників охорони (літній та зимовий) з наявністю ознак належності до суб'єкта охоронної діяльності відповідно до вимог п. 3 ст. 11 Закону України «Про охоронну діяльність»* (не менше 84 комплектів зимового та літнього форменого одягу, ременів, черевиків та головних уборів та інше).
7. Бронежилети* (не менше 28 од.)
8. Нагрудні відеореєстратори* (не менше 28 од.)
9. Алкотестери* (не менше 5 од.)
10. Ручні металодетектори* (не менше 16 од.)
11. Шоломи захисні* (не менше 28 од.)
12. Зарядна станція*( не менше 20 од.)
13. Спеціалізовані автомобілі реагування (не менше 3 авто.)
14. Службові автомобілі (не менше 2 авто.)
15. Мобільні телефони* (не менше 28 од.)
16. Світовідбиваючі жилети* (не менше 28 од.)
17. Генератор потужністю не менше 7 кВт* (не менше 2 од.)
18. Пристрій безперебійного живлення потужністю не менше 7 кВт* (не менше 2 од.)
19. Акумуляторні батареї потужністю не менше 200 А/г* (не менше 20 од.)
20. Комплект обладнання для термінового виклику мобільних груп (кнопка тривожної сигналізації )*( не менше 28 комплектів)
21. Пульт охорони, сертифікований в Україні (не менше одного)
22. Спеціальні світлові автомобільні пристрої (оранжевого кольору) (не менше 3 шт.)
* Обладнання, прилади та спеціальні засоби, які повинні перебувати у власності Учасника.
Дана вимога є неправомірною, дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Відповідно до частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.
Замовник жодним чином не обґрунтовує доцільність встановлення зазначеної вимоги та чому певне обладнання та матеріально-технічна база повинні перебувати саме у власності учасника.
Учасник може залучити матеріально-технічну базу, яка знаходиться в користуванні на підставі договору оренди обладнання. Наприклад, бронежилети, світловідбиваючі жилети, мобільні телефони, аптечки, тощо. Однак, через встановлення зазначеної вимоги, Учасник не може прийняти участь в закупівлі.
Дана обставина ставить Учасників у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають відповідного обладнання у власності, проте можуть залучити його альтернативними способами.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу про перебування обладнання, приладів та спеціальних засобів у власності Учасника.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Доброго дня. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про охоронну діяльність» суб’єкт охоронної діяльності має право: для забезпечення охоронної діяльності придбавати, зберігати та використовувати в установленому законодавством порядку спеціальні засоби, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Слід зазначити, що бронежилети, захисні каски, газові балончики з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії, гумові кийки віднесено до спеціальних засобів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2013 №97.
Згідно з п. 4 ст. 1 Закону України «Про охоронну діяльність» охоронну діяльність можуть провадити на всій території України юридичні особи, а також фізичні особи - підприємці на підставі ліцензії за наявності матеріально-технічної бази, необхідної для провадження такої діяльності, та за умови виконання такими особами організаційних, кадрових і технологічних вимог, передбачених цими Ліцензійними умовами.
Також п. 7 Ліцензійних умов передбачено, що суб’єкт охоронної діяльності зобов’язаний провадити охоронну діяльність виключно з використанням засобів провадження, зазначених у відомостях, поданих до органу ліцензування згідно з вимогами цих Ліцензійних умов.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що дана вимога не є дискримінаційною, оскільки певна кількість основного, обов’язкового обладнання, матеріально-технічної бази має бути у власності учасника відповідно до вимог чинного законодавства.
Таким чином, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.
Номер вимоги: UA-2024-01-03-005331-a.a5
Статус:
Відхилена
Учасник: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ МОГИЛЬНИЙ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ, Код ЄДРПОУ:2083115214
Дата подання: 12.01.2024 11:30
Шановний Замовник. Відповідно до пункту 3.3. Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлено вимогу: Відгуки на договори, що зазначені в п.3.1, в яких повинно бути вказано: номер договору, предмет та суму договору, кількість постів, інформацію про наявність у Виконавця спецзасобів, засобів зв’язку, наявності груп реагування та службового транспорту, інформацію про повноту та вчасність надання послуг за договором стосовно якості, кількості та строків, посилання на процедуру закупівлі в системі електронних закупівель «Прозорро» (при наявності), відсутності чи наявності претензій.
Дана вимога є дискримінаційною та такою, що обмежує коло потенційних учасників закупівлі з огляду на наступне:
Лист-відгук є підтвердженням, що аналогічний договір було якісно виконано, а замовник не має претензій до виконавця, з наданням певної короткої характеристики останнього. Чинним законодавством не визначено жодних вимог до змісту та форми листа-відгуку, а отже кожен контрагент надає його на власний розсуд та зазначає інформацію, яку вважає за необхідне зазначити.
Наше підприємство має листи-відгуки від контрагентів, які не містять інформації про наявність у Виконавця спецзасобів, засобів зв’язку, наявності груп реагування та службового транспорту, посилання на процедуру закупівлі в системі електронних закупівель «Прозорро». Проте, наявні листи-відгуки виконують свою головну функцію – характеризують виконавця надійним партнером та виконавцем за договором.
Замовник не обґрунтовує та не зазначає чому саме лист-відгук повинен містити саме таку інформацію, адже наявність спецзасобів, засобів зв’язку, наявності груп реагування та службового транспорту учасники і так повинні підтвердити документально у складі пропозиції, згідно інших вимог документації. Посилання на процедуру закупівлі в системі електронних закупівель «Прозорро» учасник може надати самостійно у вигляді довдки довільної форми і Замовник зможе пересвідчитись у виконанні договору в повній мірі.
Також, дана вимога ставить учасників в залежність від третіх осіб, які можуть не надати лист-відгук такого змісту, як вимагається Замовником.
Тобто, учасники, з незалежних від них обставин, можуть не отримати зазначений документ, незважаючи на наявність досвіду виконання аналогічного договору та листів відгуків про якісне виконання своїх зобов’язань.
Дана обставина ставить Учасника у нерівне становище та не забезпечує рівне ставлення Замовника до кожного учасника та дискримінує учасників, які не мають листів-відгуків до аналогічних договорів з усією інформацією, яку вимагає Замовник.
На підставі вищевикладеного, вимагаємо Замовника внести зміни в тендерну документацію та виключити дану дискримінаційну вимогу про зміст листа-відгуку.
Розгорнути
Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
Доброго дня. Надання охоронних послуг включає в себе як безпосередньо фізичну охорону об’єктів замовника, так і здійснення охорони з використанням технічних засобів. З цією метою у тендерній документації пп.3.3. п.3 Таблиці 1 Додатку 2 до Тендерної документації встановлено вимогу про надання відгука (ів) на договір (и), вказані в п.3.1, в яких повинно бути вказано: номер договору, предмет та суму договору, кількість постів, інформацію про наявність у Виконавця спецзасобів, засобів зв’язку, наявності груп реагування та службового транспорту, інформацію про повноту та вчасність надання послуг за договором стосовно якості, кількості та строків, посилання на процедуру закупівлі в системі електронних закупівель «Прозорро» (при наявності), відсутності чи наявності претензій.
Пунктом 1 Таблиці 1 Додатку 2 до тендерної документації встановлено перелік необхідної матеріально-технічної бази необхідно для надання послуг. У зв’язку з цим вимагається надання учасником документів, які підтверджують досвід виконання аналогічних договорів, в тому числі і договорів із залучення спецзасобів, засобів зв’язку, наявності груп реагування та службового транспорту.
Таким чином оскарження вимоги щодо надання відгуку, який містить інформацію про виконання аналогічних договорів із залученням матеріально-технічної бази виконавця є необґрунтованою, оскільки така вимога жодним чином не дискримінує учасників торгів.
Таким чином, підстави для задоволення Вимоги в цій частині відсутні.