ДК 021:2015 – 50230000-6 – Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги (Послуги з технічного обслуговування світлофорних об’єктів м. Вишгород та с. Хотянівка)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-01-08-004501-a
  • 50230000-6 - Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
ВИШГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Інна Калита, +380989875742 , kut-82@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Вишгород, 07300, Київська область, площа Шевченка, будинок 1
Дата укладення договору
25.01.24
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Віжуал Тех"
Очікувана вартість
1 257 000 UAH з ПДВ
Сума договору
1 048 800 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 25.01.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.01.2024 00:00

Оскарження умов:

до 14.01.2024 00:00

Подання пропозицій:

17.01.2024 15:00

Початок аукціону:

18.01.2024 14:18

Очікувана вартість
1 257 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
12 570 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
ДК 021:2015 – 50230000-6 – Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги (Послуги з технічного обслуговування світлофорних об’єктів м. Вишгород та с. Хотянівка)
ДК 021:2015: 50230000-6 — Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2024-01-08-004501-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП "ОГОРОДНИК ІГОР ІВАНОВИЧ", Код ЄДРПОУ:2422905490
Дата подання: 13.01.2024 23:14
Шановний Замовнику!
ТД вимагається надання у складі ТП всіма учасниками наступних сертифікатів:
ДСТУ ISO 37001 «Системи управління протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування». –
ДСТУ ISO 9001:2015 щодо постачання, монтажу та обслуговування систем утримання автомобільних доріг та технічних засобів організації дорожнього руху,
ДСТУ ISO 45001:2019 щодо постачання та монтажу систем утримання автомобільних доріг, технічних засобів організації дорожнього руху. – (далі- Сертифікати)
Вважаємо вказану вимогу незаконною, з огляду на наступне:
- по-перше, відповідно до статті 31 Господарського кодексу України, дискримінацією суб'єктів господарювання є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), направлених на обмеження чи позбавлення права на здійснення господарської діяльності та ставлять суб'єкта господарювання у гірше становище порівняно з іншими суб'єктами господарювання. Звідси бачимо, що вимогою щодо надання Сертифікатів Ви ставите учасників у різне становище в даній процедурі закупівлі, при чому одних в гірше (ті учасники, що їх не мають, і при чому НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ їх отримувати), а інших – у вигідне становище, автоматично збільшуючи шанси на визнання переможцем конкретної процедури закупівлі. І при чому робите це без законодавчого закріплення та обґрунтування, а виключно на власному бажанні. Тому, по факту маємо явну дискримінацію, яка порушує один із основних принципів здійснення публічних закупівель (відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»).
По-друге, звісно, що будь-яке Товариство може отримати такі Сертифікати Але учасники, не маючи такого зобов’язання на законодавчо закріпленому рівні, заздалегідь не можуть передбачити Ваше бажання щодо наявності таких сертифікатів в учасників і заздалегідь їх отримати. Також для отримання Сертифікатів потрібно затратити і час, і грошові ресурси. І знову ж таки, отримання таких Сертифікатів не є обов’язком для учасників, тому вимога щодо їх наявності прямо порушує один із основних принципів здійснення публічних закупівель, а саме максимальна економія та ефективність (відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»).
По-третє, в нормі статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» вказано, Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.. А наявність в учасника Сертифікату системи управління якістю не передбачено і не закріплено на законодавчому рівні, отже, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Щодо Сертифікату ДСТУ ISO 90001:2015 Система менеджменту якості.
даний Сертифікат не може бути підтвердженням відповідності учасника в оголошеній Вами процедурі закупівлі. Так як, учасники будуть надавати Вам не продукцію, а саме роботи то очевидною є необґрунтованість наявності Сертифіката в учасників, а звідси й необґрунтованість та незаконність вимоги, прописаної в Тендерній документації. Для того, щоб прописувати таку вимогу та взагалі мати можливість вимагати від учасників наявність Сертифікату системи управління якістю для початку було б добре ознайомитись зі значенням цього Сертифікату та з тим, що саме він підтверджує.
Надаємо Вам інформацію про даний Сертифікат з обґрунтуванням недоречності такої вимоги в даній закупівлі, а саме:
1) Відповідно до Наказу Держспоживстандарту від 22 червня 2009 року №225 затверджено Національний стандарт України «Системи управління якістю», а саме пункт 0.1 «Загальні положення»: «запровадження системи управління якістю має бути стратегічним рішенням організації». Тобто, запровадження такої системи це виключне право, бажання і волевиявлення самої організації, а не обов’язок.
2) Також, відповідно до пункту 0.1 «Загальні положення»: «Цей стандарт можуть застосовувати внутрішні та зовнішні сторони, зокрема органи сертифікації, щоб оцінити здатність організації дотримувати вимоги замовника, законодавчі й регламентувальні вимоги, застосовні до продукції, і власні вимоги організації». Бачимо, що даний Сертифікат застосовується до продукції, а не до виконання робіт, як передбаченого оголошеною Вами закупівлею.
3) Національним стандартом України «Системи управління якістю. Вимоги», частиною 1.1 розділу 1 «Сфера застосування» передбачено: «Цей стандарт установлює вимоги до системи управління якістю, якщо організація а) потребує показати свою здатність постійно надавати продукцію, яка задовольняє вимоги замовника та застосовні законодавчі й регламентувальні вимоги; Примітка 1. У цьому стандарті термін «продукція» поширюють лише на а) продукцію, призначену для замовника чи таку, яку він вимагає; b) будь-які передбачені результати процесів виготовлення продукції. Знову ж таки, з наведеної інформації бачимо, що даний Сертифікат системи управління якістю може бути отриманий при наданні продукції, а не послуг чи робіт як в оголошеній Вами процедурі закупівлі. Отже, враховуючи вищевикладене, вимагаємо виключити дану вимогу з тендерної документації як таку, що немає обґрунтування та законних підстав, а також як таку, що є абсолютно абсурдною для підтвердження відповідності учасників у даній закупівлі.
Щодо Сертифікатів:
- ДСТУ ISO 45001:2019 Системи управління охороною здоров’я та безпекою праці.
- ДСТУ ISO 37001 «Системи управління протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування». –(далі- Сертифікати)-2 ці стандарти стосуються безпосередньо менеджменту та бізнес-процесів, які в результаті опосередковано впливатимуть на якість продукції, захист довкілля та безпеку праці. Як вже зазначалось, організація ISO не сертифікує компанії на відповідність стандартами і відповідно до своїх повноважень не може зобов`язати сертифікувати у обов`язковому порядку ні певну компанію, ні певну галузь. Ці рішення приймаються виключно на рівні кожної окремої держави. Що стосується України, то в нас діє принцип добровільної сертифікації. Тобто, ніхто не може зобов’язати бізнес в примусовому порядку сертифікувати товар., а в нашому випадку роботу.
Для доведення відповідності ми можемо надати копії ліцензії ДАБІУ, Дозволів виданих органами Держпраці та інші документи- отримання яких законодавчо закріплено в Україні.
- ДСТУ ISO 37001:2018 «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування»

Вказані стандарти є досить новими на ринку України, і звісно, що мала кількість підприємств вже встигла їх отримати (звісно, мається на увазі ті підприємства- результати роботи яких є продукція, або продукт у сфері ІТ). Ці сертифікати ніяким чином не стосуються будівництва, будівельних робіт, проведення капітальних ремонтів- тощо, і ніяким чином наявність цих Сертифікатів у учасника не може вплинути на виконання робіт, якісно та у встановлені строки. Тим паче Замовник жодним чином не надав обгрунтування у необхідності надання цих Сертифікаті учасниками, порушив вимоги Закону Про публічні закупівлі у частині неправомірного включення до ТД умов тих документів, що не передбачені жодним законом України, та встановив дискримінаційні умови.
Також- зазначаємо: Строк з моменту оголошення данної закупівлі становить з 13.11.2023 по 21.11.2023 року- тобто маємо тиждень часу. Ми зв’язалися з декількома центрами які виконують дану сертифікацію- крім того, що дані послуги коштують більше 30 000 грн за один сертифікат. Тобто за 5 сертифікатів потрібно витратити коло 150 000 грн, і по строкам отримання- не менше 2 тижднів, тобто, ми як потенційний учасник просто не встигнемо отримати дані сертифікати- тобто тут для нашого підприємства відбувається дискримінація.

З ОГЛЯДУ НА ПЕРЕЛІЧЕНЕ ВИЩЕ- Просимо внести зміни до ТД шляхом виключення вимоги щодо надання у складі пропозиції сертифікатів ISO.

Щодо практики АМКУ в аналогічних питаннях, де АМКУ- виніс рішеня про те що вимагання даних сертифікатів є дискримінаційною вимогою:
-Рішення Колегії № 11323-р/пк-пз від 24.05.2021, оголошення № UA-2021-04-29-001781-a
- Рішення Колегії № 9206-р/пк-пз від 27.04.2021, оголошення № UA-2021-04-01-002563-c
- Рішення Колегії № 8809-р/пк-пз від 22.04.2021, оголошення № UA-2021-03-29-002737-a
- Рішення Колегії № 4063-р/пк-пз від 03.03.2021, оголошення № UA-2021-02-05-012171-а, і це не вичерпний перелік.
З ОГЛЯДУ НА ПЕРЕЛІЧЕНЕ ВИЩЕ- Просимо внести зміни до ТД шляхом виключення вимоги щодо надання у складі пропозиції сертифікатів ISO.


Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

16.01.2024 11:48
Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), Постанови 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі Особливості, Постанова 1178), умов тендерної документації (далі –ТД), ТД містить інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити, разом з тим, вона не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. При цьому Учасники мають надавати у складі тендерних пропозиції (далі – ТП) інформацію та документи з дотриманням норм чинного законодавства відповідно до вимог тендерної документації.
Враховуючи зазначене, вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність таким вимогам визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель, закріпленими у статті 5 Закону та з дотриманням законодавства в цілому. Відповідно до положень статті 5 Закону одними із принципів здійснення публічних закупівель є недискримінація учасників та рівне ставлення до них. Відповідно до статті 23 Закону технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг). У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
Таким чином, вимога щодо надання сертифікатів, на яку вказує Заявник у своїй вимозі як протиправну, є реалізацією Замовником положень ч. 5 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі», тож твердження про її протиправність є безпідставною та такою, що не відповідає дійсності.
Також звертаємо увагу, що Заявником у своїй вимозі вказано недостовірну інформацію. Так, Заявник зазначає, що він є фізичною особою-підприємцем, однак, за відкритими даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, даний суб’єкт господарювання припинено в 2021 році, і на момент подання вимоги ФОП з таким РНОКПП відсутній. Тобто Вами вказано недостовірну інформацію щодо юридичного статусу Вашої особи.
Отже, всі твердження на порушення Ваших прав як суб’єкта господарювання не можуть бути прийняті до уваги, оскільки Ви не можете приймати участь у даній закупівлі за Вашим ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ, через припинення Вашої діяльності як суб’єкта господарювання за ВАШИМ же рішенням, а не через нібито дискримінаційні умови.
Отже, виходячи з вищезазначеного, вказана вимога тендерної документації не є дискримінаційною, оскільки жодним чином не обмежує прав потенційних учасників закупівлі в отриманні відповідних сертифікатів, а також встановлення цих вимог також не свідчить і не може свідчити про дискримінацію з боку Замовника, оскільки прямих заборон щодо отримання таких сертифікатів в чинному законодавстві не міститься. З урахуванням вищезазначеного, Замовником прийнято рішення про відмову в задоволенні вимоги.



Аукціон

Початок:
18.01.2024 14:18
Завершення:
18.01.2024 14:41

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 18.01.2024 14:41

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Віжуал Тех"
Пошук по цьому учаснику
1 177 700 UAH з ПДВ 1 048 800 UAH з ПДВ Документи
ТОВ Світ дорожніх знаків
Пошук по цьому учаснику
1 200 000 UAH з ПДВ 1 080 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

22.01.2024 09:52
sign.p7s
19.01.2024 16:30
Corruption YP personal.zip
17.01.2024 14:07
sign.p7s
17.01.2024 10:12
sign.p7s
17.01.2024 10:10
5.2. Nakaz Director.pdf.p7s
17.01.2024 10:05
11.Тех.вимоги.pdf
17.01.2024 10:05
5.2. Nakaz Director.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Віжуал Тех"
#45251420
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 048 800 UAH з ПДВ 19.01.2024 12:01

Документи

18.01.2024 14:41
edr_identification.yaml
19.01.2024 11:58
Протокол 2-3.pdf
19.01.2024 12:01
sign.p7s
19.01.2024 12:01
napc

Переможець

Дата і час публікації: 19.01.2024 12:01

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Віжуал Тех"
Пошук по цьому переможцю
#45251420
1 048 800 UAH з ПДВ Документи

Документи

18.01.2024 14:41
edr_identification.yaml
19.01.2024 11:58
Протокол 2-3.pdf
19.01.2024 12:01
sign.p7s
19.01.2024 12:01
napc

Укладений договір


Строк дії 25.01.2024 00:00 - 31.12.2024 00:00
Номер 9
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір ТОВ Віжуал Тех 1048800.00.pdf Укладений
1 048 800
25.01.2024 15:20
25.01.2024
sign.p7s Укладений
25.01.2024 15:21

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання