Шановний Замовнику!
Під час розгляду тендерної документації на закупівлю виявлено ряд невідповідностей та суперечностей, тому просимо надати роз’яснення:
1. під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, при цьому у тендерній документації, у Технічних вимогах (додаток 2 до тендерної документації) найменування товару згідно номенклатурних позицій 8, 15, 16, 17 зазначено російською мовою;
2. у технічних характеристиках товару позиції 1 (додаток 2 до тендерної документації) зазначено: «Матеріал корпусу: Скло», проте немає на ринку світлодіодних ламп, які б відповідали даному критерію. Які торгові марки розглядалися замовником при формуванні технічних вимог товару даної позиції?
3. У Додатку 2 до тендерної документації зазначено місце поставки товару м. Київ, а строк поставки – до 01.05.2024, при цьому у тендерній документації у Розділі І (пп.4.3-4.4.), у проекті договору та та електронній системі зазначено місце поставки: Львівська область, м. Перемишляни, вул. БОРШІВСЬКА, будинок 39, корпус А, а строк поставки – до 31.12.2024р.
4. Пунктом 2 Додатку 2 до тендерної документації передбачено вимогу щодо надання сертифікатів відповідності або декларацій про відповідність на запропонований товар, звертаємося з вимогою вилучити дану вимогу, оскільки сертифікація в Україні не є обов’язковою, а також відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.01.2018 № 93 про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів скасовано накази Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації, та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, які регламентували положення обов’язкової сертифікації. Відповідно дана вимога є дискримінаційною та обмежує потенційне коло учасників, оскільки отримання даних документів для виробника чи імпортера не є обов’язковим, а потребує додаткових витрат.
Розгорнути
Згорнути
відповідь:
Дякуємо за зауваження, помилки виправлені. Зміни в тендерну документацію внесено.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби — плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною 4 статті 5 Закону № 922.
Згідно з частиною 5 статті 23 Закону № 922 замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації.
Таким чином, можливість встановлення замовниками в тендерній документації умови надання учасниками у складі тендерної пропозиції сертифікатів відповідності чи сертифікатів якості передбачена нормами чинного законодавства, зокрема Законом № 922, та в свою чергу не є дискримінаційною і не заборонена іншими нормативно-правовими актами.