Оплата послуг із страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту, водіїв відповідно до законодавства, а саме: обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за кодом ЄЗС ДК 021:2015 : 66510000-8 «Страхові послуги»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-04-23-008395-a
  • 66510000-8 - Страхові послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне підприємство "Міські дороги"
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Можаровська Тетяна, +380487882089 , 32642110kp@gmail.com
Адреса замовника
Україна, м. Одеса, 65031, Одеська область, вул. Промислова, 38
Переможець
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ВУСО"
Очікувана вартість
617 799.96 UAH з ПДВ
Сума договору
408 598 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 21.05.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 28.04.2024 00:00

Оскарження умов:

до 28.04.2024 00:00

Подання пропозицій:

01.05.2024 02:00

Початок аукціону:

02.05.2024 12:55

Очікувана вартість
617 800 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 089 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Оплата послуг із страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту, водіїв відповідно до законодавства, а саме: обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за кодом ЄЗС ДК 021:2015 : 66510000-8 «Страхові послуги»
ДК 021:2015: 66510000-8 — Страхові послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 24.04.2024 10:33
Дата відповіді: 25.04.2024 11:29
Шановний Замовнику, відповідно до частини 4 статті 5 Закон України «Про публічні закупівлі» замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. У Додатку 4 до тендерної документації зазначено вимогу, що учасник закупівлі є учасником угоди про пряме врегулювання. Дана вимога обмежує конкуренцію, порушує законодавство та обмежує право потенційних учасників взяти участь у процедурі закупівлі, при тому, що дана вимога не є об'єктивно необхідною для успішного виконання договору про закупівлю. Угода про пряме врегулювання працює коли обидва учасники ДТП є членами Угоди прямого врегулювання, а якщо один не є таким, то ніяких привілей і бонусів від Угоди Замовник не отримає. Також при прямому врегулюванні відшкодовується тільки шкода, завдана майну. За відшкодуванням шкоди життю та здоров’ю потерпілому необхідно звернутися до страхової компанії особи, відповідальної за ДТП. З огляду на вищенаведене, Угода про пряме врегулювання не гарантує в подальшому, отримання якісних послуг зі страхування цивільної відповідальності власників автомобільного транспорту. Угода про пряме врегулювання не захищає від недобросовісного виконання зобов’язань по договору страхування. Ніхто не може Вам гарантувати, що всі ДТП стануться тільки за участі ТЗ, які застраховані в страхових компаніях – учасників Угоди про пряме врегулювання збитків, ніхто не може гарантувати, що не буде травмованих чи загиблих. Пряме врегулювання цікаве тільки тоді, коли всі страхові компанії на ринку є його учасниками. Вимога бути учасником Угоди про пряме врегулювання є дискримінаційною. Приклад рішення колегії АМКУ щодо Угоди про пряме врегулювання збитків: UA-2023-11-01-013509-a. Просимо внести зміни до Тендерної документації та прибрати дану вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваше звернення розглянуто та за результатами його розгляду повідомляємо наступне.
Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» зі змінами та доповненнями (далі – Особливості) та інших нормативних документів чинного законодавства у сфері публічних закупівель.
Відповідно до Закону тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених ч.2 ст.22 Закону, зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону, тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації, тобто замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи із специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.
Відносини у сфері страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Законом України від 01 липня 2004 року № 1961-IV «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон), зазначений Закон не забороняє застосування Угоди про пряме врегулювання збитків по обов`язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Угода про пряме врегулювання збитків по обов`язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, діє в Україні з 01.12.2016 року це система, при якій збиток, нанесений транспортному засобу, може відшкодовуватися компанією потерпілого в ДТП учасника, а не компанією винного в аварії, як це відбувається у звичайній ОСЦПВ (27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл на узгодження дії у вигляді укладання МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків).
• Найголовнішою перевагою Прямого врегулювання – є те, що немає необхідності чекати виплати від компанії винної сторони в ДТП, за виплатою можна звертатися одразу в компанію, з якою укладено договір ОСЦПВ, при цьому, звертаючись до свого страховика, Замовник можете бути впевнений, що виплату здійснять, в незалежності від стану справ у страхової компанії винуватця ДТП. Пряме врегулювання це вигідно для Замовника, страхові фірми охочіше виплачують своїм клієнтам, ніж стороннім. Зазвичай, виплати за договором прямого врегулювання здійснюються протягом 20-40 днів, в той час, як середній термін по ОСЦПВ складається від 90 до 120 днів з дня події.
Швидкість та якість виплати – є головною перевагою для Замовника.
Встановленням зазначених вимог замовником ніяким чином не порушуються права і законні інтереси учасників, при складані технічних вимог замовником враховано всі принципи здійснення публічних закупівель.
Зважаючи на викладене вище, у Замовника відсутні правові підстави для внесення змін.

Діскримінаційні вимоги

Дата подання: 24.04.2024 11:48
Дата відповіді: 25.04.2024 11:29
Відповідно до частини 4 статті 5 Закон України «Про публічні закупівлі» замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. В процесі аналізу умов закупівлі стало відомо, що Тендерна документація (надалі – ТД) Замовника містить дискримінаційні умови, що обмежують конкуренцію, порушують законодавство та обмежують право потенційним учасникам взяти участь у процедурі закупівлі, при цьому не є об'єктивно необхідними для успішного виконання договору про закупівлю. Шановний Замовнику, щодо Вашої відповіді стосовно переваг прямого врегулювання, хочемо зауважити наступне. Обидва учасники ДТП мають бути членами Угоди прямого врегулювання, про що ви і пишете, а якщо один не є таким, то ніяких привілей і бонусів від Угоди Замовник не отримає. Також при прямому врегулюванні відшкодовується тільки шкода, завдана майну. За відшкодуванням шкоди життю та здоров’ю потерпілому необхідно звернутися до страхової компанії особи, відповідальної за ДТП. З огляду на вищенаведене, Угода про пряме врегулювання не гарантує в подальшому, отримання якісних послуг зі страхування цивільної відповідальності власників автомобільного транспорту. Угода про пряме врегулювання не захищає від недобросовісного виконання зобов’язань по договору страхування. Ніхто не може Вам гарантувати, що всі ДТП стануться тільки за участі ТЗ, які застраховані в страхових компаніях – учасників Угоди про пряме врегулювання збитків, ніхто не може гарантувати, що не буде травмованих чи загиблих. Пряме врегулювання цікаве тільки тоді, коли всі страхові компанії на ринку є його учасниками. Вимога бути учасником Угоди про пряме врегулювання таки є дискримінаційною. Просимо її прибрати. У разі незадовільнення по зверненню, учасники залишають за собою право подати до АКМУ скаргу, що по досвіду отримає позитивне рішення на користь Скаржника, як правило АКМУ звертає увагу на такі порушення і задовольняє скаргу, бо такі Вимоги порушують закон і не є обєктивними. Не завжди два учасника ДТП мають поліс СК які входять до прямого врегулювання+ не є прописаним ніде, та гарантованими терміни виплати. Також, у Вас вже були скасовані закупівлі по причині того, що були вказані діскримінаційні вимоги, тому що обмеження у прийняті в участі додаються лише у виадку тоді, коли замовник хоче навимсно обмежити кількість учасників, що можно проаналізувти з минулорічним закупівель по данному виду страхування. Відповідно до преамбули ЗУ «Про публічні закупівлі», цей Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Статтею 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено, що публічні закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. В ч. 4 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» зазначається, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Згідно ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», дискримінацією є ситуація, за якої особа зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними; Непрямою дискримінацією є ситуація, за якої внаслідок реалізації чи застосування формально нейтральних правових норм, критеріїв оцінки, правил, вимог чи практики для особи та/або групи осіб за їх певними ознаками виникають менш сприятливі умови або становище порівняно з іншими особами та/або групами осіб, крім випадків, коли їх реалізація чи застосування має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. Відтак, дії Замовника в частині встановлення у Тендерній документації наведених вище вимог порушують положення ст. 5 та ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», а також права та законні інтереси потенційних учасників ,пов'язані з його участю у процедурі закупівлі. Буде подана скарга.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Ваше звернення розглянуто та за результатами його розгляду повідомляємо наступне.
Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» зі змінами та доповненнями (далі – Особливості) та інших нормативних документів чинного законодавства у сфері публічних закупівель.
Відповідно до Закону тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених ч.2 ст.22 Закону, зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону, тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації, тобто замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи із специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.
Відносини у сфері страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Законом України від 01 липня 2004 року № 1961-IV «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон), зазначений Закон не забороняє застосування Угоди про пряме врегулювання збитків по обов`язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Угода про пряме врегулювання збитків по обов`язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, діє в Україні з 01.12.2016 року це система, при якій збиток, нанесений транспортному засобу, може відшкодовуватися компанією потерпілого в ДТП учасника, а не компанією винного в аварії, як це відбувається у звичайній ОСЦПВ (27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл на узгодження дії у вигляді укладання МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків).
• Найголовнішою перевагою Прямого врегулювання – є те, що немає необхідності чекати виплати від компанії винної сторони в ДТП, за виплатою можна звертатися одразу в компанію, з якою укладено договір ОСЦПВ, при цьому, звертаючись до свого страховика, Замовник можете бути впевнений, що виплату здійснять, в незалежності від стану справ у страхової компанії винуватця ДТП. Пряме врегулювання це вигідно для Замовника, страхові фірми охочіше виплачують своїм клієнтам, ніж стороннім. Зазвичай, виплати за договором прямого врегулювання здійснюються протягом 20-40 днів, в той час, як середній термін по ОСЦПВ складається від 90 до 120 днів з дня події.
Швидкість та якість виплати – є головною перевагою для Замовника.
Встановленням зазначених вимог замовником ніяким чином не порушуються права і законні інтереси учасників, при складані технічних вимог замовником враховано всі принципи здійснення публічних закупівель.
Зважаючи на викладене вище, у Замовника відсутні правові підстави для внесення змін.

Аукціон

Початок:
02.05.2024 12:55
Завершення:
02.05.2024 13:24

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 02.05.2024 13:24

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ВУСО"
Пошук по цьому учаснику
412 397.95 UAH з ПДВ 408 598 UAH з ПДВ Документи
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ББС ІНШУРАНС»
Пошук по цьому учаснику
432 443.63 UAH з ПДВ 408 598.04 UAH з ПДВ Документи
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРАЇНА"
Пошук по цьому учаснику
601 058 UAH з ПДВ 601 058 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

02.05.2024 17:18
sign.p7s
02.05.2024 17:17
Довідка (6).zip
30.04.2024 18:19
sign.p7s
30.04.2024 18:19
sign.p7s
30.04.2024 18:17
DogNo. 320_SK_VUSO.pdf
30.04.2024 18:17
55554.pdf.p7s
30.04.2024 18:17
28526.pdf
30.04.2024 18:17
Акт УДЦР 2020 р.pdf
30.04.2024 18:17
31783.pdf.p7s
30.04.2024 18:17
55554.pdf
30.04.2024 18:17
Наказ Єфімов.pdf
30.04.2024 18:17
31783.pdf
30.04.2024 18:17
ВУСО_витяг.pdf
30.04.2024 18:17
28526.pdf.p7s

Публічні документи

30.04.2024 10:04
sign.p7s
30.04.2024 10:04
sign.p7s
30.04.2024 09:36
sign.p7s
30.04.2024 09:36
sign.p7s
30.04.2024 09:35
3801.pdf
30.04.2024 09:35
3801.pdf.p7s
30.04.2024 09:35
Лист - відгук.pdf
30.04.2024 09:35
Виписка.pdf.p7s.p7s
30.04.2024 09:35
32043.pdf.p7s
30.04.2024 09:35
32043.pdf
30.04.2024 09:35
Виписка.pdf

Публічні документи

30.04.2024 13:30
sign.p7s
30.04.2024 13:29
UA4000105183_79655.doc
30.04.2024 13:29
Акт здачі ШЕУ.pdf
30.04.2024 13:29
Довідка 4ОПП.pdf
30.04.2024 13:29
Витяг 08.04.2024.pdf
30.04.2024 13:29
СТАТУТ 02.05.2023.pdf
30.04.2024 13:29
UA4000105183_79655.doc_2.p7s
30.04.2024 13:29
UA4000105183_79655.doc_1.p7s
30.04.2024 13:29
Довідка КБВ.docx

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ВУСО"
#31650052
Пошук по цьому переможцю
Переможець 408 598 UAH з ПДВ 02.05.2024 14:25

Документи

02.05.2024 13:24
edr_identification.yaml
02.05.2024 14:25
sign.p7s
02.05.2024 14:26
napc

Переможець

Дата і час публікації: 02.05.2024 14:25

Учасник Пропозиція Документи
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ВУСО"
Пошук по цьому переможцю
#31650052
408 598 UAH з ПДВ Документи

Документи

02.05.2024 13:24
edr_identification.yaml
02.05.2024 14:25
sign.p7s
02.05.2024 14:26
napc

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання