Шановний замовнику, вами встановлені кваліфікаціні вимоги до цього предмету закупівлі.
На нашу думку, вони не є корельованими з технічним завданням до предмету закупівлі та до вимог чинного законодавства.
У звязку з цим, просимо надати аргументоване роз'яснення щодо кожної вимоги визначеної Вами в "кваліфікаційних критеріях" (зазначених в додатку 2 до тендерної документації), в тому числі щодо того чи іншого матеріально-технічного обладнання, його мінімальної кількості, щодо наявності персоналу, в тому числі сертифікованого, та його кількості.
Окремо, хочемо попросити роз'яснення, чому на вашу думку 3 договори виконані на загальну площу, наприклад 3 кв.км, по 1 кв.км. на кожний договір, краще підтверджує досвід рбіт ніж 1 договір виконаний на територію 100 кв.км.?
А, також, чим досвід надання послуг,на вашу думку, у таких форматах як *.dmf, *dwg, *shp, *.gdb краще чим досвід надання послуг у такому форматі, наприклад, як *.gml чи *.dgn?
Чому до программного забезпечення зазначено "та еквівалент" а до формату файлів ні?
Розгорнути
Згорнути
відповідь:
«Шановний Учаснику!
Дякуємо за запитання щодо роз’яснення змісту кваліфікаційних вимог, як складової частини тендерної документації до процедури закупівлі. Керуючись пунктом 54 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178, надаємо відповідні роз’яснення.
Частиною 2 ст. 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено, що замовник установлює один або декілька з кваліфікаційних критеріїв, зокрема щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази. Зі змісту Консультації Мінекономрозвитку на запит 229/2016 (https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?lang=uk-UA&id=b04d041b-6b67-4a5f-bcc9-c961df07f3ff ), вбачається, що зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеним критеріям, встановленим у тендерній документації, визначається замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Щодо матеріально-технічної бази, обладнання та програмного забезпечення повідомляємо наступне.
Відповідно до абз. 1-2 п. 2.1. Наказу Мінагрополітики від 11.02.2014 № 65 «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців топографо-геодезичних і картографічних робіт» (надалі – Наказ щодо картографічних робіт), Виконавець робіт повинен мати на праві власності чи інших законних підставах такі засоби обчислювальної та інформаційної техніки, технічні засоби, необхідні для виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт.
Відповідно до п. 2.2. Наказу щодо картографічних робіт, геодезичні інструменти та обладнання, комп’ютерна, обчислювальна, інформаційна техніка і програмне забезпечення, які застосовуються для виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, повинні забезпечувати необхідну точність вимірювань, автоматизацію процесів обробки даних, отримання геодезичних, топографічних і картографічних матеріалів та даних у паперовому та електронному вигляді.
Статтею 10 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» передбачені основні вимоги щодо здійснення топографо-геодезичної і картографічної діяльності. Зазначено, що під час здійснення топографо-геодезичних, картографічних робіт повинні забезпечуватися, зокрема, впровадження прогресивних технологій і методів організації топографо-геодезичного і картографічного виробництва.
Щодо наявності в Учасника тахеометрів та GPS-приймачів. Технічним завданням, зокрема, передбачено здійснення комбінованої зйомки знімання. Відповідно до п.п. 7.4.2. Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98) (надалі – Інструкція з топографічного знімання),тахеометричне знімання виконують, зокрема, електронними, тахеометрами. Відповідно до п.п.1.5.3. Інструкції з топографічного знімання, за наявності відповідних технічних засобів і умов спостережень визначення координат пунктів розрядних геодезичних мереж згущення може здійснюватись із використанням супутникових радіонавігаційних систем типу GPS. Відповідно до п.п.4.4.1. Інструкції з топографічного знімання, розвиток геодезичних мереж можна виконувати також з допомогою GPS-спостережень. Окрім того, вище зазначено що пунктом 2.1. Наказу щодо картографічних робіт наявність GNSS/GPS-приймачів та електронних тахеометрів прямо передбачена для виконання інженерно-геодезичних вишукувань (“виконавець робіт повинен мати на праві власності чи інших законних підставах такі засоби обчислювальної та інформаційної техніки, технічні засоби, необхідні для виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт: супутникові геодезичні ГНСС-приймачі, високоточні і точні електронні тахеометри).
Щодо наявності в Учасника БПЛА. Технічним завдання передбачено здійснення аерознімання. Відповідно до ч.7 статті 1 Повітряного Кодексу, повітряне судно використовується, зокрема, для аерофотозйомки. Таким чином, використання літального апарату при наданні послуг, які є предметом даної закупівлі, прямо передбачено законодавством України.
Інше запитуване Замовником обладнання, таке як офісна техніка, принтери, фотограмметричні станції та програмне забезпечення обумовлюється необхідність послідуючої обробки матеріалів знімання та виконання друку таких матеріалів для передання замовнику. Кількість вказаного обладнання розрахована відповідно до кількості працівників, що мають бути залучені до надання послуг, обсягів таких послуг та строків їх надання.
Щодо вимог Замовника до працівників, які мають необхідну кваліфікацію та досвід.
Щодо наявності сертифікованих інженерів-геодезистів. Згідно статті 5 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність», суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності є: юридичні та фізичні особи, які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт. Стаття 5-1 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» встановлює, що сертифіковані інженери-геодезисти несуть відповідальність за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт. Відповідно до вищевказаного, законодавством встановлено мінімальну кількість сертифікованих інженерів геодезистів, що не є забороною до залучення більшої кількості фахівців до надання послуг за предметом закупівлі в залежності від значних обсягів такої закупівлі.
Щодо наявності сертифікованих інженерів-землевпорядників, картографа. Стаття 5-1 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» встановлює, що професійною топографо-геодезичною і картографічною діяльністю можуть займатися особи, які мають вищу освіту за спеціальностями та кваліфікаціями у галузі геодезії. При цьому слід окремо зауважити, що відповідно до абз. 11 ст. 66 Закону України «Про землеустрій», інженеру-землевпоряднику, який склав кваліфікаційний іспит, видається кваліфікаційний сертифікат, що підтверджує відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним вимогам та його спроможність самостійно складати окремі види документації із землеустрою та документації з оцінки земель, виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою.
Щодо наявності інженера-геоінформатика/інженера з комп’ютерних систем. Технічним завданням передбачено необхідність застосовування геоінформаційних GIS-технологій. Крім того, з метою внесення відомостей та подальшого розміщення матеріалів робіт у геоінформаційній системі замовником вимагається надання за результатами послуг цифрові векторні набори геопросторових даних у вигляді електронних файлів у векторному поданні у файловій базі відповідно до Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Для виконання вказаної роботи необхідні профільні спеціалісти, які мають відповідні знання та досвід.
Кількість спеціалісті визначена Замовником з урахуванням обсягів та строків закупівлі.
Щодо аналогічного досвіду.
Серед кваліфікаційних критеріїв визначених статтею 16 Закону - «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору». При цьому, в законодавстві відсутнє закріплення визначення поняття «аналогічний договір» для доктринального розуміння визначення його змісту та критеріїв. Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 5 Закону. Принципами публічних закупівель згідно статті 5 Закону визначено: - добросовісна конкуренція серед учасників; - максимальна економія та ефективність; - відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; - недискримінація учасників; - об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; - запобігання корупційним діям і зловживанням. Отже, недискримінація учасників – не єдиний принцип законодавства, який підлягає захисту законом. Так, згідно положень Закону України «Про захист економічної конкуренції», Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» за принципом добросовісної конкуренції серед учасників Закон України «Про публічні закупівлі» здійснює захист змагання між учасниками з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими учасниками, з дотриманням правових та етичних норм взаємовідносин з партнерами, внаслідок чого замовник як споживач має можливість вибирати між кількома виконавцями.
Предметом замовлення є територія громади з розташованою в його межах різноманітною інфраструктурою, щільно забудованою територією, різноманіттям форм власності та режимів використання об’єктів, великою кількістю об’єктів інфраструктури, дорожньо-транспортної мережі та гідрографії тощо. Замовником зазначено мету виконання даної послуги:
«…створення (оновлення) цифрової картографічної основи в масштабі 1:10000 для розроблення містобудівної документації - Комплексного плану просторового розвитку території Білоцерківської міської територіальної громади Київської області відповідно до вимог Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 вересня 2021 року № 926. Цифрова картографічна основа створюється як набір базових і тематичних геопросторових даних.» та «…створення (оновлення) картографічної основи у цифровій формі масштабу 1:2000 для території населених пунктів: с. Глибочка, с. Сидори, с. Томилівка та с. Шкарівка з метою розроблення генеральних планів у складі Комплексного плану просторового розвитку території Білоцерківської міської територіальної громади Київської області».
Отже, виконання послуги, що є предметом договору, має велике соціальне та економічне значення для громади в цілому та для кожного члена територіальної громади. Встановлення даної вимоги, дозволяє визначити спроможність виконавця виконати замовлений обсяг надання послуг встановлений цим предметом закупівлі.
Повідомляємо, що Замовником не встановлено вимого щодо площі топографічного знімання за аналогічними Договорами, отже учасник має право надати їх на власний розсуд.
Щодо форматів файлів повідомляємо, що вказані формати передбачені технічним завданням до закупівлі.
Вимоги до формату файлів зазначено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 632 "Про визначення формату електронних документів комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території", а також з розрахунку на те, що у замовника робіт наявне програмне забезпечення для подальшого безперешкодного перегляду, використання та конвертування файлів таких форматів.
Частиною 2 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено, що замовник наділений правом самостійно визначати предмет закупівлі. Така позиція підтверджується Консультацією Мінекономрозвитку на запит 232/2016 (https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=d571d75d-0e55-4019-bd3c-b874fd659ca6&lang=uk-UA), де зазначено, що замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі. Крім того, згідно з вимогами технічного завдання цифровий топографічний план повинен включати цифрові значення кількісних та якісних характеристик і кодів об'єктів в Єдиній системі класифікації і кодування картографічної інформації. Вимоги технічного завдання складені з врахуванням застосування професійної геоінформаційної системи ArcGIS, яка є базовою для ведення містобудівного кадастру у Київській області.»
(Протокол УО №21/08-04 від 17.05.2024 р.)