ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2024 рік)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-05-13-010957-a
  • 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні
  • Завершена
Найменування замовника:
Державне підприємство Міністерства оборони України «Державний оператор тилу»
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Владислав Павленко, +380975621706 , v.pavlenko@dotua.org
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 04119, м. Київ, вул.Дегтярівська будинок 13/24
Очікувана вартість
3 888 702 000 UAH з ПДВ
Сума договору
3 049 302 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 4.06.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.05.2024 00:00

Подання пропозицій:

22.05.2024 00:00

Очікувана вартість
3 888 702 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
38 887 020 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Запитання до процедури

щодо наявності у учасника обладнання, матеріально-технічної бази та технологій

Дата подання: 14.05.2024 18:04
Дата відповіді: 15.05.2024 12:05
Шановний Замовнику! Пунктом 1 Додатку № 4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі встановлені кваліфікаційні критерії щодо наявності у учасника обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, зокрема наявність в учасника (або в постачальника/виробника/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов договору) складського/складських приміщень з наступними параметрами: 1.1. Для товарів, які не потребують особливого температурного режиму зберігання: - загальна площа сухих складів – не менше ніж 500 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 2-х; 1.2. Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (+2 ….+6 оС): - загальна площа складів – не менше ніж 700 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 3-ох; 1.3. Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (-15….-18 оС): - загальна площа складів – не менше ніж 150 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 1-єї. Для підтвердження наявності відповідної кількості рамп/воріт на складі/складах учасник надає гарантійний лист. Вважаємо зазначену вимогу Оголошення щодо наявності у учасника закупівлі зазначеної кількості рамп/воріт на складі/складах дискримінаційною, оскільки встановлення такої вимоги значно зменшує коло учасників (конкуренцію), адже, як встановлено діючим ДБН В.2.2-43:2021 «Будівлі та споруди. Складські будівлі. Основні положення», рампа – це конструкція, призначена для виконання вантажно-розвантажувальних робіт, що однією стороною примикає до стіни складської будівлі, а іншою розташовується вздовж автопід'їзду (автомобільна рампа) або залізничної колії (залізнична рампа). Також, зазначеними будівельними нормами передбачена наявність не менше одних воріт докового типу на кожні 2000 м² площі складської будівлі або рампи для розвантаження автомобільного транспорту. Таким чином, встановлені Оголошенням вимоги щодо певної кількості рамп/воріт на складі/складах не відповідають положенням чинного законодавства в частині об’ємно-планувальних рішень щодо кількості рамп/воріт в залежності від площі складських приміщень, у зв’язку з чим учасник, який має у користуванні складські приміщення площею 2000 м² та відповідно одну рампу та/або ворота, умови якого дозволяють одночасно здійснювати вантажно-розвантажувальні роботи до 10 транспортних засобів не зможе прийняти участь у процедурі закупівлі, що порушує права, встановлені для нього нормами Закону України «Про публічні закупівлі». Враховуючі зазначене, з метою приведення умов Оголошення про проведення спрощеної закупівлі у відповідності до чинного законодавства, вимагаємо внести зміни до документації, що передбачають наявні кваліфікаційні критерії у вигляді не наявності певної кількості рамп або воріт, а наявної можливості здійснення одночасного завантаження певної кількості транспортних засобів на рампі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику! Вдячні за Ваше звернення та повідомляємо, що додатком 4 до Оголошення вимагається надання інформації про наявність відповідної кількості рамп/воріт на складі/складах.

Повідомляємо, що формулювання вимоги «рампи/ворота» означає те, що учасники мають можливість підтвердити наявність або відповідної кількості рамп, або відповідної кількості воріт. При цьому, Замовником не встановлено вимог щодо наявності воріт саме «докового типу». Таким чином, наприклад, у разі наявності в учасника складського приміщення з однією рампою, проте з можливістю одночасного завантаження 10 транспортних засобів, це буде означати, що таке складське приміщення має 10 воріт.

Також звертаємо увагу, що Замовником в умовах Оголошення не передбачено необхідності підтвердження учасниками наявності складських приміщень певного класу (A, B, C, D тощо) згідно з ДБН В.2.2-43:2021 «Будівлі та споруди. Складські будівлі. Основні положення».

Уточнення до ТД

Дата подання: 15.05.2024 10:38
Дата відповіді: 15.05.2024 11:56
Шановний Замовник! В Додатку 1 вимагається "1 Менеджер проекту 2 ІТ-спеціаліст 3 Бухгалтер 4 Відповідальний за контроль якості 5 Логіст/диспетчер/оператор1 Працівник складу (вантажники/комірники тощо)3 Працівник складу (вантажники/комірники тощо)4 Примітки: 1 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 4-ох працівників, які виконують дану функцію; 2 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 20/10/5 працівників, які виконують дану функцію; 3 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 25/12/6 працівників, які виконують дану функцію; 4 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 7/3/2 працівників, які виконують дану функцію; Для підтвердження інформації, наданої у довідці, у складі пропозиції учасник надає копії документів, що підтверджують наявність працівників, зазначених у довідці, а саме: повідомлення про прийняття працівника на роботу, подане до Державної податкової служби або копії наказів про прийняття на роботу або переведення та/або наказів про сумісництво/суміщення посад (у разі наявності). Для підтвердження наявності ІТ-спеціаліста допускається надання цивільно-правової угоди або договору про надання послуг." Надайте роз'яснення яка кількість необхідна працівників Логіст/диспетчер/оператор1, Працівник складу (вантажники/комірники тощо)3 Працівник складу (вантажники/комірники тощо)4 Дякуємо!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику, дякуємо за звернення. Зазначаємо, що в редакції Оголошення, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу зазначено точно кількість працівників, а саме:
Примітки:
1 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 2-ох працівників, які виконують дану функцію;
2 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 5 працівників, які виконують дану функцію;
3 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 6 працівників, які виконують дану функцію;
4 - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 2 працівників, які виконують дану функцію.
Також звертаємо увагу, що дані вимоги містяться у додатку № 4 до Оголошення, а не в додатку № 1.
Рекомендуємо повторно завантажити додаток № 4 саме зі сторінки закупівлі та ознайомитись із встановленими вимогами.

ТД

Дата подання: 15.05.2024 10:41
Дата відповіді: 15.05.2024 12:13
Шановний Замовник! В Додатку 1 вимагається 1 Менеджер проекту 2 ІТ-спеціаліст 3 Бухгалтер 4 Відповідальний за контроль якості 5 Логіст/диспетчер/оператор1 Надайте роз'яснення яка кількість необхідна працівників по всім професіям в тому числі і складскьких працівників: комірників та вантажників? Дякуємо!

відповідь:

Шановний учаснику, дякуємо за звернення.
Зазначаємо, що в редакції Оголошення, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу зазначено точно кількість працівників, зокрема:
-Менеджер проекту
-ІТ-спеціаліст
-Бухгалтер
-Відповідальний за контроль якості
-Логіст/диспетчер/оператор(1)
-Працівник складу (вантажники/комірники тощо)(2)
-Працівник складу (вантажники/комірники тощо)(3)
-Працівник складу (вантажники/комірники тощо)(4)

Примітки:
(1) - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 2-ох працівників, які виконують дану функцію;
(2) - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 5 працівників, які виконують дану функцію;
(3) - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 6 працівників, які виконують дану функцію;
(4) - учасник зазначає інформацію про не менше ніж 2 працівників, які виконують дану функцію.

Для підтвердження наявності менеджера проекту, бухгалтера, відповідального за контроль якості, ІТ-спеціаліста, логістів/диспетчерів/операторів допускається надання цивільно-правової угоди або договору про надання послуг.
Таким чином, загальна кількість посад - 19, при цьому для окремих посад допускається суміщення однією особою не менше 2-х ролей.
Рекомендуємо повторно завантажити додаток № 4 саме зі сторінки закупівлі та ознайомитись із встановленими вимогами.

Кваліфікаційний критерій - наявність працівників

Дата подання: 15.05.2024 15:12
Дата відповіді: 15.05.2024 16:26
Шановний Замовнику, надайте, будь ласка, відповідь на таке питання. Відповідно до змісту тендерної документації, до категорії працівників складу віднесено – вантажника/комірника тощо. Могли би ви надати дещо ширший перелік посад працівників складу? А також просимо уточнити чи відносяться до працівників складу такі категорії працівників як: укладальник-пакувальник, оператор лінії у виробництві, оператор лінії у виробництві харчових продуктів, завідувач складу, обліковець, водій навантажувача, комплектувальник? А також просимо роз’яснити чи щодо категорії логіст/диспетчер/оператор можливим є наявність лише однієї із них? До прикладу, чи вважатиметься вказана вимога виконана, якщо в складі Товариства передбачено посаду: Менеджер (управитель) з логістики?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику!
Звертаємо увагу, що Оголошенням встановлено вимоги щодо наявності працівників які виконують певні функції, а не займають конкретні посади. При цьому, щодо працівників складу не визначено виключеного переліку таких функцій, зокрема, зазначено «вантажник/комірник тощо». Тож, у разі наявності працівників складу, які займають інші посади, проте виконують функції вантажників, комірників, зокрема, залучені до процесу комплектування, відвантаження товару, то такі працівники можуть бути зазначені у відповідному розділі довідки.
Стосовно наявності «логіста/диспетчера/оператора» повідомляємо, що Замовником вимагається наявність осіб, які виконують саме роль/функцію логіста або диспетчера або оператора. Тобто Замовник має на меті переконатись, що учасник має в наявності осіб, які відповідають за налагодження логістичних процесів. Тож, у разі наявності менеджерів з логістики, такі працівники можуть бути зазначені у відповідному розділі. Разом з тим, звертаємо увагу, додаток 4 містить вимоги щодо мінімальної кількості таких працівників.

Просимо надати роз'яснення

Дата подання: 15.05.2024 17:04
Дата відповіді: 15.05.2024 18:09
Просимо надати роз'яснення стосовно Додатку 7, а саме лист-згода на обробку персональних даних надається лише на уповноважену особу учасника або на всіх осіб, які зазначені зазначені в довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації?

відповідь:

Шановний учаснику!
Оголошення не містить вимог щодо надання листа-згоди на обробку персональних даних на всіх осіб, зазначених в довідці.
Лист-згода на обробку персональних даних підписується особою, уповноваженою на підпис документів пропозиції.

Надати інформацію

Дата подання: 16.05.2024 09:10
Дата відповіді: 16.05.2024 21:48
Шановний Замовник! Оголошенням про проведення спрощеної процедури закупівлі передбачено, що з метою уникнення зриву постачання продуктів харчування для потреб Збройних сил України та недопущення зниження обороноздатності країни під час дії правового режиму воєнного стану, з одним учасником (переможцем) та/або пов’язаною з ним особою у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі” за результатом проведення даної спрощеної закупівлі не може бути укладено договори більше ніж за 3 (трьома) лотами. Державний замовник залишає за собою право відхилити пропозицію такого учасника спрощеної закупівлі у разі, якщо пропозиція учасника виявилась найбільш економічно вигідною за результатами попередніх (за черговістю по часу аукціонів) розкриттів пропозицій у межах даної закупівлі, як таку, що не відповідає умовам оголошення. Таким чином виникає питання, чи має право учасник приймати участь в декількох лотах? Чи буде надано учаснику за результатами аукціону право вибору лоту, в якому пропозиція учасника виявилась найбільш економічно вигідною?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Учасник має право подати свою пропозицію у декількох лотах. Пропозиції подані учасником в декількох лотах будуть розглядатись замовником у хронологічному порядку починаючи з того лоту, де раніше відбулось розкриття пропозицій.

Щодо оренди

Дата подання: 16.05.2024 09:11
Дата відповіді: 16.05.2024 21:49
Пунктом 1.4. Додатку № 4 до оголошення, передбачено: «…У разі надання договору суборенди додатково надається договір, що був первинним такому договору суборенди із інформацію про можливість надання в користування матеріально-технічною базою у суборенду. У разі відсутності такої інформації у договорі оренди, необхідно надати лист-дозвіл від орендодавця на укладення договору суборенди». Питання: у разі, якщо контрагент (Третя особа) відмовляється надати копію Договору оренди для наступного оприлюднення його в системі Прозорро, чи може потенційний учасник в такому разі надати в складі пропозиції лист-дозвіл від орендодавця на укладення договору суборенди?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо! Додатком 4 Оголошення вимагається надання договору, що був первинним договору суборенди. Надання листів замість даного договору умовами Оголошення не передбачено.

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 09:13
Дата відповіді: 16.05.2024 21:51
Пунктом 4.2. проекту Державного контракту (Договору) передбачено: «Замовлення на поставку Товару у частині даних, на які не поширюються спеціальні грифи інформації, розміщується ЗАМОВНИКОМ в ІКС ЗАМОВНИКА (ЗАМОВНИК забезпечує доступ ПОСТАЧАЛЬНИКУ до ІКС ЗАМОВНИКА) або у інший спосіб, який визначається ЗАМОВНИКОМ, про що ПОСТАЧАЛЬНИК інформується ЗАМОВНИКОМ, у наступні терміни: 4.2.1. при замовленні Товару в розрізі харчових продуктів згідно з Каталогом продуктів харчування – не пізніше, ніж за 9 (дев’ять) календарних днів до початку періоду постачання Товару (за виключенням першого періоду постачання у тому випадку, коли дата укладення цього Договору не дозволяє подати Замовлення у визначені строки); 4.2.2 у разі зміни кількості та асортименту необхідного Товару в розрізі харчових продуктів (в межах Каталогу продуктів з урахуванням специфіки виконання завдань Отримувачами) та/або адрес пунктів призначення (складів ОТРИМУВАЧА) – не пізніше, ніж за 3 (три) календарні дні до початку періоду постачання Товару.» Таким чином, за 3 календарних дні до початку періоду постачання Товару можуть змінитись: кількість та асортимент необхідного Товару (без зазначення % кількості, % асортименту), адреси пунктів призначення, що повністю нівелює 9-ти денний строк, визначений для п. 4.2.1. для забезпечення своєчасного постачання харчовими продуктами. Питання: Чи можна збільшити строк, протягом якого можуть бути змінені кількість та асортимент необхідного Товару, адреса пунктів призначення або визначити відповідний процент від кількості замовлення товару, який може бути змінений?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Наказом Міністерства оборони України від 03.05.2024 № 285/нм затверджено Особливості забезпечення продовольством військових частин Збройних Сил України державним підприємством Міністерства оборони України “Державний оператор тилу”.
Абзацом шостим пункту 3 розділу ІІ вказаних Особливостей передбачено, що у разі зміни кількості особового складу, що харчується, та/або таких місць поставки заявка може бути відкоригована, але не пізніше, ніж за 4 (чотири) календарних дні до початку періоду постачання (у порядку визначеному умовами договору).
Таким чином, строк подачі відкоригованої заявки з боку військових частин регламентовано і складає 4 календарних дні. З огляду на зазначене, у ДП "ДОТ" як служби державного замовника відсутня можливість збільшення вказаного строку.

Щодо каталогу продуктів харчування

Дата подання: 16.05.2024 09:15
Дата відповіді: 16.05.2024 21:54
За повідомленням ДП МОУ «ДОТ» розміщеному на власному сайті «Закупівлі відбуватимуться комплектами за оновленим каталогом продуктів харчування. Як і раніше, окремо буде закуповуватися вода та хліб.» В складі Каталогу продуктів харчування є позиції, які передбачають постачання Води та Хлібу/Хлібобулочних виробів. На момент публікації Оголошення 13.05.2024, зміни до наказу Міністерства оборони України від 15 листопада 2019 року № 591 “Про затвердження Каталогу продуктів харчування” не внесені, однак, змінений Каталог продуктів харчування оприлюднений в складі Оголошення у вигляді проекту. Відповідно до п. 9 Додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі «Перелік документів, які повинні бути завантажені учасником у складі пропозиції» учасник надає розцінений Каталог продуктів харчування за формою згідно з ДОДАТКОМ № 16 до Оголошення. Разом з тим, 15.05.2024 року на сайті Міноборони України та ДП МОУ «ДОТ» була опублікована новина, що Міністерство оборони України затвердило зміни до Каталогу харчування Збройних Сил України (самого наказу не оприлюднено). Питання: Чи будуть внесені зміни до Оголошення у зв’язку з внесенням змін до наказу Міністерства оборони України від 15 листопада 2019 року № 591 “Про затвердження Каталогу продуктів харчування” і яким чином враховувати в ціні вартість хліба та води?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Звертаємо Вашу увагу, що Оголошення містить Додаток № 13 "Каталог продуктів" - оновлений каталог продуктів харчування, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 15.11.20219 № 591 (з урахуванням останніх змін). Каталог продуктів харчування, який подається Учасником має бути розцінений, в тому числі в частині хлібобулочних продуктів та води. Довідково зазначимо, що замовлення даної номенклатури за даним Контрактом також можливе у разі необхідності

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 09:19
Дата відповіді: 16.05.2024 21:56
Пунктом 3.8. проекту Державного контракту (Договору) передбачено: «У випадку зміни поточної середньої ціни на продукти харчування за Каталогом продуктів харчування (змінена ціна на продукти харчування щомісяця доводиться ЗАМОВНИКОМ ПОСТАЧАЛЬНИКУ інформаційним листом відповідно до Розділу 11 Договору за результатами проведеного ЗАМОВНИКОМ розрахунку середньоарифметичного показника поточної середньої ціни продукту харчування у продуктових супермаркетах за попередній період та застосовується на наступні періоди споживання, починаючи з першого календарного дня другого тижня за датою такого доведення) Сторони: - у строк, що не перевищує 3 (трьох) робочих днів з дня доведення ЗАМОВНИКОМ ПОСТАЧАЛЬНИКУ розрахунку середньоарифметичного показника поточної середньої ціни продукту харчування у продуктових супермаркетах за попередній період зобов’язуються підписати зміни (або нову редакцію) до розціненого Каталогу продуктів харчування, що передбачатимуть зміну цін продуктів харчування; - не пізніше завершення строку дії Договору, визначеного у пункті 7 Специфікації (Додаток №1), зобов’язуються укласти Додаткову угоду до цього Договору, що передбачатиме зміну загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару за цим Договором, яка визначена у Специфікації (Додаток №1). У разі необгрунтованої відмови ПОСТАЧАЛЬНИКА від укладення такої Додаткової угоди до Договору ЗАМОВНИК в односторонньому порядку у разі зменшення загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару за цим Договором зменшує остаточну суму розрахунків за поставлений Товар відповідно до зміни ціни за одиницю Товару за цим Договором.» Як відомо, ціни на продукти харчування в різних супермаркетах суттєво відрізняються між собою, з метою підвищення конкурентоздатності, в деяких проводяться акції, застосовуються знижки на товари. Питання: З даними яких саме супермаркетів буде вираховуватись середньоарифметичний показник поточної середньої ціни продукту харчування, чи є відповідна методика розрахунку, чи затверджена вона в установленому порядку і чи враховуються під час визначення цін на продукти харчування акції та знижки встановлені в супермаркетах?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день.
Інформуємо, що до розрахунку середньоарифметичного показника поточної середньої ціни продукту харчування братимуться ціни ключових національних та/або регіональних мереж.

Щодо проекту Державного контракту (Договору)

Дата подання: 16.05.2024 09:20
Дата відповіді: 16.05.2024 21:58
В п. 3.1. проекту Державного контракту (Договору) передбачено, що розрахунок за Товар здійснюється у строк, передбачений в Специфікації (Додаток №1), після його фактичного приймання ОТРИМУВАЧЕМ на підставі належним чином оформлених Актів приймання Товару за умов відсутності будь-яких зауважень до Товару з боку ЗАМОВНИКА та/або ОТРИМУВАЧА. А, також, наявна згадка про кінцевий строк поставки Товарів – 31 грудня 2024 року. Згідно з п. 7. Специфікації (додаток № 1) Відповідно до п. 12.1 Договору цей договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.03.2025, а в частині виконання Сторонами своїх зобов’язань за цим Договором, у тому числі в частині нарахування та сплати штрафних санкцій та поставки Товару – до повного виконання. З урахуванням термінів оформлення Актів приймання Товару та термінів оплати (10 днів – підпис між Отримувачем та Постачальником, 3 дні – на передачу Замовнику, 3 дні – на підпис Замовника, 10 банківських днів - на проведення оплати) оплата за Товар поставлений в грудні 2024 року запланована до 31.03.2024 року. Згідно з частиною першою ст. 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюють лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Питання: 1. Чи вірно ми розуміємо, що оплата Товарів, поставлених згідно умов проекту Державного контракту (Договору в грудні 2024 року, буде проведена на початку 2025 року? 2. Чи будуть передбачені ЗАМОВНИКОМ, в такому випадку, відповідні бюджетні призначення та відповідні бюджетні асигнування на 2025 рік?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Пунктом 3.1 Додатку №1 до проекту державного контракту (договору) передбачено календарний план, яким передбачена можливість оплати у 2025 році товару, поставленого наприкінці 2024 року / допоставленого на початку 2025 року.
Крім того, проектом державного контракту (договору) передбачена можливість здійснення попередньої оплати. Таким чином, замовником може бути здійснено авансування з метою покриття витрат на оплату товарів, поставлених наприкінці 2024 року / допоставлених на початку 2025 року.

Щодо забезпечення виконання договору

Дата подання: 16.05.2024 09:22
Дата відповіді: 16.05.2024 21:59
Згідно умов п. 13 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі передбачено: «Переможець не пізніше дати укладення договору про закупівлю надає Замовнику забезпечення виконання договору про закупівлю у вигляді банківської гарантії у розмірі 1 % від загальної вартості договору про закупівлю». Згідно п. 19 Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого Постановою Правління Національного банку України 15.12.2004 № 639 заява про надання гарантії обов'язково повинна містити такі реквізити, зокрема: 12) строк дії гарантії/дата закінчення дії гарантії. Питання: Просимо надати відповідь щодо строку дії забезпечення виконання договору про закупівлю у вигляді банківської гарантії, та внести відповідні зміни в Оголошення?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення. Пунктом 7 Додатку №1 до проекту державного контракту (договору) передбачено строк дії такого контракту до 31.03.2025. Таким чином, строк дії банківської гарантії забезпечення виконання договору про закупівлю має бути не меншим, ніж 31.03.2025.

кваліфікаційні критерії

Дата подання: 16.05.2024 09:24
Дата відповіді: 16.05.2024 22:01
У підпункті 1.6. пункту 1 Додатку № 4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі встановлені кваліфікаційні критерії щодо наявності у учасника обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, зокрема наявність в учасника (або в постачальника/виробника/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов договору) транспортних засобів, обладнаних рефрежираторами. В Учасника є в наявності вантажні фургони ізотермічні. Ізотермічні фургони — це машини, які перевозять швидкопсувні вантажі, і для яких потрібна лише конкретна температура для транспортування. Дані фургони використовують для перевезення на дальні відстані, автівка витримує температуру від +12 до -20 градусів. Він забезпечує оптимальні умови для подібного вантажу, тим самим виключаючи його псування. Питання: Чи буде підтверджено Учасником кваліфікаційний критерій про наявність вантажного автотранспорту, якщо в складі тендерної пропозиції Учасником буде надано: свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, або договір оренди, або договір суборенди, або договір про надання послуг перевезень транспортним(-и) засобом(-ами), із зазначенням інформації про Ізотермічні автомобілі або ізотермічні автомобілі обладнані холодильною установкою?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник.
Повідомляємо, що додатком 4 Оголошення передбачається надання довідки у довільній формі про наянвість, зокрема, окремих транспортних засобів, обладнаних рефрижераторами.
Для підтвердження наявності вантажного автотранспорту учасник у складі пропозиції надає:
завірену копію балансової відомості або інвентаризаційної відомості, або свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, або договір оренди, або договір суборенди, або договір про надання послуг перевезень транспортним(-и) засобом(-ами), або договір про надання транспортно-експедиторських послуг тощо.

У випадку, якщо учасником надається договір про надання послуг перевезень транспортним(-и) засобом(-ами), або договір про надання транспортно-експедиторських послуг тощо, такий договір повинен містити інформацію щодо кількості транспортних засобів, що можуть бути залучені та додатково у складі пропозиції надається гарантійний лист від контрагента (перевізника), яким підтверджується його згода на використання зазначених транспортних засобів, у разі визначення учасника переможцем закупівлі.

Розцінений Постачальником Каталог продуктів харчування до держаного контракту (договору) про закупівлю

Дата подання: 16.05.2024 09:26
Дата відповіді: 16.05.2024 22:04
У додатку № 16 до Оголошення «Розцінений Постачальником Каталог продуктів харчування до держаного контракту (договору) про закупівлю» зазначено граничні ціни щодо наступних продуктів: картопля пізня, вартістю 10,0 грн., морква свіжа 14,0 грн. Відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, що затверджена Наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 для розрахунку очікуваної вартості використовуються ціни попередніх власних закупівель замовника (укладених договорів) аналогічних/ідентичних товарів/послуг, так і ціни відповідних закупівель минулих періодів, з урахуванням індексу інфляції, зміни курсів іноземних валют, коефіцієнт індексації, тощо. За інформацією розміщеною на сайті: https://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2018/ct/sctp/Arch_sctp_u.htm середня вартість картоплі в 2023 році за період липень-грудень склала: 13,54 грн., середня вартість моркви в 2023 році за період липень-грудень склала: 17,75 грн., що є суттєво вищою у порівнянні зі встановленою Замовником граничною ціною у Каталозі продуктів харчування. Питання: Просимо надати відповідь яку інформацію використовував Замовник під час формування граничних цін на вищезазначені товари з посиланням на відповідні джерела.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Інформуємо, що для формування граничних цін на продукти харчування за Каталогом замовником використовувались ціни попередніх закупівель, в тому числі власних закупівель Замовника за діючими контрактами.

Температурний режим ТЗ

Дата подання: 16.05.2024 11:17
Дата відповіді: 16.05.2024 22:05
У підпункті 1.6. пункту 1 Додатку № 4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі встановлені кваліфікаційні критерії щодо наявності у учасника обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, зокрема наявність в учасника (або в постачальника/виробника/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов договору) транспортних засобів, обладнаних рефрижераторами. Чи потрібно Учаснику окремо підтверджувати наявність особливого температурного режиму зберігання? Якщо так , то яким саме чином? В технічних паспортах цих ТЗ (рефрижераторів) температурний режим не вказаний.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дякуємо за звернення! Умовами оголошення не вимагається надання документів, які підтверджують саме температурний режим рефрижераторного обладнання транспортних засобів. Довідково повідомляємо, що інформація, надана учасником щодо наявності автомобілів-рефрижераторів може бути перевірена Замовником під час проведення перевірки згідно з пунктом 6.4.1 проекту договору.

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:56
Дата відповіді: 16.05.2024 22:08
Пунктом 3.4. проекту Договору визначено порядок зміни ціни з урахуванням зміни встановленого згідно із законодавством органами Держстатистики індексу споживчих цін, тому ми як потенційний учасник просимо надати роз`яснення або внести відповідні зміни в проект договору в частині того, у випадку зміни-зниження споживчих цін ми як учасник вимушені будуть підписати додаткову угоду на зменшення відповідних цін по групам товари, при цьому проектом договору не визначено порядку зміни за комплект продуктів харчування, наприклад відбулося зменшення по групі «овочі» на 99,5 % відповідно до індексу споживчих цін, чи вартість каталогу залишається сталою, чи вона змінюється по іншим групам каталогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учасник.
Відповідно до п.3.4.2 Проекту Договору, загальна ціну Товару та/або ціна за одиницю Товару за цим Договором, яка визначена у Специфікації (Додаток №1), переглядається Сторонами в бік зменшення/збільшення у випадку встановлення індексу споживчих цін на товари та послуги (до попереднього місяця) для всієї території України розділу «Продукти харчування та безалкогольні напої» на рівні меншому ніж 98% та/або більшому ніж 102% відповідно.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:57
Дата відповіді: 16.05.2024 22:15
Чи правильно учасник розуміє пункт 3.4. проекту договору, що у випадку зміни індексу споживчих цін в сторону збільшення допускається зміна ціни відповідно групи товару шляхом укладання відповідної додаткової угоди за ціною вищою ніж граничні ціни Замовника, що визначені в оголошенні? Якщо це так, то є незрозумілим пункт 3.5. проекту Договору, в якому визначено, що відбувається зміна ціни товару при зміни поточних середніх цін продуктів харчування у продуктових супермаркетах, але визначено що недопускається значення більше ніж розцінено постачальником на дату укладання цього договору в каталозі. Тобто, якщо вартість банана при підписанні договору складала 45 гривень, але через два місяці вартість цього банану згідно середніх цін продуктових супермаркетів збільшилась на 20% то додаткова угода на зміну ціни в сторону підвищення не укладається?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учасник, Якщо коливання ціни відбулося в бік збільшення по пункту договору 3.4 (тобто Державна служба статистики) то такі ціни можуть бути вищі ніж граничні

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:57
Дата відповіді: 16.05.2024 22:16
Чи вірно ми розуміємо, що пункт 3.5. проекту Договору вказує на те, що ціна переглядається тільки в бік зменшення?

відповідь:

Згідно з пунктом 3.5. Проекту Договору, Сторони прийшли до взаємної згоди, що відповідно до підпункту 5 пункту 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, загальна ціна Товару та/або ціна за одиницю Товару за цим Договором, яка визначена у Специфікації (Додаток №1), переглядається Сторонами в бік зменшення пропорційно до зміни поточних середніх цін на продукти харчування за Каталогом продуктів харчування у випадку зміни такої середньої ціни більше ніж на 10 (десять) відсотків шляхом проведення розрахунків щодо кожного найменування продукту харчування за формулою:

Ціна ПСЦ = (Ціна нова / Ціна стара) * Ціна поточна

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:58
Дата відповіді: 16.05.2024 22:17
Чи вірно ми розуміємо пункт 3.6. , що ціна не переглядається у бік збільшення, якщо буде підтверджено таке збільшення ціни на продукт «поточними середніми цінами у продуктових супермаркетах»?

відповідь:

Добрий день! Згідно з пункту 3.6. Проекту Договору, у випадку, якщо поточна ціна на найменування продукту харчування, за якою здійснюється замовлення ЗАМОВНИКОМ, є нижчою за ціну на найменування продукту харчування з урахуванням поточних середніх цін у продуктових супермаркетах, то ціна на такий продукт харчування Сторонами не переглядається.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:58
Дата відповіді: 16.05.2024 22:20
Яким пунктом Договору передбачено збільшення ціни за найменування продукту харчування? (Наприклад, у вересні зросте вартість яєць з 3 гривень до 5 гривень).

відповідь:

Шановний учасник.
Відповідно до п.3.4.2 Проекту Договору, загальна ціну Товару та/або ціна за одиницю Товару за цим Договором, яка визначена у Специфікації (Додаток №1), переглядається Сторонами в бік зменшення/збільшення у випадку встановлення індексу споживчих цін на товари та послуги (до попереднього місяця) для всієї території України розділу «Продукти харчування та безалкогольні напої» на рівні меншому ніж 98% та/або більшому ніж 102% відповідно.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:59
Дата відповіді: 16.05.2024 22:23
Просимо пояснити чи пукти 3.4.-3.8. застосовуються одночасно при зміні ціни, чи кожний пункт застосовується окремо при настанні відповідних подій, що описані в цих пунктах

відповідь:

Шановний учасник, пункти 3.4.-3.8. застосовуються почергово відповідно до черговості пунктів, але зміни фіксуються як сукупність усіх пунктів

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 16:59
Дата відповіді: 16.05.2024 22:24
В додатку до Оголошення «Розяснення щодо моніторингу.docx» зазначено банан на першому листі 40,68грн. як ціна контракту, а на другому 45 грн, просимо уточнити чи це помилка. Так у другому прикладі ціна у 4-му стопчику зменшилася, хоча +4,1% до 3-го стопчику повинен був її збільшити (була ціна 45 грн., збільшилася на +4,1% і стала 42,35грн. = є невірним розрахунком).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Добрий день.
В пункті 1 і пункті 2 Роз'яснення описані різні ситуації, які не пов'язані одна з одною.

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:00
Дата відповіді: 16.05.2024 23:09
Чи вірно ми розуміємо, що проектом Договору передбачено перегляд загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару (п.3.4. п.3.5. після постанови КМУ № 1178), але підписання додаткових угод буде лише у форматі зміни розціненого Каталогу, а додаток № 1 – Специфікація може бути підписана до 31.03.2025 року одноразово. Умови проекту Договору: - у строк, що не перевищує 3 (трьох) робочих днів з дня доведення ЗАМОВНИКОМ ПОСТАЧАЛЬНИКУ розрахунку середньоарифметичного показника поточної середньої ціни продукту харчування у продуктових супермаркетах за попередній період зобов’язуються підписати зміни (або нову редакцію) до розціненого Каталогу продуктів харчування, що передбачатимуть зміну цін продуктів харчування; - не пізніше завершення строку дії Договору, визначеного у пункті 7 Специфікації (Додаток №1), зобов’язуються укласти Додаткову угоду до цього Договору, що передбачатиме зміну загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару за цим Договором, яка визначена у Специфікації (Додаток №1).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У разі зміни ціни, щомісячно буде підписуватись оновлений Каталог. Додатковою угодою буде фіксуватись остаточна ціна Товару, з урахуванням всіх змін за попередні періоди.
Додаток № 1 – Специфікація може бути підписана до 31.03.2025 року одноразово.

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:01
Дата відповіді: 16.05.2024 22:25
Що є предметом закупівлі: товар, як окремі продукти чи комплекти продуктів харчування, оскільки згідно умов проекту договору в деяких розділах йде посилання на загальну ціну товару, а у деяких на комплекти? Так абз. 3 пункту 3.4.1. передбачено підписання дод угоди про зміну загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару, у зв`язку з чим просимо пояснити, що таке загальна ціна Товару у Специфікації, а що таке ціна за одиницю Товару у Специфікації?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Предметом закупівлі є комплект продуктів
Загальна ціна товару згідно специфікації - це вартість комплекту харчування згідно каталогу продуктів харчування
Ціна за одиницю товару - це ціна на окреме найменування продукту харчування згідно каталогу продуктів харчування що входить до всього переліку з 360 позицій

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:01
Дата відповіді: 16.05.2024 22:33
У прикладі додатку до Оголошення «Розяснення щодо моніторингу.docx» відсутнє пояснення щодо ціни саме одиниці Товару який визначений у Специфікації, хоча проект Договору визначає перегляд саме одиниці Товару. Просимо пояснити чи буде мінятися ціна комплекту чи лише ціна найменування продукту у Каталозі?

відповідь:

Вітаємо!
В результаті будь якої зміни ціни на одиницю товару змінюється і ціна за товар згідно специфікації ( тобто вартість комплекту) на величину в залежності від частки тієї чи іншої одиниці товару згідно грамажів прописаних у каталозі

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:02
Дата відповіді: 17.05.2024 09:06
Просимо пояснити пункт 3.9., а саме в першому абзаці зазначено, що дод угода є підставою для коригувального акту, тобто після підписання дод угоди Постачальник може не погоджуватися з коригувальним актом ?(зазначено у 2-му абзаці) . І якщо підписано дод угоди, навіщо коригувальний акт. Просимо навести приклад що мається на увазі.

відповідь:

Коригувальний акт у цьому випадку слугує первинним бухгалтерським документом, на підставі якого буде здійснено остаточний розрахунок за укладеним державним контрактом (договором). Постачальник не обмежений у можливості надання
обґрунтованих зауважень як до додаткової угоди, так і до коригувального акту.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:02
Дата відповіді: 16.05.2024 22:41
Чи правильно ми розуміємо, що саме пункт 3.8. проекту Договору визначає коли застосовуються нові ціни у розціненому Каталозі? Визначено наступне: ….. та застосовується на наступні періоди споживання, починаючи з першого календарного дня другого тижня за датою такого доведення… Просимо на прикладі пояснити, наприклад, якщо 1 квітня 2024 було доведено зміну ціни на продукти харчування Замовником, то коли застосовуються ціни (просимо вказати дату коли постачальник виписує видаткові накладні із новими цінами на товар) Якщо Постачальник ініціює зміни, поясність відповідно як доводить до Замовника такі розрахунки із посилання на умови проекту Договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Якщо зміни відбулися 1.04 то ціни застосовуються на поставки товарів згідно заявок поданих на період який починається з 15.04 ( без фактичної прив’язки до дати поставки, тому що в заявці вказується період споживання конкретно в даному випадку 4.4 який починається з 15.04 і до 21.04 включно, навіть якщо фактична поставки відбулася наперед наприклад 13.04 то ціни на цю поставку згідно даної заявки мають бути вже з врахуванням змін)

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:03
Дата відповіді: 16.05.2024 22:45
Чи вірно ми розуміємо, що Коригувальний акт (пункт 3.9.) підписується до 31.03.2025 Також просимо пояснити, відповідно до бюджетного законодавства бюджетний рік є до 31 грудня, і відповідно всі розрахунки будуть проведені до кінця року?

відповідь:

Вітаємо!
Пунктом 3.1 Додатку №1 до проекту державного контракту (договору) передбачено календарний план, яким передбачена можливість оплати у 2025 році товару, поставленого наприкінці 2024 року / допоставленого на початку 2025 року.
Крім того, проектом державного контракту (договору) передбачена можливість здійснення попередньої оплати. Таким чином, замовником може бути здійснено авансування з метою покриття витрат на оплату товарів, поставлених наприкінці 2024 року / допоставлених на початку 2025 року.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:03
Дата відповіді: 16.05.2024 22:46
В розділі 12 та 13 Оголошення в частині надання банківської гарантії та виконання договору визначено реквізити Замовника з рахунком, який відкритий не в Державній казначейській служби, оскільки кошти які надходять від забезпечення у випадку порушення умов оголошення або умов договору, не на особовий рахунок ДОТ а у відповідний бюджет України (Закону України «Про публічні закупівлі»).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
У випадку стягнення забезпечення кошти будуть перераховані Замовником до відповідного бюджету.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:04
Дата відповіді: 16.05.2024 22:47
У формі цінової пропозиції зазначено, що у разі незавантаження протягом 24 годин документів для усунення невідповідностей це буде вважатися відкликанням пропозиції. Але у самому Оголошенні пункті 12 зазначено, що банківська гарантія не буде повертатися коли відкликана пропозиція. У зв`язку з чим просимо привести у відповідність і чітко визначити всі умови, коли не повертається банківська гарантія. Така ж ситуація щодо визначення «неукладання договору» у Додатку № 8, коли учасник здійснить помилку у цінах Каталогу, то буде вважатися відмовленням від укладання договору. Отже, також просимо привести у відповідність і чітко визначити.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику. Умовами Оголошення визначено випадки, у яких переможець вважається таким, що відмовився від укладання договору. У свою чергу, відмова від укладання договору є підставою для втрати забезпечення пропозиції у відповідності до вимог Закону України "Про публічні закупівлі".

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:04
Дата відповіді: 16.05.2024 22:48
Щодо додатку № 8 просимо уточнити чи вірно ми розуміємо, що зазначено 4 (чотири) пункти, але оприлюднювати переможець повинен тільки 1 і 2? Також в цьому додатку визначено надання «Копія ліцензії або документа дозвільного характеру на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом, або довідку в довільній формі про те, що виконання договору не потребує отримання ліцензії або документа дозвільного характеру згідно з чинним законодавством», просимо уточнити, які саме документи необхідно надати.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Згідно з пунктом 20 Оголошення Переможець закупівлі у строк, що не перевищує два робочі дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику документи згідно з ДОДАТКОМ № 8 до Оголошення, шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель. Згідно з додатком 1 Оголошення Переможець закупівлі у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику документи згідно з ДОДАТКОМ № 8 до Оголошення, шляхом оприлюднення таких документів в електронній системі закупівель. Отже, Переможець закупівлі повинен завантажити всі документи, визначені додатком 8 Оголошення. Згідно з пунктом 4 додатку 8 Оголошення Переможець надає: копія ліцензії або документа дозвільного характеру на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом, або довідку в довільній формі про те, що виконання договору не потребує отримання ліцензії або документа дозвільного характеру згідно з чинним законодавством.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:05
Дата відповіді: 16.05.2024 22:49
В пункті 5 Оголошення визначені точки поставки – це ВЧ або що мається на увазі

відповідь:

Вітаємо!
Точки поставки - місця поставок, відповідно до заявок, отриманих Замовником від отримувачів

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:06
Дата відповіді: 16.05.2024 22:49
Пунктом 1.4. Договору передбачено нормативно-правові акти, відповідно до яких виконується Договір, просимо уточнити, чи вірно, що Договір підписується від імені Державне підприємство Міністерство оборони України «Державний оператор тилу», а застосовується для використання бюджетних коштів Порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція закупівель у сфері оборони».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Пунктом 1.1 Статуту державного підприємства Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" встановлено, що попереднє найменування підприємства - державне підприємство Міністерства оборони України "Агенція закупівель у сфері оборони". Відповідні реєстраційні зміни щодо зміни найменування проведено 10.02.2024.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:06
Дата відповіді: 16.05.2024 22:50
В оголошенні вимагається наявність холодильних камер з режимом температури +2…+6. Якщо учасник має в наявності холодильні камери з температурним режимом від 0 до +5 чи будуть відповідати вимогам.

відповідь:

Шановний Учасник.
В оголошенні відсутні вимоги щодо наявності холодильних камер з режимом температури +2...+6. Вимоги встановлені до наявності складських приміщень, у яких будуть складуватись товари, що потребують особливого температурного режиму.

Щодо коригувального акту

Дата подання: 16.05.2024 17:07
Дата відповіді: 16.05.2024 22:51
Чи є підставою для оплати коригувальний акт?

відповідь:

Коригувальний акт, укладений між сторонами після завершення поставок товару за договором, слугуватиме підставою для закриття розрахунків між сторонами (здійснення остаточних оплат).

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:07
Дата відповіді: 16.05.2024 22:51
Пунктом 4.2. передбачено подання Замовлення від Замовника Постачальнику за 9 календарних днів до періоду постачання, а період постачання – після восьмого дня від дати надання Замовлення. Уточніть будь ласка дату поставки (день поставки)? Чи це є 9-й день?

відповідь:

Вітаємо! Перший день періоду постачання є дев'ятим днем після дня подання замовлення, але точна дата поставки буде вказана в замовленні

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:08
Дата відповіді: 16.05.2024 22:53
Пункт 4.4. другий абзац просимо надати пояснення, якщо не підтверджено заміну Одержувачем, то заміна не відбувається цього продукту і Постачальник має привезти продукт що був вказаний у Замовленні?

відповідь:

Шановний учасник, повідомляємо, що у разі непогодження з боку Отримувача заміни замовленого продукту харчування на інший продукт харчування - вимагатиметься поставка саме того продукту, який поданий у замовленні.

Щодо проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:08
Дата відповіді: 16.05.2024 22:55
Чи правильно ми розуміємо, що пункт 5.7. третя рисочка мається на увазі, що можна перші 30 днів після укладання договору надавати не тільки зазначений тут протокол і це не буде порушенням, а можна із протоколом, що видана акредитованою лабораторією? Якщо так, просимо привести у відповідність пункт 5.7.

відповідь:

Відповідно до пункту 1 Додатку № 3 до проєкту державного контракту (договору) передбачено, що протягом перших 30 діб після підписання Договору можливе надання протоколів випробувань на партії, що постачаються, на відповідність умовам Договору, видані акредитованими лабораторіями (у тому числі за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними, радіологічними та хіміко-токсикологічними показниками), а також протягом перших 30 діб після підписання Договору дозволяється постачання консервованої продукції без відповідного брендування.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:09
Дата відповіді: 16.05.2024 22:57
Просимо пояснити пункт 5.12. які витрати має відшкодувати Постачальник, після заміненого Товару чи якщо не замінив, і якщо підозра не підтверджена. А також просимо пояснити термін «Товар» у цьому пункті мається на увазі продукт харчування чи комплект

відповідь:

У разі заміни постачальником товару неналежної якості протягом 48 годин на товар належної якості - товар буде прийнятий Отримувачем та оплачений Замовником. У разі, якщо постачальник доведе необгрунтованість зауважень до якості товару, такий товар підлягатиме прийманню з боку Отримувача та оплаті з боку Замовника.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 17:09
Дата відповіді: 16.05.2024 22:58
Пункт 6.4.1. проекту Договору значить, що Постачальник повинен надати доступ до матеріально-технічної бази, що була вказана під час тендеру. Таким чином просимо уточнити, якщо Постачальник змінить склад із будь-яких обставин (переїде на інший склад), чи буде це вважатися порушенням і чи всеодно має надати доступ до колишніх своїх складів .

відповідь:

Виробничі потужності постачальника мають відповідати кваліфікаційним критеріям, визначеним в оголошенні про проведення закупівлі в електронній системі закупівель. У ході перевірки фактичної відповідності постачальника кваліфікаційним критеріям буде оцінюватись матеріально-технічна база, яка планується до експлуатації постачальником під час виконання умов укладеного контракту.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:33
Дата відповіді: 16.05.2024 23:54
Відповідно до п. 1 Кваліфікаційних критеріїв, учасник в складі пропозиції надає інформацію про наявність матеріально-технічної бази, а саме: Наявність в учасника (або в постачальника/виробника/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов договору) складського/складських приміщень з наступними параметрами: 1.1. Для товарів, які не потребують особливого температурного режиму зберігання: - загальна площа сухих складів – не менше ніж 2000 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 4-х; 1.2. Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (+2 ….+6 оС): - загальна площа складів – не менше ніж 2800 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 4-ох; 1.3. Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (-15….-18 оС): - загальна площа складів – не менше ніж 600 кв.м; - кількість рамп/воріт на складі/складах – не менше 2-ох; Питання: яким чином має бути підтверджено показник температурного режиму? Якщо в договорі оренди (суборенди) об’єктом оренди є морозильна/холодильна камера та/або морозильний/холодильний комплекс без зазначення температурного режиму, чи буде достатньо цієї інформації? Чи є необхідність у поданні додаткових документів на підтвердження температурного режиму? Якщо так, які документи будуть прийняті Замовником на підтвердження такого критерію? Чи достатньо інформаційного листа/довідки від Орендодавця?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо! Виключний перелік документів, що підтверджують наявність обладнання і мтб, визначені додатком 4 оголошення. Інші додаткові документи не вимагаються

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:48
Дата відповіді: 16.05.2024 23:08
11029 Огірки консервовані маринований/консервований, маринація це спосіб консервування 11040 Перець консервований солодкий маринований/консервований, маринація це спосіб консервування, у вимогах до продукції Масова частка перцю від маси нетто консервів, %, має бути не менше ніж 70 %, проте фізично в споживчу тару можна вмістити не більше ніж 60 % перцю так як він має бути повністью покритий (залитий) маринадом 11045 Томат консервований маринований/консервований, маринація це спосіб консервування 11052 Печериці консервовані маринований/консервований, маринація це спосіб консервування, у вимогах до продукції Масова частка грибів маринованих від маси нетто консервів, %, має бути не менше ніж 70 %, проте фізично в споживчу тару можна вмістити не більше ніж 60 % грибів, так як вони мають бути повністью покриті (залиті) маринадом 11424 Крупа сочевиця в описі вимог до коліру зазначено колір Темно-зелений, сівтло-зелений, жовтий. Разом з тим в Україні найбільш роспосюдженний різновид сочевиці кольору від помаранчового до червоного 12221 Минтай без голови заморожений продукція імпортних виробників постачаеться безголова але не патрана, без розрізу від голови до анального отвору 12226 Тріска без голови заморожена продукція імпортних виробників постачається безголова але не патрана, без розрізу від голови до анального отвору 12228 Скумбрія заморожена (без голови) продукція імпортних виробників постачаеться безголова але не патрана, без розрізу від голови до анального отвору 12231 Хек заморожений (без голови) продукція імпортних виробників постачаеться безголова але не патрана, без розрізу від голови до анального отвору Звертаємось з проханням внести зміни до Описів на продукти харчування з врахуванням вищеззаначеного
Розгорнути Згорнути

відповідь:

До повноважень ДП МОУ "ДОТ" не входить формування та/або внесення змін до Описів
до продуктів харчування до Каталогу продуктів харчування. Описи до продуктів харчування до Каталогу продуктів харчування затверджені наказом Міністерства оборони України від 15.11.2019 № 591

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 17:52
Дата відповіді: 16.05.2024 23:07
В додатку № 4 визначчено наступне: Пункт 1.7. містить вимоги, які передбачають надання одного з зазначених документів, але у зв`язку з тим, що учасник має і власні авто, на які буде надавати один із зазначених документів, а також має орендоване авто, на які буде надавати договір оренди, просимо внести зміни в оголошення та замість «або» зазначити «та / або»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Учасник має можливість зазначати інформацію як про власні так і про орендовані транспортні засоби

Щодо протоколів випробувань

Дата подання: 16.05.2024 18:16
Дата відповіді: 16.05.2024 23:11
В пункті 2 Додатку 3 вказано, що на підставі офіційного звернення постачальника. Установа безпечності харчових продуктів, що видала протокол випробувань, надає письмовий дозвіл на тиражування такого протоколу із зазначенням військових частин та кількості продуктів. Разом з цим жодна з умов договору не передбачає строків на видачу Установою такого дозволу. Відсутність встановленого строку на надання такого дозволу ставить під загрозу вчасне постачання консервованої продукції, оскільки за відсутності своєчасного отримання дозволу постачальник невзмозі поставити консервовану продукцію. При встановлені такого строку слід врахувати, що строк подання замовлення ДОТом складає за 9 днів до постачання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Умови Договору не можуть регулювати діяльність субєктів, які не є його стороною, зокрема, Установи безпеченості харчових продуктів. Водночас, Сторони не можуть нести відповідальність по Договору, якщо вчинили всі залежні від себе дії, направлені на його виконання, а затримка в поставці відбулась від незалежної від неї обставини (зокрема, через діяння третіх осіб - Установи безпечності харчових продуктів). При цьому, з огляду на суспільну важливість забезпечення постачання Збройних Сил України в умовах воєнного стану, Замовник повинен вжити усіх заходів для постачання продуктів належної якості.

Дискримінаційні умови

Дата подання: 16.05.2024 18:50
Дата відповіді: 17.05.2024 08:39
Шановний Замовник! В Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначено "З метою уникнення зриву постачання продуктів харчування для потреб Збройних сил України та недопущення зниження обороноздатності країни під час дії правового режиму воєнного стану, з одним учасником (переможцем) та/або пов’язаною з ним особою у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі” за результатом проведення даної спрощеної закупівлі не може бути укладено договори більше ніж за 1 (одним) лотом. Державний замовник залишає за собою право відхилити пропозицію такого учасника спрощеної закупівлі у разі, якщо пропозиція учасника виявилась найбільш економічно вигідною за результатами попередніх (за черговістю по часу аукціонів) розкриттів пропозицій у межах даної закупівлі, як таку, що не відповідає умовам оголошення", тобто якщо оголошено 3 тендера розбиті лоти то йде мова тільки можливість взяти участь в 1 лоті?що є дискримінаційною умовою згідно законодавства про публічні закупівлі, також хочемо наголосити про те що на обговоренні проекту тендерної документації було зазначено про визначення постачальника не на 1 лот, тобто на 1 лише договір, а можливість приймати участь по категорії розміру постачання: великі, середні та малі. Просимо внести зміни до тендерної документації, так як це порушує умови законодавства та порядок проведення публічних закупівель.Дякуємо!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику. Зверніть увагу, що умови Оголошення стосуються спрощеної закупівлі, у якій дане Оголошення розміщене. Обмеження щодо участі в інших закупівлях, що проводяться замовником відсутні.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 18:52
Дата відповіді: 16.05.2024 23:20
Відповідно до умов п. 3.8. Договору (останній обзац) ПОСТАЧАЛЬНИК має право протягом 3 (трьох) робочих днів після направлення ЗАМОВНИКОМ коригувального акту приймання Товару надати обґрунтовані зауваження стосовно зменшення загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару за цим Договором. У випадку, якщо вказані зауваження ПОСТАЧАЛЬНИКА будуть визнані ЗАМОВНИКОМ необґрунтованими, ЗАМОВНИК може в односторонньому порядку у разі зменшення загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару за цим Договором зменшувати остаточну суму розрахунків за поставлений Товар відповідно до зміни ціни за одиницю Товару за цим Договором. Разом з цим , відповідно до п. 12.3. усі зміни та доповнення до цього Договору викладаються у письмовій формі і після їх підписання Сторонами стають невід’ємними частинами цього Договору. Істотні умови цього Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань Сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених Особливостями здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану”. Таким чином, одностороння зміна умов Договору не допускається, як в силу положень п. 12.3. самого Договору так і з урахуванням вимог п. 5 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі», у зв`язку з чим пропонуємо останній абзац п. 3.8. Договору виключити.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У випадку зміни поточної середньої ціни на продукти харчування, згідно п.3.8., застосування оновленої ціни застосовується на наступні періоди споживання, почианючи з першого календарного дня другого тижня за датою такого доведення. У строк, що не перевищує 3 (трьох) робочих днів з дня доведення ЗАМОВНИКОМ ПОСТАЧАЛЬНИКУ розрахунку середньоарифметичного показника поточної ціни - Сторони зобовязуються підписати зміни (або нову редакцію) до розціненого Каталогу продуктів харчування, що передбачатимуть зміну цін продуктів харчування. Додаткова угода, яка має бути укладена за цим Договором, що передбачатиме зміну загальної ціни Товару та/або ціни за одиницю Товару буде укладена на підставі підписаних Сторонами протягом строку дії Договору оновлених розцінених Каталогів продуктів харчування. З урахуванням зазначеного,, повідомляємо - на підставі підписаних Сторонами Розцінених каталогів (в оновлених редакціях), ЗАМОВНИК має повне право зменшити загальну ціну Товару та/або ціни за одиницю Товару за Договором та зменшити остаточну суму розрахунків за поставлений Товар. При цьому, п.12.3. Договору та вимоги закону України "Про публічні закупівлі" не порушуватимуться, з огляду на наявність підписаних Розцінених каталогів між Сторонами, на підставі яких можливе зменшення суми оплат за Договором.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 18:53
Дата відповіді: 17.05.2024 08:45
Пунктом 5.2. проекту Державного контракту визначено, що .2. Товар постачається на піддонах 1200х800мм піддони транспортні дерев'яні для харчових продуктів або полегшених піддонах з розміром бруска 1200х800, які є зворотною тарою, у разі зазначення їх у видатковій накладній наданій ПОСТАЧАЛЬНИКОМ при поставці. Кількість піддонів, їх найменування і заставна вартість, які передаються таким ОТРИМУВАЧАМ, зазначається у видаткових накладних окремим рядком (позицією). Повернення піддонів здійснюється зворотнім рейсом транспортом ПОСТАЧАЛЬНИКА та за рахунок ПОСТАЧАЛЬНИКА. Враховуючи, що розмір піддонів не унормований жодним актом чи стандартом, то їх розміри можуть бути різними, так «европалети» мають розмір 1200х800 так звані «амереканки» мають розмір 1200х1000. В залежності від виду товару, товр може постачатись на різних палетах з урахуванням правил палетування. Проектом Державного контракту не передбачено порядок оплати піддонів, які повинні бути повернуті відповідно до ВН, але не були повернуті Отримувачем фактично. Для усунення невідповідносте, даний п. 5.2. проекту Державного контракту має бути змінено, а саме видалено розмір піддонів та визначено умови їх повернення та компенсації за не повернення піддонів Отримувачем.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовник не вбачає внесення змін в Оголошення в цій частині. Кожен з Учасників має можливість забезпечити зазначений розмір палет.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 18:56
Дата відповіді: 17.05.2024 08:37
Пунктом 5.11 проекту Державного контракту, встановлено, при виявленні невідповідності щодо кількості, якості, безпечності та терміну постачання Товару або обґрунтованої підозри щодо якості та безпечності Товару, фактично поставленого Товару або його частини ОТРИМУВАЧЕМ та ЗАМОВНИКОМ (у разі присутності) складається Акт про порушення договірних зобов’язань за формою, визначеною наказом Міністерства оборони України від 03.05.2024 № 285/нм, із зазначенням виявлених порушень за участі представника ПОСТАЧАЛЬНИКА, а у разі його відмови – комісійно (у складі не менше трьох осіб ОТРИМУВАЧА та/або ЗАМОВНИКА (у разі присутності)) та засвідчується їх підписами. У разі відсутності технічної можливості ОТРИМУВАЧА (перебування в польових умовах, в місцях тимчасової дислокації тощо) скласти Акт про порушення договірних зобов’язань за формою, визначеною наказом Міністерства оборони України від 03.05.2024 № 285/нм (Додаток № 6 до цього Договору), ОТРИМУВАЧЕМ складається Акт про порушення, який заповнюється від руки за встановленою формою. Акт про порушення договірних зобов’язань із зазначеними виявленими порушеннями та належними доказами факту наявності порушень складається у трьох примірниках: один примірник залишається у ОТРИМУВАЧА, другий примірник протягом 48 (сорока восьми) годин надсилається ОТРИМУВАЧЕМ за допомогою системи електронного документообігу ЗАМОВНИКУ, третій примірник надається ПОСТАЧАЛЬНИКУ під підпис або надсилається ЗАМОВНИКОМ засобами електронної пошти у порядку, визначеному цим Договором. Упродовж 48 (сорока восьми) годин ПОСТАЧАЛЬНИК повинен підтвердити або спростувати факти порушень. У разі ненадання обгрунтованих доказів спростування порушення, порушення вказані в Акті про порушення, вважаються підтвердженими ПОСТАЧАЛЬНИКОМ. Встановлений строку щодо підтвердження чи спростування фактів порушень у 24 години для Постачальника є необєктивним, з урахуванням наявності комендантської години, та норм трудового законодавства щодо встановлення робочого часу у 8 годин на добу, також необхідно враховувати наявність вихідних днів. Адже, в межах цих 24 годин Постачальнику необхідно здійснити перевірку викладених в Акті про порушення договірних зобов’язань суб’єктом господарювання фактів та у випадку наявності обґрунтованих заперечень потрібен час збирання відповідних доказів. Крім того, встановлення такої умови, як «в разі ненадання відповіді, порушення вважаються підтвердженими» є кабальною умовою договору, та порушує принцип рівності сторін.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Заміна товару при прихованих дефектах постачальником направлена на забезпечення постачання харчування ЗСУ належної якості.
Основною метою укладеного Договору є безперебійне задоволення нагальних потреб функціонування держави, забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів країни. Сторони є вільними в укладенні договору та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦКУ). ГКУ та ЦКУ встановлений принцип обов’язковості виконання зобов’язань (договорів). Він полягає у тому, що суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов’язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу (ст. 193 ГКУ).

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 18:58
Дата відповіді: 17.05.2024 08:35
Відповідно до п. 1 Додатку № 3 до проекту Державного контракту, ПОСТАЧАЛЬНИК гарантує якість та безпечність Товару, який постачається, протягом всього строку придатності. У разі, якщо ПОСТАЧАЛЬНИКУ стало відомо про неможливості збереження якості та/або безпечності поставленого Товару протягом його строку придатності, з незалежних від ОТРИМУВАЧА причин, ПОСТАЧАЛЬНИК зобов'язаний протягом 24 (двадцяти чотирьох) годин письмово сповістити про це ЗАМОВНИКА та ОТРИМУВАЧА з метою вилучення Товару з обігу та заміни його ПОСТАЧАЛЬНИКОМ на Товар належної якості протягом 48 (сорока восьми) годин. Товар повинен відповідати вимогам чинного законодавства України та нормативно-технічній документації, а саме: - Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; - Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». - Опису до продуктів харчування до Каталогу продуктів харчування затвердженого наказом Міністерства оборони України від 15.11.2019 № 591; - Нормативному документу згідно, якого вироблено Товар. Кожна партія продукції (консерви м’ясні, м’ясо-рослинні, консерви рибні), яка постачається повинна обов’язково пройти контроль в установах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, що підпорядковані Управлінню безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міністерства оборони України (далі - Установи безпечності харчових продуктів), в межах випробувальних спроможностей, мати відповідний протокол випробувань на партію, що постачається, а також може бути брендована згідно зі зразком, наведеним у Додатку № 3.3 до цього Договору. При постачанні консервованої продукції лише протягом перших 30 діб після підписання Договору ПОСТАЧАЛЬНИК надає ОТРИМУВАЧУ та ЗАМОВНИКУ протокол випробування на партію що постачається на відповідність умовам Договору, виданий акредитованою лабораторією (у тому числі за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними, радіологічними та хіміко-токсикологічними показниками), а також протягом перших 30 діб після підписання Договору дозволяється постачання консервованої продукції без відповідного брендування. Використовувати на харчування продукцію (консерви м’ясні, м’ясо-рослинні, консерви рибні), які не пройшли лабораторний контроль, категорично забороняється…….. ……… За запитом ЗАМОВНИКА протягом 2 (двох) робочих днів, з дня його отримання запиту, ПОСТАЧАЛЬНИК має надати ЗАМОВНИКУ: - завірену належним чином повну копію нормативно-технічного документа відповідно до якого виробляється Товар, який постачається за цим Договором (у випадках якщо Товар виробляється згідно ТУ або специфікації (для імпортної продукції)). - завірені належним чином копії сертифікатів відповідності або висновків санітарно-епідеміологічного експертизи на упаковку/тару/матеріалів, які контактують з харчовим продуктом…….. …….. Маркування Товару має відповідати вимогам чинного законодавства України та нормативно-технічної документації на Товар. Маркування має містити всю обов’язкову інформацію та відповідати наступним вимогам (але не обмежуючись ними): - інформація має бути чіткою і розбірливою та наноситися у спосіб, що унеможливлює її видалення у тому числі назва Товару; - обов’язкове виділення у складі інгредієнтів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість (якщо цього вимагає законодавство або нормативно-технічні документи); - зазначення відсотків певних інгредієнтів або категорії (якщо цього вимагає законодавство або нормативно-технічні документи); - чітка ідентифікація терміну придатності та умов зберігання (окрім випадків, коли цього не вимагає законодавство); - зазначення маси продукту без урахування маси рідини, якщо твердий харчовий продукт перебуває в рідкому середовищі або додатково має бути зазначена маса продукту без урахування маси рідини; - зазначена маса нетто не повинна включати масу крижаної глазурі, якщо харчовий продукт вкритий крижаною глазур’ю (для заморожених продуктів)…….. ……..ЗАМОВНИК має право протягом всього строку придатності Товару подавати інформацію про виявлення неякісного та/або небезпечного товару (прихованого браку), який може бути виявленим в ході обігу Товару, а ПОСТАЧАЛЬНИК зобов’язаний протягом 48 (сорока восьми) годин з моменту отримання такої інформації перемістити її за межі території ОТРИМУВАЧА та поставити якісний Товар на заміну неякісного та/або небезпечного, відповідно до Замовлення ЗАМОВНИКА. Під час контролю якості та безпечності Товару, проведення аудиту потужності ЗАМОВНИК залишає за собою право проводити фото/відеофіксацію. Щодо брендування продукції. В даному пункті зазначено про те, що Постачальником МОЖЕ здійснюватись брендування продукції згідно з Додатком № 3.3. до проекту Державного контракту. Вживання дієслова «МОЖЕ» означає право Постачальника, а не обов’язок здійснювати брендування продукції згідно Додатку 3.3., тобто брендування здійснюється за бажанням/вибором та за можливості Постачальника. Таким чином, наступне речення цього ж абзацу, де зазначено, що протягом перших 30 діб після підписання Договору дозволяється постачання консервованої продукції без відповідного брендування, суперечить змісту самого пункту, оскільки з нього випливає обов’язок, а не право Постачальника здійснювати брендування продукції. Разом з цим, цей же пункт містить перелік нормативно-правових актів, яким має відповідати Товар, та такий перелік є вичерпним: - Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; - Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». - Опису до продуктів харчування до Каталогу продуктів харчування затвердженого наказом Міністерства оборони України від 15.11.2019 № 591; - Нормативному документу згідно, якого вироблено Товар. Жодним із зазначених нормативно-правових актів, а також і будь-якими іншими нормативно-правовими актами не передбачено обов’язку постачальників/виробників під час забезпечення потреб ЗСУ здійснювати брендування продукції. Виходячи з викладеного пропонуємо прибрати з п. 1 Додатку 3.3. до проекту Державного контракту частину речення, де зазначено, що протягом перших 30 діб після підписання Договору дозволяється постачання консервованої продукції без відповідного брендування, Щодо виявлення неякісного Товару в ході обігу Товару В даному пункті зазначено, що ЗАМОВНИК має право протягом всього строку придатності Товару подавати інформацію про виявлення неякісного та/або небезпечного товару (прихованого браку), який може бути виявленим в ході обігу Товару, а ПОСТАЧАЛЬНИК зобов’язаний протягом 48 (сорока восьми) годин з моменту отримання такої інформації перемістити її за межі території ОТРИМУВАЧА та поставити якісний Товар на заміну неякісного Разом з тим, відповідно до п. 4.8. проекту Державного контракту, право власності на Товар переходить після прийняття Товару Отримувачем. Постачальник не може нести відповідальність за умови зберігання товару на складах військових частин після передачі товару, а тому слід виключити дану умову з проекту Державного контракту.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник,
Інформуємо, що вживання дієслова «МОЖЕ» означає право Постачальника, а не обов’язок здійснювати брендування продукції.

Щодо виявлення неякісного Товару в ході обігу Товару - мова йде про виявлення товару з прихованим браком/браком, на який не впливають умови зберігання.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 18:59
Дата відповіді: 17.05.2024 08:34
Відповідно до п. 2 Додатку № 3 до проекту Державного контракту, відбір зразків з кожної партії продукції (консерви м’ясні, м’ясо-рослинні, консерви рибні) здійснюється представниками Установи безпечності харчових продуктів, відповідно до Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного походження для проведення досліджень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2002 року № 833 та нормативно-технічної документації на методи відбирання, з подальшим їх дослідженням в Установах безпечності харчових продуктів. Відбір зразків Товару, який планується до постачання, здійснюється виключно на потужностях ПОСТАЧАЛЬНИКА. Про час та місце відбирання зразків харчових продуктів для випробувань, ПОСТАЧАЛЬНИК повідомляє Установу безпечності харчових продуктів не пізніше, ніж за п’ять робочих днів. У разі відсутності інформації щодо переліку ОТРИМУВАЧІВ, а також кількості харчового продукту, що планується до постачання, Установою безпечності харчових продуктів, видається протокол випробувань на загальну партію харчового продукту, від якого було відібрано зразки. Постачання харчових продуктів з оригіналом протоколу випробувань, в якому не зазначено інформацію щодо ОТРИМУВАЧА та кількість харчового продукту який постачається – забороняється. У разі отримання інформації щодо ОТРИМУВАЧІВ після видачі протоколу випробувань на загальну кількість, на підставі офіційного звернення постачальника з наданням інформації щодо військових частин та кількості харчових продуктів що планується поставити, Установою безпечності харчових продуктів, що видала протокол випробування, надається письмовий дозвіл на тиражування протоколу випробування з обов’язковим зазначенням військової частини та кількості харчового продукту. При наданні інформації щодо військових частин та кількості харчових продуктів, що планується поставити під час відбору зразків харчових продуктів – видається протокол випробувань із зазначенням відповідної військової частини. Постачання харчових продуктів з копіями протоколів випробувань здійснюється тільки при наявності письмового дозволу Установи безпечності харчових продуктів, що його видала. Відповідні протоколи випробувань та/або копія протоколу випробувань передаються ОТРИМУВАЧУ та ЗАМОВНИКУ під час постачання харчових продуктів за цим Договором та зберігаються у ОТРИМУВАЧА до повного закінчення терміну придатності таких харчових продуктів, разом з документами, які підтверджують кількість та якість харчових продуктів. По перше: обсяг поданої на відбір продукції не буде співпадати з обсягом за поданими заявками на відповідний період, тому що це неможливо прорахувати наперед. Наприклад подано на відбір 20 т продукції, а заявок для уточнення отримано на 30 т або на 10 т, і не зрозуміло яким чином їх розподіляти. По друге: у випадку реалізації розподілу таким чином то виходить, що з моменту отримання заявки - за 9 днів до поставки, а у випадку уточнення за 3 дні (тобто коли стає відомо перелік Отримувачів), Постачальник має здійснити процедуру від подання уточнення до Установи, тиражування протоколів, їх підписання, отримання, направлення на РЦ до відгрузки у ВЧ готової продукції уже з протоколом, що з технічної точки зору процесу займає до двох тижнів. По трете: якщо Постачальник розписав та спланував консервну продукцію та вона не пройшла відбір за якістю та результати досліджень виявились негативними, то Постачальник не має можливості цей обсяг замінити іншим виробником. По третє: суть відбору зразків продукції та видання протоколів полягає в перевірці якості продукції, а не кількості її постачання у певну ВЧ. Жодним документом, а ні договором, а ні законом, а ні порядком відбору зразків прямо не передбачено, що Постачальник має надавати інформацію про, те яка кількість до якої ВЧ буде поставлена. Крім того, відповідно до акредитаційних вимог протокол випробувань Установою видається лише в двох екземплярах (для Установи безпечності та заявника), тобто надання до військових частин копії протоколу, завіреної Постачальником буде цілком відповідати нормам закону. Четверте: щодо відбору зразків виключно на потужностях Постачальника, слід зазначити, що такі положення договору можуть нанести збитки Постачальнику, з огляду на наступне. Отже, для того, щоб відібрати зразки продукції, Постачальнику необхідно викупити всю партію продукції у виробника. Дослідження фізико-хімічні та мікробіологічні дослідження проводяться 14 днів, а з урахуванням процедури подання заявки на відбір та процедури самого відбору, на дослідження в середньому необхідно до 20 календарних днів. Тобто, майже за місяць до поставки продукція має знаходитись на складі Постачальника, при цьому у випадку отримання негативних результатів випробувань, Постачальник не зможе здійснити подальшу реалізацію такої продукції, що призведе до збитків в розмірі вартості партії такої продукції. Для усунення невідповідностей, викласти даний пункт у наступній редакції: «У разі відсутності інформації щодо переліку військових частин (установ, закладів), а також кількості харчового продукту, що планується до постачання, установою безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, що підпорядкована Управлінню безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, видається протокол випробувань на загальну партію харчового продукту, від якого було відібрано зразки, копія якого надається ОТРИМАВАЧУ»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Проведення випробувань направлено на безперебійне забезпечення ЗСУ продуктами харчування належної якості.
Дана вимогу зазначена Установою безпечністю харчових продуктів МО з якою було погоджено проєкт Договору.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 19:01
Дата відповіді: 17.05.2024 08:33
В п. 3 Додатку № 3 до проекту Державного контракту зазначено, що Проведення лабораторних досліджень, крім тих які проводяться в Установах безпечності харчових продуктів, здійснюється за рахунок ПОСТАЧАЛЬНИКА, ПОСТАЧАЛЬНИК зобов'язаний сплатити вартість проведення випробувань, згідно наданих Рахунків та Актів, а також у строк до 10 (десяти) календарних днів від дати отримання повідомлення засобами електронної пошти у порядку, визначеному цим Договором, відшкодувати усі понесені та документально підтверджені витрати, пов’язані з проведенням перевірки Товару, у тому числі стосовно проведення лабораторного випробування та операціями по підготовці Товару до відвантаження/завантаження, тощо…… ……. Відібрані зразки Товару для проведення контрольних заходів не входять до загальної кількості партії Товару та замінюються ПОСТАЧАЛЬНИКОМ на аналогічні. Проведення лабораторних досліджень здійснюється за рахунок ПОСТАЧАЛЬНИКА, ПОСТАЧАЛЬНИК зобов'язаний сплатити вартість проведення випробувань, згідно наданих Рахунків та Актів, а також у строк до 10 (десяти) календарних днів від дати отримання повідомлення засобами електронної пошти у порядку, визначеному цим Договором, відшкодувати усі понесені та документально підтверджені ЗАМОВНИКОМ та/або ОТРИМУВАЧЕМ витрати, пов’язані з проведенням перевірки Товару, у тому числі стосовно проведення лабораторного випробування та операціями по підготовці Товару до відвантаження/завантаження, тощо. Замовник є підприємством Міністерства оборони України. В Міністерстві оборони України є установа (підрозділ) Міністерства оборони України – Установа безпечності та якості харчових продуктів та ветеринарної медицини (надалі – Установа), яка реалізує повноваження у сфері ветеринарної медицини, безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що постачається для Збройних Сил України, саме до компетенції якої відноситься перевірка на якість продуктів харчування, що постачаються для ЗСУ. Фінансування Установи здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. До безпосередніх функцій та обов’язків Установи, входить зокрема перевірка якості та безпечності харчових продуктів, що постачаються до ЗСУ. Оплата таких перевірок з боку третіх осіб (постачальника) законом не передбачена. З огляду на викладене дане положення проекту Державного контракту необхідно видалити.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Проведення лабораторних досліджень направлено на безперебійне забезпечення ЗСУ продуктами харчування належної якості.
У разі неможливості проведення досліджень в Установі безпечності харчових продуктів МОУ у зв'язку з відсутністю випробувальної можливості, географічного розташування або неможливості своєчасно провести дослідження - можуть бути залучені державні акредитовані лабораторії в рамках чинного законодавства

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 19:04
Дата відповіді: 17.05.2024 08:00
Відповідно до п. 5 Додатку № 3 до проекту Державного контракту, ЗАМОВНИК проводить аудити складських потужностей на яких зберігається Товар, який постачається за цим Договором, на відповідність Критеріям аудиту (Додаток №3.2). ПОСТАЧАЛЬНИК зобов’язується надати (забезпечити) представнику ЗАМОВНИКА доступ до цих складських потужностей. У разі відмови у наданні доступу, або будь якому іншому перешкоджанню в проведені аудиту, яке не дає розпочати, провести та/або закінчити аудит, відомості про це фіксуються в Критеріях аудиту, а аудит вважається непроведеним. Про намір провести аудит ЗАМОВНИК інформує ПОСТАЧАЛЬНИКА не менше ніж за 24 (двадцять чотири) години до запланованої дати, засобами електронної пошти у порядку, визначеному цим Договором. Планові аудити складських потужностей проводяться згідно з графіком ЗАМОВНИКА, позапланові – у разі отримання скарг (дві та більше) від ОТРИМУВАЧА, обґрунтованої підозри, щодо якості та безпечності харчових продуктів, а також виявлення неякісного та/або небезпечного Товару під час його обігу. Висновок аудиту згідно з Критеріями аудиту складських потужностей (Додаток № 3.2 до цього Договору) встановлюється, з урахуванням відсотку виконання вимог та наявності чи відсутності критичних невідповідностей, а саме: відповідає вимогам на вищому рівні / відповідає вимогам на базовому рівні / не відповідає вимогам. Якщо встановлено рівень «відповідає вимогам на базовому рівні» (відсоток виконання вимог більше або дорівнює 70% але менше 90% критичні невідповідності відсутні) ПОСТАЧАЛЬНИК протягом 10 календарних днів, після отримання звіту, розробляє та надає План коригувальних дій ЗАМОВНИКУ. Якщо встановлено рівень «не відповідає вимогам» (відсоток виконання вимог менше 70% та/або наявні критичні невідповідності) ПОСТАЧАЛЬНИК протягом 10 календарних днів, після отримання звіту, розробляє та надає План коригувальних дій ЗАМОВНИКУ та впроваджує коригувальні дії та/або коригування, (з урахуванням яких відсоток виконання вимог буде становити більше або дорівнює 70% та виправлені всі критичні невідповідності) протягом 10 календарних днів після отримання звіту, з наступною перевіркою їх виконання ЗАМОВНИКОМ. У випадку, якщо коригувальні дії та/або коригування не розроблено, не впроваджено у визначені терміни та/або не надано підтвердження їх виконання ЗАМОВНИК має право розірвати Договір. Крім того, в п. 7.3.2.проекту Державного контракту, у разі відмови з боку ПОСТАЧАЛЬНИКА у наданні доступу або будь якому іншому перешкоджанню в проведені аудиту складських потужностей та/або відбору зразків, яке не дає розпочати, провести та/або закінчити аудит та/або відбір зразків та/або ненадання документів/копій документів, які вимагаються Додатком №3 до цього Договору з ПОСТАЧАЛЬНИКА стягується штраф у розмірі 0,01 (нуль цілих одна сота) відсотка від вартості Договору. У випадку повторної відмови у наданні доступу, або будь якому іншому перешкоджанню в проведенні аудиту складських потужностей на відповідність Критеріям аудиту та/або відбору зразків, яке не дає розпочати, провести та/або закінчити аудит та/або відбір зразків та/або ненадання документів/копій документів, які вимагаються Додатком №3 до цього Договору, ЗАМОВНИК додатково має право в односторонньому порядку розірвати Договір. Варто зауважити, що у випадку виявлення невідповідності або обґрунтованої підозри щодо невідповідності, фактично поставленого Товару або його частини в проекті Державного контракту передбачений порядок дій, зокрема, в п. 3 Додатку № 3 до проекту Державного контракту. Окрім того, аудит складських потужностей суб’єктів господарювання є одним із заходів державного контролю, встановленого Законом України від 8 травня 2017 року № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (надалі – Закон № 2042). Відповідно п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону № 2042 державний контроль - діяльність компетентного органу, його територіальних органів, державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів, помічників державного ветеринарного інспектора та уповноважених осіб, що здійснюється з метою перевірки відповідності діяльності операторів ринку вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також усунення наслідків невідповідності та притягнення до відповідальності за порушення відповідних вимог. Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону № 2042 під час здійснення заходів державного контролю державні інспектори та державні ветеринарні інспектори мають право: 1) безперешкодного доступу без попередження до потужностей під час їх роботи; 2) здійснювати інспектування потужностей, випробувальних лабораторій, що розміщуються на потужностях і пов’язані з виробництвом та/або обігом харчових продуктів та/або кормів; 3) здійснювати відбір зразків з метою перевірки відповідності законодавству про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин; 4) проводити аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, за умови наявності відповідної підготовки; 5) перевіряти документи щодо дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин і отримувати їх копії; 6) здійснювати інтерпретацію результатів лабораторних досліджень (випробувань) зразків; 7) видавати приписи щодо усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин тощо. Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667 (надалі – Положення про Держпродспоживслужбу) Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) тощо. Тобто, проведення контролю (аудиту) складських потужностей суб’єкта господарювання, оператора ринку харчових продуктів, відноситься до виключної компетенції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, а саме, Держпродспоживслужби. Законом № 2042, Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» іншими законними та підзаконними нормативно-правовими актами регулюються питання проведення заходів державного контролю в сфері дотримання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти. Зокрема, передбачений конкретний порядок, строки та межі проведення перевірок потужностей операторів ринку, який встановлено Порядком визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю потужностей, затвердженого Постановою КМУ № 896 від 31.10.2018 р., крім того, порядок оскарження висновків перевірки, передбачена відповідальність за недотримання вимог законодавства. Натомість, у Замовника відсутні правові підстави та повноваження для проведення аудиту потужностей суб’єктів господарювання. Дублювання Замовником повноважень органів державного нагляду (контролю), є таким, що суперечить чинному законодавству України та створює додаткові корупційні ризики під час виконання державного контракту. Враховуючи викладене, просимо видалити положення про проведення аудиту потужностей операторів ринку харчових продуктів з проекту Державного контракту. У зв’язку із цим видалити також і Додаток 3.2. до Державного контракту, як похідні положення Держаного контракту.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вітаємо!
Основною метою укладеного державного контракту (договору) є безперебійне задоволення нагальних потреб функціонування держави, забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів країни.
Листом Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міноборони від 27.02.2024 № 409/3/397 погоджено проєкт державного контракту (договору) без рекомендацій у цій частині.
Пунктом 6.1 розділу 6 Статуту ДП “ДОТ” передбачено право підприємства взаємодіяти з іншими підприємствами, установами та організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності на підставі договорів.
Проектом Договору передбачено плановий та позаплановий аудит потужностей виробництва у разі виникнення системних скарг, обґрунтованої підозри щодо якості та безпечності Товару, а також виявлення невідповідного Товару.
Згідно з Положенням про Управління контролю якості державного підприємства Міністерства оборони України «Агенція закупівель у сфері оборони», затвердженим наказом ДП МОУ «АЗуСО» від 01.12.2023 р. № 17-ОД, до завдань та обов’язків Управління віднесено, зокрема, проведення аудитів на виробництвах/складах на відповідність дотримання вимог системи управління безпечністю харчових продуктів. Оформлення звітності за результатами проведеного аудиту (п. 2.5).
Таким чином, проведення зазначених заходів відбуватиметься в рамках взаємодії сторін Договору.
Так, згідно з п.п. 11 – 13 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про оборонні закупівлі», «Державний замовник: здійснює планування оборонних закупівель, на підставі чого:
11) проводить оцінювання відповідності та визначає способи гарантування відповідності товарів, робіт і послуг оборонного призначення встановленим вимогам державного замовника;
12) проводить ідентифікацію та аналіз ризиків щодо товарів, робіт і послуг оборонного призначення та учасників відбору, а також безпосередньо або через закупівельну організацію подає запити на здійснення державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення у визначеному ним порядку;
13) здійснює контроль якості товарів, робіт і послуг у разі встановлення їх відповідності вимогам законодавства та умовам державних контрактів (договорів) – забезпечує їх приймання».
Такі повноваження замовника, який є відповідачем у даній справі, прямо кореспондуються з відповідними зобов’язаннями виконавця державного контракту (договору) з оборонних закупівель. Так, п.п. 6, 7 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про оборонні закупівлі», «Виконавець державного контракту (договору):
6) сприяє здійсненню державним замовником контролю за виконанням державного контракту (договору), у тому числі на окремих етапах його виконання, що не передбачає втручання у виробничу та господарську діяльність виконавця державного контракту (договору);
7) забезпечує можливість здійснення державним замовником контролю якості товарів, робіт і послуг – встановлення їх відповідності вимогам законодавства та умовам державного контракту (договору)».
Наведені законодавчі норми повністю спростовують доводи позивача, адже правова природа відносин між замовником та виконавцем державного контракту жодним чином не свідчить про вчинення першим заходів державного нагляду (контролю) по відношенню до другого.

Відповідно до ст. 3 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі - Закон №771) дія цього Закону поширюється на: санітарні заходи, об'єкти санітарних заходів; вимоги до окремих показників якості харчових продуктів; операторів ринку та потужності.
Відповідно до пункту 6 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. №667, Держпродспоживслужба для виконання покладених на неї завдань має право: залучати в установленому порядку до участі у проведенні карантинних заходів, наданні практичної допомоги в організації і здійсненні контролю та нагляду за виконанням ветеринарно-санітарних заходів, вивченні окремих питань вчених і фахівців, працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій; безперешкодного доступу у межах повноважень, передбачених законом, до потужностей та інших об’єктів державного нагляду (контролю); одержувати безоплатно від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, їх посадових осіб, а також громадян та громадських об’єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань і функцій, у тому числі з метою планування здійснення заходів державного нагляду (контролю); обмежувати, забороняти, тимчасово припиняти діяльність, вживати відповідно до закону інших заходів реагування, у тому числі обмежувати або забороняти ввезення (пересилання) на митну територію України, перевезення через митну територію України (транзит) живих тварин, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, кормів, засобів ветеринарної медицини, засобів догляду за тваринами, неїстівних продуктів тваринного походження та харчових продуктів; здійснювати заходи державного нагляду (контролю) відповідно до закону; вимагати відповідно до закону від суб’єктів господарювання усунення виявлених порушень; вживати у межах повноважень, передбачених законом, заходів до усунення порушень вимог закону і притягнення винних у таких порушеннях осіб до відповідальності відповідно до закону; одержувати від посадових осіб та громадян, які мають у власності машини та інші технічні засоби для агропромислового комплексу, документи, необхідні для вирішення питань, що належать до їх компетенції; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного технічного нагляду тощо.

ДП “ДОТ” не здійснює заходів державного нагляду (контроль) та не виконує повноважень контролюючих органів у частині зокрема, проведення перевірок, надання приписів, застосування стягнень.
Замовник не є суб'єктом здійснення державного контролю, у ДП "ДОТ" відсутнє право безперешкодного доступу до потужностей (замовник попередньо інформуватиме Постачальника про заплановану дату аудиту), за договором відсутнє право обмежувати, забороняти, тимчасово припиняти діяльність суб'єктів господарювання (ДП "ДОТ" має право лише отримати від Постачальника план коригувальних дій по приміщеннях де зберігаються товари, які є предметом закупівлі), у ДП "ДОТ" відсутня законодавчо встановлена можливість вимагати усунення виявлених порушень (замовник може лише очікувати виконання коригувальних дій без будь-яких додаткових можливих вимог до суб'єкта господарювання), у ДП "ДОТ" відсутнє право вживати заходи щодо усунення порушень (право в односторонньому порядку відмовитись від договору).
Аудит складських приміщень Постачальника здійснюватиметься виключно з метою перевірки матеріально-технічної бази Постачальника в частині зберігання продуктів харчування, які є предметом закупівлі за договором. Твердження стосовно “фактичного здійснення заходів державного контролю” є хибним та не відповідає дійсності, і є виключно суб'єктивним твердженням.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 19:06
Дата відповіді: 17.05.2024 08:54
Відповідно до Додатку № 14 Проєкт «Описи до продуктів харчування» визначено продукт Гранатовий нектар (14013). Просимо привести у відповідність зазначений проєкт Описів до продуктів харчування, а саме 14013 - Гранатовий нектар: В описі вимог до гранатового нектару, замість слова гранатовий вживається слово вишневий - «За органолептичними показниками вишневий нектар повинен відповідати вимогам зазначеним у таблиці 1».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

До повноважень ДП МОУ "ДОТ" не входить формування та/або внесення змін до Описів до продуктів харчування до Каталогу продуктів харчування.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 19:07
Дата відповіді: 17.05.2024 07:57
Розділом 7 проекту Договору передбачено відповідальність сторін за порушення умов Договору при цьому, розділом 4 Договору передбачено умови подання замовлення та подальше постачання товару, при цьому не визначено підпунктом 4.2.1 проекту Договору, в якому міститься виключення першого період постачання після підписання Договору, у тому випадку, коли дата укладання договору не дозволяє подати замовлення у визначені строки, разом з тим розділ 7 проекту Договору не звільняє постачальника від штрафних санкцій при настанні вищезазначених обставин. Просимо внести відповідні зміни до розділу 7 проекту Договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник,
З огляду на загальні принципи цивільного законодавства, зокрема, розумності, добросовісності, на постачальника не може бути покладена відповідальність в описаній в питанні ситуації. Розділом 7 проекту Договору передбачено відповідальність сторін за порушення умов Договору, при чому - пунктом 7.2. Договору - передбачено відповідальність Сторін за несвоєчасну поставку, пунктом 4.2.1. - передбачено строк замовлення Товару в розрізі харчових продуктів згідно з Каталогом продуктів харчування, в якому передбачено виключення в частині можливого недотримання Замовником строків подання Замовлення. З урахуванням пунктів 7.2. Договору та 4.2.1. Договору - застосування санкцій за перший період постачання (за умови наявності можливого недотримання Замовником строків подання заявки) не може бути застосованою.

Щодо умов проекту Договору

Дата подання: 16.05.2024 19:08
Дата відповіді: 17.05.2024 08:50
Пунктом 3.7. проекту Договору визначається порядок зміни ціни, при цьому зазначається такі поняття як індекс споживчих цін та поточні середні ціни в продуктових супермаркетах. Отже, співставляється індекс споживчих цін, одиницею вимірювання кого є «відсоток» (наприклад, група «Овочі» 104%) та поточні середні ціни в супермаркетах, одиниця виміру якого являється грошовий еквівалент (наприклад, огірок 95 грн.). На нашу думку це є неспівставні речі, які порівнюються у даному пункті договору, тому просимо привести у відповідність та внести зміни до проекту Договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний учаснику. З метою успішного виконання договору та можливості коригування ціни, враховуючи ситуацію на ринку, замовником передбачені інструменти як для підняття ціни так і для її зниження.

Щодо умов тендерної документації

Дата подання: 16.05.2024 19:22
Дата відповіді: 17.05.2024 08:47
Цибуля зелена свіжа (11047) в «Періоди поставки та пакування харчових продуктів до Каталогу продуктів харчування» зазначається постачання такого продукту увесь рік. Але гранична ціна Замовником визначена у розмірі 150 грн за кг. Необхідно зазначити, що даний продукт має велику різницю у ціні влітку та взимку. Тобто, а) якщо зараз ми визначимо ціну при поданні пропозиції з врахуванням поставки зимою (так як тендер проводитися на пів року) то після поставки місяць по ціні 150 грн, Замовник зменшить ціну після аналізу у супермаркетах, а потім зимою не збільшить, так як Постачальник не може проводити аналіз у супермаркетах згідно проекту Договору; б) якщо ми зараз розрахуємо із ціною реальною для теплих місяців і поставимо ціну 40 грн, то відповідно ми не зможемо збільшити ціну коли вона вирости на цей продукт, бо так зазначено в Договорі, що ціна більшою не може бути ніж вказана на дату укладання Договору. Просимо переглянути та внести зміни в періоди поставки харчових продуктів з врахуванням вищезазначеного
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Перегляд ціни можливий в бік збільшення згідно пункту договору 3,4 якщо таке збільшення дійсно буде на ринку

Щодо умов договору

Дата подання: 16.05.2024 22:29
Дата відповіді: 17.05.2024 09:03
Шановний Замовнику, у договорі вказується: "5.7. Разом з Товаром ПОСТАЧАЛЬНИК надає ОТРИМУВАЧУ наступні документи: - 1 (один) оригінал документу або завірену належним чином копію, що підтверджує безпечність та якість Товару (посвідчення про якість/декларація виробника в яких зазначено дата “Вжити до”/“Краще спожити до”, дата виготовлення та/або строк придатності Товару, нормативний документ згідно якого вироблено Товар, умови зберігання та транспортування, інші критичні примітки щодо зберігання та транспортування Товару)." Просимо уточнити чи може такий документ видаватися від імені постачальника, який є переможцем закупівлі, але не є виробником?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник!
Повідомляємо, що документи, зазначені в п. 5.7. видаються виробником, копія може бути засвідчена Учасником

Щодо підтвердження температурного режиму на складах

Дата подання: 16.05.2024 23:02
Дата відповіді: 16.05.2024 23:39
Шановний Замовнику, надайте, будь ласка, роз'яснення щодо того якими документами підтверджується наявність відповідних температурних режимів на складах?

відповідь:

Шановний учасник!
Відповідно до Додатку 4 "Кваліфікаційні критерії до учасників" Учасник подає довідку у довільній формі, яка містить інформацію про наявність матеріально-технічної бази та технологій, що дають можливість виконати умови договору про закупівлю.
Для підтвердження інформації щодо складських приміщень, зазначених у довідці, учаснику необхідно надати у складі пропозиції:
• документальне підтвердження права користування або права власності на відповідну матеріально-технічну базу:
- завірену копію балансової відомості або інвентаризаційної відомості, або скановані копії свідоцтва про право власності, або витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, або договір купівлі-продажу, або договір оренди, або договір суборенди. Договори повинні бути дійсними впродовж 2024 року. Зазначені документи повинні містити інформацію про площу приміщення.

У разі надання договору суборенди додатково надається договір, що був первинним такому договору суборенди із інформацію про можливість надання в користування матеріально-технічною базою у суборенду. У разі відсутності такої інформації у договорі оренди, необхідно надати лист-дозвіл від орендодавця на укладення договору суборенди;
- для підтвердження наявності відповідної кількості рамп/воріт на складі/складах учасник надає гарантійний лист.

• Крім того, учасник у складі пропозиції має надати документи, що підтверджують наявність державної реєстрації потужності(ей) складу(-ів), зазначених у довідці та/або експлуатаційний дозвіл(-и) на склад(-и), зазначені у довідці.

1.5. У разі, якщо зазначена учасником матеріально технічна база належать постачальнику/виробнику/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов договору у складі пропозиції надаються:
- документи, визначені в пункті 1.4 даного додатку, що підтверджують наявність матеріально-технічної бази у відповідного суб’єкта господарювання;
- гарантійний лист від суб’єкта господарювання, який буде залучений учасником до виконання умов договору, яким підтверджується його згода на використання зазначених складських приміщень, у разі визначення учасника переможцем закупівлі.
Довідково повідомляємо, що інформація, надана учасником щодо наявності матеріально-технічної бази та технологій може бути перевірена Замовником під час проведення перевірки згідно з пунктом 6.4.1 проекту договору.
Розгорнути: 58 Згорнути

Лоти

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання