(код ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт) «Капітальний ремонт приміщень відділення реабілітації для лікування та реабілітації військовослужбовців в будівлі водолікарні КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2024-06-24-002224-a
  • 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт
  • Подання пропозицій
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ШЕПЕТІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ШЕПЕТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип закупівлі
aboveThreshold
Контактна особа замовника
Аліна Тищук, 380681587650 , alinavolova1999@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Шепетівка, 30405, Хмельницька область, вулиця Захисників України, будинок 85
Очікувана вартість
9 925 059 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 1.07.24
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.07.2024 00:00

Оскарження умов:

до 06.07.2024 00:00

Подання пропозицій:

09.07.2024 18:00

Початок аукціону:

10.07.2024 11:42

Очікувана вартість
9 925 059 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
49 625 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Найменування: КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області. Код згідно з ЄДРПОУ: 02004812. Місцезнаходження: Україна,30405, Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85. Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади.Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися цінові пропозиції: Під час проведення процедури закупівлі усі документи, що мають відношення до цінової пропозиції та складаються безпосередньо учасником, викладаються українською мовою. У разі надання інших документів складених мовою іншою ніж українська мова, такі документи повинні супроводжуватися перекладом українською мовою, переклад (або справжність підпису перекладача) - засвідчений нотаріально або легалізований у встановленому законодавством України порядку. Тексти повинні бути автентичними, визначальним є текст, викладений українською мовою. Процедура закупівлі – відкриті торги з особливостями на 2024 рік у відповідності до Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» та Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1495 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» . З урахуванням обсягу фінансування видатків замовника до розгляду не приймається тендерна пропозиція, ціна якої є вищою ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення цих відкритих торгів.
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 робота
(код ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт) «Капітальний ремонт приміщень відділення реабілітації для лікування та реабілітації військовослужбовців в будівлі водолікарні КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85»
ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Строк подання тендерних пропозицій

Дата подання: 25.06.2024 13:16
Дата відповіді: 26.06.2024 08:29
Доброго дня, відповідно до п. 34 Постанови Кабінету України від 12.10.2022 №1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" (зі змінами та доповненнями) строк подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж: - сім днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю товарів, послуг, 14 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю робіт. Згідно з Законом України "Про публічні закупівлі" (зі змінами та доповненнями), роботи - це розроблення проектної документації на об’єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проектної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт. Враховуючи вищевказане, просимо привести у відповідність строки подання тендерних пропозицій у даній закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Замовнику, зміни до ТД внесено та додано окремими файлами. Дякую за зауваження

Аналогічний договір

Дата подання: 27.06.2024 14:59
Дата відповіді: 28.06.2024 15:36
Доброго дня, відповідно до абз.2 п. 1 розділу ІІІ «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного», а саме: «Загальна вартість укладеного аналогічного договору повинна бути не меншою аніж 100% розміру очікуваної вартості даної закупівлі». Дії Замовника в частині встановлення наведеної вище умови у тендерній документації порушують один з принципів здійснення закупівель – недискримінація учасників, та вимоги частини четвертої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами та доповненнями) , згідно з якою тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки вартість окремих договорів не може бути визначальною характеристикою наявності необхідного досвіду виконання робіт аналогічного договору. Визначальним в даному випадку має бути саме предмет таких договорів, який є аналогічним до предмету цієї закупівлі. Таким чином, наявність аналогічних договорів цілком достатньо для підтвердження відповідності такому кваліфікаційному критерію як наявність досвіду виконання аналогічних договорів для даної закупівлі. Надаємо позицію Антимонопольного Комітету України, яка викладена у скаргах за номерами UA-2020-09-08-002744-c.b6 та UA-2017-04-04-000197-b.b1, як підтвердження, що дана умова є дискримінаційною по відношенню до інших суб’єктів господарювання,
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовником Вашу вимогу розглянуто. За результатами розгляду можемо повідомити наступне.

Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (відповідь на запит 111/2017), Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
При цьому Закон не містить визначення терміну «аналогічний договір». Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Ураховуючи викладене, замовник в тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.

При цьому, важливим фактором є виконання договору із будівництва вартість якого є не меншою аніж 100% розміру очікуваної вартості даної закупівлі. Замовник зацікавлений у тому, щоб виконання робіт здійснював Підрядник, який має досвід виконання аналогічного договору та упродовж останніх років здійснював будівельну діяльність.

Окрім того, повідомляємо, що рішення Органу оскарження, відповідно до ч.12 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі», набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.
Враховуючи вищевикладене в Замовника відсутні підстави для задоволення Вашої вимоги.

Незаконна вимога

Дата подання: 28.06.2024 09:49
Дата відповіді: 01.07.2024 16:11
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: «Оригінал або належним чином завірену копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або декларації відповідності матеріально-технічної бази та умов праці вимогам законодавства з питань охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема на: - зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин;». Відповідно до чинного «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», зо затверджений ПОСТАНОВОЮ КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (змінами), станом на сьогоднішній день – відсутня законодавча необхідність та можливість отримання дозволу/декларації саме на: «зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин», що є неправомірним та дискримінаційним. Натомість наявна можливість в отриманні Дозвільного документу на право виконання – «23. Монтаж, демонтаж та капітальний ремонт будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин.». Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації Замовника, та привести у відповідність до чинного законодавства України – вимогу щодо наявності Дозвільних документів Учасника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до підпунктів 3.5.5 та 3.5.6 пункту 5 Розділу ІІІ тендерної документації, в разі неможливості надання учасником будь-якого документа в складі тендерної пропозиції, через його відсутність в нього відповідно до вимог діючого законодавства, він повинен надати довідку в довільній формі про неможливість подання такого документу із зазначенням причин відсутності та посиланням на норми діючих нормативно-правових актів.
Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції.
Таким чином, учасники надають у складі тендерної документації наявні у них дозвільні документи із долученням пояснення із посиланням на норми діючих нормативно-правових актів.

18 500 не передбачено законодавством

Дата подання: 28.06.2024 10:13
Дата відповіді: 01.07.2024 16:13
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: «З метою підтвердження учасниками виплати працівникам будівельних професій заробітної платні у встановлених законодавством розмірах учасники повинні надати у складі тендерної пропозиції Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам») за січень-березень 2024 року із квитанціями про їх одержання уповноваженим органом. Розмір заробітної плати працівників будівельних професій учасника закупівлі, має бути не меншим розміру кошторисної заробітної плати будівельної організації по м. Шепетівка, тобто не менше 18500,00 грн.». Повідомляємо, що Замовник не може вимагати в учасників закупівлі виконання вимоги щодо Розміру заробітної плати його працівників, оскільки: чинним Законодавством України НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО , що «Розмір заробітної плати працівників будівельних професій учасника закупівлі, має бути не меншим розміру кошторисної заробітної плати будівельної організації по м. Шепетівка». Законодавцем встановлений лише мінімальний розмір заробітної плати на працівника, який не може бути меншим ніж встановлений, проте, ж ніяк не встановлено що такий розмір повинен бути не меншим ніж 18500 !!! Вимагаємо видалити цю абсурдну, дискримінаційну та незаконну вимогу зі складу тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Розмір кошторисної заробітної платні визначений проектно-кошторисною документацією по об’єкту будівництва «Капітальний ремонт приміщень відділення реабілітації для лікування та реабілітації військовослужбовців в будівлі водолікарні КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85», яка пройшла будівельну експертизу (експертний звіт №142/24-РБК/ЕЗ від 27.03.2024). Крім того, розмір кошторисної заробітної плати будівельної організації по м. Шепетівка на 2024 рік встановлений рішенням сесії Шепетівської міської ради. Кожен потенційний учасник зобов’язаний сплачувати заробітну платню у розмірах визначених чинним законодавством. Та враховувати розміри заробітної платні, які були затвердженні під час розроблення проектно-кошторисної документації.

Робітники

Дата подання: 28.06.2024 10:13
Дата відповіді: 01.07.2024 16:12
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник: «На підтвердження інформації щодо наявності працівників, яка міститься в довідці, йому необхідно у складі пропозиції надати копії трудових книжок (витягів із трудових книжок) або копії наказів про призначення на посаду, або інших документів, які підтверджують наявність трудових правовідносин з відповідними працівниками, зазначеними у Довідці.». Просимо надати роз’яснення: Чи може учасник закупівлі для виконання вимог що є предметом її, залучати для підтвердження такого критерію осіб за договорами надання послуг (цпх) ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до роз’яснень Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв.
Так, замовником встановлено кваліфікаційний критерії «Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» та визначено вимоги для його документального підтвердження.
Вимога про надання копій трудових книжок (витягів із трудових книжок) або копій наказів про призначення на посаду, або інших документів, які підтверджують наявність трудових правовідносин з відповідними працівниками жодним чином не обмежує потенційних учасників закупівлі, оскільки такі учасники не обмежені у можливості працевлаштування таких працівників та здійснення господарської діяльності із дотриманням норм трудового законодавства.

Незаконна вимога

Дата подання: 28.06.2024 10:26
Дата відповіді: 01.07.2024 16:13
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: документ, що у відповідності до вимог законодавства підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених упродовж 2020-2024 років будівництвом об’єктів (Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію, або довідка, складена в довільній формі, із посиланням на веб-портал уповноваженого органу, що підтверджує отримання Сертифікату про прийняття об’єкта в експлуатацію) згідно наданої учасником копії договору. Увага: Об’єкт будівництва роботи на якому вимагається виконувати учасникам, що є предметом цієї Закупівлі відноситься до класу наслідків (відповідальності) – СС1. Вами Вимагається Аналогічний Договір за класом наслідків не нижче СС2, що є неправомірним. Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію видається за класами наслідків СС2 чи СС3. Просимо привести у відповідність Тендерну документацію Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (відповідь на запит 111/2017), Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Ураховуючи викладене, замовник в тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору та документального підтвердження його виконання, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Замовник зацікавлений у тому, щоб виконання робіт здійснював Підрядник, який має досвід виконання аналогічного договору та упродовж останніх років здійснював будівельну діяльність.

Вимога є незаконною

Дата подання: 28.06.2024 10:29
Дата відповіді: 01.07.2024 16:14
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: - копію аналогічного договору підряду. Загальна вартість укладеного аналогічного договору повинна бути не меншою аніж 100% розміру очікуваної вартості даної закупівлі. Зазначаємо, що вимога Замовника – щодо ВАРТОСТІ АНАЛОГІЧНОГО ДОГОВОРУ є – дискримінаційною та незаконною, що підтверджено неодноразово – Рішеннями Комісії АМКУ. Просимо Замовника ознайомитися із Узагальнено практикою Рішень АМКУ на сайті уповноваженого органу, та привести у відповідність вимогу, щодо такого.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовником Вашу вимогу розглянуто. За результатами розгляду можемо повідомити наступне.

Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (відповідь на запит 111/2017), Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
При цьому Закон не містить визначення терміну «аналогічний договір». Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Ураховуючи викладене, замовник в тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.

При цьому, важливим фактором є виконання договору із будівництва вартість якого є не меншою аніж 100% розміру очікуваної вартості даної закупівлі. Замовник зацікавлений у тому, щоб виконання робіт здійснював Підрядник, який має досвід виконання аналогічного договору та упродовж останніх років здійснював будівельну діяльність.

Окрім того, повідомляємо, що рішення Органу оскарження, відповідно до ч.12 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі», набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.
Враховуючи вищевикладене в Замовника відсутні підстави для задоволення Вашої вимоги.

Роз'яснення

Дата подання: 28.06.2024 10:39
Дата відповіді: 01.07.2024 16:14
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: Учасник закупівлі повинен підтвердити обсяг виконаних (реалізованих) будівельно – монтажних робіт за 2023 рік в обсязі не менше 30 млн. грн. (на підтвердження надати звітність за формою № 1-кб (місячна) із підтверджуючою інформацією про отримання вказаної звітності уповноваженим органом). Просимо надати роз’яснення, чому саме 30 млн. ?? Оголошена вартість закупівлі є втричі меншою. Яким нормативно-правовим актом керувався Замовник при визначені цієї вимоги ???
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Уповноваженою особою Ваше звернення розглянуто. За результатами розгляду можемо повідомити наступне.
Ст. 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає встановлення такого кваліфікаційного критерію, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).
Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається Замовником самостійно.
Відповідність учасника зазначеній вимозі тендерної документації є ознакою компетентності та передумовою виконання Учасником своєчасно і в повному обсязі договірних зобов’язань. Відсутність такого критерію в подальшому вплине на якість та терміни виконання робіт, або ж взагалі унеможливить їх виконання Учасником через відсутність відповідного досвіду.
Дані статистичного спостереження призначені для формування оперативної зведеної інформації щодо будівельної діяльності підприємств.
Показники форми 1-КБ вміщують дані щодо обсягів виконаних будівельних робіт (власними силами) за укладеними договорами підряду, що в свою чергу також підтверджує можливість якісно здійснювати роботи згідно встановлених обсягів, передбачених у обсягах робіт згідно проектно-кошторисної документації.

Незаконна вимога

Дата подання: 28.06.2024 10:45
Дата відповіді: 01.07.2024 16:15
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник: - Для повноти розуміння предмету закупівлі та його об’єму Учаснику необхідно, в період звернення за роз’ясненнями, особисто відвідати та оглянути об’єкт будівництва, оцінити можливості виконання робіт, їх види та обсяги, ознайомитися із проектною документацією. Виконання цієї вимоги повинно бути документально зафіксовано, для чого надати у складі тендерної пропозиції підписаний уповноваженою особою замовника та представником учасника Акт огляду об’єкта та ознайомлення із проектною документацією. Зазначаємо, що вимога Замовника – щодо попереднього огляду об’єкту є – дискримінаційною та незаконною, що підтверджено неодноразово – Рішеннями Комісії АМКУ. Просимо Замовника ознайомитися із Узагальнено практикою Рішень АМКУ на сайті уповноваженого органу, та видалити таку вимогу Замовника із Тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.5.32 Настанови з визначення вартості будівництва, Під час розгляду проектної документації учасник процедури закупівлі
(підрядник) вивчає можливість виникнення ризиків на об’єкті будівництва та при розрахунку ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) визначає умови, які б запобігали виникненню ризикових ситуацій або компенсували його втрати на такий випадок. При аналізі ризиків, що можуть виникнути під час спорудження об’єкта будівництва, доцільно виділити ризики, пов’язані з проектною документацією.
Зменшення таких ризиків можливо досягти шляхом детального вивчення проектної документації та усунення припущених помилок.
Для цього підряднику доцільно обстежити будівельний майданчик з метою виявлення проблем, що можуть виникнути на будівельному майданчику (непередбачений стан ґрунту, наявність комунікацій та споруд, не нанесених на генеральному плані тощо), та з’ясувати із замовником усі необхідні питання.
При виявленні недоліків проектної документації вносяться необхідні зміни у проектну документацію в установленому порядку. Компенсацію ризиків, усунути які немає можливості, слід враховувати у ціні пропозиції.
Таким чином, нормами чинного законодавства передбачено можливість огляду об’єкта будівнимцтва та ознайомлення із проектною документацією.

Сертифікат

Дата подання: 28.06.2024 10:59
Дата відповіді: 01.07.2024 16:16
Доброго дня, відповідно до п. 1 до розділу ІІІ «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору», а саме: «-документ, що у відповідності до вимог законодавства підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених упродовж 2020-2024 років будівництвом об’єктів (Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію, або довідка, складена в довільній формі, із посиланням на веб-портал уповноваженого органу, що підтверджує отримання Сертифікату про прийняття об’єкта в експлуатацію) згідно наданої учасником копії договору.» встановлено розбіжності. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» (далі- Постанова) - прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації (далі - декларація). Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, а також комплексів (будов), до складу яких входять об’єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката. В розумінні Постанови та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник будівництва (далі - замовник) - фізична чи юридична особа, яка має у власності чи користуванні одну чи декілька земельних ділянок або у власності чи управлінні будівлю/споруду і має намір щодо виконання підготовчих та/або будівельних робіт. У разі виконання підготовчих/будівельних робіт щодо багатоквартирного будинку замовником будівництва може бути об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або управитель багатоквартирного будинку чи житлово-будівельний (житловий) кооператив, який здійснюватиме утримання такого будинку на підставі рішення (договору) співвласників багатоквартирного будинку. Вимога щодо надання документу, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених упродовж 2020-2024 років будівництвом об’єкту, Учасником не є зовсім аргументовано зрозумілою, оскільки не впливає на:- рівень якості виконуваних Учасником робіт, згідно зазначених аналогічних договорів; на терміни виконання робіт, зазначених в договорах, оскільки сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію отримують після усіх виконаних зобов’язань за зазначеними аналогічними договорами. Дана вимога є дискримінаційною, оскільки законодавством не передбачена необхідність отримання вказаного сертифікату Учасниками. Просимо внести зміни в тендерну документацію в частині вилучення зазначених вимог.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (відповідь на запит 111/2017), Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Ураховуючи викладене, замовник в тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору та документального підтвердження його виконання, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Замовник зацікавлений у тому, щоб виконання робіт здійснював Підрядник, який має досвід виконання аналогічного договору та упродовж останніх років здійснював будівельну діяльність.

Звіт 1-кб

Дата подання: 28.06.2024 11:08
Дата відповіді: 01.07.2024 16:16
Вимогами Тендерної документації Замовника, встановлено, що Учасник у складі пропозиції повинен подати: Учасник закупівлі повинен підтвердити обсяг виконаних (реалізованих) будівельно – монтажних робіт за 2023 рік в обсязі не менше 30 млн. грн. (на підтвердження надати звітність за формою № 1-кб (місячна) із підтверджуючою інформацією про отримання вказаної звітності уповноваженим органом). Якщо Учасник не подавав зазначений звіт, чи підійде відповідно до умов тендерної документація лист-роз'яснення із зазначенням причини не подачі?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Уповноваженою особою Ваше звернення розглянуто. За результатами розгляду можемо повідомити наступне.
Ст. 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає встановлення такого кваліфікаційного критерію, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).
Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається Замовником самостійно.
Відповідність учасника зазначеній вимозі тендерної документації є ознакою компетентності та передумовою виконання Учасником своєчасно і в повному обсязі договірних зобов’язань. Відсутність такого критерію в подальшому вплине на якість та терміни виконання робіт, або ж взагалі унеможливить їх виконання Учасником через відсутність відповідного досвіду.
Дані статистичного спостереження призначені для формування оперативної зведеної інформації щодо будівельної діяльності підприємств.
Показники форми 1-КБ вміщують дані щодо обсягів виконаних будівельних робіт (власними силами) за укладеними договорами підряду, що в свою чергу також підтверджує можливість якісно здійснювати роботи згідно встановлених обсягів, передбачених у обсягах робіт згідно проектно-кошторисної документації.

Аналогічний договір

Дата подання: 28.06.2024 15:46
Дата відповіді: 01.07.2024 16:17
Замовник керуючись ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі" не повинен порушувати принцип недискримінації учасників. Встановлюючи обмеження у кваліфікаційних критеріях, значно звужуєте коло учасників. Рішення Колегії АМКУ, які були надані в попередньому зверненні підтверджують це. Також з огляду на кількість дискримінаційних вимог у тендерній документації, можна зробити висновок, що тендер оголошено під конкретного учасника. Ми будемо захищати своє право на участь у чесних закупівлях. Тому у випадку, якщо ви залишите дискримінаційні вимоги у складі тендерної документації, будемо звертатися зі скаргою у АМК.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовником Вашу вимогу розглянуто. За результатами розгляду можемо повідомити наступне.
Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (відповідь на запит 111/2017), Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.
Частиною другою статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
При цьому Закон не містить визначення терміну «аналогічний договір». Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.
Ураховуючи викладене, замовник в тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.

Окрім того, повідомляємо, що рішення Органу оскарження, відповідно до ч.12 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі», набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.
Враховуючи вищевикладене в Замовника відсутні підстави для задоволення Вашої вимоги.

кваліфікація

Дата подання: 28.06.2024 15:59
Дата відповіді: 01.07.2024 16:17
Доброго дня, згідно з п. 4 розділу ІІ «Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», а саме: «З метою підтвердження учасниками виплати працівникам будівельних професій заробітної платні у встановлених законодавством розмірах учасники повинні надати у складі тендерної пропозиції Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам») за січень-березень 2024 року із квитанціями про їх одержання уповноваженим органом. Розмір заробітної плати працівників будівельних професій учасника закупівлі, має бути не меншим розміру кошторисної заробітної плати будівельної організації по м. Шепетівка, тобто не менше 18500,00 грн» встановлено розбіжності. Відповідно до Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» (із змінами), враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 15.12.2023 № 1315 «Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку України на 2024-2026 роки», розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проєктної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проєктування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюється Кабінетом Міністрів України. Пунктом 2 розд. ІІ Порядку 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва/капітального ремонту об’єктів було передбачено, що при здійсненні будівництва/капітального ремонту об’єктів за рахунок коштів місцевих бюджетів органи місцевого самоврядування (ОМС) на підставі даних визначених ними підрядників встановлювали розмір кошторисної зарплати за правилами цього Порядку. Проте, відповідно до цього ж Порядку, місцева рада якщо і може затвердити розмір кошторисної зарплати, то тільки для тих випадків, коли вона є замовником у будівництві. Повноважень щодо затвердження такого розміру для інших установ, організацій та комунальних підприємств на нормативному рівні не передбачено. Це підкреслював Мінрегіон у листі від 13.02.2019 р. № 8/15.3/298-19. Також, зазначаємо, що визначення кошторисної заробітної плати для звичайних умов будівництва/капітального ремонту при складності робіт 3,8 визначається підрядниками із врахуванням/ неврахуванням додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у разі необхідності виконання будівельних робіт в умовах, відмінних від звичайних умов здійснення будівництва (надурочний час, святкові та вихідні дні, вечірній та нічний час тощо). Враховуючи вищевказане, розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва в 2024 році має бути не нижче ніж 13 707,89 гривень ( 12634 грн х 108,5%). Визначення розміру кошторисної заробітної плати при складанні ціни пропозиції учасника (підрядника) конкурсних торгів (договірної ціни) здійснюється учасником виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник планує отримувати на об’єкті будівництва. Принагідно повідомляємо, що завищений розмір кошторисної заробітної плати негативно впливає на вартість капітального ремонту об’єкта, збільшуючи її. Підсумовуючи вищезазначене, КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ШЕПЕТІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ШЕПЕТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Замовник) не має права на законодавчому рівні встановлювати мінімальний рівень заробітної плати працівників будівельних професій підрядників. Також, аналізуючи закупівлі Замовника, зокрема UA-2024-06-10-010448-a , UA-2024-03-19-000915-a, ми не знайшли в умовах договорів, вимоги до мінімального рівня заробітної плати підрядників, що виконували роботи за вказаними закупівля. Просимо врахувати зазначене та внести зміни в тендерну документацію, в частині зняття обмеження мінімального рівня заробітної плати працівників будівельних професій учасників, оскільки у Замовника відсутні такі повноваження.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Розмір кошторисної заробітної платні визначений проектно-кошторисною документацією по об’єкту будівництва «Капітальний ремонт приміщень відділення реабілітації для лікування та реабілітації військовослужбовців в будівлі водолікарні КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85», яка пройшла будівельну експертизу (експертний звіт №142/24-РБК/ЕЗ від 27.03.2024). Крім того, розмір кошторисної заробітної плати будівельної організації по м. Шепетівка на 2024 рік встановлений рішенням сесії Шепетівської міської ради. Кожен потенційний учасник зобов’язаний сплачувати заробітну платню у розмірах визначених чинним законодавством. Та враховувати розміри заробітної платні, які були затвердженні під час розроблення проектно-кошторисної документації.

Заробітна плата

Дата подання: 01.07.2024 16:50
Доброго дня, шановний замовнику, навіть у разі наявності рішення про затвердження заробітної плати по місту Шепетівка із встановленим рівнем заробітної плати - 18500,00 грн, то відповідно до Пункту 2 розд. ІІ Порядку 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва/капітального ремонту об’єктів було передбачено, що при здійсненні будівництва/капітального ремонту об’єктів за рахунок коштів місцевих бюджетів органи місцевого самоврядування (ОМС) на підставі даних визначених ними підрядників встановлюють розмір кошторисної зарплати за правилами цього Порядку. Проте, відповідно до цього ж Порядку, місцева рада якщо і може затвердити розмір кошторисної зарплати, то тільки для тих випадків, коли вона є замовником у будівництві. Повноважень щодо затвердження такого розміру для інших установ, організацій та комунальних підприємств на нормативному рівні не передбачено. Це підкреслював Мінрегіон у листі від 13.02.2019 р. № 8/15.3/298-19.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Заробітна плата

Дата подання: 01.07.2024 16:58
Доброго дня, зазначаємо, що визначення кошторисної заробітної плати для звичайних умов будівництва/капітального ремонту при складності робіт 3,8 визначається підрядниками із врахуванням/ неврахуванням додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у разі необхідності виконання будівельних робіт в умовах, відмінних від звичайних умов здійснення будівництва (надурочний час, святкові та вихідні дні, вечірній та нічний час тощо). Враховуючи вищевказане, розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва в 2024 році має бути не нижче ніж 13 707,89 гривень ( 12634 грн х 108,5%). Визначення розміру кошторисної заробітної плати при складанні ціни пропозиції учасника (підрядника) конкурсних торгів (договірної ціни) здійснюється учасником виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник планує отримувати на об’єкті будівництва. Принагідно повідомляємо, що завищений розмір кошторисної заробітної плати негативно впливає на вартість капітального ремонту об’єкта, збільшуючи її. Просимо внести зміни до тендерної документації, в частині виключення вимоги щодо зазначеного рівня заробітної плати у сумі 18500,00 - оскільки дана вимога є неправомірною.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Аналіз закупівель

Дата подання: 01.07.2024 17:01
Доброго дня, аналізуючи закупівлі Замовника, зокрема UA-2024-06-10-010448-a , UA-2024-03-19-000915-a, ми не знайшли в умовах договорів, вимоги до мінімального рівня заробітної плати підрядників, що виконували роботи за вказаними закупівля. Поясніть, вибірковість використання рівня заробітної плати при закупівлі робіт.
Відповідь відсутня
Розгорнути: 16 Згорнути

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання