відповідають не чітко, роблять помилки.
288305d492c68e8b885a047463127fe8
Ми помітили кілька грубих порушень в процедурі проведення закупівлі.
Медико-технічні вимоги в тендерній документації були очевидно прописані під одного виробника, зокрема – Trilux Aurino L120 PM. В сукупності ці тендерні вимоги виключають участь інших виробників якісного медичного обладнання, що задовольняє вимоги найбільших клінік Європи. Нами було висунуто вимоги щодо зміни МТВ, але Замовник їх відхилив.
1. Відхилення вимоги з приводу Індексу передачі кольору є неправомірним, оскільки як вже було сказано, людське око не розрізняє коливання індексу менше ніж в 5 одиниць. Окрім того, більшість виробників допускають похибку в 10%, а отже показник в 99 чи 98 так само може дорівнювати трохи більше за 90.
2. Відхилення вимоги з приводу класу захисту також є неправомірним. В операційній будь-якого закладу, повинно бути дотриману режиму стерильності і чистоти. Від потрапляння пилу та води, повинен буди захищений, на сам перед пацієнт. Світильник, що знаходиться, в середньому, на відстані 1 м від операційного поля, також не може піддаватися впливу пилу та води. В операційній проводиться регулярне прибирання, що також виключає наявність пилу та бризок води.
Таким чином, через дискримінаційні вимоги, які в сукупності забезпечують участь лише одного виробника, можна говорити про тендерну змову. Як бачимо, в закупівлі брали участь лише дві компанії з одним і тим самим продуктом з незначною різницею у вартості. Ці дві компанії уже не вперше беруть участь в закупівлях з одним і тим самим товаром (ідентифікатори закупівель: UA-2016-10-12-000001-a, UA-2017-05-16-000592-c, UA-2017-07-04-000970-b), при цьому інші учасники в закупівлях відсутні.
Все це також відповідає ризикам, зазначеним в Антикорупційній програмі Львівської Області (зокрема пункти 18, 19, 20, 36), проект якої опубліковано на сайті Львівської Обласної Ради. Таким чином, тендерна змова приводить не лише до обмеження конкуренції, а ще і до порушення антикорупційних програм та порушення законів України (зокрема, ст. 3 Закону України "Про публічні закупівлі")
83821c4ba06100579e688129ff4ec5b5