Шановний Замовнику! Вважаємо вимоги, щодо надання ISO явно дискримінаційними та такими, що суттєвим чином зменшують коло потенційних учасників. Відповідні документи ISO не мають жодного відношення до закупівлі, окрім цього їх наявність не передбачена нормами чинного законодавства України. Вони є лише одними з документів, що підтверджують якість та безпечність обладнання. Водночас існує висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності/якості; декларація відповідності, які так само підтвержують якість та безпечність продукції. У зв'язку з цим, постає цілком логічне питання - вашим завданням є отримання якісної та безпечної продукції, чи просто отримати сертифікати ISO? Окрім цього, вимагаємо зазначити, на які саме нормативно-правові акти ви посилались, коли встановлювали вимогу щодо надання ISO та яким нормативно-правовим актом передбачена їх обов'язковість отримання? Нагадуємо вам, що відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі", відсутність документів, передбачених для ФО-П чи юридичної особи не є підставою для відхилення їх тендерної пропозиції. Тож як ви будете відхиляти тендерні пропозиції учасників, які не нададуть ISO, якщо їх обов'язкова наявність не передбачена нормами чинного законодавства України. Якщо виходити з логіки того, що такі документи впринципі існують, то ви наражаєтесь на контраргумент, оскільки існує безліч і інших документів, як-то допуск до експлуатації, декларація відповідності низковольтного обладнання та інші. Всі документи, які б підтвердили якість та безпечність товару учасник отримати не може та і не повинен, оскільки такого обов'язку не передбачено законодавством України. Тож підтверджувати якість та безпечність товару можуть не тільки ISO. Проаналізувавши вашу тендерну документації та тендери, які мають такі ж вимоги (зокрема UA-2019-05-29-000764-b; м. Вінниця), нами було зроблено висновок, що вимоги щодо надання ISO завжди з'являються у тих торгах, де переможцем стає ТОВ "АВ-ПРО", ТОВ "БМС ТЕХНО", або пов'язані з ними фізичні особи-підприємці. При цьому, віддаючи перемогу цим учасникам, замовники зазвичай нехтують нормами чинного законодавства України. Розуміємо, що і в даному випадку, ви чітко виписали вімоги під ТОВ "АВ-ПРО", ТОВ "ЕЛІЗ ЛАБС" або ТОВ "БМС Техно". Ці ж потенційні учасники і стануть переможцями закупівлі. У зв'язку з цим, з метою усунення, можливої корупційної складової, з метою усунення дискримінації вимагаємо виключити з тендерної документації вимоги щодо надання наступних документів: 7. Копії чинного на дату розкриття сертифікату на систему якості ISO 9001:2015 виробника кабінету початкової військової підготовки, інтерактивного комплексу, засвідчені підписом уповноваженої особи виробника, з зазначенням посади, П.І.Б, дати засвідчення.
8. Копія звіту про аудит та/або копія звіту про остаточну перевірку, затвердженого в органах стандартизації, метрології та сертифікації, якщо дата реєстрації сертифікату ISO 9001:2015 не пізніше, ніж один рік від дати ск
cddbbbddd1380119332f699771116b6b
Один із учасників 14.01.19р. подав наступну вимогу. Вимагаємо скасувати дискримінаційні вимоги кваліфікації учасників-"Цінові пропозиції менше ніж на 10% від регіонального моніторингу цін , на час проведення аукціону, будуть відхилені замовником для забезпечення якості товару, що використовується в дитячому харчуванні.! Замовник не виставив чіткого критерію-що таке регіональний моніторінг цін. На наш погляд це даже не прихований корупційний критерій ,дозволяючий Замовнику маніпулювати ,порушуючи Законодавство та основні принципи закупівель: -максимальна економія та ефективність; -відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; -недискримінація учасників; -об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій; -запобігання корупційним діям і зловживанням. Для забезпечення якості товару, що використовується в дитячому харчуванні. треба виставляти зовсім інші критерії для переможця .Наприклад : - грошове забезпечення договору; -предоставление образцов товара при квалификации и при не соответствии дисквалификация или разрыв договора при замене поставляемого товара (и переходе к рассмотрению следующего учасника); -пропись в договоре и тендерной документации пункта о лишь единственном возможном поднятии цен на 10%( и самое главное соблюдать его) -пропись в договоре и тендерной документации пунктов о проверке товара сомнительного качества в аккредитованых лабораториях за счет недобросовестных поставщиков. Вот Эти пункты действительно помогут " забезпечити якість товару, що використовується в дитячому харчуванні." А Ваш пункт только создает имидж прописи тендера под одного учасника,с соответствующими выводами.
В доповнення до вимаги скасувати дискримінаційні вимоги кваліфікації учасників –«Цінові пропозиції менше ніж на 10% від регіонального моніторингу цін…» повідомляю наступне: Аналіз проведених минулих торгів свідчить, що в минулому році пропозиції декількох учасників було дискваліфіковано саме з цієї причини. Так при розгляді закупівлі на яйця куряча пропозиції ФОП Коваль В.О. та ФОП Трушкевич О.Ю. були дискваліфіковані по цій причині, а ФОП Недзеленко І.М. визнано переможцем. У іншому випадку при визначенні переможця по закупівлі яблук ціна ФОП Недзеленко І.М. була нижча більше ніж на 20% від середньоринкової, про що свідчить довідка Смілянського сільськогосподарського ринку №32 від 27.02.18р. Однак тендерний комітет всеодно визнав її переможцем, аргументуючи це тим, що її «…пропозиція є найбільш економічно вигідною та відображає реальні ціни ринку серед запропонованих пропозицій.» То чому тендерний комітет в одному випадку відхиляє учасників, а в іншому не відхиляє. Зазначене може дійсно свідчити про вибірковість та упереджене ставлення тендерного комітету до окремих учасників торгів. На зазначені випадки контролюючі органи чомусь не звертають уваги.
d0ceaa6b17c58a383ec4d3d4c47869b7
Дискриминация поставщиков! Может участвовать в тендере только производитель ТМ ЗвениГора или перекупщики данной ТМ, другие производители лишены возможности участвовать!
ecba1bfb3597a6fd2443403824a61de8