Послуги щодо оброблення данних, розміщення інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно- технологічною інфраструктурою

  • Ідентифікатор тендеру UA-2016-10-27-001236-b
  • 72320000-4 - Послуги, пов’язані з базами даних
  • Завершена
Найменування замовника:
Міністерство охорони здоров'я України
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Балицький Валерій Васильович, 380679419501 , w762545@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 01021, Київ, М. Грушевського,7
Дата укладення договору
25.11.16
Переможець
Державне підприємство «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України»
Очікувана вартість
979 632 UAH з ПДВ
Сума договору
979 632 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 26.11.16
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
ОБҐРУНТУВАННЯ
застосування переговорної процедури закупівлі
1. Замовник:
1.1. Найменування: Міністерство охорони здоров'я України;
1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00012925;
1.3. Місцезнаходження: м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601;
Посадова особа замовника, відповідальна за проведення закупівлі (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, e-mail):
Микитюк Олена Миколаївна – начальник відділу організації та забезпечення державних закупівель Департаменту економіки і фінансової політики, член Тендерного комітету, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, (+38 044) 200-08-47, о.mikityuk@moz.gov.ua
1.4. Головний розпорядник коштів або орган, до сфери управління якого належить замовник (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): Міністерство охорони здоров'я України, 00012925;
1.5. Дата прийняття тендерним комітетом замовника рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника: 30.09.2016 року.
2. Джерело фінансування закупівлі: кошти Державного бюджету України.
3. Інформація про предмет закупівлі
Найменування предмета закупівлі: 63.11.1 Послуги щодо оброблення данних, розміщення інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно- технологічною інфраструктурою (Інформаційні послуги щодо формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я, автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково- педагогічних працівників, їх супроводу, забезпечення достовірності та підтримки у контрольному стані, підготовки із зазначених баз даних аналітичної та прогнозної інформації) (72320000-4 Послуги пов’язані з базами даних).
3.1. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг: послуги;
3.2. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601;
3.4. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: протягом 2016 року.

4. Інформація про учасника (учасників) процедури закупівлі:
4.1. Повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи: Державне підприємство «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України»;
4.2. Код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків: 33831035;
4.3. Місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи, телефон, телефакс: м. Київ, вул. М. Грушевського 7, 01601, тел. (044) 227-41-75.

5. Умови застосування переговорної процедури закупівлі: переговорна процедура закупівлі застосовується відповідно до пункту 5 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

6. Причини та обставини, якими керувався замовник під час обрання переговорної процедури закупівлі:
У власній діяльності Міністерство охорони здоров’я України (далі –
МОЗ України) широко застосовує інформаційні системи, що забезпечують функціонування його інформаційно-аналітичних систем, як складової єдиного інформаційного простору галузі охорони здоров’я. Відповідно до чинного законодавства, МОЗ України здійснює приймання, узагальнення та аналіз значних обсягів оперативної інформації для отримання даних з кадрового менеджменту стосовно питань обліку закладів охорони здоров’я та працівників галузі з метою забезпечення державної політики щодо достовірного прогнозування потреби та раціонального використання наявного кадрового потенціалу галузі. Для забезпечення цих функцій у 2016 році здійснюється закупівля таких інформаційних послуг:
• формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я (далі – Реєстр), автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників сфери управління МОЗ України (далі — Автоматизована база даних), їх супровід, забезпечення достовірності та підтримка в контрольному стані;
• формування з Реєстру та Автоматизованої бази даних аналітичної і прогнозної інформації.

Реєстр формується на виконання Національного плану розвитку системи охорони здоров’я на період до 2010 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2007 № 815, наказу МОЗ України від 13.08.2007 № 475 «Про затвердження заходів Міністерства охорони здоров’я України з реалізації Національного плану розвитку системи охорони здоров’я на період до 2010 року», та наказу МОЗ України від 02.08.2007 № 449 «Про заходи щодо формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я».
Автоматизована база даних формується у відповідності до Законів України «Про Національну програму інформатизації», «Про концепцію Національної програми інформатизації», Указу Президента України від 14.07.2000 № 887 «Про вдосконалення інформаційного-аналітичного забезпечення Президента України та органів державної влади», та на виконання наказу МОЗ України від 19.12.2006 № 842 «Про формування автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.01.2007 за № 18/13285.
Автоматизована база даних – єдина галузева база обліку керівників, професіоналів, фахівців за напрямом «Медицина» і «Фармація», які працюють в органах управління та закладах, підприємствах, установах охорони здоров'я сфери управління МОЗ України.
Певна частина інформації з обліку медичних кадрів отримується з державної статистичної звітності. Але, інформація Реєстру та Автоматизованої бази даних не дублює інформацію державної статистичної звітності, а містить значно більшу кількість параметрів, які дозволяють щокварталу оновлювати інформацію у базі даних та проводити всебічний моніторинг, отримувати аналітичну інформацію незрівняно більшої кількості показників з кадрового менеджменту щодо медичних кадрів та мережі закладів охорони здоров’я системи МОЗ України. Це дозволяє на всіх рівнях управління охороною здоров’я забезпечити керованість будь-яким показником обліку кадрів, забезпечити достовірне прогнозування потреби та раціональне використання наявного кадрового потенціалу галузі, що особливо актуально в умовах реформування галузі.
Єдиним джерелом персоніфікованої інформації щодо медичних працівників галузі є Автоматизована база даних. Ця інформація надає можливість щоквартально оперативно аналізувати:
 кількісний склад медичних працівників галузі (рівень укомплектованості, дефіцит кадрів, наявність вакансій, в тому числі повних вакантний посад, повікову структуру медичних працівників, питому вагу і кількість осіб пенсійного віку та інш.),
 якісний склад медичних працівників (рівень атестації, підвищення кваліфікації, наявність та кількість спеціалістів, що займаються науковою діяльністю, кількість кандидатів та докторів наук та інш.), та зміни, які виникли в якісному та кількісному складі медпрацівників протягом кварталу, їх динаміку.
 проводити всебічні аналізи, розраховувати прогнозні показники по будь-яким напрямкам кадрового менеджменту (наприклад, був виконаний аналіз щодо можливого впливу змін пенсійного законодавства на рівень укомплектованості галузі медичними працівниками).

Наявність аналітичної інформації, отриманої за допомогою персоніфікованої інформації, дозволяє в найкоротші терміни:
- приймати аргументовані управлінські рішення,
- забезпечити чіткий контроль за їх виконанням,
- отримувати аналітичну інформацію із залученням на її обробку мінімальної кількості виконавців усіх рівнів та мінімізувати затрати часу на цю роботу,
- зробити кожний показник та процес управління кадрами – керованим,
тобто забезпечувати ефективний кадровий менеджмент.

З Автоматизованої бази даних можна отримати найрізноманітнішу інформацію, що стосується галузі, в тому числі інформацію щодо окремих служб галузі (психіатричної, наркологічної, кардіохірургічної та інш.), різних типів підрозділів, зокрема вузькоспеціалізованих, по типу «діабетична стопа» та інші. Крім того, Автоматизована база даних дає можливість відслідковувати всі зміни у закладі охорони здоров’я до рівня структурного підрозділу та змін в штатному розписі, формувати інформацію щодо якісного складу певних категорій медичних працівників (головні лікарі, їх заступники, головні і старші медичні сестри та ін.), формувати, у разі потреби, списки керівників, головних спеціалістів та ін. (для участі у колегії, конференціях, з’їздах та ін.).

Робота з Автоматизованою базою даних, підтримка її в контрольному стані дозволяє привести назви структурних підрозділів та посад медичних працівників у відповідність до вимог нормативно-правових актів.
Наявність персоніфікованої інформації дозволяє надавати суттєву допомогу у працевлаштуванні медичних працівників, переміщених із зони проведення АТО. Відповідно до спільного листа Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.2014 №11143/0/14-14/026, №11.02-13/23/28325 з метою сприяння працевлаштування громадян, переміщених із зони проведення АТО, МОЗ України було надано право видавати працівникам закладів охорони здоров’я та освіти, у випадку відсутності у них окремих документів, необхідних для їх працевлаштування, довідки про включення цих працівників до Автоматизованої бази даних для підтвердження факту їх останнього місця роботи у зазначених закладах за основною посадою та, у разі потреби, за сумісництвом, наявності відповідної освіти, атестації та підвищення кваліфікації за певною спеціальністю. На теперішній час 502 медичним працівникам, переміщеним із зони проведення АТО, з Автоматизованої бази даних було сформовано витяги та видані відповідні довідки.
Автоматизована база даних дозволяє здійснювати контроль за ефективним використання бюджетних коштів під час проведення державного розподілу випускників вищих навчальних закладів ІІІ–ІVрівнів акредитації (далі –ВНЗ). Так, Департаментом управління персоналом та кадрової політики при розгляді заявок органів управління охорони здоров’я територій щодо потреби у випускниках ВНЗ рішення щодо їх задоволення приймається тільки після отримання підтвердження з Автоматизованої бази даних. При цьому, особлива увага звертається на доцільність направлення випускників в лікувальні заклади області на так звані «престижні» спеціальності. Лише підтвердження з Автоматизованої бази даних існуючої в закладі повної вакантної посади, відсутність молодого спеціаліста, що проходить підготовку в інтернатурі з подальшим працевлаштуванням на дану посаду, дає підставу для її заповнення майбутнім випускником ВНЗ.
Наявність повноцінної інформації в Автоматизованій базі даних, забезпечення при цьому необхідних параметрів, дозволяє обраховувати достовірну потребу у підготовці медичних кадрів та подати аргументовану заявку на прийом студентів до ВНЗ з урахуванням рівня укомплектованості, рівня плинності кадрів, питому вагу і кількість осіб пенсійного віку.
Формування Реєстру та Автоматизованої бази даних надає можливість МОЗ України:
• працювати в Єдиному інформаційному полі із структурними підрозділами охорони здоров’я обласних (міських, районних) державних адміністрацій;
• забезпечити отримання з автоматизованих баз даних закладів і територій інформації щодо наявного кадрового потенціалу керівників, професіоналів і спеціалістів галузі з:
 укомплектованості;
 наявності вакантних посад;
 вікового цензу працюючих;
 кількості працюючих пенсіонерів та осіб передпенсійного віку;
 атестації;
 підвищення кваліфікації;
• забезпечити отримання аналітичної інформації у певних розрізах:
 в Україні в цілому;
 у розрізі територій;
 у розрізі груп закладів;
 за визначеним типом (визначеному переліку типів) закладів;
 за окремими закладами;
 у розрізі певної посади або визначеного переліку посад;
 у розрізі певної спеціальності або визначеного переліку спеціальностей;
 за типами персоналу;
 за типами медперсоналу (лікарі, провізори, молодші спеціалісти з медичною освітою, фармацевти, інші працівники);
• забезпечити отримання аналітичної інформації з урахуванням джерела фінансування:
 за посадами, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів;
 за посадами, що фінансуються за рахунок позабюджетних коштів;
 за посадами, що фінансуються за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів;
• у відповідності до п.4.8 положення про Міністерство охорони здоров’я Україна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 267, здійснювати моніторинг ресурсного, зокрема, кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я;
• здійснювати моніторинг стану реформування закладів охорони здоров’я галузі;
• реалізовувати принципи доступності, гласності та відкритості інформації щодо органів управління, закладів, установ, організацій, підприємств галузі та їх працівників (за виключенням персоніфікованої інформації) з урахуванням вимог чинного законодавства України та інше.
Інформація, що підлягає обробці та аналізу у Базі даних («інформація про фізичну особу»), статтею 21 Закону України «Про інформацію», рішенням Конституційного суду від 30.10.97 № 5-зп, пунктом 2 статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» віднесена до інформації з обмеженим доступом, є конфіденційною і повинна мати обмежений доступ. Відповідно до статті 24 Закону України «Про захист персональних даних» повинен бути гарантований захист персональних даних.
Крім того, згідно з пунктом 4 Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 № 373), конфіденційна інформація про фізичну особу підлягає захисту в системі. Тому суттєвим є забезпечення обмеженого доступу до інформації, що обробляється у Реєстрі та Базі даних, унеможливлення несанкціонованого доступу до неї, попередження витоку інформації.
Володільцем бази персональних даних «Автоматизована база даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників» відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію зазначеної бази персональних даних у Державному реєстрі баз персональних даних серії АА № 00963 є МОЗ України, а розпорядником визначено ДП «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України». Відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про захист персональних даних» розпорядником бази персональних даних, володільцем якої є орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, крім цих органів, може бути лише підприємство державної або комунальної форми власності, що належить до сфери управління цього органу.
Зважаючи на вищевикладене, до обробки зазначених баз даних не можуть бути залучені інші заклади.
ДП «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України» є підприємством, підпорядкованим МОЗ України, яке може надати повний обсяг послуг для забезпечення створення та належного функціонування Реєстру та Бази даних. Послуги Підприємства з формування Реєстру та Бази даних протягом 2006-2015 років були виконані якісно та професійно.
У 2016 році існує потреба у подальшому здійсненні закупівлі інформаційних послуг з формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я та автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників, їх супроводу, забезпечення достовірності та підтримки у контрольному стані, підготовки із зазначених баз даних аналітичної та прогнозної інформації.
Закупівля зазначених послуг у іншого виконавця, ніж ДП «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України», може призвести до несумісності, виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням програмного забезпечення, втрати вже сформованої бази даних, на яку були витрачені бюджетні кошти, втрати наступності та безперервності у функціонуванні інформаційно-аналітичної системи, порушень вимог Закону України «Про захист персональних даних». Зважаючи на вищевикладене, вважаємо, що виконання цих послуг не може бути виконане іншими юридичними особами.
Отже, для закупівлі вищезазначених послуг МОЗ України не має практичної можливості провести їх закупівлю за процедурами відкритих торгів встановлених відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон) та завершити ці торги із визначенням найбільш економічно вигідної пропозиції серед не менше ніж двох учасників, допущених до оцінки відповідно до Закону.
7. Перелік документів, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі:
1. Наказ МОЗ України від 02.08.2007 №449 «Про заходи щодо формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я».
2. Експертний висновок Українського інституту стратегічних досліджень від 19.09.2016№215.
3. Експертний висновок Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем від 03.10.2016 №82/8-61.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
(Інформаційні послуги щодо формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я, автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково- педагогічних працівників, їх супроводу, забезпечення достовірності та підтримки у контрольному стані, підготовки із зазначених баз даних аналітичної та прогнозної інформації)

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
63.11.1 Послуги щодо оброблення данних, розміщення інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно- технологічною інфраструктурою (Інформаційні послуги щодо формування Єдиного державного реєстру закладів охорони здоров’я, автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково- педагогічних працівників, їх супроводу, забезпечення достовірності та підтримки у контрольному стані, підготовки із зазначених баз даних аналітичної та прогнозної інформації) (72320000-4 Послуги пов’язані з базами даних).
Розгорнути Згорнути
ДК 021:2015: 72320000-4 — Послуги, пов’язані з базами даних
scheme.ДКПП: 63.11.1 — "Послуги щодо обробляння даних, розміщування інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно-технологічною інфраструктурою"

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 27.10.2016 19:15

Учасник Пропозиція Документи
Державне підприємство «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України»
Пошук по цьому переможцю
#33831035
979 632 UAH з ПДВ Документи

Документи

27.10.2016 19:08
Док.прот.doc
27.10.2016 19:11
sign.p7s

Укладений договір


Номер 64
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договор № 64 (1).pdf Укладений
979 632
26.11.2016 22:33
25.11.2016
sign.p7s Укладений
26.11.2016 22:36

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2016
Сума оплати за договором: 979 632
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання