лот 1: постачання ліцензійних примірників програмного забезпечення ESET Endpoint Antivirus, лот 2: постачання ліцензійних примірників програмного забезпечення Microsoft Office Standart 2016

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-11-01-003258-a
  • 72268000-1 - Послуги з постачання програмного забезпечення
  • Завершена
Найменування замовника:
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Будченко Віталій Васильович, +380442499673 , Talala@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 03151, Київська область, вул. Народного ополчення, 3
Дата укладення договору
14.12.17
Очікувана вартість
1 255 000 UAH з ПДВ
Сума договору
1 143 519.20 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 14.12.17
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 07.11.2017 10:00

Оскарження умов:

до 13.11.2017 00:00

Подання пропозицій:

17.11.2017 10:00

Очікувана вартість
1 255 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2017-11-01-003258-a.b1

Статус:
відкликано

Учасник: ІНЛАЙН ГРУП ЗАХІД, Код ЄДРПОУ:34242534
Дата подання: 25.11.2017 15:14
Звертаємо увагу шановного замовника на наступне.

Відповідно до вимог Тендерної Документації, замовник оголосив закупівлю на "Програмне забезпечення Microsoft Office Standart 2016 із безстроковою підтримкою для встановлення на 162 об’єктах".

Даний продукт Майкрософ може бути ліцензований різними способами: https://www.microsoft.com/ru-ru/Licensing/product-licensing/office.aspx#tab=2

В даному конкртеному випадку Замовнику є доступна система ліцензування OLP A GOV, де A -рівень знижки. Цій системмі ліцензування відповідає код ліцензії: 021-10587 OfficeStd 2016 UKR OLP A Gov.

Існують біль високі рівні знижки, наприклад C GOV. Але відповідно до лціцензійних правил Microsoft він не може бути застосований в даному випадку, про що замовник та учасники не можуть не знати.

Якщо перевірити пропозицію переможця торгів, та двох компаній, які йдуть вслід з аним, то виявиться, що жодна за компаній не надала інформацію щодо коду ліцензії, який вона пропонує. Таким чином - жодна з цих компаній не надала підтвердження технічні та якісним характеристикам товару, який пропонується.

Дивлячись на результати аукціону, можна стверджувати, що ціна, запрпонована переможцем, є нижчою за собівартість.

Таке явище трапляється лише у двох випадках:

1) У першому випадку, компанія, яка вказує ціну нижчу за собівартість, пропонує продукцію з правильним кодом, але свідомо йде на збитки, маючи для цього бізнесові мотиви, такі як збільшення обсягів продажу, тощо. Це є нормальним явищем, і кожна компанія сама вирішує, заробляити їй чи ні.

2) У другому випадку, компанія, яка вказує ціну нижчу за собівартість, пропонує продукцію з неправильним кодом ліцензії, але така ліцензія є нижчою за ціною. Наприклад, компанія може спробувати поставити замовнику ліцензії OLP C GOV, які нижчі за ціною, ніж OLP A GOV, але не є легальними для поставку у даному випадку. Така поведінка є шахрайством, в якому приймають участь дві сторони - учасник та замовник. Окрім того, що постачання невідповідних ліцензій не є легальним, таке шахрайство порушує вимоги закону України "Про публічні закупівлі", оскільки призводить до дискримінації тих учасників, які пропонують саме той продукт, який відповідає вимогам тендерної документації.

Таким чином, необхідно виявити, який саме випадок має місце у даних торгах.

Тому - вимагаємо від Замовника надати офіційну інформкацію - який саме продукт, з яким саме кодом він має намір придбати у договорі, який він має намір укласти.

Вказати код та назву продукції безпосередньо у договорі.









Розгорнути Згорнути
Скасована
Дата: 25.11.2017 15:24
Причина: Виправлення

Номер вимоги: UA-2017-11-01-003258-a.b2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ІНЛАЙН ГРУП ЗАХІД, Код ЄДРПОУ:34242534
Дата подання: 25.11.2017 15:28
Звертаємо увагу шановного Замовника на наступне.

Відповідно до вимог Тендерної Документації, замовник оголосив закупівлю на "Програмне забезпечення Microsoft Office Standart 2016 із безстроковою підтримкою для встановлення на 162 об’єктах".

Даний продукт компанії Microsoft може бути ліцензований різними способами: https://www.microsoft.com/ru-ru/Licensing/product-licensing/office.aspx#tab=2

В даному конкретному випадку Замовнику є доступна система ліцензування OLP A GOV, де A -рівень знижки. Цій системі ліцензування відповідає код ліцензії: 021-10587 OfficeStd 2016 UKR OLP A Gov.

Існують більш високі рівні знижки, наприклад OLP C GOV. Але відповідно до ліцензійних правил Microsoft OLP C GOV не може бути застосований в даному випадку, про що замовник та учасники добре обізнані.

Якщо перевірити пропозицію переможця торгів, та двох компаній, які йдуть вслід за ним, то виявиться, що жодна з компаній не надала інформацію щодо коду ліцензії, який вона пропонує. Таким чином - жодна з цих компаній не надала підтвердження технічні та якісним характеристикам товару, який пропонується.

Дивлячись на результати аукціону, можна стверджувати, що ціна, запропонована переможцем, є нижчою за собівартість, якщо була запропонована OLP A GOV.

Таке явище трапляється лише у двох випадках:

1) У першому випадку, компанія, яка вказує ціну нижчу за собівартість, пропонує продукцію з правильним кодом, але свідомо йде на збитки, маючи для цього свої бізнесові мотиви, такі як збільшення обсягів продажу, тощо. Це є нормальним явищем, і кожна компанія сама вирішує, заробляти їй чи нести збитки у кожному окремому випадку.

2) У другому випадку, компанія, яка вказує ціну нижчу за собівартість, пропонує продукцію з неправильним кодом ліцензії, але така ліцензія є нижчою за ціною. Наприклад, компанія може спробувати поставити замовнику ліцензії OLP C GOV, які нижчі за ціною, ніж OLP A GOV, але не є легальними з точки ліцензійної чистоти у даному випадку. Така поведінка є шахрайством, в якому приймають участь дві сторони - учасник та замовник. Окрім того, що постачання невідповідних ліцензій не є легальним, таке шахрайство порушує вимоги закону України "Про публічні закупівлі", оскільки призводить до дискримінації тих учасників, які пропонують саме той продукт, який відповідає вимогам тендерної документації. Наслідком такого шахрайства є отримання неправомірної вигоди за рахунок коштів державного бюджету.

Таким чином, необхідно з’ясувати, який саме випадок має місце у даних торгах: цінова конкуренція, чи змова.

Тому - вимагаємо від Замовника надати офіційну інформацію - який саме продукт, з яким саме кодом він має намір придбати у договорі, який він має намір укласти.

Вказати код та назву продукції безпосередньо у договорі.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

30.11.2017 17:58
Відповідно до інформації, зазначеної на офіційному веб-сайті компанії Microsoft, Компанія не продає ліцензії на користування програмним забезпеченням напряму кінцевим користувачам і не регламентує їх вартість для кінцевих користувачів. Продукти Microsoft реалізуються лише через авторизованих партнерів (https://www.microsoft.com/ukraine/licensing/howtobuy/price/default.aspx).
На фактичну вартість ліцензій Microsoft впливає багато факторів. У ціни, які Microsoft пропонує своїм партнерам вже закладені знижки, із врахуванням розміру замовлення клієнта, а також спеціальні знижки для окремих категорій замовників (наприклад, державних організацій, освітніх установ, некомерційних установ).
Для того, щоб дізнатися точні ціни та умови поставки, а також підібрати найвигідніший варіант придбання ліцензій Microsoft, потрібно звернутися до торговельного посередника Microsoft — реселера.
Найбільш розповсюджена схема поставки ліцензій на програмне забезпечення Microsoft виглядає наступним чином: Microsoft-Дистрибутор-Реселер-Кінцевий користувач.
Зважаючи на наведене, Держгеокадастр, як кінцевий користувач програмного забезпечення Microsoft, не має договорів щодо співпраці з компанією Microsoft чи її представництвом в Україні, а ціна, за якою закуповується програмне забезпечення Microsoft Office Standart 2016, формується на підставі проведених тендерних закупівель. При цьому система ліцензування та код ліцензування програмного забезпечення Microsoft Office Standart 2016 визначається переможцем торгів на власний розсуд з урахуванням відповідності технічним, якісним та кількісним характеристикам програмного забезпечення, що вимагається Держгеокадастром та зважаючи на свої партнерські відносини з компанією Microsoft.
Зважаючи на наведене та керуючись принципом рівного підходу до всіх учасників торгів, Держгеокадастр залишає технічний вибір системи та коду ліцензування програмного забезпечення Microsoft Office Standart 2016 за учасником-переможцем торгів, які повинні відповідати технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, визначеним у тендерній документації на закупівлю Програмного забезпечення.
Разом з тим, договір про закупівлю за результатами проведення процедури відкритих торгів укладається з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця, а також відповідно до норм цивільного та господарського законодавства.

Номер вимоги: UA-2017-11-01-003258-a.c3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ІНЛАЙН ГРУП ЗАХІД, Код ЄДРПОУ:34242534
Дата подання: 30.11.2017 20:25
Шановні пані та панове. Дякуємо за розгляд нашої вимоги №UA-2017-11-01-003258-a.b2.

Щодо наданої відповіді, маємо пояснити наступне:

Ми не цікавились у шановного замовника його точкою зору на різномаїття ліцензійних продуктів та особливостями ціноутворення. Ми також не оскаржували вибір переможця і його права проводити власну цінову політику. Але ми наполягали і наполягаємо на застосуванні принципів чесної конкуренції, прозорості та недискримінації учасників у публічних закупівлях, проголошених законом України "Про публічні закупівлі"

Оскільки шановний замовник опублікував намір укласти договір, а шановний переможець надав свою остаточну пропозицію, шановному замовнику та шановному переможцю вже відомо, які саме ліцензії він буде постачати.

Оскільки останнім часом спостерігається велика кількість маніпуляцій та шахрайства, яке полягає у підміні предмету закупівлі та створенні неконкурентного середовища, ми, на підставі Частини 1 Статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" вимагаємо: публікації повного найменуванні та артикулів продукції, яку пропонує переможець і закуповує замовник.

Оскільки ми не вважаємо, що така вимога є неприродньою або незрозумілою за бажання провести відкриті та чесні торги у відповідності з Законом, ми наголошуємо, що у разі, якщо ця вимога не буде виконана, дана закупівля буде оскаржена у органі оскарження у спосіб та у строки, передбачені Законом.

Розуміючи, що оскарження в даному випадку призведе до неможливості провести закупівлю, ми вибачаємося перед компанією Microsoft, та сподіваємось на її підтримку, оскільки оздоровлення ринку закупівель програмної продукції є необхідним у ситуації відвертих маніпуляцій та неконкурентно проведених процедур. При цьому ми не стверджуємо, що дана закупівля є саме такою. Цей факт має встановити орган оскарження і це має стати сигналам іншим замовникам та учасникам, що ера маніпуляцій та змов – пройшла.

Сподіваємось на розуміння шановного замовника та шановного переможця.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

05.12.2017 19:21
Ваша «Вимога перед оскарженням» (номер UA-2017-11-01-003258-a.c3) взята до уваги та повідомляємо про наступне.
За результатами проведеного електронного аукціону цінова пропозиція переможця торгів була знижена у порівнянні з ціною, що значиться як початкова ціна тендерної пропозиції. Враховуючи зазначене, переможцю торгів буде запропоновано оприлюднити остаточну пропозицію із зазначенням коду ліцензування програмного забезпечення Microsoft Office Standart 2016 за каталогом виробника.
Керуючись положеннями частини другої статті 32, частини першої статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», а також нормами Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, під час укладання договору про закупівлю Держгеокадастром буде запропоновано переможцю торгів зазначити в договорі про закупівлю інформацію стосовно коду ліцензування програмного забезпечення Microsoft Office Standart 2016 за каталогом виробника.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання