Засіб миючий універсальний

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-04-25-000707-c
  • 39830000-9 - Продукція для чищення
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ФІЛІЯ "ПАСАЖИРСЬКА КОМПАНІЯ" ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Відділ матеріально технічного забезпечення, +38044-309-75-09; +38044-309-75-18 , pk_tend@uz.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 01032, Київська обл., ВУЛИЦЯ СИМОНА ПЕТЛЮРИ, будинок 21 А
Очікувана вартість
3 648 038.40 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 16.05.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.05.2018 20:00

Оскарження умов:

до 12.05.2018 00:00

Подання пропозицій:

16.05.2018 20:00

Очікувана вартість
3 648 038 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
109 200 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
36 480 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг. Засіб миючий універсальний, відповідно додатку 1 тендерної документації. Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг. Україна, відповідно додатку 1 тендерної документації. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. протягом 2018 року (до 31.12.2018)
Розгорнути Згорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

9600 л
Засіб миючий універсальний
ДК 021:2015: 39830000-9 — Продукція для чищення

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 26.04.2018 16:05
Дата відповіді: 08.05.2018 16:01
Доброго дня! Згідно оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-04-25-000707-c ФІЛІЯ "ПАСАЖИРСЬКА КОМПАНІЯ" ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" проводиться закупівля товару ДК 021:2015: 39830000-9 — Продукція для чищення, в оприлюдненій на веб-порталі Уповноважено органу з питань закупівель тендерній документації Замовником встановлено дискримінаційні вимоги, які суперечать чинному законодавству з питань публічних закупівель та порушують процедуру закупівлі, у зв’язку з чим їх не усунення зумовлює порушення наших законних прав брати участь у даних торгах згідно встановленого законом порядку їх проведення. Відповідно до ч.3 ст.5 Закону, Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Однак , відповідно вимог до технічних та якісних характеристик предмета закупівлі п 1.2 на підтвердження відповідності стандартів виготовлення продукції Учасник повинен надати оригінал або копію стандартів ISO 9001:2015 та ISO14001:2015. Згідно із ч.4ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи , що не передбачені законодавством для учасників-юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагається під час проведення переговорів з учасником ( у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Так відповідно до ч.2.ст.16, ч.2.ст 33 Закону України «Про стандартизацію», національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовують на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Однак на даний час, жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язку на застосування вищевказаних стандартів при виробництві засобів для чищення. Міжнародний стандарт ISO14001:2015 встановлює вимоги до екологічного менеджменту, які дозволяють організації розробити і впровадити екологічну політику, і цілі, які враховують законодавчі і інші вимоги, які організація зобов’язалася виконувати, а також стандарт не передбачає застосування заходів із захисту довкілля безпосередньо в технічних та якісних характеристиках предмета закупівлі, як визначено пунктом 3 частини другої статті 22 Закону. Просимо усунути вище перелічену дискримінаційну вимогу, та викласти вимоги в тендерної документації наступним чином: «На підтвердження відповідності стандартів виготовлення продукції Учасник повинен надати оригінал або копію стандарту ISO 9001:2015».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Частиною першою статті 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічний регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.
Частиною третьою зазначеної статті передбачено, що застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.
Порядок державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 №908 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №28.
Зазначеною постановою передбачено, що державну реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційних засобів проводить Держсанепідслужба за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
У зв’язку із особливими умовами перевезень залізничним транспортом та вкрай важливою необхідністю дотримання безпеки пасажирів, є певні вимоги до всіх засобів, без виключень, що використовуються для прибирання залізничного транспорту. Не можна використовувати засоби, які не дозволені та не призначені до використання на залізничному транспорті, оскільки використання засобів, що не дозволені до використання на залізничному транспорті може призвести: по-перше – до корозії поверхонь та виникнення аварійних ситуацій з катастрофічними наслідками, по-друге – замкнутий простір приміщень залізничного транспорту, обмежений рівень повітрообміну – до виникнення алергічних реакцій у пасажирів, не виключаючи перебіг, що може призвести до отримання пасажиром інвалідності або, навіть, загибелі.
Крім цього слід зазначити, що до вмісту миючих та дезінфікуючих засобів, які призначені до використання у побутовій чи в будь-якій іншій сфері, входять хімічні речовини, що заборонені до використання на залізничному транспорту.
Нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства при здійсненні обслуговування залізничного транспорту забезпечує Центральна санепідстанція на залізничному транспорті України.
Сертифікат ISO 14001- це важливе свідчення надійності виробника з екологічних і санітарно-епідеміологічних норм. Також він підтверджує, що всі компоненти, які використовуються при виробництві є біорозкладними і не несуть шкоди для екології, навколишнього середовища табезпосередньо в вагонах залізничного транспорту.
Сертифікат ISO 9001 підтверджує, що на підприємстві впроваджена і функціонує система менеджменту якості, яка гарантує незмінно високу і стабільну якість продукції, що поставляється і відповідно і якість послуг, що надаються. За останні роки при закупівлі миючих дезінфікуючих засобів на Укрзалізниці постійно простежувалася тенденція зниження якості засобів, що постачаються протягом року. Тобто при першому постачанні продукція надавалась належної якості згідно технічних вимог та регламентів виробника, а згодом якість продукції, що постачається значно знижувалась, про що було складено відповідні претензії до постачальників.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-04-25-000707-c.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ДЕЗ-ТАЙМ", Код ЄДРПОУ:39382835
Дата подання: 27.04.2018 12:39
Шановний Замовнику! Згідно документації торгів, Ви закуповуєте засіб миючий універсальний за кодом ДК 021:2015 39830000-9 продукція для чищення. На титульному листі документації зазначено - Засіб миючий універсальний. В технічних характеристиках (Додаток А) в п.7 вказано, що засіб миючий-дезінфікуючий, а в Додатку №1 п.1.1.2 зазначено, що запропонований засіб повинен мати свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу. Річ у тім, що існують дві окремі групи засобів: або миючі, або дезінфікуючі. Дезінфікуючі засоби мають свідоцтво про державну реєстрацію дезінфікуючих засобів, закуповуються за кодом 24450000-3 Агрохімічна продукція, який має підрозділ- дезінфекційні засоби та антисептики. Миючі засоби не мають свідоцтва про державну реєстрацію дезінфікуючих засобів. Тобто Ви або навмисно, або ні намагаєтесь закупити дезінфікуючий засіб по невірному коду. Або приберіть вимогу щодо надання на миючий засіб свідоцтва про державну реєстрацію дезінфікуючого засобу та вірно вкажіть назву предмету закупівлі - миючий засіб у всіх розділах документації, або вірно оберіть код закупівлі - 24450000-3 та знову ж таки вірно вкажіть назву предмету закупівлі - дезінфікуючий засіб у всіх розділах документації. Щодо вимог медико-технічного завдання документації. МТЗ документації є дискримінаційним, тому що всім його вимогам одночасно відповідає лише одна торгова марка засобу одного виробника! Чому саме діючою речовиною повинна бути алкілдиметилбензиламоній хлорид - не менше 0,5%? В якості дезінфікуючого компонента на ринку України є засоби на основі різних дезінфікуючих компонентів, які ні в чому не поступаються по своїм специфічним властивостям вказаному в документації. Вимога щодо виготовлення засобу у відповідності зі стандартами ISO теж є дискримінаційною і такою визнана багатьма рішеннями АМКУ! Ми впевнені, що такі дискримінаційні вимоги до продукції Замовник прописав з однією метою - протягування у переможці "свого" постачальника та отримання хабаря! Вимагаємо привести документацію згідно положень Закону про публічні закупівлі, прибрати дискримінаційні вимоги! В іншому випадку ми звернемося з відповідними заявами до АМКУ, Державної аудиторської служби України, Антикорупційного бюро та представників Громадського контролю з метою перешкоджання протиправних корупційних дій Замовника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

08.05.2018 16:01
Частиною першою статті 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічний регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.
Частиною третьою зазначеної статті передбачено, що застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.
Порядок державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 №908 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №28.
Зазначеною постановою передбачено, що державну реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційних засобів проводить Держсанепідслужба за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
У зв’язку із особливими умовами перевезень залізничним транспортом та вкрай важливою необхідністю дотримання безпеки пасажирів, є певні вимоги до всіх засобів, без виключень, що використовуються для прибирання залізничного транспорту. Не можна використовувати засоби, які не дозволені та не призначені до використання на залізничному транспорті, оскільки використання засобів, що не дозволені до використання на залізничному транспорті може призвести: по-перше – до корозії поверхонь та виникнення аварійних ситуацій з катастрофічними наслідками, по-друге – замкнутий простір приміщень залізничного транспорту, обмежений рівень повітрообміну – до виникнення алергічних реакцій у пасажирів, не виключаючи перебіг, що може призвести до отримання пасажиром інвалідності або, навіть, загибелі.
Крім цього слід зазначити, що до вмісту миючих та дезінфікуючих засобів, які призначені до використання у побутовій чи в будь-якій іншій сфері, входять хімічні речовини, що заборонені до використання на залізничному транспорту.
Нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства при здійсненні обслуговування залізничного транспорту забезпечує Центральна санепідстанція на залізничному транспорті України.
Сертифікат ISO 14001- це важливе свідчення надійності виробника з екологічних і санітарно-епідеміологічних норм. Також він підтверджує, що всі компоненти, які використовуються при виробництві є біорозкладними і не несуть шкоди для екології, навколишнього середовища табезпосередньо в вагонах залізничного транспорту.
Сертифікат ISO 9001 підтверджує, що на підприємстві впроваджена і функціонує система менеджменту якості, яка гарантує незмінно високу і стабільну якість продукції, що поставляється і відповідно і якість послуг, що надаються. За останні роки при закупівлі миючих дезінфікуючих засобів на Укрзалізниці постійно простежувалася тенденція зниження якості засобів, що постачаються протягом року. Тобто при першому постачанні продукція надавалась належної якості згідно технічних вимог та регламентів виробника, а згодом якість продукції, що постачається значно знижувалась, про що було складено відповідні претензії до постачальників.

Номер вимоги: UA-2018-04-25-000707-c.b2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ Гренландія, Код ЄДРПОУ:36196836
Дата подання: 29.04.2018 14:01
Доброго дня! Відповідно до коду ЄЗС, Замовником здійснюється закупівля Продукції для чищення (засіб миючий універсальний). Згідно технічних характеристик (Додаток А) які викладені в тендерній документації закупівля здійснюється дезінфікуючого засобу закупівля якого проводиться за іншим кодом. Враховуючи вищевикладене, вимагаємо внести зміни до ТД, привести у відповідність найменування товару відповідно коду ЄЗС за яким здійснюється закупівля.
Відповідно Додатку №1 п.3 п.п. 1.1.2 таблиці, Учасник процедури закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції: Оригінал або копію свідоцтва про державну реєстрацію дезінфекційного засобу, зі сферою застосування для прибирання та/або профілактичної дезінфекційної обробки вагонів залізничного транспорту та/або метрополітену, що має дійсний термін дії на кінцеву дату подання пропозиції. Згідно п. 3 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою КМУ від 03.07.2006 № 908, державну реєстрацію (перереєстрацію) засобів проводить Держсанепідслужба за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи (далі - експертиза). В той же час, п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» передбачено утворити Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу та поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері племінної справи у тваринництві, у сфері охорони прав на сорти рослин, у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження), у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), а також функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів. Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державна санітарно-епідеміологічна служба України (ідентифікаційний код 37508109) з 20.01.2015 перебуває в стані припинення. Відповідно до пп.3 п. 4 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого Постановою КМУ від 02.09.2015 № 667 та розпорядження КМУ від 06.04.2016 № 260-р «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» Держпродспоживслужба проводить лише державну санітарно-епідеміологічну експертизу і видає за результатами її проведення відповідні висновки. Разом із цим, повноваження з реєстрації дезінфекційних засобів та видачі відповідних свідоцтв саме Держпродспоживслужбою чинним законодавством України не передбачено. Враховуючи вищевикладене, вимагаємо усунити п.п. 1.1.2. Додатку №1 шляхом внесення змін та привнсти ТД у відповідність до законодавства України.
Додатком №1 п.3 п.п. 1.3 таблиці, встановлено дискримінаційну вимогу щодо надання підтвердження про можливість застосування шляхом наданням акту натурних випробувань з позитивним відгуком одним із підрозділів самого Замовника, що є дискримінаційною вимогою. Вимагаємо внести зміни до ТД та усунути дискримінаційну вимогу відповідно даного пункту.
Вимогою ТД Додаток А п. 6 замовником висунуто вимогу про відповідність продукції вимогам стандарту не нижче ISO 14001:2015. Керуючись статтею 3 «Принципи здійснення закупівель» Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням, а також згідно ТД Розділом 1. Загальні положення п. 1.5. Недискримінація учасників: «Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах», вважаємо, що вищезазначена вимога є дискримінаційною, оскільки обмежує коло учасників для участі у закупівлі та обмежує права інших учасників у яких є підтвердження про розпочату процедуру з сертифікації про відповідність екологічним вимогам на продукцію, оскільки документ про розпочату процедуру з сертифікації про відповідність екологічним вимогам на продукцію підтверджує про проходження етапів перевірки, що має на меті видачу (отримання) екологічного сертифіката на продукцію ISO 14001:2015. Враховуючи вищевикладене, просимо внести відповідні зміни до ТД для виконання вимог статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

08.05.2018 16:02
Частиною першою статті 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічний регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.
Частиною третьою зазначеної статті передбачено, що застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.
Порядок державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 №908 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №28.
Зазначеною постановою передбачено, що державну реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційних засобів проводить Держсанепідслужба за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
У зв’язку із особливими умовами перевезень залізничним транспортом та вкрай важливою необхідністю дотримання безпеки пасажирів, є певні вимоги до всіх засобів, без виключень, що використовуються для прибирання залізничного транспорту. Не можна використовувати засоби, які не дозволені та не призначені до використання на залізничному транспорті, оскільки використання засобів, що не дозволені до використання на залізничному транспорті може призвести: по-перше – до корозії поверхонь та виникнення аварійних ситуацій з катастрофічними наслідками, по-друге – замкнутий простір приміщень залізничного транспорту, обмежений рівень повітрообміну – до виникнення алергічних реакцій у пасажирів, не виключаючи перебіг, що може призвести до отримання пасажиром інвалідності або, навіть, загибелі.
Крім цього слід зазначити, що до вмісту миючих та дезінфікуючих засобів, які призначені до використання у побутовій чи в будь-якій іншій сфері, входять хімічні речовини, що заборонені до використання на залізничному транспорту.
Нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства при здійсненні обслуговування залізничного транспорту забезпечує Центральна санепідстанція на залізничному транспорті України.
Сертифікат ISO 14001- це важливе свідчення надійності виробника з екологічних і санітарно-епідеміологічних норм. Також він підтверджує, що всі компоненти, які використовуються при виробництві є біорозкладними і не несуть шкоди для екології, навколишнього середовища табезпосередньо в вагонах залізничного транспорту.
Сертифікат ISO 9001 підтверджує, що на підприємстві впроваджена і функціонує система менеджменту якості, яка гарантує незмінно високу і стабільну якість продукції, що поставляється і відповідно і якість послуг, що надаються. За останні роки при закупівлі миючих дезінфікуючих засобів на Укрзалізниці постійно простежувалася тенденція зниження якості засобів, що постачаються протягом року. Тобто при першому постачанні продукція надавалась належної якості згідно технічних вимог та регламентів виробника, а згодом якість продукції, що постачається значно знижувалась, про що було складено відповідні претензії до постачальників.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-04-25-000707-c.a6

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ Гренландія, Код ЄДРПОУ:36196836
Пошук по цьому автору
Дата подання: 11.05.2018 13:49

Скарга на тендерну документацію

Скарга на тендерну документацію в процедурі закупівлі UA-2018-04-25-000707-c
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Документи подані скаржником

Апеляція

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання