Бойовий мультимедійний тир; Лазерний мультимедійний тир; Мультимедійне крісло з імітацією руху автомобіля

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-11-16-003616-a
  • 35740000-3 - Симулятори бойових дій
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Одеський державний університет внутрішніх справ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Олександр Миколайович Дубенко, +380955478487 , oduvsprozorro@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Одеса, 65014, Одеська область, вул. Успенська, 1
Очікувана вартість
640 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 2.12.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 22.11.2018 20:00

Оскарження умов:

до 28.11.2018 00:00

Подання пропозицій:

02.12.2018 20:00

Очікувана вартість
640 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
19 200 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Запитання до процедури

Уточнення

Дата подання: 22.11.2018 09:40
Дата відповіді: 23.11.2018 09:18
Уважно ознайомившись з тендерною документацією, виникли такі питання стосовно лазерного тиру: 1. Чи не допущена замовником помилка про намір придбати акустичну систему потужністю саме 2х5 Вт і більше? Адже для нормального звукового супроводу імітаційних стрільб необхідно не менше 2х18 Вт. 2. Просимо уточнити: макет автомата АК-74 повинен бути на базі масогабаритного макета автомата (раніше бойовий, але шляхом його деактивації унеможливлено стрілянину) або будь-якого, зовні схожого з автоматом виробу (страйкбольного (air soft), пневматичного, пластикового та ін.)? Адже, всі ці моделі саме за масою і габаритами відповідають реальним зразкам бойової зброї. 3. Чому замовник має намір придбати лише 1 одиницю макета пістолета Макарова на базі страйкбольної (air soft), при цьому виключає масогабаритні макети ПМ (колишній бойовий, але деактивований)? Адже, з урахуванням світового досвіду, використання декількох одиниць зброї, в тому числі і ММГ, значно розширює і поглиблює можливості навчального процесу, підвищує його ефективність. 4. Які типи лазерного променя використовуються в лазерному модулі - з видимим чи невидимим (інфрачервоним) діапазоном? Адже, буде методично правильно, в навчальному процесі використовувати обидва види лазерного променя: видимий - для відпрацювання і візуального контролю правильності прицілювання і ведення імітаційного вогню на початковому етапі навчання, невидимий - для максимального наближення умов стрілянина до реальних, її об'єктивності. 5. Чи відомо замовнику про відносно нові розробки і застосування засобів імітаційної стрільби в складі лазерного тиру - лазерних насадках? Їх застосування у складі лазерного тиру дозволяє швидко і без особливих зусиль адаптувати будь-яку вогнепальну зброю (пістолет, кулемет, автомат, снайперську гвинтівку), що є в штаті підрозділу (як бойову, так і навчальну зброю) для імітаційних стрільб. Якщо замовнику відомо, то чому не має наміру придбати, навіть якщо це призводить до деякого (незначного) удорожчання предмету закупівлі?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! У тендерній документації Замовника вказані мінімальні вимоги щодо технічних характеристик предмету закупівлі. Але Замовник не обмежує максимальні вимоги, які може запропонувати Учасник. При цьому удорожчання предмету закупівлі не передбачається. Тобто кожен Учасник може запропонувати інші технічні характеристики, які можуть привести до покращення якості предмету закупівлі без удорожчання предмету закупівлі.

ЗАПИТАННЯ №1

Дата подання: 22.11.2018 10:15
Дата відповіді: 22.11.2018 17:41
Чому ви об’єднуєте в один тендер зовсім різні одиниці закупівлі, а саме: лазерний тир, бойовий тир, мультимедійне крісло з імітацією руху автомобіля? З чим пов’язане таке об’єднання та за яким принципом ви його зробили? Чому ви не розділили закупівлю за лотами? Адже ці одиниці закупівлі – мають відносно різні технології виробництва та використання. Таке об’єднання носить явні ознаки обмеження участі у закупівлі, в тому числі і виробників лазерного тиру. Оскільки компанія, що спеціалізується на виробництві лазерного тиру може й не спеціалізуватися на виробництві мультимедійного бойового тиру чи мультимедійного крісла. Це зовсім різні предмети і в одну закупівлю вони ніяким чином входити не можуть, якщо тільки таке об’єднання не було використано у якості дискримінаційних умов. Просимо надати мотивовані та обґрунтовані відповіді на наші запитання, із посиланням на норми чинного законодавства України.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учасник! Замовник перед будь-якою закупівлею, у точу числі і оголошенням процедури відкритих торгів, заздалегідь порівнює необхідні предмети закупівлі та їх технічні характеристики. Тому, порівнявши предмети закупівлі та проаналізувавши практику закупівель у системі Prozzoro стає зрозумілим, що такі одиниці закупівлі як: лазерний мультимедійний тир, бойовий мультимедійний тир та мультимедійне крісло з імітацією руху автомобілю, відповідають коду Державного класифікатора 021:2015:35740000-3 - Симулятори бойових дій.
Маючи відношення предметів закупівлі до одного коду, та не знаючи заздалегідь можливості усіх Учасників, які будуть брати участь у закупівлі, Замовник не зобов’язаний поділяти закупівлю на лоти.
Тому, ми як Замовник не порушуємо жодних норм чинного законодавства України та не створюємо дискримінаційних умов, а навпаки забезпечуємо здорову конкуренцію, ставлячи усіх Учасників у рівні умови.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-11-16-003616-a.b1

Статус:
Вирішена

Учасник: ФОП Зубець Оксана Петрівна, Код ЄДРПОУ:2382619383
Дата подання: 22.11.2018 10:17
Предметом закупівлі одночасно є лазерний мультимедійний тир, бойовий мультимедійний тир, мультимедійне крісло з імітацією руху автомобіля. При цьому, замовник закуповує відповідне устаткування без поділу на лоти та відповідно, не вказує очікувану ціну кожного із цих предметів. Хоча, звертаємо увагу, що сама закупівля має складний, різносторонній характер та специфіку.
Так, закупівля лазерного та бойового мультимедійного тиру носить особливий характер, оскільки програмне забезпечення використовує спеціальні стрілкові програми, які є специфічними у застосуванні; а також до їх комплекту входить спеціальна зброя, наприклад, у складі лазерного тиру - з лазерним випромінювачем видимого та не видимого спектру.
Відсутність поділу на лоти унеможливлює проведення закупівлі на високому рівні та не сприяє здоровій конкуренції. Більш того, відсутність поділу на лоти носить прояви дискримінації, оскільки позбавляє права участі постачальників та виробників які можуть спеціалізуватися на виробництві лише одного, або двох окремих одиниць закупівлі.
Об’єднання таких різних одиниць товару в одну закупівлю умовно можна порівняти з об’єднанням в один предмет закупівлі постачання харчової продукції – картоплі, морепродуктів, овочів, молочної продукції тощо. Таке об’єднання не тільки створює ризики поставки неякісного товару, а ще й обмежує участь у закупівлі виробників різної по технології та призначенню продукції.
Натомість, поділ закупівлі на лоти, навпаки, зробить її більш професійною та надасть можливість доступу до неї учасників, які спеціалізуються на окремих складових предмету закупівлі.
З точки зору законодавства України, така відсутність поділу на лоти фактично усуває вільну конкуренцію. Оскільки, ми, наприклад, маючи у своєму штаті колишніх військовослужбовців (з їх умінням та навиками, методичною підготовкою) спеціалізуємось лише на постачанні високоякісних лазерних тирів, командирських ящиків, але не бойових тирів та мультимедійних крісел.
Маючи значний досвід постачання лазерних тирів до силових структур країни (МВС, Збройні сили, Національна гвардія та ін.) в даному випадку ми позбавлені прав та можливості взяти участь в торгах.
Керуючись вищезазначеним, можна припустити, що замовник помилково обмежує окремих постачальників в процедурі закупівлі. А можливо, здійснює навмисні узгоджені антиконкурентні дії з якимось вже заздалегідь визнаним переможцем, який постачає усе і одразу.
Тож, подібні дії є порушенням вимог Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Таким чином, враховуючи вищенаведене, з метою підвищення професійності організації та проведення закупівлі, раціонального використання бюджетних коштів та забезпечення вільної конкуренції, вимагаємо поділити відповідну закупівлю на 3 окремих лоти: лазерний мультимедійний тир, бойовий мультимедійний тир, мультимедійне крісло з імітацією руху автомобіля.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

22.11.2018 17:59
Задовольнити вимогу.

Документи

22.11.2018 17:59
протокол.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання