Послуги дитячих таборів, оздоровлення та відпочинок на узбережжі Чорного моря (Україна)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-02-21-002867-b
  • 55240000-4 - Послуги центрів і будинків відпочинку
  • Завершена
Найменування замовника:
Розсошанська сільська рада
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Людмила Петрівна Чобан, +380979539901 , rozsoshaotgzakupki@gmail.com
Адреса замовника
Україна, с. Розсоша, 31362, Хмельницька область, вул. Центральна, 4
Дата укладення договору
6.04.19
Переможець
ТОВ "ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ "СОНЯЧНИЙ"
Очікувана вартість
330 000 UAH з ПДВ
Сума договору
319 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 8.04.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 28.02.2019 18:00

Оскарження умов:

до 06.03.2019 00:00

Подання пропозицій:

10.03.2019 18:00

Початок аукціону:

11.03.2019 15:59

Очікувана вартість
330 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
330 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

58 послуга
Послуги дитячих таборів, оздоровлення та відпочинок на узбережжі Чорного моря (Україна)
ДК 021:2015: 55240000-4 — Послуги центрів і будинків відпочинку

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-02-21-002867-b.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП Черниш Олександра Леонтіївна, Код ЄДРПОУ:1591108027
Дата подання: 24.02.2019 21:44
Прошу усунути дискримінаційні вимоги в тендерній документації, а саме в Додатку 2 до тендерної документації:
1. заклад повинен мати вищу або першу або вищу категорію державної атестації.
2. заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях.
3. площа території закладу не менше 5,0 га
та додати окрім заклад повинен мати вищу або першу або вищу категорію державної атестації також заклад із другою категорією державної атестації. Таким чином слід зазначити, що подібні заклади, а саме другою категорією за державної атестації мають також багаторічний досвід в оздоровленні діток з відповідною матеріально-технічною базою та досвідченим і професійним педагогічним персоналом.
Також окрім заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях додати узбережжя Чорного моря, вся Україна, без прив’язки до інфраструктури Херсонської області. Таким чином на загальній території узбережжі Чорного моря, окрім Херсонської області, наприклад, Миколаївська чи Одеська область, де розміщено безліч дитячих таборів, центрів та будинків відпочинку, які мають багаторічний досвід в оздоровленні діток з відповідною матеріально-технічною базою та досвідченим і професійним педагогічним персоналом.
Прибрати із тендерної документації вимогу - площа території закладу не менше 5,0 га. Слід зазначити, що розміри земельної ділянки повинні відповідати вимогам Державних санітарних правил і норм "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" ДСанПіН 5.5.5.23-99 з розрахунку на одну дитину залежно від місткості оздоровчого закладу.
Наразі ваші умови, які викладені в Додатку 2 до Тендерної документації перешкоджають іншим учасникам брати участь у процедурах закупівлі, та суперечать суперечить законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок якого порушено права інших учасників та їх законні інтереси.
Тобто, Замовник безпідставно звузив (визначив) кількість учасників, вказавши виключно - заклад повинен мати вищу або першу категорію державної атестації; заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях та площа території закладу повинна бути не менше 5,0 га та встановив пов’язані із звуженням місця надання послуг технічні вимоги до послуг, які закуповуються, що дискримінують інших потенційних учасників процедури закупівлі.

Таким чином, допущені Замовником порушення законодавства у сфері публічних закупівель та встановлені Замовником у Додатку 2 до Тендерної документації дискримінаційні вимоги, що перешкоджають взяти участь у процедурі закупівлі, обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, суперечать принципам здійснення закупівель, закріпленим статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), та вимогам частини четвертої статті 22 Закону.
Замовником у Додатку 2 до ТД визначено, що заклад повинен мати вищу або першу категорію державної атестації, також, що заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях та площа території закладу повинна бути не менше 5,0 га.
Вважаю, що Замовник вказавши на те, що заклад повинен мати вищу або першу категорію державної атестації, а також, що заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях та площа території закладу повинна бути не менше 5,0 га, тобто Замовник послабив конкуренцію між іншими учасниками (Закладами), а потрібно зробити так, щоб вони теж могли вільно брати участь у відкритих торгах. Така редакція ТД є ніщо іншим, як прямим порушенням принципів здійснення закупівель, встановлених статтею 3 Закону, а саме: добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, містить ознаки корупційних проявів та зловживань. В порушення вимог частини четвертої статті 22 Закону ТД містить вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації, що полягають у наступному.
Не зрозуміло, чим саме, та по якій причині Замовнику не підходить Заклади із другою категорією за державною атестацією, Узбережжя Чорного моря (вся Україна, а не виключно інфраструктура Херсонської області) та не зрозуміла норма, що території закладу повинна бути не менше 5,0 га, якщо в ДСанПіН 5.5.5.23-99 вказано, що розміри земельної ділянки повинні відповідати вимогам Державних санітарних правил і норм з розрахунку на одну дитину залежно від місткості оздоровчого закладу.

Оскільки Замовник є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади, а члени тендерного комітету Замовника є посадовими особами, вони зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такий правовий порядок прийняття рішень посадовими особами органів державної влади закріплений у статті 19 Конституції України, що є нормою прямої дії.

Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 14 Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” позаміський заклад оздоровлення та відпочинку або дитячий заклад оздоровлення і відпочинку санаторного типу (саме послуги таких закладів є предметом цієї закупівлі) належить до закладів оздоровлення і повинен мати спеціально відведену територію, що знаходиться в курортній або заміській зоні. Жодних інших спеціальних вимог до місця надання послуг, а тим більше обмежень щодо місцезнаходження таких “курортних або заміських зон” в межах однієї чи кількох чітко визначених адміністративно-територіальних одиниць, які складають територію України, законодавством у сфері оздоровлення та відпочинку дітей не визначено. Наявність у закладу спеціально відведеної території та її знаходження (перебування) в курортній або іншій зоні разом із дотриманням інших вимог перевіряться під час здійснення державного контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку органами державної влади відповідно до їх компетенції.
Як відомо, підтвердженням відповідності закладу цій та іншим вимогам для якісного оздоровлення та відпочинку дітей є факт проходження державної атестації закладу та присвоєння йому відповідної категорії атестації.
Відповідно до інформації, яка міститься у Державному реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (реєстр перебуває у вільному доступі в мережі інтернет), позаміські заклади оздоровлення та відпочинку та дитячі заклади оздоровлення і відпочинку санаторного типу мають необхідні дозвільні документи та провадять свою господарську діяльність з надання послуг оздоровлення та відпочинку дітей на усій території України.

Відповідно до статті 20 Закону під час проведення процедури відкритих торгів пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Всупереч цій вимозі Закону Замовник своїм рішенням у Додатку 2 до Тендерної документації встановив такі дискримінаційні вимоги, що перешкоджають і унеможливлюють участь у процедурі відкритих торгів усіх потенційних учасників, які надають аналогічні послуги в дитячих оздоровчих закладах.


Замовник своїм рішенням про затвердження ТД в існуючій редакції повністю обмежив (заборонив, встановивши дискримінаційну вимогу щодо категорійності, територіальності та площі земель під оздоровлення) можливість участі у торгах іншим учасникам, які надають аналогічні послуги.

Окрім того, тендерний комітет Замовника неправомірним та необґрунтованим закладенням таких дискримінаційних вимог у ТД порушив свої обов’язки, прямо визначені абзацом п’ятим частини третьої статті 11 Закону, а саме: тендерний комітет забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця. Вищевикладене доводить факт порушення зазначеної норми Закону.

Якщо Замовник мав на меті оздоровити дітей на морському узбережжі, то на яких правових підставах він своїм рішенням обмежив право взяти участь у закупівлі ДЗОВ, які мають витяг з Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, та яким присвоєно другу категорію. Вони надають такі ж самі свої/аналогічні послуги. Жодних підстав, в тому числі визначених законом (посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України) для такого обмеження немає.
Окрім того, чому в Додатку 2 до ТД вказано, що заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях та вказано, що площа території закладу повинна бути не менше 5,0 га.

Вважаю, що виклавши у Додатку 2 до ТД у існуючій редакції, Замовник мав на меті послабити конкуренцію серед потенційних учасників процедури закупівлі, заклав дискримінаційні та пов’язані з ними умови за попередньою домовленістю з конкретними учасниками.
Зважаючи на вищевикладене, вважаю, що ТД містить дискримінаційні умови, а рішення, прийняті Замовником під час проведення процедури закупівлі, суперечать законодавству, в тому числі законодавству у сфері публічних закупівель, і порушують права та охоронювані законом інтереси потенційних учасників закупівлі.
Аналогічні питання вже неодноразово розглядалося органом оскарження і умова щодо обмеження місця надання послуг була визнана дискримінаційною.
Зважаючи на вищевикладене, прошу замовника внести зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційні умови в ТД для того по таким пунктам:
1. заклад повинен мати вищу або першу або вищу категорію державної атестації.
По першому пункту вимоги додати також заклад із другою категорією державної атестації.
2. заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях.
По другому пункту вимоги додати узбережжя Чорного моря, вся Україна, без прив’язки до інфраструктури Херсонської області.
3. площа території закладу не менше 5,0 га
Прибрати вимогу по площі території закладу, керуючись вимогами ДСанПіН 5.5.5.23-99, де зазначено, що розміри земельної ділянки повинні відповідати вимогам Державних санітарних правил і норм з розрахунку на одну дитину залежно від місткості оздоровчого закладу.
Коригування Додатку 2 ТД позволить провести закупівлі з дотриманням усіх вимог статті 3 Закону.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

27.02.2019 12:01
Розсошанська сільська рада ознайомилась з Вашою вимогою про усунення порушення дискримінаційних умов (у порядку ч.1 ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (далі Закон № 922)) та повідомляє, що не погоджується з заявленими вимогами виходячи з наступного.
1. Щодо вимоги додати до переліку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку також заклад із другою категорією державної атестації.
Постановою Кабінету Міністрів України № 426 від 28 квітня 2009 року затверджено Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 р. № 816) (далі Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку державна атестація є однією з форм державного контролю за діяльністю закладів незалежно від їх підпорядкування і форми власності та проводиться з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, оцінювання стану організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, стану матеріально-технічної бази закладу і забезпечення відповідними фахівцями.
Згідно п. 8 Порядку атестаційна комісія за результатами державної атестації протягом 10 робочих днів складає акт із висновками щодо присвоєння закладу відповідної категорії за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у трьох примірниках, перший з яких зберігається в уповноваженому органі, другий - у керівника/власника закладу і третій - в Мінсоцполітики.
На підставі акта атестаційна комісія протягом п’яти робочих днів приймає рішення про визнання закладу атестованим і доводить його до відома керівника/власника закладу та Мінсоцполітики.
За результатами державної атестації закладу може бути присвоєна вища, перша, друга або третя категорія. Критерії присвоєння закладу відповідної категорії затверджуються Мінсоцполітики.
Відповідно до Критеріїв присвоєння дитячому закладу оздоровлення та відпочинку відповідної категорії, що затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України15.09.2016 № 1029 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2016 р. за № 1310/29440) Вища категорія присвоюється дитячому закладу оздоровлення та відпочинку у випадку набрання 170-200 балів, першу категорію – 140-169 балів, другу категорію 110-139 балів.
Оцінка здійснюється за низкою критеріїв та параметрів оцінки: зокрема місцезнаходження (наявність: І лінії моря, обладнаного власного пляжу на березі моря, озера, річки, басейну (із висновками лабораторних досліджень води), кадрове забезпечення (укомплектованість кадрами відповідно до штатного розпису (згідно з Типовими штатними нормативами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затвердженими наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 16 квітня 2009 року № 1254, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 30 квітня 2009 року за № 396/16412): 100 % заповнення, до 90 % заповнення, до 80 % заповнення, матеріально-технічна база закладу, технічний стан корпусів, будівель, споруд, прилеглої території: наявність технічного обстеження будівель дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, наявність медичного блоку та ін.
Тобто, чим більше балів за параметрами оцінки набере заклад, тим більш якісний оздоровчо-виховний процес він зможе забезпечити за рахунок кращого стану матеріально-технічної бази закладу і більш повного забезпечення відповідними фахівцями.
Встановлюючи вимоги ТД тендерний комітет враховував законодавчі вимоги, що встановлені постановою КМУ № 426 від 28 квітня 2009 року та наказу Міністерства соціальної політики України 15.09.2016 № 1029, тому для надання послуг з оздоровлення та відпочинку було встановлено, що заклад, що надає послуги з оздоровлення та відпочинку дітей повинен мати першу або вищу категорію державної атестації.
2. Щодо вимоги додати узбережжя Чорного моря, вся Україна, без прив’язки до інфраструктури Херсонської області.
Відповідно до частини 2 статті 21 Закону в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначається «кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг».
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 22 Закону, тендерна документація повинна містити «місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги».
Тому, Замовник визначив місце надання послуг «послуги дитячих таборів, оздоровлення та відпочинок на узбережжі Чорного моря (Україна)» згідно чинного законодавства.
Жоден з Учасників процедури закупівлі не має права впливати на вибір Замовником торгів предмета (частини предмета) закупівлі чи його обґрунтування.
Вимога Замовника що заклад повинен бути розташований на морському узбережжі курортної зони (крім лиманів та заток) Чорного моря у легко доступному для прибуття/вибуття місці, поблизу інфраструктури (село, селище, місто) Херсонської області, що може забезпечити швидке реагування у відповідних ситуаціях не є посиланням на якусь торгівельну марку чи фірму, тому вимога не суперечить чинному законодавству.
При цьому, враховано насамперед бажання батьків дітей, щодо віддаленості від місця проживання, попередній досвід надання послуг, ефективність оздоровлення, фінансування та багато інших чинників. Вимога не встановлена вибірково для певних учасників, а однакова для всіх.
Крім того повідомляємо, що згідно даних Державної служби статистики України у 2018 році на території Херсонської області знаходиться більше 400 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, що в свою чергу підтверджує додержання тендерним комітетом принципів здійснення закупівель, що передбачені статтею 3 Закону.
3. Прибрати із тендерної документації вимогу - площа території закладу не менше 5,0 га.
Повідомляємо, що згідно ТД було встановлено низку додаткових вимог для закладів, зокрема зелені насадження (не менше 70% від загальної площі), наявність критих павільйонів для організації дозвілля дітей за негоди та інші споруди для організації змістовного дозвілля дітей та відпочинку дітей, наявність приміщень для організації гурткової роботи, спортивних секцій, кіноконцертного залу або літньої концертної естради з критою сценою, наявність бібліотеки, відеотеки, комп’ютерної кімнати, наявність футбольного поля, наявність волейбольного поля,наявність баскетбольного майданчику, наявність тенісного залу або павільйонів для настільного тенісу, наявність тренажерного залу,наявність власного або орендованого пляжу, який не використовується під час заїзду дітей іншими закладами відпочинку.
Для відповідності вказаним параметрам дитячим закладам оздоровлення та відпочинку необхідна значна площа території. Окрім того, як зазначалось вище (п.1), у закладів вищої та першої категорії передбачено значно ширший перелік матеріально-технічної бази.
Тому, тендерним комітетом було прийнято рішення про встановлення вимоги до облаштування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку- площа території закладу не менше 5,0га.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо що Замовником було дотримано вимоги ст. 3, 11 Закону та станом на сьогоднішній день причин вносити зміни до Тендерної документації немає.

Номер вимоги: UA-2019-02-21-002867-b.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ВЕЛМЕРІ КОНСАЛТ", Код ЄДРПОУ:40587704
Дата подання: 28.02.2019 14:18
Встановленими умовами у тендерній документації Замовником було порушено принципи здійснення закупівель, передбачених статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: недискримінація учасників. Встановивши дискримінаційну умову стосовно душу та туалету в кімнатах проживання, Замовник обмежує конкуренцію та дискримінує інших потенційних учасників Процедури закупівлі.
Замовником у пункті 10 «Вимоги до послуг проживання» Додатку 3 Тендерної документації встановлено умову : кімнати обладнані всіма зручностями ( душ та туалет в кімнаті). Така умова є дискримінаційною, оскільки унеможливлює участь у цій закупівлі потенційних учасників, спальні корпуси яких мають дещо іншу конструкцію - санвузол у блоці з двох або більше кімнат, на поверсі, на кілька кімнат, та інше.
Згідно із Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 №375-VI дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (далі – ДЗОВ) - постійно або тимчасово діючий, спеціально організований або пристосований заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку, розвитку дітей, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку. Отож суб’єкти господарювання, які провадять свою господарську діяльність у цій сфері, повинні відповідати Державному соціальному стандарту оздоровлення та відпочинку дітей.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 №375-VI нормативи розміщення дітей (саме там містяться вимоги до санітарних вузлів) для оздоровлення та відпочинку на території, у будинках і приміщеннях ДЗОВ є складовою частиною Державного соціального стандарту оздоровлення та відпочинку дітей, який затверджений наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 13.08.2009 №2881 (далі – державний стандарт). Пунктом 2.2. вказаного державного стандарту закріплено, що нормативи розміщення дітей для оздоровлення та відпочинку на території, у будинках і приміщеннях дитячих закладів оздоровлення та відпочинку визначаються відповідно до Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 №23.
У пункті 4.5. ДСанПіН 5.5.5.23-99 містяться тільки вимоги, що кожна вікова група повинна мати наступний набір приміщень для проживання: житлові кімнати (4 кв.м на 1 дитину); санвузли окремі для хлопчиків і дівчаток (6 кв.м на 1 - 2 спальні кімнати), що включають вмивальні з мийками для ніг, вбиральні, кабіни особистої гігієни дівчаток (4 кв.м на одну вікову групу), душові кабіни; кімнати денного перебування, у літніх умовах - веранди із розрахунку не менше 1 кв. м на одне місце, приміщення обслуговування, у тому числі передпокій - гардеробна (0,8 кв.м на одне місце), приміщення для зберігання валіз, прання, приміщення персоналу (18 кв.м на вікову групу) з підсобними приміщеннями (15 кв.м). Вказані нормативи не містять обов'язкових вимог щодо розташування санітарних вузлів безпосередньо у кімнатах проживання дітей. Так само відсутні такі вимоги і у Державних правилах розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 №172.
Отож, вимога замовника, встановлена у ТД, щодо обов’язкового місцезнаходження туалету та душу безпосередньо у кімнаті проживання є безпідставною, оскільки не є обов’язковою згідно із законодавством у цій галузі.

Частиною другою статті 20 ЗУ «Про публічні закупівлі» зазначено, що Під час проведення процедури відкритих торгів ТЕНДЕРНІ ПРОПОЗИЦІЇ МАЮТЬ ПРАВО ПОДАВАТИ ВСІ ЗАЦІКАВЛЕНІ ОСОБИ.
Частина четверта статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про публічні закупівлі» за порушення вимог, установлених цим Законом, члени тендерного комітету замовника несуть відповідальність згідно із законами України.
Просимо Замовника усунути порушення вимог, установлених Законом України «Про публічні закупівлі», привести процедуру закупівлі у відповідність до норм чинного законодавства ТА ПРИБРАТИ ДИСКРИМІНАЦІЙНУ УМОВУ СТОСОВНО РОЗМІЩЕННЯ ДУШУ ТА ТУАЛЕТУ В КІМНАТАХ ПРОЖИВАННЯ, яка унеможливлює взяти участь у процедурі закупівлі ВСІМ ЗАЦІКАВЛЕНИМ ОСОБАМ.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

05.03.2019 16:05
Шановний учаснику! Тендерний комітет вдячний за Вашу активну участь у проведенні даної процедури, та повідомляє що для нас турбота про здоров'я дітей є одним з основних показників ставлення громади до проблем підростаючого покоління. Разом з тим, саме стан справ у цій сфері викликає занепокоєння. На сьогодні стан здоров’я дітей викликає найбільшу стурбованість. Упродовж останніх років зберігається тенденція до його погіршення, яка обумовлена впливом різних негативних факторів соціально-економічного, екологічного та психо-емоційного характеру. Тому збереження здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку є важливим напрямком державної політики на сучасному етапі. Основним показником ставлення органів місцевого самоврядування до проблем підростаючого покоління є турбота про оздоровлення та відпочинок дітей.
Розсошанська сільська рада ознайомилась з Вашою вимогою про усунення порушення дискримінаційних умов (у порядку ч.1 ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (далі Закон № 922)) та повідомляє, що не погоджується з заявленими вимогами виходячи з наступного.
Однією із основних вимог ТД для надання послуг з оздоровлення та відпочинку було встановлено, що заклад, що надає послуги з оздоровлення та відпочинку дітей повинен мати першу або вищу категорію державної атестації
Відповідно до Критеріїв присвоєння дитячому закладу оздоровлення та відпочинку відповідної категорії, що затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України15.09.2016 № 1029 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2016 р. за № 1310/29440) Вища категорія присвоюється дитячому закладу оздоровлення та відпочинку у випадку набрання 170-200 балів, першу категорію – 140-169 балів, другу категорію 110-139 балів.

Оцінка здійснюється за низкою критеріїв та параметрів оцінки: зокрема за розташуванням санвузлів, у яких є вбиральні, вмивальні з мийками для ніг, кабіни особистої гігієни для дівчаток, душові кабіни: у кімнаті (блоці) ставиться максимальний бал -5, у зв’язку з чим і було встановлено пункт 10 «Вимоги до послуг проживання» Додатку 3 Тендерної документації, адже, чим більше балів за параметрами оцінки набере заклад, тим більш якісний оздоровчо-виховний процес він зможе забезпечити за рахунок кращого стану матеріально-технічної бази закладу і більш повного забезпечення відповідними фахівцями.
Окрім того, при встановлені оскаржуваної вимоги щодо того ,що кімнати обладнані всіма зручностями ( душ та туалет в кімнаті), враховано насамперед бажання батьків дітей, щодо умов проживання дітей, попередній досвід надання послуг. Вимога не встановлена вибірково для певних учасників, а однакова для всіх.
Щодо посилання у Вашій скарзі на Державні санітарні правила і норми «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 року, №23.потрібно зазанчити що вказані стандарти застаріли, як нормативно так і морально, адже протягом наступних 20 років вносили зміни та приймали низку нових нормативно-правових актів.
На нашу думку, здійснюючи оздоровлення підлітків, дитячий заклад відпочинку зобов'язаний створити їм безпечні умови перебування, забезпечити охорону їхнього життя й здоров'я, особистого майна, надання невідкладної медичної допомоги, реалізації освітніх програм та змістовного дозвілля тощо, а щоб все так і було, ми як Замовники торгів по оздоровленню наших дітей при формуванні тендерної документації розробили високі та, на нашу думку, найкращі вимоги, виходячи із попереднього досвіду відпочинку наших дітей (діти спали майже на «нарах», душ на вулиці, туалет один на весь поверх і постійно пропадали дитячі речі), для майбутнього оздоровлення.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо що Замовником було дотримано вимоги ст. 3, 11 Закону та станом на сьогоднішній день причин вносити зміни до Тендерної документації немає.

Аукціон

Початок:
11.03.2019 15:59
Завершення:
11.03.2019 16:20

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 11.03.2019 16:20

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ "СОНЯЧНИЙ"
Пошук по цьому учаснику
319 000 UAH з ПДВ 319 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ЛАЗУРИТ КЕМП"
Пошук по цьому учаснику
330 000 UAH з ПДВ 330 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

10.03.2019 17:27
sign.p7s
10.03.2019 13:01
Техусловия.pdf
10.03.2019 13:01
мат-тех база.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ "СОНЯЧНИЙ"
#42442967
Пошук по цьому переможцю
Переможець 319 000 UAH з ПДВ 18.03.2019 17:48

Документи

11.03.2019 16:21
edr_identification.yaml
18.03.2019 17:48
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 18.03.2019 17:48

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ "СОНЯЧНИЙ"
Пошук по цьому переможцю
#42442967
319 000 UAH з ПДВ Документи

Документи

11.03.2019 16:21
edr_identification.yaml
18.03.2019 17:48
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 06.04.2019 00:00 - 31.12.2019 00:00
Номер 0302
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір 0302 pdf.pdf Укладений
319 000
08.04.2019 18:34
06.04.2019
sign.p7s Укладений
08.04.2019 18:36

Виконання договору

Строк дії за договором: 06.04.2019 — 31.12.2019
Сума оплати за договором: 319 000
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання