Фармацевтична продукція (6 лотів)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-04-26-000258-c
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальний Заклад "Біляївська центральна районна лікарня"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Кравцова Людмила Петрівна, 0485225895 , belzakupki@gmail.com
Адреса замовника
Україна, БІЛЯЇВКА, 67600, Одеська область, вул. Московська, 32
Дата укладення договору
29.05.19
Очікувана вартість
786 720 UAH з ПДВ
Сума договору
567 961.73 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 29.05.19
  • Відгуки 0
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3
Позиція ГО БО "Мережа 100 відсотків життя" м. Харків
Ідентифікатор порушень I

Подано форм 2276

Кращий інформатор I

Подано форм 1888

Борець за перемогу III

Подано форм 338

DOZORRO ON-LINE
Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
дискримінаційні вимоги документації
лист до замовника
11.06.2019
- отримано змістовну відповідь на лист
лист до органів управління чи контролю замовника
11.06.2019

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 03.05.2019 11:00

Оскарження умов:

до 09.05.2019 00:00

Подання пропозицій:

13.05.2019 11:00

Очікувана вартість
786 720 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Лот 1: наркотичні та психотропні засоби - 4 найменуавання;
Лот 2: лікарські засоби для проведення наркозу - 4 найменування;
Лот 3: вакцини - 2 найменування;
Лот 4: лікарські засоби - 64 найменування;
Лот 5: інфузійні розчини - 22 найменування;
Лот 6: препарати, виготовлені в умовах аптеки - 4 найменування.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-04-26-000258-c.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "БАДМ-Б", Код ЄДРПОУ:39273420
Дата подання: 02.05.2019 09:01
вимога у додатку

Рішення замовника: Вимога відхилена

03.05.2019 11:40
Тендерним комітетом КЗ «Біляївська центральна районна лікарня» була розглянута вимога, яка розміщена на веб - порталі Уповноваженого органу (номер вимоги UA-2019-04-26-000258-c.a1 від 02.05.2019р.) стосовно усунення порушень оголошеної закупівлі за кодом ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція ( номер закупівлі UA-2019-04-26-000258-c) та прийнято рішення про відхилення зазначеної вимоги.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлені законом України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 року № 922-VIII із змінами і доповненнями (далі – Закон).
Абзацом 4 частини першої статті 3 Закону визначено, що одним із принципів здійснення державних закупівель є недискримінація учасників.
Частиною третьою статті 22 Закону передбачено, зокрема, що тендерна документація може містити також іншу інформацію, відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
При цьому, частиною четвертою вищевказаної статті встановлено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Із вищенаведеного вбачається, що стаття 22 Закону містить обов’язковий перелік інформації для включення до тендерної документації, який не є виключним.
Тому, перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеній вимозі, визначається замовником самостійно з дотриманням законодавства та принципів, установлених статтею 3 Закону.
З метою запобігання закупівлі лікарських засобів сумнівної якості, фальсифікатів, Замовником у Додатку 1 до тендерної документації встановлено вимогу щодо надання Учасником у складі тендерної пропозиції оригінал гарантійного листа виробника (представництва, філії виробника, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів, у необхідній кількості та терміни. Гарантійний лист виробника повинен включати: повну назву учасника, адресуватися Замовнику, мати назву предмету закупівлі та № оголошення. Допускається надання гарантійного листа учаснику з боку офіційного дистриб’ютора або іншого представника виробника, при цьому учасник повинен надати належним чином завірену копію документу з боку виробника про повноваження такого офіційного дистриб’ютора або іншого представника.
Така вимога тендерної документації убезпечує від можливої поставки неякісних та неоригінальних лікарських засобів, постачання не в повному обсязі, та є гарантією вчасної поставки продукції. Також наголошуємо, що у зв’язку з непростою ситуацією в країні є вірогідність постачання лікарських засобів, які є неоригінальними, неякісними, а також, які можуть потрапити на територію України незаконними шляхами, тим самим призвести до незворотних наслідків під час лікувального процесу.
Твердження Скаржника, що зазначена вимога є дискримінаційною до учасників не відповідає дійсності, оскільки тендерна документація не містить особливих вимог до такого гарантійного листа, направлених на надання переваг конкретному учаснику. Тобто виробники та представники виробників не мають жодних обмежень щодо видачі таких листів будь-якому потенційному учаснику процедури закупівлі, який виявив бажання представляти їхню продукцію на процедурі закупівлі.
Крім того, виробники (передусім – це великі національні та інтернаціональні компанії з великою репутацією та багаторічним досвідом) в будь-якому випадку зацікавлені в продажах своїх товарів через надійних партнерів, тому, з огляду на такі зазначені цілі, на власний розсуд та на конкурентній основі визначають своїх контрагентів, через яких здійснює реалізацію своєї продукції.
Слід зазначити, що будь-який потенційний Учасник процедури закупівлі, що виявив бажання представляти їхню продукцію, має можливість отримати гарантійний (авторизаційний) лист на рівних засадах з іншими учасниками ринку. Додатково наголошуємо – якщо Учасник процедури закупівлі не може отримати гарантійний лист виробника або його офіційного представника, то це, на думку Замовника, може свідчити, про те, що виробник або представник виробника має підстави не видавати такий лист Учаснику з об’єктивних причин.
Скаржник не надає документальне підтвердження, до яких саме виробників чи представників, офіційних дистриб’юторів, він звертався за отриманням гарантійних листів та не отримав відповідного гарантійного листа.
Посилання на рекомендації, зазначені у спільному листі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства охорони здоров’я України щодо закупівлі лікарських засобів № 3301-04_55905-03_01.7_33810 від 19.12.2018, не можуть бути належним доказом дискримінації потенційних учасників, так як дані роз’яснення стосуються гарантійного листа на поставку лікарських засобів у терміни, при цьому, в тендерній документації зазначається гарантійний лист метою якого є засвідчення факту (у випадку акцепту пропозиції учасника) забезпечення наявності кількості зі строками придатності предмету закупівлі, що в свою чергу не є тотожними поняттями.
Варто зазначити, що Замовником у Тендерній документації публічної закупівлі вказується, що у разі, коли в описі предмета закупівлі містяться посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, то разом з цим враховувати вираз «або еквівалент»; тобто тим самим Замовник надає можливість приймати участь в публічній закупівлі усім потенційним учасникам закупівлі без прив’язки до конкретного виробника чи торгової марки предмету закупівлі, а тому тендерна документація складена у повній відповідності до положень Закону України «Про публічні закупівлі», інших підзаконних нормативних актів та у чіткому дотримані рекомендацій уповноважених органів.
Враховуючи вищевказане, умова надання гарантийного листа не порушує вимоги законодавства України у сфері державних закупівель, та не створює перешкод для участі у Процедурі закупівлі жодному з потенційних учасників, який насправді має можливість гарантовано поставляти якісні товари, що є предметом закупівлі.

Документи подані скаржником

02.05.2019 09:01
вимога.doc

Лоти

1
2
3
4
5
6

Ризик-індикатор

1

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Лоти

4

"Чемпіон" - переможець - Так

Учасник, позначений як екстраординарний, переміг в тендері. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа.

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

5

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання