Дезинфекційні засоби

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-05-16-000515-c
  • 24450000-3 - Агрохімічна продукція
  • Відмінена
Найменування замовника:
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Шевага Олена Олександрівна, +380678000900 , vrector_ms@meduniv.lviv.ua
Адреса замовника
Україна, Львів, 79010, Львівська обл., ВУЛИЦЯ ПЕКАРСЬКА, будинок 69
Очікувана вартість
150 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 7.06.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.05.2019 19:00

Оскарження умов:

до 27.05.2019 00:00

Подання пропозицій:

31.05.2019 19:00

Початок аукціону:

03.06.2019 12:38

Очікувана вартість
150 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
750 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

550 л
Дезинфекційні засоби
ДК 021:2015: 24450000-3 — Агрохімічна продукція

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-05-16-000515-c.b1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "Дезодар", Код ЄДРПОУ:41937138
Дата подання: 20.05.2019 15:58
Звертаємо Вашу увагу на беззаперечне порушення з вашого боку положень ЗУ «Про публічні закупівлі».
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» одними з принципових вимог до проведення відкритих торгів є запобігання корупційним діям і зловживанням, недопущення дискримінації та забезпечення вільної конкуренції серед усіх учасників закупівель, а згідно ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Проте, вимоги до предмету закупівлі, що встановлені у вашій тендерній документації містять цілий ряд антиконкуретних та дискримінаційних вимог.
По-перше, у Медико-технічних вимогах технічні (якісні) характеристики предмета закупівлі викладені таким чином, що максимально унеможливлює надання альтернативних пропозицій (аналогічних дезінфекційних засобів) зареєстрованих в Україні, тобто є дискримінаційними.
Зазначення конкретного найменування дезінфікуючого засобу, конкретного хімічного складу та фасування свідчить про те, що Замовник навмисно маніпулюєте такими вимогами, щоб максимально звузити коло потенційних учасників та просунути до перемоги вже заздалегідь визначеного переможця з яким, вірогідно, змовився для отримання вигоди з корупційною складовою.
Склад засобів прописаний так , що унеможливлюють надати еквіваленти, таким чином обмежується коло учасників лише представниками копанії-виробника.
А відповідно до медико-технічних вимог, необхідно надати гарантійний лист виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), що ще раз підтверджує намагання Замовника уникнути конкуренції та привести до перемоги одного учасника.
По-друге, в Додатку 3 Медико-технічні вимоги до предмету закупівлі вказані конкретні назви, фасування та хімічний склад дезінфекційних засобів.
У позиції № 2 п. 5 вимагається ємність 5000 л.
Просимо надати роз’яснення, чому надається перевага саме таким фасуванням?
Якщо по такій же вартості буде наданий засіб але у ємностях по 1 літру, то це набагато зручніше для персоналу.
Ємності по 5 л завеликі для медичних сестер , важкі і незручні для відбору невеликих кількостей засобу, які необхідні для приготування робочого розчину.
Ємності по 1 л набагато зручніше з усіх міркувань.
Просимо пояснити, чому висунута така вимога, а також пояснити, чи будуть розглядатися пропозиції , якщо засіб буде запропонований у ємностях по 1літру?
У позиції № 2 п 2.4. та № 4 п. 4.8. вимагається обов'язково вказати назву та надати реєстраційні документи, що регламентують їх використання.
Просимо надати роз’яснення, які саме реєстраційні документи повинні бути надані на тест-смужки: свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу, свідоцтво про реєстрацію виробу медичного призначення ? Які документи на Ваш погляд є реєстраційним документом на тест-смужки?
У позиції №4 п.6. вимагається відсутність у складі засобу спиртів та їх похідних. Що мається на увазі? Спирти входять практично до всіх деззасобів як розчинники і різні спирти мають різні властивості. Які саме спирти не повинні входити до складу засобу? Властивості звичайних та ароматичних спиртів відрізняються практично у всьому. Просимо надати роз’яснення, чи можуть входити до складу засобу ароматичні спирти, а якщо ні то чим це обґрунтовується?
Просимо надати роз’яснення, якщо кількість спирту буде складати 1,5% у концентраті, така пропозиція буде розглянута? Але у робочому розчині вже практично містяться сліди спирту?
Більше того, в Україні відсутні засоби - еквіваленти, що повністю відповідають викладеним Вами вимогам, крім тих засобів що вимагаються в медико-технічних вимогах.
Тобто еквівалент надати неможливо, що виключає будь-яку конкуренцію та є дискримінацією учасників даної закупівлі.
Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти,що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні.
Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій. А це вже привід для антикорупційного розслідування перевіряючими органами, куди ми направляємо лист.
Таким чином, викладені вами Медико-технічні вимоги суперечить основним принципам встановлених Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім того Ваша Технічна специфікація до предмету закупівлі порушує вимоги ст.ст. 3, 5, 22 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 4,7 ч. 2 ст.6, ч. 2 ст. 8, ч.1,2 ст. 15, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Зважаючи на все викладене вище,

ВИМАГАЄМО:
1) внести зміни до тендерної документації виключивши з них дискримінаційні вимоги та невідповідності;
2) виключити з Медико-технічних вимог конкретний хімічний склад, фасування та найменування дезінфекційних засобів.

У разі ігнорування наших законних вимог ми змушені будемо звернутися зі скаргою до АМКУ та повідомити про цей випадок Державну аудиторську службу України, НАБУ, СБУ та представникам Громадського контролю з метою перешкоджання корупційним схемам Замовника та притягнення посадових осіб до відповідальності.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

23.05.2019 16:31
У відповідь на звернення за роз'ясненнями від 20.05.2019, 15:58. ID: UA-2019-05-16-000515-C.B1, замовник, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, повідомляє про наступне:
1. Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі», у разі якщо технічна специфікація містить посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, специфікація повинна містити вираз «або еквівалент». Наголошуємо, що з метою уникнення дискримінації учасників закупівлі, на виконання вимог п. 3 ч. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі», Медико-технічні вимоги до предмета закупівлі, що закріплені у додатку 3 до Тендерної документації на закупівлю товару згідно ДК 021:2015 – 24450000-3 - Агрохімічна продукція (Дезинфекційні засоби) містять посилання «або еквівалент».
Таким чином, твердження заявника про те, що Медико-технічні вимоги до предмета закупівлі унеможливлюють надати еквіваленти, не відповідає змісту Тендерної документації замовника.
2. У додатку 3 до Тендерної документації, зазначено, що учасник процедури закупівель для підтвердження якості товару надає гарантійний лист виробника. Разом з тим, заявник не довів та документально не підтвердив неможливість отримання ним гарантійного листа від виробника та неможливість виконати зазначену умову Документації та не довів, яким чином дана вимога перешкоджає йому взяти участь у процедурі закупівлі. Однак, з метою забезпечення максимальної конкуренції на торгах, буде внесено зміни до Тендерної документації щодо переліку документів, які підтверджують якість товару.
3. Згідно тексту Вашої скарги : «У позиції № 2 п. 5 вимагається ємність 5000 л». Наголошуємо, що це твердження не відповідає змісту Технічної документації, оскільки, у Медико-технічних вимогах до предмету закупівлі зазначено ємність 5000 мл. Справді, ми надаємо перевагу закупівлі засобів із фасуванням від 5л. до 10 л., оскільки це дозволяє не лише більш раціонально та економно використовувати бюджетні кошти, але й зменшити кількість побутових відходів. Відповідні зміни, щодо фасування будуть внесені до Тендерної документації.
4. У позиції №4 п.6 додатку 3 до Тендерної документації вимогою є відсутність спирту. Так, ми вже вказали у позиції №1 додатку 3 потребу у спиртовмісному засобі, і тому для зменшення впливу на медперсонал засобів на спиртовій основі і з метою розширення спектру антимікробної активності, тому і використовуємо засоби на основі похідних амінів та гуанідинів. Щодо ароматичних спиртів, то при їх використанні як допоміжної речовини можливе виникнення токсичності та реакції гіперчутливості, а це в свою чергу може призвести до госпіталізації та непрацездатності медичного персоналу. Саме тому, з метою захисту медичного персоналу від токсичного впливу та попередження виникнення алергій, ми не бажаємо закуповувати деззасоби, в складі яких є ароматичні спирти.
5. У технічних вимогах №2 п. 2.4 та №4 п. 4.8 додатку 3 до Тендерної документації ми описали вимоги щодо багаторазового використання робочого розчину. Якщо у Ваших методичних рекомендаціях немає посилання на використання тест-смужок, то дана вимога Вас не стосується, але якщо таке посилання наявне, то просимо надати інформацію про те, які саме індикаторні тест-смужки дають можливість провести експрес-контроль придатності робочих розчинів запропонованого Вами дезінфекційного засобу. Зазначимо, що дані тест-смужки повинні бути зареєстровані у Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення, відповідно до вимог чинного законодавства України. Якщо деззасіб не має чіткого терміну заміни робочого розчину для багато разового використання, а є лиш посилання на використання тест-смужок, то ми змушені будемо закупити ці тест смужки, тим самим додатково витрачати бюджетні кошти. У разі відсутності даних тест-смужок нам доведеться проводити заміну робочого розчину щодня, що призводить до завантаження медичного персоналу та недоцільних витрат.
Підсумовуючи

Аукціон

Початок:
03.06.2019 12:38
Завершення:
03.06.2019 13:05

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 03.06.2019 13:05

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП Радіоненко Олексій Анатоліович
Пошук по цьому учаснику
84 563 UAH з ПДВ 83 813 UAH з ПДВ Документи
104 592 UAH з ПДВ 84 490.80 UAH з ПДВ Документи
149 802 UAH з ПДВ 149 802 UAH з ПДВ Документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП Радіоненко Олексій Анатоліович
#3104421577
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 83 813 UAH з ПДВ 03.06.2019 13:05

Документи

03.06.2019 13:05
edr_identification.yaml

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
07.06.2019 15:46
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Відмінити процедуру відкритих торгів на закупівлю товару згідно ДК 021:2015 – 24450000-3 - Агрохімічна продукція (Дезинфекційні засоби) на підставі абзацу 1 частини 1 статті 31 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів робіт і послуг.
Документи
07.06.2019 15:46 Протокол відміни.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання