Аерофотозйомка території Краматорської міської ради та виготовлення цифрових ортофотопланів Aerial photography of the territory of Kramatorsk city Council and production of digital orthophotoplans

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-05-24-000560-b
  • 71350000-6 - Науково-технічні послуги в галузі інженерії
  • Відмінена
Найменування замовника:
Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролю Краматорської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Гримайло Зінаїда Сергіївна, +380626421970 , vkrsk@krm.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Краматорськ, 84313, Донецька область, бул. Машинобудівників, 23
Очікувана вартість
7 999 737 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 21.06.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.06.2019 00:00

Оскарження умов:

до 27.06.2019 00:00

Подання пропозицій:

01.07.2019 00:00

Початок аукціону:

05.08.2019 12:33

Очікувана вартість
7 999 737 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
39 999 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Аерофотозйомка території Краматорської міської ради та виготовлення цифрових ортофотопланів
ДК 021:2015: 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо технічних умов

Дата подання: 29.05.2019 16:19
Дата відповіді: 31.05.2019 10:07
Відповідно до вимог Технічного завдання необхідно виконати "Цифрове аерознімання та лазерне сканування для створення цифрових ортофотопланів". У звязку з цим, прошу надати розяснення та, за необхідністю внести зміни в тендерну документацію стосовно наступного, яким чином замовник бачить виконання аерофотознімання,я кщо відповідно до офіційної інформації Державіасулжби України территорія міста Краматорськ відносить до зони заборони виконання польотів (https://avia.gov.ua/bezpilotni-povitryani-sudna-2/zoni-zaboron-ta-obmezhen-vikoristannya-povitryanogo-prostoru/)?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Це питання узгоджується виконавцем робіт з Державіаслужбою та Міністерством оборони

Щодо технічних умов

Дата подання: 29.05.2019 16:22
Дата відповіді: 31.05.2019 10:05
Відповідно до умов технічного завдання необхідно створити ортофтоплани роздільною сдатністю піксела 10 см (та визначені відповідні технічні параметри). Просимо надати розяснення та внести зміни до документації конкурсних торгів, для яких цілей замовником вимагається проведення лазерного сканування территорії, якщо ортфотоплани можливо створити лише за матеріалами аерофотозйомки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Крім ортофотопланів необхідно створити цифрову модель рельєфу (ЦМР) та отримати деталізовані хмари точок (не менше 10 точок на 1 м2) для послідуючої класифікації (поверхня землі, рослинність, будівлі, ЛЕП тощо) і можливості побудови векторних моделей будівель (дахи, стіни). При чому кожна точка лазерного сканування повинна мати можливість відображення з кольором відповідного піксела (RGB) або яскравістю відбитого сигналу лідара (чорно-біле зображення).

Щодо виконання технічного завдання

Дата подання: 31.05.2019 11:55
Дата відповіді: 04.06.2019 16:37
Технічним завданням передбачено що послуги надаються в три етапи: 1. Етап 1 - Цифрове аерознімання та лазерне сканування для створення цифрових ортофотопланів і цифрової моделі рельєфу території міста, як основи для проведення містобудівного моніторингу та створення цифрових інженерно-топографічних планів. Виконати цифрове аерофотознімання з розміром пікселя на середню площину місцевості 10 см, фокусна відстань цифрової аерофотокамери 70-140 мм (згідно вимог ГКНТА-2.04-02-98 п.7.1, таблиця 15, п. 7.1.20) для створення ортофотопланів та в подальшому для створення інженерно-топографічних планів масштабу 1:2000 з перерізом рельєфу 1 метр, Маршрути прокладати з південого західу на північний схід. Провести планово- висотну прив'язку знімків за допомогою GNSS вимірювань. Створити цифрові ортофотоплани масштабу 1:2000 з роздільною здатністю 10 см на місцевості по матеріалам аерофотозйомки. 2. Етап 2 - Виготовлення цифрових топографічних планів масштабу 1:2000 на територію населених пунктів Краматорської міської ради (12426 га). 3. Етап 3 - Виготовлення цифрових топографічних планів масштабу 1:5000 на територію Краматорської міської ради за межами населених пунктів (23140 га). У звязку з цим, просимо надати розяснення та внести зміни у документацію: 1. Відповідно до якого нормативно-правового акту вимагається виконнання авіаційного лазерного сканування? 2. Відсутня інформація про планово-висотну привязку данних авіаційного лазерного сканування, разом з тим вимагається планово-висотна привязка знімків, для коректного розрахунку цінової пропозиції, просимо доповнити документацію щодо необхідних дій з данниими авіаційного лазерного сканування. 3. Для корректного розрахунку цінової пропозиції та розрахунку плану польотів повітряного судна, просимо доповнити документацію, межами надання послуг в векторному форматі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Відповідно до якого нормативно-правового акту вимагається виконання авіаційного лазерного сканування?

Для проведення даних робіт з метою отримання більш точних та якісних результатів щодо цифрової моделі місцевості та рельєфу, і більшої можливості їх використання - не обов’язкова наявність якогось спеціального НПА з лазерного сканування, тим більше, що в Україні до цих пір не урегульовані в нормативно-технічному відношенні ні сучасні ГНСС-технології, ні сучасна цифрова аерофотозйомка, ні лазерне сканування.Більше того, навіть в країнах Східної Європи, які вже активно використовують лідарні технології, як у тій же Польщі (6 точок/м2 для масштабу 1:5000), відповідні нормативно-технічні документи теж не прийняті. Наше бажання, як замовника, з урахуванням існуючого досвіду є достатнім для проведення робіт і певних технічних вимог до них. Але ви можете пропонувати відповідним державним структурами проект згаданого НПА для врегулювання у подальшому цього питання.

2. Відсутня інформація про планово-висотну привязкуданних авіаційного лазерного сканування, разом з тим вимагається планово-висотна привязка знімків, для коректного розрахунку цінової пропозиції, просимо доповнити документацію щодо необхідних дій з данниими авіаційного лазерного сканування.

Оскільки планово-висотна прив’язка сучасними цифровими камерами здійснюється GNSS/IMU обладнанням на борту літака (у комплексі з аерофотокамерами) та дає точну траєкторію польоту, то вона мінімізує кількість опорних точок і матиме більше значення як контрольні точки, у першу чергу саме для матеріалів фотозйомки. Однак ці точки можуть використовуватись і для контролі якості прив’язки результатів лазерного сканування, тому особливих окремих вимог немає. Щодо особливостей маркування чи підбору ситуаційних розпізнавальних точок («опознаків», які не потребують спеціального маркування), то це вже питання вашого досвіду та професіоналізму.

3. Для корректного розрахунку цінової пропозиції та розрахунку плану польотів повітряного судна, просимо доповнити документацію, межами надання послуг в векторному форматі.

Так, ці матеріали надаються у форматі шейп-файлу.

Щодо отримання знімків.

Дата подання: 31.05.2019 11:56
Дата відповіді: 04.06.2019 16:35
Технічним завданням, вимогами до виконання послуг зазначено, що: "Використання матеріалів космічної зйомки та матеріалів отриманих з безпілотних апаратів для виконання послуг не дозволяється." На нашу думку данна вимога є дискримінаційною. Просимо, внести зміни до документації шляхом видалення цієї вимоги.

відповідь:

Ні, дана вимога не є дискримінаційною, це Ваша суб’єктивна думка. Забезпечення високої точності для створення/оновлення топографічних планів з урахуванням досить великої території зйомки потребує класичних аерофотозйомок. Саме тому у країнах Євросоюзу використання для цих цілей БПЛА заборонено

Щодо виконання аерофотозйомки

Дата подання: 31.05.2019 12:00
Дата відповіді: 04.06.2019 16:32
Вимогами до надання послуг визначено, що "На час аерозйомки повинна забезпечуватись робота двох базових GPS-приймачів на пунктах ДГМ для наступної постобробки разом з GPS-приймачем на літаку з метою відтворення точної траєкторії польоту та центрів знімків. " На нашу думку, ця вимога законодавчо не обгрунтованна, виконавець, має право сам визначитися з методами надання послуг, для забезпечення точносних характеристик кінцевого продукту (аерозннімків). Просимо виключити цю вимогу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В Україні до цих пір не урегульовані в нормативно-технічному відношенні ні сучасні ГНСС-технології, ні сучасна цифрова аерофотозйомка, ні лазерне сканування. Однак усталена практика і досвід проведення аналогічних робіт як в Україні, так і за кордоном рекомендують саме таку організацію GPS-привязки. Тим більше, що в районі виконання робіт ускладнений або відсутній RTK-режимвід мережі ГНСС станцій. Тому три приймачі (включаючи приймач на борту літака) дадуть мінімально необхідну кількість для точної пост обробки траєкторії польоту та визначення центрів фотознімків. Виконавець може використовувати і більшу кількість таких станцій.

Щодо лазерного сканування

Дата подання: 31.05.2019 12:07
Дата відповіді: 04.06.2019 16:31
Дякую за відповідь на попереднє запитання. Прошу розяснити чому саме таківпараметри визначені для данних авіаційного лазерного сканування (Лазерне сканування виконати авіаційним лазерним сканером з щільністю не менше 10 точок на 1 м2. Сканер повинен мати достатню потужність та частоту сканування не менше 150000 імпульсів за секунду (150 КГц). ) Чому не можливо отримати меньшу щільність точок , наприклад 1 точку на 1 кв.м, якщо це не вплини на рельутати кінцевого продукту (ЦМР)
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Прошу розяснити чому саме такіпараметри визначені для данних авіаційного лазерного сканування (Лазерне сканування виконати авіаційним лазерним сканером з щільністю не менше 10 точок на 1 м2. Сканер повинен мати достатню потужність та частоту сканування не менше 150000 імпульсів за секунду (150 КГц).

Ми очікуємо крім ортофотпланів (чи стереопар знімків для стереозбору векторних об'єктів топографічних планів) створити також цифрову модель рельєфу (ЦМР) та отримати деталізовані хмари точок для виготовлення цифрової моделі місцевості (ЦММ)- для можливості послідуючої їх класифікації (поверхня землі, рослинність, будівлі, ЛЕП тощо) і можливості побудови векторних моделей будівель (дахи, стіни, елементи ЛЕП тощо). На черзі – комплексне використання отриманих результатів для сучасних BIM-технологій у містобудівному проектуванні. Орієнтуючись на досвід робіт з лазерного сканування в країнах Європи, ми вважаємо, що щільність 10 точок на 1 м2 (за один прохід сканера) повинна бути мінімально допустимою. Їх зменшення не зможе забезпечити автоматичної (часткової напівавтоматичної) векторизації дахів та стін будівель для створення каркасної векторної 3-D моделі міської території. Це вимагатиме переважно ручної роботи, що значно здорощає роботу та збільшить термін її виконання. Крім того, як для ЦМР, так і для ЦММ розріджені лідарні точки (1 точка/м2) можуть не «пробити» щільну деревну рослинність, що понизить точність створення ЦМР і ЦММ. При 10 точках на 1 м2 вірогідність такого недоліку на порядок знижується.
Щодо частоти лазерного сканування не менше 150000 імпульсів за секунду (150 КГц), то це допускає більш широкий спектр застосовуваних авіаційних сканерів (оскільки є й більш потужні).

Чому не можливо отримати меньшу щільність точок , наприклад 1 точку на 1 кв.м, якщо це не вплини на рельутати кінцевого продукту (ЦМР)

Ні, менша кількість точок, а саме 1 точка на 1 кв.м негативно вплине на якість результату. Оскільки, як вказано вище, нас цікавитиме не тільки ЦМР, але й - деталізовані хмари точок для виготовлення цифрової моделі місцевості (ЦММ)- для можливості послідуючої їх класифікації (поверхня землі, рослинність, будівлі, ЛЕП тощо) і можливості побудови векторних моделей будівель (дахи, стіни, елементи ЛЕП тощо). При цьому треба «пробити» крони деревної рослинності та густу трав’янну рослинність, щоб точність моделі не знижувалась…
Висока якість і точність ЦМР за вказаною щільністю точок потрібна і для її використання в гідрологічних розрахунках при моделюванні стоку, підтоплень та затоплень для вжиття заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій.

щодо узгодження виконання польотів в заборонених зонах

Дата подання: 31.05.2019 12:12
Дата відповіді: 04.06.2019 16:28
Дякую за відповідь на запитання. Для уникнення упередженої оцінки учасників, просимо доповнити документацію вимогою до виконная послуг або вимогами до кваліфікаційних критеріїв, щодо того, що "учасник в складі своєї пропозиції повинен надати дозвіл на виконання польотів з метою аерофотознімання в зоні забороненій для польотів"

відповідь:

Таку вимогу вважаємо не має необхідності уводити, однак надіємось, що потенційні учасники вживуть всіх зусиль для отримання такого дозволу. Замовник зі свого боку теж сприятиме їх отриманню

Щодо матеріалів, які передаються за результатами послуг

Дата подання: 31.05.2019 12:23
Дата відповіді: 04.06.2019 16:26
У відповіді на попереднє запитання ви зазначили, що "Крім ортофотопланів необхідно створити цифрову модель рельєфу (ЦМР) та отримати деталізовані хмари точок (не менше 10 точок на 1 м2) для послідуючої класифікації (поверхня землі, рослинність, будівлі, ЛЕП тощо) і можливості побудови векторних моделей будівель (дахи, стіни). При чому кожна точка лазерного сканування повинна мати можливість відображення з кольором відповідного піксела (RGB) або яскравістю відбитого сигналу лідара (чорно-біле зображення)." Разом з тим, ці вимоги не встановлені тендерною документацією та технічним завданням. При цьому відповдіно до технічного завдання, зазанчено, що ЦМР створюється за матеріалами авіаційного лазерного сканування, а це вже передбачає класифікацію хмари точок лазерного відбиття за двома классами: 0-некласифіковані та 2- земля. Разом з тим, Замовником вимагається лише "Хмара точок лазерного сканування у форматі LAS-файлу." Відповідно прошу, внести відповідні зміни до технічного задання, для обєктивної та неупередженої оцінки пропозицій учасників, а також усунути дискримінаційні вимоги, щодо кілкості точок на кв.км., оскільки в Україні відсутній більше ніж один учасник, який може надати такі послуги.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Хмари точок лазерного сканування (свого роду вихідна основа ЦММ) потрібні, як зазначено нами, - для «для послідуючої класифікації (поверхня землі, рослинність, будівлі, ЛЕП тощо) і можливості побудови векторних моделей будівель (дахи, стіни)». Тобто, при повному розгорненні служби автоматизації містобудівного кадастру міської ради та проведенні коригування генеральних планів міста й інших населених пунктів, а також схеми планування території ради – повинна бути можливість використання такої додаткової інформації. Сама ж ЦМР надається за результатами робіт, тому вона дійсно виконуватиметься шляхом згаданої Вами фільтрації.
Щодо щільності точок на 1 м кв, то вище у відповідях на інші питання на цю тему вже роз’яснювалось, що досвід використання лазерного сканування в європейських країнах свідчить про 6-8-12 точок під масштаби 1:5000 – 1:2000. Тому знижувати затребувану щільність вважаємо немає потреби.Їх зменшення не зможе забезпечити автоматичної (часткової напівавтоматичної) векторизації дахів та стін будівель для створення каркасної векторної 3-D моделі міської території. Це вимагатиме переважно ручної роботи, що значно збільшить термін її виконання, трудозатрати, а головне - вартість. Крім того, як для ЦМР, так і для ЦММ розріджені лідарні точки (1 точка/м2) можуть не «пробити» щільну деревну рослинність, що понизить точність створення ЦМР і ЦММ. При 10 точках на 1 м2 (за один прохід) вірогідність такого недоліку на порядок знижується.
Щодо можливих виконавців та їх кількості, то це залежатиме від їх бажання і можливостей використання власного чи орендованого обладнання, залучення субпідрядних підприємств та організацій, а також технологічних аспектів досягнення необхідного результату - кількості використовуваних зйомочних платформ чи сканерів, параметрів зйомки (висота та швидкість авіаносія, повторні маршрути тощо).

Щодо кваліфікаційних критеріїв

Дата подання: 31.05.2019 12:28
Дата відповіді: 04.06.2019 16:24
Відповідно до технічного завдання "Матеріали аерофотознімання повинні пройти контрольний перегляд в відповідному підрозділі Міністерства оборони України з метою отримання права використання матеріалів аерофотознімання без грифу обмеження доступу." Разом з тим в кваліфікаційних вимогах до учасників відсутня вимога, щодо наявності спецдозволу СБУ на провадження діяльності пов'язаної з державною таємницею. Прошу доповнити кваліфікаційні критерії до учасників вимогою щодо наявності спецдозволу СБУ на провадження діяльності пов'язаної з державною таємницею.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вважаємо, що уводити таку вимогу не має потреби. Виконавець сам реалізує вказані заходи з дотриманням чинного законодавства України

Про врахування листяного покриву

Дата подання: 06.06.2019 09:35
Дата відповіді: 10.06.2019 14:50
Відповідно до даного предмету надання послуг та переліку нормативних документів, з урахуванням яких необхідно виконувати послуги – аерофотознімальні роботи слід виконувати ранньою весною після сходу снігового покриву до розпускання листя на деревах і появи трав’янистої рослинності або восени — після опадання листя і засихання трав’янистої рослинності до появи снігового покриву. При дотримані перерахованих критеріїв, прошу надати роз’яснення у необхідності використання лазерного сканування авіаційним лазерним сканером при надані послуг. Якщо Замовник заперечує дані положення переліку нормативних документів, з урахуванням яких необхідно виконувати послуги - просимо зробити зміни до ТД та надати роз'яснення в необхідності порушення переліку нормативних документів, з урахуванням яких необхідно виконувати послуги.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Необхідність використання лазерного сканування не пов’язана з вказаними критеріями щодо наявності листяного покрову, воно дає більш точну та детальну інформацію щодо цифрових 3-Dмоделей місцевості та рельєфу взагалі, незалежно від наявності листяного покрову. Але за його наявності воно виключає недоліки простого аерофотознімання та розширює терміни виконання робіт. Про це більш детально сказано у відповідях на запитання від 31.05.2019.

Вибір масштабу аерофотознімання і фокусної відстані АФА

Дата подання: 06.06.2019 09:39
Дата відповіді: 10.06.2019 14:51
В ТД вкзано "Виконати цифрове аерофотознімання з розміром пікселя на середню площину місцевості 10 см, фокусна відстань цифрової аерофотокамери 70-140 мм (згідно вимог ГКНТА-2.04-02-98 п.7.1, таблиця 15, п. 7.1.20)" дана таблиця є «Вибір масштабу аерофотознімання і фокусної відстані АФА для планів масштабу 1:1 000 і 1:500» не регламентує роботи які описані в даному додатку просимо узгодити документацію та зробити зміни до ТД.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У ТД не йдеться про «масштаб аерофотознімання», оскільки даний термін був прийнятним та визначальним для аналогових технологій (для плівкових аерофотокамер). Для сучасних цифрових аерофотокамер прийнятним і визначальним є термін «розмір пікселя на місцевості», він вказаний у ТД – не більше 10 см.

Масштаб та роздільна здатність ортофотопланів

Дата подання: 06.06.2019 09:40
Дата відповіді: 10.06.2019 14:54
Просимо узгодити площі по створенню ортофотопланів М 1:2000 та 1:5000. Просимо надати роз’яснення та ввести зміни до ТД – з якою роздільною здатність на місцевості необхідно створити ортофотоплани М 1:5000. Дякую Вам.

відповідь:

Ортофотоплани на всю територію міської ради передбачено створити з розміром піксела 10 см, тільки для населених пунктів у номенклатурній розграфці масштабу 1:2000, а за їх межами - у номенклатурній розграфці масштабу 1:5000

Маршрути аерознімання

Дата подання: 06.06.2019 09:41
Дата відповіді: 10.06.2019 15:00
В ТД вкзано "Маршрути прокладати з південого західу на північний схід" - просимо надати роз'яснення чим визначена та обґрунтована дана вимога?

відповідь:

Оконтурена межа міської ради, яка підлягає аерозніманню, має вид складного багатокутника. Довга «вісь» цього району аерознімання має саме такий напрямок

Щодо кваліфікаційних критеріїв

Дата подання: 07.06.2019 15:03
Дата відповіді: 11.06.2019 11:25
Тендерною документацією розділ 3, п.1.1. встановлено, що учасник має "Довідку у довільній формі про наявність у учасника, або у його субпідрядника (гаранта) досвіду виконання аерофотознімальних робіт для створення ортофотопланів та (або) створення (оновлення) цифрових топографічних планів, території населених пунктів обласного значення із зазначенням предмету договору". В том же час, Додатком 1 ч. 3. визначено, що "Аналогічним договором вважається договір що був виконаний учасником зі створення цифрових ортофотопланів та (або) створення (оновлення) цифрових топографічних (інженерно-топографічних) планів масштабів 1:1000 або 1:2000, за матеріалами аерофотозйомки." Просимо Замовника, з метою уникнення неоднозначності трактування кваліфікаційних критеріїв, усунути розбіжності в тендерній документації та встановити, що саме являється аналогічним договором - "виконання аерофотознімальних робіт для створення ортофотопланів та (або) топографічних планів" або ж "створення цифрових ортофотопланів та (або) топографічних (інженерно-топографічних) планів за матеріалами аерофотозйомки". Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Кінцевим продуктом виконання робіт є цифровіортофотоплани та топографічні плани (основний продукт), а також цифрова модель рельєфу та хмари точок за результатами лазерного сканування (допоміжні продукти). Оскільки роботи у такому складі (аерофотознімання + авіаційне лазерне сканування) не є масовими в Україні, то для висвітленні наявного досвіду робіт вимагається довідка у довільній формі (де учасник може охарактеризувати роботи та їх результати). В тендерній документації чітко вказано, що аналогічним договором є "створення цифрових ортофотопланів та (або) топографічних (інженерно-топографічних) планів за матеріалами аерофотозйомки" (основного продукту).
Щоб штучно не обмежувати кількість учасників підтвердження договорів з лазерним скануванням не вимагається

Щодо кваліфікаційних критеріїв

Дата подання: 07.06.2019 16:28
Дата відповіді: 11.06.2019 11:25
Додатком 1 ч.1 встановлено вимогу, що учасник має надати довідку про наявність обладнання (власного чи орендованого), необхідного для надання послуг з предмету закупівлі, в тому числі необхідно зазначити наявність "високоточного плотера формату не менше А1". Разом з тим, тендерною документацією встановлено, що учасник за результатом закупівлі передає всю продукцію в цифровому вигляді. З огляду на це, просимо виключити вимогу щодо наявності "високоточного плотера формату не менше А1" як надлишкову.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Так, друкування кінцевих матеріалів (ортофотопланів та топографічних планів) не вимагається, роботи здаються у цифровому вигляді. Однак, технічні (інформаційні) звіти щодо виконання окремих етапів робітчи договору в цілому повинні будуть включати друкування картограм виконання робіт, оглядових карт-схем тощо. Зважаючи на розміри та площу міської ради вони не можуть бути достатніми у форматі А4-А3, для більшої деталізації та кращої візуалізації вони мусять бути не менше формату А1, тому вимога щодо наявності високоточного плотера формату не менше А1не є надлишковою

Щодо кваліфікаційних критеріїв

Дата подання: 19.06.2019 15:05
Відповідно пункту 7 розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» та п. 1 Додатку 1 до тендерної документації, встановлені кваліфікаційні критерії до учасника відповідно до яких учасник повинен мати, серед іншого, авіаційний лазерний сканера Разом з тим, пунктом 7 розділу 3, зазначено що Замовником допускається залучення учасником субпідрядника до виконання аерофотознімальних робіт. Однак, встановлено, що субпідряднику, в разі його залучення, може належати "аерофотокамера з фокусною відстанню 70-140 мм (згідно вимог ГКНТА-2.04-02-98 п.7.1, таблиця 15, п. 7.1.20 (додати чинний сертифікат калібрування); - спеціалізоване повітряне судно щодо проведення аерофотознімальних робіт". В той же час авіаційний лазерний сканер, відповідно до вимог тендерної документації має експлуатуватись лише учасником. Вищевказані вимоги дискримінують учасників, які можуть надати послуги з аерофотознімання та створення ортофотопланів, але авіаційний лазерний сканер належить або експлуатується субпідрядною організацією. Просимо замовника внести зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційні вимоги. Крім того, просимо привести вимоги до аерофотокамери, що належить/експлуатується субпідрядником, у відповідність до вимог щодо аерофотокамери що належить учаснику та попередньо внесених змін.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо кваліфікаційних критеріїв

Дата подання: 20.06.2019 12:11
Додатком 1 до Тендерної документації (редакція від 18 червня 2019 р.) передбачено, що учасник має зазначити про наявність у нього власного чи орендованого обладнання, в тому числі: " - високоточного плотера формату не менше А1 (для сканування з необхідною точністю наявних планшетів М 1:2000 – 1:5000)". Разом з тим, слід зазначити, що плотер - пристрій для автоматичного креслення (друку) з великою точністю малюнків, схем, складних креслень, карт та іншої графічної інформації на папері. Отже, з його допомогою неможливо здійснити "сканування з необхідною точністю наявних планшетів М 1:2000 – 1:5000", як це зазначено в Тендерній документації. Крім того, відповідно до Технічного завдання, серед матеріалів, які передаються Замовнику за результатами надання послуг, відсутня вимога передавати картографічні матеріали в друкованому вигляді, а отже для надання послуг з предмету закупівлі в повному обсязі, відповідно до вимог Технічного завдання, плотер не потрібен. Просимо виключити вимогу щодо наявності плотера в учасника, оскільки дане обладнання непотрібне для надання послуг з предмету закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня

Щодо матеріалів, що передаються замовнику

Дата подання: 20.06.2019 20:51
Додатком 3 до тендерної документації встановлено вимогу про передачу замовнику матеріалів аерофотозйомки разом "з копією документу контрольного перегляду матеріалів аерофотознімання відповідного підрозділу Міністерства оборони України щодо права використання матеріалів аерофотознімання без грифу обмеження доступу".Просимо надати роз'яснення яким нормативно-правовим документом це передбачено, в тому числі і передача його копії замовнику? Якщо такий нормативно-правовий документ відсутній просимо вилучити дану вимогу.
Розгорнути Згорнути
Відповідь відсутня
Розгорнути: 18 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-05-24-000560-b.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "АВІАЦІЙНИЙ РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР", Код ЄДРПОУ:30678461
Дата подання: 11.06.2019 19:13
24 травня 2019 року Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролю Краматорської міської ради (надалі – Замовник) на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено інформацію про закупівлю послуг «Аерофотозйомка території Краматорської міської ради та виготовлення цифрових ортофотопланів», Код ДК 021:2015: 71350000-6 Науково-технічні послуги в галузі інженерії, ідентифікатор закупівлі - UA-2019-05-24-000560-b. (надалі – Предмет закупівлі)
Оприлюднена Замовником документація конкурсних торгів містить положення, які суперечать принципам здійснення закупівель, встановлених статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі»: максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників.

Встановлення вищевказаних вимог Замовником, порушує законні інтереси нашого підприємства прийняти участь в наданні послуг з предмету закупівлі та, у разі перемоги, надати послуг.
Посилання на порушення процедури закупівлі Замовником, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати, з наданням відповідного обґрунтування наводяться нижче.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

18.06.2019 17:57
Вимогу щодо усунення порушення процедури закупівлі в частині встановлення Замовником дискримінаційних вимог до учасників торгів задоволено та внесено відповідні зміни до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2019-05-24-000560-b.b2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "ДВАДЦЯТЬ П'ЯТЬ", Код ЄДРПОУ:31976537
Дата подання: 13.06.2019 20:04
Предметом закупівлі є Аерофотозйомка території Краматорської міської ради та виготовлення цифрових ортофотопланів за кодом CPV за ДК 021:2015: 71350000-6 Науково-технічні послуги в галузі інженерії.

Пунктом 5 Розділу ІІІ Тендерної документації (далі – ТД) Замовником встановлено кваліфікаційні критерії відповідно до статті 16 Закону. Перелік документів, що підтверджують інформацію учасника щодо відповідності встановленим критеріям наведено у Додатку 1 до цієї тендерної документації.
Учасник, вивчивши перелік кваліфікаційних критеріїв, прийшов до висновку що частина з них суперечать нормам чинного законодавства і мають дискримінаційний характер.

1. У пункті 1 Додатку 1 Замовник вимагає документально підтвердити наявність «цифрової аерофотокамери з фокусною відстанню 70-140 мм (згідно вимог ГКНТА-2.04-02-98 п.7.1, таблиця 15, п. 7.1.20 (додати чинний сертифікат калібрування) (в разі виконання аерофотознімальних робіт самим Учасником)».
Зазначена вимога є необґрунтованою і суперечить нормам чинного законодавства, зокрема – «Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)» (далі – ГКНТА-2.04-02-98)
По-перше, у Додатку 4 до ТД в п.2 зазначається, що в ході надання послуг, що закуповуються, передбачається «Створення цифрових інженерно-топографічних планів масштабу 1:2000 (орієнтовна площа 1220 га) та масштабу 1:5000 (орієнтовна площа 8780 га)». В той же час, таблиця 15 ГКНТА-2.04-02-98, на яку посилається Замовник стосується створення планів масштабу 1:1000 та 1:500, і жодним чином не зачіпає створення планів у масштабі 1:2000 та 1:5000.
По-друге, жодною нормою ГКНТА-2.04-02-98, як і іншими нормативно-правовими актами, не передбачена необхідність отримання сертифікатів калібрування на цифрову аерофотокамеру.

2. У пункті 1 Додатку 1 Замовник вимагає документально підтвердити наявність «цифрових фотограмметричних станцій, не менше п’яти».
Вимога замовника є необґрунтованою, оскільки наявність такої кількості фотограмметричних станцій не випливає з жодного нормативно-правового документу та не обумовлена специфікою послуг, які будуть надаватися у рамках цієї закупівлі.

3. Замовник вимагає документально підтвердити наявність «спеціалізованого повітряного судна щодо проведення аерофотознімальних робіт».
На думку Учасника, такі вимоги є дискримінаційними оскільки п.7.1 розділу 7 ГКНТА-2.04-02-98 «Методи виконання топографічних знімань», регламентуються методи виконання аерофотозйомки та вимоги до отриманих результатів. Натомість у цій Інструкції відсутні вимоги до повітряного судна та взагалі – до приладів, за допомогою (або з борту) яких буде проводитися зйомка.
Крім того, абз. 3 ч.1 ст. 10 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» називає серед основних вимог щодо здійснення топографо-геодезичної і картографічної діяльності впровадження прогресивних технологій і методів організації топографо-геодезичного і картографічного виробництва.
Спосіб, за допомогою якого буде здійснюватися аерофотозйомка (за допомогою спеціалізованого повітряного судна, безпілотного апарату або інших засобів) жодним чином не стосується методів виконання аерофотозйомки та не впливає на результати, які будуть отримані в результаті надання послуг.
Таким чином, Замовник суттєво обмежує коло можливих учасників лише тими, які мають у розпорядженні спеціалізоване повітряне судно.

4. В підпункті 3 пункту «вимоги до виконання послуг» Додатку 3 до ТД, Замовник зазначає, що «Аерофотознімальні роботи мають бути виконані з використанням цифрової аерофотознімальної камери з борту спеціалізованого авіаційного судна, яке має чинні документи льотної придатності щодо проведення аерофотознімальних робіт, згідно до вимог нормативних документів в цій галузі Роздільна здатність матеріалів аерофотозйомки - не гірше 10 cм розмір пікселя на середню площину місцевості. Під час виконання робіт аерознімальна апаратура має включати сучасні навігаційну та інерціальну системи для забезпечення просторової точності отриманих даних. Використання матеріалів космічної зйомки та матеріалів отриманих з безпілотних апаратів для виконання послуг не дозволяється».
З урахуванням зазначеного у п. 3 цієї вимоги, Учасник вважає, що така вимога є дискримінаційною та нічим не обґрунтованою

5. Замовник вимагає документально підтвердити наявність «чинних документів льотної придатності спеціалізованого повітряного судна щодо проведення аерофотознімальних робіт, а саме: сертифікат експлуатанта, експлуатаційні специфікації та сертифікат льотної придатності (в разі виконання аерофотознімальних робіт самим Учасником)».
Учасник вважає, що ця вимога Замовника є похідною від вимоги про наявність спеціалізованого повітряного судна щодо проведення аерофотознімальних робіт, а отже, у разі погодження Замовника із аргументацією Учасника, наведеною у п.п. 3, 4 цієї вимоги, Замовник повинен виключити зазначений пункт з Тендерної документації.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

З урахуванням зазначеного, Учасник
вимагає:

1. Внести зміни до п. 5 Розділу ІІІ Тендерної документації, а саме:
1.1. Змінити формулювання пункту 1 Додатку 1 «цифрової аерофотокамери з фокусною відстанню 70-140 мм (згідно вимог ГКНТА-2.04-02-98, таблиця 15, п. 7.1.20 (додати чинний сертифікат калібрування) (в разі виконання аерофотознімальних робіт самим Учасником)» на «цифрової аерофотокамери, яка відповідає вимогам ГКНТА-2.04-02-98»;
1.2. Змінити формулювання пункту 1 Додатку 1 «цифрових фотограмметричних станцій, не менше п’яти» на формулювання «цифрових фотограмметричних станцій, у кількості, достатній для виконання зазначеного об’єму робіт за вказаний період часу»;
1.3. Виключити фразу «спеціалізованого повітряного судна щодо проведення аерофотознімальних робіт» по тексту тендерної документації;
1.4. Змінити формулювання підпункту 3 пункту «вимоги до виконання послуг» Додатку 3 до ТД «Аерофотознімальні роботи мають бути виконані з використанням цифрової аерофотознімальної камери з борту спеціалізованого авіаційного судна, яке має чинні документи льотної придатності щодо проведення аерофотознімальних робіт, згідно до вимог нормативних документів в цій галузі Роздільна здатність матеріалів аерофотозйомки - не гірше 10 cм розмір пікселя на середню площину місцевості. Під час виконання робіт аерознімальна апаратура має включати сучасні навігаційну та інерціальну системи для забезпечення просторової точності отриманих даних. Використання матеріалів космічної зйомки та матеріалів отриманих з безпілотних апаратів для виконання послуг не дозволяється» на «Матеріали аерофотозйомки повинні бути отримані з використанням цифрової аерофотознімальної камери та відповідати вимогам нормативних документів в цій галузі»;
1.5. Виключити з тендерної документації фразу «чинних документів льотної придатності спеціалізованого повітряного судна щодо проведення аерофотознімальних робіт, а саме: сертифікат експлуатанта, експлуатаційні специфікації та сертифікат льотної придатності (в разі виконання аерофотознімальних робіт самим Учасником)».
2. Внести відповідні зміни до Додатку 1 «Інформація та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям» та Додатку 3 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

18.06.2019 17:58
Вимогу щодо умов тендерної документації задоволено та внесено відповідні зміни до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2019-05-24-000560-b.c3

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "АВІАЦІЙНИЙ РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР", Код ЄДРПОУ:30678461
Дата подання: 20.06.2019 18:29
24 травня 2019 року Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролю Краматорської міської ради (надалі – Замовник) на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено інформацію про закупівлю послуг «Аерофотозйомка території Краматорської міської ради та виготовлення цифрових ортофотопланів», Код ДК 021:2015: 71350000-6 Науково-технічні послуги в галузі інженерії, ідентифікатор закупівлі - UA-2019-05-24-000560-b. (надалі – Предмет закупівлі).
Оприлюднена Замовником документація конкурсних торгів містить положення, які суперечать принципам здійснення закупівель, встановлених статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі»: максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників.
Після запитань від учасників та вимог, опублікованих в системі електронних закупівель, 18 червня 2019 року Замовником внесено зміни до документація конкурсних торгів, однак вимоги, що порушують принципи здійснення закупівель, відповідно до зазначеного вище Закону не було усунуто в повному обсязі.

Встановлення вищевказаних вимог Замовником, порушує законні інтереси нашого підприємства прийняти участь в наданні послуг з предмету закупівлі та, у разі перемоги, надати послуг.
Посилання на порушення процедури закупівлі Замовником, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати, з наданням відповідного обґрунтування наводяться нижче.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2019-05-24-000560-b.b4

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "АВІАЦІЙНИЙ РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР", Код ЄДРПОУ:30678461
Дата подання: 20.06.2019 21:15
Відповідно до Додатку 3 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі»,Замовником визначено перелік матеріалів, які передаються Замовнику за результатами надання послуг, а тому числі "Геоприв’язані цифрові аерофотознімки ... з копією документу контрольного перегляду матеріалів аерофотознімання відповідного підрозділу Міністерства оборони України щодо права використання матеріалів аерофотознімання без грифу обмеження доступу".
Відповідно до Наказу Служби безпеки України «Про затвердження Зводу відомостей, що становлять державну таємницю» (№ 440 від 12.08.2005 зі змінами і доповненнями), первинні матеріали аерофотозйомки належать до переліку відомостей, що становлять державну таємницю і після завершення виконання аерознімальних робіт мають бути у встановленому порядку передані уповноваженому органу на контрольний перегляд. За результатами контрольного перегляду
формується протокол засідання експертної комісії з питань державної таємниці, про те, що матеріали аерофотозйомки пройшли контрольний перегляд. Даний протокол надається лише адресату, який надав матеріали аерозйомки на контрольний перегляд. Разом з тим, незрозуміло, яким нормативно-правовим документом передбачена передача копії такого протоколу замовнику?

З огляду на вищезазначене, для усунення непрозорих вимог, що зазначені в технічній специфікації, просимо Замовника надати роз'яснення, на підставі якого нормативно-правового акту Виконавець має надати копію документу контрольного перегляду матеріалів аерофотознімання Замовнику та внести відповідні зміни до тендерної документації зазначивши такий нормативно-правовий документ, а у разі його відсутності, просимо Замовника усунути непрозору вимогу Додатку 3 до тендерної документації, щодо надання Замовнику копії документу про контрольний перегляд, шляхом вилучення з тексту фрази "з копією документу контрольного перегляду матеріалів аерофотознімання відповідного підрозділу Міністерства оборони України щодо права використання матеріалів аерофотознімання без грифу обмеження доступу".
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Аукціон

Початок:
05.08.2019 12:33

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
21.06.2019 14:29
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Документи
21.06.2019 14:29 Протокол

Ризик-індикатор

Звернення без відповіді - 3

Звернення без відповіді замовника на даний момент залишаються без відповіді більше п’яти днів. Ризик буде деактивований після надання замовником відповіді

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання