Циклоспорин, Циклоспорин, Такролімус, Такролімус, Мікофенолова кислота та її солі Ciclosporin, Ciclosporin, Tacrolimus, Tacrolimus, Mycophenolic acid

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-24-000905-c
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Олександр Овод, +380567428484 , kkt-dozdoda@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Дніпро, 49000, Дніпропетровська область, просп. Олександра Поля, 2
Дата укладення договору
15.10.19
Очікувана вартість
5 961 964 UAH з ПДВ
Сума договору
1 641 678 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 15.10.19
  • Відгуки 0
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2
Позиція ГО Громадський Контроль Зрада
Ідентифікатор порушень I

Подано форм 5780

Кращий інформатор I

Подано форм 6849

Борець за перемогу II

Подано форм 2166

DOZORRO XXL
DOZORRO LOBBY
Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
дискримінаційні вимоги документації
лист до замовника
22.01.2020
- порушення не підтверджено

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.08.2019 00:00

Оскарження умов:

до 23.08.2019 00:00

Подання пропозицій:

27.08.2019 00:00

Очікувана вартість
5 961 964 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
178 857 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Запитання до процедури

Наявність доказової бази безпечності, наявність клінічних досліджень біоеквівалентності

Дата подання: 30.07.2019 14:37
Дата відповіді: 30.07.2019 15:05
Доброго дня! У п. 7 Загальних вимог до лотів №1, №4 (додаток 3 до тендерної документації) міститься вимога до учасника - підтвердити відповідність наявності доказової бази безпечності та ефективності використання в Європейських країнах (рівень А1), наявність клінічних досліджень біоеквівалентності, проведених на пацієнтах європейської раси. Предметом закупівлі по даних лотах є оригінальні (іноваційні) препарати - препарати, які вперше оотримали реєстраційні посвідчення на підставі документації, що підтверджує їх ефективність, безпеку та якість (відповідно до вимог, що діють на момент реєстрації). Про дослідження біоеквівалентності коректно говорити лише щодо лікарських засобів, які терапевтично еквівалентні еталонному препарату та які можливо використовувати взаємозамінно з оригінальним препаратом. Просимо внести зміни у п. 7 Загальних вимог до лотів №1, №4, а саме: у разі, якщо учасником запропоновано еквівалентний предмету закупівлі лікарський засіб, підтвердити відповідність наявності доказової бази безпечності та ефективності використання в Європейських країнах (рівень А1), наявність клінічних досліджень біоеквівалентності, проведених на пацієнтах європейської раси.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Дякуємо. Виправили.

Щодо усунення дискримінаційних вимог

Дата подання: 02.08.2019 10:45
Дата відповіді: 06.08.2019 14:13
Добрий день! У додатку 3 до тендерної документації за лотами 1 та 4 встановлена наступна вимога: «У разі, якщо учасником запропоновано еквівалентний предмету закупівлі лікарський засіб, підтвердити відповідність наявності доказової бази безпечності та ефективності використання в Європейських країнах (Рівень А1), наявність клінічних досліджень біоеквівалентності, проведених на пацієнтах європейської раси». Звертаємо увагу, що така вимога є незаконною та дискримінаційною з наступних причин. Статтею 9 Закону України «Про лікарські засоби» встановлено, що лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації, крім випадків, передбачених цим Законом. Рішення про відмову в державній реєстрації лікарського засобу приймається, якщо не підтверджуються висновки щодо його ефективності та безпечності. Таким чином, факт державної реєстрації лікарського засобу є достатньою підставою для застосування лікарського засобу у медичній практиці, оскільки якщо лікарський засіб не є ефективним та безпечним, він не може бути зареєстрованим в Україні. Вимога про надання інших документів, не передбачених законом, (наприклад, певних документів про використання в Європейських країнах) є неправомірною і має бути виключена з тендерної документації. Вимога про наявність клінічних досліджень біоеквівалентності, проведених на пацієнтах європейської раси також є незаконною, дискримінаційною та необґрунтованою, у тому числі через відсутність будь-яких доказів про відмінність дії лікарських засобів, зазначених у лотах 1 та 4, на пацієнтів різних рас чи етнічних груп. Зважаючи на викладене, просимо виключити з тендерної документації вимогу про підтвердження відповідності наявності доказової бази безпечності та ефективності використання в Європейських країнах (Рівень А1), наявність клінічних досліджень біоеквівалентності, проведених на пацієнтах європейської раси.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Відповідь надано безпосереднім замовником препаратів, експертом за напрямом «Трансплантологія» ДОЗ ОДА:
Після трансплантації органів хворі довічно мають отримувати індивідуально підібрану багатокомпонентну імуносупресивну терапію. Циклоспорин та Мікофенолова кислота є ключовими в імуносупресивній терапії та застосовується з метою запобігання кризів відторгнення трансплантатів.
Крім того, Циклоспорин належить до препаратів так званої «критичної дози», тобто терапевтичний ефект при малій дозі лікарського засобу відсутній, а незначне перевищення дози призводить до стрімкого зростання кількості побічних ефектів. Це вимагає регулярного лікарського контролю концентрації препаратів в крові та індивідуального підбору дози.
Використання препаратів, що не пройшли клінічні випробовування, при проведенні імуносупресивної терапії загрожує зростанням частоти кризів відторгнення пересаджених органів та повернення пацієнтів на діаліз, що вдвічі здорожує лікування. Крім того, серед побічної дії Циклоспорину наявні розвиток інфекційних та вірусних ускладнень, поява злоякісних новоутворень, які приводять до загибелі хворого.
За даними результатів багатьох авторитетних досліджень, оригінальні препарати імуносупресивної дії та генерики суттєво відрізняються біодоступністю та терапевтичною еквівалентністю. Вживання генериків у рази збільшує частоту появи кризів відторгнення, суттєво збільшує відсоток проявів циклоспоринової токсичності у порівняння з оригінальним препаратом. В рекомендаціях Європейського товариства по трансплантації органів, опублікованих в лютому 2011 року зазначено:
1) заміна оригінального препарату на генерик повинна бути ініційована лише трансплантологом (спеціаліст в трансплантології, терапевт або хірург);
2) при кожній зміні препарату необхідний нагляд для контролю за досягненням необхідного терапевтичного діапазону;
3) повторної зміни на інші генеричні препарати одного і того ж лікарського засобу необхідно уникати.
4) необхідно інформувати пацієнта про зміну препарату на генерик;
5) нові генеричні препарати імуносупресивної дії, які не відповідають критеріям біоеквівалентності не повинні застосовуватись. Крім цього, застосування вже існуючих на ринку генериків імуносупресантів не слід рекомендувати до з’ясування їх біоеквівалентності у відповідності з рекомендаціями Європейського товариства по лікарським засобам (ЕМА).
Згідно рекомендацій Американської асоціації трансплантологів (AST) генеричні імуносупресивні засоби можливо використовувати лише у первинних паієнтів відразу після трансплантації та не рекомендується заміна на генерики у віддаленному періоді.
Понад 60% паціентів з пересадженими органами в Дніпропетровській області перенесли операцію 5 і більше років тому (30% більше 10 років тому). Тривале використання імуносупресивних засобів та коморбідні захворювання призводять до розвитку дисфункції трансплантату, яка наявна майже у 40% хворих. Пацієнти із стабільною функцією трансплантату (60%) забезпечуються за рахунок централізованих постачань з МОЗ генеричними лікарськими засобами. Заявка формувалась із урахуванням потреби в оригінальних лікарських засобах або ретельно перевірених генеричних засобах для забезпечення пацієнтів з дисфункцією ниркового трансплантату та хворих після трансплантації серця і печінки. Надані у заявці додаткові вимоги до аналогів лікарських засобів у вигляді біоеквівалентності та наявності клінічних досліджень не протирічать наявному законодавству та призвані сприяти закупівлі ефективних лікарських засобів для збереження функції пересаджених органів та життя хворих.
Лікування ускладнень, переведення пацієнтів на гемодіаліз у зв’язку з відторгненням (яке можливе лише у пацієнтів з трансплантованою ниркою, а при відторгненні серця або печінки хворий гине), а також повторні операції можуть перевищити економію від придбання генериків і стати значним економічним тягарем для системи охорони здоров’я як області так і країни в цілому.
Підсумовуючи вищезгадане прошу залишити додаткові вимоги до запропонованих аналогів по лотах №1 та №4 у тендерній документації на закупівлю «ДК 021:2015: 33600000-6 — Фармацевтична продукція (Циклоспорин, Циклоспорин, Такролімус, Такролімус, Мікофенолова кислота та її солі)» (ідентифікатор закупівлі: UA-2019-07-24-000905-c)

Гарантійні листи

Дата подання: 08.08.2019 12:43
Дата відповіді: 13.08.2019 12:57
Доброго дня, В спільному листі (лист № 01.7/33810 від 19.12.2018 року) Мінекономрозвитку та МОЗ України зазначено, що замовникам не рекомендується висувати вимоги щодо надання постачальниками гарантійного листа від виробника лікарського засобу про можливість поставки лікарських засобів, оскільки це не гарантує своєчасного постачання лікарських засобів. Невиконання вищезгаданих законодавчих норм та рекомендацій державних уповноважених органів призводить до грубого порушення принципів державних закупівель, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» у вигляді створення публічної закупівлі з ознаками зловживань Замовником. Просимо внести зміни до медико-технічних вимог і прибрати з документації гарантійні листи виробника. Пропонуємо натомість вимогу щодо надання висновку з Держлікслужби та сертифікату якості, що гарантують можливість поставки товару у кількості, зі строками придатності та в терміни визначені Замовником. Дякуємо.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. По-перше, листи міністерств та відомств не встановлюють норм права та носять виключно рекомендаційний характер. По-друге, пунктом 8 згадуваного Вами листа лише рекомендовано не вносити до тендерної документації вимоги щодо надання гарантійних листів виробників, а не встановлено пряму заборону замовникам встановлювати такі вимоги. По-третє, предметом закупівлі є доволі значна кількість вузькоспецифічних лікарських засобів, надання гарантійного листа виробника свідчитиме про те, що виробник поінформований про наміри замовника придбати такий обсяг лікарських засобів та готовий здійснити іх виготовлення та постачання у строки та в обсязі, що визначені умовами тендерної документаці. По-четверте, аналогічна вимога тендерної документацій вже була предметом розляду Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України та за результатами розгляду встановлено, що вимога не порушує вимоги законодавства та не є дискримінаційною.
Розгорнути: 3 Згорнути

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання