Телекомунікаційні послуги

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-25-001808-b
  • 64210000-1 - Послуги телефонного зв’язку та передачі даних
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ" ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Олена Скрипаль, +380504027447 , buchpoltavhmd@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Полтава, 36011, Полтавська область, вул. Миколи Дмитрієва, буд. 6
Дата укладення договору
6.08.19
Очікувана вартість
230 000 UAH з ПДВ
Сума договору
230 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 6.08.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
Згідно наказу МОЗ України №623 від 24.09.2015 р. «Про визначення пілотними регіонами Національного проекту «Вчасна допомога» (далі Проект) Полтавська область визначена пілотним регіоном, з метою виконання етапу національного проекту «Вчасна допомога» утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад екстреної медичної допомоги до пацієнта та згідно листа МОЗ №25.2.3/10595 від 19.04.2019 про підключення до ІАС «Централь103», терміновим підключенням районів Полтавської області до Оперативно-диспетчерського управління КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» згідно наказу 31-ОД від 18.03.2019 та необхідністю передавання інформації про виклик бригадам ЕМД виникла потреба провести додаткову закупівлю у тих самих постачальників телекомунікаційних послуг (ДК 021:2015 64210000-1 Послуги телефонного зв’язку та передачі даних). Необхідність проведення чинної закупівлі - це забезпечення функціонування Оперативно-диспетчерського управління КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК».

КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» у відповідності до покладених на нього завдань забезпечує приймання від населення викликів щодо надання екстреної медичної допомоги, надісланих за допомогою усіх засобів зв’язку. Ця функція виконується Оперативно-диспетчерським управлінням, яке функціонує цілодобово, та будь яка перерва у роботі є порушенням Закону України «Про екстрену медичну допомогу» (стаття 15), що унеможливлює громадянам вчасно отримати екстрену медичну допомогу.

З метою організації системи надання екстреної медичної допомоги населенню Полтавської області КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» використовує телекомунікаційні послуги від Приватного акціонерного товариства «ВФ Україна», Приватного акціонерного товариства «Київстар», Публічного акціонерного товариства «Укртелеком», а також для організації своєї господарської діяльності та здійснення керівництва структурними підрозділами центру телекомунікаційні послуги фіксованого телефонного зв’язку надаються Публічним акціонерним товариством «Укртелеком».
В роботі Оперативно-диспетчерським управлінням використовуються телекомунікаційні послуги, які КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» щорічно отримує від операторів зв’язку, а саме:
• користування з’єднувальними лініями (цифрові та аналогові) до цифрового/аналогового вузла спеціальних служб;
• організація мережі передачі даних Layer 3 VPN;
• послуги цифрової телефонії за технологією SIP-Trunk;
• користування каналами електрозв’язку/лінії електрозв’язку;
• послуги фіксованого телефонного зв’язку;
• послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку.
ПАТ «Укртелеком» на території України є єдиним оператором зв’язку, де побудовано вузол спеціалізованого зв’язку (на далі ВСЗ). Тобто, всі дзвінки до служб екстреного реагування, за скороченими номерами 101, 102, 103, 104, та 112, згідно схеми організації зв’язку надходять до чинного ВСЗ, та потім розподіляються до певних служб екстреного реагування, зокрема до Оперативно-диспетчерського управління. Таким чином, оператор зв’язку ПАТ «Укртелеком» всі дзвінки за номером 103 від населення, що користується його послугами та від інших операторів телекомунікаційних послуг, з всієї території Полтавської області направляє до Оперативно-диспетчерського управління КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК», що розташоване по вул. Миколи Дмитрієва, 6 в місті Полтава. ПАТ «Укртелеком» надає в користування цифрові та аналогові лінії доступу до ВСЗ. Відмова від чинної послуги - це порушення виконання проектних рішень.
Оперативно-диспетчерським управління у своїй структурі має виносні автоматичні робочі місця (АРМ) на території регіональних станцій екстреної медичної допомоги. З метою, підключення виносних АРМів виконано з використанням віртуальної приватної мережі передачі даних Layer 3 VPN, на базі оператора ПАТ «Укртелеком».
Апаратно-програмний комплекс Оперативно-диспетчерського управління побудовано на основі комутаційного обладнання, на базі цифрової автоматичної станції. Чинне управління повинно бути автономним з приводу забезпечення засобами зв’язку. КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» з метою забезпечення життєдіяльності Оперативно-диспетчерського управління, господарської діяльності станції екстреної медичної допомоги у Полтавській області користується послугою цифрової телефонії за технологією SIP-Trunk (30 голосових сесій на одному телефонному номері, 3 тел. номери) від ПАТ «Укртелеком». Ці телефонні номери використовуються для роботи диспетчерської служби, для господарської діяльності, взаємодії з структурними підрозділами Центру з службами Департаменту охорони здоров’я, службами ОДА тощо.
З метою організації оперативного зв’язку з персоналом підстанцій екстреної медичної допомоги у Полтавській області та швидкого реагування щодо переміщення бригад екстреної медичної допомоги в умовах відсутності інших засобів зв’язку та надзвичайних ситуаціях використовуються прямі фізичні лінії безпосереднього зв’язку від ПАТ «Укртелеком».

ПАТ «Укртелеком» побудувано волоконо-оптичні лінії зв’язку до будівлі, в якій знаходиться диспетчерська служба (м. Полтава, вул.. Миколи Дмитрієва, 6), встановлено обладнання. Оператор проводить заходи щодо технічної експлуатації та забезпечення безперебійної роботи, своєчасний ремонт в разі виникнення пошкодження на лініях зв’язку згідно Закону України «Про телекомунікації». Даними послугами ми користуємося з 2015 року.
Продовження співпраці необхідно з метою забезпечення безперебійної роботи Оперативно-диспетчерського управління. Передача зазначених послуг та побудованої телекомунікаційної мережі в обслуговування іншому оператору з причин порушення цілодобового режиму забезпечення безперебійної, щоденної роботи єдиної Оперативно-диспетчерського управління КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» неможливо. Організація такого переліку послуг від іншого оператора зв’язку потребує залучення додаткових бюджетних коштів та витрат часу щодо організації та налаштування нових послуг, що є недоцільно.

Згідно Проекту система обслуговування заявок щодо надання екстреної медичної допомоги передбачає необхідність передавання інформації про виклик до обраної бригади екстреної медичної допомоги. Для цього кожна бригада оснащена мобільним терміналом, де встановлене функціональне програмне забезпечення на базі операційної систем Android. Операторами мобільного зв’язку забезпечено можливість бездротової передачі даних за технологією GSM GPRS. Мобільні термінали мають підключення до двох операторів. Ця система експлуатується з 2015 р. Бригади екстреної медичної допомоги укомплектовані та забезпечені мобільним зв’язком від оператора ПрАТ «ВФ Україна» та ПрАТ «Київстар», які забезпечують безперервну цілодобову роботу виїзного медичного персоналу. КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» отримує комбінований пакет послуг рухомого (мобільного) зв’язку та передачі даних за технологією GSM GPRS від обох операторів зв’язку з визначеним рівнем якості у стандарті 3G та 2G.
За допомогою мобільного зв’язку, наданого ПрАТ «ВФ Україна» та ПрАТ «Київстар» проводиться передача електрокардіограм від міста виклику бригади до телеметричного центру.
ПрАТ «ВФ Україна», ПрАТ «Київстар», ПАТ «Укртелеком» є провідними операторами телекомунікаційних послуг, мають власні волоконо-оптичні лінії зв’язку, сучасні телекомунікаційні мережі, постійно поводять оновлення та модернізацію обладнання, мають виділений номерний ресурс, власні цілодобові служби технічної підтримки, технічний персонал високого рівня підготовки та кваліфікації. Послуги надаються в цілодобовому режимі, 7 днів на тиждень та 365 днів на рік.
Таким чином на сьогодні існує стабільно працююча система Оперативно-диспетчерського управління, яка побудована з використанням сучасних телекомунікаційних послуг згідно Проекту.

Зміна існуючих операторів на іншого можливого оператора телекомунікацій призведе до:
• виникнення негативних наслідків, які пов’язані зі значними фінансовими витратами бюджетних коштів щодо підключення нових телекомунікаційних мереж до Оперативно-диспетчерського управління;
• виникнення негативних наслідків, які пов’язані зі значними витратами часу щодо переналагодження технічного обладнання та підключення нових телекомунікаційних мереж до Оперативно-диспетчерського управління;
• зміни номерного ресурсу в більшості це стосується персоналу який безпосередньо організує та забезпечує обробку інформації та направлення бригади екстреної медичної допомоги до особи, що потребує медичної допомоги, і самі бригади екстреної медичної допомоги. А також у тому числі - зміни номерів телефонів, які внесені у довідникову та технічну документацію, офіційні бланки тощо;
• додаткових витрат бюджетних коштів на видання нових телефонних довідників, тощо.

Враховуючи, що телекомунікаційні послуги, щодо підключення до вузлів спеціального зв’язку визначені Проектом та можуть бути надані тільки ПАТ «Укртелеком», послуги (організація мережі передачі даних Layer 3 VPN, послуги цифрової телефонії за технологією SIP-Trunk, користування каналами електрозв’язку/лінії електрозв’язку, послуги фіксованого телефонного зв’язку, послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку) що вже організовані та надаються з високим рівнем якості та надійності операторами ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ПАТ «Укртелеком» відповідно до пункту 5 частини 2 статі 35 Закону України «Про публічні закупівлі», є потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» у цілодобовому режимі забезпечують безперебійну, щоденну роботу Оперативно-диспетчерського управління та роботу бригад екстреної медичної допомоги, основними завданнями якої згідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» є організація та забезпечення:
• надання доступної, безоплатної, своєчасної та якісної екстреної медичної допомоги населенню, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
• медико-санітарного супроводу масових заходів та заходів за участю осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона;
• взаємодії з аварійно-рятувальними підрозділами міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Враховуючи усе вище викладене та керуючись пунктом 5 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» є нагальна потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо бо заміна попередніх постачальників телекомунікаційних послуг ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», може призвести до несумісності та виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією, обслуговуванням та працездатністю Оперативно-диспетчерським управлінням.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Ризик-індикатор

Послуги з передавання даних і повідомлень (телекомунікаційні послуги)

YouControl: зв'язки учасників - 2 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Лоти

Послуги рухомого (мобільного) зв’язку (телекомунікаційні послуги)

YouControl: зв'язки учасників - 2 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Послуги рухомого (мобільного) телефонного зв’язку (телекомунікаційні послуги)

YouControl: зв'язки учасників - 2 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання