ДК 021:2015 код 15420000-8 Рафіновані олії та жири

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-11-15-001357-c
  • 15420000-8 - Рафіновані олії та жири
  • Завершена
Найменування замовника:
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Безушенко Ольга Олександрівна, (04593) 4-26-80 , o.bezushenko@chnpp.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 07100, Київська обл., м. Славутич, Київська область, 07100 а/с 11
Дата укладення договору
23.01.20
Переможець
ТОВ "НИВИ ЧЕРКАЩИНИ"
Очікувана вартість
388 701.50 UAH з ПДВ
Сума договору
297 510 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 23.01.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 22.11.2019 09:00

Оскарження умов:

до 28.11.2019 00:00

Подання пропозицій:

02.12.2019 09:00

Початок аукціону:

03.12.2019 15:29

Очікувана вартість
388 702 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
11 600 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 944 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Олія соняшникова, олія оливкова

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

10550 кг
Олія соняшникова, олія оливкова
ДК 021:2015: 15420000-8 — Рафіновані олії та жири

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-11-15-001357-c.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ДУЕТ-АГРО", Код ЄДРПОУ:37263286
Дата подання: 22.11.2019 08:55
1. Вважаємо, що п.3.7 та 3.9 Проекту договору (додаток 3 до ТД) містять в собі дискримінаційні положення, а також свідчать про те, що Замовник зловживає тим, що ним готується проект договору про закупівлю, а тому визначає завідомо несправедливі, нерівнозначні та дискримінаційні умови договору. Відповідно до ч.1 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Частиною 1 статті 3 Цивільного кодексу України визначено, що загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема свобода договору, свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, справедливість, добросовісність та розумність. Статтею 627 ЦК України передбачено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Вважаємо, що п.3.7 та 3.9 Проекту договору не відповідають вимогам розумності, добросовісності та справедливості, оскільки процес коливання ціни на ринку є абсолютно непередбачуваним та неконтрольованим явищем, відтак встановлюючи в умовах Договору обмеження щодо можливості зміни ціни за одиницю товару, у разі коливання ціни на ринку «не раніше ніж через 120 календарних днів з початку дії Договору, або попередньої зміни ціни», Замовник ставить потенційного постачальника в економічно невигідне становище. Оскільки у разі коливання ціни товару в бік збільшення, постачальник буде змушений здійснювати збиткові поставки, а враховуючи положення п. 8.3 Проекту договору, яким передбачаються санкції за неналежне виконання умов договору у розмірі понад 20%, а також беручи до уваги те, що Замовником вимагається забезпечення виконання договору, замовник такими умовами договору обмежує коло учасників у даній процедурі закупівлі. Зазначені положення проекту договору являються дискримінаційними, оскільки учасники, які являються виробниками продукції за таких обставин перебувають в більш економічно вигідному становищі, порівняно з постачальниками, які не являються виробниками продукції, а відтак ціноутворення яких на пряму залежить від коливання ціни на ринку.
При цьому, у п.3.7 та 3.9 Проекту договору Замовник використовує таке формулювання умов договору, при яких для зміни ціни за одиницю товару, у разі її коливання на ринку необхідна наявність одночасно 3 умов: 1) коливання ціни товару на ринку; 2) зміна ціни товару на ринку на 15% або більше; 3) така зміна ціни можлива не раніше ніж через 120 календарних днів з початку дії Договору, або попередньої зміни ціни в сторону зменшення або збільшення відповідно. Отже, використовуючи таке формулювання, Замовник перекладає ризики при коливанні ціни на ринку, в бік збільшення (лише від 15% і більше), на постачальника, а враховуючи передбачені Замовником санкції за порушення умов договору, такі умови договору порушують основні засади цивільного законодавства розумності, справедливості та добросовісності, а також звужують коло учасників торгів. Вищезазначені обставини свідчать про те, що Замовник зловживає тим, що саме ним готується проект договору про закупівлю, а відтак встановлює дискримінаційні умови для учасників, що свідчить про порушення Замовником законодавства про публічні закупівлі, а саме п.п. 4,6 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).

2. Вважаємо, що пп. 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3 п. 5.6 Проекту договору також містять в собі дискримінаційні умови, а також порушують основні засади цивільного судочинства та принципи здійснення публічних закупівель визначених Законом, оскільки у разі виявлення замовником при поставці будь-яких невідповідностей, постачальники місцезнаходження (місце реєстрації) яких знаходиться в місті Славутич Київської області мають перевагу над постачальниками місцезнаходження (місце реєстрації) яких знаходиться за межами м. Славутич (далі - Іногородній Постачальник). Оскільки відповідно до умов договору у випадку виявлення певних невідповідностей при поставці, виклик представника Іногороднього Постачальника (виробника, відправника) не є обов'язковим, при цьому приймання продукції по якості і складення акту про недоліки здійснюється Покупцем самостійно і такий акт буде мати таку ж юридичну силу як і акт, складений спільно Сторонами. Такі умови договору позбавляють можливості Іногороднього постачальника брати участь при складанні акту невідповідності, надавати свої пояснення та зауваження, на відмінну від постачальників, зареєстрованих у м. Славутич. Також, такі умови договору надають замовнику можливість ними зловживати, і навіть при здійсненні поставки якісної продукції замовник вправі, відповідно до таких положень договору скласти акт про невідповідність та відповідно застосувати до постачальника санкції визначені п. 8.3 Проектом договору.
Вищезазначені обставини свідчать про те, що Замовник зловживає тим, що саме ним готується проект договору про закупівлю, а відтак встановлює дискримінаційні умови для учасників, що свідчить про порушення Замовником законодавства про публічні закупівлі, а саме п.4 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).

3. Відповідно до п. 3.11 договору фінансування за цим Договором здійснюється за рахунок власних коштів підприємства, отриманих за результатом господарської діяльності.
Згідно п. 5.11 цього Договору, протягом 60 календарних днів, за умови наявності на реєстраційному рахунку Покупця грошових коштів, виділених під оплату бюджетного зобов’язання за цим Договором.
Частина 2 ст. 218 Господарського кодексу України та стаття 617 Цивільного кодексу України передбачають, що відсутність у боржника необхідних коштів не вважається обставинами, які є підставою для звільнення боржника від виконання зобов`язання.
Законодавством не установлено залежності оплати товару від фактичного фінансування видатків місцевих бюджетів. Вказану правову позицію висловлено Верховним Судом у постанові від 23.03.2018 року у справі №904/6252/17.
Європейським судом з прав людини в рішенні від 18.10.2005 у справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" та в рішенні від 30.11.2004 у справі "Бакалов проти України" зазначено, що відсутність бюджетного фінансування (бюджетних коштів) не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання.
Вищий господарський суд України в постанові по справі № 37/414-14/202 від 29.02.2012 зазначив наступне: «сторони погодили строк виконання замовником зобов`язання з вказівкою на обставини наявності фінансування. Однак, зазначена подія не може бути визнана такою, що має неминуче настати, оскільки оспорюваним пунктом навіть не визначено обставини, за яких така подія як "затвердження річних кошторисних позначень" має настати. Враховуючи, що чинне законодавство України не містить будь-яких особливих вимог до договорів, які укладаються суб`єктами підприємницької діяльності з бюджетними установами, виконання договору повинно здійснюватись на загальних підставах. В силу статті 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов`язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов`язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів. Наявність чи відсутність бюджетного фінансування не залежить від волі та дій позивача, що порушує його право на отримання коштів за поставлений товар за договором. Таким чином, відповідач як бюджетна установа, не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання, зумовленої відсутністю коштів у бюджеті.».
У справі № 913/1051/15 Вищий господарський суд України прийшов до наступного висновку: «відсутність бюджетного фінансування видатків на придбання товару за цим договором не виправдовує бездіяльності боржника, не звільняє його від обов`язку виконати договірні зобов`язання та не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання.»
За таких обставин, Покупець відповідає за своїми зобов`язаннями, що виникли безпосередньо із закону і така відповідальність не може ставитись в залежність від наявності чи відсутності бюджетних асигнувань, а отже встановлення Покупцем п.5.11 Договору можливості порушувати строки оплати в залежності від наявності чи відсутності бюджетного фінансування є необґрунтованим та безпідставними.
А з огляду на те, що закупівля здійснюється за рахунок власних коштів підприємства така норма взагалі створює враження, що замовник хоче уникнути обов’язку з оплати товару.

4. Відповідно до п. 8.3 договору за порушення виконання Постачальником зобов’язань за цим Договором, до нього застосовуються штрафні санкції у таких розмірах:
• за порушення умов зобов’язання щодо якості (комплектності) — штраф у розмірі двадцяти відсотків вартості неякісних (некомплектних) товарів;
• за порушення строків виконання зобов'язання, а саме виконання зобов'язання (в повному обсязі або частково) з порушенням строків виконання – пеню у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад двадцять днів додатково стягується штраф у розмірі десяти відсотків вказаної вартості;
• за невиконання зобов'язання щодо поставки товару, в т.ч. відмови від виконання зобов'язання — штраф у розмірі 25% вартості невиконаного зобов'язання.
Повідомляємо про надмірність штрафу у розмірі 25% вартості невиконаного зобов'язання за невиконання зобов’язання щодо поставки товару.
Повідомляємо про невизначеність такого складу як «невиконання зобов’язання щодо поставки товару». Під таке формулювання підпадає ж прострочення поставки і поставки товару неналежної якості, що свідчить про застосування до одного і того ж проступку подвійної відповідальності. В даному випадку двох штрафів.
З огляду на відсутність тлумачення вважаємо, що встановленням такого формулювання порушений принцип прозорості та відкритості на всіх стадіях закупівлі за ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» та вимогу Конституції України щодо заборони подвійної відповідальності за одне і те саме правопорушення.
Крім того звертаємо Вашу увагу на те, що ст. 627 ЦК України передбачено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Вважаємо, що розділ 8 Проекту договору не відповідає вимогам розумності, добросовісності та справедливості, оскільки передбачає відповідальність виключно постачальника, абсолютно не встановлюючи жодних санкцій за порушення умов договору зі сторони Покупця.
Вважаємо такі дії замовника дискримінаційними та такими, що не відповідають вимогам розумності, добросовісності та справедливості.

Підсумовуючи, вимагаємо Замовника усунути вищезазначені дискримінаційні умови тендерної документації та привести тендерну документації у відповідність із вимогами чинного законодавства. Неусунення вищезазначених порушень Замовником у добровільному порядку є підставою для оскарження умов тендерної документації до органу оскарження.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

26.11.2019 16:33
Рішення тендерного комітету

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-11-15-001357-c.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: ФОП МАЗАРАТІЙ Н. І., Код ЄДРПОУ:2707716424
Пошук по цьому автору
Дата подання: 21.12.2019 14:41

незаконна дискваліфікація

10.12.2019 року Замовником ( Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС») було дискваліфіковано ФОП МАЗАРАТІЙ Н.І. та визначено переможцем ТОВ "НИВИ ЧЕРКАЩИНИ" цим самим Замовник порушив наші права як учасника торгів, на справедливий та неупереджений розгляд пропозицій учасників, адже пропозиція ФОП Мазаратій Н.І. дискваліфікована незаконно.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 24.12.2019 19:15
Дата рішення: 21.01.2020 21:24

Аукціон

Початок:
03.12.2019 15:29
Завершення:
03.12.2019 16:14

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 03.12.2019 16:14

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП МАЗАРАТІЙ Н. І.
Пошук по цьому учаснику
308 962 UAH з ПДВ 297 500 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "НИВИ ЧЕРКАЩИНИ"
Пошук по цьому учаснику
329 700 UAH з ПДВ 297 510 UAH з ПДВ Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРСПЕЦОБОРОНСЕРВИС"
Пошук по цьому учаснику
319 635 UAH з ПДВ 308 950 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "Руол Стандарт"
Пошук по цьому учаснику
323 478 UAH з ПДВ 319 581 UAH з ПДВ Документи
ФОП Пономаренко Вікторія Олександрівна
Пошук по цьому учаснику
339 850 UAH з ПДВ 321 500 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "УКРАЇНСЬКА ТОРГОВА КОМПАНІЯ №3"
Пошук по цьому учаснику
379 960 UAH з ПДВ 379 960 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

13.12.2019 12:51
Лист.pdf
13.12.2019 12:51
InformDovidka.pdf
02.12.2019 03:09
Якісні.pdf
02.12.2019 03:09
Статут (к).pdf
02.12.2019 03:09
Протокол НР.7Z
02.12.2019 03:09
Довідка ст.17.pdf
02.12.2019 03:09
Гарантія 16340-19.7z
02.12.2019 03:09
ISO 22000.pdf

Публічні документи

30.11.2019 17:09
6_Додаток4_.pdf
30.11.2019 17:09
Цінова.pdf
30.11.2019 17:09
ISO_22000.pdf
30.11.2019 17:09
Ліцензія 2019.zip
30.11.2019 17:09
3 ст. 17.pdf
30.11.2019 17:09
гарантія 15067.7z
30.11.2019 17:09
Специфікація.pdf
30.11.2019 17:09
Оливкова.pdf
30.11.2019 17:09
2.pdf
30.11.2019 17:09
4_Додаток2_.pdf
30.11.2019 17:09
5.pdf
30.11.2019 17:09
7.pdf

Публічні документи

01.12.2019 13:20
sign.p7s
29.11.2019 18:04
sign.p7s
29.11.2019 18:03
5 Довідка ПДВ.PDF
29.11.2019 18:03
3 Витяг-01.11.19.PDF
29.11.2019 18:03
2 Виписка.PDF
29.11.2019 18:03
1 Статут 2019.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП МАЗАРАТІЙ Н. І.
#2707716424
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 297 500 UAH з ПДВ 10.12.2019 11:25
ТОВ "НИВИ ЧЕРКАЩИНИ"
#38729191
Пошук по цьому переможцю
Переможець 297 510 UAH з ПДВ 12.12.2019 16:14

Переможець

Дата і час публікації: 12.12.2019 16:14

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "НИВИ ЧЕРКАЩИНИ"
Пошук по цьому переможцю
#38729191
297 510 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 23.01.2020 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 20-0044-2
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Скан. Дог. 20-0044-2.tif Укладений
297 510
23.01.2020 13:28
23.01.2020
sign.p7s Укладений
23.01.2020 13:30

Ризик-індикатор

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Затримка публікації договору - 42

В надпорогових закупівлях дата підписання договору більше ніж на 20 днів від дати визначення переможця

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання