Машини для обробки даних (апаратна частина) (Планшети) Фінансування здійснюється з державного бюджету

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-11-26-000904-a
  • 30210000-4 - Машини для обробки даних (апаратна частина)
  • Відмінена
Найменування замовника:
Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Швед Лариса Георгіївна , 0935380353 , nikfinnk@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м.Миколаїв, 54003, Миколаївська область, пр. Центральний 288
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар"
Очікувана вартість
312 500 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 24.01.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.12.2019 15:00

Оскарження умов:

до 08.12.2019 00:00

Подання пропозицій:

12.12.2019 15:00

Початок аукціону:

13.12.2019 11:56

Очікувана вартість
312 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 563 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

15 штуки
Планшети
ДК 021:2015: 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина)
-: —
20 штуки
Планшети
ДК 021:2015: 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина)
-: —

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Про аналоги, еквіваленти предмета закупівлі та участі ФОП

Дата подання: 27.11.2019 10:34
Дата відповіді: 29.11.2019 10:32
- Чи допускаєте Ви на торги товари, торгові марки або моделі яких відрізняються від торгових марок або моделей, вказаних Вами в тендерній документації? - Просимо Замовника зобов'язати всіх учасників закупівлі вказувати конкретну торгову марку та модель (модифікацію) запропонованого товару в своїх цінових пропозиціях, щоб всі зацікавлені сторони мали змогу точно ідентифікувати його і пересвідчитися, що запропонований товар відповідає вимогам Замовника. Така вимога забезпечить дотримання всіма учасниками закупівель ПРИНЦИПУ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ НА ВСІХ СТАДІЯХ ЗАКУПІВЕЛЬ», закріпленого статтею 3 ЗУ "Про публічні закупівлі"; - Чи допускаєте Ви до участі в закупівлі фізичних осіб-підприємців неплатників ПДВ? Якщо допускаєте, то як будете оцінювати пропозицію ФО-П неплатника ПДВ: розглядатимете його ціну як остаточну чи додаватимете до його ціни суму ПДВ 20%, чи будете порівнювати ціни всіх учасників без врахування ПДВ?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня! 1. Замовник допускає на торги товари, які відповідають зазначеним технічним вимогам щодо предмета закупівлі, в тому числі, якщо учасник пропонує еквівалент. 2. Відповідні вимоги зазначені у тендерній документації. 3. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Оцінка тендерних пропозицій здійснюється на основі критерію «ціна». Учасники вказують ціну своєї пропозиції з урахуванням усіх податків та зборів (в тому числі податку на додану вартість (ПДВ), у разі якщо учасник є платником ПДВ). Оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель шляхом застосування електронного аукціону. Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-11-26-000904-a.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "КОМЕЛ", Код ЄДРПОУ:24083083
Дата подання: 23.12.2019 11:09
Шановний Замовнику!
Звертаємо Вашу увагу на те що, у відповідності до посилання на умови тендерної документації, Розділ 3. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, щодо змісту і способу подання тендерної пропозиції учасниками, останні повинні дотримуватися умов такої документації та вимог ЗУ "Про публічні закупівлі". А отже, документом визначено наступне: "Під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документоообіг».", що регулюється статтею 12 ЗУ "Про публічні закупівлі". Виходячи з цього, статтею 14 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачається подання всієї інформації під час проведення процедури закупівлі в електронному вигляді через електронну систему закупівель, всі документи для участі у процедурі закупівлі подаються у вигляді електронного документу, який являє собою документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов'язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму та було запроваджено електронний цифровий підпис (ЕЦП/КЕП), за допомогою якого документи в електронній формі, можуть набувати такої самої юридичної сили, що і документи на папері. Згідно статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа використовується електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Виходячи зі змісту статті 12 Закону усі учасники і замовники створюють та подають електронні документи та данні у разі проведення та участі в процедурах закупівель тому відповідно до статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. У випадку невиконання вимоги тендерна пропозиція учасника підлягає відхиленню відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону, як така, що не відповідає умовам тендерної документації.
Аналізуючи тендерну пропозицію ТОВ "Мале підприємство Інвар", якого визначено переможцем закупівлі, просимо замовника переглянути своє рішення та надати агрументацію відповідно до нього, оскільки виходячи з умов документації та закону, пропозиція ТОВ "Мале підприємство Інвар", подана з порушеннями, а саме: ТОВ "Мале підприємство Інвар" при поданні пропозиції всупереч вимогам не було накладено ЕЦП/КЕП на етапі завершення подання пропозиції. Час sign.p7s раніше 12 груд. 12:55 аніж подані у складі пропозиції документи 12 груд. 12:56 - 12 груд. 12:58, що не відповідає нормам закону. Також подання ТОВ "Мале підприємство Інвар" документів переможця взагалі не супроводжується кваліфікованим ЕЦП/КЕП, що відповідно до вимог, описаних вище призводить до відхилення пропозиції такого учасника.
Також просимо Замовника звернути увагу на документ, поданий ТОВ "Мале підприємство "Інвар" у складі тендерної пропозиції - 14. Авторизаційний лист.pdf, у якому відсутнє посилання ані на замовника, ані на ідентифікатор закупівлі, яким підтверджується, що наданий лист надано на підтвердження виконання вимог даної закупівлі, а також що наданий документ є достовірним.
Отже, просимо переглянути рішення замовника щодо визначення переможця закупівлі, а також інформуємо, що у разі незадоволення нашої вимоги, залишаємо за собою право на подачу скарги до АМКУ щодо визначення неправомірних дій Замовника, та нами вже підготовлено відповідні документи з практикою відповідних позитивних рішень, які були прийняті колегією, адже на розгляд постійно діючої адміністративної колегії АМКУ надходять скарги від учасників процедур закупівель предметом оскарження, яких є накладання ЕПЦ/КЕП на тендерну пропозицію.

Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

24.12.2019 14:37
Не задоволено
Згідно частини другої статті 2 закону № 922 умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг регулюються виключно цим Законом та/або Законом України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», крім випадків, передбачених цим Законом, і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно норми щодо внесення змін до цього Закону та/або до Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони».
Відповідно до абзацу третього частини третьої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922) під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України від 22.05.2003 № 851-15 «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851-15). При цьому в Законі № 922 не вказано, в якій саме частині має бути враховано положення Закону № 851-15 при поданні учасниками тендерних пропозицій. Закон № 922 не містить вимог про те, що тендерна пропозиція має створюватися саме як електронний документ у розумінні Закону № 851-15 та що вона має обов’язково містити електронний цифровий підпис (далі – ЕЦП/КЕП). З огляду на зазначене, законодавець не встановлює обов’язкових вимог щодо накладення ЕЦП/КЕП на тендерну пропозицію.
Крім того, замовник самостійно зазначає вимоги до учасників щодо оформлення тендерної пропозиції з дотриманням законодавства та з урахуванням частини третьої статті 5 Закону № 922 і частини четвертої статті 22 Закону № 922. Тендерна документація для процедури закупівлі відкриті торги за предметом закупівлі згідно національного класифікатора України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник: 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина) (Планшети) (ID: UA-2019-11-26-000904-a) не містить вимог щодо обов’язкового накладення ЕЦП/КЕП учасника на тендерну пропозицію.
Відповідно до п. 14 Розділу 3. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасник має надати авторизаційний лист від виробника, офіційного представника, дилера або дистриб’ютора запропонованого товару в Україні. Конкретної форми для вказаного листа або вимог щодо обов’язкового зазначення в листі найменування замовника чи ідентифікатора закупівлі замовником не встановлено. На виконання вказаної вимоги ТОВ МП «Інвар» у складі тендерної пропозиції надано лист від 09.12.2019 №1754 від Іноземного підприємства «І-АР-СІ», що відповідає вимогам, встановленим у тендерній документації.
Таким чином, у замовника відсутні підстави для скасування рішення щодо визначення ТОВ МП «Інвар» переможцем відповідної закупівлі.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-11-26-000904-a.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: ТОВ "КОМЕЛ", Код ЄДРПОУ:24083083
Пошук по цьому автору
Дата подання: 23.12.2019 21:05

Оскарження визначення переможця закупівлі

Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМЕЛ» приймало участь у публічній закупівлі код ДК 021:2015: код 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина) (Планшети), згідно ідентифікатора закупівлі UA-2019-11-26-000904-a (надалі за текстом – «Торги») https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-11-26-000904-a. Рішенням засідання тендерного комітету Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (надалі – «Замовник»), оформленим Протоколом розгляду тендерних пропозицій №144 від 23.12.2019 р. щодо розгляду тендерної пропозиції учасника Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар" (надалі за текстом – «Рішення») визначено тендерну пропозицію Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар" такою, що відповідає вимогам тендерної документації та визнано Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар" переможцем Торгів, прийнято рішення про намір укласти договір. ТОВ «КОМЕЛ» не погоджується з Рішенням, вважає, що воно прийняте з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – ЗУ «Про публічні закупівлі») внаслідок порушення прин ципів максимальної економії та ефективності; недискримінація учасників; забезпечення об'єктивного та неупередженого розгляду тендерних пропозицій (ст. 3, ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі»). Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень. Оскільки, на Торги була заявлена замовником очікувана вартість закуповуваного товару складала 312 500,00 UAH з ПДВ та визначена за результатами аукціону ціна, що була запропонована кожним із учасників перевищує 200 тисяч гривень, то на дану публічну закупівлю поширюються вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі», в тому числі і в частині її оскарження до АМКУ. Зокрема, вважаємо, що прийняття тендерної пропозиції ТОВ «Мале підприємство Інвар» та визначення останнього переможцем закупівлі суперечить вимогам документації та Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до умов тендерної документації, Розділом 3. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, абзацом 1 підроздвлом 3.1 щодо змісту і способу подання тендерної пропозиції учасниками, останні в свою чергу повинні дотримуватися умов такої документації та вимог ЗУ "Про публічні закупівлі", визначено наступне: "Під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документоообіг», що регулюється статтею 12 ЗУ "Про публічні закупівлі". Виходячи з цього, статтею 14 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачається подання всієї інформації під час проведення процедури закупівлі в електронному вигляді через електронну систему закупівель, всі документи для участі у процедурі закупівлі подаються у вигляді електронного документу, який являє собою документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов'язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму та було запроваджено електронний цифровий підпис (ЕЦП/КЕП), за допомогою якого документи в електронній формі, можуть набувати такої самої юридичної сили, що і документи на папері. Згідно статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа використовується електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Виходячи зі змісту статті 12 Закону усі учасники і замовники створюють та подають електронні документи та данні у разі проведення та участі в процедурах закупівель тому відповідно до статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. У випадку невиконання вимоги тендерна пропозиція учасника підлягає відхиленню відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону, як така, що не відповідає умовам тендерної документації. Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар", якого було визначено переможцем торгів подано тендерну пропозицію з порушенням даної вимоги закону, а саме: ТОВ "Мале підприємство Інвар" при поданні тендерної пропозиції всупереч вимогам не було накладено ЕЦП/КЕП на етапі завершення подання пропозиції. Час підпису sign.p7s визначено раніше - 12 груд. 12:55, аніж подані у складі тендерної пропозиції документи - 12 груд. 12:56 - 12 груд. 12:58 (принтскрін інформації додається). Також подання ТОВ "Мале підприємство Інвар" документів переможця взагалі не супроводжується кваліфікованим ЕЦП/КЕП, що відповідно до вимог, описаних вище призводить до відхилення пропозиції такого учасника. що не відповідає нормам закону та документації та у відповідності до чинного законодавства України не відповідає умовам закупівлі та підлягає відхиленню відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону. Вважаємо, що дії та рішення Замовника при визначенні учасника Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар» переможцем є незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси суб'єкта оскарження. Відповідно до умов тендерної документації, Розділом 3. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, підрозділом 3.1 щодо змісту і способу подання тендерної пропозиції учасниками, пунктом 14 тендерної документації, визначено наступне: «Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається відповідна інформація та завантаження файлів (скановані копії оригіналів або копій документів)…14. Авторизаційний лист від виробника, офіційного представника, дилера або дистриб’ютора запропонованого товару в Україні…» Документ, поданий учасником ТОВ "Мале підприємство "Інвар", якого визначено переможцем торгів у складі тендерної пропозиції не містить посилання на торги, замовника та ідентифікатор закупівлі. Таким чином неможливо підтвердити, що наданий лист видано на підтвердження виконання вимог даних торгів, а також що наданий документ є достовірним, а отже тендерна пропозиція учасника ТОВ "Мале підприємство "Інвар", якого визначено переможцем торгів не відповідає умовам та підлягає відхиленню. У разі належного розгляду Замовником тендерних пропозицій учасників в рівних умовах, ТОВ «КОМЕЛ» було б обрано переможцем Торгів. Це безумовно порушує права нашого підприємства на рівноправну участь в Торгах та суперечить принципам публічних закупівель, які викладені в ст. ст. 3, 5 «Про публічні закупівлі»: максимальної економії та ефективності; недискримінація учасників; об'єктивний та неупереджений розгляд тендерних пропозицій. У відповідності до ч. 9 ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» за результатами розгляду скарги орган оскарження (АМКУ) має право: прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або не оприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема: зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. У відповідності до абз. 2-3 ч. 2 ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю. Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій. Враховуючи викладене вище, керуючись ст. ст. 3, 5, 18, п. 3 ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі», ПРОСИМО: 1. Скасувати рішення про визначення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області у торгах (код ДК 021:2015: код 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина) (Планшети), згідно ідентифікатора закупівлі UA-2019-11-26-000904-a) учасника Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар» переможцем торгів. 2. Зобов'язати Головне управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області перейти до розгляду тендерної прозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Комел», що є наступною найбільш економічно вигідно пропозицією.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 27.12.2019 20:38
Дата рішення: 21.01.2020 21:01

Аукціон

Початок:
13.12.2019 11:56
Завершення:
13.12.2019 12:23

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 13.12.2019 12:23

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар"
Пошук по цьому учаснику
233 172 UAH з ПДВ 233 172 UAH з ПДВ Документи
297 999.60 UAH з ПДВ 297 999.60 UAH з ПДВ Документи
ФОП Поліщук Ігор Анатолійович
Пошук по цьому учаснику
312 500 UAH з ПДВ 312 500 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

12.12.2019 14:08
sign.p7s
12.12.2019 13:53
Довіреність.pdf
12.12.2019 13:53
Сертифікати.rar
12.12.2019 13:53
Оренда Комел.pdf
12.12.2019 13:53
05 Стаття 17.pdf
12.12.2019 13:53
04 Довідка.pdf

Публічні документи

12.12.2019 12:19
УстановДокум.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар"
#13852785
Пошук по цьому переможцю
Переможець 233 172 UAH з ПДВ 13.12.2019 15:15

Переможець

Дата і час публікації: 13.12.2019 15:15

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальність "Мале підприємство Інвар"
Пошук по цьому переможцю
#13852785
233 172 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
24.01.2020 15:12
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Згідно абзацу четвертого частини другої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.
Документи
24.01.2020 15:12 12. Протокол відміни.docx
24.01.2020 15:12 sign.p7s

Ризик-індикатор

Звернення за роз'ясненнями - 1

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання