послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Миколаєві services for regulation of numbers of stray animals by humane methods in Mykolaiv

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-12-05-001889-c
  • 77610000-9 - Послуги з відлову тварин
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради
Код ЄДРПОУ:
03365707
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Сапожник Артем Анатолійович, 380512537705 , Depgkh@i.ua
Адреса замовника
Україна, Миколаїв, 54017, Миколаївська область, вул. Адмірала Макарова, 7
Очікувана вартість
9 900 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 8.01.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
Жодного відгуку не залишено

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 29.12.2019 10:00

Оскарження умов:

до 04.01.2020 00:00

Подання пропозицій:

08.01.2020 10:00

Очікувана вартість
9 900 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
50 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
99 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
джерело фінансування: місцевий бюджет.

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 посл
послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Миколаєві
ДК 021:2015: 77610000-9 — Послуги з відлову тварин

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-12-05-001889-c.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: КП "ЦЕНТР ЗАХИСТУ ТВАРИН", Код ЄДРПОУ:24796498
Дата подання: 20.12.2019 15:45
Під час вивчення Тендерної документації до закупівлі ID: UA-2019-12-05-001889-c ДК 021:2015: (77610000-9) – Послуги з відлову тварин (послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Миколаєві) КП ММР «Центр захисту тварин» виявило умови закупівлі, що унеможливлюють укладення договору та надання зазначених послуг у межах діючого законодавства.
1. Реквізити для перерахування банківської гарантії (у разі настання гарантійного випадку) викладені з порушенням норм діючого законодавства.
«Отримувач: УК у м. Миколаєві (Центральний район), код бюджетної класифікації доходів – 24061900;
Банк отримувача: казначейство України;
р/р 31412556014006
ЄДРПОУ 37992781, МФО 899998»
Зазначення номеру розрахункового рахунку за стандартом IBAN є обов'язковим, зважаючи на те, що послуги надаватимуться у 2020 році, Відповідно до вимог Постанови Правління Національного банку України «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні».
У тендерній документації закупівлі ID: UA-2019-12-05-001889-c ДК 021:2015: (77610000-9) –Послуги з відлову тварин (послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Миколаєві) розрахунковий рахунок для перерахування банківської гарантії (у разі настання гарантійного випадку) зазначений не за стандартом IBAN.
2. Технічним завданням передбачена закупівля 1 послуги з відлову, кастрації або стерилізації, утримання, ідентифікації, дегельмінтизації, вакцинації проти сказу, повернення ї на попереднє місце існування або передача новим власникам 2500 (двох тисяч п’ятисот) тварин, евтаназія (за необхідності) 300 (трьохсот) тварин та транспортні послуги за кошторисом.
Подання кошторису у якості додатків до тендерної пропозиції не передбачено.
Кожна із складових послуги, що визначена технічним завданням закупівлі, по суті є самостійною послугою: може закуповуватися окремо, передбачає складання окремої калькуляції, надається підприємством с в процесі його господарської діяльності самостійно, окремо від інших послуг.
Необхідно зазначити, що діючим законодавством не передбачений саме такий склад послуг із регулювання чисельності безпритульних тварин. Визначення методів регулювання чисельності безпритульних тварин, як «гуманні», означає, такі методи (дії) відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращання якості їх життя тощо.
Враховуючи те, що у м. Миколаєві на сьогодняшній день не прийнято програму поводження із тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин встановлення саме такого методу: «Відлов безпритульних тварин, їх кастрація або стерилізація, утримання, ідентифікація, дегельмінтизація, вакцинація проти сказу, повернення їх на попереднє місце існування або передача новим власникам» протирічить принципу гуманності визначеному Законом України про захист тварин від жорстокого поводження» та є дискримінаційним.
Формування цих послуг «пакетом» саме у такому складі, у вигляді однієї послуги, що надаватиметься майже протягом року надає можливість замовникові маніпулювати умовами договору у подальшому під час його виконання.
3. Технічним завданням передбачено здійснення вилову тварин «виключно за заявками, що складаються Замовником або, у випадку укусу твариною людини, за окремими дорученнями (телефонограмами, факсограмами)», як це встановлено у технічному завданні призведе до надлишкової бюрократизації процесу відлову тварин. У випадках нанесення твариною ушкоджень людині, відлов тварини у найкоротші строки дає можливість попередження та вчасного лікування таких небезпечних зооантропонозних захворювань, як сказ та правець.
4. Технічним завданням встановлено, що «форма актів наданих послуг та склад підтверджуючих матеріалів визначаються договором, після визначення переможця». Також передбачено «ведення відповідних реєстрів з інформацією про відловлених тварин», але форму «відповідного реєстру» тендерною документацією не визначено.
Такі неточності у технічному завданні тендерної документації не дають змоги учаснику адекватно розрахувати вартість послуг, у зв’язку з тим, що не можливо визначити яка саме кількість ресурсів учасника витрачатиметься на надання підтверджуючих матеріалів та ведення реєстрів.
5. Як одне із кваліфікаційних підтверджень, замовник вимагає надати «оригінал листа-гарантії щодо погодження з умовами Договору та безумовного його підписання у редакції Замовника, без унесення до нього Учасником змін у разі визначення його переможцем торгів».
Вимога погодження з умовами договору, які підлягають визначенню тільки після укладання договору є дискримінаційною, та позбавляє учасника закупівлі, як сторону господарського договору, можливості вільного волевиявлення під час укладення договору.
6. Абзацем 1 п. 6.2.5. проекту договору про закупівлю передбачено: «Замовник має право відмовитися від прийняття послуг у разі виявлення недоліків, якi виключають можливість їх прийняття відповідно до мети, зазначеної у договорі i не можуть бути усунені Виконавцем, Замовником або третьою особою». Виходячи з того, що пункт проєкту договору у якому зазначена мета відсутній, абз. 1 п. 6.2.5. є безпідставним та надає замовникові можливість маніпулювань умовами договору під час виконання договору.
Керуючись ст. 23 Закону України про закупівлю вимагаємо усунути порушення у закупівлі та внести зміни до тендерної документації:
1. Зазначити Реквізити для перерахування банківської гарантії (у разі настання гарантійного випадку) за стандартом IBAN.
2. Внести зміни до Технічного завдання (додаток 2) із чітким та коректним визначенням обсягів закупівлі та порядку надання послуг і їх підтвердження.
3. Виключити абз. 1 п. 6.2.5. з Проєкту договору.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

24.12.2019 14:05
Директору
Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин»
Голобродському О.Л.

щодо внесення змін

Вашу вимогу (вих. № 02-45/613 від 20.12.2019), відхилено виходячи з наступного:
По-перше, згідно з Постановою Правління НБУ від 28.12.2018 № 162 з урахуванням змін внесених Постановою Правління НБУ від 26.09.2019 № 118 банки України зобов’язані з 05 серпня 2019 року до 12 січня 2020 року самостійно здійснювати зміну (не за ініціативою клієнта) діючих рахунків клієнтів банків відповідно до вимог стандарту IBAN.
Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про публічні закупівлі» кошти, що надійшли як забезпечення тендерної пропозиції (у разі якщо вони не повертаються учаснику), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету.
Станом на 24.12.2019 в Управлінні Державної казначейської служби України у м. Миколаєві відсутній рахунок за стандартом IBAN для перерахування грошових коштів в місцевий бюджет.
З огляду на викладене Замовник не має можливості вказати в тендерній документації рахунок для перерахування забезпечення тендерної пропозиції (у разі настання гарантійного випадку), за стандартом IBAN.
Крім того, слід зазначити, що зазначення в тендерній документації банківського рахунку для перерахування забезпечення тендерної пропозиції в місцевий бюджет не за стандартом ІBAN, не впливає на зміст тендерних пропозицій та не порушує права та законні інтереси КП ММР «Центр захисту тварин».
По-друге, з аналізу приписів Закону України «Про публічні закупівлі» вбачається, що замовник самостійно визначає, серед іншого, обсяг послуг, що закуповуються.
Вважаємо, що обсяг послуг визначений коректно та з врахуванням особливостей предмету закупівлі.
Щодо порядку надання послуг та їх підтвердження, то технічне завдання (додаток 2) тендерної документації містить вичерпну інформацію про порядок надання та підтвердження надання послуг.
По-третє, згідно з наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 13.04.2016 № 680 «Про затвердження примірної тендерної документації» проект договору складається замовником з урахуванням особливостей предмету закупівлі.
Твердження щодо безпідставності п. 6.2.5 проекту договору наведеного в додатку 1 тендерної документації та його спрямованості на маніпулювання умовами договору під час виконання є таким, що не відповідає дійсності.
Як вбачається зі змісту проекту договору, метою договору є отримання Замовником послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Миколаєві, якість якої відповідатиме вимогам технічного завдання та вимогам чинного законодавства України.
Абзац 1 п. 6.2.5 проекту договору визначає механізм захисту Замовника від отримання послуги, якість якої не відповідає вимогам Замовника та вимогам діючого законодавства.

Крім того, повідомляємо, що в разі, якщо КП ММР «Центр захисту тварин» має потребу в роз’ясненні щодо тендерної документації, ви можете звернутися до Замовника за таким роз’яснення в порядку встановленому ст. 23 Закону.

Документи подані скаржником

20.12.2019 15:45
613.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors