Агрохімічна продукція ДК 021:2015 – 24450000-3 (Дезінфекційні засоби)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-06-000977-c
  • 24450000-3 - Агрохімічна продукція
  • Відмінена
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Тростянецька міська лікарня" Тростянецької міської ради
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Нікуліна Юлія Олександрівна, 380545851001, , mltr@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Тростянець, 42600, Сумська область, вул.Нескучанська 7
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ''ДЕЗОДАР''
Очікувана вартість
130 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 25.02.20
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Ось і розв"язка. Хабарник акцептує найдорожчу пропозицію Учасника, який в процесі аукціону не намагався конкурувати по ціні, яка впритул до очікуваної вартості закупівлі. При чому, пропозиція "Переможця" теж не відповідає вимозі документації в частині складу. По позиції №3 вимагалося: рідкий концентрований засіб на основі композиції четвертинно-амонійних сполук, полігексаметиленгуанідину гідрохлориду та допоміжних функціональних компонентів. Але засіб "Парастерил" не містить полігексаметиленгуанідину гідрохлориду (ПГМГ). Чому ж Замовник не звертає на це уваги - не важко здогадатись. Одних він дискваліфікує за невідповідність МТЗ, інших - ні. Ця вибірковість буде дуже цікава Державній аудиторській службі України!

Умови закупівлі:

100% корупційна закупівля цього Замовника у "свого" постачальника. Замовник сформував дискримінаційне медико-технічне завдання на продукцію. Вказав склад. Цій вимозі відповідає лише одна торгова марка одного виробника, а подання еквівалентів є неможливим. Замовник перекручує навмисно трактування Наказу №236 на свою користь. Ми надали в вимозі вірне трактування Наказу №236. Щодо складу. Ми запропонували повні еквіваленти за такими характеристиками, як: групи діючих речовин, спектр антимікробної дії, призначення, клас безпеки, режими використання. Саме за такими характеристиками визначають еквівалентність державні профільні установи Запропоновані нами засоби в РАЗИ економічніші! Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти, що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні. Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 12.02.2020 11:00

Подання пропозицій:

17.02.2020 11:00

Початок аукціону:

18.02.2020 15:51

Очікувана вартість
130 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1.15 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

305 Одиниця
Агрохімічна продукція ДК 021:2015 – 24450000-3 (Дезінфекційні засоби)
ДК 021:2015: 24450000-3 — Агрохімічна продукція

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-06-000977-c.b1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 20.02.2020 12:38
Шановний! Звертаємо Вашу увагу на беззаперечне порушення з вашого боку процедури допорогових закупівель. Однією з ключових вимог до проведення допорогових торгів є недопущення дискримінації та забезпечення вільної конкуренції серед усіх учасників тендеру. Проте, вимоги до предмету закупівлі, що встановлені у вашій тендерній документації містять цілий ряд антиконкуретних та дискримінаційних порушень законодавства.
В документації закупівлі сформовані дискримінаційні вимоги до закуповуємої продукції, які характерні тільки певним торговим маркам, а подання еквівалентів інших виробників є неможливим.
Ваші технічні (якісні) характеристики предмета закупівлі викладені таким чином, що максимально унеможливлює надання альтернативних пропозицій (аналогічних дезінфекційних засобів) зареєстрованих в Україні, тобто є дискримінаційними. Вказані обмеження масової долі активно-діючих речовин. Жоден наказ МОЗ не регулює, які саме речовини повинні міститись в дезінфікуючому засобі, адже головне їх призначення - знищення патогенних мікроорганізмів!
Зазначення КОНКРЕТНОГО дезінфікуючого засобу свідчить про те, що Замовник навмисно маніпулює такими вимогами, щоб максимально звузити коло потенційних учасників та просунути до перемоги вже заздалегідь визначеного переможця.
Таким чином, викладені Вами медико-технічні вимоги суперечать основним принципам Державних закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім того, Ваші технічні, якісні та кількісні вимоги до предмету закупівлі порушує п. 4.7 ч. 2 ст.6, ч. 2 ст. 8, ч.1.2 ст. 15, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».Ми запропонували повні еквіваленти за такими характеристиками, як: групи діючих речовин, спектр антимікробної дії, призначення, клас безпеки, режими використання. Саме за такими характеристиками визначають еквівалентність державні профільні установи Запропоновані нами засоби в РАЗИ економічніші! Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти, що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні. Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій. А це вже привід для антикорупційного розслідування перевіряючими органами, куди ми направляємо лист. Вимагаємо повернути нашу пропозицію до розгляду, провести неупереджену оцінку. В іншому випадку ми звернемося з відповідними заявами до Департаменту охорони здоров?я, Державної аудиторської служби України, Антикорупційного бюро та представників Громадського контролю з метою перешкоджання протиправних корупційних дій Замовника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.02.2020 13:48
У відповідь на вашу вимогу повідомляємо, що відповідно п.4 Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» (Наказ ДП «Прозорро» від 19 березня 2019 року №10)», Учасник на етапі періоду уточнення до кінця строку його завершення мав можливість звернутися до Замовника за роз’ясненням щодо вимог до предмету закупівлі та/або з вимогою щодо усунення порушень. З вашого боку зазначені звернення/вимога відсутні. Таким чином, надана вами пропозиція повинна була повністю відповідати вимогам Оголошення (документації) в тому числі медико-технічним вимогам до дезінфікуючих засобів. Відповідно зазначеної Інструкції термін «переможець» вжито в такому значенні: «Переможець - учасник, пропозиція якого відповідає усім умовам та вимогам до предмету закупівлі, визначеним Замовником, визнана найбільш економічно вигідною і якого замовник визначив переможцем». Ваша пропозиція не відповідає технічним та якісним вимогам встановлених в документації, про що вказано в протоколі засідання тендерного комітету від 20.02.2020р. Своїми діями Ви пропонуєте Замовникам закуповувати Ваш товар, який не відповідає вимогам Замовників та п. 9.11 наказу МОЗ України від 04.04.2012 року №236. Інформуємо Вас, що з метою недопущення до закупівлі неякісного товару, керуючись вищезгаданим наказом, нами замовлено засоби зі складом спирту понад 65%.
Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання професійної етичної поведінки при діловій переписці та не застосовувати тиску, зловживаючи правами учасника закупівель! Просимо вас переглянути та в подальшому дотримуватись професійної етичної поведінки відповідно до листа МЕРТУ № 3301-04/47784-06 від 15.11.2019 «Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель».
Враховуючи вище зазначене пояснення, вважаємо недоцільно змінювати рішення тендерного комітету щодо відхилення пропозиції ТОВ «ФАРТУНАТ».
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-02-06-000977-c.b2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 20.02.2020 14:12
Хабарнику! Попросить, будь-ласка, "свого" постачальника змінювати текст, коли пише за вас відповіді. Слово-до -слова по всій Україні оде і теж! Ви розумієте, що це є прямий доказ вашого з ним корупційного зв"язку? Щодо вашої ( правильно сказати "вашого улюбленого" постачальника) писанини. Ми вам нічого, хабарнику, не винні. Ви порушуєте Закон, прописуючи склад і ми не винні вам вказувати на ваші помилки! Це ваша міра відповідальності! І за це ви будете відповідати, бо ми про це подбаємо! Ще раз, вимоги до складу- це дискримінація до Учасників. Трихлорізоціанурова кислота чи сіль дихлорізоціанурової кислоти - це не важливо, бо і в того засобу, що ви "любите", і в того, що ми пропонуємо, при розчиненні вивільняється 50% активного хлору. А ви же використовуєте робочі розчини, а не концентрат, тому ці засоби однакові! Щодо вашого трактування Наказу №236 МОЗ України. Ви його навмисно перекручено невірно трактуєте, бо це вам вигідно. Відповідно до 9.11 “Інструкції щодо організації контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів”, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236 (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0912-12):

“Медичним персоналом хірургічна обробка рук проводиться із застосуванням різних спиртових (понад 65,0%) або інших швидкодіючих (експозиція 1,0-1,5 хв.) антисептичних (дезінфекційних) засобів методом їх втирання в кисті рук та передпліччя, включаючи ліктьові суглоби.”
Згідно з п.1.2 Методичних рекомендацій "Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.09.2010 №798 (http://document.ua/pro-zatverdzhennja-metodichnih-rekomendacii-hirurgichna-ta-g-doc34054.html):
“Антисептик для рук – засіб на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначений для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюгу передачі інфекції”.
Враховуючи вищенаведене антисептичні (дезінфекційні) засоби для рук поділяються на дві групи:
Перша група — спиртові засоби (засоби на основі спирту без додавання інших сполук);
Друга група — інші засоби, зокрема, засоби на основі спирту з додавання інших сполук.
Засіб, що зазначений в тендерній документації, відносяться до другою групи, а не до першої. Крім того, вищезазначений засіб, зареєстрований у встановленому порядку та відповідно до ст. 34 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1645-14/page2) дозволений до використання в Україні, зокрема, і у лікувально-профілактичних закладах. Тобто, якщо запропонований нами засіб не відповідав би Наказу №236 МОЗ України, він не пройшов би реєстрацію, а свідоцтво про Державну реєстрацію на цей засіб видане пізніше, ніж був введений в дію Наказ №236! Ми запропонували повні еквіваленти за такими характеристиками, як: групи діючих речовин, спектр антимікробної дії, призначення, клас безпеки, режими використання. Саме за такими характеристиками визначають еквівалентність державні профільні установи Запропоновані нами засоби в РАЗИ економічніші! Своїми діями Замовник дав чітко зрозуміти, що його не хвилює економія бюджетних коштів, а його цікавить хабар від постачальника та заробіток посадових осіб на бюджетному фінансуванні. Замовник заздалегідь запланував у переможці Учасника, з яким є корупційні домовленості, та незаконну аргументацію для відхилення небажаних пропозицій. А це вже привід для антикорупційного розслідування перевіряючими органами, куди ми направляємо лист. Вимагаємо повернути нашу пропозицію до розгляду, провести неупереджену оцінку. В іншому випадку ми звернемося з відповідними заявами до Департаменту охорони здоров?я, Державної аудиторської служби України, Антикорупційного бюро та представників Громадського контролю з метою перешкоджання протиправних корупційних дій Замовника.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.02.2020 18:33
Шановний Учаснику! На вашу вимогу повідомляємо, що для нашої організації немає поняття «наш улюблений постачальник» (як ви зазначаєте,), а є учасники, які відповідають, або не відповідають всім медико-технічним вимогам, прописаним в тендерній документації. Переможця по закупівлі ще не визначено, учасники розглядаються тендерним комітетом на відповідність вимогам. Вимоги до предмету закупівлі були складені таким чином, щоб забезпечити дотримання санітарних правил у медичному закладі, яким ми являємось, а не дискримінувати учасників.
Ваші звинувачення є безпідставними, тендерний комітет розглядає учасників на відповідність вимогам, а не на вміння ображати замовників, тиснути на них та звинувачувати в упередженості. Повторно просимо Вас дотримуватись етичної поведінки під час переписки.
З повагою до Вас, тендерний комітет з допорогових закупівель КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР.
Розгорнути Згорнути
Відмова в задоволенні вимоги
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-02-06-000977-c.b3

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 21.02.2020 09:54
Враховуючи неаргументовану корупційну позицію Замовника, небажання економити бюджетні кошти, ми направляємо листи до вказаних у попередній вимозі контролюючі органи!

Рішення замовника: Вимога не задоволена

23.02.2020 10:43
Шановний учаснику! Переможця процедури ще не обрано, документи учасників розглядаються тендерним комітетом, тому яка мова може йти про корупцію, як ви стверджуєте? Переможцем буде обраний учасник, пропозиція якого повністю відповідає вимогам документації. В протоколі відхилення вказані конкретні пункти, які не відповідають вимогам. документації.
Відповідь скаржнику щодо відповіді
Оцінка скаржником рішення Замовника: Незадовільно

Номер вимоги: UA-2020-02-06-000977-c.b4

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "ІМЕД", Код ЄДРПОУ:38703629
Дата подання: 21.02.2020 10:21
Шановний Замовнику, різниця між нашою пропозицією та наступного учасника, якого ви збираєтесь обрати в переможці становить 62590 грн, тобто 42%. Ця сума могла б бути зекономлена та витрачена на придбання дезінфікуючих засобів для більш якісного дотримання санітарно-гігієнічного режиму в ЛЗ.
Аргументація відхилення нашої пропозиції не розкриває вашої об’єктивної та професійної оцінки запропонованих нами засобів. Дотримуючись принципів Закону ми запропонували еквівалентні засоби, які мають у своєму складі ті ж основні діючі речовини, що і заявлені в Оголошені, мають теж призначення, використання, безпечність. Відмінність полягає в тому, що ціна нашої пропозиції на 48% нижча і це не тому, що засоби гірші, у ціну не входить корупційна складова. Тому, ми категорично не згодні з вашим рішенням про відхилення нашої пропозиції і вимагаємо відмінити своє упереджене рішення, повернути нашу пропозицію на розгляд. Рішення про відповідність нашої пропозиції просимо викласти в деталях по кожному пункту, як вимагає того Закон. В іншому випадку ми звернемось до розпорядника коштів для роз’яснення Вам принципів проведення закупівель через систему ПРОЗОРРО та дотримання Інструкції, затвердженої Наказом ДП «ПРОЗОРРО» № 10 від 19.03.2019р та Закону України «Про публічні закупівлі», який є єдиним для всіх державних закупівель. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Також ми направимо лист до громадських організацій для висвітлення Ваших закупівель широкому колу спостерігачів та відповідно в ДОЗОРРО .
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

23.02.2020 10:39
Шановний учаснику! Наступний учасник перебуває на етапі кваліфікації, переможцем його не обрано. Тендерний комітет ще не прийняв рішення щодо переможця процедури, тому ніякої мови про корупційну складову не може йти. В протоколі відхилення вказані вказані конкретні пункти, які не відповідають вимогам, викладеним в мед.-технічній частині документації.
Розгорнути Згорнути
ВІДПОВІДЬ НА ВИМОГУ ПРО ВІДМІНУ РІШЕННЯ

Номер вимоги: UA-2020-02-06-000977-c.b5

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ", Код ЄДРПОУ:37308833
Дата подання: 25.02.2020 11:13
Ось і розв"язка. Хабарник акцептує найдорожчу пропозицію Учасника, який в процесі аукціону не намагався конкурувати по ціні, яка впритул до очікуваної вартості закупівлі. При чому, пропозиція "Переможця" теж не відповідає вимозі документації в частині складу. По позиції №3 вимагалося: рідкий концентрований засіб на основі композиції четвертинно-амонійних сполук, полігексаметиленгуанідину гідрохлориду та допоміжних функціональних компонентів. Але засіб "Парастерил" не містить полігексаметиленгуанідину гідрохлориду (ПГМГ). Чому ж Замовник не звертає на це уваги - не важко здогадатись. Одних він дискваліфікує за невідповідність МТЗ, інших - ні. Ця вибірковість буде дуже цікава Державній аудиторській службі України!
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Аукціон

Початок:
18.02.2020 15:51
Завершення:
18.02.2020 16:18

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 18.02.2020 16:18

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ"
Пошук по цьому учаснику
76 780 UAH з ПДВ 67 390 UAH з ПДВ Документи
99 389.40 UAH з ПДВ 67 390.38 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ''ДЕЗОДАР''
Пошук по цьому учаснику
129 980 UAH з ПДВ 129 980 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

15.02.2020 13:13
Документи.rar

Публічні документи

21.02.2020 13:00
sign.p7s
14.02.2020 14:06
Продукти.rar
14.02.2020 14:06
Кваліфікація.rar
14.02.2020 14:06
ПРОПОЗИЦІЯ.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАРТУНАТ"
#37308833
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 67 390 UAH з ПДВ 20.02.2020 07:59
ТОВ "ІМЕД"
#38703629
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 67 390.38 UAH з ПДВ 21.02.2020 07:59
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ''ДЕЗОДАР''
#41937138
Пошук по цьому переможцю
Переможець 129 980 UAH з ПДВ 25.02.2020 09:46

Переможець

Дата і час публікації: 25.02.2020 09:46

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ''ДЕЗОДАР''
Пошук по цьому переможцю
#41937138
129 980 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
25.02.2020 12:38
Причина відміни
Ст. 31 ч. 1 - Неможливість усунення порушення, що виникли виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель
Документи
25.02.2020 12:38 Протокол відміни закупівлі.pdf

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 2

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання