Охорона футбольних матчів

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-14-001919-b
  • 79710000-4 - Охоронні послуги
  • Не відбулася
Найменування замовника:
КП "Міський футбольний клуб "Металург"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Коломоєць Геннадій Олександрович, +380612367344 , slavutich_arena@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Zaporizhzhya, 69006, Запорізька область, Valeriya Lobanovs'kogo street 21
Очікувана вартість
454 687 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 29.02.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 19.02.2020 16:17

Оскарження умов:

до 25.02.2020 00:00

Подання пропозицій:

29.02.2020 16:17

Очікувана вартість
454 687 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 273 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Охорона футбольних матчів
ДК 021:2015: 79710000-4 — Охоронні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-02-14-001919-b.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ПП "СБ ШЕРИФ", Код ЄДРПОУ:41157579
Дата подання: 19.02.2020 15:53
Шановний Замовнику,
Відповідно до пп.2 п.4 Кваліфікаційних критеріїв тендерної документації (надалі - ТД), що містяться в Розділі 3 ТД, від Учасника вимагається: "Наявність працівників пройшовших навчання, або підвищення кваліфікації в учбових закладах професійної підготовки робітників поліції (міліції) МВС України (наявність не менш одного підписаного договору про навчання та не менш 5 отриманих свідоцтв співробітникам за період з 2010 року)".
Станом на сьогоднішній день чинним законодавством не передбачено проходження в обов'язковому порядку навчання або підвищення кваліфікації в учбових закладах професійної підготовки робітників поліції (міліції) МВС України. Зокрема ч.1 ст. 14 ЗУ "Про охоронну діяльність" від 22.03.2012 № 4616-VI передбачено, що "Персонал охорони навчається, проходить підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації в навчальних закладах різних форм власності. Представники центрального органу виконавчої влади у сфері охоронної діяльності можуть залучатися до складу кваліфікаційних комісій професійно-технічних навчальних закладів, які готують фахівців у сфері охоронної діяльності. Підготовка персоналу охорони 1-3 розряду може також здійснюватися суб'єктами охоронної діяльності."
Вважаємо, що даний кваліфікаційний критерій є суто дискримінаційним та має на меті навмисне звуження кола учасників. Відповідно до ч.3 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
На підставі вищевикладеного, Вимагаємо пп.2 п.4 Кваліфікаційних критеріїв тендерної документації: "Наявність працівників пройшовших навчання, або підвищення кваліфікації в учбових закладах професійної підготовки робітників поліції (міліції) МВС України (наявність не менш одного підписаного договору про навчання та не менш 5 отриманих свідоцтв співробітникам за період з 2010 року)" - виключити зі складу ТД.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

21.02.2020 16:49
Вимога щодо навчання саме в МВС та надання договору навчання в МВС
Відповідно до ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), Закупівлі здійснюються за такими принципами: недискримінація учасників.
Згідно зі ст.5 Закону, вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом.
Таким чином, принцип недискримінації учасників вважається дотриманим у випадку: 1. Наявності рівних (однакових) умов участі у процедурі закупівлі для всіх її учасників.
2. Наявності вільного доступу в усіх учасників процедури закупівлі до інформації відносно даної процедури.
Відповідно до ст.16 Закону, замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.22 Закону, тендерна документація повинна містити: один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.
Згідно з ч.3 ст.22 Закону, тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Згідно зі ст.36 Закону, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі.
Відповідно до ст.627 Цивільного кодексу України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
З наведеного вище випливає, що замовник може включити до тендерної документації будь-які вимоги до учасників у процедурі закупівлі, якщо включення відповідних вимог не порушує норми чинного законодавства України, зокрема, норми ст.5 Закону «Недискримінація учасників».
Включення до тендерної пропозиції вимог щодо проходження працівниками учасника навчання у сфері охоронної діяльності у навчальних закладах МВС України і наявності договору про навчання працівників учасника у навчальному закладі МВС України не є дискримінацією учасників процедури закупівлі з огляду на наступне:
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.8 Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів», оператор спортивної споруди відповідає за організацію та контроль за поведінкою осіб, які перебувають на території спортивної споруди. До обов'язків оператора спортивної споруди належить, зокрема, залучення до забезпечення громадського порядку та громадської безпеки обслуговуючого персоналу (волонтерів, стюардів, контролерів).
Згідно зі ст.9 Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів», організатор футбольного матчу відповідає за забезпечення громадського порядку та громадської безпеки в частині координації діяльності з підготовки та проведення футбольного матчу; дотримання глядачами правил поведінки. До обов'язків організатора футбольного матчу належить, зокрема, вжиття заходів для: недопущення на територію спортивної споруди, на якій проводиться футбольний матч, осіб, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також осіб, які були виведені за межі спортивної споруди під час змагань на підставі статті 18 цього Закону; припинення неправомірних дій глядачів, зокрема безпосередньо на трибунах, із залученням осіб, на яких покладено обов'язки із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території спортивної споруди.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів», особи, винні у порушенні вимог законодавства про забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів, несуть цивільно-правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Згідно з Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 878, МВС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах: забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, а також надання поліцейських послуг. МВС забезпечує на базі навчальних закладів, що належать до сфери управління МВС, підготовку та професійне навчання кадрів для МВС, Національної поліції та Національної гвардії.
Отже, рівень підготовки випускників навчальних закладів МВС України, в яких постійно здійснюється підготовка та професійне навчання кадрів для МВС, Національної поліції та Національної гвардії, що забезпечується державою, є вищим, ніж рівень підготовки випускників інших навчальних закладів, що здійснюють підготовку охоронців та охоронників.
Футбольні матчі є заходами, які відвідує велика кількість людей. Враховуючи характер такого заходу, як футбольний матч, можна зробити висновок про дуже велику імовірність вчинення під час його проведення різноманітних правопорушень глядачами та іншими особами. Відповідно до положень Європейської конвенції про насильство та неналежну поведінку з боку глядачів під час спортивних заходів, і зокрема футбольних матчів, насильство є сучасним соціальним явищем, яке має серйозні наслідки та причини якого знаходяться, головним чином, поза межами спорту, а також, що спорт часто стає ареною для вибухів насильства.
Законом України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» прямо передбачений обов’язок оператора спортивної споруди і організатора футбольних матчів забезпечити громадську безпеку і громадський порядок під час проведення футбольних матчів.
Отже, ми не ризикуємо залучати до забезпечення громадської безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення футбольних матчів осіб, які не проходили навчання в навчальних закладах МВС України, підготовка яких може бути менш якісною, ніж підготовка випускників навчальних закладів МВС України.
Таким чином, вимога щодо проходження працівниками учасника навчання у сфері охоронної діяльності у навчальних закладах МВС України і наявності договору про навчання працівників учасника у навчальному закладі МВС України в жодному разі спрямована не на дискримінацію учасників процедури закупівлі, а на забезпечення належного виконання нами обов’язків, передбачених Законом України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів».

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 29.02.2020 16:17

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "С-Б"
Пошук по цьому учаснику
454 687 UAH з ПДВ 454 687 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

18.02.2020 16:03
диплом 001.jpg
18.02.2020 16:02
турнікети 001.jpg

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання