Послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-02-18-000551-b
  • 65310000-9 - Розподіл електричної енергії
  • Завершена
Найменування замовника:
Національний університет "Львівська політехніка"
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Ковалишин Тарас Андрійович, 380322582564 , tender@lpnu.ua
Адреса замовника
Україна, Львів, 79013, Львівська область, Степана Бандери,12
Дата укладення договору
24.02.20
Переможець
Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго"
Очікувана вартість
260 897.36 UAH з ПДВ
Сума договору
260 897.36 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 25.02.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
cт. 35, п 2 Відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи
Обгрунтування
Законом України від 25.12.2015, № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922-VIII) встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017, № 2019-VIII (далі – Закон № 2019-VIII) та Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ), які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 року, визначено правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулюють відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Відповідно до частини 7 статті 2 Закону № 922-VIII, - забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Частиною 1 статті 12 Закону № 922-VIII встановлено види процедур закупівель, які може застосовувати замовник, зокрема відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі.
Згідно п. 1.1.2 ПРРЕЕ перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж (перетікання реактивної електричної енергії) - складова фізичних процесів передачі, розподілу та споживання активної електричної енергії, яка спричиняє додаткові технологічні втрати активної електричної енергії та впливає на показники якості активної електричної енергії.
Пунктом 4.33 ПРРЕЕ передбачено, що споживачі, електроустановки яких приєднані до мереж, що належать оператору системи, вносять плату за перетікання реактивної електричної енергії (плата за послуги, які оператор системи передачі/оператор системи розподілу або власник технологічних електричних мереж змушений надавати споживачу, якщо такий споживач експлуатує електромагнітно незбалансовані електроустановки) на поточний рахунок оператора системи відповідно до умов договору про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, який може бути додатком до договору споживача про розподіл електричної енергії. Враховуючи що, об’єкти (електроустановки) Національного університету «Львівська політехніка» приєднані до електричних мереж Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго", існує потреба здійснити закупівлю відповідних послуг.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про природні монополії» природна монополія - стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв'язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляються суб'єктами природних монополій, не можуть бути замінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв'язку з чим попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги). Відповідно до статті 12 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» суб'єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товару, якщо: на цьому ринку у нього немає жодного конкурента; не зазнає значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб'єктів господарювання щодо закупівлі сировини, матеріалів та збуту товарів, наявності бар'єрів для доступу на ринок інших суб'єктів господарювання, наявності пільг чи інших обставин. Розпорядженням Антимонопольного Комітету України від 28.11.2012р. № 874р. «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб'єктів природних монополій» затверджено порядок складання та ведення Антимонопольним комітетом України зведеного переліку суб'єктів природних монополій з метою виконання положень Закону України «Про природні монополії». До Зведеного переліку включаються суб'єкти господарювання (юридичні особи), які виробляють (реалізують) товари на ринках, що перебувають у стані природної монополії та включені до реєстрів суб’єктів природних монополій у відповідних сферах органами, що здійснюють державне регулювання у сфері природних монополій.
На офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України розміщено зведений перелік суб’єктів природних монополій, згідно якого Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго", є суб’єктом природної монополії в сфері розподілу електричної енергії на території Львівської області.
Відповідна інформація міститься також у реєстрі суб’єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сфері енергетики розміщеному на офіційному веб-сайті Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Згідно ч. 1 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.
Згідно п. 2. ч.2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

2805348 Кіловар-година
Послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії
ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 18.02.2020 11:43

Учасник Пропозиція Документи
Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго"
Пошук по цьому переможцю
#00131587
260 897.36 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Номер 63754/З
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір №63754_З від 24.02.2020 ПрАТ Львівобленерго ЛВ.pdf Укладений
260 897.36
25.02.2020 09:44
24.02.2020
sign.p7s Укладений
25.02.2020 09:45

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 260 897.36
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання