Реалізація заходів з управління старінням елементів і конструкцій енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовженні строку експлуатації Ageing Management of Components and Structures at Khmelnitsky 1, determined by technical condition assessment carried out during life-time extension

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-03-06-002618-a
  • 71620000-0 - Аналітичні послуги
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ВП ХАЕС ДП "НАЕК "Енергоатом"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Гузовська Світлана Володимирівна, (03842) 6-38-43 , guzovskaya.svetlana@khnpp.atom.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Нетішин, 30100, Хмельницька область, 30100, Хмельницька обл., м. Нетішин, вул. енергетиків, 20
Очікувана вартість
105 000 000 UAH без ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 6.05.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 26.04.2020 13:00

Оскарження умов:

до 02.05.2020 00:00

Подання пропозицій:

06.05.2020 13:00

Очікувана вартість
105 000 000 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
1 000 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.95 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Реалізація заходів з управління старінням елементів і конструкцій енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовженні строку експлуатації

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 посл.
Реалізація заходів з управління старінням елементів і конструкцій енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовженні строку експлуатації
ДК 021:2015: 71620000-0 — Аналітичні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
70%
виконання аналогічних договорів:
30%
більше 150 млн. грн:
30%
більше 100 млн. грн:
10%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Документи субпідрядника

Дата подання: 23.03.2020 14:28
Дата відповіді: 25.03.2020 15:34
Відповідно до вимог п.4 додатку 1 ТД субпідрядник учасника повинен надати у разі його залучення лист-згоду або копію договору про співпрацю або копію договору про наміри або інший документ?

відповідь:

Згідно п. 4 Додатку 1 тендерної документації у випадку, якщо учасником передбачається залучення субпідрядника(ків) сумарно в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю, то учасник надає, зокрема, Лист-згоду за підписом уповноваженої особи або копію договору про співпрацю, або копію договору про наміри тощо. При цьому, в наданому документі необхідно зазначити види та обсяги послуг, які будуть виконані субпідрядником. Необхідно зауважити, що у разі залучення субпідрядника(ків) учасник обов’язково зазначає у тендерній пропозиції повне найменування та місцезнаходження кожного суб’єкта господарювання, та, окрім Листа-згоди (копії договору про співпрацю або копії договору про наміри) надає наступну інформацію: - Довідка (складена в довільній формі) за підписом уповноваженої особи і скріплена печаткою учасника (за наявності), щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази субпідрядника(ків); - Довідка (складена в довільній формі) за підписом уповноваженої особи і скріплена печаткою учасника (за наявності) про наявність у цього підприємства працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід роботи.

Питання до Технічних вимог

Дата подання: 24.03.2020 13:07
Дата відповіді: 27.03.2020 14:37
1) Згідно з розділом 3.2 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) в рамках робіт передбачено виконання додаткового контролю металу обладнання та трубопроводів в зонах та об’ємах, що відповідають зонам та об’ємам при виконанні ОТС та ПСЕ (після 30 років експлуатації). При цьому в Технічних вимогах не міститься конкретних відомостей про види контролю, які необхідно виконати. В той же час Тендерна документація (див. Додаток 1 до ТД) містить вимогу про надання інформації щодо наявності обладнання, достатнього для виконання всього комплексу робіт. Враховуючи вищенаведене, просимо Замовника надати відомості про види контролю, які передбачені до виконання в рамках реалізації заходу щодо додаткового контролю, передбаченого Технічними вимогами (Додаток 3 до ТД). 2) Пунктом 9 розділу 3.5 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) передбачено виконання розрахунків на циклічну та статичну міцність обладнання РУ. Просимо Замовника надати перелік обладнання РУ про яке йде мова, оскільки згідно НП 306.2.141-2008 реакторна установка - комплекс конструкцій, систем (елементів), що включає як правило реактор з усіма елементами першого контуру, аварійного захисту і відповідні керівні системи, а також системи перевантаження ядерного палива. Аналогічне питання відноситься і до пункту 10 розділу 3.5 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД). 3) Пунктом 6 розділу 3.6 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) передбачено виконання вимірювання фактичних геометричних розмірів вигородки реактора енергоблоку № 1. В даний час в ДП «НАЕК «Енергоатом» розроблений і пройшов перший етап приймальних випробувань комплекс, призначений для вимірювання геометричних розмірів вигородки реактора ВВЕР-1000. Тобто експлуатуюча організація має необхідне обладнання для виконання робіт, передбачених пунктом 6 розділу 3.6 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД). Чи не буде доцільнішим виконати вимірювання фактичних геометричних розмірів вигородки реактора енергоблоку № 1 ВП ХАЕС відповідним підрозділом ДП «НАЕК «Енергоатом»? 4) Згідно пункту 5.10 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) при наданні остаточних редакцій звітних матеріалів, Виконавець також надає на цифровому носії «... вживані розрахункові коди». Слід зазначити, що потенційний виконавець робіт не може «надавати розрахункові коди», оскільки є користувачем (в більшості випадків) без права поширення відповідних розрахункових кодів. В Технічні вимоги необхідно внести уточнення.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1) «щодо запитання №1 (розділ 3.2 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) – види додаткового контролю, які передбачені до виконання в рамках реалізації заходу згідно Технічних вимог, наступні: УЗТ, КМСТ, КК, ВК, УЗК. Відомості щодо видів контролю встановлені у відповідних Рішеннях щодо продовження терміну експлуатації обладнання (таблиця 1 Технічних вимог) та програмах оцінки технічного стану»;
2) щодо запитання №2 (Пункт 9 розділу 3.5 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД)) – щодо надання переліку обладнання РУ повідомляємо наступне: перелік обладнання встановлений п.2.2 та у Таблиці 1 Технічних вимог. Проте, до розділу 3.5 Додатку 3 до ТД будуть внесені наступні зміни:
• п. 9 розділу 3.5 Технічних вимог буде викладений в наступній редакції: виконання уточнюючих розрахунків на статичну та циклічну міцність елементів реактора з урахуванням уточненої теплогідравлічної моделі РУ.
• п. 10 розділу 3.5 Технічних вимог буде викладений в наступній редакції: обґрунтування перепризначення циклів навантаження РУ з урахуванням уточнених розрахунків циклічної міцності елементів реактора.
Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.
3) «щодо запитання №3 (Пункт 6 розділу 3.6 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД)) – в зв'язку з тим, що приймальною комісією НАЕК "Енергоатом" не підтверджена можливість застосування комплексу, призначеного для вимірювання геометричних розмірів вигородки реактора ВВЕР-1000, згадані приймальні випробування не завершені і невідомий термін їх успішного завершення, крім того, відсутня Методика обробки результатів, в даному випадку розглядається можливість застосування будь-якої системи, конструктив якої, а також Методика обробки результатів, узгоджені з Держатомрегулювання».
4) щодо запитання №4 (пункт 5.10 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД)) – пункт 5.10 Додатку 3 до ТД (Технічні вимоги) буде відкоригований та викладений у наступному вигляді: «Остаточні звітні матеріали надаються Виконавцем Замовнику у 2 екземплярах в паперовому вигляді і на цифровому носії (розрахункові обґрунтування і висновки, виконані у межах надання послуги, а також вхідні дані до розрахункових моделей із зазначенням застосованих розрахункових кодів з підтвердженням узгодженої можливості їх застосування з ДІЯРУ).
Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.
Додатково зазначаємо, що відповідно до статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник оприлюднює оголошення про проведення процедури відкритих торгів. У такому оголошенні серед іншого обов’язково зазначаються обсяг виконання робіт чи надання послуг. Таким чином, відповідно до вимог закону виключно Замовник наділений правом визначати та встановлювати необхідний обсяг робіт, який підлягає закупівлі.

Питання щодо терміну надання послуг

Дата подання: 26.03.2020 00:41
Дата відповіді: 30.03.2020 17:05
З Тендерної документації не зрозумілий кінцевий термін надання послуги «Реалізація заходів з управління старінням елементів і конструкцій енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовжені строку експлуатації». Відповідно до п.4.3 розділу 1 Тендерної документації та п.1.4 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД) кінцевим терміном надання послуги є 31.12.2029р. Терміни надання послуги також наведено в Таблиці 2 п.4 ТВ. При цьому в 5.3 ТВ зазначено, що «Терміни надання послуг за кожним етапом ДТЗ не повинні бути пізніше від дат зазначених у таблиці 2 даних технічних вимог». З Таблиці 2 ТВ видно, що термін 2029 р. відповідає тільки п.4 (як загальному) але це протирічить термінам, зазначеним для відповідних підпунктів: 4.1 – до 2025 року; 4.2 – до 2025 року, 4.3 – до 2028 року; 4.4 – до 2028 року. Таким чином, наявне протиріччя між загальним терміном виконання до 31.12.2029 року та календарним планом в таблиці 2 ТВ – до 2028 року. Оскільки терміни надання послуги відносяться до істотних умов Договору та впливають на загальну вартість послуги, то необхідно привести Тендерну документацію та її Додатки у відповідність.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Кінцевим терміном надання послуги є 31.12.2029р. (відповідно до п.4.3 розділу 1 Тендерної
документації та п.1.4 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД)). Щодо термінів п.4 Таблиці 2
Технічних вимог пояснюємо наступним чином: за п.4 («Обґрунтування подальшої безпечної
експлуатації корпусу реактора з врахуванням результатами випробувань ЗС») буде
складений узагальнений звіт з урахуванням виконаних етапів за п.4.1-4.4. Крім того, звертаємо увагу, що Таблиця 2 Розділу 4 Технічних вимог має назву «Попередні терміни надання послуги …», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовжені строку експлуатації». З назви Таблиці 2 випливає, по-перше, що вказані в ній терміни є попередніми та відповідають строкам, визначеним у відповідних рішеннях з продовження експлуатації (див. Кінцевий строк виконання), а, по-друге, відповідна робота може бути виконана раніше до визначеного в відповідному рішенні кінцевого терміну (див. Термін виконання). Крім того, з Таблиці 2 видно, що всі роботи планується завершити до 31.12.2029р, що повністю відповідає відповідним умовам, зазначених в п.4.3 розділу 1 Тендерної документації та п.1.4 Технічних вимог (Додаток 3 до ТД). Додатково відзначимо, що строки виконання окремих робіт будуть визначені та погоджені на етапі розробки деталізованого технічного завдання (див. п. 3.1, п. 5.3 Технічних вимог).

Питання щодо визначення ціни

Дата подання: 26.03.2020 10:08
Дата відповіді: 30.03.2020 17:07
Кінцевим терміном надання послуги є 31.12.2029р (див. п.4.3 розділу 1 Тендерної документації). Тобто строк надання послуги складає 9,5 років. При цьому з аналізу табл.2 п.4.2 ТВ випливає, що основну частину роботи слід виконати в останні 4-5 років. Спрогнозувати вартість виконання робіт на такий довгий термін неможливо. В тендерній документації слід передбачити коригування вартості етапів надання послуги в залежності від індексу інфляції.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Законом України "Про публічні закупівлі" не встановлено обов’язку для замовників зазначати в проекті договору конкретний порядок перерахунку ціни товару у випадках, визначених пунктом 7 частини четвертої статті 36 Закону. Згідно з ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі" договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим законом. За змістом ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в
належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору, тобто про предмет договору,
умови, що визначені законом як істотні, або є необхідними для договорів даного виду, а
також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
З огляду на викладене, узгодження редакції умов договору буде здійснено Замовником під час укладення договору з переможцем торгів в разі зазначення ним пропозиції щодо включення певних умов до договору в тендерній пропозиції.

Формування календарного плану

Дата подання: 26.03.2020 10:35
Дата відповіді: 30.03.2020 17:08
Згідно п.3.1 та 5.1, Технічних вимог «після підписання договору, перед початком надання послуг виконавець повинен розробити та погодити з замовником деталізоване технічне завдання (ДТЗ). Між тим, в табл.2 ТВ відсутній етап з складання ДТЗ. В ТВ взагалі відсутні терміни виконання цього етапу. В ТВ слід відкоригувати та внести відповідні зміни до табл.2 ТВ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Етапи для ДТЗ табл. 2 Технічних вимог не передбачаються, так як в ній визначаються заходи з управління старінням та терміни їх реалізації. Етап та строки складання ДТЗ будуть визначені та погоджені Виконавцем та Замовником при укладенні договору про надання послуг.

Питання щодо методики оцінки тендерної пропозиції

Дата подання: 26.03.2020 11:17
Дата відповіді: 30.03.2020 17:09
1. Відповідно до п.1.2 розділу 5 ТД питома вага попереднього досвіду визначається як: «наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких менше 100 млн. грн. – 0%; наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 100 млн. грн. – 10%; наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 150 млн. грн. – 30%.» Не зрозуміло як визначити питому вагу в разі якщо загальна сума аналогічних договорів складає рівно 100 млн. грн. або 150 млн. грн. Для усунення можливого протиріччя буліти слід викласти в наступній редакції: «наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких менше або дорівнює 100 млн. грн. – 0%; наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 100 млн. грн. але менше чи дорівнює 150 млн. грн. – 10%; наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 150 млн. грн. – 30%.». 2. Відповідно до п.1.2 розділу 5 ТД питома вага до 30% від попереднього досвіду оцінюється за критерієм, що відповідає національній валюті України, тобто гривні. Як буде враховано досвід Учасника, що має в своєму здобутку договори в іншій валюті? Як при цьому буде враховано курс національної валюти по відношенню до іноземної, який постійно змінюється та за останні 5 років це коливання склало майже 50%? 3. В п.1.2 розділу 5 ТД вказано, що питома вага 30% визначається загальною сумою виконаних аналогічних договорів. Але в ТД та її додатках відсутня інформація про те, як розраховується даний критерій. В ТД відсутня вимога та форма, щодо зазначення Учасником вартості договорів. 4. В п.1 Додатку 1 до ТД для підтвердження кваліфікаційного критерію «Досвід у виконанні аналогічного договору» Учасник надає довідку в довільній формі. Як процедурно буде вираховуватись досвід Учасника для визначення питома вага до 30% (п.1.2 розділу 5 ТД), якщо в цій довідці недобросовісний Учасник надав невірну інформацію? 5. В п.1.2 розділу 5 ТД зазначено, що «враховуючи те, що за останні 5 (п’ять) років офіційно спостерігається зниження рівня інфляції в Україні, коефіцієнт інфляції до цін договорів не застосовується». Відповідно до посилання https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/ індекс інфляції склав по рокам: • за 2015 р. – 143,3%; • за 2016 р. – 112,4%; • за 2017 р. – 113,7%; • за 2018 р. – 109,8%; • за 2019 р. – 104,1%. Таким чином, процитоване твердження п.1.2 розділу 5 ТД є хибним, оскільки у 2017 році індекс інфляції перевищив такий за 2016 рік. Загальний індекс інфляції за останні 5 років склав взагалі 209,3%. Враховуючи наведене в ТД слід виконати коригування, щодо врахування індексу інфляції.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

п. 1.2 Розділу V пропонується в наступній редакції: Загальна сума виконаних аналогічних договорів (всього переліку послуг, див. Примітку та Додаток 1 до ТД) – питома вага 30% (до розрахунку приймається ціна договору без ПДВ):
• наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких менше або дорівнює 100 млн. грн. – 0%;
• наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 100 млн. грн., але менше або дорівнює 150 млн. грн. – 10%;
• наявність повністю виконаних аналогічних договорів, загальна сума яких більше 150 млн. грн. – 30%;
Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.

Питання до додаткового контролю металу

Дата подання: 26.03.2020 11:59
Дата відповіді: 31.03.2020 10:09
1. В п.3.2.1 ТВ вказано, що цей захід передбачає: • виконання неруйнівного контролю металу обладнання і трубопроводів в зонах та об’ємах, що відповідають зонам та об’ємам при виконанні оцінки технічного стану та перепризначення строків експлуатації (після 30 років експлуатації); • виконання перерахунку отриманих значень твердості в значення механічних характеристик металу відповідно до вимог нормативних документів, що діють на момент виконання робіт. Означає це, що під додатковим контролем металу мається на увазі лише вимір твердості металу? 2. В ТД взагалі не наведені обсяги додаткового контролю металу. Таким чином, неможливо розрахувати вартість виконання етапу 1 згідно з табл.2 п.4 ТВ. Для формування тендерної пропозиції в ТД слід привести Технічні рішення, вказані в п.2.2 ТВ, і зони та об’єми додаткового контролю металу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доповнені відповіді на попереднє питання:
2) «Для оцінки вартості аналогічних договорів в іноземній валюті слід використовувати курс НБУ на дату підписання відповідного договору.»;

3) «У загальній сумі виконаних аналогічних договорів підсумовуються всі договори, перераховані у національну валюту НБУ. Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.»;
4) «Учасник процедури закупівлі несе повну відповідальність за достовірність інформації та документів, які надані в складі тендерної пропозиції згідно із законодавством України. На підставі п.7 статті 28 Закону України Про публічні закупівлі від 25.12.2015 Ns922-VІІІ, замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником. до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їx компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника. Крім того, Учасник для підтвердження кваліфікаційного критерію, може надавати листи-відгуки про виконані договори.»;
5) «Законом України "Про публічні закупівлі" не встановлено обов’язку для замовників зазначати в проекті договору конкретний порядок перерахунку ціни товару у випадках, визначених пунктом 7 частини четвертої статті 36 Закону. Згідно з ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі" договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим законом. За змістом ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору, тобто про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні, або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. З огляду на викладене, узгодження редакції умов договору буде здійснено Замовником під час укладення договору з переможцем торгів в разі зазначення ним пропозиції щодо включення певних умов до договору в тендерній пропозиції. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.»
Відповіді на дане питання:Види додаткового контролю, які передбачені до виконання в рамках реалізації заходу щодо контролю металу згідно п.3.2.1 Технічних вимог, наступні: УЗТ, КМВТ, КК, ВК, УЗК. Відомості щодо видів та об’ємів контролю встановлені у відповідних Рішеннях про продовження терміну експлуатації обладнання (таблиця 1 Технічних вимог), програмах оцінки технічного стану, розроблених при ПСЕ енергоблоку №1 ВП ХАЕС на підставі «Типовой программы периодического контроля состояния основного металла, сварных соединений и наплавок оборудования и трубопроводов атомных электростанций с реакторами ВВЭР-1000 (ТППК-13) ПМ-Т.0.03.061-13 та Типових програм оцінки технічного стану.

Критерій оцінки тендерної пропозиції

Дата подання: 26.03.2020 13:35
Дата відповіді: 31.03.2020 10:10
В ТД відсутня формула оцінки тендерних пропозицій Учасників. Між тим в п.2 Статті 21 «Закону України про публічні закупівлі» зазначено, що в оголошенні про проведення процедури закупівель обов’язково зазначаються «розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки». Таким чином, в ТД слід вказати формулу оцінки тендерних пропозицій Учасників.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Стаття 21 визначає вимоги до оголошення про проведення закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. В оголошенні вказується розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула (вага нецінового критерію коефіцієнт приведення тощо), що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки. Крім того, повідомляємо, що розмір мінімального кроку пониження ціни (1 000 000,00 грн., 0,95 %), вказаний в Оголошенні про проведення Аукціону.
Зміни в тенедерну документацію вноситись не будуть.

Проведення досліджень зразків-свідків

Дата подання: 26.03.2020 14:40
Дата відповіді: 31.03.2020 10:11
1. В тендерній документації не зазначено умови виконання Проведення досліджень зразків-свідків п.3 Технічних вимог (згідно Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» №39/95-ВР від 08.02.1995). Тобто потенційний Виконавець може безперешкодно порушити закон та тим самим наразити навколишне середовище на небезпеку. Прошу надати пояснення та внести відповідні зміни до ТД. 2. Прошу пояснити за які кошти та яким чином має бути організовано ВП ХАЕС транспортування комплектів зразків-свідків для випробувань та подальше зберігання цінних для майбутніх робіт компанії ДП «НАЕК «Енергоатом» опромінених фрагментів зразків-свідків після випробувань.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Усі правочини, які укладені на території України, не можуть суперечити вимогам законів та інших нормативних документів, що регулюють діяльність у даній сфері. Таким чином, договір між Замовником та Виконавцем буде укладений відповідно до вимог Конституції України, Господарсього та Цивільного кодексів України, Закону України "Про публічні закупівлі" та інших нормативних актів, що регулюють діяльність у сфері ядерної енергії та радіаційної безпеки.
2. Транспортування комплектів зразків-свідків для випробувань та подальше зберігання опромінених фрагментів зразків-свідків після випробувань буде виконано відповідно до прийнятих на даний момент процедур та правил ДП "НАЕК Енергоатом" щодо такого виду робіт. Деталі та процедури, спрямовані на їх дотримання, будуть обговорені та підписані в рамках етапу розробки Деталізованого технічного завдання.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо випробувань зразків-свідків

Дата подання: 26.03.2020 15:24
Дата відповіді: 31.03.2020 10:12
Роботи з випробувань зразків-свідків для українських АЕС виконуються одним постачальником - ІЯД НАН України, який має лабораторію першого класу, ліцензії та необхідні для робіт з опроміненими матеріалами єдині в Україні «гарячі» камери, в яких використовується обладнання ДП «НАЕК «Енергоатом». Таким чином, згідно з додатком 1 ТД «Кваліфікаційні критерії….» видно, що потенційним виконавцем може бути тільки ІЯД НАН України, який обов’язково повинен мати лист-погодження щодо використання обладнання від відповідального за обладнання підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом». Тому на даний час ТД має прямий факт дискримінації потенційних учасників для виконання інших робіт. Прошу надати пояснення з цього питання та пропоную вилучити (буліт. 4. п.3 Технічних вимог та Таблиця 2) роботи з випробувань опромінених зразків-свідків з технічного завдання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Досвід робіт з випробувань зразків-свідків для українських АЕС свідчить про те, що такі роботи виконувалися вже трьома організаціями (включно з ІЯД НАНУ). Якщо говорити тільки за останні десять років - двома (включно з ІЯД НАНУ).
Окремо слід зазначити, що перелік організацій, які можуть досліджувати ЗС можна доповнити, зокрема, цілою низкою західноєвропейських організацій. Таким чином, очевидним є те, що ТД не містить дискримінації потенційних учасників.

Щодо випробувань зразків-свідків

Дата подання: 26.03.2020 15:25
Дата відповіді: 31.03.2020 10:13
За останні десять років роботи з випробувань зразків-свідків для українських АЕС виконуються одним постачальником - ІЯД НАН України, який має лабораторію першого класу, ліцензії та необхідні для робіт з опроміненими матеріалами єдині в Україні «гарячі» камери, в яких використовується обладнання ДП «НАЕК «Енергоатом». Таким чином, згідно з додатком 1 ТД «Кваліфікаційні критерії….» видно, що потенційним виконавцем може бути тільки ІЯД НАН України, який обов’язково повинен мати лист-погодження щодо використання обладнання від відповідального за обладнання підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом». Тому на даний час ТД має прямий факт дискримінації потенційних учасників для виконання інших робіт. Прошу надати пояснення з цього питання та пропоную вилучити (буліт. 4. п.3 Технічних вимог та Таблиця 2) роботи з випробувань опромінених зразків-свідків з технічного завдання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Досвід робіт з випробувань зразків-свідків для українських АЕС свідчить про те, що такі роботи виконувалися вже трьома організаціями (включно з ІЯД НАНУ). Якщо говорити тільки за останні десять років - двома (включно з ІЯД НАНУ). Окремо слід зазначити, що перелік організацій, які можуть досліджувати ЗС можна доповнити, зокрема, цілою низкою західноєвропейських організацій. Таким чином, очевидним є те, що ТД не містить дискримінації потенційних учасників.

Кваліфікація учасника

Дата подання: 26.03.2020 16:42
Дата відповіді: 31.03.2020 10:15
Відповідно до п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД «При оцінці відповідності пропозиції учасника торгів кваліфікаційним критеріям зазначеним в п.1-3 документи субпідрядних організацій не враховуються». Навіщо тоді приводити інформацію за булітами 2 та 3 п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД? Ця інформація ні на що не впливає. Буліти 2 та 3 п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД потрібно вилучити.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В тендерній документації містяться вимоги щодо наявності досвіду за всіма аспектами робіт. Замовником встановлені кваліфікаційні критерії до учасників, які повинні відповідати основній меті закупівлі: надання послуги відповідно до встановлених термінів та отримання гарантованого позитивного результату. При залученні субпідрядника Замовник повинен бути впевнений в його кваліфікації.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.3 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:00
Дата відповіді: 31.03.2020 10:16
В ДП «Енергоатом» з метою приведення обладнання i трубопроводів у відповідність до вимог НП 306.2.208-2016 розроблено документ «Организационно-технические мероприятия ГП «НАЭК «Энергоатом» по внедрению НП 306.2.208-2016 «Вимоги до сейсмостійкого проектування та оцінки сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій». Зі змісту п.3.3. ТВ не зрозуміло, які етапи виконання робіт згідно з цими «Заходами…» потрібно виконати при надані послуг.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Реалізація заходу з приведення обладнання і трубопроводів у відповідність до вимог НП 306.2.208-2016 передбачає виконання наступного переліку робіт:
• обґрунтування сейсмічної кваліфікації елементів енергоблоку №1 відповідно до вимог норм НП 306.2.208-2016;
• виконання порівняльного налізу сполучення сейсмічних навантажень з навантаженнями НЕ, ПНЕ і проектними аваріями, які регламентуються нормами НП 306.2.208-2016, з відповідними навантаженнями, які були обрані при розрахунокову обгрунтуванні в рамках ОТС і ПСЕ (з урахуванням встановленої класифікації на сейсмічні впливи);
• виконання додаткових розрахункових обґрунтувань сейсмостійкості елементів енергоблоку у відповідності до вимог норм НП 306.2.208-2016.

Стосовно змісту п.3.4 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:02
Дата відповіді: 31.03.2020 10:17
1. Відповідно до позицій 4,5,6 таблиці 2 п.4 ТВ роботи для КР, ВКП, ОЕ слід розпочати в 2020 році. При цьому програми управління старінням для цих елементів слід розробити до 2028 року (див. буліт 1 п.3.4.2 ТВ ). Тобто роботи в рамках надання послуги для елементів КР, ВКП, ОЕ повинні виконуватись не за цими програмами? 2. Відповідно до булітів 2,3,4 п.3.4.2 ТВ програми управління старінням для ПГ, ГЦН, ББ, ГЕ САОЗ, КТ, ГЦТ, трубопроводів 1-го контуру, обладнання та трубопроводів СВБ РВ та ТВ повинні бути розроблені «до 2020 року», тобто на момент 31.12.2019 - ще до початку виконання робіт. Слід відкоригувати терміни розробки вказаних програм управління старінням.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Звертаємо увагу, що Таблиця 2 Розділу 4 Технічних вимог має назву «Попередні терміни надання послуги за темою «…», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовжені строку експлуатації». З назви Таблиці 2 випливає, по-перше, що вказані в ній терміни є попередніми та відповідають строкам, визначеним у відповідних рішеннях з продовження експлуатації (див. Кінцевий строк виконання), а, по-друге, відповідна робота може бути виконана раніше до визначеного в відповідному рішенні кінцевого терміну (див. Строки виконання окремих робіт будуть визначені та погоджені на етапі розробки деталізованого технічного завдання (див. п. 3.1, п. 5.3 Технічних вимог). Розробка / перегляд програм управління старінням буде виконуватися за результатами реалізації комплекса заходів за договором.
2. П.3.4.2 буде викладений у наступній редакції:
3.4.2 Реалізація заходу передбачає виконання наступного переліку робіт:
1) розробка програм управління старінням для РУ (КР, ВКУ, ОЕ, ВБ) з врахуванням результатів робіт за п. 1, 2, 4, 5, 6 таблиці 1 даних ТВ;
2) розробка програм управління старінням для обладнання 1-го контуру (ПГ, ГЦН, ББ, ГЕ САОЗ, КТ, ГЦТ та трубопроводів 1-го контуру);
3) розробка програм управління старінням для трубопроводів СВБ РВ та ТВ;
4) розробка програм управління старінням для обладнання СВБ РВ;
5) розробка програм управління старінням для трубопроводів СТВВС;
6) розробка програм управління старінням крану 30/5 т (зав. № 5508) та крану кругової дії 320/160/2х70 т (зав. № 3462).
В рамках розробки програм управління старінням виконується детальне технічне та економічне обґрунтування кожного заходу з управляння старінням, та визначаються (за необхідності) корегуючи заходи.
Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.

Стосовно змісту п.3.5 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:09
Дата відповіді: 31.03.2020 10:18
1. У відповідності до буліту 3 п.3.5.1 ТВ слід провести «виконання … теплогiдравлiчних розрахунків для РУ з врахуванням обдуву реактора рециркуляційною системою охолодження TL». Ця вимога не міститься в Рішеннях з подовження терміну експлуатації КР та ВБ (1.РЦ.0587.РШП-18РО, 1.РЦ.0586.РШП-18РО) є зайвою та призведе для необґрунтованого здороження вартості послуги. 2. У відповідності до буліту 7 п.3.5.1 ТВ слід виконати оцінку опору крихкому руйнуванню КР. В ТВ слід вказати нормативний документ, згідно з яким буде виконуватись така оцінка, або прописати процедуру її виконання. Без даного уточнення неможливо визначити вартість цього заходу. У відповідності до буліту 8 п.3.5.1 ТВ слід виконати розрахунок ймовірності крихкого руйнування металу КР. На сьогодні в Україні відсутній нормативний документ, регламентуючий порядок такого розрахунку. Дана вимога ТВ або повинна бути видалена (вона не зазначена в ТР №1.РЦ.0587.РШП-18РО), або детально прописана процедура виконання такого розрахунку з обґрунтуванням відповідного критерію.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Вочевидь, що в запитанні описка, насправді мова йде про буліт 2 п 3.5.1 ТВ. Позитивний досвід робіт з ОТС і ПСЕ КР, ВБ, ГРР енергоблоків АЕС України, а також роботи з ОТС і ПСЕ деталей вузла ущільнення ГРР ЗАЕС-1,2,3,4 (також це вимагається в роботі з ОТС і ПТЕ деталей ГРР ЮУАЕС-3) свідчать про те, що ОТС і ПТЕ верхнього блоку та деталей вузла ущільнення головного розєму реактора необхідно виконати з врахуванням обдуву вентиляційною системою охолодження TL. Починаючи з робіт з ОТС і ПТЕ КР, ВБ, ГРР ЗАЕС-3 і РАЕС-3 врахування даного фактору обов’язково вимагається ДІЯРУ.
2. Відповідно до п. 3.5 ТВ організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі, яка розробляється на підставі Типових програм оцінки технічного стану, має бути встановлений порядок, обєми робіт, методики виконання робіт (і т.д.), вказаних в п. 3.5.1 ТВ, в тому числі в частині виконання оцінки опору крихкому руйнуванню КР і розрахунку ймовірності крихкого руйнування металу КР. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.6 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:17
Дата відповіді: 31.03.2020 10:19
1. Поясніть чим відрізняються роботи, зазначені в булітах 4, 5, 8 п.3.6 ТВ. 2. Для формування цінової пропозиції потрібно розуміти, які вимоги ВП ХАЕС виставляє до характеристик приладу та процедури виконання замірів геометричних розмірів вигородки (див. буліт 6).

відповідь:

1. Буліти 4, 5, 8 відповідають заходам, встановленим Рішенням №1.РЦ.0588.РШП-19/РО щодо продоження терміну експлуатаціїї внутрішньокорпусних пристроїв енгергоблоку №1 ВП ХАЕС (див. п. 5 табл 1 ТВ). Також відповідно до п. 3.6 ТВ організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі має бути встановлений порядок, об'єми та методики застосовані для виконання робіт, представлених в п. 3.6 ТВ. Виконання робіт буде проходити після погодження вказаної програми з ДІЯР України в установленому порядку.
2. Зазначимо, ВП ХАЕС не може виставляти вимоги до характеристик приладу, оскільки такі аспекти є виключно сферою відповідальльності розробника такого інструментарію. При реалізації даного заходу з управління старінням для ВП ХАЕС важливим є забезпечення процедури вимірювань, точність вимірювань (допустима похибка вимірювань геометричних розмірів уточняється користувачем вимірювальної інформації на етапі узгодження ДТЗ), отримання необхідної інформації щодо геометричних параметрів вигородки та відповідність діючим в галузі НД (див., наприклад, МВИ 01.42.99-14) або іншим документам, погодженим з ДІЯРУ в установленому порядку. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.7 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:22
Дата відповіді: 31.03.2020 10:21
1. П.3.7 ТВ містить перелік заходів, відповідно до якого необхідно визначити умови радіаційного навантаження та механічні властивості і виконати розрахунки міцності опорних елементів. Між тим назва п.3.7 ТВ - «Визначення умов опромінення кільця опорного і ферми опорної з використанням розрахункового методу». Чи означає це, що рішення про «виконання уточнюючих розрахунків міцності опорних елементів КР» буде прийнято в ході надання послуги по результатам виконання попередніх заходів? Якщо так, то яким чином в разі відсутності необхідності виконання цього заходу буде врегульовано вартість надання послуги? 2. Для яких опорних елементів заплановане «виконання уточнюючих розрахунків міцності опорних елементів КР»? 3. Відповідно до буліту 3 п.3.7 ТВ слід виконати «визначення механічних властивостей кільця опорного і ферми опорної з врахуванням реальних радіаційних навантажень за період продовженого строку експлуатації». В ТВ відсутня інформація стосовно вимог до виконання цього заходу та використання методу дослідження – руйнівний чи неруйнівний контроль.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Відповідно до перерахування №1) пункту 3.7 ТВ, організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі, розробленої на підставі Типової програми оцінки технічного стану, мають бути встановлені, порядок робіт, об’єми робіт, методики застосовані для виконання робіт (і т.д.), вказаних в п. 3.7 ТВ. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи.
Назва п.3.7, п.6 табл 2 ТВ буде відкоригована: "Обгрунтування безпечної експлуатації опорних елементів реактора". Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД.
2. Номенклатура, робіт, обєми робіт, методики застосовані для виконання робіт (і т.д.), в тому числі розрахункових, будуть встановлені у робочій програмі, розробленої на підставі Типової програми оцінки технічного стану та яка буде розроблена кваліфікованим переможцем торгів.
3. Відповідні вимоги будуть встановлені у робочій програмі, розробленої на підставі Типової програми оцінки технічного стану.Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.8 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 17:31
Дата відповіді: 31.03.2020 10:22
1. Відповідно до 5-го буліту п.3.8 ТВ «ОТС i обґрунтування строку експлуатації деталей кріплення другого комплекту деталей кріплення ГРР i комплекту ремонтної шпильки» ОТС для першого комплекту деталей кріплення ГРР не виконується. Таким чином, виконання робіт за булітом 1 п.3.8 ТВ для першого комплекту деталей кріплення ГРР є зайвим. В ТВ слід виконати відповідне коригування. 2. Відповідно до 4-го буліту п.3.8 ТВ слід виконати «визначення механічних властивостей металу деталей кріплення ГРР XAEC-I за результатами аналізу руйнівного контролю металу кріпильних деталей ГРР інших енергоблоків». Слід чітко вказати, які саме дослідження маються на увазі та чи потрібно буде враховувати результати випробувань, отримані для інших енергоблоків, що відбудуться в період виконання саме цієї роботи.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Другий комплект кріпильних деталей ГРР експлуатувався та буде експлуатуватися в складі реактора до і після того, як перший комплект вичерпав свій проектний ресурс. Тому для розробки робочої програми з ОТС та ПСЕ другого комплекту крiплепня i комплекту peмонтної шпильки ГРР ХАЕС-1 необхідно проаналізувати технiчну документацiю і історію експлуатації, першого і другого комплектів, включно з ремонтною шпилькою. Оцінка технічного стану першого комплекту кріпильних деталей ГРР буде виконуватись у ВП ЗАЕС. Результати ОТС будуть використані при обґрунтуванні ПСЕ другого комплекту кріпильних деталей ГРР ХАЕС-1, як елементи з однаковими умовами експлуатації.
2. Відповідно до перерахування №1) пункту 3.7 ТВ, організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі має бути встановлений порядок робіт, об’єми робіт, методики застосовані для виконання робіт, вказаних в п. 3.7 ТВ. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.10 Технічних вимог

Дата подання: 26.03.2020 19:28
Дата відповіді: 31.03.2020 10:23
1. Чи потрібно для надання даної послуги отримання окремого дозволу від «Держнаглядохоронпраці»? Це стосується також п.3.11 ТВ. 2. Наведіть перелік заходів, який потрібно виконати за заходом п.3.11 ТВ. Дане питання також стосується також п.3.11 ТВ. 3. Наведіть перелік елементів кранів, що потребують обґрунтування можливості перепризначення строку експлуатації
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Надання послуги за п. 3.11 безперечно потребує отримання окремого дозволу на роботи з підвищеної небезпекою так як і роботи в зоні дії джерел іонізуючого випроміння. Враховуючи набутий досвід, вимоги щодо наявності/отримування дозволу до початку робіт за п. 3.11 ТВ будуть умовою угоди між Замовником і переможцем конкурсу. З огляду на перелік обладнання в додатку А ТВ, майбутній виконавець послуги має усвідомлювати, які чинники небезпеки будуть діяти при виконанні робіт. Відповідальність за якість, своєчасність, повноту та дотримання безпечних умов виконання робіт несе Виконавець. Перелік заходів, викладений у п. 3.11 ТВ, сформований за результатами ОТС і ПСЕ обладнання. Деталізація елементів кранів, для яких потрібно виконати ОТС і ПСЕ буде визначена за результатами аналізу технічної документації. Організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі має бути встановлений порядок робіт, обєми робіт, методики застосовані для виконання робіт, вказані в п. 3.11 ТВ. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо наявності розрахункових кодів

Дата подання: 26.03.2020 22:05
Дата відповіді: 31.03.2020 10:24
1. Вкажіть для яких саме типів розрахунку необхідно мати наявні розрахункові коди. 2. Чи буде задовольняти кваліфікаційному критерію за п.2 частини 1 Додатку 1 до ТД наявність повного комплекту кодів у Учасника та його субвиконавців?

відповідь:

1. Оскільки перелік робіт, представлений в Технічних вимогах, містить необіхідність проведення розрахункових оцінок міцності, теплогідравлічних параметрів та радіаційного навантаження, то потенційний учасник повинен надати довідку в довільній формі про можливість використання хоча б одного розрахункового коду для кожного з вказаних видів розрахункових оцінок. Додатково зазначимо, що програмні засобів (комп'ютерних кодів), які планується використовувати в рамках надання послуги, мають бути дозволеними до застосування згідно з СТП 0.41.076-2008 (див. п. 6.3.3 ТВ) та включені до Переліку дозволених до використання в ДП "НАЕК "Енергоатом" розрахункових кодів для обгрунтування безпеки ядерних установок.
2. Учасник має надати інформаційну довідку в довільній формі про можливість (право) використання розрахункових кодів для виконання, представлених вище в п.1 видів розрахунків. При оцінці відповідності пропозиції учасника торгів кваліфікаційним критеріям враховуються відомості, наведені у вказаній довідці.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо невідповідності вимог ТД

Дата подання: 27.03.2020 00:09
Дата відповіді: 31.03.2020 10:24
Згідно з п.1 розділу V Тендерної документації питома вага загальної суми виконаних аналогічних договорів може складати до 30% критерія оцінки тендерної пропозиції. Роз’яснення що саме вважається аналогічним договором міститься у цьому ж п.1 розділу V Тендерної документації (ТД), а також у п.1 Додатку №1 до ТД. Однак вимога п.1 Додатку №1 до ТД щодо надання довідки підтвердження досвіду виконання аналогічного договору передбачає включення до неї договорів, які було виконано протягом лише останніх п’яти років. Таке обмеження відсутнє у п.1 розділу V Тендерної документації, з чого слідує, що аналогічний договір з датою виконання понад 5 років може бути використано при формуванні критерію оцінки тендерної пропозиції. Таким чином, виникає невідповідність положень п.1 розділу V ТД та п.1 Додатку №1 до ТД. Для прояснення питання просимо внести до ТД уточнення щодо того які договори будуть взяті для розрахунку питомої ваги аналогічних договорів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Замовник визначив поняття аналогічного договору у п.1 розділу V ТД. Таким чином, дане поняття має однакове трактування та розуміння по всьому тексту ТД та її додатках. Крім того, Замовник вважає, що останні 5 років це необхідний термін для набутя сучасного досвіду при ПСЕ унікального устаткування.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно строку надання послуги

Дата подання: 27.03.2020 01:10
Дата відповіді: 31.03.2020 10:25
Після отримання ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблоку № 1 ВП «Хмельницької АЕС» енергоблок не працював. Враховують цю зупинку терміни, наведені в таблиці 2 технічних вимог? Якщо ні, чи можуть вони бути подовжені на час зупинки енергоблоку?

відповідь:

Терміни таблиці 2 ТВ встановлені з врахуванням строків реалізації заходів відповідно до вимог Рішень про ПСЕ, узгоджених ДІЯРУ. Враховуючи це, час зупинки енергоблоку на зазначені у Таблиці 2 ТВ терміни не впливає. Режим експлуатації обладнання на час зупинки енергоблоку №1 не змінювався.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо обсягу технічних вимог

Дата подання: 27.03.2020 09:29
Дата відповіді: 31.03.2020 16:36
У п. 3.7.1 Технічних вимог (додаток № 3 до Тендерної документації) передбачено необхідність в тому числі виконання наступного переліку робіт: - виконання розрахункових оцінок з визначення умов опромінення кільця опорного і ферми опорної; - визначення механічних властивостей кільця опорного і ферми опорної з врахуванням реальних радіаційних навантажень за період продовженого строку експлуатації; - виконання уточнюючих розрахунків міцності опорних елементів КР. Таким чином буде розраховано флюєнс нейтронів на КО та ФО реактора. Ці значення перевищують величину 1018 нейтр/см2 для реакторів ВВЕР-1000, у зв’язку з чим для цих елементів необхідно виконувати розрахунок на опір крихкому руйнуванню. Просимо зазначити, чи передбачається виконання вказаного розрахунку при наданні послуги за етапом 6 Таблиці 2 Розділу 4 Технічних вимог. Також хочемо зазначити, ще один елемент ОЕ шпильки кільця опорного може набирати флюєнс більше 1018 нейтр/см2. У зв’язку з цим, просимо роз’яснити, чи планується виконання розрахунків умов опромінення шпильок кільця опорного та проведення розрахунків на опір крихкому руйнуванню для цього опорного елементу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до перерахування №1) пункту 3.7 ТВ, організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі має бути встановлені номенклатура робіт, порядок робіт, об'єми робіт, методики виконання робіт (і т.д.), вказаних в п. 3.7 ТВ. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи. Якщо за результатами обстеження буде перевищений флюэнс понад 1018 нейтр/см2, то розрахунки виконувати обов'язково.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Проведення дослідження зразків свідків

Дата подання: 27.03.2020 10:35
Дата відповіді: 31.03.2020 16:37
Відповідно до п. 3.5 Технічних вимог в рамках даної послуги передбачається: «3) проведення дослідження зразків свідків…», що є особливим видом робіт, який передбачає роботу з опроміненими матеріалами корпусу ядерного реактора. Дані роботи являються особливо небезпечними і вимагають наявності особливого обладнання, кваліфікації та спеціального дозволу. Фактично в усьому комплексі послуг дані роботи є одними з найскладніших та є радіаційно небезпечними. При цьому в тендерній документації у кваліфікаційному критерії щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору даний напрямок послуги не передбачений жодним чином. На заміну йому вказано лише «аналіз і узагальнення даних контролю металу КР в початковому (неопроміненому) стані і даних результатів випробувань ЗС, побудова прогнозних трендів окрихчення критичних зон металу КР», що за своєю суттю є лише обробкою результатів даних випробувань. Аналогічно кваліфікаційними критеріями не передбачена необхідність підтвердження наявної матеріально-технічної бази, для виконання такого виду особливих робіт. Даний факт свідчить про прагнення Замовника долучити до великого комплексу робіт окремі особливі роботи, які не підпадають під предмет даної закупівлі - Аналiтичнi послуги, код 71620000-0. При цьому жодних кваліфікаційних вимог за даним напрямком не передбачено, що свідчить про підготовку тендерної документації під конкретного учасника, який не має жодного відношення до даних робіт, не володіє досвідом виконання, не має матеріально-технічної бази та не спроможний їх виконати. Тендерна документація потребує доопрацювання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до пункту 2 статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" саме Замовник, а не учасник торгів, встановлює кваліфікаційні критерії до учасників процедури закупівлі. Відповідно закону встановлюються один або декілька кваліфікаційних критеріїв: - наявність обладнання та матеріально-технічної бази; - наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. В ТД Замовником установлені основні кваліфікаційні критерії до учасників, які повинні відповідати основній меті закупівлі: надання послуги "Реалізація заходів з управління старінням елементів і конструкцій енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС», визначених за результатами оцінки технічного стану при продовженні строку експлуатації" відповідно до встановлених термінів та отримання гарантованого позитивного результату. Додатково зазначимо, що саме "аналіз і узагальнення даних контролю металу КР в початковому (неопроміненому) стані і даних результатів випробувань ЗС, побудова прогнозних трендів окрихчення критичних зон металу КР" є одним з ключових аспектів робіт за п.3.5 ТВ, оскільки вимагає від потенційного виконавця наявності необхідного досвіду та кваліфікації щодо визначення ресурсу КР за наявними даними щодо зразків свідків, в тому числі отриманими при попередніх вивантаженнях. Саме за цим аспектом і розрахунковими обгрунтуваннями відповідно до п.п. 7 п. 3.5.1 ТВ буде визначений ресурс корпусу реатора. Додатковим аргументом для Замовника щодо важливості саме такого кваліфікаційного критерію є набутий досвід вирішення проблемних питань в рамках виконання ОТС та ПСЕ КР енергоблоку №1.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Дополнительный контроль металла

Дата подання: 27.03.2020 10:45
Дата відповіді: 31.03.2020 16:38
Ни в тендерной документации, ни в технических требованиях не указано, что подразумевается под дополнительным контролем металла (в частности какие виды контроля). При этом подтверждение успешного опыта по данному направлению является обязательным требованием в рамках квалификационного критерия «Досвід у виконанні аналогічного договору». Необходимо внести разъяснение в тендерную документацию.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Види додаткового контролю, які передбачені до виконання в рамках реалізації заходу щодо контролю металу згідно п.3.2.1 Технічних вимог, наступні: УЗТ, КМВТ, КК, ВК, УЗК. Відомості щодо видів та об’ємів контролю встановлені у відповідних Рішеннях про продовження терміну експлуатації обладнання (таблиця 1 Технічних вимог), програмах оцінки технічного стану, розроблених при ПСЕ енергоблоку №1 ВП ХАЕС на підставі «Типовой программы периодического контроля состояния основного металла, сварных соединений и наплавок оборудования и трубопроводов атомных электростанций с реакторами ВВЭР-1000 (ТППК-13) ПМ-Т.0.03.061-13 та Типових програм оцінки технічного стану. Успішний досвід має бути добутий відповідно до вимог п. 1 ч. 1 Додатку 1 ТД.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Досвід виконання аналогічного договору

Дата подання: 27.03.2020 10:54
Дата відповіді: 31.03.2020 16:39
Чим обумовлена вимога підтвердження досвіду виконання робіт з «розрахунку теплопередачі в верхньому блоці та головному роз’ємі реактора»? Відповідно до технічних вимог даної послуги така робота не вимагається. В разі присутності даної вимоги в документі, яким встановлено виконання заходу (тобто рішеннях щодо ПСЕ), прошу надати підтвердження та передбачити даний вид робіт у технічних вимогах. В протилежному разі дана вимога підтвердження досвіду є або необґрунтованою і зробленою під заздалегідь визначеного учасника, або технічні вимоги не розкривають повний об’єм виконання робіт, тим самим не надається повна і прозора інформація для учасників торгів. Аналогічне питання до вимоги підтвердження досвіду виконання робіт з «динамічних розрахунків в умовах протікання максимальної проектної аварії»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Досвід останніх робіт з розрахункового обгрунтування елементів реактора в рамках ОТС та ПТЕ (ЮУАУС-3, ХАЕС-1, ЗАЕС-4), свідчить що ключовим є врахування коректних граничних умов, а саме "обдуву" верхнього блоку і деталей ГРР системою TL. Зважаючи на це, в досвід виконання аналогічних робіт включена вимога щодо наявності досвіду "розрахунку теплопередачі в верхньому блоці та головному роз’ємі реактора". Що стосується наявності вказаної роботи в ТВ, то, по-перше, в п.3.5 (буліт 2) передбачається "Виконання теплогідравлічних розрахунків для РУ з врахуванням обдуву реактора рециркуляційною системою охолодження TL", а, по-друге, роботи п.3.8 ТВ будуть враховувати вказані особливості теплопередачі при ообгрунтуванні міцності деталей головного роз'єму реактора. Додатково відмітимо, що відповідно до пп. 3.5. та 3.8 ТВ організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідні робочі програми. У відповідних робочих програмах має бути встановлений порядок, об'єми та методики виконання робіт (і т.п.), представлених в пп. 3.5 та 3.8 ТВ. Безпосереднє виконання робіт буде проходити після погодження вказаних програм з ДІЯР України в установленому порядку. Досвід виконання робіт з «динамічних розрахунків в умовах протікання максимальної проектної аварії» є необхідним відповідно до п.3.3. ТВ. Відповідно до НП З06.2.208-2016 трубопроводи та обладнання мають бути розраховані на сполучення навантажень НЕ+ПЗ+ПА. В якості ПА для реактора розглядається максимальна проектна аварія, складний динамічний процес, що розраховується з використанням окремих моделей. Саме тому наявність цього досвіду є необхідною та вимагається від потенційного виконавця. Крім того, відповідно до статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник має право на власний розсуд встановлювати кваліфікаційні критерії до учасників процедури закупівлі.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо виконання технічних вимог

Дата подання: 27.03.2020 10:59
Дата відповіді: 31.03.2020 16:40
Згідно з Технічними вимогами (додаток № 3 до Тендерної документації) обсягом надання послуги передбачено проведення дослідження зразків-свідків комплекту 1ЛМ, 3М та визначення механічних властивостей металу КР. Такі дослідження можуть бути проведені лише у лабораторії «гарячих камер» із застосуванням спеціалізованого обладнання. Таким чином для відповідності Технічним вимогам учасник процедури закупівлі повинен мати у розпорядження таку лабораторію або залучити відповідного субпідрядника. Єдина в Україні лабораторія «гарячих камер», атестована для проведення випробувань зразків-свідків, знаходиться в Інституті ядерних досліджень НАН України. Однак згідно з інформацією, отриманою від представника інституту, більшість обладнання, необхідного для проведення випробувань та допоміжних робіт, знаходиться у власності ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом». Враховуючи те, що ВП ХАЕС є також структурою ДП «НАЕК «Енергоатом», просимо роз’яснити чи потрібно буде учаснику отримувати додатковий дозвіл на використання обладнання ВП НТЦ при укладенні договору з ІЯД на виконання робіт з випробування ЗС. Якщо потрібно, то просимо роз’яснити як і за якою процедурою можна отримати такий дозвіл. Якщо дозвіл надається автоматично при укладенні договору з ВП ХАЕС, просимо зазначити це у розділі 6 Технічних вимог. Просимо також уточнити яким чином можуть бути виконані вимоги п.3.5 Технічних вимог у випадку заборони ВП НТЦ експлуатації обладнання для випробування ЗС.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Досвід робіт з випробувань зразків-свідків для українських АЕС свідчить про те, що такі роботи виконувалися вже трьома організаціями (включно з ІЯД НАНУ). Якщо говорити тільки за останні десять років - двома (включно з ІЯД НАНУ). Окремо слід зазначити, що перелік організацій, які можуть досліджувати ЗС можна доповнити, зокрема, цілою низкою західноєвропейських організацій.
Звертаємо Вашу увагу, що ДП "НАЕК "Енергоатом" є однією юридичною особою, яка складається із цілого ряду відокремлених підрозділів, серед яких і ВП ХАЕС. Слід зазначити, що виконання обсягу робіт, які є предметом закупівлі, були затверджені першим віце-президентом Компанії. Таким чином, усі підрозділи зобов'язані діяти в межах погодженого та всебічно сприяти виконанню. Відповідальність за виконання даних заходів лежить на усіх підрозділах ДП "НАЕК "Енергоатом".
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Критерії оцінки

Дата подання: 27.03.2020 11:04
Дата відповіді: 31.03.2020 16:40
1. Чим обґрунтовується встановлення граничних меж 100 млн.грн. та 150 млн.грн. в критерії оцінки загальної суми виконаних аналогічних договорів? 2. Чим обґрунтовується те, що до розгляду приймаються аналогічні договори лише за період 5 років? Дані вимоги є дискримінаційними і мають ознаки того, що критерії оцінки написані під конкретного учасника.

відповідь:

1. Частиною 1 статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі" надано право Замовнику встановлювати у разі здійснення закупівлі, що має складний або спеціалізований характер, додаткові критерії оцінки, крім ціни. Враховуючи довготривалість та технічну складність робіт, що є предметом закупівлі, Замовник вирішив застосувати додаткові критерії оцінки пропозиції. Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до статті 16 Закону Замовник встановлює перелік кваліфікаційних критеріїв та вимог на власний розсуд.
2.Враховуючи вище викладене, Замовник вважає, що потенційний учасник повинен володіти сучасними технологіями та знаннями, а також мати досвід виконання аналогічних робіт відповідно до останніх методик та рекомендацій Компанії та ДІЯРУ, оскільки це є надзвичайно важливим для успішного завершення проекту.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Дискримінаційна умова

Дата подання: 27.03.2020 11:07
Дата відповіді: 31.03.2020 16:41
Критерій оцінки «Загальна сума виконаних аналогічних договорів» є дискримінаційним, жодним чином не характеризує спроможність учасника торгів надати послуги в повному обсязі, однак при цьому суттєво звужує коло учасників, що є порушенням статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі». Організація потенційний учасник торгів може мати в своєму доробку успішно виконані договори за всіма послугами, однак, могла їх виконати умовно за 1 млн. грн., і при цьому дискримінаційно буде позбавлена 30% в критеріях оцінки. Просимо надати пояснення та усунути дискримінаційний критерій.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Комплекс робіт, що передбачений Технічними вимогами передбачає виконання складного комплексу спеціалізованих робіт, переважна більшість яких прямо або опосередковано стосуються реактора та його елементів. Встановлений критерій оцінки "Загальна сума виконаних аналогічних договорів" не є дискримінаційним та базується на досвіді виконання (в.т.ч. вартості) аналогічних розрахункових робіт для реакторів та їх елементів АЕС України. Частиною 1 статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі" надано право Замовнику встановлювати у разі здійснення закупівлі, що має складний або спеціалізований характер, додаткові критерії оцінки, крім ціни.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Критерій оцінки

Дата подання: 27.03.2020 11:12
Дата відповіді: 31.03.2020 16:42
Як буде застосовуватись критерій оцінки загальної суми виконаних аналогічних договорів у випадку, якщо учасник в переліку виконаних договорів буде мати не абсолютно весь перелік послуг, а лише частину?

відповідь:

У п.1 Частини І Додатку 1 до ТД наводяться кваліфікаційні критерії щодо досвіду у виконанні аналогічних договорів. Вказані кваліфікаційні критерії характеризуються трьома основними ознаками: а) враховується лише успішний досвід виконання аналогічних договорів протягом останніх 5 (п’яти) років; б) досвід успішних договорів повинен охоплювати виконання робіт з оцінки технічного стану та обґрунтування безпечної експлуатації елементів реактора енергоблоків з серійною реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320 з усім повним переліком робіт, наведених в п.1 Частини І Додатку 1 до ТД; в) покриття досвіду виконання аналогічних робіт може бути задоволене одним або кількома договорами (див. п.1 Частини І Додатку 1 до ТД). Звідси, відповідаючи на поставлене запитання, вочевидь, що якщо потенційний учасник конкурсу буде володіти лише частиною переліку послуг, тобто не задовольняти ознаку п.б) кваліфікаційних критеріїв, то він не зможе бути допущений до аукціону, а, отже, оцінка загальної суми виконаних аналогічних договорів в цьому випадку не має сенсу. Додатково зазначимо, що у випадку покриття усього переліку послуг потеційним учасником кількома договорами (в цьому випадку задовольняються основні ознаки а) - в)), оцінка загальної суми виконаних аналогічних договорів проводиться простим сумуванням вартості вказаних договорів.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Неучёт коэффициента инфляции

Дата подання: 27.03.2020 11:18
Дата відповіді: 31.03.2020 16:43
Неучёт коэффициента инфляции при оценке стоимости договоров (п.1 раздела V Тендерной документации) является дискриминационным требованием, так как занижает стоимость более ранних договоров. Требуем устранить данное требование и внести изменения в Тендерную документацию.

відповідь:

Відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник на власний розсуд встановлює кваліфікаційні критерії, обсяг робіт чи послуг, що підлягають закупівлі, ціну та строки їх виконання. Крім того, Замовник може встановлювати інші істотні умови, які в подальшому обовязково включаються у договір про закупівлю.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо оцінки тендерної пропозиції

Дата подання: 27.03.2020 11:34
Дата відповіді: 31.03.2020 16:43
Згідно з п.1 розділу V Тендерної документації при розрахунку питомої ваги загальної суми виконаних аналогічних договорів для визначення критерія оцінки тендерної пропозиції не буде застосовуватися коефіцієнт інфляції до цін договорів, що обґрунтовується зниженням рівня інфляції в Україні за останні 5 років. Однак такі дані не відповідають дійсності, оскільки індекс інфляції за 2017 рік (113,7%) є вищим за індекс інфляції 2016 року (112,4%), а також прогнозний індекс інфляції на 2020 рік (105,5%) перевищує індекс інфляції за 2019 рік (104,1%). Проте основним аргументом для застосування коефіцієнту інфляції є те, що індекс інфляції за період 2015-2019 років склав близько 200%, що не може не бути врахованим. Таким чином вважаємо положення ТД щодо незастосування коефіцієнту інфляції до цін договорів дискримінаційним та просимо внести відповідні зміни до ТД.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник на власний розсуд встановлює кваліфікаційні критерії, обсяг робіт чи послуг, що підлягають закупівлі, ціну та строки їх виконання. Крім того, Замовник може встановлювати інші істотні умови, які в подальшому обовязково включаються у договір про закупівлю.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Протиріччя в закупках Замовника

Дата подання: 27.03.2020 11:42
Дата відповіді: 31.03.2020 16:44
Згідно результатам аналізу державних закупівель послуг, які пов’язані з проведенням досліджень опромінених зразків свідків – замовником послуг завжди виступає ДП НАЕК Енергоатом, або його Відокремлений підрозділ (в тому числі і ВП ХАЕС), виконавцем послуг завжди стає Інститут ядерних досліджень Національної Академії Наук України. Абсолютно всі торги проходять за переговорною процедурою: - Випробування температурного комплекту зразків-свідків корпусу реактора енергоблоку № 2 ВП ЗАЕС. UA-2017-11-22-001061-c. - Випробування зразків-свідків комплектів ІА-ЛК-3 та ЛК-5 корпусу реактора енергоблоку № 1 ВП РАЕС. UA-2016-08-26-000039-b. - Уточнення строків вивантаження додаткових комплектів зразків-свідків металу корпуса реактора енергоблоку №1 ВП ХАЕС. UA-2019-02-19-000587-c. - та ін. Обґрунтуванням застосування переговорної процедури завжди було «cт. 35, п. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» - відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи». Цей факт свідчить про унікальність даного виду робіт та про відсутність конкуренції на ринку, про що заявляє сам Замовник. Запитання до Замовника: яким чином дані унікальні роботи потрапили в комплекс різноспрямованих робіт і при цьому не знайшли ні одного відображення в кваліфікаційних критеріях? Замовник порушує Закон України «Про публічні закупівлі», проводячи переговорні процедури, чи Замовник пише дану тендерну документацію під «особливого» учасника, який не зможе підтвердити можливість виконання унікального виду послуг. Вказаний напрямок послуг повинен бути вилучений із даної закупівлі. В протилежному разі він повинен бути відображений у відповідних кваліфікаційних критеріях.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник на власний розсуд встановлює кваліфікаційні критерії до учасників, обсяг робіт чи послуг, що підлягають закупівлі, ціну та строки їх виконання. Крім того, Замовник може встановлювати інші істотні умови, які в подальшому обовязково включаються у договір про закупівлю. Додатково зазначимо, що досвід робіт з випробувань зразків-свідків для українських АЕС свідчить про те, що такі роботи виконувалися вже трьома організаціями (включно з ІЯД НАНУ). Якщо говорити тільки за останні десять років - двома (включно з ІЯД НАНУ). Окремо слід зазначити, що перелік організацій, які можуть досліджувати ЗС можна доповнити, зокрема, цілою низкою західноєвропейських організацій. Таким чином, очевидним є те, що ТД не містить дискримінації потенційних учасників. Крім того, в кваліфікаційних критеріїях існує вимога щодо наявності досвіду з "аналізу і узагальнення даних контролю металу КР в початковому (неопроміненому) стані і даних результатів випробувань ЗС, побудова прогнозних трендів окрихчення критичних зон металу КР", що вимагає від потенційного виконавця наявності необхідного досвіду та кваліфікації щодо визначення ресурсу КР за наявними даними щодо зразків свідків, в тому числі отриманими при попередніх вивантаженнях. Саме за цим аспектом і розрахунковими обгрунтуваннями відповідно до п.п. 7 п. 3.5.1 ТВ буде визначений ресурс корпусу реатора. Додатковим аргументом для Замовника щодо важливості саме такого кваліфікаційного критерію є набутий досвід вирішення проблемних питань в рамках виконання ОТС та ПСЕ КР енергоблоку №1.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо субпідрядних організацій

Дата подання: 14.04.2020 10:23
Дата відповіді: 16.04.2020 18:01
У Додатку 1 до Тендерної документації зазначено, що учасником у разі залучення до надання послуг субпідрядних організацій сумарно в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору обов’язково зазначаються відомості про такого суб’єкта господарювання. Крім того, необхідно надати лист-згоду субпідрядної організації про готовність надавати зазначені послуги та інформацію щодо наявності у нього матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу. Незважаючи на це, далі Замовником зазначено, що при оцінці відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям дані документи не враховуються. Звертаємо увагу Замовника, що відповідно до статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерною пропозицією є пропозиція щодо предмета закупівлі, яку учасник подає Замовнику відповідно до вимог тендерної документації, тобто, усі документи, які надаються учасником для участі в процедурі закупівлі. Таким чином, вважаємо, що положення щодо не врахування документів субпідрядної організації, вимоги щодо яких зазначені у пункті 4 Додатку 1 до Тендерної документації, суперечать вимогам Закону, а, тому, повинні бути виключені. Просимо внести відповідні зміни до ТД.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В п.4 Частини І додатку 1 ТД найближчим часом будуть внесені відповідні уточнення.

Щодо розрахунків опорних елементів реактора

Дата подання: 14.04.2020 10:27
Дата відповіді: 16.04.2020 18:02
В п.3.5.1 Технічних вимог, який присвячений обґрунтуванню безпечної експлуатації КР, передбачено виконання уточнених теплогідравлічних розрахунків для РУ з врахуванням обдуву реактора рециркуляційною системою охолодження TL. Зважаючи на це, просимо Замовника надати роз’яснення, чи планується в уточнюючих розрахунках міцності опорних елементів врахування системи охолодження TL.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Розрахункові обгрунтування при ПСЕ КР та ОЕ енергоблоку № 1 передбачали врахування обдуву рециркуляційними системами охолодження TL. Пунктом 3.7.1 ТВ визначено необхідність розробки Робочої програми виконання робіт, в який за результатами аналізу нормативної, технічної та експлуатаційної документації будуть визначені об'єми робіт, методики оцінки технічного стану, перелік необхідних для врахування навантажень. Робоча програма в обов’язковому порядку буде погоджуватися з Держатомрегулювання. Таким чином, питання щодо врахування фактору навантаження, згаданого у запитанні, буде вирішене на етапі розробки і погодження Робочої програми. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Терміни надання послуг

Дата подання: 15.04.2020 13:09
Дата відповіді: 16.04.2020 18:03
1. В ТВ зазначено, що: «5.3 Терміни надання послуг за кожним етапом ДТЗ не повинні бути пізніше від дат зазначених у таблиці 2 даних технічних вимог. 5.4 Терміни надавання послуг у ДТЗ повинні враховувати терміни на проведення розгляду документів Держатомрегулювання, якщо таке необхідно відповідно до вимог нормативних документів». Між тим в розділі 8 ТВ невизначені терміни розгляду та погодження звітних документів ВП ХАЕС та терміни доопрацювання. Для складання графіку надання послуг за кожним заходом необхідно вказати зазначені терміни в розділі 8 ТВ. 2. Досвід погодження звітних документів з Держатомрегулювання вказує на можливість декількох ітерацій направлення матеріалів на погодження. Терміни, зазначені в табл.2 п.4 ТВ, враховують лише першу ітерацію погодження звітів з Держатомрегулювання чи це кінцева остаточна дата погодження, яку не може бути змінено після заключення Договору?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Відповідно до 5.4, терміни надавання послуг в ДТЗ повинні враховувати терміни проведення розгляду документів Держатомрегулювання, які не повинні бути пізніше від дат зазначених у таблиці 2 ТВ. Згідно п. 4.1, 4.2 ТВ терміни надавання послуг є попередними і можуть уточнюватися під час підписання договору.
2. Набутий при ПСЕ енергоблоку № 1 досвід свідчить про те, що ітерацій може бути декілька, при цьому в таблиці 2 ТВ вказаний граничний термін. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо неврахування в кваліфікаційних критеріях особливих дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Дата подання: 15.04.2020 17:17
Дата відповіді: 16.04.2020 18:05
Відповідно до Технічних вимог необхідно надати послуги з: «3.10 Оцінка технічного стану трубопроводів СТВВС, включаючи розрахунки на міцність. 3.11 Обґрунтування можливості перепризначення (продовження) строку експлуатації кранів 30/5т (зав. № 5508), та крану кругової дії 320/1б0/2х70 т (зав. N 3462)». Вказані роботи згідно з «Порядком видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами», затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 15.10.2003 р. №1631 відносяться до: • в Додатку 1 «Перелік робіт підвищеної небезпеки»: – № 62 Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах); – № 67. Роботи верхолазні, скелелазні та на висоті, в тому числі з риштувань, підйомними і підвісними колисками, з механічними підіймачами та автомеханічними драбинами; • в Додатку 2 «Перелік об’єктів, машин, механізмів, устаткований підвищеної небезпеки»: – № 12. Обладнання та лінійні частини магістральних газопроводів, нафтопроводів, нафтопродуктопроводів, трубопроводів небезпечних хімічних речовин та технологічне обладнання, яке використовується під час їх експлуатації; – № 18. Підіймальні споруди. Тобто, без наявності в переможця відповідного дозволу Державної служби України з питань праці виконання робіт за п.3.10 та п.3.11 технічних вимог неможливе. Оскільки згідно з п.4 частини І додатку 1 до тендерної пропозиції «При оцінці відповідності пропозиції учасника торгів кваліфікаційним критеріям зазначеним в п.1-3 документи субпідрядних організацій не враховуються», то відсутність в кваліфікаційних критеріях вимоги щодо наявності у Учасника дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки ставить під загрозу виконання всього комплексу робіт та може бути розцінено як навмисне для забезпечення перемоги певного Учасника, що не володіє подібними документами. Таким чином, кваліфікаційні критерії (додаток 1 до тендерної документації) повинні бути обов’язково доповнені вимогою щодо наявності дозволу Державної служби України з питань праці на виконання робіт підвищеної небезпеки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Надання послуги за п. 3.10, 3.11 та ін. безперечно потребує отримання окремого дозволу на роботи підвищеної небезпеки так само, як і на роботи в зоні дії джерел іонізуючого випромінювання. Враховуючи набутий досвід при ПСЕ енергоблоку № 1, вимоги щодо наявності/отримання дозволу до початку робіт за п. 3.11 ТВ будуть умовою угоди між Замовником і переможцем конкурсу. З огляду на перелік обладнання в додатку А ТВ, майбутній виконавець послуги має усвідомлювати, які чинники небезпеки будуть діяти при виконанні робіт. Відповідальність за якість, своєчасність, повноту та дотримання безпечних умов праці несе Виконавець. Відповідно, як до попереднього питання № 34, в п.4 Частини І додатку 1 ТД будуть внесені відповідні уточнення.

Стосовно змісту п.5.8 Технічних вимог

Дата подання: 16.04.2020 12:43
Дата відповіді: 21.04.2020 10:56
П.5.8 ТВ «Виконавець послуг повинен в складі тендерної пропозиції надати підтвердження позитивного досвіду виконання аналогічних робіт. Підтвердження позитивного досвіду виконання повинно бути надане у вигляді копій відгуків (преференцій) від замовників» необхідно вилучити з ТВ, оскільки його положення не відносяться до обсягів робіт та дублюються з п.1 частини 1 Додатку до ТД
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Дійсно вимога, щодо надання листів-відгуків від замовника, встановлена п.1 Частини І Додатку 1 ТД. В п.5.8 ТВ така вимога дублюється. Вважаємо, що дана вимога не впливає на закупівлю послуги. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть

Питання до кваліфікаційних вимог

Дата подання: 17.04.2020 16:03
Дата відповіді: 23.04.2020 14:35
1. В п.1 частини І додатку 1 до тендерної документації зазначено, що в довідці з досвіду враховуються лише договори за останні 5 років, як «роки виконання послуг з оцінки технічного стану та обґрунтування безпечної експлуатації елементів реактора енергоблоків з серійною реакторною установкою ВВЕР- I000/В-320)». Оскільки при ОТС та ПТЕ енергоблоків застосовуються однакові методи та процедури, ця вимога є дискримінаційною, звужує коло потенційних учасників та її повинно бути видалено. 2. В п.1 частини І додатку 1 до тендерної документації зазначено, що в довідці з досвіду необхідно вказати досвід з великого переліку заходів для елементів реактора. В розділі 3 Технічних вимог наведені заходи, які повинні бути реалізовані під час надання послуги. Між тим кваліфікаційні умови п.1 частини І додатку 1 до тендерної документації враховують не весь зазначений перелік заходів. Відсутні вимоги щодо досвіду, які необхідно додати до кваліфікаційних вимог: • проведення дослідження зразків-свідків; • виконання розрахункових обґрунтувань з оцінки ймовірності крихкого руйнування металу корпусу реактора; • обґрунтування перепризначення циклів навантаження РУ; • виконання вимірювання фактичних геометричних розмірів вигородки реактору; • виконання заходів з інструментального обстеження блоків біологічного захисту та розрахункового аналізу показників температури. 3. Відповідно до технічних вимог виконання «динамічних розрахунків в умовах протікання максимальної проектної аварії» (п.1 частини І додатку 1 до тендерної документації) не потрібне, тому оскільки ця вимога створює штучне обмеження щодо участі в процедурі закупівлі, її слід вилучити.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Наведене твердження: «...при ОТС та ПТЕ енергоблоків застосовуються однакові методи та процедури...» – хибне і не відповідає дійсності. По-перше: методи і процедури (і навіть номенклатура) робіт, застосованих при ОТС і ПСЕ РАЕС-1 і РАЕС-2 (завершених більше 10 років тому), окрім відмінностей, пов’язаних з конструктивними відмінностями від ВВЕР-1000 (наприклад, формозміна ВКП), відрізняються також тим, що вони не тільки «технічно застарілі», а й вже не відповідають сучасній нормативній базі України (за 10 років суттєво були вдосконалені і розвинуті нові методи оцінки, які, в тому числі, вимагаються нормативною документацією). По-друге, якщо навіть взяти роботи з ОТС і ПСЕ для малих серій ВВЕР-1000 АЕС України (ЮУАЕС-1 і ЮУАЕС-2), то й цей досвід не відповідає сучасній практиці. Після завершення цих робіт були поставлені і розв’язані нові проблеми і/або враховані нові ефекти (наприклад: коефіцієнти запасу флюєнсу для КР, ВКП та ОЕ, ефекти в радіаційному навантаженні ВКП, динамічні задачі, зв’язані механіко-гідравлічні задачі, врахування обдуву ВБ, ГРР і ОЕ, причини розтріскування зварного з'єднання №111 ПГ, та інше). ДП «НАЕК «Енергоатом» має позитивний досвід зі вказаних аспектів, причому цей досвід також має ДНТЦ ЯРБ і вже вимагається Держатомрегулювання України. Таким чином, кваліфікаційна вимога щодо досвіду за останні 5 років встановлена з метою допущення до аукціону кваліфікованих виконавців (які мають сучасний практичний науково-технічний досвід) і суттєво знижує ризик невиконання (неякісного виконання) робіт. По мірі виконання ОТС і ПСЕ енергоблоків виникають додаткові вимоги і питання при розгляді документів в ДНТЦ ЯРБ і додаткові обсяги підтверджуючих матеріалів. Досвід проведення експертиз (розгляд обгрунтовуючих матеріалів) за останні 5 років показує про значний зріст вимог, які не завжди деталізовані в нормативної документації. Також слід звернути увагу автора цього запитання (а також інших потенційних учасників), що мета цієї платформи в частині запитань полягає в отриманні роз'яснень від Замовника, а не давати вказівки Замовнику щодо додавання/віднімання тих чи інших кваліфікаційних критеріїв. Згідно п.2 Ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі» саме Замовник, а не Виконавець, встановлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, а саме: - наявність обладнання та матеріально-технічної бази; - наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Замовником установлені кваліфікаційні критерії до учасників, які повинні відповідати основній меті закупівлі: надання послуги відповідно до встановлених термінів та отримання гарантованого позитивного результату. Вимоги Замовника виникають з досвіду виконання процедури ОТС і ПСЕ для всіх енергоблоків АЕС України. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть

Код класифікатора

Дата подання: 17.04.2020 17:04
Дата відповіді: 23.04.2020 14:35
Прошу роз’яснити принцип визначення коду національного класифікатора України ДК 021:2015 для даної закупівлі, як Аналiтичнi послуги (код 71620000-0), враховуючи той факт, що предметом даної закупівлі є також зовсім не аналітичні послуги, такі як виконання неруйнівного контролю метала, випробування зразків свідків, інструментальне обстеження блоків біологічного захисту та ін.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до переліку робіт, який наведено у Додатку 3 (ТВ) до ТД, в основному складають роботи, пов'язані з розрахунково-аналітичним обґрунтуванням. Додаткові роботи, такі як контроль металу, є підставою для отримання вихідних даних для виконання розрахунково-аналітичних обґрунтувань. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Наявність обладнання та матеріально-технічної бази

Дата подання: 17.04.2020 17:05
Дата відповіді: 23.04.2020 14:38
У буліті 2 п.2 частини 1 Додатку 1 до ТД зазначено, що «Нерезиденти додатково подають оригінали або копії підтверджуючих документів підписаних Держатомрегулювання України про те, що дані методики та розрахункові коди можуть застосовуватись в Україні». Поясніть цю вимогу, оскільки вона протирічить Статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині «добросовісна конкуренція серед учасників» та п.4 Статті 22 Закону «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У ТВ (Додаток 3 до ТД) є вимога, що застосування розрахункових кодів повинне бути погоджене з ДІЯРУ. Тому ми стверджуємо, що будь-які методики, які будуть застосовуватися для виконання даних робіт повинні бути прийняті ДІЯРУ до початку виконання робіт, для уникнення претензій, що дана методика не може бути застосована на території України. Замовник ні в якому разі не обмежує конкуренцію та на початковій стадії повинен бути впевнений в тому, що виконані обґрунтування і розрахунки по застосовуваних методиках будуть прийняті ДІЯРУ. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Срок договоров

Дата подання: 17.04.2020 17:07
Дата відповіді: 23.04.2020 14:38
В тендерной документации (п.1 раздела V Тендерной документации, п.1 Приложения 1 Тендерной документации) указано, что рассматриваются договора, выполненные на протяжении последних 5 лет. Однако при этом отсутствует конкретная дата отсчета указанного срока. Также не указано, что понимается под указанной датой – дата заключения договора или дата закрытия акта выполненных работ. Данные упущения могут быть использованы для необъективной оценки отдельных тендерных предложений, что является грубым нарушением Закона Украины «О публичных закупках». Тендерная документация подлежит доработке.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до чинного законодавства України датою виконання договору є його повне виконання сторонами та підписання усіх документів здачі-приймання наданих послуг. Таким чином, у даному випадку, договір вважається виконаним і повністю завершеним, коли сторонами підписано усі акти приймання відповідно до календарного плану. Крім того, необхідно розуміти, що успішними та повністю завершеними роботи вважаються лише тоді, коли відповідне рішення з ПСЕ було погоджене ДІЯРУ. Статтею 10 Закону встановлено, що фактично процедура закупівлі починається з моменту оприлюднення інформації стосовно даної процедури на веб-порталі Prozorro. Таким чином, оцінюватися будуть ті договори, які були завершені протягом останніх 5 років, тобто рішення з ПСЕ по відповідних роботах чи послугах були погоджені ДІЯРУ протягом 5 років з дати розміщення оголошення по даній процедурі закупівлі. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Кваліфікація учасників

Дата подання: 17.04.2020 17:08
Дата відповіді: 23.04.2020 14:39
Відповідно до п.3.3 технічних вимог необхідно виконати приведення обладнання i трубопроводів у відповідність до вимог НП 306.2.208-2016. Згідно переліку заходів, наведеному в п.3.3 технічних вимог, надання такої послуги неможливе без наявності досвіду та кваліфікації співробітників з виконання робіт з оцінки сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) та кваліфікації на сейсмічні впливи обладнання та трубопроводів відповідно до «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій», а саме заходи: • № 18101. Обеспечение сейсмостойкости систем и строительных конструкций; • № 10101. Разработка материалов и выполнение квалификации элементов энергоблока. Виконання подібних робіт вимагає наявності досвіду використання методу GIP або вітчизняної «Методики адаптации результатов обоснования сейсмостойкости оборудования, выполненной на других энергоблоках АЭС. МТ-Т.0.41.427-18» та відповідних сертифікатів. Без врахування даних вимог виконання робіт за п.3.3 технічних вимог неможливе. Таким чином, в Додаток 1 до ТД потрібно внести відповідні доповнення: • до п.1 частини І - оцінка сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів; • до п.3 частини І - наявність сертифікатів з навчання використанню методу GIP або «Методики адаптации результатов обоснования сейсмостойкости оборудования, выполненной на других энергоблоках АЭС. МТ-Т.0.41.427-18».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Роботи по заходам №10101 і №18101 завершені. Матеріали по даних заходах розроблені та погоджені з ДІЯРУ. Згідно вимог НП 306.2.208-2016 обґрунтування сейсмостійкості обладнання, трубопроводів та їх опорних конструкцій виконується розрахунковими, експериментальними методами, або їх комбінацією. Щодо використання методу GIP або вітчизняної «Методики адаптации результатов обоснования сейсмостойкости оборудования. МТ-Т.0.41.427-18» вимоги у НП 306.2.208-2016 відсутні. Проте вважаємо, що вимога про застосування конкретних жорстких методик встановлювати не потрібно. Відповідно до встановлених ТВ методики, що застосовуються, повинні бути узгоджені з ДІЯРУ. Положення п.3.3 Технічних вимог щодо приведення обладнання та трубопроводів у відповідність до НП 306.2.208-2016 сформовані на основі заходів з управління старінням, необхідність у реалізації яких виникла за результатами виконання робіт з ОТС та ПСЕ обладнання та трубопроводів енергоблоку №1 ВП ХАЕС. Зазначимо, що вказані заходи стосуються, як правило, розрахунку на міцність в умовах різних сполучень навантажень, які включають в тому числі навантаження від сейсмічних впливів. Крім того, при підготовці тендерної документації враховувалися положення «Організаційно-технічних заходів ДП «НАЕК «Енгергоатом» щодо впровадження НП 306.2.208-2016 «Вимоги до сейсмостійкості проектування та оцінки сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій» та, власне, самі вимоги НП 306.2.208-2016 щодо рекомендованих методів сейсмічної кваліфікації систем та елементів енергоблоків АС (див. Додаток 2 до вимог НП 306.2.208-2016). Враховуючи викладене, для виконання робіт п.3.3 ТВ необхідно володіти досвідом виконання розрахунків на сейсмічну стійкість (див. шостий буліт п.1 Частини І Додатку 1 Тендерної документації). Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Додатки до Договору

Дата подання: 17.04.2020 17:22
Дата відповіді: 23.04.2020 14:40
В додатку 5 до тендерної документації є незаповнений розділ «Додатки до договору». Не зрозуміло які додатки повинно бути надано до договору. Календарний план надання послуги буде оформлено у вигляді додатку чи приведено лише в технічних вимогах? В разі наведення календарного плану в технічних вимогах, як буде зафіксовано вартість окремих етапів надання послуги? Для уникнення непорозумінь слід більш чітко прописати вимоги до оформлення додатків в проекті договору (додаток 5 до тендерної документації).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Перелік інформації та відомостей, які може містити ТД закріплена у статті 22 Закону. Відповідно до частини 1 статті 36 Закону Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. У даному випадку розуміється, що Замовником не встановлено вимог, які будуть обов’язково внесені до Додатків до договору. Дані положення договору будуть обговорюватися та при необхідності включатися до Договору під час здійснення процедури підписання договору із переможцем процедури закупівлі. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

П.3.5.1 Технічних вимог

Дата подання: 21.04.2020 13:19
Дата відповіді: 24.04.2020 11:35
За позицією 8 п.3.5.1 ТВ виконується розрахунок ймовірності крихкого руйнування КР. Між тим в Україні відсутня методика виконання такого розрахунку. В відповіді на аналогічне запитання від 26.03.2020 ВП ХАЕС відповів, що «В робочій програмі, яка розробляється на підставі Типових програм оцінки технічного стану, має бути встановлений порядок, об'єми робіт, методики виконання робіт (і т.д.), вказаних в п. 3.5.1 ТВ, в тому числі в частині виконання оцінки опору крихкому руйнуванню КР і розрахунку ймовірності крихкого руйнування металу КР». Очевидно, що відомості про подібний розрахунок повинні бути наведені як в Робочій програмі, так і в Деталізованому технічному завданні. Обидва документи розробляються до початку розрахункових робіт. Яким чином можна це зробити, якщо в Україні Типова програма оцінки технічного стану корпусу реактора не дозволена до використання Держатомрегулювання і наразі проходить апробацію? Розробляє цю Типову програму та виконує її апробацію ТОВ «ІПП-центр» за договорами з ВП НТЦ. Отже складається дискримінаційна ситуація, коли лише 2 потенційних учасника (ТОВ «ІПП-центр» та ВП НТЦ) володіють методиками з оцінки ймовірності крихкого руйнування КР, які наведено в майбутній Типовій програмі з ОТС КР. Вважаємо вимоги щодо виконання оцінки ймовірності крихкого руйнування КР повинні бути вилученими з ТВ.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В результаті виконання робіт з ОТС і ПСЕ елементів реактора ХАЕС-1, в тому числі було виконане розрахункове обгрунтування ймовірності крихкого руйнування КР, яке погоджене ДІЯР України (при чому ці роботи виконані не ТОВ "ІПП-ЦЕНТР", і не ВП НТЦ). Оскільки розрахункове обгрунтування безпечної експлуатації опроміненої частини КР наразі обмежене в часі до флюенсу нейтронів, які накопичені ЗС лише до 39 кампанії, то пунктом 3.5 Технічних вимог передбачене "Обrрунтування подальшої безпечної експлуатацiї корпусу реактора з врахуванням результатiв випробувань ЗС". Крім того, так як узагальнення і аналіз результатів випробувань зразків-свідків є вхідними даними для розрахункового обгрунтування ймовірності крихкого руйнування КР, то цілком очевидно, що у випадку, якщо змінюються вхідні дані, то і відповідну роботу необхідно переоцінити, що й було передбачено у відповідних технічних рішеннях, погоджених ДІЯРУ. Крім того слід зазначити, що Типова Програма з ОТС і ПСЕ КР, ВБ, ГРР, про яку згадується в запитанні (далі - ТП КР) проходила експертизу ДНТЦ і погоджена ДІЯРУ до використання. Відзначимо, що наразі згідно з листом ДІЯРУ №15-33/1-8172 від 21.12.2017 до моменту погодження ДІЯРУ оновленої редакції ТП КР за результатами апробації, дозволеною ДІЯРУ до використання є та версія ТП КР, яка ще не пройшла процедуру апробації. Матеріали з апробації ТП КР з початку березня перебувають на експертизі ДНТЦ і запропоновані зміни до ТП КР в частині оцінки ймовірності КР - є не суттєвими. Крім цього, в Україні є досвід виконання робіт з розрахунків ймовірності руйнування КР погоджений ДІЯРУ, в тому числі відмінний до положень ТП КР. Таким чином, дане питання жодним чином не свідчить на користь виключення даної роботи з ТВ. Відповідно до п. 3.5 ТВ організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити робочу програму. В робочій програмі, яка розробляється на підставі Типових програм оцінки технічного стану, має бути встановлений порядок, об'єми робіт, методики виконання робіт (і т.д.), вказаних в п. 3.5.1 ТВ, в тому числі в частині виконання розрахунку ймовірності крихкого руйнування металу КР. Робоча програма підлягає погодженню з ДІЯР України, після чого будуть виконуватися відповідні роботи. Зміни в тендерну документацію вноситися не будуть.

Повторне питання 210420

Дата подання: 21.04.2020 15:09
Дата відповіді: 24.04.2020 11:38
На питання «Поясніть чим відрізняються роботи, зазначені в булітах 4, 5, 8 п.3.6 ТВ» ВП ХАЕС надано формальну відповідь з посиланням на «Рішення №1.РЦ.0588.РШП-19/РО щодо продовження терміну експлуатації внутрішньокорпусних пристроїв енергоблоку №1 ВП ХАЕС». Між тим питання стосувалось не того звідки взяті ці задачі, а обсягів робіт за цими булітами, тому що на перший погляд вони за своєю технічною суттю не відрізняються. Відповідь ВП ХАЕС, що «відповідно до п. 3.6 ТВ організація, яка переможе в конкурсі, повинна розробити відповідну робочу програму. В робочій програмі має бути встановлений порядок, об'єми та методики застосовані для виконання робіт, представлених в п. 3.6 ТВ» свідчить про те, що Замовник або не розуміє обсягів робіт, або свідомо їх не оголошує всім потенційним учасникам. Тому на даний час ТД має прямий факт дискримінації потенційних учасників, оскільки без розуміння обсягів робіт учасники торгів будуть змушені закладати в цінову пропозицію коефіцієнт невизначеності обсягів робіт. Зрозуміло, що це призведе до збільшення загальної цінової пропозиції учасників по відношенню до учасника, який на перед ознайомлений з повним обсягом робіт. Повторно просимо надати пояснення з цього питання.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Зазначимо, що попередня відповідь Замовника (на питання від 26.03.2020 р.) надавалася, зважаючи його розуміння чіткості, послідовності та логічності думок, викладених у запитанні. Що стосується уточнень, які викладені, власне, у даному запитанні, можемо сказати наступне. Загальновідомо, що радіаційне розпухання вигородки реактора є однією з ключових проблем, які на даний час обмежують ресурс ВКП реактора. Зважаючи на це, у віповідні програми з управління старінням енергоблоків АЕС України включені комплекси розрахункових та спостережних заходів, які мають виконуватися в різні моменти часу. Буліти 4, 5 та 8 п.3.6 ТВ описують вимоги щодо проведення необхідних розрахункових обгрунтувань в понадпроектний термін експлуатації ВКП реактора та, як вже зазначалося раніше, відповідають пунктам з Рішення №1.РЦ.0588.РШП-19/РО. Для розуміння логіки, послідовності та попереднього обсягу робіт, які плануються в буліти 4, 5 та 8 п.3.6 ТВ, пояснення будемо супроводжувати посиланнями на відомості (положення) Рішення №1.РЦ.0588.РШП-19/РО. Зазначимо, що ресурс вигородки енергоблоку №1 ВП ХАЕС обмежується 2031 роком, що орієнтовно відповідає 41-й паливній кампанії. Такий термін пояснюється тим фактом, що за результатами розрахункового обгрунтування безпечної експлуатації ВКП, виконаного в рамках ОТС і ПСЕ, встановлено, що після 41-ї кампанії наступає дотик вигородки та ШВК, що на даний час розвитку і розуміння критеріїв технічного стану ВКП реактора ВВЕР-1000 в Україні є недопустимим та нейприйнятним з точки зору безпечної експлуатації ВКП. Зважаючи на це, ВП ХАЕС заздалегідь запланував заходи, початок яких припадає на найближчий період переоцінки безпеки енергоблоку (до 2028 року). Першою відправною точкою цих заходів є виконання уточнених розрахунків радіаційного навантаження для ВКП реактора (див. буліт 3 п.3.6 ТВ). Результати таких розрахунків слугуватимуть вхідними даними для роботи, яка описана в буліті 4 п.3.6 ТВ, та стосується традиційного розрахунку оцінки прогресуючої формозміни ВКП реактора з визначенням часового моменту дотику вигородки та ШВК на основі уточнених даних. Іншими словами робота в буліті 4 п.3.6 ТВ - це оцінка прогресуючої формозміни ВКП реактора з новими детальними даними щодо радіаційного навантаження. Наступна за часом робота, яка описана в буліті 5 п.3.6 ТВ, спрямована на реалізацію розрахункового обгрунтування безпечної експлуатації ВКП реактора енергоблоку №1 ВП ХАЕС в умовах дотику вигородки та ШВК, тобто після 41 кампанії (2031 рік). Зрозуміло, що в цьому випадку будуть використовуватися результати вже виконаних до цього моменту часу заходів з управління старінням, зазначених в булітах 3-4 п.3.6 ТВ (саме це мається на увазі під фразою "...за результатами виконання заходів з управління старінням..." буліту 5 п.3.6 ТВ). Таким чином, до початку 41-ї паливної кампанії буде вирішено питання безпечної експлуатації ВКП реактора в умовах наявності дотику та, ймовірно, сформовані різного роду рекомендації (заходи), які потрібно буде втілювати після цього. Проте, в будь-якому випадку ВП ХАЕС необхідно буде впевнитись у безпечній експлуатації ВКП реактора до наступного періоду переоцінки безпеки (2038 рік - той, що після 2028 року). Зважаючи на це, в Рішенні №1.РЦ.0588.РШП-19/РО та буліті 8 п.3.6 ТВ передбачена робота, яка спрямована на використання набутого досвіду за результатами реалізації всіх попередніх заходів для обгрунтування безпечної експлуатації ВКП реактора до наступного періоду переоцінки безпеки енергоблоку (2038 рік). Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Стосовно змісту п.3.10 Технічних вимог

Дата подання: 21.04.2020 19:50
Дата відповіді: 24.04.2020 14:29
На питання «Чи потрібно для надання даної послуги отримання окремого дозволу від «Держнаглядохоронпраці»? Це стосується також п.3.11 ТВ» Замовник надав відповідь: «Надання послуги за п. 3.11 безперечно потребує отримання окремого дозволу на роботи з підвищеної небезпекою так як і роботи в зоні дії джерел іонізуючого випроміння. Враховуючи набутий досвід, вимоги щодо наявності/отримування дозволу до початку робіт за п. 3.11 ТВ будуть умовою угоди між Замовником і переможцем конкурсу». До неї є ряд запитань: 1. Не має відповіді по суті питання, яке стосувалося п.3.10 ТВ. 2. З відповіді випливає, що для виконання робіт за п.3.11 Замовник планує прописати в договорі умову наявності/отримування дозволу до початку робіт за п. 3.11 ТВ. В такому разі не зрозуміло чому ця вимога відсутня в кваліфікаційних критеріях?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В попередніх відповідях на запитання № 19, 37 нами неодноразово надані відповідні роз’яснення щодо необхідності отримання окремого дозволу на роботи з підвищеною небезпекою. Однак, з огляду на повторюваність запитань, пояснюємо, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України Від 26.10.2011 р. №1107 такі роботи виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Декларація подається роботодавцем, виробником або постачальником до початку виконання робіт підвищеної небезпеки. Необхідність отримання декларації стосується порядку виконання робіт з підвищеною небезпекою. Також, при наданні послуги виконавцю необхідно мати допуск до робіт в «захищеній зоні» з дотриманням вимог фізичного захисту, при роботах в зоні дії джерел іонізуючого випромінювання і на устаткуванні першого контуру, необхідно дотримуватись норм, правил з ядерної та радіаційної безпеки, та також пожежної безпеки, знання яких має бути підтверджено відповідними документами. Вимоги щодо наявності у виконавця відповідних документів, які дозволяють виконувати робити з підвищеною небезпекою, в «захищеній зоні», в зоні дії джерел іонізуючого випромінювання будуть умовою угоди між Замовником і переможцем конкурсу. Виконавець протягом дії договору має виконувати вимоги Норм, Правил, стандартів з охорони праці, пожежної, ядерної і радіаційної безпеки, дотримуватися вимог фізичного захисту. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо наявності розрахункових кодів

Дата подання: 21.04.2020 20:43
Дата відповіді: 24.04.2020 14:32
На питання «Чи буде задовольняти кваліфікаційному критерію за п.2 частини 1 Додатку 1 до ТД наявність повного комплекту кодів у Учасника та його субвиконавців?» Замовник надав відповідь не по суті питання: «Учасник має надати інформаційну довідку в довільній формі про можливість (право) використання розрахункових кодів для виконання, представлених вище в п.1 видів розрахунків. При оцінці відповідності пропозиції учасника торгів кваліфікаційним критеріям враховуються відомості, наведені у вказаній довідці». Ще раз просимо пояснити чи будуть враховані розрахункові коди, наявні у субвиконавців Учасника, при оцінці кваліфікаційному критерію за п.2 частини 1 Додатку 1 до ТД?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п.4 "Інформація про субпідрядників" Частини І додатку 1 ТД у разі залучення субпідрядника учасник в тому числі надає Довідку (складену в довільній формі) за підписом уповноваженої особи і скріпленою печаткою учасника (за наявності), щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази субпідряника. Враховуючи відповідь на питання від 14.04.2020, згідної якої в п.4 Частини І додатку 1 ТД найближчим часом будуть внесені відповідні уточнення, розрахункові коди субпідрядника будуть враховані при оцінці пропозиції учасника.

Кваліфікація учасника

Дата подання: 21.04.2020 21:27
Дата відповіді: 24.04.2020 14:34
Наявне протиріччя між відповіддю Замовника та змістом ТД. На запитання від 26.03.2020 «Відповідно до п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД. «При оцінці відповідності пропозиції учасника торгів кваліфікаційним критеріям зазначеним в п.1-3 документи субпідрядних організацій не враховуються». Навіщо тоді приводити інформацію за булітами 2 та 3 п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД? Ця інформація ні на що не впливає. Буліти 2 та 3 п.4 частини 1 Додатку 1 до ТД потрібно вилучити» отримана відповідь «В тендерній документації містяться вимоги щодо наявності досвіду за всіма аспектами робіт. Замовником встановлені кваліфікаційні критерії до учасників, які повинні відповідати основній меті закупівлі: надання послуги відповідно до встановлених термінів та отримання гарантованого позитивного результату. При залученні субпідрядника Замовник повинен бути впевнений в його кваліфікації. Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть». Тобто в ТД сказано, що кваліфікація субпідрядних організацій не розглядається, а в відповіді – враховується. Потрібне усунення протиріччя.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Враховуючи відповідь на питання від 14.04.2020, згідно якої в п.4 Частини І додатку 1 ТД найближчим часом будуть внесені відповідні уточнення, відомості субпідрядника за булітами 2 і 3 п.4 частини І Додатку 1 до ТД будуть враховані при оцінці пропозиції учасника.

Щодо неповної відповіді на запитання

Дата подання: 22.04.2020 11:49
Дата відповіді: 24.04.2020 14:35
Відповідно до відповідей Замовника на запитання складається враження, що йому байдуже, яким чином будуть надаватись послуги майбутнім Виконавцем. Особливо це стосується робіт, пов’язаних з забезпеченням радіаційної безпеки. Таким чином, ігнорується дотримання основного принципу забезпечення культури безпеки – «установлення пріоритету безпеки над економічними і виробничими цілями: (див.5.1.1 НП 306_2_141-2008). Наприклад, це стосується роботи з транспортування комплектів зразків-свідків для випробувань. В Україні існує лише декілька підприємств, що мають дозвіл на транспортування радіоактивних речовин. Між тим в ТД відсутні вимоги до Учасника, щодо наявності такого дозволу. Тобто Учасник, подаючи тендерну пропозицію, може сміло проігнорувати цей факт, а Замовника ризики, пов’язані з непідписанням контракту між Учасником та перевізником не хвилюють. Теж саме стосується виконання випробувань зразків-свідків КР (в Україні є взагалі лише одна організація, що спроможна виконувати такі роботи – Інститут ядерних досліджень) та інших багатьох питань, що були підняті потенційними добросовісними Учасниками. Просимо внести в ТД вимоги до Учасників та прописати процедури виконання робіт, пов’язаних з забезпеченням радіаційної безпеки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Усі правочини, які укладені на території України, не можуть суперечити вимогам законів та інших нормативних документів, що регулюють діяльність у даній сфері. Таким чином, договір між Замовником та Виконавцем буде укладений відповідно до вимог Конституції України, Господарсього та Цивільного кодексів України, Закону України "Про публічні закупівлі" та інших нормативних актів, що регулюють діяльність у сфері ядерної енергії та радіаційної безпеки. Транспортування комплектів зразків-свідків для випробувань та подальше зберігання опромінених фрагментів зразків-свідків після випробувань буде виконано відповідно до прийнятих на даний момент процедур та правил ДП "НАЕК Енергоатом" щодо такого виду робіт. Деталі та процедури, спрямовані на їх дотримання, будуть обговорені та підписані в рамках етапу розробки Деталізованого технічного завдання. Звинувачення запитувача за даним аспектом безпідставні некоректні і не етичні, адже досвід ХАЕС свідчить, що завжди транспортування ЗС виконувалося належним чином у відповідності до Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів (НП 306.6.124-2006, ПБПРМ-2006). Крім того, пріоритетність безпеки завжди була найвищою ціллю ХАЕС про що свідчать результати і високі оцінки партнерських перевірок з інших АЕС і перевірок міжнародних організацій (ВАО АЕС, МАГАТЕ), обмін досвідом. Додатково зазначимо, що навіть для виконання послуг для АЕС України, які включають лише простий збір документації, виконавець проходить повну процедуру погоджень і отримання дозволів на ХАЕС, зважаючи на дотримання ХАЕС всіх норм, правил та інструкцій, не кажучи уже про справді складні роботи, до яких відноситься поводження зі зразками свідками. Просимо надалі при зверненні за роз'ясненнями до Замовника не вдаватись до перекручувань фактів та безпідставних звинувачень, керуватися нормами етики та моралі та з повагою ставитись до працівників ВП ХАЕС.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Повторне питання 220420

Дата подання: 22.04.2020 12:23
Дата відповіді: 24.04.2020 14:36
Без розуміння обсягів робіт неможливо сформувати цінову пропозицію. Не зрозуміло, чому на всі питання по уточненню обсягів робіт Замовник надає формальну відповідь, що «вимоги будуть встановлені у робочій програмі, розробленої на підставі Типової програми оцінки технічного стану»? Аналогічну відповідь отримано на запитання від 26.03.2020 «Стосовно змісту п.3.7 Технічних вимог». Питання стосується заходів з управління старінням опорних елементів реактора. Про яку в загалі Типову програму йде мова, коли для опорних елементів реактора не існує такої програми, а в єдиній дійсній Типовій програмі по ОТС елементів ВКП ПМ-Т.0.03.333-15 опорні елементи реактора не згадуються? Повторно просимо надати пояснення з питання від 26.03.2020 «Стосовно змісту п.3.7 Технічних вимог».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Об’єми робіт з управління старіння ОЕ приведені в п. 3.7 Технічних вимог. Організаціям з досвідом в атомній енергетиці України має бути відомо, що на сьогоднішній день в Україні успішно виконані роботи з ОТС і ПСЕ ОЕ наступних енергоблоків ВВЕР-1000: ХАЕС-1, ЮУАЕС-1,2,3, РАЕС-3, ЗАЕС-1,2,3; і наступних енергоблоків ВВЕР-440: РАЕС-1,2. Для всіх цих енергоблоків ВВЕР-1000 перед початком робіт були розроблені відповідні робочі програми. І це при тому, що дійсно в ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» не розроблено типової програми з ОТС і ПСЕ саме для ОЕ (і далеко не тільки для ОЕ). Наявність чи відсутність типової програми для того чи іншого обладнання АЕС не є підставою невиконання (неможливості виконання) його аналізу безпеки, оцінки технічного стану чи управління старінням. Таким чином, цілком очевидно, що для учасника, який має досвід виконання аналогічних робіт, відповідно до п.3.7 Технічних вимог цілком зрозумілими є і об’єми робіт, і те, що це розуміння він втілить у відповідну робочу програму, і те, що в разі будь яких неточностей і недоліків – він її обов'язково доопрацює за результатами експертизи ДІЯРУ (ДНТЦ ЯРБ), після чого і буде виконувати відповідні роботи (ВП ХАЕС сподівається на участь у торгах саме кваліфікованих виконавців, тому і технічні вимоги розроблені таким чином, що вони зрозумілі кваліфікованим і досвідченим організаціям). Окремо слід зазначити, що твердження автора зауваження про те, що єдина дійсна Типова програма є для ВКП свідчить про його необізнаність в частині нормативної документації ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ». Якщо автор звернення не тільки необізнаний з базовою нормативною документацією ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», а ще й не має досвіду з ОТС ОЕ, то рекомендуємо йому спочатку ознайомитися із вимогами розділу №3 документу ПМ-Д.0.03.222–14 «Типовая программа по управлению старением элементов и конструкций энергоблока АЭС» (далі – ТПУС) стосовно типових програм і робочих програм. ТПУС допоможе автору зауваження зрозуміти ієрархію типової і робочої програми, небхідність в розробці робочої програми і на основі якого документу вона розробляється, а також загальні базові принципи розробки робочої програми і орієнтовні об’єми робіт. Після цього рекомендуємо автору зауваження ознайомитися з робочою програмою ОТС і ПСЕ ОЕ будь-якого згаданого вище енергоблоку ВВЕР-1000.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо обсягів додаткового контролю метала

Дата подання: 22.04.2020 12:54
Дата відповіді: 24.04.2020 14:38
В ТД відсутні обсяги додаткового контролю металу, що унеможливлює формування вартості виконання етапу 1 згідно з табл.2 п.4 ТВ. На неодноразові запитання до Замовника, щодо приведення цих обсягів в ТД, Замовник наводить формальну відповідь, що обсяги «контролю встановлені у відповідних Рішеннях про продовження терміну експлуатації обладнання (таблиця 1 Технічних вимог), програмах оцінки технічного стану, розроблених при ПСЕ енергоблоку №1 ВП ХАЕС на підставі «Типовой программы периодического контроля состояния основного металла, сварных соединений и наплавок оборудования и трубопроводов атомных электростанций с реакторами ВВЭР-1000 (ТППК-13) ПМ-Т.0.03.061-13 та Типових програм оцінки технічного стану». Оскільки перелічені документи відсутні в вільному доступі, просимо додати їх в повному обсязі до ТД або прописати в ТД зони та обсяги додаткового контролю.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Вважаємо, що надані Замовником відповіді на "неодноразові" питання від 24.03.2020р. та 26.03.2020р. цілком обґрунтованими та такими, що дозволяють оцінити обсяги контролю металу, що передбачені п.3.2 ТВ. Види додаткового контролю, які передбачені до виконання в рамках реалізації заходу згідно п. 3.2 Розділу 3 та п. 1 Таблиці 2 Розділу 4 Технічних вимог, наступні: УЗТ, КМСТ, КК, ВК, УЗК. Відомості щодо видів, зон та об’ємів контролю повинні відповідати Рішенням про продовження терміну експлуатації відповідного обладнання (Таблиця 1 ТВ) обладнання і трубопроводів енергоблоку №1 ВП ХАЕС. Види, зони та об’єми контролю будуть сформовані на підставі «Типовой программы периодического контроля состояния основного металла, сварных соединений и наплавок оборудования и трубопроводов атомных электростанций с реакторами ВВЭР-1000 (ТППК-13) ПМ-Т.0.03.061-13, робочих програм з ОТС і ПСЕ обладнання та трубопроводів ХАЕС-1,Типових ОТС і ПСЕ відповідного обладнання і трубопроводів, а також з урахуванням результатів додаткового контролю виконаного в рамках ОТС і ПСЕ. Потенційний виконавець з досвідом аналогічних робіт (див. кваліфікаційні критерії Додатку 1 до ТД) має бути обізнаним з вимогами базових документів ДП "НАЕК "Енергоатом", якими є перелічені вище документи, та відповідно до яких необхідно виконувати додатковий контроль металу обладнання та трубопроводів.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо внесення змін в ТД

Дата подання: 22.04.2020 15:05
Дата відповіді: 27.04.2020 13:59
Звертаємо увагу Тендерного комітету на те, що на запитання від 24.03.2020 (Питання до Технічних вимог), 26.03.2020 (Питання щодо методики оцінки тендерної пропозиції; Стосовно змісту п.3.4 Технічних вимог, Стосовно змісту п.3.7 Технічних вимог), 14.04.2020 (Щодо субпідрядних організацій), 15.04.2020 (Щодо неврахування в кваліфікаційних критеріях особливих дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки) Замовник відповідав: «Відповідні зміни будуть найближчим часом внесені до ТД», але жодної зміни в ТД досі не було здійснено.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Зміни внесені у встановленому законом порядку відповідно до Статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі".

Оцінка тендерної пропозиції

Дата подання: 22.04.2020 15:07
Дата відповіді: 27.04.2020 14:00
З наявної в ТД інформації не зрозуміло, яким саме чином визначається переможець торгів. В ТД не наведено формули такого розрахунку. Як буде враховано досвід виконання. Наприклад, якщо загальна сума виконання аналогічних договорів складає в Учасника №1 – 151 млн. грн., а в Учасника №2 – 200 млн. грн., то двом Учасникам зараховується 30%? Та в загалі не зрозуміло 30% від чого. Просимо для уникнення непорозумінь привести в ТД загальну формулу визначення переможця торгів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі" оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Частиною 2 статті 28 Закону встановлено, що у разі якщо крім ціни установлені інші критерії оцінки до початку електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично, відповідно до методики оцінки, визначаються показники інших критеріїв оцінки та приведена ціна, після чого розкривається інформація про приведену ціну та перелік усіх приведених цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників. Таким чином, на основі цінових та нецінових критеріїв формується приведена ціна, з якою учасник бере участь в процедурі електронного аукціону.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Щодо недостовірної інформації в ТД

Дата подання: 22.04.2020 15:08
Дата відповіді: 27.04.2020 14:01
27.03.2020 було задане запитання «Згідно з п.1 розділу V Тендерної документації при розрахунку питомої ваги загальної суми виконаних аналогічних договорів для визначення критерія оцінки тендерної пропозиції не буде застосовуватися коефіцієнт інфляції до цін договорів, що обґрунтовується зниженням рівня інфляції в Україні за останні 5 років. Однак такі дані не відповідають дійсності, оскільки індекс інфляції за 2017 рік (113,7%) є вищим за індекс інфляції 2016 року (112,4%), а також прогнозний індекс інфляції на 2020 рік (105,5%) перевищує індекс інфляції за 2019 рік (104,1%). Проте основним аргументом для застосування коефіцієнту інфляції є те, що індекс інфляції за період 2015-2019 років склав близько 200%, що не може не бути врахованим. Таким чином вважаємо положення ТД щодо незастосування коефіцієнту інфляції до цін договорів дискримінаційним та просимо внести відповідні зміни до ТД». Запитання стосувалось наведеної недостовірної інформації в ТД та її усунення. Відповідь Замовника вражає своєю невідповідністю та небажанням виправлення очевидних протирічь в ТД
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Повідомляємо Вам, що відповідь на дане запитання вже була надана 31.03.2020 р. Слід зазначити, що даний підхід не є дискримінаційним, оскільки він буде застосований до оцінки тендерних пропозицій усіх учасників, без будь-яких виключень.

Стосовно змісту п.3.3 Технічних вимог

Дата подання: 22.04.2020 16:05
Дата відповіді: 27.04.2020 14:02
Пояснить в чому полягає різниця між булітами «обґрунтування сейсмічної кваліфікації елементів енергоблоку №1 відповідно до вимог норм НП 306.2.208-2016» та «виконання додаткових розрахункових обґрунтувань сейсмостійкості елементів енергоблоку у відповідності до вимог норм НП 306.2.208-2016» п.3.3 ТВ.

відповідь:

Виконання комплексу робіт з приведення обладнання і трубопроводів енергоблоку №1 у відповідність до вимог НП 306.2.208-2016, передбачених п. 3.3 ТВ, необхідно розглядати разом з етапами виконання робіт згідно документу «Организационно-технические мероприятия ГП «НАЭК «Энергоатом» по внедрению НП 306.2.208-2016 «Вимоги до сейсмостійкого проектування та оцінки сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій». Очевидно, в питанні має місце перекручування фактів та підміна понять. В буліті 1 п.3.3.1 ТВ мова про КВАЛІФІКАЦІЮ не йде. Відповідно до буліту 1 п.3.3.1 ТВ необхідно виконати "обґрунтування сейсмічної КЛАСИФІКАЦІЇ елементів енергоблоку №1 відповідно до вимог норм НП 306.2.208-2016". Під цією роботою слід розуміти внесення змін в класифікацію систем та елементів енергоблоків відповідно вимог НП 306.2.208-2016 та внесення змін в перелік обладнання і трубопроводів, будівель та споруд, для яких необхідно виконати обґрунтування стійкості до сейсмічних впливів. Під "виконанням додаткових розрахункових обґрунтувань сейсмостійкості елементів енергоблоку у відповідності до вимог норм НП 306.2.208-2016" (буліт 3 п.3.3.1 ТВ) розуміється виконання додаткових розрахункових обґрунтувань сейсмостійкості елементів обладнання і трубопроводів енергоблоку №1, для яких сейсмостійкість не виконувалась внаслідок зміни категорії у відповідності до вимог норм НП 306.2.208-2016. Розрахункові обґрунтування виконуються після уточнення спектрів відгуку за результатами сейсмологічного моніторингу, розробки спектрів відгуку для всього обладнання і трубопроводів І та ІІ категорій сейсмостійкості, та погодження з ДІЯР України Переліку обладнання і трубопроводів СВБ ІІ категорії сейсмостійкості.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Методика оцінки тендерної пропозиції

Дата подання: 22.04.2020 16:05
Дата відповіді: 27.04.2020 14:35
На запитання від 26.03.2020 «Відповідно до п.1.2 розділу 5 ТД питома вага до 30% від попереднього досвіду оцінюється за критерієм, що відповідає національній валюті України, тобто гривні. Як буде враховано досвід Учасника, що має в своєму здобутку договори в іншій валюті? Як при цьому буде враховано курс національної валюти по відношенню до іноземної, який постійно змінюється та за останні 5 років це коливання склало майже 50%?» Замовник відповів: «Для оцінки вартості аналогічних договорів в іноземній валюті слід використовувати курс НБУ на дату підписання відповідного договору». Питання: Якщо договір був в іноземній валюті, хто (Замовник чи Учасник) має робити перерахунок його вартості в національну валюту України?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Учаснику необхідно надати необхідні документи на підтвердження успішного виконання аналогічних договорів. У випадку, якщо аналогічні договори укладено в іноземній валюті, то як було надано у відповіді на питання від 26.03.2020 р., для оцінки вартості аналогічних договорів в іноземній валюті слід використовувати курс НБУ на дату підписання відповідного договору. Відповідно до Статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник встановлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, зокрема, "наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)". Разом з тим Законом України "Про публічні закупівлі", зокрема Статтею 28, не встановлено порядок та процедуру перерахунку вартості аналогічних договорів Учасника. Враховуючи це, Учасник зобов'язаний надати інформацію щодо вартості договору в національній валюті з відповідним обґрунтуванням коректності перерахунку.

Щодо кваліфікації учасників

Дата подання: 22.04.2020 16:07
Дата відповіді: 27.04.2020 14:37
В п.1. частини 1 Додатку 1 до ТД сформовано перелік досвіду Учасника, зокрема: «динамічні розрахунки в умовах протікання максимальної проектної аварії». Оскільки для елементів реактора після робіт з ОТС не потрібне виконання робіт з приведення у відповідність обладнання до вимог НП З06.2.208-2016, ця вимога є необґрунтованою та носить дискримінаційний характер. Пропонуємо виключити її з переліку кваліфікаційних критеріїв.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до результатів робіт з ОТС та ПТЕ обладнання та трубопроводи енергоблоку №1 ВП ХАЕС, насамперед корпусу РЕАКТОРА, необхідно привести у відповідність до вимог НП 306.2.208-2016 (п.9 резолютивної частини Рішення №1.РЦ.0587.РШП-19/РО). Таким чином, необхідно виконати розрахункові обґрунтування для сполучень навантажень НЕ+ПЗ(МРЗ)+ПА. Очевидно, що для забезпечення якісного розрахунку в умовах ПА та МПА (проектних аварій та максимальної проектної аварії), потенційний виконавець має володіти відповідним досвідом динамічних розрахунків, зокрема на дію максимальної проектної аварії, оскільки це свідчить про його кваліфікацію. Враховуючи викладене, а також п.2 статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі", згідно якого Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, для виконання робіт п.3.3 ТВ необхідно володіти досвідом динамічних розрахунків в умовах протікання максимальної проектної аварії (див. восьмий буліт п.1 Частини І Додатку 1 Тендерної документації). Просимо надалі при зверненні за роз'ясненнями до Замовника не вдаватись до перекручувань фактів та безпідставних звинувачень, посилатись на діючі рішення і документи та не вводити в оману учасників закупівлі.
Зміни в тендерну документацію вноситись не будуть.

Складання Деталізованого технічного завдання

Дата подання: 22.04.2020 21:08
Дата відповіді: 27.04.2020 14:37
За п.3.1 та 5.1 Технічних вимог «після підписання договору, перед початком надання послуг виконавець повинен розробити та погодити з замовником деталізоване технічне завдання (ДТЗ). Проте терміни виконання цього етапу в Технічних вимогах не відображені. На відповідне питання 26.03.2020 Замовник відповів, що «Етап та строки складання ДТЗ будуть визначені та погоджені Виконавцем та Замовником при укладенні договору про надання послуг». Між тим терміни виконання робіт є суттєвими умовами договору та повинні бути прописані в ТД. Згідно з п 5.2.1 «в ДТЗ повинно бути выдображено: - детальний опис надання послуги при виконанні кожного окремого заходу; - детальний перелік елементів енергоблоку №1, для яких виконується робота при реалізації кожного окремого заходу; - детальні вимоги, щодо надання послуг за кожним заходом, включаючи перелік нормативних документів щодо надання послуги та вимоги до оформлення і погодження звітної документації, як для виконання заходу в цілому, так і в разі поетапного виконання заходів; - перелік документів (результатів розрахунків і т.п.), які передаються ВП ХАЕС від підрядника за результатами надання послуг по кожному заходу». Згідно з п.5.2.2 «ДТЗ буде включати в себе детальний опис обсягів надання послуг, які виконуються під час реалізації даного проекту». Із аналізу Технічних вимог, які є додатком до ТД не є можливим зрозуміти обсяг та конкретний перелік послуг, які Замовник має на меті закупити. ТД не містить ні Технічних рішень з обсягами робіт з управління старінням, ні обсягів додаткового контролю. Переможцю торгів пропонується самому визначити ці обсяги та встановити «перелік елементів енергоблоку №1, для яких виконується робота при реалізації кожного окремого заходу». Між тим від даної обставини залежить якісна підготовка тендерної пропозиції та цінова пропозиція для даної процедури. Відповідно до п.5.2 ТВ загальний обсяг послуг буде визначений вже під час виконання самої роботи. Дана обставина є грубим порушенням пункту 3 частини 2 статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з яким оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію про кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг. У даному випадку обсяг послуг невизначений, що дає підстави вважати, що Тендерна документація Замовника містить ознаки дискримінації та упередженості і свідчить про той факт, що Замовник не належним чином підготував Тендерну документацію. Якщо Замовник не в змозі викласти в ТД повний перелік послуг, то розробку ДТЗ пропонуємо провести окремою закупівлею з детальним описом необхідних заходів. Тільки після розробки такого ДТЗ можлива якісна та обґрунтована розробка тендерної пропозиції. Наразі є всі підстави вважати на наявність у Замовника наміру щодо штучного обмеження кола потенційних учасників процедури закупівлі, що тягне за собою ігнорування вимог статті 3 Закону стосовно принципів здійснення закупівель.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Звертаємо увагу автора звернення, що в законодавстві України відсутній термін суттєві умови договору. Однак, очевидно, що малося на увазі поняття істотних умов. Вважаємо за необхідне пояснити, що дійсно строк виконання робіт, а в подальшому і термін дії договору, є істотними умовами. Незважаючи на це, просимо надалі не вдаватися до маніпуляцій у зверненнях, оскільки строки складання деталізованого технічного завдання будуть визначені та погоджені Замовником та переможцем процедури закупівлі на етапі укладення договору, як це було зазначено у відповіді на питання від 26.03.2020. Цілком очевидно, що відповідно дане ДТЗ буде складене на основі вимог ТД та ТВ, які є її невід’ємною частиною. У даному випадку строки виконання робіт будуть відповідати строкам, які зазначені у ТД - 31.12.2029 р., що і є істотною умовою договору. Строки виконання будь-яких етапів договору відповідно до календарного плану не є істотними умовами правочину. Крім того, цілком очевидно, що для учасника (об’єднання учасників), який має досвід виконання аналогічних робіт, відповідно до пп.3.1 - 3.11 Технічних вимог цілком зрозумілими є і об’єми робіт, і те, що це розуміння він втілить у відповідні положення ДТЗ, в яких буде забезпечено виконання істотної умови стосовно строків виконання робіт. Положення ТД містять увесь необхідний перелік та обсяг інформації, який дозволяє чітко сформувати цінову пропозицію учаснику, який є кваліфікованим та досвідченим у даній сфері. Окремо звертаємо увагу учасника, що відповідно до положень частини 1 статті 29 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено таку процедуру як електронний аукціон, який полягає в повторювальному процесі пониження цін або приведених цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною в методиці оцінки, що проводиться у три етапи в інтерактивному режимі реального часу. Що фактично є підтвердженням того, що цінові пропозиції учасників на етапі розкриття пропозицій не є кінцевими і дозволяють коригувати їх у бік зниження при необхідності. Також, звертаємо увагу автора звернення, що відповідно до статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" він має право звернутися до Замовника за роз'ясненнями щодо процедури закупівлі. У даному випадку вважаємо некоректними висловлювання автора звернення і просимо дотримуватися норм етики, моралі та вимог закону при надсиланні звернень до ЗАМОВНИКА (ВП ХАЕС).

Питання до дослідження зразків-свідків

Дата подання: 23.04.2020 10:10
Дата відповіді: 28.04.2020 09:01
Згідно з офіційною та прозорою інформацією щодо державних закупівель, які пов’язані з проведенням досліджень опромінених зразків-свідків – замовником послуг завжди виступає ДП НАЕК Енергоатом, або його Відокремлений підрозділ (в тому числі і ВП ХАЕС), виконавцем послуг завжди стає Інститут ядерних досліджень Національної Академії Наук України. І це невипадково, оскільки ДП НАЕК Енергоатом за державні кошти забезпечив лабораторії зазначеного інституту унікальними матеріальними і технічними можливостями виконання цих робіт, аналогів яких немає в Україні. Більш того, під орудою ДП НАЕК Енергоатом була атестована лабораторія Інституту ядерних досліджень Національної Академії Наук України і отримано відповідний дозвіл Держатомрегулювання на виконання досліджень опромінених зразків-свідків. При цьому договори на дослідження опромінених зразків-свідків ДП НАЕК Енергоатом або його Відокремлений підрозділ укладалися безпосередньо с Інститутом ядерних досліджень Національної Академії Наук України, що давало змогу значно знизити вартість досліджень. Також відомо, що головною метою українського законодавства з проведення державних закупівель є виключення посередніх організацій, які не обгрунтовано висмоктують державні кошти. Про те, у Тендерній документації ВП ХАЕС чітко прописана наступна схема організації дослідження опромінених зразків-свідків: «Замовник» - «Переможець торгів-посередник» - «Інститут ядерних досліджень Національної Академії Наук України». Це стара, всім добре відома корупційна схема. У зв’язку з цим пропонуємо вилучити з Тендерної документації послуги з проведенням досліджень опромінених зразків-свідків, які організовано за корупційною схемою. У разі відмови виконати нашу пропозицію (а таких пропозицій уже було декілька без виконання з боку ВП ХАЕС), пропонуємо надати відповіді на наступні питання для підготовки заяви у Скриньку довіри центрального офісу ДП НАЕК Енергоатом: 1. Яким чином посередник буде визначати вартість дослідження опромінених зразків-свідків? 2. Скільки державних коштів має залишитись у посередника проведення досліджень опромінених зразків-свідків? 3. На які цілі будуть використані державні кошти за результатами реалізації вище зазначеної схеми? 4. Чи ознайомлені уповноважені з реалізації антикорупційної програми ВП ХАЕС з такою схемою виконання досліджень опромінених зразків-свідків?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Звертаємо увагу автора звернення, що відповідно до статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації. Замовник з повагою ставиться до усіх потенційних учасників та вкотре наголошує на наступному - відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник виходячи із власних потреб, технічної, господарської та економічної доцільності формує Тендерну документацію, в якій зазначає серед іншого предмет та порядок проведення закупівлі, встановлює кваліфікаційні критерії до потенційних учасників. Таким чином, дана процедура закупівлі повністю відповідає вимогам Закону та принципам здійснення публічних закупівель. Твердження автора звернення є безпідставними, нічим непідтверджені та направлені виключно на звинувачення ВП ХАЕС, що є неприйнятним і неприпустимим. Просимо Вас дотримуватися вимог честі, моралі та етичних норм при формуванні звернень. Крім того, очевидним є те, що залучення до роботи монополіста (зі слів автора питання, ІЯД НАНУ - саме монополіст), зовсім не означатиме, що буде мати місце "зниження вартості досліджень". Більше того, як вже неодноразово зазначалося (дивись відповіді замовника від 31.03.2020), досвід аналогічних робіт з випробувань ЗС для українських АЕС свідчить про те, що такі роботи виконувалися вже трьома організаціями (включно з ІЯД НАН України). Якщо говорити тільки за останні десять років - двома (включно з ІЯД НАН України). Перелік організацій, які можуть досліджувати ЗС можна доповнити, зокрема, цілою низкою західноєвропейських організацій. Також слід окремо наголосити, що для енергоблоку №2 ВП ХАЕС реалізація програми зразків-свідків КР виконується паралельно двома профільними організаціями (окрім ІЯД НАНУ дослідження успішно ведуться в ЄС, звідки ВП ХАЕС вже має результати випробувань трьох вивантажень ЗС). Загалом, ВП ХАЕС має позитивний досвід виконання програм ЗС в співпраці з одразу трьома профільними організаціями і тому ВП ХАЕС взагалі не бачить тут ніяких проблем з організацією робіт за Технічними Вимогами. Таким чином, вкотре змушені відповісти, що твердження "виконавцем послуг завжди стає Інститут ядерних досліджень Національної Академії Наук України" - НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ. Разом з тим, залучення до виконання вказаних робіт ІЯД НАН України, з урахуванням, що частина експериментального обладнання перебуває на балансі ВП НТЦ та є власністю ДП «НАЕК «Енергоатом», є прийнятним, оскільки в ролі Замовника вказаних досліджень виступає ВП ХАЕС, що також є підрозділом ДП «НАЕК «Енергоатом». Досвід ВП ХАЕС, отриманий при реалізації робіт, які виконувались в рамках ОТС і ПСЕ засвідчив ефективність підходу, у якому відповідальність за виконані роботи лежить на одному виконавці робіт, який підпорядковується і звітує персоналу ВП ХАЕС та комплексно і швидко вирішує всі задачі (в тому числі ставить правильні задачі субпідрядникам), розуміючи, що потрібно в результаті для реалізації того чи іншого заходу. В даному випадку експериментальні дослідження зразків свідків є лише вхідними даними для виконання розрахункових обґрунтувань, а тому логічним і економічно доцільним є покладення відповідальності за ці роботи на основного Виконавця всього комплексу робіт. Додатково зазначимо, що ДП "НАЕК "Енергоатом" є однією юридичною особою, яка складається із цілого ряду відокремлених підрозділів, серед яких і ВП ХАЕС. Слід зазначити, що підхід, обраний ВП ХАЕС до виконання комплексу робіт, визнаний ДП «НАЕК «Енергоатом» прикладом «позитивної практики», а виконання обсягу робіт, які є предметом закупівлі, були погоджені з першим віце-президентом Компанії. Таким чином, усі підрозділи ДП "НАЕК "Енергоатом" зобов'язані діяти в межах погодженого комплексу робіт та всебічно сприяти його виконанню. Відповідальність за виконання даних заходів лежить на усіх підрозділах ДП "НАЕК "Енергоатом". Зважаючи на викладене, така організація робіт навпаки буде мати економічний ефект, оскільки вцілому спростить виконання роботи. Додатково наголошуємо, що відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України у нашій державі діє правило вільного укладення договорів. Нагадуємо автору питання, що у преамбулі Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Тому ВП ХАЕС гарантує, що дана закупівля відбувається відповідно до чинних норм та правил, зокрема, Закону України "Про публічні закупівлі", з дотриманням усіх принципів процедури закупівлі, в тому числі і з недопущенням розтрати державних коштів.
Розгорнути: 60 Згорнути

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "ІПП-ЦЕНТР" Документи
Триває

Публічні документи

06.05.2020 11:30
03_Досвід.pdf
06.05.2020 11:30
05_Персонал.pdf
06.05.2020 11:30
06_Субпідряд.pdf
06.05.2020 11:30
07_Санкції.pdf
06.05.2020 11:30
09_Анткор.pdf
06.05.2020 11:30
14_FRAMATOME.pdf
06.05.2020 11:31
15_ПДАБА.pdf
06.05.2020 11:31
13_SKODA.pdf
06.05.2020 11:32
sign.p7s
06.05.2020 11:31
13_SKODA.pdf
06.05.2020 11:32
sign.p7s
06.05.2020 11:30
11_Цінова.pdf
06.05.2020 11:32
sign.p7s
06.05.2020 11:32
sign.p7s

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 06.05.2020 13:00

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Коефіцієнт Приведена вартість Документи
104 556 134.40 UAH 104 556 134.40 UAH 1.4285714286 73 189 294.08 Документи

Публічні документи

06.05.2020 11:49
sign.p7s
06.05.2020 11:49
sign.p7s
06.05.2020 11:48
13_SKODA.pdf
06.05.2020 11:32
sign.p7s
06.05.2020 11:32
sign.p7s
06.05.2020 11:31
13_SKODA.pdf
06.05.2020 11:31
15_ПДАБА.pdf
06.05.2020 11:30
14_FRAMATOME.pdf
06.05.2020 11:30
11_Цінова.pdf
06.05.2020 11:30
09_Анткор.pdf
06.05.2020 11:30
07_Санкції.pdf
06.05.2020 11:30
06_Субпідряд.pdf
06.05.2020 11:30
05_Персонал.pdf
06.05.2020 11:30
03_Досвід.pdf

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання