Коагулянти на основі гідроксихлориду алюмінію Coagulants based on hydroxychloride of aluminum

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-03-17-004376-b
  • 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне підприємство "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Коваль Лариса Василівна, +380472635830 , tender.ck@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Черкаси, 18036, Черкаська область, вул. Гетьмана Сагайдачного, 12
Дата укладення договору
19.05.20
Переможець
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг"
Очікувана вартість
29 024 000 UAH з ПДВ
Сума договору
27 990 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 20.05.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 07.04.2020 19:22

Оскарження умов:

до 13.04.2020 00:00

Подання пропозицій:

17.04.2020 19:22

Початок аукціону:

06.05.2020 15:43

Очікувана вартість
29 024 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
870 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
290 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Кількість відповідно Додатку №1 тендерної документації

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1800 т
Коагулянти на основі гідроксихлориду алюмінію
ДК 021:2015: 24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

поставка 5 днів саме яких робичих чи календарних?

Дата подання: 23.03.2020 13:14
Дата відповіді: 23.03.2020 17:16
Що вважати вірним : в договорі 3.2. Товар має бути поставлений на підставі заявок Замовника впродовж п’яти робочих днів з моменту їх отримання будь-яким способом (листом, факсом, електронною поштою, тощо), а в тех.завданні -Термін поставки – 5 календарних днів з моменту отримання заявки факсимільним зв’язком або електронною поштою.

відповідь:

Розглянувши ваше звернення повідомляємо, що в Додаток №4 «Проєкт договору поставки товару» тендерної документації будуть внесені зміни.

щодо надання пояснення

Дата подання: 07.04.2020 16:52
Дата відповіді: 10.04.2020 15:06
- Відповідно до Додатку 1 до тендерної документації, Учасник повинен надати копію технічних умов на виробництво продукції та зміни до них, з поетапною методикою проведення аналізу з контролю якості Товару, який пропонується учасником, на відповідність фактичним показникам сертифікату та/або паспорту якості для проведення вхідного контролю Товару лабораторією Замовника. У разі виготовлення Товару за технічними умовами або стандартами інших країн, учасник надає копію оригінального документу (з перекладом на українську мову) у відповідності з якими виготовляється запропонований Товар з детальними та поетапними методиками проведення аналізу контролю якості Товару, який пропонується учасником, на відповідність фактичним показникам сертифікату або паспорту якості для проведення вхідного контролю Товару лабораторією Замовника. Просимо пояснити чи має бути ця методика проведення аналізу контролю якості Товару надана від Учасника чи це має бути методика від заводу виробника? - Відповідно до Додатку 1 до тендерної документації, Учасник повинен надати копію документів про проведення лабораторних та промислових випробувань реагенту протягом різних періодів року на водоочисній станції КП «Черкасиводоканал». Просимо виключити дану вимогу як дискримінаційну, оскільки існують аналогічні рішення Антимонопольного комітету України з аналогічних питань, зокрема по закупівлі https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-18-003270-b. Та наявність такої вимоги позбавляє інших потенційних учасників, які співпрацюють з іншими підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення - Відповідно до Додатку 1 до тендерної документації, Учасник повинен надати підтвердження наявності спецавтотранспорту у кількості не менше двох одиниць, що має обладнання та комутаційну апаратуру для перекачування реагенту до сховищ (правовстановлюючі документи на транспортні засоби, якщо вони є власністю Учасника, або копії договорів їх оренди або договорів на перевезення вантажу). Просимо пояснити у разі надання договорів оренди або перевезення чи необхідно надавати також правовстановлюючі документи на транспортні засоби? Чи достатньо лише відповідних договорів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

1. Методика проведення аналізу з контролю якості Товару повинна бути від виробника.
2. Під час здійснення діяльності з питного водопостачання Замовник керується вимогами та рекомендаціями чинних нормативних актів, зокрема Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державними Будівельними Нормами В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування», «Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України», «Правилами охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами».
Згідно з цими документами Замовник несе відповідальність за якість питної води централізованої системи водопостачання та забезпечення необхідного рівня очищення зворотних (стічних) вод перед їх скиданням у водні об’єкти.
Наказом від 05.07.1995р. № 30 Державного комітету України по житлово-комунальному господарству затверджено Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України (надалі— Правила), які є обов'язковими для всіх суб’єктів господарювання, у тому числі юридичних осіб, що здійснюють технічну експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
У пункті 6.5.9. Правил передбачено, що дози реагентів визначають на підставі даних технологічних аналізів води. У процесі експлуатації очисних споруд ці дози уточнюють за результатами перевірки ефективності їх дії на воду, що обробляється, з урахуванням змін якості води у джерелі постачання - ефективність дії дози реагентів на воду перевіряється за допомогою лабораторних випробувань методом пробного коагулювання, яке проводиться у виробничій лабораторії на очисних спорудах Замовника.
Пунктом 10.4.1 ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» встановлено, що марку і вид реагентів, розрахункові дози реагентів слід встановлювати на основі попередніх досліджень відповідно до їх характеристик для різних періодів року в залежності від якості вихідної води та коригувати в період налагодження та експлуатації споруд.
Враховуючи наведене вище, вибір оптимального хімічного реагенту серед аналогів або еквівалентів (незважаючи на їх еквівалентний хімічний склад) для різних технологічних процесів очищення питної та стічної води потребує проведення лабораторних та промислових випробувань у місцевих умовах Замовника, оскільки ефективність процесу коагулювання залежить від одночасної дії трьох чинників, а саме: складу дисперсної системи вхідної води, яка різна для різних водозаборів, хімічного складу коагулянтів і технологічних параметрів коагулювання (використання флокулянтів, реагентів, дезінфектантів, способів коагулювання, тощо), прийнятих на підприємстві. Тобто технологічний процес очищення питної води – є складним багатоетапним та комплексним, на який впливають вищезазначені чинники і лише після експериментальних даних можливо визначити оптимальні дози коагулянту, конкретного виробника, та його ефективність, і як наслідок - визначити річну потребу коагулянту. Таким чином, Замовник дотримується принципу здійснення закупівлі - максимальна економія та ефективність.
З огляду на викладене, розглянувши ваше звернення, Замовником не встановлено наявність підстав для його задоволення. Вимоги встановлені у тендерній документації, відповідають вимогам чинного законодавства, не обмежують конкуренцію та не встановлюють дискримінаційних вимог.
Замовник жодним чином не обмежує виробників товару або їх представників щодо подання звернення на проведення лабораторних випробувань у лабораторії КП «Черкасиводоканал» з подальшим проведення промислових випробувань.
3. У разі якщо транспортні засоби не є власністю Учасника, то в складі тендерної пропозиції необхідно надати лише копії договорів оренди транспортних засобів або договорів на перевезення вантажу, без правовстановлюючих документів.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-03-17-004376-b.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "НЕОСИНТЕЗ", Код ЄДРПОУ:38391550
Дата подання: 06.04.2020 12:05
керуючись ст.ст. 3, 5, 22, 23 Закону України "Про публічні закупівлі", вимагаємо усунути порушення проведення закупівлі № UA-2020-03-17-004376-b шляхом:
- виключення з Додатку № 1 до ТД та з п. 8 Додатку № 6 до ТД з абзацу "- копію сертифікату та/або паспорту якості на товар виданий заводом-виробником, що повинен містити наступну інформацію: назву виробника, його адресу, масу продукції, номер партії, дату виготовлення, вид пакування, номер і дату договору, на підставі якого виникли господарські відносини Учасника з виробником. Фактичні показники у сертифікаті або паспорті якості повинні відповідати показникам якості товару, що поставляється відповідно до договору, вказаного у сертифікаті якості" слів "його адресу" та "номер і дату договору, на підставі якого виникли господарські відносини Учасника з виробником";
- виключення з Додатку № 1 до ТД та з п. 8 Додатку № 6 до ТД умови щодо надання: "- сертифікат системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в галузі виробництва і реалізації коагулянтів на основі солей алюмінію для водопідготовки, який має бути дійсним протягом строку поставки товару за результатами закупівлі";
- виключення з Додатку № 1 до ТД та з п. 8 Додатку № 6 до ТД умови щодо надання: "- копію документів про проведення лабораторних та промислових випробувань реагенту протягом різних періодів року на водоочисній станції КП «Черкасиводоканал»".
В разі незадоволення даної вимоги, наше підприємство, як потенційний учасник, Закупівлі змушене буде звернутися з відповідною скаргою до органу оскарження.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

09.04.2020 17:38
1. Згідно із частиною 1, 4 статті 268 ГК України якість товарів, що поставляються, повинна відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до їх якості, або зразкам (еталонам), якщо сторони не визначать у договорі більш високі вимоги до якості товарів. Постачальник повинен засвідчити якість товарів, що поставляються, належним товаросупровідним документом, який надсилається разом з товаром, якщо інше не передбачено в договорі.
Частиною 2 статті 662 ЦК України встановлено, що продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.
Згідно з підпунктом 6.5.5 Наказу Держжитлокомунгоспу від 05.07.95 №30 «Про затвердження Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України» у процесі приймання кожної нової партії реагентів перевіряють наявність супроводжувального документа про якість реагента та його відповідність вимогам стандарту. В документі повинні бути вказані: найменування та адреса підприємства-постачальника, назва продукта, номер і дата випуску партії, маса брутто і нетто, показники якості продукта за результатами аналізів чи підтвердження відповідності вимогам стандарта або технічних умов.
Статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) встановлені обов’язкові складові, які повинна містити тендерна документація. При цьому зміст кожного розділу тендерної документації (на основі Примірної тендерної документації) визначається замовником.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Відповідно до Додатку №1 «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» тендерної документації учасник у складі своєї тендерної пропозиції повинен надати копію сертифікату та/або паспорту якості на товар виданий заводом-виробником, що повинен містити наступну інформацію: назву виробника, його адресу, масу продукції, номер партії, дату виготовлення, вид пакування, номер і дату договору, на підставі якого виникли господарські відносини Учасника з виробником.
Сертифікат якості – це документ оформлений та виданий виробником на партію продукції упаковану належним чином і завантажену в транспортний засіб, і який засвідчує відповідність показників якості і безпеки вимогам державного стандарту та іншим нормативним документам, тобто сам виробник декларує показники якості своєї продукції.
Наявність в документах про якість адреси виробника, номеру і дати договору, на підставі якого виникли господарські відносини Учасника з виробником підтвердить, що буде забезпечено постачання саме тієї продукції, яка була запропонована в тендерній документації та забезпечить належне виконання договірних зобов’язань у разі укладання договору про закупівлю.

2. ISO 14001:2015 розроблено International Organization for Standardization (Міжнародною Організацією по Стандартизації), яка є всесвітньою федерацією національних органів по стандартизації. Членами організації є національні органи по стандартизації, які представляють інтереси своєї країни в Міжнародній Організації по Стандартизації, а також представляють цю організацію в своїй країні. В даний час до складу міжнародної організації входять представники 164 країн.
Українська система стандартизації, на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, протягом 2014-2015 років зазнала реформування. Зокрема, був прийнятий Закон України «Про стандартизацію», який установив правові та організаційні засади стандартизації в Україні, створивши передумови наближення національної системи стандартизації до міжнародних і європейських норм та правил.
Національним органом стандартизації є Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».
Пунктом 3 частини 2 статті 22 Закону встановлено, що технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані додержувати правил транспортування, зберігання і застосування засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив, нафти і нафтопродуктів, токсичних хімічних речовин та інших препаратів, з тим щоб не допустити забруднення ними або їх складовими навколишнього природного середовища і продуктів харчування.
Основними принципами охорони навколишнього природного середовища є: гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров'я людей (п. б ч. 1 ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).
Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 21.12.2015 р. № 203 в п. 2 прийнято національний стандарт України ДСТУ ISO 14001:2015, гармонізований з міжнародним нормативним документом, з наданням чинності з 01 липня 2016 року. При цьому встановлений перехідний період до 15.09.2018 року, коли одночасно продовжує також діяти попередня редакція національного стандарту.
ISO 14001:2015 «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування» може застосовуватись в будь-якій організації незалежно від її розміру, типу або характеру діяльності. Умови ISO 14001:2015 пов’язані з екологічними аспектами товару в розумінні життєвого циклу товару, який включає в себе закупівлю сировини, виробництво, транспортування, переробку та утилізацію.
Зазначений сертифікат підтверджує наявність у виробника екологічного менеджменту, внаслідок застосування якого, можливе обґрунтоване зниження цін на товар, що обумовлене економією витрат на енергетичні та сировинні ресурси без зниження якості продукції.
Тобто, забезпечується мета Замовника – при закупівлі отримати якісний, безпечний та при цьому конкурентний товар.
З огляду на викладене, Замовник вважає, що вимоги встановлені у тендерній документації, відповідають вимогам чинного законодавства, не обмежують конкуренцію та не встановлюють дискримінаційних вимог.

3. Під час здійснення діяльності з питного водопостачання Замовник керується вимогами та рекомендаціями чинних нормативних актів, зокрема Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державними Будівельними Нормами В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування», «Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України», «Правилами охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами».
Згідно з цими документами Замовник несе відповідальність за якість питної води централізованої системи водопостачання та забезпечення необхідного рівня очищення зворотних (стічних) вод перед їх скиданням у водні об’єкти.
Наказом від 05.07.1995р. № 30 Державного комітету України по житлово-комунальному господарству затверджено Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України (надалі— Правила), які є обов'язковими для всіх суб’єктів господарювання, у тому числі юридичних осіб, що здійснюють технічну експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
У пункті 6.5.9. Правил передбачено, що дози реагентів визначають на підставі даних технологічних аналізів води. У процесі експлуатації очисних споруд ці дози уточнюють за результатами перевірки ефективності їх дії на воду, що обробляється, з урахуванням змін якості води у джерелі постачання - ефективність дії дози реагентів на воду перевіряється за допомогою лабораторних випробувань методом пробного коагулювання, яке проводиться у виробничій лабораторії на очисних спорудах Замовника.
Пунктом 10.4.1 ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» встановлено, що марку і вид реагентів, розрахункові дози реагентів слід встановлювати на основі попередніх досліджень відповідно до їх характеристик для різних періодів року в залежності від якості вихідної води та коригувати в період налагодження та експлуатації споруд.
Враховуючи наведене вище, вибір оптимального хімічного реагенту серед аналогів або еквівалентів (незважаючи на їх еквівалентний хімічний склад) для різних технологічних процесів очищення питної та стічної води потребує проведення лабораторних та промислових випробувань у місцевих умовах Замовника, оскільки ефективність процесу коагулювання залежить від одночасної дії трьох чинників, а саме: складу дисперсної системи вхідної води, яка різна для різних водозаборів, хімічного складу коагулянтів і технологічних параметрів коагулювання (використання флокулянтів, реагентів, дезінфектантів, способів коагулювання, тощо), прийнятих на підприємстві. Тобто технологічний процес очищення питної води – є складним багатоетапним та комплексним, на який впливають вищезазначені чинники і лише після експериментальних даних можливо визначити оптимальні дози коагулянту, конкретного виробника, та його ефективність, і як наслідок - визначити річну потребу коагулянту. Таким чином, Замовник дотримується принципу здійснення закупівлі - максимальна економія та ефективність.
З огляду на викладене, детально розглянувши вашу вимогу, Замовником не встановлено наявність підстав для її задоволення. Вимоги, встановлені у тендерній документації, відповідають вимогам чинного законодавства, не обмежують конкуренцію та не встановлюють дискримінаційних вимог.
Замовник жодним чином не обмежує виробників товару або їх представників щодо подання звернення на проведення лабораторних випробувань у лабораторії КП «Черкасиводоканал» з подальшим проведення промислових випробувань

Документи подані скаржником

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "НПП Лаваль" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "ЕКСТРАГРУП" Документи
Відхилено
Документи

Документи

17.04.2020 19:24
edr_identification.yaml

Публічні документи

16.04.2020 12:53
sign.p7s
16.04.2020 12:53
sign.p7s

Документи

17.04.2020 19:24
edr_identification.yaml

Документи

17.04.2020 19:24
edr_identification.yaml

Публічні документи

17.04.2020 09:15
sign.p7s

Аукціон

Початок:
06.05.2020 15:43
Завершення:
06.05.2020 16:04

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 06.05.2020 16:04

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг"
Пошук по цьому учаснику
28 896 480 UAH з ПДВ 27 990 000 UAH з ПДВ Документи
28 980 000 UAH з ПДВ 28 000 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

16.04.2020 12:53
sign.p7s
16.04.2020 12:53
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг"
#32713652
Пошук по цьому переможцю
Переможець 27 990 000 UAH з ПДВ 07.05.2020 12:31

Переможець

Дата і час публікації: 07.05.2020 12:31

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ТБ "Аква-Холдинг"
Пошук по цьому переможцю
#32713652
27 990 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 19.05.2020 00:00 - 30.04.2021 23:59
Номер 1989
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Підписаний контракт Укладений
27 990 000
20.05.2020 11:24
19.05.2020
sign.p7s Укладений
20.05.2020 12:01

Зміни до договору

Зміна сторонніх показників (курсу, тарифів...) 28.01.2021 16:49
Опис змін: Зміна джерел фінансування та реквізитів Замовника.
Номер договору: 1
Контракт:
Зміна сторонніх показників (курсу, тарифів...) 19.02.2021 11:01
Опис змін: Зміна джерел фінансування
Номер договору: 2
Контракт:
Зміна сторонніх показників (курсу, тарифів...) 25.03.2021 11:32
Опис змін: Зміна джерел фінансування
Номер договору: 3
Контракт:
Зміна сторонніх показників (курсу, тарифів...) 26.04.2021 11:55
Опис змін: Зміна джерел фінансування
Номер договору: 4
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 19.05.2020 — 30.04.2021
Сума оплати за договором: 27 917 089.49
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Контрольні слова у Q&A - Так

У питаннях/відповідях зустрічаються @|адрес|пошт що може бути ознакою неповної тендерної документації, яка вимагає коммунікації поза межами системи

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання