Виконання пам’яткоохоронних робіт на об’єкті культурної спадщини (багатошарове поселення Чаньків-1) під час будівництва обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н-03 Житомир – Чернівці

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-14-003411-a
  • 71350000-6 - Науково-технічні послуги в галузі інженерії
  • Завершена
Найменування замовника:
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області
Тип закупівлі
Переговорна процедура
Контактна особа замовника
Адуканець Леся Василівна, 380382783250 , tenderhm@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Хмельницький, 29000, Хмельницька область, вул. Свободи, 77
Дата укладення договору
27.04.20
Переможець
Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" Інституту археології Національної академії наук України
Очікувана вартість
6 287 303 UAH без ПДВ
Сума договору
5 239 419.47 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 27.04.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Непозбувна бентега
Обгрунтування
Голову тендерного комітету Нечая Л. Є., який повідомив, протокольним рішення тендерного комітету №31 від 14 квітня 2020 року був затверджений річний план закупівель на 2020 рік із змінами:
Виконання пам’яткоохоронних робіт на об’єкті культурної спадщини (багатошарове поселення Чаньків-1) під час будівництва обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н-03 Житомир – Чернівці. 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії.
Згідно робочого проекту на будівництво обходу м. Дунаївці на ділянці дорога Товсте – Дунаївці – Могилів-Подільський – державна дорога Н-03 Житомир – Чернівці (коригування), затвердженого наказом №124 від 12.04.2019 року Державним агентством автомобільних доріг України в зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва в главі 1. Підготовлення території будівництва в пункті 5. Вартість проведення археологічних досліджень, де кошторисна вартість становить 5 239,419 тисяч гривень без податку на додану вартість.
Розрахунок вартості обсягів рятівних археологічних досліджень та уточнення меж пам’ятки археології передбачено на підставі листа Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області №351 від 26.02.2019 року НДЦ Рятівній археологічній службі ІА НАНУ. Відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» усі археологічні роботи виконуються за рахунок коштів замовника будівництва. Кошторисну вартість археологічних робіт визначено згідно з ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно- вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво» на підставі Тимчасового збірника цін на науково-проектні роботи по нерухомих пам’яток історії та культури Української РСР (ТЗЦНПР-91) з застосуванням відповідних коефіцієнтів та індексів. Розрахунок зроблено по кошторисах за формою «2-П». для визначення обсягів пам’яткоохоронних робіт взято проектні рішення розроблені Хмельницьким відділом комплексного проектування ДП «Укрдіпродор» (м. Хмельницький) та результати додаткового обстеження. Площа археологічного нагляду відповідає площі охоронної зони об’єкта археології Чаньків-1 в межах смуги відведення під дорогу. Площа рятівних археологічних розкопок визначена в межах ділянок з частково збереженим культурним шаром і становить 3850 м².
Згідно Висновку №11 від 2 лютого 2012 року Відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області, зазначено:
«Відділ охорони пам’яток історії та культури, керуючись ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України, ч. 9, 10 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», ст. 7 Закону України «Про охорону археологічної спадщини», розглянувши поданий проект на будівництво дороги Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області погоджує даний проект щодо відведення земельної ділянки загальною площею 14,8900 га для будівництва дороги в обхід м. Дунаївці на ділянці а/д Товсте – Дунаївці – Могилів-Подільський до а/д Житомир – Чернівці за межами н/п сіл Чаньків та Січинці Дунаєвецького району Хмельницької області при умові проведення повного археологічного дослідження на ділянці площею 0,8000 га.
Земельна ділянка загальною площею 14,0900 га, що відводиться Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області, не належить до земель історико-культурного призначення.
Частина земельної ділянки площею 0,8000 га, знаходиться на території пам’ятки археології доби міді, раннього залізного віку та середньовіччя і належить до земель історико-культурного призначення, тому на підставі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» проведення земельних робіт на цій території можливе після повного археологічного дослідження (розкопок) археологічних об’єктів.
Особливі умови: згідно ст. 36 Закону України «Про охорону культурної спадщини» в разі виявлення під час земляних робіт знахідок археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов’язаний зупинити їхнє подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відділ охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області (29012, м. Хмельницький, вул. Свободи, 70, тел. 65-00-09) та орган місцевого самоврядування, на території якого проводяться земляні роботи.
Відновлення земляних робіт можливе лише згідно письмового дозволу органу охорони культурної спадщини – відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області – після завершення археологічних обстежень відповідної території.».
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області отримала від Національної академії наук України інститут археології науково-дослідний центр затверджений ЗВІТ про археологічні вишукування (розвідки) на «Будівництво обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н- 03 Житомир – Чернівці», проект 01-19-АВ, описано, що:
«У другій половині 80-х рр. ХХ ст. Володимиром Захар’євим було виявлено три давніх посилення біля села Чаньків Дунаєвецького району Хмельницької області. Інформацію про них у 1992 році було вміщено у краєзнавчому збірнику «Археологія Дунаєвеччини».
Багатошарове поселення Чаньків-1 розташоване на схід від села, за лісом, по обидва боки від безіменного водотоку, що впадає у річку Тернаву. За підйомним матеріалом дослідник відніс поселення до старожитностей трипільської і черняхівської культур, а також ранньослов’янського і давньоруського часу.
У 2011 році на замовлення Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Хмельницьким відділом дочірнього підприємства ДП НДС ОАСУ «Подільська археологія» ІА НАН України було обстежено ІІІ-ю чергу будівництва автомобільної дороги в обхід м. Дунаївці. У тому числі було повторно оглянуто територію поселення Чаньків-1. За результатами розвідкових робіт підтверджено попереднє датування пам’ятки та встановлено, що в межі проектованого будівництва потрапляє 0,8 га території відомого об’єкта археології.
Відповідно до висновку наукової археологічної експертизи та висновку органу охорони культурної спадщини замовнику будівництва дороги необхідно було забезпечити в межах смуги відведення виконання археологічних досліджень (розкопок) на площі бл. 8000 м².».
В постанові Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 року №316, зазначено:
«3. Археологічні розвідки, розкопки можуть проводити наукові працівники з досвідом проведення археологічних робіт, які застосовують наукові методики розкриття і фіксування археологічних об'єктів культурної спадщини, що гарантують можливість подальшого використання результатів досліджень як повноцінного джерела культурної спадщини. Інші земляні роботи на об'єктах культурної спадщини повинні проводитися під наглядом наукових працівників.
4. Археологічні розвідки, розкопки, інші земляні роботи на об'єктах культурної спадщини проводяться лише за наявності дозволів, які видаються Мінкультури. Форми дозволів затверджуються Мінкультури.
5. Дозвіл на проведення археологічних розвідок, розкопок видає Мінкультури на ім'я фізичної особи - наукового працівника за наявності у нього кваліфікаційного документа (відкритого листа), виданого Інститутом археології Національної академії наук, копія якого залишається у Мінкультури.
Забороняється передавати право на проведення зазначених у дозволі робіт іншій особі.».
Листом управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації №01-676 від 20.03.2019 року повідомило Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області та Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» (додається) про те, що:
«Управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації розглянуто звернення Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України від 15.03.2018 р. №018/19 щодо результатів археологічних розвідок в межах будівництва обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н-03 Житомир – Чернівці та межах повноважень повідомляємо наступне.
Відповідно до наданих матеріалів (Звіт про археологічні вишукування (розвідки), Акт технічного стану об’єкта культурної спадщини) експедицією НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України на ділянці дороги ПК 50 – ПК 60 додатково обстежено багатошарове поселення Чаньків-1. Під час цих робіт уточнено межі і місце розташування об’єкта археології та зафіксовано його актуальний стан збереження.
Звертаємо увагу, що об’єкт культурної спадщини Чаньків-1 частково пошкоджений земляними роботами та перебуває у зоні ризику подальшого руйнування внаслідок будівництва дороги.
Тому, для уникнення або пом’якшення негативного впливу на об’єкт археології Чаньків-1, Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області, як замовник будівництва зазначеної вище дороги, відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» зобов’язана забезпечити за власні кошти проведення рятівних археологічних розкопок на ділянках частково збереженого культурного шару на ПК 52 – ПК 57 в обсягах визначених науково-технічним звітом.
Враховуючи вище викладене, управління культури, національностей, релігії та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, в межах своїх повноважень та згідно з пунктами 9 і 10 частини 1 статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», погоджує виготовлену за результатами археологічного обстеження науково- технічну документацію (звіт).
Принагідно зазначаємо, що за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам’ятці орган охорони культурної спадщини може накладати на юридичну особу фінансові санкції, а за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин, вчинені службовою особою з використанням службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого (частина п’ята статті 298 Кримінального кодексу України).».
Враховуючи вище зазначене, пропоную відповідно до пункту 5 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» обрати, як виняток переговорну процедуру закупівлі з наступних підстав: «потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням» та провести переговорну процедуру з науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України.
Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України прийме участь у переговорній процедурі відповідно до пункту 5 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі». Переговорна процедура закупівлі обирається, як виняток з наступних підстав: «потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням», так, як 20 березня 2019 року був укладений договір №41/19 з науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України на «Археологічні вишукування (розвідки) для будівництва обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н-03 Житомир – Чернівці з верифікацією місця розташування об’єкта археології на ділянці дороги ПК 52 – ПК 57. 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії», №UA-2019-03-20-001602-c, а ці робіти є технологічно пов’язані з основними видами робіт, тому їх необхідно виконувати однією підрядною організацією, оскільки її заміна призведе до несумісності та виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з виконанням основного обсягу робіт експлуатацією та обслуговуванням.
У відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» стаття 35 частини 1 під час проведення переговорів учаснику необхідно подати документально підтверджену інформацію про відповідність кваліфікаційним вимогам відповідно статті 16 цього Закону, а саме:
- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Виконання пам’яткоохоронних робіт на об’єкті культурної спадщини (багатошарове поселення Чаньків-1) під час будівництва обходу м. Дунаївці від дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський до дороги Н-03 Житомир – Чернівці.
Джерело фінансування закупівлі - Державний бюджет України
ДК 021:2015: 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 14.04.2020 17:42

Учасник Пропозиція Документи
Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" Інституту археології Національної академії наук України
Пошук по цьому переможцю
#13800937
5 239 419.47 UAH Документи

Укладений договір


Строк дії 27.04.2020 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер 150/20
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір № 150І20 від 27.04.2020.pdf Укладений
5 239 419.47
27.04.2020 10:18
27.04.2020
sign.p7s Укладений
27.04.2020 10:20

Зміни до договору

Покращення якості предмета закупівлі 07.05.2020 12:57
Опис змін: 1. Пункт 3.1. , викласти в наступній редакції: 3.1. Ціна Договору згідно з кошторисом (Додаток 2 до Договору) та Протоколом узгодження договірної ціни (Додаток 1 до Договору) становить 5 239 419,47 грн. (п'ять мільйонів двісті тридцять дев'ять тисяч чотириста дев'ятнадцять гривень сорок сім копійок), без ПДВ (згідно з пунктом 197.1.22 статті 197 Податкового кодексу України). - 2020 рік 5 239 419,47 грн. (п'ять мільйонів двісті тридцять дев'ять тисяч чотириста дев'ятнадцять гривень сорок сім копійок); - 2021 рік - 0 грн. 2. Інші умови вищезазначеного договору, не пов’язані із даною додатковою угодою, залишаються незмінними і сторони підтверджують по них свої зобов’язання. 3. Додаткову угоду складено в двох примірниках українською мовою, які мають однакову юридичну силу. 4. Дана додаткова угода вступає в силу з моменту її підписання.
Номер договору: 1
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 27.04.2020 — 31.12.2021
Сума оплати за договором: 5 239 419.47
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання