Енергосервіс будівель Комунального підприємства “Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня” Дніпропетровської обласної ради”.

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-17-012439-b
  • 99999999-9 - Не відображене в інших розділах
  • Відмінена
Найменування замовника:
Комунальне підприємство "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня" Дніпропетровської обласної ради"
Тип закупівлі
esco
Контактна особа замовника
Рекеда Наталья, +380567136316 , odkb@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Дніпро, 49100, Дніпропетровська область, вул. Космічна, 13
Переможець
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСКО ЮА"
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 08.06.2020 17:00

Оскарження умов:

до 14.06.2020 00:00

Подання пропозицій:

18.06.2020 17:00

Початок аукціону:

08.07.2020 14:17

Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

Невідомо
Енергосервіс будівель Комунального підприємства “Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня” Дніпропетровської обласної ради”.
ДК 021:2015: 99999999-9 — Не відображене в інших розділах
Спецнорми: 000 — Спеціальні норми та інше

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-04-17-012439-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСКО ЦЕНТРАЛЬ", Код ЄДРПОУ:43187097
Дата подання: 04.05.2020 14:16
При вивченні тендерної документації, встановлено наявність дискримінаційних вимог та вимог, що порушують принципи здійснення публічних закупівель, визначених ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» в тендерній документації, не усунення яких порушує законне право учасників, гарантоване Законом України «Про публічні закупівлі» на участь в даних відкритих торгах, а саме:
1. Вимога встановити систему диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання на об'єкті енергосервісу, яка повинна відповідати вказаним технічним характеристикам Є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ Ч. 3 СТ. 3 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ГАРАНТУВАННЯ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МАСШТАБНОЇ ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ».
Вимога надати гарантійний лист - підтвердження від Виробника системи дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання, яку Учасник планує встановити, щодо її відповідності технічним характеристикам Є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ Ч. 3 СТ. 3 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ГАРАНТУВАННЯ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МАСШТАБНОЇ ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ», ОСКІЛЬКИ УЧАСНИК В СИЛУ АБЗАЦУ 1 ЦЬОГО ПУНКТУ НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ВСТАНОВЛЮВАТИ ВКАЗАНЕ ОБЛАДНЕННЯ В ОБОВ’ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ.
2. Вимога надати довідку в довільній формі щодо наявності досвіду з впровадження систем дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання та надати відгук в довільній формі від попереднього Замовника, на об'єкті/об'єктах якого було встановлено систему диспетчеризації та систему віддаленого управління та контролю за енергоспоживанням, щодо її надійності та ефективності в процесі використання Є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ Ч. 1 РОЗДІЛУ ІІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ГАРАНТУВАННЯ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МАСШТАБНОЇ ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ".
3. Вимога надати документальне підтвердження фінансової спроможності учасника для впровадження енергозберігаючих заходів, а саме значення чистого прибутку (збитку), що має додатне сальдо, відповідно до звіту про фінансові результати підприємства за 2019 рік фактично унеможливлює її виконання для підприємств створених у ІІ-IV кварталах 2019 року або у 2020 році. З ОГЛЯДУ НА ВИЩЕВИКЛАДЕНЕ, НЕ МАЄ МОЖЛИВОСТІ ДОКУМЕНТАЛЬНО ПІДТВЕРДИТИ ВИМОГУ, А ОТЖЕ ВИНИКАЄ НЕМОЖЛИВІСТЬ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ, ТОМУ ПОЛОЖЕННЯ ТД Є ДИСКРИМІНАЦІЙНИМИ. ДІЇ ЗАМОВНИКА Є ПОРУШЕННЯМ Ч. 3 СТ. 3 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ГАРАНТУВАННЯ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МАСШТАБНОЇ ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ»

ВИМАГАЄМО ВНЕСТИ ЗМІНИ У ТД ТА ВИКЛЮЧИТИ ДИСКРИМІНАЦІЙНІ ВИМОГИ.

Супровідний лист з обґрунтуванням додається.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

06.05.2020 10:39
1. Стосовно першого запитання:
Статтею 3 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” встановлені вимоги тендерної документації. Вичерпність цих вимог не зазначено жодним нормативно-правовим актом. Згідно із статтею 22 Закону України “Про публічні закупівлі” замовник закупівлі має право встановлювати в тендерній документації інші вимоги щодо надання будь-якої іншої інформації відповідно до законодавства, яку він вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Публічні закупівлі енергосервісу здійснюються за процедурами публічних закупівель у порядку, встановленому Законом України “Про публічні закупівлі” для закупівель послуг, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”. Встановлення системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання на об'єкті енергосервісу не є енергоефективним заходом, що впливає на рівень енергоефективності будівель. Встановлення вищезазначеної системи відноситься до організаційних заходів з енергоменеджменту, тобто дозволяє здійснювати безперервний контроль і аналіз за рівнем споживання енергії у будівлі та відповідно підтримувати досягнутий рівень споживання енергоресурсів після впровадження енергозберігаючих заходів. Запровадження систем енергетичного менеджменту є вимогою пункту 6 “Плану заходів із запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах”, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 732-р.
Таким чином Замовник не порушує законодавства в частині визначення переліку виконання конкретних енергоефективних заходів, оскільки встановлення системи енергомоніторингу (диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання) не належить до енергоефективних заходів. Вимога надає можливість Замовнику отримувати дані про споживання паливно-енергетичних ресурсів або енергоносіїв для верифікації та корегування досягнутої економії за енергосервісними договорами та мати доступ в онлайн режимі до даних про температури внутрішніх приміщень. Це дозволить аналізувати виконання санітарних норм та правил, що є вимогою до енергосервісних договорів згідно із пунктом 7 частини 2 статті 5 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”.
Вимога гарантійного листа в довільній формі від виробника системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання надає можливість підтвердити технічні характеристики устаткування системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання на об'єкті енергосервісу, та не є порушенням вимог частини 3 статті 3 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”. Інформаційна довідка лише підтверджує, що обладнання, яке виготовляється зазначеним виробником, відповідає всім заявленим в тендерній документації параметрам, які в свою чергу є усередненими та стандартними і не є унікальними для даного виду обладнання. Документи, які підтверджують всі якісні та технічні характеристика обладнання (копії паспортів якості чи декларації/сертифікати відповідності на запропоноване обладнання), Замовником не вимагалися в тендерній документації. Порушень, в частині наявності такої вимоги, відповідно, не має.
Гарантійний лист від Виробника в певній мірі доводить Замовнику, що Учасник процедури закупівлі планує встановити саме вказане обладнання та готовий нести відповідальність за якісне функціонування цього устаткування, що гарантуватиме задекларовану Учасником економію паливно-енергетичних ресурсів (енергоносіїв) внаслідок запровадження енергоефективних заходів за енергосервісним договором.

2. Стосовно другого запитання:
Замовником в тендерній документації вимагається надання довідки в довільній формі щодо наявності досвіду з впровадження систем дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання. У відповіді на перше запитання викладено обґрунтування, що зазначена система не є енергоефективним заходам, тому Замовник не встановлював кваліфікаційного критерію, передбаченого абзацом 4 частини 2 статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Щодо вимагання відгуку від іншого Замовника: вищезазначені інформаційні довідки не є документальним підтвердженням досвіду виконання технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних). Підтвердженням досвіду роботи є копії укладених та виконаних договорів з підтверджувальними документами щодо їх виконання, які не вимагаються Замовником в тендерній документації, а тому і порушень з боку Замовника не має.

3. Стосовно третього запитання:
Відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність” новостворені суб’єкти господарювання можуть мати перші звітні періоди менш за 12 місяців або не більш за 15 місяців (стаття 13 зазначеного Закону). Перший випадок відноситься до підприємств, державна реєстрація яких відбулася протягом року. Звітувати про перші результати господарської діяльності суб’єкт зобов’язаний за період від дати реєстрації по останній день календарного року. Другий випадок для суб’єктів, що зареєстровані наприкінці року в період із першого жовтня по 31 грудня. Для підприємства, що є платником податку на прибуток, вимога – скласти фінансову звітність від дати реєстрації до кінця року, оскільки під час подання річної декларації з податку на прибуток такий суб’єкт господарювання зобов’язаний долучити до зазначеної декларації фінансову звітність відповідно Податкового Кодексу України (пункт 137.5, пункт 46.2). Декларацію з податку на прибуток складають на основі показників фінансової звітності. Таким чином, в усіх випадках Учасник закупівлі має мати фінансову звітність за 2019 рік згідно вимог законодавства, що регулює бухгалтерську діяльність та оподаткування. Звинувачення Учасника закупівлі щодо бажання Замовника закупівлі штучно усунути небажаного учасника не має жодних обґрунтованих підстав. Вимога тендерної документації щодо підтвердження Учасником прибуткової діяльності Учасника за попередній рік, що може бути надана Учасником відповідно до викладеного вище, цілком відповідає чинному законодавству та виглядає абсолютно логічно з огляду на очікування значних приватних капіталовкладень з боку Учасника в енергоефективні заходи за результатами укладення енергосервісного договору.

Номер вимоги: UA-2020-04-17-012439-b.c2

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЛТЕК ЛАЙТ", Код ЄДРПОУ:41554727
Дата подання: 07.05.2020 12:05
Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 9 квітня 2015 року № 327-VIII встановлює правові та економічні засади ЗДІЙСНЕННЯ ЕНЕРГОСЕРВІСУ для підвищення енергетичної ефективності об’єктів державної та комунальної власності (преамбула до Закону).
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України від 9 квітня 2015 року № 327-VIII фактичний рівень споживання паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг визначається за показниками відповідних ЗАСОБІВ ОБЛІКУ/ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ та може бути скоригований з урахуванням змін кліматичних умов, температури зовнішнього повітря, призначення об’єкта енергосервісу, змін у конструкції або площі, порядку або режиму роботи об’єкта енергосервісу тощо.
Замовник не має права визначати у тендерній документації вимоги щодо встановлення обладнання, оскільки усі заходи визначає учасник. Окрім того на заходи енергоменеджменту вимоги Закону України від 9 квітня 2015 року № 327-VIII не поширюються.
Тому Ваша вимога встановити систему диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання на об'єкті енергосервісу Закону України від 9 квітня 2015 року № 327-VI та Закону України «Про публічні закупівлі». Прошу вилучити вказану вимогу.
Практика розгляду скарга Антимонопольного комітету України вказує на те, що довідки у довільній формі та листи-відгуки належать до категорії критеріїв документального підтвердження. Тому вимога надати гарантійний лист - підтвердження від Виробника системи дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання, яку Учасник планує встановити, щодо її відповідності технічним характеристикам; надати довідку в довільній формі щодо наявності досвіду з впровадження систем дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання та надати відгук в довільній формі від попереднього Замовника, на об'єкті/об'єктах якого було встановлено систему диспетчеризації та систему віддаленого управління та контролю за енергоспоживанням, щодо її надійності та ефективності в процесі використання є документальним підтвердженням досвіду виконання технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів.
Дана норма зазначена у ч. 5 ст. Закону України від 9 квітня 2015 року № 327-VI та набирає чинності з 01.01.2022 року, а тому пункт 2.9 додатку 7 до тендерної документації є незаконним.
Також вважаємо, що встановлення забезпечення виконання договору/або банківської гарантії обмежує можливість учасника взяти участь у закупівлі. Поряд з тим, такі вимоги Закону України від 9 квітня 2015 року № 327-VIII не передбачені та підлягають вилученню з тендерної документації.

Прошу невідкладно внести відповідні зміни до тендерної документації та привести її у відповідність чинному законодавству.

Оскільки аналогічні норми ідентичного змісту містяться у багатьох тендерних документаціях різних замовників з різних регіонів, а відповіді на вимоги інших учасників носять ідентичний зміст, вважаємо за доцільне звернутись до Державного бюро розслідувань та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України з заявою про створення злочинної організованої групи та зловживанням службовим становищем посадовими особами тендерного комітету Замовника. Також копію заяви буде направлено до Антимонопольного комітету України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

13.05.2020 16:19
Закон України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” встановлює правові та економічні засади здійснення енергосервісу для підвищення ефективності об'єктів державної та комунальної власності.
В розумінні пункту 2 статті 1 зазначеного вище Закону, енергосервіс - комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальнх послуг порівняно зі споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.
Згідно абзацу 9 преамбули Закону України “Про енергозбереження” енергозберігаючі (енергоефективні) заходи - заходи, спрямовані на впровадження та виробництво енергоефективних продукції, технологій та обладнання.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 1 Закону України “Про енергетичну ефективність будівель” заходами із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель є будівельні роботи, результатом виконання яких є підвищення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будівель та/або показників споживання енергетичних ресурсів інженерними системами.
До основних енергоефективних заходів на об'єкті енергосервісу відносяться, зокрема:
- підвищення термічного опору огороджувальних конструкцій будівель - термомодернізація будівель;
- модернізація внутрішніх та зовнішніх мереж систем тепло- та водопостачання (встановлення ІТП з погодним регулюванням, модернізація систем опалення, установлення балансувальних клапанів на стояках системи опалення, встановлення термостатичних вентилів та зарадіаторних екранів, утеплення внутрішніх трубопроводів, встановлення кліматичних панелей тощо);
- модернізація систем вентиляції;
- облік і регулювання споживання енергоресурсів і води;
- модернізація системи освітлення (встановлення сонячних колекторів, заміна існуючих ламп розжарювання на світлодіодні тощо);
- інші капітальні та організаційні заходи із реконструкції, що мають ефект зниження споживання енергоресурсів, енергоносіїв.
Враховуючи наведені вище норми профільних документів, а також перелік основних енергоефективних заходів можна зробити висновок, що встановлення системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання не є енергоефективним заходом. Фактично, вказана вище система відноситься до організаційних заходів з енергоменеджменту (“менеджменту з енергозбереження” в розумінні Закону України “Про енергозбереження” – система управління, спрямована на забезпечення раціонального використання споживачами паливно-енергетичних ресурсів), встановлення якої дозволить здійснювати безперервний контроль і аналіз за рівнем споживання енергоресурсів після впровадження енергозберігаючих заходів. В свою чергу, запровадження систем енергетичного менеджменту є вимогою пункту 6 “Плану заходів із запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах”, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 732-р та безпосередньо пов'язане із запровадженням енергосервісу.
Слід зазначити, що публічні закупівлі енергосервісу, згідно з частиною 1 статті 2 цього ж Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”, здійснюються за процедурами публічних закупівель у порядку, встановленому Законом України “Про публічні закупівлі” для закупівель послуг, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. Особливі вимоги до параметрів і показників, які повинна містити в обов'язковому порядку тендерна документація на закупівлю енергосервісу визначено частиною третьою статті 3 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”. Однак, інформації щодо того, що зазначені вимоги є вичерпними в вищезазначеній статті, не зазначено в жодному нормативно-правовому акті.
Враховуючи зазначене та керуючись частиною третьою статті 22 Закону України “Про публічні закупівлі”, Замовником зазначено в тендерній документації інформацію щодо встановлення системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання.
Оскільки встановлення зазначеної системи на об'єкті енергосервісу не належить до енергоефективних заходів, то зазначена в тендерній документації вимога Замовника не порушує законодавства в частині визначення переліку виконання конкретних енергоефективних заходів, а отже не є дискваліфікаційною та такою, що обмежує конкуренцію.
Разом з тим, враховуючи, що об'єктом енергосервісу є бюджетна установа, яка перебуває у віданні розпорядника бюджетних коштів, зазначена вище вимога щодо встановлення системи диспетчеризації та віддаленого управління і контролю (аналізу) енергоспоживання на об'єктах енергосервісунадасть можливість Замовнику дотримуватися законодавства, що регулює енергосервіс в бюджетній сфері, у тому числі:
- отримувати дані про споживання паливно-енергетичних ресурсів або енергоносіїв для верифікації та корегування досягнутої економії за енергосервісними договорами, що дозволятиме реалізовувати розрахунки згідно із вимогами Додатку 7 до Примірного енергосервісного договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 845 “Про затвердження Примірного енергосервісного договору”;
- оцінити якість та ефективність запроваджених на об'єктах енергосервісу енергоефективних заходів;
- контролювати виконавця енергосервісу (зокрема, за датчиками температури внутрішніх приміщень) щодо забезпечення під час енергосервісного договору узгоджені сторонами та/або визначені законодавством режими та умови використання паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг (включаючи повітряно-тепловий режим, штучне освітлення, інші характеристики, що відповідають вимогам у сфері організації праці, утримання будинків, будівель, споруд), що є істотною умовою енергосервісного договору згідно із пунктом 7 частини 2 статті 5 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”.

Згідно частини 5 статті 3 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” Замовник не встановлює кваліфікаційний критерій, передбачений абзацом четвертим частини другої статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі”. Замовник може встановлювати такий кваліфікаційний критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів. У разі встановлення такого критерію та переліку документів, що підтверджують інформацію учасників процедури закупівлі про відповідність їх такому критерію, вони зазначаються Замовником у тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі) (набирає чинності з 1 січня 2022 року).
Обмежене право Замовника встановлювати кваліфікаційний критерій, передбачений абзацом четвертим частини другої статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі” не позбавляє права Замовника обґрунтовано вимагати документи в рамках інших вимог тендерної документації.
Таким чином, Замовником в тендерній документації вимагається лише надання довідки в довільній формі щодо наявності досвіду з впровадження систем дистанційного аналізу та контролю енергоспоживання (а саме: виконання робіт, в рамках яких впроваджувалися системи диспетчеризації та системи віддаленого управління та контролю із зазначенням об'єкта (місця) та дати встановлення), що не є кваліфікаційним критерієм в розумінні абзацу четвертого частини другої статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі".
Також, в тендерній документації вимагається надання відгуку в довільній формі від попереднього Замовника, на об'єкті/ об'єктах якого було встановлено систему диспетчеризації та систему віддаленого управління та контролю за енергоспоживанням, щодо її надійності та ефективності в процесі використання, який в даному випадку, дає змогу оцінити надійність Виконавця енергосервісу та ефективність запропонованого до встановлення обладнання.
Вищезазначені інформаційні довідки не є документальним підтвердженням досвіду виконання технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних ) та інших заходів, оскільки документальним підтвердженням досвіду роботи є, в першу чергу, копії укладених та викнаних договорів з підтверджувальними документами щодо їх виконання (форми КБ-3, КБ-2, накладних, Актів виконаних робіт/наданих послуг тощо), які не вимагаються Замовником в тендерній документації, а тому і порушень з боку Замовника не має.
Враховуючи викладене, та з точки зору ефективного використання бюджетних коштів, цілком обґрунтовано виглядає бажання Замовника мати надійного виконавця послуг, який встановить якісне та ефективне обладнання у визначені договором строки та виконає всі взяті зобов'язання щодо досягнення певного рівня економії енергоносіїв.

Також інформуємо, що вимога щодо вилучення з тендерної документації “встановлення забезпечення виконання договору/або банківської гарантії, що обмежує можливість учасника взяти участь у закупівлі”, є безпідставною та необґрунтованою, оскільки Замовником, в умовах тендерної документації, забезпечення виконання договору про закупівлю не вимагається.


Документи подані скаржником

Документи

13.05.2020 16:19
1.pdf
13.05.2020 16:19
2.pdf
13.05.2020 16:19
3.pdf
13.05.2020 16:19
4.pdf

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-04-17-012439-b.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСКО ЦЕНТРАЛЬ", Код ЄДРПОУ:43187097
Пошук по цьому автору
Дата подання: 13.05.2020 21:25

Скарга на дискримінаційні вимоги у тендерній документації.

Тендерна документація містить вимоги не передбачені законодавством, які є дискримінаційними та обмежують участь учасника.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 18.05.2020 19:23

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСКО ЮА" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСКО ЦЕНТРАЛЬ" Документи
Відмовлено
Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГІДРОМОНТАЖ" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КИЇВЕСКО" Документи
Допущено до аукціону
Документи

Документи

18.06.2020 17:01
edr_identification.yaml

Публічні документи

18.05.2020 13:53
Висновок СЕС.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 6.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 5.pdf
18.05.2020 13:53
GSMK-Нацком-01--bk.pdf
18.05.2020 13:53
GSMK-318-ТУ.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 8.pdf
18.05.2020 13:53
Лист - відгук.pdf
18.05.2020 13:53
Санкції.pdf
18.05.2020 13:54
Наказ.JPG
18.05.2020 13:54
Стаття 17.pdf
18.05.2020 13:54
Паспорт _ _НН.pdf
18.05.2020 13:54
Протокол.pdf
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s
13.07.2020 22:26
Дод 4.pdf
13.07.2020 22:26
Стаття 17.pdf
13.07.2020 22:26
МВС.jpg
13.07.2020 22:26
Дод 6.pdf
13.07.2020 22:26
Дод 5.pdf
13.07.2020 22:26
ДПС.pdf
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s

Документи

18.06.2020 17:01
edr_identification.yaml

Документи

18.06.2020 17:02
edr_identification.yaml

Документи

18.06.2020 17:02
edr_identification.yaml

Публічні документи

18.06.2020 14:27
Протокол 22.pdf
18.06.2020 14:27
Протокол 23.pdf
18.06.2020 14:28
Витяг з ЄДР.pdf
18.06.2020 14:28
Відгук.PDF
18.06.2020 14:29
sign.p7s
18.06.2020 14:29
sign.p7s

Конфіденційні документи

18.06.2020 14:27
Паспорт-код Даценко.pdf

Причина конфіденційності

Приватні документи керівника підприємства

Аукціон

Початок:
08.07.2020 14:17
Завершення:
08.07.2020 14:44

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 08.07.2020 14:44

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КИЇВЕСКО"
Пошук по цьому учаснику
7 739 277.30 UAH з ПДВ 5 335 939.69 UAH з ПДВ Документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГІДРОМОНТАЖ"
Пошук по цьому учаснику
7 250 665.35 UAH з ПДВ 8 274 245.10 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСКО ЮА"
Пошук по цьому учаснику
9 226 699.01 UAH з ПДВ 10 573 514.22 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

18.06.2020 14:29
sign.p7s
18.06.2020 14:29
sign.p7s
18.06.2020 14:28
Відгук.PDF
18.06.2020 14:28
Витяг з ЄДР.pdf
18.06.2020 14:27
Протокол 23.pdf
18.06.2020 14:27
Протокол 22.pdf

Конфіденційні документи

18.06.2020 14:27
Паспорт-код Даценко.pdf

Обгрунтування конфіденційності

Приватні документи керівника підприємства

Публічні документи

13.07.2020 22:28
sign.p7s
13.07.2020 22:28
sign.p7s
13.07.2020 22:26
ДПС.pdf
13.07.2020 22:26
Дод 5.pdf
13.07.2020 22:26
Дод 6.pdf
13.07.2020 22:26
МВС.jpg
13.07.2020 22:26
Стаття 17.pdf
13.07.2020 22:26
Дод 4.pdf
09.06.2020 22:19
sign.p7s
09.06.2020 22:19
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 14:43
sign.p7s
18.05.2020 13:54
Протокол.pdf
18.05.2020 13:54
Паспорт _ _НН.pdf
18.05.2020 13:54
Стаття 17.pdf
18.05.2020 13:54
Наказ.JPG
18.05.2020 13:53
Санкції.pdf
18.05.2020 13:53
Лист - відгук.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 8.pdf
18.05.2020 13:53
GSMK-318-ТУ.pdf
18.05.2020 13:53
GSMK-Нацком-01--bk.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 5.pdf
18.05.2020 13:53
Дод 6.pdf
18.05.2020 13:53
Висновок СЕС.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСКО ЮА"
#41543652
Пошук по цьому переможцю
Переможець 10 573 514.22 UAH з ПДВ 13.07.2020 15:51

Переможець

Дата і час публікації: 13.07.2020 15:51

Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕСКО ЮА"
Пошук по цьому переможцю
#41543652
10 573 514.22 UAH з ПДВ Документи

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
28.09.2020 11:57
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Відповідно до абзацу 1 пункту 1 статті 31 Закону Замовник відміняє торги у разі відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.
Документи
28.09.2020 11:56 Протокол.pdf
28.09.2020 11:57 sign.p7s

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання