Придбання та монтаж збірно-розбірних трибун для глядачів на 2 000 (дві тисячі) посадкових місць для Дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-30-000018-a
  • 37450000-7 - Спортивний інвентар для полів і кортів
  • Відмінена
Найменування замовника:
Централізована бухгалтерія дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Марянов Іван Дмитрович, 380634007234 , i.maryanov@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 02098, Київська область, проспект П.Тичини,18
Очікувана вартість
3 900 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 4.10.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 05.05.2020 16:00

Оскарження умов:

до 11.05.2020 00:00

Подання пропозицій:

15.05.2020 16:00

Початок аукціону:

18.05.2020 15:54

Очікувана вартість
3 900 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
19 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 Одиниця
Придбання та монтаж збірно-розбірних трибун для глядачів на 2 000 (дві тисячі) посадкових місць для Дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет»
ДК 021:2015: 37450000-7 — Спортивний інвентар для полів і кортів

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

уточнення щодо монтажу

Дата подання: 04.05.2020 13:59
Дата відповіді: 05.05.2020 10:44
Прохання уточнити інформацію щодо монтажу/демонтажу. Необхідно здійснити монтаж на тимчасовому місці, потім демонтувати, перевезти і ще раз монтувати вже на новому - остаточному місці? Якщо так, то уточніть адреси обох монтажів.

відповідь:

Передбачено тимчасовий монтаж на Контрактовій площі для проведення заходів. Після закінчення демонтаж і подальший монтаж в Парку партизанської слави вул. Тростянецька, 60

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-04-30-000018-a.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВИЙ КОМПЛЕКС "МЕРКУРІЙ", Код ЄДРПОУ:35563660
Дата подання: 05.05.2020 13:46
1) Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (зі змінами та доповненнями) (далі – Закону) оголошення про проведення відкритих торгів безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.21 Закону тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об’єктом авторського права та/або суміжних прав.

Замовником не опубліковано відповідно до вимог чинного законодавства оголошення про проведення відкритих торгів. Вимагаємо відповідно до вимог чинного законодавства коректно відобразити дану закупівлю з дотриманням ч.2 ст.21 Закону.


2) Відповідно до п.3 ч.2 ст.21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію про кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону.
Відповідно до п.5 та п.6 ч.2 ст.22 Закону у тендерній документації зазначаються відомості про кількість товару та місце його поставки та місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

У зв’язку з відсутністю оголошення про проведення відкритих торгів неможливо визначити кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.
Відповідно до п.4.3 розділу 4 тендерної документації:
- «Місце виконання робіт: м. Київ, вул. Зрошувальна,4а,02099»;
- «Кількість товару визначена у Технічному завданні замовника (Додаток 1 до цієї Тендерної документації)».
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 1.1. Вимоги до розмірів Товару, однак детальний опис вимог щодо розмірів товару не зазначений, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить ще один пункт 1.1. Товар, що планується закупити: збірно-розбірні трибуни для глядачів згідно стандартів та вимог Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу України, загальною кількість – 4 шт., на 2000 посадкових місць. Жодного опису, жодного посилання на стандарти та вимоги Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу України ані тендерна документації, ані додатки до неї – не містять, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 2.1. Збірно-розбірні трибуни повинні відповідати стандартам безпеки та експлуатації Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу. Жодного опису, жодного посилання на стандартам безпеки та експлуатації Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу, ані тендерна документації, ані додатки до неї – не містять, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 3. Комплектність поставки, де Замовником вже зазначається, товар, що планується закупити загальною кількістю не 4 шт., а – 6 шт. (Трибуна – 4 шт., Інструкція експлуатації – 1 шт., Монтажна схема – 1 шт.), що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить:
- пункт 4.1 Ціна пропозиції повинна враховувати транспортування товару та подальший монтаж в межах міста;
- пункт 4.2 Ціна пропозиції повинна враховувати демонтаж товару і транспортування товару на місті постійної експлуатації вказаної Замовником та подальший монтаж в межах міста;
- пункт 6.1 Товар постачається Постачальником та монтується на території наданої Замовником, протягом 7-ми календарних днів з моменту подачі заявки Замовником;
- пункт 6.2 Після проведення використання, передбачити демонтаж і перевезення конструкції та монтаж на місті постійної експлуатації вказаної Замовником.
У разі, якщо Товар, представлений на торги, не відповідає технічним вимогам Замовника або Учасник не в змозі виконати умови, висунуті Замовником, тендерна пропозиція відхиляється.
Постає ряд запитань.
1. Яке все ж таки місце поставки товару?
2. Де чітка дислокація щодо поставки та переміщення по «в межах міста» товару? Що значить «вказаної Замовником»?
3. Яка передбачається кількість монтажних робіт?
4. Яка передбачається кількість демонтажних робіт?
5. Що значить «транспортування товару на місті постійної експлуатації»?..

Відсутність чітких вимог в технічній специфікації до товару, що підлягає постачанню дає привід Замовнику на свій погляд приймати рішення щодо вподобань на товар та маніпулювати цим, оскільки «У разі, якщо Товар, представлений на торги, не відповідає технічним вимогам Замовника або Учасник не в змозі виконати умови, висунуті Замовником, тендерна пропозиція відхиляється»!!!

Додатково звертаємо увагу, що на публічній сторінці Замовником зазначено:




Виникають ще запитання…. Скільки ж всього товару підлягає до постачання за предметом даної закупівлі???

Вимагає внести всі необхідні зміни до тендерної документації, які відповідатимуть вимогам чинного законодавства України, які міститимуть прозорі вимоги як до самого товару та до робіт, що маю бути виконані, без будь яких дискримінаційних умов та обмежень для потенційних учасників, та чітко зазначити: кількість товару, що підлягає постачанню; габаритні розміри товару, що підлягає постачанню (ширина, висота, довжина); орієнтовний колір товару, що підлягає постачанню; місце першого монтажу, обов’язковість демонтажу та місце другого монтажу, тощо. Всі зазначені параметри впливають на розрахунок ціни на товар, однак Замовник позбавляє права учасників коректно прорахувати дану ціну.

3) Відповідно до пп.8.1 п.8 розділу ІІІ учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, або інформацію у довільній формі щодо незалучення такого (таких) субпідрядника/співвиконавця (або так само залучення їх в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю).
Відповідно до п.18 ч.2 ст. 22 Закону у тендерній документації зазначається вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Просимо Замовника визначитись з тим, що все ж таки є предметом даної закупівлі: товар, роботи чи послуги.
У випадку, якщо все ж таки предметом буде товар, то прибрати вимогу щодо надання учасниками в складі своєї тендерної пропозиції «інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, або інформацію у довільній формі щодо незалучення такого (таких) субпідрядника/співвиконавця (або так само залучення їх в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю)» як таку, що не відповідає нормам чинного законодавства України.

4) Відповідно до умов Додатку № 3 до тендерної документації передбачено: «Всі документи та інформація, що подаються в складі тендерної пропозиції, завантажуються в сканованому вигляді (електронні копії, скановані з оригіналу документу або нотаріально засвідченої копії документу, або копії документу, засвідченої Учасником належним чином такої, що містить підпис уповноваженої особи Учасника та відбиток печатки Учасника, якщо Учасник здійснює свою діяльність з використанням печатки), учаснику не заборонено подавати документи у іншому форматі, але на документах має бути присутня підпис уповноваженої особи та відбиток печатки (у разі наявності)».
Відповідно до умов Додатку № 4 до тендерної документації передбачено: «Тендерна пропозиція подається у сканованому вигляді за підписом уповноваженої посадової особи Учасника, пронумерована та скріплена печаткою. Ця вимога не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно з чинним законодавством, за винятком оригіналів чи нотаріально завірених документів, виданих учаснику іншими організаціями (підприємствами, установами)».
Відповідно до ч.5 ст. 22 Закону Замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Вимагаємо відкорегувати дану вимогу у відповідності до вимог чинного законодавства України.

5) В пункті 1 Додатку № 2 до тендерної документації зазначено, що учасники повинні надати довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для постачання товару (виконання робіт, надання послуг). Відповідно до зразка зазначеної довідки в четвертій колонці зазначено: «Право власності: на балансі підприємства або орендується».
Дана вимога передбачається до заповнення лише учасниками – юридичними особами, які відповідно до чинного законодавства ведуть баланси підприємства. Фізичні особи, в тому числі фізичні особи-підприємці, не є підприємствами та відповідно до чинного законодавства не ведуть баланси «підприємства».
Окрім цього, обладнання та матеріально-технічна база можуть бути не лише власністю або орендуватися, а відповідно до чиного законодавства є ще такі поняття як «надання послуг», «лізинг» тощо.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Вимагаємо Додаток № 2 до тендерної документації привести у відповідність до норм чинного законодавства України.

6) Відповідно до п.1 розділу І тендерної документації передбачено, що учасники в складі своєї тендерної пропозиції повинні надати «документи, що підтверджують повноваження відповідної особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції».
Відповідно до пп.1.5. п.1 розділу І тендерної документації передбачено, що «повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції уповноваженої особи учасника процедури закупівлі підтверджується: для посадових (службових) осіб учасника, які уповноважені підписувати документи пропозиції та вчиняти інші юридично значущі дії від імені учасника на підставі положень установчих документів – розпорядчий документ про призначення (обрання) на посаду відповідної особи (наказ про призначення та/ або протокол зборів засновників, тощо); для осіб, що уповноважені представляти інтереси учасника під час проведення процедури закупівлі, та які не входять до кола осіб, які представляють інтереси учасника без довіреності – довіреність, оформлена у відповідності до вимог чинного законодавства, із зазначенням повноважень повіреного, разом з документами, що у відповідності до цього пункту підтверджують повноваження посадової (службової) особи учасника, що підписала від імені учасника вказану довіреність.
У разі якщо тендерна пропозиція подається об'єднанням учасників, до неї обов'язково включається документ про створення такого об'єднання».
В Додатку № 4 до тендерної документації вказано, що «повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції Учасника процедури закупівлі підтверджується випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи Учасника на підписання документів».
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Знову ж таки з вищенаведеного встановлено, що Замовник в тендерній документації надає роз’яснення щодо надання вище перелічених документів для учасників – юридичних осіб, однак жодним чином не роз’яснює, які саме документи в підтвердження своїх повноважень повинні надати фізичні особи, в тому числі фізичні особи-підприємці, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.

7) Відповідно до Додатку № 6 до тендерної документації в складі тендерної пропозиції учасників повинен міститись Лист-згода (для фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб).
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Просимо роз’яснити, ким саме повинен бути наданий даний Лист-згода, адже посилання «для фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб» не містить чіткого визначення, кого саме стосується дана вимога чи фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб як учасників, чи фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб як інших осіб, залучених до поставки товару/ надання послу/ виконання робіт за даним предметом закупівлі тощо, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.

8) Відповідно до умов Додатку № 3 до тендерної документації зазначено: «На інформації наданої в довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завіреної печаткою (у разі наявності) учасника має бути зазначено дату формування інформації та її вихідний номер;

Всі документи та інформація, що подаються в складі тендерної пропозиції, завантажуються в сканованому вигляді (електронні копії, скановані з оригіналу документу або нотаріально засвідченої копії документу, або копії документу, засвідченої Учасником належним чином такої, що містить підпис уповноваженої особи Учасника та відбиток печатки Учасника, якщо Учасник здійснює свою діяльність з використанням печатки), учаснику не заборонено подавати документи у іншому форматі, але на документах має бути присутня підпис уповноваженої особи та відбиток печатки (у разі наявності).

Документи та інформація, що не передбачені законодавством для учасників – фізичних осіб, у т.ч. фізичних осіб – підприємців, не подаються ними у складі пропозиції. У такому випадку учасником подається довідка в довільній формі з обґрунтуванням, на якій підставі даний документ не може бути подано.

Усі документи (за винятком оригіналів та нотаріально завірених копій) повинні бути завіренні підписом уповноваженої особи та власною печаткою Учасника (ця вимога не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно з чинним законодавством);

За достовірність наданих документів відповідальність безпосередньо несе Учасник.

Учасник торгів – нерезиденти для виконання вимог щодо подання документів, передбачених у даному додатку документації подають у складі своєї пропозиції, документи передбачені законодавством країн, де вони зареєстровані.»

Вимагає надати роз’яснення саме чого стосуються всі вищезазначені вимоги, а саме:
- вищезазначені вимоги стосуються всієї тендерної документації?;
- чи вищезазначені вимоги стосуються лише Додатку № 3 до тендерної документації?;
- чи вищезазначені вимоги стосуються лише «документів які надає Переможець торгів для підтвердження відповідності пропозиції вимогам визначеним в ст.17 Закону»?


На підставі всього вищевикладеного вимагає тендерну документацію з усіма додатками до неї привести у відповідність до норм чинного законодавства України та всі вимоги та умови якої відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, та відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

07.05.2020 11:14
1) Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (зі змінами та доповненнями) (далі – Закону) оголошення про проведення відкритих торгів безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.21 Закону тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об’єктом авторського права та/або суміжних прав.

Замовником не опубліковано відповідно до вимог чинного законодавства оголошення про проведення відкритих торгів. Вимагаємо відповідно до вимог чинного законодавства коректно відобразити дану закупівлю з дотриманням ч.2 ст.21 Закону.

Закупівля відображена згідно п.2. ст. 21 ЗУ «Про публічні заукупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (зі змінами та доповненнями) (далі – Закону) де оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію:
1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;
2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);
3) кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
4) очікувана вартість предмета закупівлі;
5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
6) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;
7) умови оплати;
8) мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції;
9) розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
10) дата та час розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону;
11) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі або в грошових одиницях;
12) математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування).
В оголошенні про проведення відкритих торгів може зазначатися інша інформація.
Що й було зроблено.

2) Відповідно до п.3 ч.2 ст.21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію про кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону у тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону.
Відповідно до п.5 та п.6 ч.2 ст.22 Закону у тендерній документації зазначаються відомості про кількість товару та місце його поставки та місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги. Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

У зв’язку з відсутністю оголошення про проведення відкритих торгів неможливо визначити кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.
Відповідно до п.4.3 розділу 4 тендерної документації:
- «Місце виконання робіт: м. Київ, вул. Зрошувальна,4а,02099»;
- «Кількість товару визначена у Технічному завданні замовника (Додаток 1 до цієї Тендерної документації)».
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 1.1. Вимоги до розмірів Товару, однак детальний опис вимог щодо розмірів товару не зазначений, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить ще один пункт 1.1. Товар, що планується закупити: збірно-розбірні трибуни для глядачів згідно стандартів та вимог Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу України, загальною кількість – 4 шт., на 2000 посадкових місць. Жодного опису, жодного посилання на стандарти та вимоги Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу України ані тендерна документації, ані додатки до неї – не містять, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 2.1. Збірно-розбірні трибуни повинні відповідати стандартам безпеки та експлуатації Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу. Жодного опису, жодного посилання на стандартам безпеки та експлуатації Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу, ані тендерна документації, ані додатки до неї – не містять, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить пункт 3. Комплектність поставки, де Замовником вже зазначається, товар, що планується закупити загальною кількістю не 4 шт., а – 6 шт. (Трибуна – 4 шт., Інструкція експлуатації – 1 шт., Монтажна схема – 1 шт.), що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.
Додаток № 1 до тендерної документації містить:
- пункт 4.1 Ціна пропозиції повинна враховувати транспортування товару та подальший монтаж в межах міста;
- пункт 4.2 Ціна пропозиції повинна враховувати демонтаж товару і транспортування товару на місті постійної експлуатації вказаної Замовником та подальший монтаж в межах міста;
- пункт 6.1 Товар постачається Постачальником та монтується на території наданої Замовником, протягом 7-ми календарних днів з моменту подачі заявки Замовником;
- пункт 6.2 Після проведення використання, передбачити демонтаж і перевезення конструкції та монтаж на місті постійної експлуатації вказаної Замовником.
У разі, якщо Товар, представлений на торги, не відповідає технічним вимогам Замовника або Учасник не в змозі виконати умови, висунуті Замовником, тендерна пропозиція відхиляється.
Постає ряд запитань.
1. Яке все ж таки місце поставки товару?
1. Контрактова площа
2. Тростянецька 60

2. Де чітка дислокація щодо поставки та переміщення по «в межах міста» товару? Що значить «вказаної Замовником»?
В межах міста, визначається від місця, яке надає керівництво міста Києва для проведення заходу.

3. Яка передбачається кількість монтажних робіт?
Ця інформація залежить від Виконавця та його пропозицій щодо виконання закупівлі, його бачення, фаху, вміння, та можливості. Замовник не повинен здійснювати технологічні та технічні рішення щодо виконання тендерної закупівлі.
4. Яка передбачається кількість демонтажних робіт?
В даному випадку питання щодо кількості демонтажних робіт абсурдне, оскільки лише Виконавець тендерної закупівлі повинен знати обсяг монтажних робіт та у подальшому демнотажних. Оскільки саме його обладнання на яке буде наданий паспорт об’єкта, буде саме ним і демонтуватись перевозить на інше місце та монтуватись знову. Тому питання а як і у який спосіб чи кількість робити не є зоною відповідальності замовника а лише Виконавця. Якщо у Виконавця немає бачення як та яким чином це здійснити то відповідно такий учасник не має відповідного фаху та досвіду робіт.

5. Що значить «транспортування товару на місті постійної експлуатації»?..
Питання знову без розуміння та досвіду відповідних робіт. Транспортування значить, що переможець закупівлі після монтажу обладнання на місці проведення міського заходу, повинен демонтувати обладнання та перевезти його з подальшим монтажем у місце постійного розташування. Адреси вже зазначались.

Відсутність чітких вимог в технічній специфікації до товару, що підлягає постачанню дає привід Замовнику на свій погляд приймати рішення щодо вподобань на товар та маніпулювати цим, оскільки «У разі, якщо Товар, представлений на торги, не відповідає технічним вимогам Замовника або Учасник не в змозі виконати умови, висунуті Замовником, тендерна пропозиція відхиляється»!!!

Саме так, Виконавець має широкий спектр здійснення виконання цієї закупівлі без жодних дискримінацій .

Додатково звертаємо увагу, що на публічній сторінці Замовником зазначено:

Виникають ще запитання…. Скільки ж всього товару підлягає до постачання за предметом даної закупівлі???

Вимагає внести всі необхідні зміни до тендерної документації, які відповідатимуть вимогам чинного законодавства України, які міститимуть прозорі вимоги як до самого товару та до робіт, що маю бути виконані, без будь яких дискримінаційних умов та обмежень для потенційних учасників, та чітко зазначити: кількість товару, що підлягає постачанню; габаритні розміри товару, що підлягає постачанню (ширина, висота, довжина); орієнтовний колір товару, що підлягає постачанню; місце першого монтажу, обов’язковість демонтажу та місце другого монтажу, тощо. Всі зазначені параметри впливають на розрахунок ціни на товар, однак Замовник позбавляє права учасників коректно прорахувати дану ціну.

На дане питання надаємо відповідь, що тендерні вимоги по обладнанню надані у тому обсязі, що вимагаються Всесвітньої Федерації міні-футболу та Федерації міні-футболу для таких заходів, прописувати особисті вимоги під якого небудь учасника замовник не має жодного права. Прописувати які небудь дискримінаційні вимоги Замовник теж не має права. Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Якщо у можливого учасника виникають питання, щодо реалізації виробництва, монтажу та демонтажу обладнання, варіантів технічного та технологічного здійснення, за які повинен особисто відповідати Виконавець – то все це вказує на відсутність досвіду відповідних робіт у можливого учасника.

3) Відповідно до пп.8.1 п.8 розділу ІІІ учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, або інформацію у довільній формі щодо незалучення такого (таких) субпідрядника/співвиконавця (або так само залучення їх в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю).
Відповідно до п.18 ч.2 ст. 22 Закону у тендерній документації зазначається вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Просимо Замовника визначитись з тим, що все ж таки є предметом даної закупівлі: товар, роботи чи послуги.
У випадку, якщо все ж таки предметом буде товар, то прибрати вимогу щодо надання учасниками в складі своєї тендерної пропозиції «інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, або інформацію у довільній формі щодо незалучення такого (таких) субпідрядника/співвиконавця (або так само залучення їх в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю)» як таку, що не відповідає нормам чинного законодавства України.

Повний об’єм закупівлі та вимог та тендерного завдання є на сторінці закупівлі, ознайомлюйтесь уважно. Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-30-000018-a 37450000-7 - Спортивний інвентар для полів і кортів.
Згідно Статті 16. Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі
1. Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
2. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
3. У разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).
Якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.

4) Відповідно до умов Додатку № 3 до тендерної документації передбачено: «Всі документи та інформація, що подаються в складі тендерної пропозиції, завантажуються в сканованому вигляді (електронні копії, скановані з оригіналу документу або нотаріально засвідченої копії документу, або копії документу, засвідченої Учасником належним чином такої, що містить підпис уповноваженої особи Учасника та відбиток печатки Учасника, якщо Учасник здійснює свою діяльність з використанням печатки), учаснику не заборонено подавати документи у іншому форматі, але на документах має бути присутня підпис уповноваженої особи та відбиток печатки (у разі наявності)».
Відповідно до умов Додатку № 4 до тендерної документації передбачено: «Тендерна пропозиція подається у сканованому вигляді за підписом уповноваженої посадової особи Учасника, пронумерована та скріплена печаткою. Ця вимога не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно з чинним законодавством, за винятком оригіналів чи нотаріально завірених документів, виданих учаснику іншими організаціями (підприємствами, установами)».
Відповідно до ч.5 ст. 22 Закону Замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Вимагаємо відкорегувати дану вимогу у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

5) В пункті 1 Додатку № 2 до тендерної документації зазначено, що учасники повинні надати довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для постачання товару (виконання робіт, надання послуг). Відповідно до зразка зазначеної довідки в четвертій колонці зазначено: «Право власності: на балансі підприємства або орендується».
Дана вимога передбачається до заповнення лише учасниками – юридичними особами, які відповідно до чинного законодавства ведуть баланси підприємства. Фізичні особи, в тому числі фізичні особи-підприємці, не є підприємствами та відповідно до чинного законодавства не ведуть баланси «підприємства». Окрім цього, обладнання та матеріально-технічна база можуть бути не лише власністю або орендуватися, а відповідно до чиного законодавства є ще такі поняття як «надання послуг», «лізинг» тощо. Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Вимагаємо Додаток № 2 до тендерної документації привести у відповідність до норм чинного законодавства України.

Згідно статті 16. Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі
1. Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
2. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
3. У разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).
Якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.

6) Відповідно до п.1 розділу І тендерної документації передбачено, що учасники в складі своєї тендерної пропозиції повинні надати «документи, що підтверджують повноваження відповідної особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції».
Відповідно до пп.1.5. п.1 розділу І тендерної документації передбачено, що «повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції уповноваженої особи учасника процедури закупівлі підтверджується: для посадових (службових) осіб учасника, які уповноважені підписувати документи пропозиції та вчиняти інші юридично значущі дії від імені учасника на підставі положень установчих документів – розпорядчий документ про призначення (обрання) на посаду відповідної особи (наказ про призначення та/ або протокол зборів засновників, тощо); для осіб, що уповноважені представляти інтереси учасника під час проведення процедури закупівлі, та які не входять до кола осіб, які представляють інтереси учасника без довіреності – довіреність, оформлена у відповідності до вимог чинного законодавства, із зазначенням повноважень повіреного, разом з документами, що у відповідності до цього пункту підтверджують повноваження посадової (службової) особи учасника, що підписала від імені учасника вказану довіреність.
У разі якщо тендерна пропозиція подається об'єднанням учасників, до неї обов'язково включається документ про створення такого об'єднання».
В Додатку № 4 до тендерної документації вказано, що «повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції Учасника процедури закупівлі підтверджується випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи Учасника на підписання документів».
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Знову ж таки з вищенаведеного встановлено, що Замовник в тендерній документації надає роз’яснення щодо надання вище перелічених документів для учасників – юридичних осіб, однак жодним чином не роз’яснює, які саме документи в підтвердження своїх повноважень повинні надати фізичні особи, в тому числі фізичні особи-підприємці, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.

Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

7) Відповідно до Додатку № 6 до тендерної документації в складі тендерної пропозиції учасників повинен міститись Лист-згода (для фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб).
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Просимо роз’яснити, ким саме повинен бути наданий даний Лист-згода, адже посилання «для фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб» не містить чіткого визначення, кого саме стосується дана вимога чи фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб як учасників, чи фізичних осіб, суб‘єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб як інших осіб, залучених до поставки товару/ надання послу/ виконання робіт за даним предметом закупівлі тощо, що дає додатковий привід для дискваліфікації Замовником учасників на свій власний розсуд.

8) Відповідно до умов Додатку № 3 до тендерної документації зазначено: «На інформації наданої в довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завіреної печаткою (у разі наявності) учасника має бути зазначено дату формування інформації та її вихідний номер;

Всі документи та інформація, що подаються в складі тендерної пропозиції, завантажуються в сканованому вигляді (електронні копії, скановані з оригіналу документу або нотаріально засвідченої копії документу, або копії документу, засвідченої Учасником належним чином такої, що містить підпис уповноваженої особи Учасника та відбиток печатки Учасника, якщо Учасник здійснює свою діяльність з використанням печатки), учаснику не заборонено подавати документи у іншому форматі, але на документах має бути присутня підпис уповноваженої особи та відбиток печатки (у разі наявності).

Документи та інформація, що не передбачені законодавством для учасників – фізичних осіб, у т.ч. фізичних осіб – підприємців, не подаються ними у складі пропозиції. У такому випадку учасником подається довідка в довільній формі з обґрунтуванням, на якій підставі даний документ не може бути подано.

Усі документи (за винятком оригіналів та нотаріально завірених копій) повинні бути завіренні підписом уповноваженої особи та власною печаткою Учасника (ця вимога не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно з чинним законодавством);

За достовірність наданих документів відповідальність безпосередньо несе Учасник.

Учасник торгів – нерезиденти для виконання вимог щодо подання документів, передбачених у даному додатку документації подають у складі своєї пропозиції, документи передбачені законодавством країн, де вони зареєстровані.»

Вимагає надати роз’яснення саме чого стосуються всі вищезазначені вимоги, а саме:
- вищезазначені вимоги стосуються всієї тендерної документації?;
- чи вищезазначені вимоги стосуються лише Додатку № 3 до тендерної документації?;
- чи вищезазначені вимоги стосуються лише «документів які надає Переможець торгів для підтвердження відповідності пропозиції вимогам визначеним в ст.17 Закону»?

На підставі всього вищевикладеного вимагає тендерну документацію з усіма додатками до неї привести у відповідність до норм чинного законодавства України та всі вимоги та умови якої відповідно до ч.4 ст.22 Закону тендерна документація не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, та відповідно до ч.4 ст.5 Закону Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

Повний об’єм закупівлі та вимог та тендерного завдання є на сторінці закупівлі, ознайомлюйтесь уважно. Ідентифікатор тендеру UA-2020-04-30-000018-a 37450000-7 - Спортивний інвентар для полів і кортів.

Від цього можливого учасника було звернення зробити вимоги безпосередньо під нього або такі які б підходили лише цьому учаснику. Але вимоги тендерної документації як раз над то широкі, для можливості участі більшої кількості учасників, але лише тих хто має досвід та фах відповідних робіт.

Документи подані скаржником

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-04-30-000018-a.c2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "КНП Компані", Код ЄДРПОУ:41781314
Пошук по цьому автору
Дата подання: 02.06.2020 11:14

Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника

Порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі" щодо визначення переможця закупівлі, необгрунтоване відхилення тендерної пропозиції Скаржника, яка відповідає вимогам тендерної документації Замовника у повному обсязі.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.06.2020 17:14

Аукціон

Початок:
18.05.2020 15:54
Завершення:
18.05.2020 16:27

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 18.05.2020 16:27

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "КНП Компані"
Пошук по цьому учаснику
3 200 000 UAH з ПДВ 3 200 000 UAH з ПДВ Документи
3 680 000 UAH з ПДВ 3 575 999 UAH з ПДВ Документи
3 876 000 UAH з ПДВ 3 576 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "Компанія Барбакан"
Пошук по цьому учаснику
3 899 520 UAH з ПДВ 3 899 520 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

15.05.2020 14:51
sign.p7s
15.05.2020 14:50
інші.pdf
15.05.2020 14:50
документи.pdf
15.05.2020 14:50
досвід.pdf
15.05.2020 14:50
мтб.pdf
15.05.2020 14:50
персон.pdf
15.05.2020 14:50
працівники.pdf
15.05.2020 14:50
повноваження.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП Лісовський
#3036208374
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 575 999 UAH з ПДВ 19.06.2020 13:40
Товариство з обмеженою відповідальністю "КНП Компані"
#41781314
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 3 200 000 UAH з ПДВ 23.09.2020 09:42
Товариство з обмеженою відповідальністю "КНП Компані"
#41781314
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 200 000 UAH з ПДВ 23.09.2020 09:42
ФОП Лісовський
#3036208374
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 575 999 UAH з ПДВ 23.09.2020 09:42
ТОВ КІРАБУД
#40908698
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 576 000 UAH з ПДВ 23.09.2020 09:42
ТОВ "Компанія Барбакан"
#41159796
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 3 899 520 UAH з ПДВ 23.09.2020 09:42

Документи

23.09.2020 09:44
edr_identification.yaml

Документи

18.05.2020 16:28
edr_identification.yaml
25.05.2020 10:07
sign.p7s

Документи

19.06.2020 13:40
edr_identification.yaml
19.06.2020 14:22
sign.p7s

Документи

19.06.2020 14:25
sign.p7s
19.06.2020 14:26
edr_identification.yaml

Документи

19.06.2020 14:30
edr_identification.yaml
19.06.2020 14:32
sign.p7s

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
04.10.2020 00:00
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
Протокол № 304 На підставі статті 32. ч. 1 п. 2 тендерний комітет вирішив відмінити тендер на закупівлю за кодом CPV за ДК 021:2015 код 37450000-7. Спортивний інвентар для полів і кортів(Придбання та монтаж збірно-розбірних трибун для глядачів на 2 000 (дві тисячі) посадкових міст для ДЮСШ «Атлет») .
Документи
23.09.2020 09:51 Протокол рішення відміна торги.docx
23.09.2020 09:54 sign.p7s

Ризик-індикатор

Контрольні слова у Q&A - Так

У питаннях/відповідях зустрічаються @|адрес|пошт що може бути ознакою неповної тендерної документації, яка вимагає коммунікації поза межами системи

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Масова дискваліфікація -

Більше 3 учасників тендеру було дискваліфіковано

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання