Електрична енергія на умовах універсальної послуги

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-05-08-004417-b
  • 09310000-5 - Електрична енергія
  • Завершена
Найменування замовника:
УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО КАХОВСЬКОГО МАГІСТРАЛЬНОГО КАНАЛУ
Тип закупівлі
Переговорна процедура за нагальною потребою
Контактна особа замовника
Дмитро Миколайович Гончаров, +380553641046 , dzo.kanal@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Каховський р-н, смт. Любимівка, 74822, Херсонська область, вул. Індустріальна, буд. 4
Дата укладення договору
15.05.20
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ"
Очікувана вартість
49 920 000 UAH з ПДВ
Сума договору
49 920 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 15.05.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
cт. 35, п 3 нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, яка унеможливлює дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі в таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури
Обгрунтування
Відповідно до пункту третього частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі: оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VIII (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Управління Головного Каховського магістрального каналу обслуговує зрошувані землі на площі 234 тис.га . Основним завданнями Управління Головного Каховського магістрального каналу згідно затвердженого Положення, зокрема є: Управління згідно з чинним законодавством належить до переліку підприємств та організацій, які забезпечують перекидання води в маловодні регіони каналами і водогонами міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів. Основними завданнями Управління є: Реалізація державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, здійснення в галузі водного господарства єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, нових технологій, передового досвіду; Забезпечення безаварійної роботи магістрального та розподільчих каналів, гідротехнічних споруд, енергетичного та насосно-силового обладнання на водогосподарських об'єктах, впровадження винаходів і нових технологій, відновлення, реставрація та реконструкція насосно-силового устаткування та іншого гідротехнічного обладнання. Управління відповідно до покладених на нього завдань: Забезпечує потребу населення і галузей економіки у водних ресурсах на договірних засадах відповідно до проекту експлуатації канапу; Здійснює розподіл водних ресурсів між водокористувачами для зрошення, питного та технічного водопостачання в межах своєї діяльності тощо.
Для водозабезпечення господарств – водокористувачів в управлінні налічується 26 насосних станцій, загальною потужністю 164,9 тис.кВт, міжгосподарських каналів загальною протяжністю каналів 238 км. Отже, 03 лютого 2020 року тендерним комітетом Управління Головного Каховського магістрального каналу було оголошено процедуру закупівлі відкриті торги з публікацією англійською мовою UA-2020-02-03-002912-a відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» на закупівлю електричної енергії на 2020 рік. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій визначено у відповідності до положень статті 10 цього Закону – 04 березня 2020 року. Колегіальним рішенням тендерного комітету Управління Головного Каховського магістрального каналу від 10 березня 2020 року було вирішено допустити до оцінки (аукціону) на закупівлю товару: ДК 021: 2015: 09310000-5 – Електрична енергія (Електрична енергія) у відповідності до оголошення UA-2020-02-03-002912-a пропозиції учасників: ТОВ "ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ", ТОВ "ЕК "ЕНОЛЛ", ТОВ "Енерго Збут Транс", які відповідають кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним у тендерній документації. Не погоджуючись з даним рішенням тендерного комітету одним з учасників процедури закупівлі було подано скаргу до постійно діючої колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Відповідно до ст.18 Закону суб’єктом оскарження було подано скаргу до Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка була прийнята до розгляду 18.03.2020 року, що призупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32 Закону, абзацом восьмим частини третьої статті 35 Закону, і процедура закупівлі змінила статус на «заблоковані». Розгляд скарги призначений на 31.03.2020 року.
Після розгляду даної скарги уповноваженим органом прийнято рішення про відмову у задоволені даної Скарги.
Учасник не погоджуючись з рішенням тендерного комітету 15 квітня 2020 року скориставшись своїм правом подав скаргу до уповноваженого органу щодо незаконого рішення про визначення переможцем закупівлі ТОВ "ЕК" ЕНОЛЛ". Вдруге дана процедура закупівлі знаходиться у статусі «заблокована».
У зв’язку з тим, що закупівля електричної енергії на травень 2020 року по процедурі відкритих торгів з публікацією на англійській мові має довготривалий час, тендерний комітет прийняв рішення про можливість застосування як виняток переговорної процедури з ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія». Застосування переговорної процедури закупівлі в таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури. Водночас, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 40 ЗУ «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі: оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.
Відповідно до пункту 2 розділу IV Правил постачання природного газу, які затверджені постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2496 кожен споживач (у тому числі побутовий споживач) має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу відповідно до умов та положень, передбачених цими Правилами. Зміні постачальника у відповідному розрахунковому періоді має передувати укладання договору постачання природного газу з новим постачальником та розірвання договору постачання природного газу з діючим постачальником або його призупинення в частині постачання природного газу, а також відсутність простроченої заборгованості побутового споживача перед діючим постачальником за поставлений природний газ (за його наявності), що має підтверджуватися письмовою довідкою діючого постачальника або складеним з ним актом звірки розрахунків (пункту 3 пункту 1 розділу ІІІ Правил постачання природного). Відповідно до пункту 17 Правил постачання природного газу за відсутності у споживача діючого постачальника (тобто в ситуації, коли споживач не включений до Реєстру споживачів будь-якого постачальника) у відповідному розрахунковому періоді, споживач не має права здійснювати відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об’єкт. Відповідно до статті 14 Закону України «Про ринок природного газу» та пункту 2 розділу IV Правил постачання природного газу, які затверджені постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2496 зміна постачальника можлива за умови виконання споживачем своїх зобов’язань за договором постачання, в тому числі обов’язку щодо здійснення повного остаточного розрахунку з попереднім постачальником.
Попереднім постачальником електричної енергії для потреб Управління Головного Каховського магістрального каналу було ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія».
Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення безперебійного електропостачання Управління Головного Каховського магістрального каналу до тих пір, поки новий постачальник, переможець відкритих торгів з публікацією англійською мовою, не зможе почати нову поставку згідно існуючих правил, необхідно вжити всіх заходів щодо уникнення загрози відключення об’єктів від джерел електропостачання. Таким чином, є законодавча підстава проведення переговорної процедури на закупівлю електричної енергії з попереднім постачальником ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» відповідно до пункту 3 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, оскільки у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі: оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується та у разі потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням).
Згідно частини 7 статті 40 Закону Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю Не укладання протягом травня місяця 2020 року з ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» договору про закупівлю електричної енергії призведе до негативних наслідків для функціонування Управління Головного Каховського магістрального каналу – оскільки установа має власні насосні станції та використовує електричну енергію для виконання договірних відносин між Замовниками – водокористувачами та проведення щоденного подання води водокористувачам, і споживає електричну енергію на протязі року без виключення і несвоєчасне постачання електроенергії призведе до повного зупинення Управління Головного Каховського магістрального каналу, не виконання основних покладених на нього обов’язків шляхом накладення штрафів у відповідності до укладених договорів з замовниками, які є первинними водокористувачами. Крім того, не укладання договору на травень 2020 року призведе до відключення від системи електропостачання всіх агрегатів (насосних станцій), які перебувають на балансі Управління Головного Каховського магістрального каналу, що є неприпустимим. Це може стати причиною виникнення соціальної напругу серед водокористувачів даних міст, надзвичайних ситуацій. Все це підпадає під обставини непереборної сили. Окрім цього, не укладання договору на постачання електричної енергії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 «Про затвердження «Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями» і Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених Наказом МВС України від 06.08.2018 №658, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2018 р. за № 969/32421(наприклад: п. 49 - Припинення виробничої діяльності об’єкта (підприємства) державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, внаслідок руйнування його будівель та споруд виробничого призначення (у тому числі транспортних комунікацій); п. 71 Відключення або вихід з ладу на 12 годин і більше потужності підстанцій напругою 110 кВ і вище, що забезпечують енергопостачання міст Київ, Севастополь, Сімферополь та обласних центрів; п. 72 Припинення експлуатації об’єктів водопостачання та водовідведення в містах Київ, Севастополь, Сімферополь та обласних центрах через відключення їх від джерел енергоживлення внаслідок аварії у системі енергозабезпечення (пошкодження електричних мереж) може призвести до надзвичайної ситуації місцевого, районного та міжобласного рівня. Тому необхідно провести скорочену переговорну процедуру на закупівлю електроенергії згідно п.3 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»: у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі: оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується. Крім того, відповідно до листа 338/1 від 04.05.2020р., до аналізу погодних умов та інформації про опади в порівнянні з попереднім роком - підтверджується факт засушливої весни 2020 року. Отже, проведення переговорної процедури закупівлі з підстав нагальної потреби у закупівлі постачання електричної енергії надасть можливість на законних підставах здійснювати розрахунки за фактично використану електричну енергію та уникнути негативних наслідків виникнення надзвичайної ситуації. Враховуючи вищенаведене, вбачається можливим застосувати як виняток переговорну процедуру закупівлі з підстави, що визначена згідно пункту 3 частини 2 статті 40 Закону.
Документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015р. №922-VIII;
- Зміни до річного плану закупівель на 2020 рік;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 «Про затвердження «Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями»;
- Наказ МВС України «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій» від 06.08.2018 №658, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2018 р. за № 969/32421.
- Положення Управління Головного Каховського магістрального каналу;
- Укладені договори з замовниками первинного водокористування;
- Укладений договір з ТОВ «ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» у 2019 році
- Лист 338/1 від 04.05.2020р.,
- Скарга товариства з обмеженою відповідальністю "ЕК "ЕНОЛЛ" від 14.03.2020р.
- Рішення Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 6121-р/пк-пз від 31.03.2020р.
- Скарга ТОВ "ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" від 15.04.2020р.
- Рішення Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 7440-р/пк-пз від 17.04.2020р.

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Категорія Замовника: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі».

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

19200000 кіловат-година
Електрична енергія на умовах універсальної послуги
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Тендерна документація

Переможець

Дата і час публікації: 08.05.2020 18:01

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ"
Пошук по цьому переможцю
#42117825
49 920 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 14.05.2020 00:00 - 31.05.2020 00:00
Номер 461
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір.pdf Укладений
49 920 000
15.05.2020 16:27
15.05.2020
sign.p7s Укладений
15.05.2020 16:28

Зміни до договору

Покращення якості предмета закупівлі 20.05.2020 12:05
Опис змін: Відповідно до статей 651 - 654 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України, уклали дану Додаткову угоду про таке: Сторони домовились внести зміни до розділу ХІІІ «Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін» Договору про закупівлю електричної енергії у постачальника універсальних послуг № 461 від 15.05.2020 року, в частині поштового індексу Постачальника.
Номер договору: 1
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 02.06.2020 15:58
Опис змін: Сторони, відповідно до статей 651 - 654 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України, уклали дану Додаткову угоду про таке: Сторони домовились продовжити строк дії Договору «про закупівлю електричної енергії у постачальника універсальних послуг» від 15.05.2020 року № 461 до 12.06.2020року в зв’язку з проведенням фінансової звірки. Пункт 10.1. Договору «про закупівлю електричної енергії у постачальника універсальних послуг» від 15.05.2020 року № 461 викласти в такій редакції: Цей Договір набирає чинності з моменту укладення і діє до 12.06.2020 року, але до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань. Сторони керуючись ст. 631 ЦКУ дійшли згоди, що умови цього Договору застосовуються до відносин між Сторонами, які виникли до його укладання, починаючи з 14.05.2020 року.
Номер договору: 2
Контракт:
Зменшення обсягів закупівлі 12.06.2020 12:25
Опис змін: Відповідно до статей 651 - 654 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України, керуючись ч. 5. ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» та на підставі п. 11.1 розділу 11 Договору «про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг» № 461 від 15.05.2020 року (надалі по тексту – Договір), Сторони дійшли згоди внести зміни до Договору, а саме: зменшити загальну вартість Договору на 30 493 582,67грн ( тридцять мільйонів чотириста дев’яносто три тисячі п’ятсот вісімдесят дві грн.67коп.), у тому числі ПДВ. Сторони дійшли згоди викласти пункт 3.1. Договору в такій редакції: Загальна вартість цієї Угоди встановлюється у національній валюті України та становить 19 426 417,33грн( дев’ятнадцять мільйонів чотириста двадцять шість тисяч чотириста сімнадцять грн. 67коп) у тому числі ПДВ.
Номер договору: 3
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 14.05.2020 — 31.05.2020
Сума оплати за договором: 19 426 417.33
UAH з ПДВ

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання