«Послуги по виготовленню документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під регіональними та територіальними автомобільними дорогами та в смугах відведення автомобільних доріг загального користування державного значення в адміністративних межах Чернівецької області» Код за ДК 021:2015: 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги "Services for the preparation of land management documentation for the inventory of land under regional and territorial roads and in the lanes of public roads of state importance within the administrative boundaries of the Chernivtsi region" Code DK 021: 2015: 71250000-5 - Architectural, engineering and geodetic services

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-06-04-001611-c
  • 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги
  • Відмінена
Найменування замовника:
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Мельничук Андрій Васильович, 380372583872 , kkt_cv@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Чернівці, 58018, Чернівецька область, Головна 205
Очікувана вартість
10 997 824.99 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 21.09.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.07.2020 17:00

Оскарження умов:

до 12.07.2020 00:00

Подання пропозицій:

16.07.2020 17:00

Початок аукціону:

10.09.2020 12:56

Очікувана вартість
10 997 825 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
164 967.37 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
54 989 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
«Послуги по виготовленню документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під регіональними та територіальними автомобільними дорогами та в смугах відведення автомобільних доріг загального користування державного значення в адміністративних межах Чернівецької області» Код за ДК 021:2015: 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги
Розгорнути Згорнути
ДК 021:2015: 71250000-5 — Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Звернення щодо роз’яснень тендерної документації

Дата подання: 19.06.2020 18:02
Дата відповіді: 23.06.2020 13:51
Згідно частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Зазначене положення закону дублюється у пункті 5 розділу 3 Тендерної документації до даної закупівлі. Відповідно до додатку 2.3. до Тендерної документації до даної закупівлі: «У випадку, якщо Учасник торгів планує залучати на виконання робіт(послуг) субпідрядника, йому необхідно підтвердити його спроможність виконання аналогічних договорів наданням підтверджуючих документів в обсягах та видах робіт (послуг), як це передбачено вимогами Замовника до основного Учасника.» Ми, як потенційний учасник закупівлі, маємо намір залучити для надання послуг згідно предмета цієї закупівлі субпідрядника. У зв’язку із вказаним вище та керуючись статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі», – ПРОСИМО ВАС: Надати наступні роз’яснення щодо тендерної документації: 1.1. Чи допустимо зазначати в інформаційній довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази (додаток 2.1. до Тендерної документації) обладнання та матеріально-технічну базу, що залучені від субпідрядника? Якщо так, то якими документами слід підтверджувати правові підстави залучення від субпідрядника зазначеного обладнання та матеріально-технічної бази? 1.2. Чи допустимо зазначати в довідці про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до надання послуг (додаток 2.2. до Тендерної документації), працівників субпідрядника, що володіють необхідним досвідом та кваліфікацією, зокрема, сертифікованих інженерів-геодезистів та сертифікованих інженерів-землевпорядників за основним місцем роботи у субпідрядника? 1.3. Чи допустимо зазначати в довідці з інформацією про досвід виконання аналогічного договору (додаток 2.3. до Тендерної документації) дані про виконані аналогічні договори субпідрядником з відповідними підтверджуючими документами? Чи достатнім буде підтвердження виконання аналогічних договорів субпідрядником задля засвідчення спроможності виконання аналогічного договору учасником даної закупівлі (за відсутності повного виконання аналогічного договору самим учасником)?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У відповідності до умов тендерної документації, а саме Розділу ІІІ інструкція з підготовки тендерної документації та пункту 8 інформація про субпідрядника/співвиконавця(у випадку закупівлі робіт чи послуг) в якому зазначена чітка послідовність на яких підставах яким вимогам має залучатися субпідрядник. Також окремомо хочемо наголосити, що Замовник торгів не буде заперечувати якщо ви залучатимите субпідрядну органязацію .

Звернення щодо роз’яснень тендерної документації

Дата подання: 26.06.2020 15:25
Дата відповіді: 01.07.2020 17:27
Згідно частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Зазначене положення закону дублюється у пункті 5 розділу 3 Тендерної документації до даної закупівлі. У пункті 8 «Інформація про субпідрядника /співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг)» розділу 3 Тендерної документації до даної закупівлі вказано наступне: «Субпідрядник, повинен відповідати таким вимогам: - наявність ліцензії (дозволу) на виконання робіт у випадках, передбачених законодавством, або інших дозвільних / погоджувальних документів, необхідних для виконання робіт; - наявність ресурсів (матеріальних, технічних та наявність працівників відповідної кваліфікації які мають необхідні знання та досвід), які забезпечують якісне та своєчасне виконання підрядних договорів; - наявність досвіду виконання аналогічних договорів, а саме: - учасник торгів має підтвердити спроможність субпідрядника виконання аналогічних договорів наданням підтверджуючих документів в обсягах та видах робіт (послуг), як це передбачено вимогами Замовника до основного Учасника.» Ми, як потенційний учасник закупівлі, маємо намір залучити для надання послуг згідно предмета цієї закупівлі субпідрядника. У зв’язку із вказаним вище та керуючись статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі», – ПРОСИМО ВАС: Надати наступні роз’яснення щодо тендерної документації: 1. Чи потрібно у складі тендерної пропозиції учасникові (його субпідряднику) подавати будь-які документи для підтвердження наявності у субпідрядника: ліцензії (дозволу) на виконання робіт у випадках, передбачених законодавством, або інших дозвільних / погоджувальних документів, необхідних для виконання робіт; ресурсів (матеріальних, технічних та наявність працівників відповідної кваліфікації які мають необхідні знання та досвід), які забезпечують якісне та своєчасне виконання підрядних договорів? 2. Якщо відповідь на попереднє питання є ствердною, то чи задовольнить замовника довідка від учасника в довільній формі, яка підтверджуватиме наявність у субпідрядника: ліцензії (дозволу) на виконання робіт у випадках, передбачених законодавством, або інших дозвільних / погоджувальних документів, необхідних для виконання робіт; ресурсів (матеріальних, технічних та наявність працівників відповідної кваліфікації які мають необхідні знання та досвід), які забезпечують якісне та своєчасне виконання підрядних договорів?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

У відповідності до умов тендерної документації, а саме Розділу ІІІ інструкція з підготовки тендерної документації та пункту 8 інформація про субпідрядника/співвиконавця(у випадку закупівлі робіт чи послуг) в якому зазначена чітка послідовність на яких підставах яким вимогам має залучатися субпідрядник. Також окремомо хочемо наголосити, що Замовник торгів не буде заперечувати якщо ви залучатимите субпідрядну органязацію .

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-06-04-001611-c.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ Київський інженерно-будівельний інститут землевпорядкування та технічної експертизи, Код ЄДРПОУ:43398296
Дата подання: 16.06.2020 11:35
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області є замовником публічної закупівлі з назвою предмета закупівлі: «Послуги по виготовленню документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під регіональними та територіальними автомобільними дорогами та в смугах відведення автомобільних доріг загального користування державного значення в адміністративних межах Чернівецької області» Код за ДК 021:2015: 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги (надалі – Закупівля).
Відповідно до вимог Тендерної документації «Послуги по виготовленню документації із землеустрою інвентаризації земель під регіональними та територіальними автомобільними дорогами та в смугах відведення автомобільних доріг загального користування державного значення в адміністративних межах Чернівецької області» Код за ДК 021:2015: 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги, надалі – Тендерна документація, процедура Закупівлі відбувається за правилами відкритих торгів з публікацією англійською мовою.
Вважаємо, що ряд положень Тендерної документації порушують такі принципи публічних закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Зазначене обґрунтовується наступним.

1. Щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази
У Додатку 2.1. до Тендерної документації «Інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази» серед мінімальної кількості обладнання, яке необхідне для виконання землевпорядних та геодезичних робіт, визначено наявність в учасника безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з об’єктивом із фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц) – не менше 3 одиниць.
У Технічному завданні, що є Додатком 3 до Тендерної документації, передбачено наступне: «Враховуючи терміни виконання, роботи з інвентаризації земель під регіональними та територіальними автомобільними дорогами та в смугах відведення автомобільних доріг загального користування державного значення в адміністративних межах Чернівецької області, а саме топографо-геодезичні роботи слід виконувати трьома бригадами одночасно.
Кожна бригада складається із не менше ніж одного сертифікованого інженера – геодезиста та сертифікованого інженера землевпорядника яка повинна бути забезпечена не менше ніж одним GNSS приймачем геодезичного призначення, електронним тахеометром, безпілотним літальним апаратом (БПЛА) та транспортних засобом».
Звертаємо увагу замовника на те, що в «Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)» в пункті 2.5. (абзац третій), зазначено, що «Проектування робіт виконують відповідно до діючих державних і відомчих нормативних документів», а в пунктах 7.1.13 і 7.1.14 вказано що «Аерофотознімання виконують відповідно до вимог нормативних документів з аерофотознімання, положень даної Інструкції та нормативних документів, що стосуються фотограмметричних робіт при створенні топографічних карт і планів. Масштаби фотографування, типи аерофотоапаратів, особливі вимоги до матеріалів аерофотознімання передбачаються у технічному завданні на виконання робіт. Вибір масштабу аерофотознімання для виготовлення ортофотопланів і стереоскопічного збору рельєфу залежить від наявного фотограмметричного і стереофотограмметричного обладнання, характеру забудови, рельєфу місцевості, а також вимог, які висуваються до точності відображення контурів і рельєфу на топографічних планах».
Крім того в статті 10 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» вказано, що під час здійснення топографо-геодезичних, картографічних робіт повинні забезпечуватися: додержання вимог стандартів та нормативно-технічної документації.
Так-от, такими чинними нормативно-технічними документами з аерофотознімання є «Основні положення по аерофотозніманню для створення і відновлення топографічних карт і планів» ГКІНП-09-32-80 (Москва, „Надра” 1982 р.) і «Керівництво з аерофотознімальних робіт» 1988 р.. Саме в них викладені основні положення щодо організації, підготовки та провадження аерофотознімальних робіт виконуваних спеціалізованими підприємствами та вимоги до авіаносіїв, аерофото-знімального і фотограмметричного обладнання, а не тільки в «Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)».
Стандарти та нормативно-технічна документація, в залежності від масштабів картографування, характеру рельєфу, щільності та висоти забудови, висоти перерізу рельєфу горизонталями, пори року знімання обумовлюють вимоги до характеристик аерофотознімального обладнання, до висоти польоту, до фокусної віддалі об’єктиву та його аберації і дисторсії, до розмірів фокальної площини, до повздовжнього і поперечного перекриття аерофотознімків, до допустимих повздовжніх і поперечних кутів нахилу аерофотознімків, до гіростабілізації аерофотокамери і її здатності усувати вібрацію та нахили літака, до наявності механізму компенсації швидкості носія в момент експозиції знімка і інші характеристики – які висвітлюються і враховуються не в технічному завданні, а в технічному проекті провадження аерофотознімальних та топографо-геодезичних робіт виконавцем.
Згідно пункту 23 частини 1 статті 1 Повітряного кодексу України безпілотне повітряне судно – повітряне судно, призначене для виконання польоту без пілота на борту, керування польотом якого і контроль за яким здійснюються за допомогою спеціальної станції керування, що розташована поза повітряним судном.
У статті 8 Повітряного кодексу України визначено, що безпілотні повітряні судна, максимальна злітна вага яких не перевищує 20 кілограмів і які використовуються для розваг та спортивної діяльності не підлягають реєстрації у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України.
У пункті 7 частини 1 статті 1 Повітряного кодексу України зазначено, що авіаційні роботи – польоти, під час здійснення яких повітряне судно використовується для забезпечення спеціалізованих видів обслуговування (авіаційно-хімічні роботи, аерофотозйомка, патрулювання тощо).
А в статті 47 Повітряного кодексу України визначено, що на борту цивільного повітряного судна під час виконання польотів повинні бути: 1) реєстраційне посвідчення; 2) сертифікат льотної придатності або дозвіл на виконання польотів; 3) повний перелік бортової документації, що визначається авіаційними правилами України.
Відповідно до пункту 12 Авіаційних правил України «Правила використання повітряного простору України» (затверджених наказом Державної авіаційної служби України, Міністерства оборони України 11 травня 2018 року № 430/210) резервуванням повітряного простору забезпечуються польоти повітряних суден з метою здійснення аерофотозйомки. Згідно із пунктами 8 та 9 зазначених Правил резервування повітряного простору може здійснюватися для його виключного або специфічного використання користувачами повітряного простору, що подали заявку на використання повітряного простору цього повітряного простору. Зазначене резервування активується лише упродовж обмежених періодів часу, обумовлених початком фактичного провадження діяльності з використання повітряного простору, та деактивується одразу після припинення цієї діяльності. Резервування повітряного простору у межах їх компетенції здійснюють Украероцентр або центри організації повітряного простору (на період до двох годин включно - за власним рішенням, більше двох годин - за узгодженням з Украероцентром).
Наразі Державіаслужбою та Міністерством оборони України розроблено проект Авіаційних правил України «Правила надання дозволів на виконання польотів повітряних суден у повітряному просторі України». Цими правилами (пункт 3, розділ I) передбачено, що дозвіл на виконання польотів видається Генеральним штабом Збройних Сил України для польотів для проведення аерофотозйомки.
Таким чином повітряне судно, що використовується для аерофотозйомки є спеціальним, а порядок використання безпілотних літальних апаратів для цілей аерофотознімання наразі чинним законодавством України не визначений. Тобто на сьогодні в Україні не існує жодного нормативного технічного документу, який би дозволяв використовувати для топографічного знімання, проведення інвентаризації земель матеріали аерофотознімання виконані з безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Повідомляємо, що у одній із процедур публічних закупівель «Комплекс робіт зі створення цифрових топографічних карт та планів території міста Миколаєва на основі актуалізованої аерофотозйомки» (ідентифікатор закупівлі: UA-2018-01-22-000698-b) учасник закупівлі 24.08.2018 року подав замовнику вимогу про усунення порушень № UA-2018-01-22-000698-b.a1. У цій вимозі учасник закупівлі просив вилучити умову тендерної документації, яка стосувалась того, що аерофотознімальні роботи мають бути виконані з використанням цифрової аерофотознімальної камери з борту спеціалізованого авіаційного судна, яке має чинні документи льотної придатності, а використання матеріалів космічної зйомки та матеріалів отриманих з безпілотних апаратів для виконання послуг не дозволяється.
Замовник закупівлі зазначену вище вимогу не задовільнив, зазначивши, що, по-перше, авіаційне судно, що використовується для аерофотознімання є спеціальним, а ,по-друге, використання матеріалів космічної зйомки та матеріалів отриманих з безпілотних апаратів для виконання послуг зі створення інженерно-топографічних планів масштабу 1:2000, не передбачене ні одим нормативно-технічним документом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Веб-посилання на публічну закупівлю «Комплекс робіт зі створення цифрових топографічних карт та планів території міста Миколаєва на основі актуалізованої аерофотозйомки»: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-01-22-000698-b

Звертаємо увагу, що відповідно до Технічного завдання (Додаток 3 до Тендерної документації) передбачено виконання топографо-геодезичних робіт та землевпорядних робіт. При цьому в жодному із етапів робіт не потребується використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з повнокадровою матрицею та об’єктивом з фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц.
Більше того Технічне завдання взагалі не передбачає аерофотознімальних робіт, що вказує на безпідставність зазначеної вимоги, та не доцільність наявності БПЛА у потенційного учасника закупівлі.
В свою чергу Замовник встановлюючи вищезазначені кваліфікаційні вимоги, порушує статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принцип добросовісної конкуренції між учасниками, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принцип недискримінації учасників.
З огляду на викладене вважаємо, що умови Тендерної документації повинні бути змінені.

2. Щодо кваліфікації і досвіду працівників, які будуть залучені до надання послуг
У Додатку 2.2. до Тендерної документації «Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання надання послуг» зазначено, що в числі зазначених кваліфікованих працівників учасник зобов’язаний зазначити наявність за основним місцем робити наступних працівників з підтвердженням їх кваліфікації, а саме:
- сертифікованих інженерів - землевпорядників – не менше 3-х осіб;
- сертифікованих інженерів геодезистів - не менше 3-х осіб;
- фахівців із геодезичною та/або землевпорядною освітою не менше 5-ти осіб;
- інженерів-фотограмметристів - не менше 1-ї особи;
- юристів – не менше 1-ї особи.
У поясненні із позначкою *до таблиці у Додатку 2.2. до Тендерної документації «Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання надання послуг» вказано, що сертифіковані інженери-землевпорядники та сертифіковані інженери-геодезисти, яких учасник зазначає у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, повинні бути внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів за основним місцем роботи учасника.
Вимога, щодо наявності в учасника не менше 3 (трьох) сертифікованих інженерів-землевпорядників та не менше 3 (трьох) сертифікованих інженерів-геодезистів та за основним місцем роботи є дискримінаційною, а встановлюючи її Замовник умисно обмежує конкурентоспроможність, що не дає можливості потенційному учаснику закупівлі брати участь у цій закупівлі та порушує чинне законодавство України у сфері землеустрою, оскільки:
1. Згідно частини 2 статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;
2. Згідно статті 5 Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» суб'єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності є юридичні та фізичні особи, які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт.
Отже, чинне законодавство у сфері земельних відносин, встановлює вичерпний перелік критеріїв до розробників документації із землеустрою та суб'єктів топографо-геодезичної і картографічної діяльності із зазначенням конкретної кількості сертифікованих працівників, що мають перебувати в штаті за основним місцем роботи. Це два сертифікованих інженери-землевпорядники та один сертифікований інженер-геодезист.

Також дискримінаційною є вимога щодо наявності усіх інших працівників, які будуть залучені до надання послуг, саме за основним місцем роботи, адже Замовник ніяк не обґрунтовує необхідність перебування даних працівників у штаті за основним місцем роботи.
Так, потенційний учасник закупівлі має можливість залучити фахівців із геодезичною та/або землевпорядною освітою, інженера-фотограмметриста за сумісництвом, або ж на основі цивільно-правової угоди, а юриста – на основі договору про надання правової допомоги, що жодним чином не впливає на результат виконуваної роботи цими працівниками.
Зазначене вище свідчить про обмеження конкурентоспроможності для потенційного учасника закупівлі та встановлення дискримінаційних вимог у Тендерній документації, що порушує права та інтереси такого учасника.
В свою чергу Замовник встановлюючи вищезазначені кваліфікаційні вимоги, порушує статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принцип добросовісної конкуренції між учасниками, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принцип недискримінації учасників.
З огляду на викладене вважаємо, що умови Тендерної документації повинні бути змінені.

3. Щодо інформації про досвід виконання аналогічного договору
Замовником закупівлі у Додатку 2.3. до Тендерної документації «ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСВІД ВИКОНАННЯ АНАЛОГІЧНОГО ДОГОВОРУ» визначені документи та критерії, що дозволяють учасникові закупівлі підтвердити виконання ним в минулому не менше двох аналогічних договорів.
Згідно вимог замовника під аналогічним(ими) договором(ами) необхідно розуміти договір(ори) розробленням технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель або геодезичних, картографічних чи типографічних робіт з використанням геоінформаційних систем, завершений(ні) чи діючий(і) на даний час, роботи (послуги) по якому (их) виконувалися у період з 2013 року по 2020 рік включно, а їх сумарна вартість не меншою ніж 40% від очікуваної вартості закупівлі) з підтвердженням факту повного виконання робіт.
Оскільки в Україні існує багато потенційних учасників Закупівлі, які лише нещодавно було зареєстровані як юридичні особи, то відповідно у них немає і в принципі не може бути станом на кінцеву дату подання тендерних пропозиції (06.07.2020 року) виконаних повністю договорів про надання послуг із розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель або геодезичних, картографічних чи типографічних робіт з використанням геоінформаційних систем. У зазначених потенційних учасників Закупівлі відсутні також діючі на даний час аналогічні договори, де сумарна вартість наданих послуг не менша ніж 40% від очікуваної вартості закупівлі.
У зв’язку із вказаним не кожен потенційний учасник даної Закупівлі має можливості подати у складі тендерної пропозиції:
- копiї аналогічних договорів з усіма додатками та невід’ємними частинами до договорів;
- акти приймання виконаних робіт;
- акти взаємозвірок розрахунків за бухгалтерським обліком підписані всіма сторонами;
- копії позитивних відгуків замовників (за наданими аналогічними договорами), у яких обов’язково має бути зазначено: дату його видачi, вихiдний номер, посилання на номер, дату та предмет укладеного договору, ціна договору, сума виконання договору, % виконання договору від загальної ціни договору, а також iнформацiю про якiсть виконаних робiт, дотримання термінів виконання, щодо відсутності з боку замовника претензій або судових позовів щодо невиконання або неналежного виконання умов договору. Зазначений відгук має бути виданий замовником не раніше дати оголошення закупівлі.
Шляхом включення до Тендерної документації зазначених дискримінаційних умов замовник необґрунтовано звужує коло потенційних учасників Закупівлі, перешкоджаючи певним постачальникам, які спроможні виконати умови договору, брати участь у конкурсі.
Саме тому задля уникнення дискримінаційних умов у Тендерній документації відносно досвіду виконання аналогічних договорів щодо новостворених потенційних учасників Закупівлі вважаємо за необхідне Додаток 2.3. до Тендерної документації «ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСВІД ВИКОНАННЯ АНАЛОГІЧНОГО ДОГОВОРУ» доповнити приміткою наступного змісту: «Довідка з інформацією про досвід виконання аналогічного договору, а також документи, що підтверджують інформацію зазначену у цій довідці, не вимагаються в Учасника, який характеризується наступними ознаками: є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законом порядку менше, ніж за 1 рік до дати оприлюднення інформації про дану публічну закупівлю; є юридичною особою, вид діяльності якої (згідно КВЕД) дозволяє надавати послуги, передбачені умовами публічної закупівлі згідно цієї тендерної документації.»
Враховуючи усе зазначене вище та керуючись статтями 5, 24 Закону України «Про публічні закупівлі», –

ПРОСИМО:

1. Внести наступні зміни в Тендерну документацію:
1.1. У Додатку 2.1. до Тендерної документації «Інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази» серед мінімальної кількості обладнання, яке необхідне для виконання землевпорядних та геодезичних робіт, вилучити наступне речення: «- безпілотні літальні апарати (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з об’єктивом із фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц) – не менше 3 одиниць.».
У Технічному завданні, що є Додатком 3 до Тендерної документації останнє речення у блоці з заголовком «Вимоги до виконання робіт» викласти у наступній редакції: «Кожна бригада складається із не менше, ніж одного сертифікованого інженера-геодезиста та одного сертифікованого інженера-землевпорядника. Така бригада повинна бути забезпечена не менше, ніж одним GNSS приймачем геодезичного призначення, електронним тахеометром та транспортним засобом.».
1.2. У Додатку 2.2. до Тендерної документації «Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання надання послуг» перший абзац викласти в наступній редакції:
«В числі зазначених кваліфікованих працівників учасник зобов’язаний зазначити наявність наступних працівників (за основним місцем робити, за сумісництвом, за цивільно-правовим договором та ін.) з підтвердженням їх кваліфікації, а саме:
- сертифікованих інженерів-землевпорядників – не менше 2-х осіб;
- сертифікованих інженерів-геодезистів – не менше 1-ї особи;
- фахівців із геодезичною та/або землевпорядною освітою – не менше 5-ти осіб;
- інженерів-фотограмметристів – не менше 1-ї особи;
- юристів – не менше 1-ї особи.»
Третє речення поясненні до таблиці із позначкою * у Додатку 2.2. до Тендерної документації «Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання надання послуг» викласти в наступній редакції: «Сертифіковані інженери-землевпорядники та сертифіковані інженери-геодезисти, яких учасник зазначає у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, повинні бути внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів.»
1.3. Додаток 2.3. до Тендерної документації «ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСВІД ВИКОНАННЯ АНАЛОГІЧНОГО ДОГОВОРУ» доповнити приміткою наступного змісту: «Довідка з інформацією про досвід виконання аналогічного договору, а також документи, що підтверджують інформацію зазначену у цій довідці, не вимагаються в Учасника, який характеризується наступними ознаками: є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законом порядку менше, ніж за 1 рік до дати оприлюднення інформації про дану публічну закупівлю; є юридичною особою, вид діяльності якої (згідно КВЕД) дозволяє надавати послуги, передбачені умовами публічної закупівлі згідно цієї тендерної документації.»
2. У разі повної чи часткової відмови у задоволення цієї вимоги надати деталізовані та аргументовані пояснення причин відхилення пропозицій щодо внесення змін у Тендерну документацію.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

18.06.2020 08:47
Замовник розгляне Вашу вимогу та внесе відповідні зміни які буде вважати за необхідне.
Замовник розгляне Вашу вимогу та внесе відповідні зміни які буде вважати за необхідне.

Номер вимоги: UA-2020-06-04-001611-c.b2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ВІП ЛАУНЖ", Код ЄДРПОУ:40457348
Дата подання: 25.06.2020 13:20
Шановний замовнику!
Вважаємо, що ряд положень Тендерної документації цієї закупівлі суперечать принципам публічних закупівель, не відповідають нормам чинного законодавства України та є дискримінаційними з огляду на вказане нижче.

Стосовно безпілотних літальних апаратів
У Додатку 2.1. до Тендерної документації серед мінімальної кількості обладнання, яке необхідне для виконання землевпорядних та геодезичних робіт, визначено наявність в учасника не менше 3 «безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з об’єктивом із фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц)»
До того ж у Технічному завданні, що є Додатком 3 до Тендерної документації, вказано: «Кожна бригада складається із не менше ніж одного сертифікованого інженера – геодезиста та сертифікованого інженера землевпорядника яка повинна бути забезпечена не менше ніж одним GNSS приймачем геодезичного призначення, електронним тахеометром, безпілотним літальним апаратом (БПЛА) та транспортних засобом».
У пункті 2.5. «Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)») зазначено, що проектування робіт виконують відповідно до діючих державних і відомчих нормативних документів, а в пунктах 7.1.13 і 7.1.14 вказано: «Аерофотознімання виконують відповідно до вимог нормативних документів з аерофотознімання, положень даної Інструкції та нормативних документів, що стосуються фотограмметричних робіт при створенні топографічних карт і планів. Масштаби фотографування, типи аерофотоапаратів, особливі вимоги до матеріалів аерофотознімання передбачаються у технічному завданні на виконання робіт. Вибір масштабу аерофотознімання для виготовлення ортофотопланів і стереоскопічного збору рельєфу залежить від наявного фотограмметричного і стереофотограмметричного обладнання, характеру забудови, рельєфу місцевості, а також вимог, які висуваються до точності відображення контурів і рельєфу на топографічних планах».
Крім того в статті 10 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» вказано, що під час здійснення топографо-геодезичних, картографічних робіт повинні забезпечуватися: додержання вимог стандартів та нормативно-технічної документації.
Такими чинними нормативно-технічними документами з аерофотознімання є «Основні положення по аерофотозніманню для створення і відновлення топографічних карт і планів» ГКІНП-09-32-80 (Москва, „Надра” 1982 р.) і «Керівництво з аерофотознімальних робіт» 1988 р.. Саме в них викладені основні положення щодо організації, підготовки та провадження аерофотознімальних робіт виконуваних спеціалізованими підприємствами та вимоги до авіаносіїв, аерофото-знімального і фотограмметричного обладнання, а не тільки в «Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)».
Згідно пункту 23 частини 1 статті 1 Повітряного кодексу України безпілотне повітряне судно – повітряне судно, призначене для виконання польоту без пілота на борту, керування польотом якого і контроль за яким здійснюються за допомогою спеціальної станції керування, що розташована поза повітряним судном.
У статті 8 Повітряного кодексу України визначено, що безпілотні повітряні судна, максимальна злітна вага яких не перевищує 20 кілограмів і які використовуються для розваг та спортивної діяльності не підлягають реєстрації у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України.
У пункті 7 частини 1 статті 1 Повітряного кодексу України зазначено, що авіаційні роботи – польоти, під час здійснення яких повітряне судно використовується для забезпечення спеціалізованих видів обслуговування (авіаційно-хімічні роботи, аерофотозйомка, патрулювання тощо).
А в статті 47 Повітряного кодексу України визначено, що на борту цивільного повітряного судна під час виконання польотів повинні бути: 1) реєстраційне посвідчення; 2) сертифікат льотної придатності або дозвіл на виконання польотів; 3) повний перелік бортової документації, що визначається авіаційними правилами України.
Наразі Державіаслужбою та Міністерством оборони України розроблено проект Авіаційних правил України «Правила надання дозволів на виконання польотів повітряних суден у повітряному просторі України». Цими проектом правил (пункт 3, розділ I) передбачено, що дозвіл на виконання польотів видається Генеральним штабом Збройних Сил України для польотів для проведення аерофотозйомки.
Таким чином повітряне судно, що використовується для аерофотозйомки є спеціальним, а порядок використання безпілотних літальних апаратів для цілей аерофотознімання наразі чинним законодавством України не визначений. Тобто, на сьогодні в Україні не існує жодного нормативного технічного документу, який би дозволяв використовувати для топографічного знімання, проведення інвентаризації земель матеріали аерофотознімання виконані з безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Відповідно до Технічного завдання (Додаток 3 до Тендерної документації) передбачено виконання топографо-геодезичних робіт та землевпорядних робіт. При цьому в жодному із етапів робіт не потребується використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з повнокадровою матрицею та об’єктивом з фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц. Більше того Технічне завдання взагалі не передбачає аерофотознімальних робіт, що вказує на безпідставність зазначеної вимоги, та не доцільність наявності БПЛА у потенційного учасника закупівлі.
Замовник встановлюючи зазначені вище кваліфікаційні вимоги, порушує статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (принцип добросовісної конкуренції між учасниками, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принцип недискримінації учасників). Цим самим замовник встановлює такі вимоги до учасника торгів, які є надмірними або занадто деталізованими у порівнянні з вимогами, які звичайно висуваються та вважаються об'єктивно необхідними для успішного виконання договору про закупівлю. Шляхом включення до тендерної документації дискримінаційних умов замовник (навмисно або ні) необґрунтовано звужує коло потенційних учасників закупівель, перешкоджаючи певним постачальникам, які спроможні виконати умови договору, брати участь у конкурсі.
З огляду на викладене вважаємо, що умови Тендерної документації повинні бути змінені наступним чином: У Додатку 2.1. до Тендерної документації серед мінімальної кількості обладнання, яке необхідне для виконання землевпорядних та геодезичних робіт, слід видалити речення: «- безпілотні літальні апарати (БПЛА), які призначені для високоточного аерознімання та обладнані цифровою камерою з об’єктивом із фіксованою фокусною відстанню, двохчастотним високоточним GNSS приймачем геодезичного призначення із частотою отримання даних не менше 10 Гц) – не менше 3 одиниць.».
У Технічному завданні, що є Додатком 3 до Тендерної документації останнє речення у блоці з заголовком «Вимоги до виконання робіт» необхідно викласти у наступній редакції: «Кожна бригада складається із не менше ніж одного сертифікованого інженера-геодезиста та сертифікованого інженера-землевпорядника, яка повинна бути забезпечена не менше ніж одним GNSS приймачем геодезичного призначення, електронним тахеометром та транспортних засобом.».

Стосовно кількості сертифікованих інженерів-землевпорядників та сертифікованих інженерів-землевпорядників
У Додатку 2.2. до Тендерної документації передбачено, що серед кваліфікованих працівників учасник зобов’язаний зазначити наявність у нього за основним місцем робити, зокрема, сертифікованих інженерів-землевпорядників – не менше 3-х осіб та сертифікованих інженерів-геодезистів – не менше 3-х осіб.
Крім того, замовник вимагає у Додатку 2.2. до Тендерної документації, щоб «сертифіковані інженери-землевпорядники та сертифіковані інженери-геодезисти, яких учасник зазначає у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, повинні бути внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів за основним місцем роботи учасника».
Вимога, щодо наявності в учасника не менше 3 (трьох) сертифікованих інженерів-землевпорядників та не менше 3 (трьох) сертифікованих інженерів-геодезистів та за основним місцем роботи є необґрунтованою та дискримінаційною, оскільки:
1. Згідно частини 2 статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;
2. Згідно статті 5 Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» суб'єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності є юридичні та фізичні особи, які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт.
Тобто, чинне законодавство у сфері земельних відносин, встановлює вичерпний перелік критеріїв до розробників документації із землеустрою та суб'єктів топографо-геодезичної і картографічної діяльності із зазначенням конкретної кількості сертифікованих працівників, що мають перебувати в штаті за основним місцем роботи. Це два сертифікованих інженери-землевпорядники та один сертифікований інженер-геодезист.
З огляду на викладене вважаємо, що умови Тендерної документації повинні бути змінені шляхом включення зменшених вимог в Додатку 2.2. щодо кількості сертифікованих інженерів-землевпорядників та сертифікованих інженерів-геодезистів в учасника за основним місцем роботи. Отже, замовнику слід визначити наявність в учасника сертифікованих інженерів-землевпорядників – не менше 2-х осіб та сертифікованих інженерів-геодезистів – не менше 1-ї особи.

Стосовно наявності кваліфікованих працівників за основним місцем роботи
На наш погляд, дискримінаційною є вимога у Додатку 2.2. до Тендерної документації щодо наявності усіх працівників, які будуть залучені до надання послуг, саме за основним місцем роботи, адже замовник ніяк не обґрунтовує необхідність перебування даних працівників у штаті за основним місцем роботи.
Потенційний учасник закупівлі має можливість залучити кваліфікованих працівників, наприклад, за сумісництвом, на основі цивільно-правового договору про надання послуг тощо. Це жодним чином не впливає на результат виконуваної роботи такими працівниками.
Зазначене вище свідчить про обмеження конкурентоспроможності для потенційного учасника закупівлі та встановлення дискримінаційних вимог у Тендерній документації, що порушує права та інтереси такого учасника.
В свою чергу Замовник встановлюючи вищезазначені кваліфікаційні вимоги, порушує статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принцип добросовісної конкуренції між учасниками, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принцип недискримінації учасників.
З огляду на викладене вважаємо, що умови Тендерної документації повинні бути змінені, шляхом вилучення вимоги щодо наявності усіх кваліфікованих працівників за основним місцем роботи в учасника. У Додатку 2.2. до Тендерної документації початок першого речення першого абзацу слід викласти в наступним чином: «В числі зазначених кваліфікованих працівників учасник зобов’язаний зазначити наявність наступних працівників з підтвердженням їх кваліфікації, а саме:…».
Третє речення пояснень до таблиці із позначкою * у Додатку 2.2. до Тендерної документації слід викласти в наступній редакції: «Сертифіковані інженери-землевпорядники та сертифіковані інженери-геодезисти, яких учасник зазначає у довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації, повинні бути внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів.»

Просимо Вас задовільнити цю вимогу та змінити умови Тендерної документації задля уникнення дискримінації учасників торгів та імовірного звернення таких учасників зі скаргами до Антимонопольного комітету України, що може призвести до відміни процедури закупівлі.
Внесення перелічених вище змін до Тендерної документації дозволить нам та усім іншим потенційним учасникам закупівлі безперешкодно взяти у ній участь, а Вам – обрати найкращого та найбільш кваліфікованого переможця в умовах добросовісної конкуренції.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

01.07.2020 17:28
Замовник розгляне Вашу вимогу та внесе відповідні зміни які буде вважати за необхідне.
Замовник розгляне Вашу вимогу та внесе відповідні зміни які буде вважати за необхідне.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2020-06-04-001611-c.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "МОЯ ЗЕМЛЯ", Код ЄДРПОУ:34605133
Пошук по цьому автору
Дата подання: 31.07.2020 17:50

СКАРГА

Зобов’язати Замовника скасувати рішення про допущення до аукціону тендерної пропозиції учасника ТОВ «Київський інженерно-будівельний інститут землевпорядкування та технічної експертизи» Зобов’язати Замовника скасувати рішення про допущення до аукціону тендерної пропозиції учасника ПП "РІГА"
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.08.2020 22:03

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ Київський інженерно-будівельний інститут землевпорядкування та технічної експертизи Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЦЕНТР ПРОЕКТІВ" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВ "МОЯ ЗЕМЛЯ" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ПП "РІГА" Документи
Допущено до аукціону
Документи
ТОВ Київський інженерно-будівельний інститут землевпорядкування та технічної експертизи Документи
Відмовлено
Документи

Документи

16.07.2020 17:03
edr_identification.yaml

Публічні документи

15.07.2020 10:49
sign.p7s

Документи

16.07.2020 17:03
edr_identification.yaml

Документи

16.07.2020 17:03
edr_identification.yaml

Публічні документи

16.07.2020 16:27
додаток 5.PDF
16.07.2020 16:27
Статут 2018.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 1.pdf
16.07.2020 16:27
додаток 3.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 4.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 2.1.PDF
16.07.2020 16:27
SOKKIA 126.PDF
16.07.2020 16:27
SOKKIA 101.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 2.3.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 2.2.zip
16.07.2020 16:27
реєстр.pdf
16.07.2020 16:27
SCAN0039.PDF
16.07.2020 16:27
Гарантія.zip
16.07.2020 16:27
Ліцензія.zip
16.07.2020 16:27
Garant_List.pdf
16.07.2020 16:27
протокол.zip
16.07.2020 16:29
sign.p7s
28.07.2020 09:52
трімбле.pdf
16.07.2020 16:29
sign.p7s
28.07.2020 11:54
SCAN0252.PDF
28.07.2020 11:54
SCAN0251.PDF
16.07.2020 16:29
sign.p7s
16.07.2020 16:27
кошторис.pdf
16.07.2020 16:29
sign.p7s

Документи

16.07.2020 17:03
edr_identification.yaml

Публічні документи

16.07.2020 16:44
Дипломи.pdf
16.07.2020 16:44
Трудові.pdf
16.07.2020 16:45
Гарантия 19326.zip
16.07.2020 16:45
Ліцензія.zip
16.07.2020 16:47
sign.p7s
16.07.2020 16:47
sign.p7s

Документи

04.09.2020 08:52
edr_identification.yaml

Публічні документи

15.07.2020 10:49
sign.p7s

Аукціон

Початок:
10.09.2020 12:56
Завершення:
10.09.2020 13:23

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 10.09.2020 13:23

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
5 987 000 UAH з ПДВ 3 499 999.99 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЦЕНТР ПРОЕКТІВ"
Пошук по цьому учаснику
9 900 000 UAH з ПДВ 3 500 000 UAH з ПДВ Документи
10 192 014 UAH з ПДВ 7 000 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

16.07.2020 16:47
sign.p7s
16.07.2020 16:47
sign.p7s
16.07.2020 16:45
Ліцензія.zip
16.07.2020 16:45
Гарантия 19326.zip
16.07.2020 16:44
Трудові.pdf
16.07.2020 16:44
Дипломи.pdf

Публічні документи

28.07.2020 11:56
sign.p7s
28.07.2020 11:54
SCAN0251.PDF
28.07.2020 11:54
SCAN0252.PDF
28.07.2020 09:54
sign.p7s
28.07.2020 09:52
трімбле.pdf
16.07.2020 16:29
sign.p7s
16.07.2020 16:29
sign.p7s
16.07.2020 16:27
кошторис.pdf
16.07.2020 16:27
протокол.zip
16.07.2020 16:27
Garant_List.pdf
16.07.2020 16:27
Ліцензія.zip
16.07.2020 16:27
Гарантія.zip
16.07.2020 16:27
SCAN0039.PDF
16.07.2020 16:27
реєстр.pdf
16.07.2020 16:27
додаток 2.2.zip
16.07.2020 16:27
додаток 2.3.PDF
16.07.2020 16:27
SOKKIA 101.PDF
16.07.2020 16:27
SOKKIA 126.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 2.1.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 4.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 3.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 1.pdf
16.07.2020 16:27
Статут 2018.PDF
16.07.2020 16:27
додаток 5.PDF

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПП "РІГА"
#20820202
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 3 499 999.99 UAH з ПДВ 10.09.2020 13:23

Документи

10.09.2020 13:23
edr_identification.yaml

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
21.09.2020 00:04
Причина відміни
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Причина відміни
відповідно до листа №75/14/906 від 09.09.2020 Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області року щодо можливих порушень у ході державних закупівель
Документи
10.09.2020 14:21 137.pdf
10.09.2020 14:22 sign.p7s

Ризик-індикатор

Аналогічний тендер скасовано -

Менше ніж за 60 днів до оголошення конкурентної процедури була скасована схожа конкурентна процедура, у якій були розкриті пропозиції, з такою ж самою групою CPV (три перші знаки) для 336-ої групи, або класом CPV (чотири перші знаки) для всіх інших груп, і очікуваною вартістю, що відрізняється від нової процедури не більше, ніж на 5%

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання