Послуги у сфері поводження (збирання, первезення, утилізація і т.д.) з небезпечними відходами лікарень

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-09-004134-b
  • 90520000-8 - Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
  • Не відбулася
Найменування замовника:
ФІЛІЯ "ЦЕНТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я" АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Бондаренко Ігорь Миколайович, +0444659178 , bondarenko@uz.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 03049, Київська область, Повітрофлотський проспект, 9
Очікувана вартість
21 294 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 24.07.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.07.2020 17:00

Оскарження умов:

до 20.07.2020 00:00

Подання пропозицій:

24.07.2020 17:00

Очікувана вартість
21 294 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
106 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Харківська клінічна лікарня №1

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

650 кг.
Послуги у сфері поводження (збирання, первезення, утилізація і т.д.) з небезпечними відходами лікарень
ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-09-004134-b.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 14.07.2020 16:13
1.Найменування Замовника: Філія «Центр охорони здоров’я» Акціонерного товариства «Українська залізниця» Код ЄДРПОУ 40081352. Адреса Повітрофлотський проспект, 9.
2.Номер повідомлення про оголошення: UA-2020-07-09-004134-b Код ДК021: 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Послуги зі збирання, транспортування, утилізації небезпечних відходів лікарень)
3.Підстави подання вимоги: Тендерна документації відкритих торгів містить вимоги, що обмежують конкуренцію. Порушення ч.11 ст.26 ЗУ «Про публічні закупівлі»
4.Обгрунтування вимоги:
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.
Замовник, Філія «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства «Українська залізниця». Код ЄДРПОУ 40081352 (далі – Замовник), оголосив про проведення закупівлі: UA-2020-07-09-004134-b за процедурою відкриті торги. Предметом закупівлі є Послуги зі збирання, транспортування, утилізації небезпечних відходів лікарень.
Додатком 3 ТД «Технічні, якісні, кількісні та інші вимоги до предмета закупівлі» визначений перелік небезпечних медичних відходів, що входять до предмету послуг, а саме:

Матеріали допоміжні використанні або відпрацьовані (перев’язувальний матеріал, бікарбонатні пакети)
Голки медичні використані або зіпсовані, скарифікатори, ланцети
Обладнання та інструменти медичні одноразові зіпсовані або використані (медичні одноразові рукавички)
Прилади медичного призначення інші (шприци медичні, крапельні системи, магістралі, пластикові пробірки, епендорфи, діалізатори)
Відходи інші, збір та знищення яких обумовлено спеціальною вимогою для запобігання виникнення інфекцій (бійскла)

Зазначеним Додатком 3 до ТД також визначений перелік документів, які повинен надати Учасник для підтвердження відповідності технічним вимогам.
В пункті 3 Додатку 3 до ТД зазначено:
3 Постачальник має надати завірені копії наступних документів на автотранспорт, який планується залучити для виконання умов договору:
- копія свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів;

Вважаємо вимогу щодо надання свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів дискримінаційною з наступних причин.
З введенням в дію Наказу МВС України від 04.08.2018 р. №656 змінено порядок видачі та оформлення свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), згідно пункту 2 розділу 2 Порядку Свідоцтва видаються (продовжуються) на транспортні засоби типу EX/II, EX/III, FL, AT, та MEMU (тип ТЗ визначається виходячи з його призначення і конструкції, наведених у підрозділі 9.1.1.2 ДОПНВ, а саме:
- Транспортні засоби ЕХ/ІІ, ЕХ/ІІІ призначені для перевезення вибухових речовин і виробів класу 1;
- Транспортні засоби FL, АТ призначені для перевезення легкозаймистих рідин та газів;
- Транспортний засіб МЕМU (або змішувально-зарядна машина) — спеціалізований ТЗ із установленою на ньому машиною для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, і їхнього заряджання.

Частиною 11 статті 26 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначено наступне:
11. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. (ч.4 ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі).
Ч.4 ст.22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Враховуючи вищезазначене вимагаємо внести зміни в пункт 3 Додатку 3 щодо надання копії свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів викласти в наступній редакції:
- копія свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів або лист-роз’яснення із зазначенням законодавчих підстав у разі ненадання зазначеного документу».



Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

16.07.2020 16:47
Перевезення небезпечних вантажів - діяльність, пов'язана з переміщенням небезпечних вантажів від місця їх виготовлення чи зберігання до місця призначення з підготовкою вантажу, тари, транспортних засобів та екіпажу, прийманням вантажу, здійсненням вантажних операцій та короткостроковим зберіганням вантажів на всіх етапах переміщення.
Згідно із Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 6 квітня 2000 р. № 1644-III небезпечний вантаж — речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити: вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин, і які за міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин.
Транспортні засоби, якими перевозяться небезпечні вантажі, повинні відповідати вимогам державних стандартів, безпеки, охорони праці та екології, а також у встановлених законодавством випадках мати відповідне маркування і свідоцтво про допущення до перевезення небезпечних вантажів (наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів» від 4 серпня 2018 р. № 656).
Згідно з Правилами № 656 небезпечні вантажі дозволено перевозити автотранспортом тільки в разі, якщо вони згідно з вимогами частини 2 таблиці А глави 3.2 та глави 3.3 додатка А до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів від 30 вересня 1957 р. №1511-III та цих Правил допущені до перевезення та якщо всі вимоги щодо перевезення таких вантажів виконані.
З огляду на вищезазначене, підстав для внесення змін до ТД Замовника не вбачається.

Номер вимоги: UA-2020-07-09-004134-b.a2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ", Код ЄДРПОУ:37797799
Дата подання: 14.07.2020 16:40
1.Найменування Замовника: Філія «Центр охорони здоров’я» Акціонерного товариства «Українська залізниця» Код ЄДРПОУ 40081352. Адреса Повітрофлотський проспект, 9.
2.Номер повідомлення про оголошення: UA-2020-07-09-004134-b. Код ДК021: 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Послуги зі збирання, транспортування, утилізації небезпечних відходів лікарень)
3.Підстави подання вимоги: Тендерна документації відкритих торгів містить вимоги, що обмежують конкуренцію та суперечать нормам законодавства про відходи.
4.Обгрунтування вимоги:
Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Замовник повинен протягом трьох робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.
Замовник, Філія «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства «Українська залізниця». Код ЄДРПОУ 40081352 (далі – Замовник), оголосив про проведення закупівлі
UA-2020-07-09-004134-b за процедурою відкриті торги. Предметом закупівлі є Послуги зі збирання, транспортування, утилізації небезпечних відходів лікарень.
Додатком 3 ТД «Технічні, якісні, кількісні та інші вимоги до предмета закупівлі» визначений перелік небезпечних медичних відходів, що входять до предмету послуг, а саме:

Матеріали допоміжні використанні або відпрацьовані (перев’язувальний матеріал, бікарбонатні пакети);
Голки медичні використані або зіпсовані, скарифікатори, ланцети;
Обладнання та інструменти медичні одноразові зіпсовані або використані (медичні одноразові рукавички);
Прилади медичного призначення інші (шприці медичні, крапельні системи, магістралі, пластикові пробірки, епендорфи, діалізатори);
Відходи інші, збір та знищення яких обумовлено спеціальною вимогою для запобігання виникнення інфекцій (бійскла).

Пунктом 2.2 Розділу ІІ. «Якість наданих послуг» проекту договору про закупівлю послуг (Додаток 4) зазначено:
2.2. Послуги за цим Договором надаються при наявності у Виконавця дозвільних документів на провадження господарської діяльності у сфері: збирання, транспортування, та утилізації небезпечних відходів; копії висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для підтвердження вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; гарантійного листа Виконавця щодо відповідності запропонованих Послуг технічним вимогам Замовника, гарантійного листа Виконавця на наявність пакувальних матеріалів та тари: ящики, коробки, палети, мішки або інше, які забезпечують зберігання відходів при транспортуванні, а також забезпечують неможливості їх проникнення в навколишнє середовище.

Звертаємо Вашу увагу, що медичні відходи категорії В підлягають ЗНЕШКОДЖЕННЮ.

Закон України «Про відходи» від 01.05.1998 року №187/98-ВР зі змінами та доповненнями, визначає загальні правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України. Закон України «Про відходи» є загальним законодавчим актом у сфері поводження з відходами, проте в ньому не передбачено вичерпний перелік операцій у сфері поводження з клінічними (медичними) відходами, які можуть здійснюватися суб’єктами господарювання – збирання, перевезення, зберігання, знешкодження тощо та екологічно безпечні способи їх знешкодження.
Статтею 34 ЗУ «Про відходи» визначені «Вимоги щодо поводження з небезпечними відходами» Усі небезпечні відходи за ступенем їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та на життя і здоров'я людини поділяються на чотири класи і підлягають обліку. {Частина перша статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1193-VII від 09.04.2014} Відповідний клас відходів визначається виробником відходів відповідно до нормативно-правових актів, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Відповідно, Міністерство охорони здоров’я України видало Наказ від 08.06.2015 року № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 07 серпня 2015 року за № 959/27404 Згідно п. 3 розділу І «Загальні положення» вищевказаного наказу медичні відходи – це відходи, що утворюються внаслідок медичного обслуговування у закладах, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).
Зауважуємо, що статтею 1 Закону України «Про відходи» визначені основні терміни: утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів; видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації; знешкодження відходів - зменшення чи усунення небезпечності відходів шляхом механічного, фізико-хімічного чи біологічного оброблення;
Згідно вимог діючого Наказу МОЗ від 08.06.2015р. №325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами», біологічні відходи лікарень не можуть бути використані в якості вторинних матеріальних ресурсів (тобто один вид утилізації заборонено), а для забезпечення другого виду утилізації - використання у якості енергетичних ресурсів, зауважуємо, що самі біологічні відходи не можуть бути використані як енергетичні ресурси, а для використання теплової енергії, що виділяється при їх спалювання в якості енергетичних ресурсів, в Україні практично відсутні установки, що використовують теплову енергію від спалювання небезпечних відходів в якості енергетичних ресурсів.
Розділом V даного Наказу передбачено:
17. Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись децентралізованим способом (інсинератори або інші установки термічного знешкодження, що призначені для застосування з цією метою). Термічне знешкодження відходів категорії В може здійснюватись централізованим способом.
18. Патологоанатомічні та органічні операційні відходи категорії В (органи, тканини) підлягають кремації (спалюванню).
20. Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
Отже, небезпечні медичні відходи підлягають термічному знешкодженню.
У зв’язку з викладеним вище, наявні підстави щодо внесення змін в проект договору для забезпечення дотримання вимог Ст 5., п.4 Ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» та вимог чинного законодавства про відходи.
Вимагаємо: 1.Дотримуючись принципу недискримінації учасників та рівне ставлення до них та вимог чинного законодавства про відходи, внести відповідні зміни до проекту договору, а саме:
Пункт 2.2 Розділу ІІ. Якість наданих послуг проекту договору про закупівлю послуг (Додаток 4) викласти в наступній редакції:
2.2. Послуги за цим Договором надаються при наявності у Виконавця дозвільних документів на провадження господарської діяльності у сфері: збирання, транспортування, та знешкодження небезпечних відходів; копії висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для підтвердження вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; гарантійного листа Виконавця щодо відповідності запропонованих Послуг технічним вимогам Замовника, гарантійного листа Виконавця на наявність пакувальних матеріалів та тари: ящики, коробки, палети, мішки або інше, які забезпечують зберігання відходів при транспортуванні, а також забезпечують неможливості їх проникнення в навколишнє середовище.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

16.07.2020 16:47
В України діють Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами, затверджені наказом МОЗ від 08.06.2015 № 325.
Саме там і наведена класифікація такого виду відходів.
Медичні відходи поділяються на такі категорії:
категорія А - епідемічно безпечні медичні відходи - харчові відходи всіх відділень закладу, відходи, що не мали контакту з біологічними рідинами пацієнтів, побутові відходи (тверді, великогабаритні, ремонтні) всіх відділень закладу, крім інфекційних;
категорія В - епідемічно небезпечні медичні відходи - інфіковані та потенційно інфіковані відходи, які мали контакт з біологічними середовищами інфікованого матеріалу;
категорія С - токсикологічно небезпечні медичні відходи – відходи, що можуть становити загрозу хімічного характеру;
категорія D - радіологічно небезпечні медичні відходи - матеріали, що утворюються в результаті використання радіоізотопів у медичних та/або наукових цілях, що перевищують допустимі рівні, встановлені нормами радіаційної безпеки.
Система поводження з відходами складається з таких етапів: збирання та сортування відходів; маркування відходів; знезараження (дезінфекція) відходів; транспортування і перенесення відходів у корпусні/міжкорпусні (накопичувальні) контейнери в межах закладу, де вони утворюються; утилізація відходів (тих, що можуть підлягати утилізації); захоронення відходів (лише для відходів категорії А).
Згідно ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами (постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 446) визначаються як дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення, сортування), утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення.
Виходячи з того, що опис технічного завдання відповідає визначенню процесу поводження з медичними відходами до санітарно-протиепідемічні правил, підстав для внесення змін до ТД Замовника не вбачається.

Документи подані скаржником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання