Послуги монтажу системи пожежної сигналізації з системою керування евакуюванням та системою оповіщення

  • Ідентифікатор тендеру UA-2020-07-29-000039-c
  • 45310000-3 - Електромонтажні роботи
  • Завершена
Найменування замовника:
Відділ освіти Білокуракинської селищної ради
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Зубкова Любов Іванівна, +380646221276 , osvita07072017@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Білокуракинський район, 92200, Луганська область, селище міського типу Білокуракине, вулиця Паркова, будинок 33
Дата укладення договору
7.09.20
Переможець
ТОВ "ВСЕСВІТ ТЕЛЕКОМ"
Очікувана вартість
1 895 000 UAH з ПДВ
Сума договору
1 670 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 7.09.20
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.08.2020 00:00

Оскарження умов:

до 21.08.2020 00:00

Подання пропозицій:

25.08.2020 00:00

Початок аукціону:

25.08.2020 15:05

Очікувана вартість
1 895 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
56 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
18 950 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги монтажу системи пожежної сигналізації з системою керування евакуюванням та системою оповіщення
ДК 021:2015: 45310000-3 — Електромонтажні роботи

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

дискримінаційна вимога

Дата подання: 03.08.2020 12:28
Дата відповіді: 05.08.2020 22:29
) відповідно до п. 15 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення: «15. Виконавці робіт з монтажу, підтримання експлуатаційної придатності (технічного обслуговування) систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, устатковання для передачі тривожних сповіщень повинні відповідати таким вимогам: електромонтер охоронно-пожежної сигналізації (електромонтер з ремонту та обслуговування електроустатковання, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку, монтажник радіоелектронної апаратури та приладів) - не нижче 3-го розряду; налагоджувальник приладів, апаратури та систем автоматичного контролю, регулювання та керування (налагоджувальник контрольно-вимірювальних приладів та автоматики) - не нижче 4-го розряду. Кількість виконавців таких робіт повинна становити не менше двох осіб». Тобто відповідно до законодавства таких працівників має бути не менше 2х (1 монтер та 1 налагоджувальник). Звертаємо увагу, що законодавець встановлює лише конкретну мінімальну межу для кількості працівників, і є не зрозумілим, чому Замовник забирає на себе законодавчі функції та встановлює свою мінімальну межу. Вимагаємо внести відповідні зміни в тендерну документацію!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Шановний Учаснику, по-перше, слід зауважити, що при розгляді даних вимог, Замовником було враховано те, що законодавством України у сфері публічних закупівель не визначено поняття “дискримінації” та її форм, однак, міжнародним правом в цій сфері закріплено чіткі засадничі рамки, якими Держави повинні керуватися на національному рівні. Європейський суд з прав людини дав роз'яснення визначенню “дискримінація”, - «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об'єктивного і розумного виправдання», тобто якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети». Отже, дискримінацію можна охарактеризувати, як протилежність рівності, що являє собою різне ставлення одних осіб до інших через наявність або відсутність у них певних ознак. Разом з тим, не завжди різне ставлення являє собою дискримінацію. Якщо підставою для різного ставлення є об'єктивно виправдані ознаки або ті, які мають раціональне обґрунтування, то дискримінація відсутня.
Виходячи з наведеного, можна зробити висновок, що для кваліфікації дискримінації необхідно встановити: чи мало місце різне ставлення до осіб (розрізнення), чи призвело воно до обмеження або позбавлення прав особи, за якою ознакою здійснювалось розрізнення, та чи була ознака об'єктивно виправданою або чи мала вона раціональне обґрунтування. Тобто “дискримінація” у застосуванні до процедур закупівель - це суб'єктивне ставлення замовника торгів до учасників, що має метою чи наслідком обмеження, позбавлення передбачених законом прав, надання переваг на підставі ознак, які не мають раціонального обґрунтування або не є об'єктивно виправданими.
Отже, на підставі вище викладеного, звертаємо Вашу увагу, що вимоги тендерної документації стосуються всіх Учасників, які мають намір прийняти участь у даній закупівлі, крім того Замовник має право зазначити будь-яку інформацію чи встановити вимоги по тексту тендерної документації, яка не суперечить законодавству.
Частиною 3 статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), передбачено, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити та на виконання вимог п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону, Замовником встановлено вимоги до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, у тому числі визначено умови тендерної документації та встановлено перелік документів для підтвердження учасником таких вимог.
Відповідно до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 852 в Ліцензіата для отримання ліцензії та проводження відповідної господарської діяльності кількість виконавців таких робіт повинна становити “НЕ МЕНШЕ двох осіб”, тобто БІЛЬШЕ МОЖЕ БУТИ, але “не менше” для дотримання саме ліцензійних умов, а тому, для закупівлі “ДК 021:2015 – 45310000-3. Електромонтажні роботи (послуги монтажу системи пожежної сигналізації з системою керування евакуюванням та системою оповіщення)” враховуючи значний обсяг виконання послуг / робіт на 7 об'єктах Замовника:
1) Білокуракинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Білокуракинської селищної ради Луганської області;
2) Білокуракинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 Білокуракинської селищної ради Луганської області;
3) Курячівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області ;
4) Лизінської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області;
5) Нещеретівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області;
6) Комунального дошкільного навчального закладу (ясла - садок) № 3 "Берізка" Білокуракинської селищної ради;
7) Комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1 "Сонечко" Білокуракинської селищної ради);
та враховуючи вкрай стислі строки їх виконання учасник повинен мати достатню кількість працівників та відповідати наступним кваліфікаційним вимогам встановленим Замовником, а саме кількість виконавців таких робіт / послуг повинна становити не менше 5 осіб (4 електромонтера, 1 налагоджувальник), що є цілком обґрунтовано та очевидно, оскільки два працівника не встигнуть виконати такий великий та складний обсяг робіт. Причому вимога про 5-ти виконавців не суперечить вимогам ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 852, де зазначено, що для дотримання ліцензійних умов виконавців має бути не менше 2-х, так як 5 осіб є більше 2 осіб (не менше двох осіб), то ліцензійні умови в такому разі буде дотримано.
Враховуючи вищевикладене, тендерна документація відповідає усім вимогам чинного законодавства та Закону України “Про публічні закупівлі”, та відповідно доводить, що вимоги Скаржника є нікчемними, тобто такими, що не мають під собою правового підґрунтя.
А отже, вимоги щодо надання учасниками довідки про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, відповідно до Додатку №2 тендерної документації, не суперечать Закону України “Про публічні закупівлі” та тендерна документація не містить будь-яких дискримінаційних вимог, і з точки зору доступності, вимоги Додатку №2 тендерної документації, можуть бути виконані / дотримані будь-яким учасником процедури закупівлі та відповідні документи можуть бути поданий на участь у даній процедурі закупівлі.
Окрім цього, слід зауважити, що практика розгляду подібних зауважень/скарг органом оскарження (АМКУ) є наступною - Замовник на власний розсуд зазначає перелік та обсяг (кількість), формат, зміст та т. п. стосовно документів, які повинен надати Учасник. Причому, слід зауважити, що аналогічні роз'яснення надає Департамент регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (детальніше слід дивитись за посиланням - http://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b04d041b-6b67-4a5f-bcc9-c961df07f3ff&lang=uk-UA) де зазначає, що “...у разі якщо замовником в тендерній документації встановлюється вимога щодо наявності документально підтвердженої інформації про відповідність кваліфікаційним критеріям, то учасникам процедури закупівлі необхідно надавати тендерні пропозиції відповідно до вимог тендерної документації” а також, слід прийняти до уваги аналогічні роз'яснення, що містяться у листі Мінекономрозвитку України № 3302-06_3812-06 від 07.02.2017.
По-друге, усі умови тендерної документації процедури закупівлі визначено Замовником з чітким дотриманням вимог Закону та Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 № 680 , а в частині встановлення кваліфікаційних критеріїв та вимог у тендерній документації з дотриманням методичних рекомендацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за вих. №3302-06/3812-06 від 07.02.2017 16:03:06 “Щодо розробки тендерної документації” (з урахуванням Закону України “Про публічні закупівлі” зі змінами у редакції Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 N 114-IX).

А отже, тендерна документації відповідає усім вимогам Закону України “Про публічні закупівлі” та не містить жодних дискримінаційних вимог.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2020-07-29-000039-c.c1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ ЕЛЕКТРО ПЛЮС!, Код ЄДРПОУ:39138281
Дата подання: 29.07.2020 16:16
Дбрий день. В Додатку 5 до Тендерної документації зазначено, що Учаснику необхідно здійснити обстеження об’єктів Замовника та , що він дійсно оглянув об’єкт та обсяги робіт.
Просимо видалити цю вимогу, тому що вона не впливає на складання тендерної пропозиції, вартості пропозиції або якості виконання робіт та призводить до дискримінаційних умов для підприємств з гарною якістю виконання робіт, репутацією, які знаходяться в інших регіонах України, яким прийдеться подолати сотні кілометрів для підписання документу. Крім того в Тендерному завданні не обґрунтована причина надання Акту обстеження об'єкту.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

01.08.2020 01:27
Шановний Учаснику, по-перше, слід зауважити, що при розгляді даних вимог, Замовником було враховано те, що законодавством України у сфері публічних закупівель не визначено поняття “дискримінації” та її форм, однак, міжнародним правом в цій сфері закріплено чіткі засадничі рамки, якими Держави повинні керуватися на національному рівні. Європейський суд з прав людини дав роз'яснення визначенню “дискримінація”, - «Відмінність у поводженні є дискримінаційною, якщо вона «не має об'єктивного і розумного виправдання», тобто якщо вона не переслідує «законної мети» або відсутня «розумна відповідність використовуваних засобів і переслідуваної мети». Отже, дискримінацію можна охарактеризувати, як протилежність рівності, що являє собою різне ставлення одних осіб до інших через наявність або відсутність у них певних ознак. Разом з тим, не завжди різне ставлення являє собою дискримінацію. Якщо підставою для різного ставлення є об'єктивно виправдані ознаки або ті, які мають раціональне обґрунтування, то дискримінація відсутня.
Виходячи з наведеного, можна зробити висновок, що для кваліфікації дискримінації необхідно встановити: чи мало місце різне ставлення до осіб (розрізнення), чи призвело воно до обмеження або позбавлення прав особи, за якою ознакою здійснювалось розрізнення, та чи була ознака об'єктивно виправданою або чи мала вона раціональне обґрунтування. Тобто “дискримінація” у застосуванні до процедур закупівель - це суб'єктивне ставлення замовника торгів до учасників, що має метою чи наслідком обмеження, позбавлення передбачених законом прав, надання переваг на підставі ознак, які не мають раціонального обґрунтування або не є об'єктивно виправданими.
Отже, на підставі вище викладеного, звертаємо Вашу увагу, що вимоги тендерної документації стосуються всіх Учасників, які мають намір прийняти участь у даній закупівлі, крім того Замовник має право зазначити будь-яку інформацію чи встановити вимоги по тексту тендерної документації, яка не суперечить законодавству.
Частиною 3 статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), передбачено, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити та на виконання вимог п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону, Замовником встановлено вимоги до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, у тому числі визначено умови тендерної документації та встановлено перелік документів для підтвердження учасником таких вимог.
Причому в Додатку №1 тендерній документації зазначено орієнтовний обсяг виконання робіт / надання послуг, про що до речі акцентовано увагу учасників процедури закупівлі у його п.2.3 та в п.3 та п.4 цього ж Додатку, встановлено вимогу до Учасників, про те, що кошторисна документація повинна бути складена Виконавцем з урахуванням вимог тендерної документації та чинного законодавства. Невідповідність кошторисної документації учасника призведе до відхилення його пропозиції, та встановлено перелік документів, які обов’язково повинен подати учасник процедури закупівлі як частину своєї тендерної пропозиції для підтвердження прийнятності та відповідності послуг, що є предметом закупівлі:
• Документи тендерної пропозиції учасника повинні бути складені у відповідності до вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та обов’язково доповнюватися таким комплектом документів:
- Договірна ціна;
- Зведений кошторисний розрахунок вартості з пояснювальною запискою
- Локальний(і) кошторис(и);
- Відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку з обґрунтуванням та посиланням на постачальника.
Якщо тендерна пропозиція учасника містить неповний перелік, неповні обсяги робіт та матеріальні ресурси (у т. ч. поставки замовника: вода, електроенергія), то така тендерна пропозиція вважається такою, що не відповідає умовам тендерної документації та відхиляється замовником.
Також, слід зауважити, що відповідно до вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 852, роботи з монтажу систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, устатковання для передачі тривожних сповіщень мають виконуватися відповідно до проектної документації.
А тому, для вірного складання учасником ціни тендерної пропозиції та складання учасниками дефектного акту та як наслідок належного оформлення проектної кошторисної документації, та уникнення неузгодженостей в такій проектні документації, у т. ч. щодо запропонованих учасником невідповідних еквівалентів устаткування (обладнання) та/або матеріалів, задля зазначення повного обсягу робіт та матеріальних ресурсів, Учаснику доцільно оглянути об’єкти Замовника та обсяги робіт / послуг по процедурі закупівлі “ДК 021:2015 – 45310000-3. Електромонтажні роботи (послуги монтажу системи пожежної сигналізації з системою керування евакуюванням та системою оповіщення)” та відповідно отримати довідку огляду об'єкта (згідно додатку №5 до тендерної документації), яка фактично дає Замовнику гарантію, що учасник усвідомлює весь обсяг та складність робіт та визначить вірно ціну тендерної пропозиції та врахує в неї усі необхідні супровідні роботи чи послуги, у т. ч. проведення навантажувально-розвантажувальних робіт, транспортування / доставку обладнання до підпорядкованих Замовнику установ, монтаж, встановлення, введення в експлуатацію та підключення обладнання, що передбачено п. 2.2 Проекту договору (Додаток № 4 до тендерної документації).
Враховуючи вищевикладене, тендерна документація відповідає усім вимогам Закону України “Про публічні закупівлі”, та відповідно доводить, що вимоги Скаржника є нікчемними, тобто такими, що не мають під собою правового підґрунтя.
Вимоги тендерної документації про надання довідки огляду об'єкта (згідно додатку №5 до тендерної документації), встановлюються для всіх учасників і є однаковими та ставлять їх у рівні умови, а документ, який вимагаються, може бути наданий будь-яким підприємством / компанією / організацією, що має намір прийняти участь у процедурі закупівлі, - відповідно кількість таких компаній учасників - необмежено.
А отже, вимоги щодо надання учасниками довідки огляду об'єкта, відповідно до Додатку №5 тендерної документації, не суперечать Закону України “Про публічні закупівлі” та тендерна документація не містить будь-яких дискримінаційних вимог, і з точки зору доступності, вимоги Додатку №5 тендерної документації, можуть бути виконані / дотримані будь-яким учасником процедури закупівлі та відповідний документ може бути поданий на участь у даній процедурі закупівлі.
Окрім цього, слід зауважити, що практика розгляду подібних зауважень/скарг органом оскарження (АМКУ) є наступною - Замовник на власний розсуд зазначає перелік та обсяг (кількість), формат, зміст та т. п. стосовно документів, які повинен надати Учасник. Причому, слід зауважити, що аналогічні роз'яснення надає Департамент регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (детальніше слід дивитись за посиланням - http://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b04d041b-6b67-4a5f-bcc9-c961df07f3ff&lang=uk-UA) де зазначає, що “...у разі якщо замовником в тендерній документації встановлюється вимога щодо наявності документально підтвердженої інформації про відповідність кваліфікаційним критеріям, то учасникам процедури закупівлі необхідно надавати тендерні пропозиції відповідно до вимог тендерної документації” а також, слід прийняти до уваги аналогічні роз'яснення, що містяться у листі Мінекономрозвитку України № 3302-06_3812-06 від 07.02.2017.
По-друге, усі умови тендерної документації процедури закупівлі визначено Замовником з чітким дотриманням вимог Закону та Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 № 680 , а в частині встановлення кваліфікаційних критеріїв та вимог у тендерній документації з дотриманням методичних рекомендацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за вих. №3302-06/3812-06 від 07.02.2017 16:03:06 “Щодо розробки тендерної документації” (з урахуванням Закону України “Про публічні закупівлі” зі змінами у редакції Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 N 114-IX).

А отже, тендерна документації відповідає усім вимогам Закону України “Про публічні закупівлі” та не містить жодних дискримінаційних вимог.

Аукціон

Початок:
25.08.2020 15:05
Завершення:
25.08.2020 15:26

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 25.08.2020 15:26

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ВСЕСВІТ ТЕЛЕКОМ"
Пошук по цьому учаснику
1 690 332.01 UAH з ПДВ 1 670 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СИСТЕМИ ВАШОЇ БЕЗПЕКИ"
Пошук по цьому учаснику
1 800 713.32 UAH з ПДВ 1 687 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

31.08.2020 19:20
sign.p7s
31.08.2020 19:18
Лист.pdf
24.08.2020 21:26
sign.p7s
24.08.2020 21:25
Выписка2.pdf
24.08.2020 21:25
inquiry_print.pdf
24.08.2020 21:25
28. Працівники.rar
24.08.2020 21:25
9. Статут.pdf

Публічні документи

21.08.2020 22:39
Статут.rar
21.08.2020 22:39
Рішення ТОВ.pdf
21.08.2020 22:39
опис.PDF
21.08.2020 22:39
Кошторис.rar
21.08.2020 22:39
Довідки.zip
21.08.2020 22:39
Витяг ПДВ.PDF

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ВСЕСВІТ ТЕЛЕКОМ"
#43103326
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 670 000 UAH з ПДВ 25.08.2020 21:37

Переможець

Дата і час публікації: 25.08.2020 21:37

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ВСЕСВІТ ТЕЛЕКОМ"
Пошук по цьому переможцю
#43103326
1 670 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 07.09.2020 00:00 - 31.12.2020 23:59
Номер VT/126
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір-VT-126__07-09-2020.pdf Укладений
1 670 000
07.09.2020 14:52
07.09.2020
sign.p7s Укладений
07.09.2020 14:59

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 18.09.2020 19:53
Опис змін: За взаємною згодою сторін домовились внести в договір зміни в розділ 4 п.4.2
Номер договору: № 1
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 07.09.2020 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 643 944.39
UAH з ПДВ
Причини для розірвання договору: За взаємною згодою сторін

Ризик-індикатор

Недостатньо часу на доставку - 6

Конкурентні понадпорогові процедури, в яких мінімальний час від дати завершення прийому пропозицій до дати планової поставки становить 10 або менше днів

Банківська гарантія завищена - 47025

Визначена в процедурі гарантія перевищує 3% для відкритих процедур (крім допорогової) із дивізіоном CPV за виключенням 45-го, та 0,5% для відкритих процедур (крім допорогової) із дивізіоном CPV, починаючи з 45-го. Виводиться сума перевищення.

Продовження строку договору - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання